Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turnee A+ Regionale "Ziua Națională AmaTur" - 5 Septembrie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • marcelgiosan
    a răspuns
    Incepand de luni 15 August putem sa le postam!

    Lasă un comentariu:


  • roman bogdan
    a răspuns
    In ce data postam anunturile? Sau fiecare dupa cum doreste?

    Lasă un comentariu:


  • Bogdan Raducan
    a răspuns
    La zona 5 este Gj(Gorj) Marcel, nu dar poate vin jucători din Giugiu pe la Topoloveni )

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Turneu A+ "Ziua Națională AmaTur"
    Nr. Zona Localitatea
    Jucatori Zona
    Open
    Amatori
    Total disp.
    Open
    Amatori
    Total
    %
    1 Zona 1 - SV, BT, NT, IS, BC, VS Gura Humorului
    469
    60
    120
    180
    32
    98
    130
    72,22
    2 Zona 2 - VN, GL, BR, TL, CT Brăila
    314
    36
    72
    108
    20
    66
    86
    79,63
    3 Zona 3 - B, IF, GR, TR București
    360
    60
    120
    180
    38
    57
    95
    52,78
    4 Zona 4 - DB, PH, BZ, IL, CL Băicoi
    272
    48
    96
    144
    21
    82
    103
    71,53
    5 Zona 5 - AG, VL, OL, GJ, DJ, MH Topoloveni
    197
    36
    84
    120
    17
    32
    49
    40,83
    6 Zona 6 - BV, CV, HR, MS, SB Sibiu
    522
    36
    72
    108
    31
    72
    103
    95,37
    7 Zona 7 - CS, TM, AR, HD, BH Oradea
    377
    60
    72
    132
    36
    46
    82
    62,12
    8 Zona 8 - AB, CJ, BN, SJ, MM, SM Cluj
    322
    36
    96
    132
    25
    79
    104
    78,79
    Total general
    2833
    372
    732
    1104
    220
    527
    752
    68,12
    Ultima editare de marcelgiosan; 15.aug.2016, 08:41.

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Se punctează ca un turneu A+ obisnuit si se aplică în continuare același regulament (3 din ultimele 5 ). Sant doar vreo 8 jucători care au deja 5 turnee si care, dacă au participat la acest regional, vor pierde punctele de la Finalul din 2014.

    Lasă un comentariu:


  • Dacian Cotca
    a răspuns
    Conform regulamentului ce se poate vizualiza la http://www.amatur.ro/tenisdemasa/Cls_reg.php pentru stabilirea clasamentului se tine cont de cele mai bune
    -3 din ultimele 5 turnee A+(chiar daca au fost 6 turnee A+ in acest an competitional)
    -6 din ultimele 7 turnee A(chiar daca au fost mai mult de 7 turnee A in acest an competitional )
    -3 din ultimele 4 turnee B (chiar daca au fost mai mult de 4 turnee B in acest an competitional )

    A anuntat cineva schimbarea acestui regulament?!

    Lasă un comentariu:


  • cata_60
    a răspuns
    Grila de punctaj ar trebui sa ramana neschimbata pana analizam oportunitatea desfasurarii anuale a acestui A+.Eu vad acest concurs ca o sarbatoare aniversara amaturistica (10 ani de la infiintare) ,cadoul facut participantilor fiind puncte in plus primite dupa concursuri regionale bine organizate.

    Lasă un comentariu:


  • klimzi
    a răspuns
    Salu tuturor!!!

    Imi interesaza cum o sa fie cu punctaj?
    Parerea mea esta ca sunt 2 posibilitati corecte
    1. Daca este un dintre 6 turnee A+, se pune acelas punctaj ca la cealte 5 turnee si o sa puncteaza 4 din 6
    2. Daca punctaj o sa fie diferit ca la alte turnee A+, trebuie sa puncteaza 3 din 5 plus separat turneu A+ regional

    Asa mi se pare corect.
    Ce opinie voi aveti?

