Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turnee A+ Regionale "Ziua Națională AmaTur" - 5 Septembrie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • adimucu
    a răspuns
    foarte ușor ,,off topic,, totuși legat de subiect: domnule Bogdan Roman, domnule Botirca, v-am scris mesaj privat. poate aveți mesageria prea plină.

    Lasă un comentariu:


  • roman bogdan
    a răspuns
    Si zona de vest este ok, rămâne cum am stabilit, anunțul cu turneul unde se postează ?
    Cum putem intra in posesia cupelor daca se cumpara de unde spui gelu

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Aici se poate vedea catalogul: cupe economic si cupe lux. http://www.trofeeadesign.ro/cupe.html#grid9. (In jos-ul paginii sunt doua cataloage)

    Am extras si niste poze (print screen ) pe care le atasez

    Lasă un comentariu:


  • BOZGANU
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Lucian Bozga/Adi Lazaroiu, confirma turneul la Baicoi.
    Doreste cupe din acelasi loc.
    In principiu da,asteptam pretul.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Lucian Bozga/Adi Lazaroiu, confirma turneul la Baicoi.
    Doreste cupe din acelasi loc.

    Lasă un comentariu:


  • Sorin Botirca
    a răspuns
    Pentru zona Oltenia nu sunt probleme. Se reconfirma Topoloveni in 5 Sept 2015, organizatori Florin Toma si Sorin Botirca.

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Turneu regional A+, Zona 2

    La Brăila urmează să confirmăm sala (Polivalenta sau Școala nr. 2) după semnarea contractului. Anunțul se va posta după încheierea Turneului A "Valurile Dunării", Duminică sau Luni.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Bună dimineața!
    S-a intrat în linie dreapta, așa că ar cam trebui să punem la punct detaliile legate de turneele regionale.

    Doresc ca organizatorii sa-si reconfirme intenția (a se vedea în calendar locațiile și responsabilii) și sa colaboram pentru ca acest eveniment sa fie un succes.

    Anunțul privind turneele și zonele le găsiți în postul 2 și 3 și se pot posta începând de astăzi, iar cine nu poate sau nu este sigur ca poate , este rugat sa anunțe pentru a se schimba organizatorul și bineînțeles locația.

    Referitor la cupe si medalii va rog sa spuneți dacă doriți sa luam dintr-un singur loc. Eu pot sa cer catalogul (preț și poza) de la M. Ciuc, după care sa cerem o reducere.

    Confirm
    Pe zona Transilvana Centru va rămâne locația Sibiu-Aria Sport , organizator Alex M cu Adonis F ?nsoțiți de responsabilii Imre Kantor și Pal Tokoș .

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    În cazul în care ar mai fi doritori de mingi aniversare "AmaTur 10 Ani" eu mă înscriu cu o comandă de 200 buc. pentru Zona 2.
    Sunt 8 zone, poate se adună doritori măcar pentru 1.000 de bucăți.


    Am facut rezervare pt aceasta comanda si acum am vazut pe mail ca mi se cere sa confirm daca mai este valabila aceasta comanda sau nu.In cursul zilei de maine am sa iau legatura cu cei de la matrite si o sa incerc sa aman raspunsul cel putin pana miercuri sau joi,chiar daca este destul de tarziu,de aceea te rog pe tine Marcele daca esti interesat si mai gasesti inca cineva sa confirme sa pot da un raspuns.

    Multumesc.Emi

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Ei, n-o lua "mot-a-mot", ...pardon "culoare cu culoare"!
    M-am jucat și eu un pic cu cu "micuța" de celuloid, exers?ndu-mi topspinul de rever în CorelDRAW că m-am cam săturat de AutoCAD.
    Joaca ne joaca mie imi place cum arata daca o mai rotunjesti un pic si mai reduci culorile cred ca e ok.
    Apropo daca vrei sa scrie Tenis cu alb atunci o sa scriem pe mingi rosii

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Referitor la matrita, preturile sunt calculate pt monocolora, stiu ca se poate executa si bicolora, dar matrita este mult mai scumpa, asa am vrut sa fac si eu cu EMI-TT, dar multicolora nu cunosc daca se poate executa si ce costuri implica aceasta.

    Multumesc de interesul aratat. EMI
    Ei, n-o lua "mot-a-mot", ...pardon "culoare cu culoare"!
    M-am jucat și eu un pic cu cu "micuța" de celuloid, exers?ndu-mi topspinul de rever în CorelDRAW că m-am cam săturat de AutoCAD.

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    În cazul în care ar mai fi doritori de mingi aniversare "AmaTur 10 Ani" eu mă înscriu cu o comandă de 200 buc. pentru Zona 2.
    Sunt 8 zone, poate se adună doritori măcar pentru 1.000 de bucăți.



