Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Pitești Mini-AmaTur Simplu - 07.04.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Pitești Mini-AmaTur Simplu - 07.04.2019

    Turneu B+ "WTTD - AmaTur România", Pitesti Mini-AmaTur Simplu - 06.04.2019

    AmaTur România și ITTF organizează:
    World Table Tennis Day 2019

    UN eveniment promovat de:
    ITTF Foundation:
    LOCALITATEA: Pitesti str. Gh. Ionescu Gion nr. 5;
    DATA: Duminică 7 Aprilie 2019;
    CATEGORII: Mini-AmaTur Simplu;
    ORA DE ÎNCEPERE: 11.30
    11.00 - 11.30 – validare înscrieri, la 11.30 încep meciurile;
    SALA: Sala de Sport a Scolii generale nr. 19
    INDICAȚII DE ACCES:
    LOGISTICĂ: 9 mese (YASAKA;JOOLA);
    MINGILE OFICIALE ALE EVENIMENTULUI: Butterfly Three-Stars S40+;
    SPAȚIU DE JOC: 500 mp
    SUPRAFAȚA DE JOC: parchet;
    FACILITĂȚI: Vestiare;
    TAXA: 10 lei, persoanele cu dizabilități - 0 lei, fără taxă de afiliere;

    SE VOR ORGANIZA 3 CATEGORII :
    Începători
    Avansați
    Open

    MATERIALE DE PREMIERE:
    Locurile 1÷4 – medalii + diplome;
    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANTILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Sambata 6 aprilie 2019, ora 21,00;
    - retragerile după termen/absențele vor fi penalizate cu 3 puncte: N;
    - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției
    (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
    SISTEMUL DE JOC:
    - Simplu Mini-AmaTur (Începători, Avansați, Open) – maxim 40 participanți
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 4 (5) echipe – se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
    - Tablou eliminatoriu de 8, 16;
    - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe superioare.
    - Tabloul eliminatoriu se generează automat;
    ORGANIZATOR:
    - Pribeagu Claudiu tel: 0745 762 305
    OFICIAL BALL SUPPLIER:
    SC Prosoft Management SRL,
    reprezentant Butterfly:
    www.tt-shop.ro;
    Ultima editare de pribeagu; 29.mar.2019, 16:03.

  • #2
    Rezultate pentru turneul de DUBLU :

    Loc I – Sebastian Pribeagu – Alexia Dima (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) - 10 pct
    Loc II – Cosmin Corbu – Nicola Mihăescu (F.C. Argeş - Sc Gim „M. Basarab” ) - 8 pct
    Loc III – Alexandru Oroşanu – Mario Nuţă (F.C. Argeş - Sc Gim „M. Basarab” ) - 6 pct
    Loc IV – Ana Ştefania Ion – Gabriela Podină (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) - 4 pct
    5 – Gabriel Stan – Gagionea Răzvan (F.C. Argeş – Şc.Gim. Matei Basarab ) – 2 pct
    6 – Elena Soare – Gabriel Drăgan (F.C. Argeş – Şc.Gim. Matei Basarab ) – 2 pct
    7 – Gabriel Vlad – Lungu Andrei (F.C. Argeş – Şc.Gim. Matei Basarab ) – 2 pct




    Începători :

    Loc I – Petre Laurenţiu - Şc Gim „M. Basarab” – 10 pct
    Loc II. Niță Andrei – Pitesti – 9 pct
    Loc III – Rareş Ceauşescu – Şc Gim „M. Basarab” – 8 pct
    Loc IV – Ştefania Vlad – Şc Gim „M. Basarab” – 7 pct
    5 – Bianca Pribeagu – Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 6 pct
    6 – Alexia Marineci – Piteşti – 5 pct
    7. Ticu Ianis – Pitesti – 4 pct
    8. Tudoraș Soledad – Pitesti – 3 pct
    9 – Maria Stoenescu (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct
    10. Patricia Grigore (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct
    11. Andrei Popescu (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct
    12. Florin Mihai (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct


