Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj Veterani Dublu - 07.04.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Blaj Veterani Dublu - 07.04.2019

    Turneu "WTTD - AmaTur România", Veterani - dublu, Blaj - 07.04.2019

    AmaTur România și ITTF organizează:
    World Table Tennis Day 2019

    UN eveniment promovat de:
    ITTF Foundation:
    LOCALITATEA: Blaj, str. Simion Barnutiu, nr. 2;
    DATA: Duminica 07 Aprilie 2019;
    CATEGORII: Veterani Dublu;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    12.30 - 13.15 – validare înscrieri, la 13.30 încep meciurile;
    SALA: Sala de sport a Colegiului Național "Inochentie Micu Clain";
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 4 mese Joola;
    MINGILE OFICIALE ALE EVENIMENTULUI: Butterfly Three-Stars S40+;
    SPAȚIU DE JOC: Sala 1 = 253 mp; Sala 2 = 154 mp; Sala 3 = 99 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, wc, sala de incalzire;
    TAXA: 15 Lei, Persoanele cu dizabilități - 0 lei, fără taxă de afiliere;
    Se asigură apă plată/minerala – 2 litri, cafea;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic, varsta minima 50 ani;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Sambata 05.04.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen/absențele vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Veterani Dublu – maxim 32 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 3 seturi (2/3);
    - Daca sunt mai putin de 8 perechi/16 jucatori inscrisi se disputa in sistem "fiecare cu fiecare", clasamentul fiind alcatuit dupa nr. de victorii;
    - Daca sunt mai mult de 8 perechi/16 jucatori inscrisi se disputa in sistem Grupe inferioare, Grupe superioare, Eliminatorii;
    - Grupe inferioare de câte (4), (5), 6 jucători – se califică primii (3) 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de câte 4 jucători – se califică primii 2;
    - Capi de serie grupe superioare – conform rezultate grupe inferioare;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16, 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Tabloul eliminatoriu se generează automat;
    ORGANIZATOR:
    - Zedler Iuliu, tel. 0749-331.291;
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Radovici Florin, tel. 0744-535.160
    OFICIAL BALL SUPPLIER:
    SC Prosoft Management SRL,
    reprezentant Butterfly:
    www.tt-shop.ro;
    Ultima editare de marcelgiosan; 25.mar.2019, 18:44.

  • #2
    Se inscriu dublurile:

    1. Ciobanu Daniel/Blaj - Szekely Gheorghe/Blaj
    2. Spatacean Lucian/Blaj - Spatacean Ioan/Blaj
    3. Mihu Dorel/Medias - Zedler Iuliu/Blaj

    Comentariu


    • #3
      Pacurar Cosmin-Oniga Paul

      Comentariu


      • #4
        Anunt important

        Anunt important !

        Pentru a stimula participarea la aceasta categorie, se coboara la 40 ani varsta minima acceptata, sub conditia respectarii limitei maxime de participanti.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de iuliu zedler Vezi post
          Anunt important !

          Pentru a stimula participarea la aceasta categorie, se coboara la 40 ani varsta minima acceptata, sub conditia respectarii limitei maxime de participanti.
          Prioritate vor avea dublurile cu medie de varsta mai mare.

          Comentariu


          • #6
            Se inscrie Piper Petru din Luna CJ si Creta petru din Luna CJ

            Trimis de pe al meu SM-J330FN folosind Tapatalk

            Comentariu


            • #7
              6. Anusca Nicolae + Heidenwolf Helmuth
              7. Avram Gheoghe + Ciufudean Nicolae

              Comentariu


              • #8
                S-au inscris pana acum dublurile:

                1. Ciobanu Daniel/Blaj - Szekely Gheorghe/Blaj
                2. Spatacean Lucian/Blaj - Spatacean Ioan/Blaj
                3. Mihu Dorel/Medias - Zedler Iuliu/Blaj
                4. Pacurar Cosmin/Blaj - Oniga Paul/Blaj
                5. Piper Petru/Luna,CJ - Creta Petru/Luna, CJ
                6. Anusca Nicolae/Blaj - Heidenwolf Helmuth/Blaj
                7. Avram Gheoghe/Blaj - Ciufudean Nicolae/Blaj

                Comentariu


                • #9
                  Se retrage perechea Piper Petru si Creta Petru din Luna Cluj. Multumesc

                  Trimis de pe al meu LG-M160 folosind Tapatalk

                  Comentariu


                  • #10
                    Se inscrie dublul Daneliuc Gabi - Barac Marius la continuarea chermezei .

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de marius1964 Vezi post
                      Se inscrie dublul Daneliuc Gabi - Barac Marius la continuarea chermezei .
                      E clar, ma si pregatesc sa inscriptionez cupa ! Ati mirosit voi ceva ...

                      (atentie - cenzurat !)

































                      La multi ani sarbatoritului trupei, El Grande Campeon Cio !

                      Comentariu


                      • #12
                        Actualizare inscriri:

                        1. Ciobanu Daniel/Blaj - Szekely Gheorghe/Blaj
                        2. Spatacean Lucian/Blaj - Spatacean Ioan/Blaj
                        3. Mihu Dorel/Medias - Zedler Iuliu/Blaj
                        4. Pacurar Cosmin/Blaj - Oniga Paul/Blaj
                        5. Anusca Nicolae/Blaj - Heidenwolf Helmuth/Blaj
                        6. Avram Gheoghe/Blaj - Ciufudean Nicolae/Blaj
                        7. Daneliuc Gabi/Selimbar - Barac Marius/Sibiu

                        Comentariu


                        • #13
                          Pacurar Cosmin-Oniga Paul ne retragem

                          Comentariu


                          • #14
                            Lista finala inscrieri

                            Lista finala inscriri WTTD 2019 Blaj, veterani dublu, D 07.04.2019

                            1. Ciobanu Daniel/Blaj - Szekely Gheorghe/Blaj
                            2. Spatacean Lucian/Blaj - Spatacean Ioan/Blaj
                            3. Mihu Dorel/Medias - Zedler Iuliu/Blaj
                            4. Anusca Nicolae/Blaj - Szabo Andrei/Blaj
                            5. Daneliuc Gabi/Selimbar - Barac Marius/Sibiu
                            6. Sarlea Gheoghe/Blaj - Padurean Nicolae/Blaj
                            7. Heidenwolf Helmuth, Blaj - Stanica Viorel/Blaj

                            Comentariu


                            • #15
                              Clasament final

                              Clasament final WTTD 2019 Blaj veterani dublu, D 07.04.2019

                              1. Daneliuc Gabi/Selimbar - Barac Marius/Sibiu 6v
                              2. Ciobanu Daniel/Blaj - Szekely Gheorghe/Blaj 5v
                              3. Heidenwolf Helmuth/Blaj - Stanica Viorel/Blaj 4v
                              4. Anusca Nicolae/Blaj - Szabo Andrei/Blaj 3v
                              5. Mihu Dorel/Medias - Zedler Iuliu/Blaj 2v
                              6. Spatacean Lucian/Blaj - Spatacean Ioan/Blaj 1v
                              7. Sarlea Gheoghe/Blaj - Padurean Nicolae/Blaj 0v

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X