    Referitor la matrita, preturile sunt calculate pt monocolora,stiu ca se poate executa si bicolora ,dar matrita este mult mai scumpa,asa am vrut sa fac si eu cu EMI-TT,dar multicolora nu cunosc daca se poate executa si ce costuri implica aceasta.

    Multumesc de interesul aratat.EMI

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Daca se concretizeaza ideea dau si 2 beri.
    Am primit calculatia pentru mingea aniversara "Amatur 10 Ani" cu logo-ul comunitati de tenis de masă si situatia arata in felul urmator:
    -comanda minima 1000 buc mingi de antrenament selectionate.
    -la 1.000 buc. pretul este de 2,0 lei buc. (1,8 lei)
    -la 2.000 buc. pretul este de 1,8 lei buc. (1,6 lei)
    -la 5.000 buc. pretul este de 1,5 lei buc. (1,3 lei)
    -la 10.000 buc. pretul este de 1,4 lei buc. (1,2 lei)
    -peste 10000 buc. pretul se negociaza
    Daca pe minge apare si inscrisul EMI-TT atunci costurile de matrita se preiau de catre EMI-TT si preturile sunt cele din paranteza.
    Durata de executie a matritei este de circa o luna,iar fabrica este din 15 August pana in 31 August inchisa,deci ultima comanda este 12-13 iulie.
    Asteptam comenzi din partea celor interesati.
    EMI
    În cazul în care ar mai fi doritori de mingi aniversare "AmaTur 10 Ani" eu mă înscriu cu o comandă de 200 buc. pentru Zona 2.
    Sunt 8 zone, poate se adună doritori măcar pentru 1.000 de bucăți.


    Lasă un comentariu:


  • mateidumitru
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Zona 7) Coordonatori: Bogdan Roman http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+7&page=1
    Arad, Resita, Oravita, Oradea, Timișoara, Deva, Petrila(HD), Caransebeș, Salonta, Lugoj, Hateg, Sacuieni(BH), Marghita(BH), Salonta(BH), Magesti (BH), Gepiu (BH), cu un total de 302 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Arad, Timișoara sau Oradea (Bogdan decide)
    Asta e o idee buna. Multumesc pentru intelegere !

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post

    Emi, in ce priveste premierea fiecaruia, ma gandeam ca firma Joola ar putea face o minge aniversara AmaTur pe care s-o oferiti fiecarui jucator. Ar fi interesant si o reclama excelenta. (trebuie sa dai o bere pt idee).

    Respect.
    Daca se concretizeaza idee dau si 2 beri.
    Am primit calculatia pentru mingea aniversara "Amatur 10 Ani" cu logo-ul comunitati de tenis de masă si situatia arata in felul urmator:-comanda minima 1000 buc mingi de antrenament selecate.
    -la 1000 buc pretul este de 2 lei bucata (1.8 )
    -la 2000 buc pretul este de 1.8 bucata (1.6)
    - la 5000 buc pretul este de 1.5 bucata (1.3)
    -la 10000 buc pretul este de 1.4 bucata (1.2)
    -peste 10000 buc pretul se negociaza
    Daca pe minge apare si inscrisul EMI-TT atunci costurile de matrita se preiau de catre EMI-TT si preturile sunt cele din paranteza.

    Durata de executie a matritei este de circa o luna,iar fabrica este din 15 August pana in 31 August inchisa,deci ultima comanda este 12-13 iulie.

    Asteptam comenzi din partea celor interesati.

    EMI

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de cata_60 Vezi post
    Poate ar fi bine sa lasam tot 3A+ din 6 in clasament..Sunt unele A+ uri unde nr de locuri e limitat...altele,situate intr-una din extremitatile tarii si unde e mai greu de ajuns....adica s-ar puncta 50% din maxim posibile...oarecum rezonabil daca tinem cont ca A-urile se puncteaza cele mai bune 6 din ultimele 7,anual fiind vreo 70 de concursuri A..O parere doar..
    Sustin varianta 100%.

    Lasă un comentariu:


  • cata_60
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Și o întrebare care cu siguranță va veni. Cum se vor puncta în continuare A+-urile?
    Cele mai bune 5 din 6, nu?

