Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turnee A+ Regionale "Ziua Națională AmaTur" - 5 Septembrie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • GeluBv
    a răspuns
    Ok, s-au cam definitivat aspectele privind locatiile, ...pentru București daca se doreste o participare mai numeroasa cred ca este bine sa se anunte o singura locatie, participantii sunt mai dispusi sa mearga "amestecati" impreuna in mijlocul de transport si cu incepere la aceiasi ora si cred ca sunt locuri destule avand in vedere ca este "Regional".

    Putem trece in calendar si doua locatii numai ca pe parcurs va exista o problema sa fie stearsa una dintre ele. Mai bine puneti Arena ca are 24 mese si la nevoie adaugati Viva. Nu este treaba mea, dar trebuie sa definitivam ultimul detaliu.

    Cat despre cei"10 ani" am inteles, este ok, las aceasta actiune in seama lui Dan Bodeanu, poate fi trecuta in calendar 2016 luna ianuarie cu cele patru locatii.

    Acum ramane sa transfer coordonatele la sectiunea topicurilor publice cu info despre zone pentru ca fiecare sa-si revizuiasca locatia reala in clasament. Trebuie si un termen pentru revizuire, sa zicem 30 -60 zile, pentru ca apropiindu-ne de TF incep alte discutii ref la faptul ca schimbarea locatiei loveste in "campionul judetean".

    A+Regional "Festivalul National Amatur" 05-09-2015

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Cred ca poate iesi ceva fain si in ianuarie. Asa e cand comunicam si gandim impreuna.
    Este intersanta ideea cu locatiile initiale, personal nu le cunosc, dar sper sa incapa mese multe in fecare dintre ele...

    Va propun doua lucruri:
    Ziua A+urilor regionale sa poarte denumirea de Ziua AmaTur, ori declarat, ori numai ca si nume de lucru, dar sa separam acest proiect de aniversarea celor 10 ani de AmaTur -
    Iar acel proiect aniversar sa fie dezbatut pe forumul organizatorilor intr-un topic separat dupa parcurgerea pasului de consultare cu coordonatorii, cum s-a intamplat si in cazul acestui topic cu A+urile regionale.

    Multumesc!

    Postat în original de Dan2 Vezi post
    Eu vad o aniversare prin repetarea celor 4 turnee, la aceeasi data, in aceleasi locatii, cu primii participanti la acele turnee ca invitati speciali.
    4 turnee A in Cluj, Oradea, Suceava (sau pe langa) si București ar fi cu adevarat o aniversare.
    Cele 8 turnee A+ sunt o idee excelenta, dar trebuie sa primeasca o alta identitate -Festival national - sau cum s-o numi, dar in nici un caz aniversare.

    Lasă un comentariu:


  • Dan2
    a răspuns
    Eu vad o aniversare prin repetarea celor 4 turnee, la aceeasi data, in aceleasi locatii, cu primii participanti la acele turnee ca invitati speciali.
    4 turnee A in Cluj, Oradea, Suceava (sau pe langa) si București ar fi cu adevarat o aniversare.
    Cele 8 turnee A+ sunt o idee excelenta, dar trebuie sa primeasca o alta identitate -Festival national - sau cum s-o numi, dar in nici un caz aniversare.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de Dan2 Vezi post
    Aniversarea a 10 ani de Amatur ar trebui facuta in ianuarie 2016, deoarece primele turnee sub denumirea Amatur atunci au avut loc.
    Site-ul www.tenisdemasa.ro va implini 10 ani in iunie, iar primul turneu anuntat prin acest site a avut loc pe 12 dec. 2005 in București, coordonat de initiatorul site-ului, Valentin Rizescu. Acel turneu a fost samanta Amaturului, dar nasterea, asa cum am mai spus, a fost pe 21-22 ian 2006 la Oradea, București, Cluj si Suceava.
    Ai dreptate, dar nu cred ca se va supara cineva,... exista posibilitatea acum, sa sarbatorim prima zi din septembrie si sa ramana permanent. Pe mine nu ma deranjeaza daca nu-i adaugam si "10 ani", cu toate ca face bine la imagine.

    Lasă un comentariu:


  • Dan2
    a răspuns
    Pentru organizarea turneului A+, ca si anul trecut, vom invita un numar cat mai mare de jucatori in ambele sali, probabil Amatorii la Top Tenis (132) si Openistii la VIVA (64). Amanuntele le vom stabili insa pe parcurs.