    Avansaţi :
    Loc I - Gabriel Stan - (Sc Gim „M. Basarab” ) - 10 pct
    Loc II. Elena Soare - (Sc Gim „M. Basarab” ) = 9 pct
    Loc III – Gabriel Vlad - (Sc Gim „M. Basarab” ) = 8 pct
    Loc IV – Gagionea Răzvan – Piteşti – 7 pct
    5. Andrei Lungu (Sc Gim „M. Eminescu” ) - 6 pct
    6. Gabriel Drăgan – Piteşti – 5 pct

    Open :
    Loc I –Sebastian Pribeagu - (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) – 10 pct
    Loc II. Cosmin Corbu - (F.C. Arges) – 9 pct
    Loc III. Mario Nuţă - (Sc Gim „M. Basarab” – FC Argeş) - 8 pct
    Loc IV. Nicola Mihăescu - (Sc Gim „M. Basarab” ) – 7 pct
    5 Alexia Dima - (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) - 6 pct
    6. Alexandru Oroşanu (Sc Gim „M. Basarab” ) = 5 pct
    7. Ion Ana Ştefania (F.C. Argeş ) = 4 pct
    8 – Gabriela Podină - Şc. Gim. ,,A. Păunescu’’ – 3 pct



    La următoarea ediţie , primii doi urcă la categoria superioară
    Ultimii doi de la Open şi Avansaţi retrogradează la categoria inferioară

    CLASAMENT GENERAL Ediţia I-îi + ... + ediţia a IV-a

    DUBLU :

    Loc I – Sebastian Pribeagu – Alexia Dima (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) - 38 pct
    Loc II – Cosmin Corbu – Nicola Mihăescu (F.C. Argeş - Sc Gim „M. Basarab” ) - 30 pct
    Loc III – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş - Sc Gim „M. Basarab” ) - 18 pct
    Loc IV – Ana Maria Stancu – Cristina Rizea (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) - 12 pct
    Loc 5 – Alexandru Oroşanu – Mario Nuţă (F.C. Argeş - Sc Gim „M. Basarab” ) - 6 pct
    Loc 6 – Ana Ştefania Ion – Gabriela Podină (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) - 4 pct
    7 – Gabriel Stan – Gagionea Răzvan (F.C. Argeş – Şc.Gim. Matei Basarab ) – 2 pct
    7 – Elena Soare – Gabriel Drăgan (F.C. Argeş – Şc.Gim. Matei Basarab ) – 2 pct
    7 – Gabriel Vlad – Lungu Andrei (F.C. Argeş – Şc.Gim. Matei Basarab ) – 2 pct
    7 – Stănescu Raluca – Eparu Matei (F.C. Argeş – Ploieşti ) – 2 pct
    7 – Alexandru Lupaşcu – Maria Niţă – CSS Buzău - 2 pct
    7 – Alexandru Oroşanu – Ştefan Turcescu ( Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ - Şc. Gim. ,,I. Pillat’’ ) - 2 pct
    13 – Andrei Lungu – Ana Ion( Şc. Gim. ’’M. Eminescu’’ – Şc. Gim ’’N. Iorga’’ Piteşti ) - 1 pct
    13 – Gabriel Vlad – Gabriela Podină (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ - Şc. Gim. ,,A. Păunescu’’ ) - 1 pct
    13 –Macarie Alexandru – Turcescu (Mioveni) - 1 pct
    13 –Bădărău David – Sima Vlad (Mioveni)- 1 pct


    Începători :
    Loc I – Bianca Pribeagu – Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 25 pct
    Loc II – Ştefania Vlad – Sc Gim „M. Basarab” – 24 pct
    Loc III – Petre Laurenţiu - Şc Gimn „M. Basarab” – 22 pct
    Loc IV – Maria Stoenescu (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 17 pct
    5 – Rareş Ceauşescu – Şc Gim „M. Basarab” – 16 pct
    6 – Sonia Popescu– (Şc. Gim. ’’Traian’’ - 13 pct
    6. Andrei Popescu – Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 13 pct
    6. Niță Andrei – Pitesti – 13 pct
    9 Tudoraș Soledad – Pitesti – 6 pct
    9. Ticu Ianis – Pitesti – 6 pct
    11 – Alexia Marineci – Piteşti – 5 pct
    12. Patricia Grigore - Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 4 pct
    13. Ioana Stana – Piteşti – 2 pct
    13. Gagione Răzvan – Piteşti – 2 pct
    13. Ungureanu Marius - Curtea de Argeş – 2 pct
    13. Florin Mihai (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct

