Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Salcea Mini-AmaTur - 06.04.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Salcea Mini-AmaTur - 06.04.2019

    Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Mini-AmaTur Salcea - Sâmbătă 06.04.2019

    AmaTur România și ITTF organizează:
    World Table Tennis Day 2019

    UN eveniment promovat de:
    ITTF Foundation:
    LOCALITATEA: Salcea, Str. Principală;
    DATA: Sâmbătă 06.04.2019;
    CATEGORII: Copii;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    08.30 - 08.50 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    SALA: Sala de sport a Școlii Gimnaziale Salcea;
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 6 mese Joola + Gewo;
    MINGILE OFICIALE ALE EVENIMENTULUI: Butterfly Three-Stars S40+;
    SPAȚIU DE JOC: 90 mp + 50 mp + 50 mp;
    FACILITĂȚI: Vestiare, dușuri, etc.;
    TAXA: 15 lei fără taxă de afiliere;
    Se asigură apă plată – 2 litri, sucuri, prăjituri, pizza;
    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – cupe + medalii + diplome + cocarde;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri 05.04.2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen/absențele vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Copii – maxim 15 participanți;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 3 seturi (2/3);
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5) - în semifinale și finală;
    - Grupe inferioare de câte 5 jucători – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Grupe superioare de 4 jucători - se califică primii 2;
    - Tabloul eliminatoriu se generează automat;
    - Se joacă finala mică;
    ORGANIZATOR:
    ACS Cutezătorii Suceava - Moroșan Marian, tel. 0747.168.713
    Director Școala Salcia - prof. Gălățeanu Sorin
    ORGANIZATOR TEHNIC:
    - Giosan Marcel, tel. 0723.283.701;
    OFICIAL BALL SUPPLIER:
    SC Prosoft Management SRL,
    reprezentant Butterfly:
    www.tt-shop.ro;
    Ultima editare de marcelgiosan; 24.mar.2019, 19:34.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

  • #2
    Rezervat Înscrieri și Clasament

    ......
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • #3
      Se inscriu urmatorii copii :

      Hoanca Sara
      Mitrea Ana
      Palaghianu Matei
      Fecioru Alexandru
      Zaharia David
      Havrisciuc Vanesa
      Guliciuc Ovidiu
      Albu Marco
      Iatcu Narcis

      Revin cu urmatorii copii

      Comentariu


      • #4
        Miron Ruben

        Miron Rahela

        Burdujoc Andrei

        Sudureac Alexandra

        Comentariu


        • #5
          Precizare :

          Copii vor juca 2 din 3 seturi , iar cei ce vor ajunge in primii 4 vor juca 3 din 5 seturi . Multumesc

          Comentariu


          • #6
            Grupele privind copii se vor face sambata dimineata la fata locului .... Unii dintre parinti , este posibil , sa aiba alte planuri . Cu bine

            Comentariu


            • #7
              Cu ocazia zilei internationale a tenisului de masa WTTDay 2019 din 06.04.2019 am desfasurat o competitie de tenis de masa la sala de sport a scolii gimnaziale Aurel Stanciu din localitatea Salcea .
              Am avut elevi invitati din alte scoli astfel : Prelipca , Ipotesti - Suceava , Salcea . Fiecare copil a fost premiat insa conform desfasurarii concursului rezultatele sunt astfel :

              Locul I - Miron Ruben - Scoala Prelipca

              Locul II - Burdujoc Andrei - Scoala Prelipca

              Locul III - Palaghianu Matei - Scoala Salcea

              Locul IV - Miron Rahela - Scoala Prelipca

              Mentiuni speciale pentru copii urmatori :

              Hoanca Sara - Scoala Salcea
              Mitrea Ana - Scoala Salcea
              Sudureac Alexandra - Scoala Prelipca
              Zaharia David - Scoala Salcea
              Fecioru Alex - Scoala Salcea
              Guliciuc Ovidiu - Scoala Ipotesti - Suceava
              Iatcu Narcis - Scoala Ipotesti - Suceava

              Multumim tuturor cadrelor didactice pentru implicare - profesori de educatie fizica : D-l Dir. Sorin Galateanu , Prof. Cristi Oghinciuc ,
              Prof. Ioan Badelita , Prof. Adrian de la scoala Ipotesti .

              Multumim WTTDay 2019 si speram la editii urmatoare cu mai multi copii si mai multe premii . Cu bine
              Ultima editare de mariomoro; 07.apr.2019, 09:53. Motiv: Completare cu multumiri

              Comentariu

              Cine a citit topicul
              Procesare...
              X