Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Din cite stiu Prahova 1 are in componenta 5 jucatori,iar Tricolorul Breaza 4 jucatori!,se putea disputa si etapa pe echipe,si turneul B,din moment ce echipele din Targoviște s-au retras!
    YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

    Comentariu


    • #77
      Asa e cum spui tu dar poate ca nu am vrut sa jucam fara jucatorul respectiv,dupa cum bine sti la concursul pe echipe conteaza si jucatorul 1 si 5 functie de echipa adversa si cred ca nu era corect fata de George si Bebe sa jucam fara ei.
      In alta ordine de idei de ce te-ai sesizat azi cand turneul e pus de 8 sau 9 zile ,chiar nu inteleg.

      Comentariu


      • #78
        Aplicatii matematice,Luciane...
        Ultima editare de victorache; 07.iun.2013, 23:15.
        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
        FH - TENERGY 64
        BH - XIOM VEGA EUROPE

        Comentariu


        • #79
          Ce sa spun, te bagi si tu in seama!Cred ca la tine 2+2 a facut 3!
          Postat în original de victorache Vezi post
          Aplicatii matematice,Luciane...
          - - - Actualizat - - -
          M-am sesizat ,si trebuie sa intelegi,ca,era frumos din partea ta sa ne anunti cu mult inainte de anuntarea turneului!Intrebare:a fost corect fata de George si Bebe organizarea acestui turneu?
          Postat în original de BOZGANU Vezi post
          Asa e cum spui tu dar poate ca nu am vrut sa jucam fara jucatorul respectiv,dupa cum bine sti la concursul pe echipe conteaza si jucatorul 1 si 5 functie de echipa adversa si cred ca nu era corect fata de George si Bebe sa jucam fara ei.
          In alta ordine de idei de ce te-ai sesizat azi cand turneul e pus de 8 sau 9 zile ,chiar nu inteleg.
          YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de valentin soare Vezi post
            Ce sa spun, te bagi si tu in seama!Cred ca la tine 2+2 a facut 3!

            - - - Actualizat - - -

            M-am sesizat ,si trebuie sa intelegi,ca,era frumos din partea ta sa ne anunti cu mult inainte de anuntarea turneului!Intrebare:a fost corect fata de George si Bebe organizarea acestui turneu?
            Nu pot sa ma abtin sa nu sesisez rautate, ai fi putut avea raspunsurile in direct la turneu,de ce oare nu ai discutat problema face to face?Era mult mai elegant sa rezolvi problema asta Vali,si pe MP.Dar,unde nu e eleganta,nici Dzeu nu cere.Si sa stii ca da,cateodata 2+2=3...dar nu ai tu de unde sti.SI ma opresc aici ,punct.No offense.
            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
            FH - TENERGY 64
            BH - XIOM VEGA EUROPE

            Comentariu


            • #81
              va rog trece-ti in calendar,turneul de la Curtea de Argeș-21 sept.2013-confirmat !
              multumesc !

              OK
              Ultima editare de FlorinBN; 18.iun.2013, 14:08.

              Comentariu


              • #82
                Se propune un turneu A la Oradea in data de 3 august, intr-o sala noua cu 12-14 mese, organizator principal Marius Sferlea secondat de Florin Apian pe partea tehnica. Vom reveni cu detalii in anuntul care va aparea zilele urmatoare.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #83
                  DOUA TURNEE LA IASI-increzatori veniti ,invinsi plecati!!!!

                  ,,IASI TROPHY-memorialul CORNEL MACOVEI" turneul nr.1

                  -31 august-01 septembrie SALA POLIVALENTA (nu am incotro ,aici am prins pozitie doua zile)
                  -Cupa,, SERBARILE IASULUI''-19 octombrie -SALA G.CALINESCU-cartier Dacia- turneul nr.2
                  Impreuna cu ADI Valcu ,va vom comunica detaliile in timp util .Chiar daca intram in concurenta cu alte competitiii ,este loc pentru toata lumea ,in functie de optiuni -a se vedea ca pe 13 iulie au fost turnee cu multi protagonisti in trei locatii-Gura Humorului ,Tg.Mureș ,București