    Avansaţi :

    Loc I. Gabriel Stan - (Sc Gim „M. Basarab” ) - 31 pct
    Loc II – Gabriel Vlad - (Sc Gim „M. Basarab” ) = 23 pct
    Loc III – Şerban Corneliu - Curtea de Argeş – 18 pct
    Loc IV. Andrei Lungu (Sc Gim „M. Eminescu” ) - 15 pct
    5 – Sima Daniel – Mioveni – 12 pct
    6. Elena Soare - (Sc Gim „M. Basarab” ) = 11 pct
    6. Gabriel Drăgan - (Sc Gim „N. Bălcescu” ) - 11 pct
    8 –Arucsandei Vlad – Bucureşti – 10 pct
    9 –Mihai Cătălin Iordan – Bucureşti – 9 pct
    9 – Bădoiu Ştefan – Curtea de Argeş – 9 pct
    11 – Bădărău David – Mioveni – 8 pct
    12 – Gagionea Răzvan – Piteşti – 7 pct
    12 – Edi Dăscălescu - Filipeştii de Târg – Prahova – 7 pct
    14. Ana Costache - (Sc Gim „M. Basarab” ) - 6 pct
    14. Denisa Ciocan - Filipeştii de Târg – Prahova – 6 pct
    16 - Baciu Sebastian – Curtea de Argeş – 5 pct
    16. Ioana Stoenescu - (Sc Gim „M. Basarab” ) - 5 pct
    18. Şerban Andrei - Curtea de Argeş – 4 pct
    19. David Ştefănescu - Şc. Gim. ,,A. Păunescu’’ – 2 pct
    19. Mihaela Giurea - Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
    19. Luca Mocanu - Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct

    Open :

    Loc I –Sebastian Pribeagu - (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) – 39 pct
    Loc II. Cosmin Corbu - (F.C. Arges) – 37 pct
    Loc III. Nicola Mihăescu - (Sc Gim „M. Basarab” ) – 28 pct
    Loc IV - Gabriela Podină - Şc. Gim. ,,A. Păunescu’’ – 25 pct
    5. Alin Bucuroiu – FC Arges – 23 pct
    6 – Alexandru Oroşanu (Sc Gim „M. Basarab” ) = 19 pct
    6 Alexia Dima - (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) - 19 pct
    8 – Ana Ion Ştefania - (Sc Gim „N. Iorga” ) = 17 pct
    9. Mario Nuţă - (Sc Gim „M. Basarab”) - 14 pct
    10. Macarie Alexandru – Mioveni – 10 pct
    10 – Modrişan Miruna - Filipeştii de Târg – Prahova – 10 pct
    12 – Iordan Marc – Bucureşti – 9 pct
    12. Cristina Rizea – FC Arges – 9 pct
    14. Eparu Matei – Ploieşti – 7 pct
    15. Ana Maria Stancu - (Sc Gim „M. Basarab”) - 6 pct
    15. Stănescu Raluca – FC Argeş – 6 pct
    17. Alexandru Lupaşcu – CSS Buzău – 5 pct
    18. Maria Niţă – CSS Buzău – 4 pct
    18. Ştefan Turcescu – ( Şc. Gim. ’’I. Pillat’’ – 4 pct
    20. Alexandru Iordan – Bucureşti – 3 pct
    21. Rareş Stoian - Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
    21. Claudiu Rizoiu - Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
    Ultima editare de pribeagu; 08.apr.2019, 15:09.