    Butonez forumul putin....de nervi....nevasta-mea conduce bezmetic ca de obicei(nu stiu cine zicea ca femeile conduc ca melcul..il pun sa stea in dreapta cand conduce nebuna asta de la Fălticeni la Suceava..tre sa-si ia pampersi de rezerva).
    Poate ar fi bine sa lasam tot 3A+ din 6 in clasament..Sunt unele A+ uri unde nr de locuri e limitat...altele,situate intr-una din extremitatile tarii si unde e mai greu de ajuns....adica s-ar puncta 50% din maxim posibile...oarecum rezonabil daca tinem cont ca A-urile se puncteaza cele mai bune 6 din ultimele 7,anual fiind vreo 70 de concursuri A..O parere doar..

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Avand in vedere ca toate turneele sint bagate in baza de date, se poate face orice - chiar daca deocamdata nu-s disponibile shortcut-uri.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de tokosp Vezi post
    Anul trecut am fost cativa cu peste 30 de turnee...
    Daca Florin are timp si de asa ceva, chiar ar fi bine sa se uite un pic cum stam cu participarile/zona (el vede mai bine care ar trebui sa fie criteriul: daca e mai bine sa luam de la 1 ianuarie 2014 incoace sau ultimii 4 ani, etc.). Ar merita sa dam nu 50, dar sa zicem 5 diplome / zona - cu asta as fi de acord 100%.
    5/10/20, chiar n-are importanta numarul. Sa zicem ca se atribuie o diploma celor care au peste 30/40 turnee in ultimii 4/5 ani..., ma rog, se poate aplica un anumit procent.


    Emi, in ce priveste premierea fiecaruia, ma gandeam ca firma Joola ar putea face o minge aniversara AmaTur pe care s-o oferiti fiecarui jucator. Ar fi interesant si o reclama excelenta. (trebuie sa dai o bere pt idee).

    Respect.

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Anul trecut am fost cativa cu peste 30 de turnee...
    Daca Florin are timp si de asa ceva, chiar ar fi bine sa se uite un pic cum stam cu participarile/zona (el vede mai bine care ar trebui sa fie criteriul: daca e mai bine sa luam de la 1 ianuarie 2014 incoace sau ultimii 4 ani, etc.). Ar merita sa dam nu 50, dar sa zicem 5 diplome / zona - cu asta as fi de acord 100%.

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post
    In plus, fiind foarte multe cupe de acelasi model ar trebui sa intre in pret si o personalizare mai interesanta cu AmaTur 10 ani.

    As indrazni sa propun si oferirea unei diplome onorifice pentru ... sa zicem 50 persoane/zona, pentru cei care au participat masiv la concursurile Amatur. Sunt multi printre noi care n-au apucat sa puna mana pe o cupa dar care au facut numeroase deplasari si cred ca n-ar fi rau daca s-ar aprecia acest lucru ! ...zic si eu. Daca n-ar fi costuri foarte mari as zice ca merita. Cred ca Florin poate extrage din baza de date pe cei vizati/zone.


    Exista astfel de distinctii.
    Mocean Dan CJ Cele mai multe turnee in 2014
    Pralea Constantin AB Cele mai multe turnee in 20



    Decat 50 pers/zona mai bine dam la toti cei care pana la aceea data au mai mult de 1 turneu in Amatur.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Oare n-ar fi bine ca la toate cele 8 turnee regionale A+ toate cupele să fie la fel? Eventual și diplomele?
    Și în caz că DA, poate ar trebui achiziționate toate din același loc, discount-ul la 64 de cupe fiind probabil mai mare decât atunci când comanzi numai 8.
    In plus, fiind foarte multe cupe de acelasi model ar trebui sa intre in pret si o personalizare mai interesanta cu AmaTur 10 ani.

    As indrazni sa propun si oferirea unei diplome onorifice pentru ... sa zicem 50 persoane/zona, pentru cei care au participat masiv la concursurile Amatur. Sunt multi printre noi care n-au apucat sa puna mana pe o cupa dar care au facut numeroase deplasari si cred ca n-ar fi rau daca s-ar aprecia acest lucru ! ...zic si eu. Daca n-ar fi costuri foarte mari as zice ca merita. Cred ca Florin poate extrage din baza de date pe cei vizati/zone.

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Materiale de premiere A+

    Oare n-ar fi bine ca la toate cele 8 turnee regionale A+ toate cupele să fie la fel? Eventual și diplomele?
    Și în caz că DA, poate ar trebui achiziționate toate din același loc, discount-ul la 64 de cupe fiind probabil mai mare decât atunci când comanzi numai 8.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Acuma-i 3 din 5, facem cu 4 din 6?
    OK! Am uitat ca-i 3 din 5)) este bine sa-l adaugam, sa se simta ceva in plus. Multumesc!

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    O sa ne consultam si cu Florin, si eu cred ca merge 5 din 6, iar la medie totul...
    Acuma-i 3 din 5, facem cu 4 din 6?

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X