Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneul Național de Dublu AmaTur Romania 2020

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Useri activi pe acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneul Național de Dublu AmaTur Romania 2020

    Turneul Național de Dublu Amatur Romania- Cheile Grădiștei- 08.08.2020 (Turneu A)


    Despre Turneul Național de ”Dublu” de la Cheile Grădiștei-Jud. Brașov

    In principiu Sala Polivalentă din Complexul Cheile Grădistei suportă 25 mese, dar pentru că este un turneu de dublu reducem mesele pentru a mări spațiul. Prioritatea la inscriere se face identic turneelor A sau B. Turneul se desfășoară pe două zile, Elite si Open sâmbăta, Avansați si Hobby duminica;


    Am făcut o simulare , este foarte simplu, iar regula / punctajul este identic ca la simplu, adică:

    Categoria Elite
    -doi jucători de la elite sau unul de la elite si unul de la open, in tabel de inscrieri se face ”sarpele” după media celui mai mare;

    Categoria Open
    -doi jucători de la open sau unul de la open si unul de la avansati, in tabel de inscrieri se face ”sarpele” după media celui mai mare;

    Categoria Avansați
    -doi jucători de la avansați sau unul de la avansati si unul de la Hobby, in tabel de inscrieri se face ”sarpele” după media celui mai mare;

    Categoria Hobby
    -doi jucători de la Hobby , in tabel de inscrieri se face ”sarpele” după media celui mai mare;
    PS. Jucătorii au drept de participare la categ de care aparțin sau cea imediat superioară.

    Simulare turneu categ .....

    Inscrieri Dublu Elite - on 09.12.2019 at 13:29:25

    1. Nume 41 + Nume 42, Reghin, 5021 - 45,2
    2. Nume 33 + Nume 40, Baicoi, 5020 - 44,1
    3. Nume 31 + Nume 32, Cernavoda, 5019 - 43,1
    4. Nume 29 + Nume 30, Sfantu Gheorghe, 5018 - 42,3
    5. Nume 27 + Nume 28, Dej, 5017 - 41,32
    6. Nume 25 + Nume 26, Timisoara, 5016 - 40,78
    7. Nume 23 + Nume 24, Oradea, 5015 - 40,51
    8. Nume 21 + Nume 22, Sibiu, 5014 - 40,12
    9. Nume 19 + Nume 20, Brasov, 5013 - 39,5
    10. Nume 17 + Nume 18, Azuga, 5012 - 37,9
    11. Nume 15 + Nume 16, Amarastii de Sus, 5011 - 36,88
    12. Nume 13 + Nume 14, Almasu Mare, 5010 - 35,7
    13. Nume 11 + Nume 12, Alexandria, 5009 - 35,3
    14. Nume 9 + Nume 10, Alba Iulia, 5008 - 34,4
    15. Nume 7 + Nume 8, Aiud, 5007 - 33,7
    16. Nume 5 + Nume6, Aita Mare, 5006 - 33,5
    17. Nume 3 + Nume 4, Agnita, 5005 - 32,5
    18. Nume 1+ Nume 2, Adjud, 5004 - 31,5

    Gr.inferioara nr. 1 - Dublu Elite
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 NUME 41 + NUME 42 REGHIN
    3-2
    3-1
    3-0
    3-2
    3-1
    5
    1
    2 NUME 25 + NUME 26 TIMISOARA
    2-3
    3-0
    3-2
    3-1
    3-0
    4
    2
    3 NUME 23 + NUME 24 ORADEA
    1-3
    0-3
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    3
    4 NUME 13 + NUME 14 ALMASU MARE
    0-3
    2-3
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    4
    5 NUME 11 + NUME 12 ALEXANDRIA
    2-3
    1-3
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    6 NUME 1+ NUME 2 ADJUD
    1-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    0
    Gr.inferioara nr. 2 - Dublu Elite
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 NUME 33 + NUME 40 BAICOI
    3-2
    3-1
    3-0
    3-2
    3-1
    5
    1
    2 NUME 27 + NUME 28 DEJ
    2-3
    3-0
    3-2
    3-1
    3-0
    4
    2
    3 NUME 21 + NUME 22 SIBIU
    1-3
    0-3
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    3
    4 NUME 15 + NUME 16 AMARASTII DE SUS
    0-3
    2-3
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    4
    5 NUME 9 + NUME 10 ALBA IULIA
    2-3
    1-3
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    6 NUME 3 + NUME 4 AGNITA
    1-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    0
    Gr.inferioara nr. 3 - Dublu Elite
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    V
    Loc
    1 NUME 31 + NUME 32 CERNAVODA
    3-2
    3-1
    3-0
    3-2
    3-1
    5
    1
    2 NUME 29 + NUME 30 SFANTU GHEORGHE
    2-3
    3-0
    3-2
    3-1
    3-0
    4
    2
    3 NUME 19 + NUME 20 BRASOV
    1-3
    0-3
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    3
    4 NUME 17 + NUME 18 AZUGA
    0-3
    2-3
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    4
    5 NUME 7 + NUME 8 AIUD
    2-3
    1-3
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    6 NUME 5 + NUME6 AITA MARE
    1-3
    0-3
    0-3
    1-3
    0-3
    0