    Comentariu


    • #3
      Incepatori
      Bianca Pribeagu - Pitesti

      Open -
      Sebastian Pribeagu - Pitesti

      Comentariu


      • #4
        Incepatori :

        Rareş Ceauşescu – Şc Gimn „M. Basarab”
        Petre Laurenţiu - Şc Gimn „M. Basarab”
        Maria Stoenescu (Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ )

        Comentariu


        • #5
          Incepatori :

          Niță Andrei – Pitesti
          Tudoraș Soledad – Pitesti
          Ticu Ianis – Pitesti

          Comentariu


          • #6
            Începători :

            Ştefania Vlad – Şc Gimn „M. Basarab”
            Andrei Popescu – Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ Piteşti
            Patricia Grigore - Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ Piteşti

            Comentariu


            • #7
              Avansati :
              Gabriela Podină - Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’
              Gabriel Stan - (Sc Gimn „M. Basarab” )

              Comentariu


              • #8
                Avansati :

                Andrei Lungu (Sc Gimn „M. Eminescu” )
                Gabriel Vlad - (Sc Gimn „M. Basarab” )

                Comentariu


                • #9
                  Avansati :

                  Ioana Stoenescu - (Sc Gimn „M. Basarab” )
                  Elena Soare - (Sc Gimn „M. Basarab” )
                  Ioana Stana – Piteşti

                  Comentariu


                  • #10
                    Open :
                    Sebastian Pribeagu - (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges)
                    Cosmin Corbu - (F.C. Arges)
                    Nicola Mihăescu - (Sc Gimn „M. Basarab” )
                    Alin Bucuroiu – FC Arges

                    Comentariu


                    • #11
                      Open :
                      Alexia Dima - (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges)
                      Mario Nuţă - (Sc Gimn „M. Basarab” – FC Argeş)
                      Alexandru Oroşanu (Sc Gimn „M. Basarab” )
                      Ion Ana Ştefania (F.C. Argeş )

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Pitești la Avansați :
                        Drăgan Gabriel

                        Comentariu


                        • #13
                          Clasamentul a fost următorul:
                          Începători :

                          Loc I – Petre Laurenţiu - Şc Gim „M. Basarab” – 10 pct
                          Loc II. Niță Andrei – Pitesti – 9 pct
                          Loc III – Rareş Ceauşescu – Şc Gim „M. Basarab” – 8 pct
                          Loc IV – Ştefania Vlad – Şc Gim „M. Basarab” – 7 pct
                          5 – Bianca Pribeagu – Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 6 pct
                          6 – Alexia Marineci – Piteşti – 5 pct
                          7. Ticu Ianis – Pitesti – 4 pct
                          8. Tudoraș Soledad – Pitesti – 3 pct
                          9 – Maria Stoenescu (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct
                          10. Patricia Grigore (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct
                          11. Andrei Popescu (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct
                          12. Florin Mihai (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ ) – 2 pct

                          Comentariu


                          • #14
                            Avansaţi :
                            Loc I - Gabriel Stan - (Sc Gim „M. Basarab” ) - 10 pct
                            Loc II. Elena Soare - (Sc Gim „M. Basarab” ) = 9 pct
                            Loc III – Gabriel Vlad - (Sc Gim „M. Basarab” ) = 8 pct
                            Loc IV – Gagionea Răzvan – Piteşti – 7 pct
                            5. Andrei Lungu (Sc Gim „M. Eminescu” ) - 6 pct
                            6. Gabriel Drăgan – Piteşti – 5 pct

                            Comentariu


                            • #15
                              Open :

                              Loc I –Sebastian Pribeagu - (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) – 10 pct
                              Loc II. Cosmin Corbu - (F.C. Arges) – 9 pct
                              Loc III. Mario Nuţă - (Sc Gim „M. Basarab” – FC Argeş) - 8 pct
                              Loc IV. Nicola Mihăescu - (Sc Gim „M. Basarab” ) – 7 pct
                              5 Alexia Dima - (Sc Gim „M. Basarab” – F.C. Arges) - 6 pct
                              6. Alexandru Oroşanu (Sc Gim „M. Basarab” ) = 5 pct
                              7. Ion Ana Ştefania (F.C. Argeş ) = 4 pct
                              8 – Gabriela Podină - Şc. Gim. ,,A. Păunescu’’ – 3 pct

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X