                  Comentariu


                  • #84
                    Pe 14 sep era programat "Iași Trophy", iar pe 23 nov Memorialul "Cornel Macovei". Le anulam si le lasam pe astea de mai sus?
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • #85
                      Dupa stiinta mea turneele se anunta la coordatorii regionali apoi se va vedea daca exista loc in calendar pentru alte turnee. Eu personal am fost de acord cu turneele de la Deda si de la București dupa ce am fost contactat telefonic. Regulamentul exista pentru toti.
                      Dan Chirap
                      www.sportdakiro.com
                      email: contact@sportdakiro.com

                      Comentariu


                      • #86
                        Sigur ,dragul meu-din doua motive importante-imi trebuie Sala Polivalenta doua zile ,lucru greu pentru Iași ,iar la Sarbatori mizez pe un ajutor din partea Primariei.In ambele cazuri ,invitatii din tara vor avea ce vedea ,va asigur...De asemenea ma bazez pe acordul vostru ,credeti-ma ca am sucit-o pe toate partile...

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de GigiC Vezi post
                          ,,IASI TROPHY-memorialul CORNEL MACOVEI" turneul nr.1
                          -31 august-01 septembrie SALA POLIVALENTA (nu am incotro ,aici am prins pozitie doua zile)
                          -Cupa,, SERBARILE IASULUI''-19 octombrie -SALA G.CALINESCU-cartier Dacia- turneul nr.2
                          Impreuna cu ADI Valcu ,va vom comunica detaliile in timp util .Chiar daca intram in concurenta cu alte competitiii ,este loc pentru toata lumea ,in functie de optiuni -a se vedea ca pe 13 iulie au fost turnee cu multi protagonisti in trei locatii-Gura Humorului ,Tg.Mureș ,București
                          Cele doua date cerute de GigiC sunt disponibile pentru organizarea celor doua turnee la Iași.
                          Datele rezervate anterior in Calendar devin disponibile.
                          Pe data de 26 octombrie programare turneu A VAlenii de Munte - Serbarile Toamnei - Valentin Soare

                          Comentariu


                          • #88
                            http://tenisdemasa.amatur.ro/Calendar_2013.html
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #89
                              Din cauza unor probleme organizatorice si pentru a tine rezervata data in zona Moldovei turneul A de la Vatra Dornei din 24 August se va muta la Gura Humorului (asta ce in prealabil am discutat cu conducerea Amaturului).
                              Dan Chirap
                              www.sportdakiro.com
                              email: contact@sportdakiro.com

                              Comentariu


                              • #90
                                Florine, te rog sa pui "confirmat" la turneul A+ din 12 octombrie. Multumesc frumos!
                                www.clubarena08.ro

                                Comentariu


                                • #91
                                  Se creaza vreo problema daca in data de 21-22 septembrie organizez la VATRA DORNEI un concurs B .M-am uitat in stanga si in dreapta si pe o distanta de 400 km nu am gasit nimic.Va rog sa-mi scrieti sau sa-mi spuneti daca da sau nu sa nu stric ploile la nimeni.
                                  Blade . PHOTINO
                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Domnule Marcu, potrivit regulamentului, trebuie sa va uitati numai la turneele organizate la max. 200 de km (de altfel, de la Oradea pana la Dvs. sunt 300 si ceva de kilometri):
                                    "-se pot programa turnee B in aceeasi zi cu un turneu A, la o distanta de minim 200 km"
                                    Cu respect:
                                    Pali
                                    Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                    Se creaza vreo problema daca in data de 21-22 septembrie organizez la VATRA DORNEI un concurs B .M-am uitat in stanga si in dreapta si pe o distanta de 400 km nu am gasit nimic.Va rog sa-mi scrieti sau sa-mi spuneti daca da sau nu sa nu stric ploile la nimeni.
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de tokosp Vezi post
                                      Domnule Marcu, potrivit regulamentului, trebuie sa va uitati numai la turneele organizate la max. 200 de km (de altfel, de la Oradea pana la Dvs. sunt 300 si ceva de kilometri):
                                      "-se pot programa turnee B in aceeasi zi cu un turneu A, la o distanta de minim 200 km"

                                      Cu respect:
                                      Pali
                                      Cred ca Domnul Marcu cunoaste foarte bine regulamentul si il si respecta,iar aceasta postare a facut-o din bun simt in cazul in care chiar daca se respecta distanta totusi este cineva deranjat,iar daca stiati asa bine regulamentul si dati sfaturi la altii explicat-mi si mie va rog a-ti avut vreo pierdere de memorie in data de 31 august.Multumesc anticipat EMI
                                      Distanta de la Oradea la Vatra Dornei vad ca o cunoasteti dar de la Reghin la Victoria nu,atunci v-o spun eu 175km .
                                      Ultima editare de Zosim1; 13.sep.2013, 23:31.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Buna ziua!