    Lasă un comentariu:


  • Dan2
    a răspuns
    Aniversarea a 10 ani de Amatur ar trebui facuta in ianuarie 2016, deoarece primele turnee sub denumirea Amatur atunci au avut loc.
    Site-ul www.tenisdemasa.ro va implini 10 ani in iunie, iar primul turneu anuntat prin acest site a avut loc pe 12 dec. 2005 in București, coordonat de initiatorul site-ului, Valentin Rizescu. Acel turneu a fost samanta Amaturului, dar nasterea, asa cum am mai spus, a fost pe 21-22 ian 2006 la Oradea, București, Cluj si Suceava.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    ...
    Și o întrebare care cu siguranță va veni. Cum se vor puncta în continuare A+-urile?
    Cele mai bune 5 din 6, nu?
    O sa ne consultam si cu Florin, si eu cred ca merge 5 din 6, iar la medie totul...

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Postat în original de sofidoor Vezi post
    ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....
    Ideea este s-o facem anual, sa devina o traditie.
    Merci, Marius, pentru aprecierea initiativei. Totodata tin sa felicit si board-ul coordonatorilor pentru insusirea/asumarea ideii prezentate de Gelu.
    Personal cred ca va fi una dintre cele mai frumoase zile ale AmaTurului, zi in care majoritatea organizatorilor din circuit vom fi prezenti si cu paleta, si cu munca noastra. Dar momentan ma abtin de la comentarii in plus, fiind un pic subiectiv in acest sens.
    Iar in ceea ce priveste cele scrise de Ocsi Kantor, sustin si eu ca in aceasta zi sa aniversam cei 10 ani de AmaTur.

    Toate cele bune Va doresc, si sa avem succes poimaine si in sambetele/duminicile care urmeaza!

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Postat în original de sofidoor Vezi post
    ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....
    Da Marius, multumesc, dar trebuie sa-ti spun ca toti coordonatorii sunt implicati in acest eveniment, iar lui Pali in mod deosebit, ca s-a tinut ca scaiul de mine)))

    Acum pt ca s-a hotarat si locatia din vest, adica Oradea (open la Dl. Balog si Amatori la Dl. Sferlea), mai asteptam o singura locatie (București Arena sau Viva) dupa care facem cunoscut catre toti membri ca data in de...sarbatoarea de 10 ani, ...plus calendar.

    Cu aceasta ocazie tin sa multumesc tuturor coordonatorilor, lui Pali si tuturor organizatorilor unde de fapt trebuie sa se desfasoare acest eveniment.

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Da. O idee ce dă posibilitatea la aproximativ 1/3 din amaturiști să bifeze un A+. O idee atât de simplă la care ?ți vine să exclami: Cum de nu mi-a trecut și mie prin cap? Felicitări!
    Și o întrebare care cu siguranță va veni. Cum se vor puncta în continuare A+-urile?
    Cele mai bune 5 din 6, nu?

    Lasă un comentariu:


  • MariusBH
    a răspuns
    Postat în original de GeluBv Vezi post
    [COLOR="#000000"]Turneu A+Regional, Ziua Nationala Amatur (La Cluj este si Memorial)
    LOCALITATEA: .........................
    DATA: 05 septembrie 2015

    Turneu dedicat numai pentru ZONA nr....asa cum este prevazuta in clasament sau in link-ul urmator.

    (se poate atasa link-ul corespunzator zonei, de la postul nr.2)

    Număr maxim participanți: ...... la OPEN si ...... la AMATORI
    Nr. mese corespunzator cu nr grupe de 6
    Se asigură : mingi de joc, apă plată/minerală , cafea, sandviș , o tuica/palinca (ar fii indicat) ;
    ÎNSCRIERI: Pe forum ; – ultima înscriere sau retragere, vineri 4 septembrie 2015 ora 21:00
    Prioritatea/înscrierea se face după poziția din clasament


    SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare și eliminatorii - 3 din 5 seturi
    TAXA PARTICIPARE: 30 Lei. Copiii până la 14 ani 15 lei, iar persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa;
    Câte 3 lei / participant plătitor se virează către AmaTur.
    CAPI DE SERIE: conform MP din clasamentul AmaTur la zi;

    TURNEUL AMATORI :
    ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: ..... - prezența și înscrierea se face la ora .............
    NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului;

    TURNEUL OPEN :
    ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: .... , prezența și înscrierea între ......
    NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului, prioritate au Open-iștii;