    Lukasz Klimas (klimzi)

    Lasă un comentariu:


  • PaliHR
    a răspuns
    Postat în original de MariusBH Vezi post
    ...Cred ca este cea mai spectaculoasa decizie din Amatur,care da posibilitate si altor orase care nu sunt in centrul tarii sa organizeze turnee A+.....Felicitari Gelu pentru aceasta idee care cred ca ar trebui sa se repete anual si va fi un succes GARANTAT....
    Daca am numarat bine din clasamentele a sase turnee + listele grupelor celorlalte doua, azi am avut o zi amaturistica cu 751 de sportivi\pasionati.
    Organizatori implicati am fost minim 32+ajutoarele necesare.
    Desigur, nu trebuie uitat ca suntem diferiti, ca grad de sportivitate, ca tehnicitate, nivel de toleranta, etc. Dar azi, 99,x% dintre noi am aratat ca suntem capabili si de un altfel de AmatuR. Felicitari deci celor 751, celor 32+, si multumiri speciale Consiliului Coordonator pentru ca ati imbratisat o idee care si initiatorilor li s-a parut mai greu de implementat dupa primele 2-3 minute scurse de la ivirea sa.
    Azi, AmatuRul a aratat si multa maturitate. Daca doriti sa pasiti mai departe pe acest drum, probabil veti gasi parteneri si printre persoanele care cateodata trebuie sa inchida o usa fara voia lor.
    Succes si la buna vedere.

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Turneu A+ "Ziua Națională AmaTur"
    Nr. Zona Localitatea
    Jucatori Zona
    Open
    Amatori
    Total disp.
    Open
    MT
    Amatori
    MT
    Total înscriși
    1 Zona 1 - SV, BT, NT, IS, BC, VS Gura Humorului
    469
    60
    120
    180
    26
    24,52
    100
    16,41
    126
    2 Zona 2 - VN, GL, BR, TL, CT Brăila
    314
    36
    72
    108
    20
    23,79
    70
    13,88
    90
    3 Zona 3 - B, IF, GR, TR București
    360
    60
    120
    180
    38
    48
    86
    4 Zona 4 - DB, PH, BZ, IL, CL Băicoi
    272
    48
    96
    144
    22
    24,43
    90
    16,37
    112
    5 Zona 5 - AG, VL, OL, GR, DJ, MH Topoloveni
    197
    36
    84
    120
    13
    22,25
    33
    13,77
    46
    6 Zona 6 - BV, CV, HR, MS, SB Sibiu
    522
    36
    72
    108
    31
    23,08
    70
    16,24
    101
    7 Zona 7 - CS, TM, AR, HD, BH Oradea
    377
    60
    72
    132
    32
    23,67
    47
    15,07
    79
    8 Zona 8 - AB, CJ, BN, SJ, MM, SM Cluj
    322
    36
    96
    132
    29
    26,34
    85
    15,74
    114
    Total general
    2833
    372
    732
    1104
    211
    543
    754
    68,30
    %
    Relativ echilibrate turneele: 14 - 16 la Amatori, respectiv 22 - 26 la Open.

    Lasă un comentariu:


  • marcelgiosan
    a răspuns
    Postat în original de gabi.gogu Vezi post
    Foarte interesant! Poate puteti aduce in tabel si informatia aferenta MT pt. Amatori, respectiv Open, la fiecare din cele 8 turnee
    Asta este un pic mai complicat.
    Tabelul este facut conform listelor de inscrieri din cele 8 centre, liste alcatuite conform clasamentului.
    Daca in aceasta seara (dupa ora 21) se vor afisa listele de inscrieri conform MP, atunci putem sa adaugam si MT-ul in tabel.
    Desi, daca FlorinBN n-a gandit deja o grila speciala pentru Turneele A+ Regionale, MT-ul n-ar conta la stabilirea punctajelor.