                                        Va cer scuze penru raspunsul intarziat, numai acum am ajuns inaintea calculatorului dupa aproape doua zile. Imi pare nespus de rau daca v-a deranjat ultima mea postare din acest topic, si totodata sper ca d-l Marcu, persoana distinsa in ochii mei - catre cine simt aceeasi stima ca si catre Dvs, sau d-l Vladoiu, d-l Apian, d-l Bodeanu, sau multe alte persoane implicate in organizarea nationala / regionala / locala a evenimentelor si sistemului acestui impresionant fenomen, AMATuR-ul - nu s-a suparat pentru inocenta mea opinie, pe care nici nu m-am gandit cu nu se interpreteaza a fi formulata in sens pozitiv. De altfel, fara sa ne fi cunoscut in prealabil cu d-l Marcu, i-am urat un sincer "bine ati venit" ieri la pranz la Targu Mureș, imediat ce l-am zarit in sala polivalenta.
                                        In ce priveste luna august, cred ca nici eu, ca de altfel niciunul dintre ceilalti 49 de inscrisi neimplicati in organizarea turneului amintit de Dvs, sa fi trebuit sa aiba informatii - in calitate de simplu inscris, iar apoi participant la concurs - despre aspectul regulamentar al distantei fata de un alt turneu sau cel al dialogului dintre organizatorii turneelor.
                                        Sper ca puteti fi de acord cu mine in aceasta privinta. Daca nu, Va rog sa-mi semnalati, si o sa incerc sa trag concluzia in cea ce ma priveste.
                                        Raman cu respectul pe care vi-l datorez pentru tot ce am citit despre Dvs. pe paginile forumului:
                                        Pali

                                        Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                        Cred ca Domnul Marcu cunoaste foarte bine regulamentul si il si respecta,iar aceasta postare a facut-o din bun simt in cazul in care chiar daca se respecta distanta totusi este cineva deranjat,iar daca stiati asa bine regulamentul si dati sfaturi la altii explicat-mi si mie va rog a-ti avut vreo pierdere de memorie in data de 31 august.Multumesc anticipat EMI
                                        Distanta de la Oradea la Vatra Dornei vad ca o cunoasteti dar de la Reghin la Victoria nu,atunci v-o spun eu 175km .
                                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                        Tel : 0742 257 995

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Sunt perfect de acord cu dumneavoastra,dar daca analizam punct cu punct ajungem la aceeasi concluzie.
                                          Punctul 1.A-ti intervenit la anuntul D-ului Marcu ca simplu forumist si acest lucru il apreciez f.mult ,si nu ca organizator.
                                          Punctul 2.La turneul de la Reghin a-ti postat o lista cu participanti lucru care m-a facut sa cred ca faceti parte din echipa organizatorica,posturile 16,20,22,25,26,32,37,38,42,46,36 unde a-ti scris va citez ,,Vladut, te retragi de la Victoria? ,, ma face sa cred ca nu a-ti fost un simplu participant pe linga cei 49 de inscrisi,dar daca ma insel imi cer scuze si la urmatorul turneu de la Victoria ma-si bucura daca va numarati printre inscrisi si ma ajutati la liste ca ati sesizat bine in postul 37 ca eram un pic in urma cu actualizarile.
                                          Punctul 3.Nu ma deranjat deloc inocenta opiniei dumneavoastra care bineinteles ca si eu o vad pozitiva.ci ma deranjat lipsa pareri dumneavoastra in cazul meu (am observat ca innmulte cazuri interveniti pozitiv),
                                          Punctul 4.Imi face mare placere sa citesc posturile multor forumisti care sunt activi si in acelasi timp cooperativi si cred ca acest lucru duce la evolutie si inlaturarea pe cale diplomatica a multor neajunsuri.Ma bucur ca am putut comunica cu dumneavoastra chiar si in aceste conditii.Cu respecte EMI