    Gr.superioara nr. 1 - Dublu Elite
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 NUME 41 + NUME 42 REGHIN
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    1
    2 NUME 25 + NUME 26 TIMISOARA
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    2
    3 NUME 19 + NUME 20 BRASOV
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    4 NUME 15 + NUME 16 AMARASTII DE SUS
    0-3
    1-3
    0-3
    0
    Gr.superioara nr. 2 - Dublu Elite
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 NUME 33 + NUME 40 BAICOI
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    1
    2 NUME 27 + NUME 28 DEJ
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    2
    3 NUME 23 + NUME 24 ORADEA
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    4 NUME 17 + NUME 18 AZUGA
    0-3
    1-3
    0-3
    0
    Gr.superioara nr. 3 - Dublu Elite
    Nume si prenume Localitate
    1
    2
    3
    4
    V
    Loc
    1 NUME 31 + NUME 32 CERNAVODA
    3-2
    3-1
    3-0
    3
    1
    2 NUME 29 + NUME 30 SFANTU GHEORGHE
    2-3
    3-2
    3-1
    2
    2
    3 NUME 21 + NUME 22 SIBIU
    1-3
    2-3
    3-0
    1
    4 NUME 13 + NUME 14 ALMASU MARE
    0-3
    1-3
    0-3
    0

    Eliminatorii Dublu Elite

    1. Nume 41 + Nume 42
    -------------------- Nume 41 + Nume 42 3-0
    8. Bye
    ----------------------------------- Nume 41 + Nume 42 3-1
    5. Nume 27 + Nume 28
    -------------------- Nume 27 + Nume 28 3-2
    4. Nume 29 + Nume 30
    -------------------------------------------------- Nume 31 + Nume 32 3-2
    3. Nume 31 + Nume 32
    -------------------- Nume 31 + Nume 32 3-1
    6. Nume 25 + Nume 26
    ----------------------------------- Nume 31 + Nume 32 3-0
    7. Bye
    -------------------- Nume 33 + Nume 40 3-0
    2. Nume 33 + Nume 40


    Clasament Dublu Elite

    1. Nume 31 + Nume 32 - Cernavoda
    2. Nume 41 + Nume 42 - Reghin
    3 -- 4
    Nume 33 + Nume 40 - Baicoi
    Nume 27 + Nume 28 - Dej
    5 -- 6
    Nume 25 + Nume 26 - Timisoara
    Nume 29 + Nume 30 - Sfantu Gheorghe
    7 -- 9 1v gr.sup.
    Nume 23 + Nume 24 - Oradea
    Nume 21 + Nume 22 - Sibiu
    Nume 19 + Nume 20 - Brasov
    10 -- 12 0v gr.sup.
    Nume 17 + Nume 18 - Azuga
    Nume 15 + Nume 16 - Amarastii de Sus
    Nume 13 + Nume 14 - Almasu Mare
    13 -- 15 1v gr.inf.
    Nume 11 + Nume 12 - Alexandria
    Nume 9 + Nume 10 - Alba Iulia
    Nume 7 + Nume 8 - Aiud
    16 -- 18 0v gr.inf.
    Nume 5 + Nume6 - Aita Mare
    Nume 3 + Nume 4 - Agnita
    Nume 1+ Nume 2 - Adjud


    La punctaj este la fel de simplu, in functie de locul ocupat se face ca la simplu, se asează pe MP de la inscriere conf tabel (mp cel mai mare dintre cei doi).
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Cine a citit topicul
Procesare...
X