    Pentru ambele categorii:
    Desfășurare: grupe de cate 6, se califică primii 4 ; grupe superioare de 4, se califică primii 2; eliminatorii , iar eventualele cu bye-uri sunt acordate locurilor 1 din grupele superioare (in ordinea grupelor).
    Locurile 2 din grupele superioare trag la sorți din urne diferite pentru a nu se întâlni cu adversarul din superioare decât în finală.
    - Se oferă cupe ,medalii si diploma pentru primii 4, diplome pentru locurile 5-8;
    ALTE INFORMATII :
    - Orice lipsă a unor participanți sau int?rziați, NU afectează începerea jocurilor, iar nemotivatii se trec în lista nemotivaților;
    - Nemotivații cu 2 absente nu au drept de joc;
    PENTRU BUNA DESFĂȘURARE A TURNEULUI:
    - Rugăm fiecare participant să menționeze categoria la care dorește să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iștii (media 18 ^) nu pot juca la amatori;

    [B]Organizatori B]
    1)Organizatorul local+1
    2)Coordonatorul zonal+Organizatorul zonal
    ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....

    Lasă un comentariu:


  • Kantor Imre-Zoltan
    a răspuns
    Eventual trebuia mentionat faptul ca Turneele A+ sunt turnee aniversare( 10 ani de existenta a Amaturului). Primele turnee au avut loc in 2005. Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    [COLOR="#000000"]Turneu A+Regional, Ziua Nationala Amatur (La Cluj este si Memorial)
    LOCALITATEA: .........................
    DATA: 05 septembrie 2015

    Turneu dedicat numai pentru ZONA nr....asa cum este prevazuta in clasament sau in link-ul urmator.

    (se poate atasa link-ul corespunzator zonei, de la postul nr.2)

    Număr maxim participanți: ...... la OPEN si ...... la AMATORI
    Nr. mese corespunzator cu nr grupe de 6
    Se asigură : mingi de joc, apă plată/minerală , cafea, sandviș , o tuica/palinca (ar fii indicat) ;
    ÎNSCRIERI: Pe forum ; – ultima înscriere sau retragere, vineri 4 septembrie 2015 ora 21:00
    Prioritatea/înscrierea se face după poziția din clasament


    SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare și eliminatorii - 3 din 5 seturi
    TAXA PARTICIPARE: 30 Lei. Copiii până la 14 ani 15 lei, iar persoanele cu dizabilitati sunt scutite de taxa;
    Câte 3 lei / participant plătitor se virează către AmaTur.
    CAPI DE SERIE: conform MP din clasamentul AmaTur la zi;

    TURNEUL AMATORI :
    ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: ..... - prezența și înscrierea se face la ora .............
    NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului;

    TURNEUL OPEN :
    ORA DE ÎNCEPERE TURNEU: .... , prezența și înscrierea între ......
    NUMĂR DE PARTICIPANȚI: ............ Inscrieri in ordinea clasamentului, prioritate au Open-iștii;


    Pentru ambele categorii:
    Desfășurare: grupe de cate 6, se califică primii 4 ; grupe superioare de 4, se califică primii 2; eliminatorii , iar eventualele cu bye-uri sunt acordate locurilor 1 din grupele superioare (in ordinea grupelor).
    Locurile 2 din grupele superioare trag la sorți din urne diferite pentru a nu se întâlni cu adversarul din superioare decât în finală.
    - Se oferă cupe ,medalii si diploma pentru primii 4, diplome pentru locurile 5-8;
    ALTE INFORMATII :
    - Orice lipsă a unor participanți sau int?rziați, NU afectează începerea jocurilor, iar nemotivatii se trec în lista nemotivaților;
    - Nemotivații cu 2 absente nu au drept de joc;
    PENTRU BUNA DESFĂȘURARE A TURNEULUI:
    - Rugăm fiecare participant să menționeze categoria la care dorește să participe, cu respectarea regulamentului AmaTur, în sensul ca open-iștii (media 18 ^) nu pot juca la amatori;

    [B]Organizatori B]
    1)Organizatorul local+1
    2)Coordonatorul zonal+Organizatorul zonal
    Ultima editare de GeluBv; 25.feb.2015, 23:20.

    Lasă un comentariu:


  • GeluBv
    a răspuns
    Zona 1) Coordonatori: Dan Chirap si Cozma Catalin http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+1&page=1
    Barlad,Fălticeni,Botoșani,Suceava,Straja, Rădăuți, Bacău, Iași, Gura Humorului, Vatra Dornei,Onesti, Comănești, Vicovu de Jos, Moinesi, Liteni, Roman, Galanesti, Dolhasca(SV), cu un total de 449 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Gura Humorului

    Zona 2)Coordonatori: Aurel Fratea si Costin Corcoz http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+2&page=1
    Brăila, Galați, Constanța, Focșani, Tecuci, Panciu, Mangalia, Babadag(TL), Tulcea, Adjud(VN), Marasesti(VN), Cotesti(VN),Poiana Teiului(CT), Draganesti(GL), Pufesti (VN), cu un total de 298 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Brăila