    Lasă un comentariu:


  • gabi.gogu
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Turneu A+ "Ziua Națională AmaTur"
    Nr. Zona Localitatea
    Jucatori Zona
    Open
    Amatori
    Total disp.
    Open
    Amatori
    Total înscriși
    1 Zona 1 - SV, BT, NT, IS, BC, VS Gura Humorului
    469
    60
    120
    180
    21
    97
    118
    2 Zona 2 - VN, GL, BR, TL, CT Brăila
    314
    36
    72
    108
    25
    64
    89
    3 Zona 3 - B, IF, GR, TR București
    360
    60
    120
    180
    30
    44
    74
    4 Zona 4 - DB, PH, BZ, IL, CL Băicoi
    272
    48
    96
    144
    27
    73
    100
    5 Zona 5 - AG, VL, OL, GR, DJ, MH Topoloveni
    197
    36
    84
    120
    8
    27
    35
    6 Zona 6 - BV, CV, HR, MS, SB Sibiu
    522
    36
    72
    108
    29
    90
    119
    7 Zona 7 - CS, TM, AR, HD, BH Oradea
    377
    60
    72
    132
    29
    44
    73
    8 Zona 8 - AB, CJ, BN, SJ, MM, SM Cluj
    322
    36
    96
    132
    27
    83
    110
    Total general
    2833
    372
    732
    1104
    196
    522
    718
    65,04
    %
    Foarte interesant! Poate puteti aduce in tabel si informatia aferenta MT pt. Amatori, respectiv Open, la fiecare din cele 8 turnee

    Lasă un comentariu:


  • sevraj
    a răspuns
    E bine asa oare?

    Lasă un comentariu:


  • Antal Denes
    a răspuns
    Postat în original de marcelgiosan Vezi post
    Probabil că Turneele A+ Regionale n-ar mai trebui transmise live pe forum, neavând cine să le urmărească cu nerăbdare de acasă, având în vedere că din cei peste 400 de oameni fideli forumului zi de zi, în jur de 800 vor fi prezenți la turnee. Sunt 4/3 șanse să nu ne citească nimeni!
    Majoritatea care urmaresc amaturul au internet pe telefon si pot urmari celelalte locati intre meciuri!
    Mai sunt cei care sunt prinsi cu obligati si nu pot participa,s-ar simti vaduviti de aceasta placere!
    Parerea mea.

    Lasă un comentariu:


  • mmroglobalnet
    Vizitatorul a răspuns
    Buna idee, pana acum nu ma gandisem la asa ceva.

    Lasă un comentariu:


  • cata_60
    a răspuns
    Cei care au bani de la bugetul local ii au pentru ca ii cer,alocarile de bani de la consiliile locale se fac pe baza unor cereri de finantare. Ati incercat sa accesati niste fonduri pentru tenis de masă de la Consiliul Local Alexandria? Nu este extrem de complicat mai ales pentru cineva obisnuit cat de cat cu hartogaraia...

    Lasă un comentariu:


  • mmroglobalnet
    Vizitatorul a răspuns
    Fara indoiala ca da.Numai ca alta e problema.Unele au bani au buget de la bugetul local alocat si nu fac nimic.
    Va dau exemplul echipei de fotbal din Alexandria, cu buget si stadion de 5000 de locuri,care joaca in onoare, nici nu stiu in ce liga mai e acum.

    Lasă un comentariu:


  • BGD
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post
    Marius, as zice ca este un mare succes chiar daca numarul total al participantilor ar fi undeva la 800. Si spun asta pentru ca nu cunosc un alt sport care sa adune un numar atat de mare de participanti de toate varstele din toate colturile tarii.
    Mai sunt si alte sporturi practicate masiv de amatori. De exemplu :
    http://www.tenispartener.ro/ro/jucatori/index.html

    Lasă un comentariu:


  • mmroglobalnet
    Vizitatorul a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post
    Variante ar fi dar fara suport si din partea Amatur acolo unde "ajutorul" nu exista, e greu.
    Ca sa exemplific, as fi vrut sa organizez un turneu in localitatea Dorohoi, jud. Botoșani. Nu cunosc pe nimeni acolo dar stiu ca sunt sali tip Nastase in care se pot desfasura turnee fara nici o problema. Sa presupunem ca inchirierea salii si toate celelalte (cafea, protocoale, etc) se pot achita din taxa. Marea problema e logistica ca si ea e destul de costisitoare si taxa nu poate acoperi inchirierea meselor, matinelelor, etc. Aici cred ca ar putea interveni Amatur. Acolo unde se indrazneste a se intra cu turnee noi trebuie suport suplimentar si din partea noastra. Este doar o parere, o idee care cred ca ar avea un impact pozitiv asupra miscarii Amatur.