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            La rugamintea sponsorului(dl.dr.Pomohaci) se incearca reprogramarea turneului A de la Rădăuți la data de 19.10.13-20.10.13
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                              Sunt perfect de acord cu dumneavoastra,dar daca analizam punct cu punct ajungem la aceeasi concluzie.
                                              Trebuie sa Va marturisesc ca am simtit o usurare cand am citit ultima postare a Dvs., pana atunci am crezut ca V-am suparat tare mult cu ceva - ceea ce ar fi in "dezacord" total cu ideile si obisnuintele mele.
                                              Acum observ ca de fapt s-a ivit un fel de neintelegere/confuzie, pentru ca eu, ca si simplu inscris, tot asteptand sa se afiseze inscrierile in cazul turneului amintit, am luat initiativa, si cu mijloacele mele rudimentare (pe laptopurile mele inca nu merge programul AMATuR) am facut repede lista de inscrieri, pe care mai tarziu am si actualizat-o de cateva ori.
                                              A fost o munca benevola, voluntara, pentru care am primit o bere in dupa-masa turneului , si astfel din pacate la sfarsit n-am beneficiat de doua puncte in plus, puncte care mi-ar fi oferit o clasare mai buna in clasament...
                                              Spre norocul meu, au fost doua antecedente in acest sens, daca-mi amintesc bine: d-l Shuni ne-a ajutat tot astfel pe noi in cazul Corundului - cand cu ajutorul listei Dansului am si observat 2-3 greseli in listele noastre - respectiv in cazul unui turneu recent de la Dlej Vladut a fost "list-makingul" de serviciu
                                              Raman cu respect (respectiv si cu sufletul usuratsi cu like-urile puse deja pe mai multe postari ale turneelor din jud. Brașov):
                                              Pali
                                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                              Tel : 0742 257 995

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Buna ziua !
                                                Ma numesc Stefan Dobai si sunt din CLuj-Napoca.In curand finalizez amenajarea unei sali de tenis de masă cu o suprafata de 1000 m2 cu 12 mese,conditi de joc oneste,vestiar, dus.Doresc sa-i fac deschiderea oficiala pe data de 26. 10. 2013 , rog coordonatorii zonali,regionali sa imi comunice daca se pote face un turneu A pe data respectiva.
                                                cu stima Dobai Stefan
                                                Ultima editare de stdobai; 24.sep.2013, 06:10.
                                                https://www.facebook.com/pages/Ping-...28761393948325

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de stdobai Vezi post
                                                  rog coordonatorii zonali,regionali sa imi comunice daca se pote face un turneu A pe data respectiva.
                                                  Neîncadrându-ma în categoria persoanei de la care asteptati raspuns, pot numai sa Va felicit pentru proiectul de anvergura, si as doi sa va întreb, în care parte a orasului este sala? - cu cuzele de rigoare daca sunt indiscret...
                                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                  Tel : 0742 257 995

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de stdobai Vezi post
                                                    Buna ziua !
                                                    Ma numesc Stefan Dobai si sunt din CLuj-Napoca.In curand finalizez amenajarea unei sali de tenis de masă cu o suprafata de 1000 m2 cu 12 mese,conditi de joc oneste,vestiar, dus.Doresc sa-i fac deschiderea oficiala pe data de 26. 10. 2013 , rog coordonatorii zonali,regionali sa imi comunice daca se pote face un turneu A pe data respectiva.
                                                    cu stima Dobai Stefan
                                                    Dupa regulament (cel actual) trebuie sa cereti acordul organizatorului de la Valenii de Munte, unde mai este programat un turneu, la o distanta sub 400 km.
                                                    Pe 12 mese, in conditii normale de joc, puteti face un turneu cam de 100 jucatori deci nu cred c-o sa incurcati prea mult pe altcineva, dar totusi trebuie sa vorbiti cu Valentin Soare.
                                                    http://tenisdemasa.amatur.ro/Calendar_2013.html
                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X