    Zona 3) Coordonatori: Dan Bodeanu si Leorda Rares http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+3&page=1
    București, Giurgiu, Alexandria, Buftea, Voluntari, Turnu Magurele(TR), cu un total de 449 evidentiati in clasament;
    LOCATIA........ (Dan Bodeanu decide)

    Zona 4) Coordonatori: Adrian Lazaroiu si Lucian Bozga http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+4&page=1
    Ploiești, Targoviște, Campina, Călărași, Slobozia, Campina, Breaza, Baicoi, Izvoarele(PH), Filipesti Targ (PH), Sinaia, Darmanesti(DB), Buzău, Drajna de Jos(PH), Cocorastii Mislii(PH), Paulesti(PH), Azuga, Busteni, Valcanesti, Valenii de Munte, cu un total de 314 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Baicoi

    Zona 5) Coordonatori: Sorin Botirca si Florin Toma http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+5&page=1
    Pitești, Ramnicu Valcea, Mioveni, Targu Jiu, Topoloveni, Drobeta Tr Severin, Curtea de Argeș, Amarastii de Sus, Câmpulung Muscel(AG), Drăgășani(VL), Calinesti(AG), Slatina, Craiova, Calafat(DJ), Domnesti(Ag), Rovinari(GJ), Tismana(GJ), cu un total de 234 evidentiati in clasament;
    LOCATIA: Topoloveni

    Zona 6)Coordonatori: Imre Kantor si Gelu Vladoiu http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+6&page=1
    Brașov,Reghin, Sibiu, Cisnadie, Toplita, Odorheiu Secuiesc, Targu Mureș, Siculeni, Târnaveni, Praid, Sangeorgiu de Padure(MS), Baraolt(CV), Toplita(HR), Sanpaul(MS), Fagaras, Miercurea Ciuc, Ocna Sibiului, Gheorghieni(HR), Victoria, Sf.Gheorghe(CV), Mediaș, Agnita, Ludus(MS), Sighișoara, Corund, Cirta(HR), Cristuru Secuiesc, Vlahita(HR), Zetea(HR), cu un nr de 528 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Sibiu

    Zona 7) Coordonatori: Bogdan Roman http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+7&page=1
    Arad, Resita, Oravita, Oradea, Timișoara, Deva, Petrila(HD), Caransebeș, Salonta, Lugoj, Hateg, Sacuieni(BH), Marghita(BH), Salonta(BH), Magesti (BH), Gepiu (BH), cu un total de 302 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Arad, Timișoara sau Oradea (Bogdan decide)

    Zona 8 ) Coordonatori: Florin Apian si Laslo Toth http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...=Zona+8&page=1
    Cluj Napoca, Bistrița, Cugir, Alba Iulia, Dej, Sighetu Marmatiei, Gherla, Baia Mare, Nasaud, Razboieni(AB), Turda (CJ) , Beclean (BN), Blaj, Viseu(MM), Somcuta Mare(MM), Baciu(CJ), Aiud (AB), cu un total de 321 evidentiati in clasament;
    LOCATIA:Cluj Napoca

    Lasă un comentariu:


  • Turnee A+ Regionale "Ziua Națională AmaTur" - 5 Septembrie 2015

    Avand in vedere ca anul acesta se mai agauga un turneu A+ numit in continuare A+Regional, aduc la cunostinta organizatorilor ca pe data de 5 sept 2015 se va desfasura acest eveniment in opt locatii, respectiv in cele opt zone asa cum sunt definite in clasament/regulament.

    Pe langa faptul ca ziua a fost aleasa dupa o dezbatere s-a stabilit ca in viitor sa sarbatorim aceast eveniment in prima sambata din septembrie a fiecarui an.

    Pentru cele de mai sus am sa expun detaliile de organizare, precum si locatiile unde se vor desfasura acestea, cu mentiunea ca este normal sa adoptam acelasi tip (sablon) de anunt al turneului pentru a nu exista discrepante intre zone.

    Participantii au drept de participare numai in zona unde se afla, respectiv zona din clasamant (imi pare rau pt unii care-si aleg fictiv alte zone in clasament , ...probabil ca-si vor revizui locatia pana in sept), de ex. cazul DanTim, etc;

    In acest topic revin cu detaliile , urmand ca dupa ce discutam aici sa transferam rezultatele in sectiunea vizibila tuturor,...cat mai curand posibil pentru un impact/publicitate ...si binenteles in calendar.
Who has read this thread:
Procesare...
X