    Bine punctat, domnule Sorin Client.Impartasesc opinii apropiate de dvs.,din experienta noastra locala,avand deja 2 turnee B in municipiul nostru.Amaturul e intr o masura implicat ,ne a oferit 2 mese de tenis.
    Implicarea Amatur in organizare inseamna si un lobby al miscarii si o sensibilizare a autoritatilor principale din localitati .Ma refer la Primarii,ADP,Inspectorate Scolare judetene,astea pot oferi usor sprijin esential , ma refer la neperceperea chiriei salii pentru macar 1-2 turnee pe an.In aceste conditii poti reduce si taxa de inscriere la turneu,acoperind doar costuri cu inchirierea meselor si costul de transport.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • sevraj
    a răspuns
    Cheia mai degraba sta in apropierea oamenilor implicati si nu in indepartarea lor de aceasta miscare

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de Dan2 Vezi post
    Sunt sigur ca va fi o sambata frumoasa, cu aproape 1000 de participanti, dar se poate mult mai mult de atat. . VAloarea jucatoriloer a crescut mult in cativa ani, avem tot mai multe turnee, tot mai multe participari, dar numarul total de participanti a scazut in ultimii 2 ani,, putin cate putin! E nevoie sa gasim o cale sa atragem mai multi incepatori si cat mai multi copii. Acolo gasim cheia viitorului AMATUR.
    Variante ar fi dar fara suport si din partea Amatur acolo unde "ajutorul" nu exista, e greu.
    Ca sa exemplific, as fi vrut sa organizez un turneu in localitatea Dorohoi, jud. Botoșani. Nu cunosc pe nimeni acolo dar stiu ca sunt sali tip Nastase in care se pot desfasura turnee fara nici o problema. Sa presupunem ca inchirierea salii si toate celelalte (cafea, protocoale, etc) se pot achita din taxa. Marea problema e logistica ca si ea e destul de costisitoare si taxa nu poate acoperi inchirierea meselor, matinelelor, etc. Aici cred ca ar putea interveni Amatur. Acolo unde se indrazneste a se intra cu turnee noi trebuie suport suplimentar si din partea noastra. Este doar o parere, o idee care cred ca ar avea un impact pozitiv asupra miscarii Amatur.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • Dan2
    a răspuns
    Sunt sigur ca va fi o sambata frumoasa, cu aproape 1000 de participanti, dar se poate mult mai mult de atat. . VAloarea jucatoriloer a crescut mult in cativa ani, avem tot mai multe turnee, tot mai multe participari, dar numarul total de participanti a scazut in ultimii 2 ani,, putin cate putin! E nevoie sa gasim o cale sa atragem mai multi incepatori si cat mai multi copii. Acolo gasim cheia viitorului AMATUR.

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    In Amatur sunt 1736 de jucatori cu cel putin doua turnee in ultimul an. Pe site-ul federatiei in "clasamentul complet al lunii iulie 2015" sunt 178 de jucatori seniori baieti+101 seniori fete rezulta fabuloasa cifra de 279 jucatori. Dintre acestia unii joaca si in Amatur.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de MariusBH Vezi post
    ...acest turneu A+ regional...cum era de anticipat este cel mai mare din istoria Amaturului ......cu peste 700 de participanti....deci este un SUCCES.

    ...din alt unghi de vedere....acest turneu A+ regional descopera ..... o....Problema ;...adica din cei peste 3000 de amaturisti ...'teoretici'......doar 700-800 formeaza 'nucleul activ'.permanent......cam putin...parerea mea......Restul vin doar la ocazii...'speciale'.........din acest punct de vedere este un esec......
    Marius, as zice ca este un mare succes chiar daca numarul total al participantilor ar fi undeva la 800. Si spun asta pentru ca nu cunosc un alt sport care sa adune un numar atat de mare de participanti de toate varstele din toate colturile tarii.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • dado_daniel
    a răspuns
    Adica suntem asa....ca o scoala generala dintr-un orasel mediu din China. Tot e bine!

    Lasă un comentariu:

Who has read this thread:
Procesare...
X