Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Clasament AMATuR

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Postat în original de Regulament AmaTur 2019
    Distincțiile AmaTur nu se adresează Divizionarilor legitimați în Div. B, Div. A și SLG în anul 2019 și nu sunt cumulative [un jucător nu poate primi mai mult de o distincție; dacă un jucător se află în situația de a primi mai mult de o distincție, o va primi pe cea mai importanță, a doua distincție (a treia, etc.) se acordă următorului clasat].
    Clasamentul anului în curs se definitivează înainte de disputarea Turneului Campionilor care este de tip A+, și cu această ocazie se stabilesc Campionii AmaTur din fiecare județ.
    Se premiază cu medalie și diplomă primul clasat din fiecare județ, cu condiția să dețină minim 6 turnee A sau A+ în ultimele 12 luni.

9. Dispoziții finale;
    Prezentul regulament este valabil pentru anul competițional 2019 și intră în vigoare începând cu 1 Ianuarie 2019.
    Combate asta și explică cum se poate aplica Regulamentul 2019 retroactiv pentru evolutia lui Sumanaru din Divizia A in 2018!
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

Comentariu

• Asa este, regulamentul intra in vigoare incepanda cu 1 ianuarie 2019 dar anul competitional incepe odata cu Turneul Final din 2018.

Sunt doua lucruri diferite.

Comentariu

• Prin simplificarea acestui regulament pe care il schimbati cum aveti voi chef poate o sa combateti si o parte din aranjamente ,calcule,blaturi sau cum vreti sa le ziceti

Comentariu

• http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls

Clasament corectat si actualizat cu legitimatii care au jucat in returul din februarie si turul din octombrie.
          TEnergy 05 (FX) // Viscaria // TEnergy 05
          When everything else is going wrong ... just hit the ball on the table!

Rule no.1 - The ball must reach the table
          Rule no.2 - The ball will return on the table

Turnee Amatur - Bistrita ... ... Clasament - BN

Comentariu

• Multumim , Dle Apian pt promptitudine.

Comentariu

• Postat în original de marcelgiosan Vezi post
              Combate asta și explică cum se poate aplica Regulamentul 2019 retroactiv pentru evolutia lui Sumanaru din Divizia A in 2018!
              "CAINII LATRA ....CARAVANA TRECE"

Domnule Giosan va mai spun inca o data poate nu s-a inteles, ANUL COMPETITIONAL 2019 incepe odata cu turneul final din 2018 si s-a incheiat pe 21.10.19 cand s-a facut public clasamentul final.

Prevederile regulamentului publicat la 01.01.2019 AU EFECT asupra anului competitional 2019 ce nu coincide cu anul calendaristic.

"9. Dispoziții finale;
              Prezentul regulament este valabil pentru anul competițional 2019 și intră în vigoare începând cu 1 Ianuarie 2019."

De aceea va tot spun ca participarea lui Catalin Sumanaru in Divizia A petrecuta in noiembrie 2018 este in anul competitional 2019.

Dumneavoastra ce spuneti de acest lucru?

Comentariu

• Probabil că dl. Giosan nu are încă un dispozitiv de măsurare a fricțiunii fețelor, așadar ignora unele reclamații. Vedeți... noi toți avem pretenții ca ei să "percuteze" și să ne rezolve orice solicitare... dar noi... cu orice preț, prin orice mijloace, ne dorim victorii și titluri. Unde este respectul pentru adversari, care sunt tot amatori, ca dvs?

https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

https://www.facebook.com/309680636343003
                Ultima editare de Oktaw Marius; 31.oct.2019, 21:18.

Comentariu

• Salutare tuturor, dragii mei daca situatia lui Catalin e o chestiune de semantica a regulamentului, va supun atentiei o situatie care in acest moment, regulamentul aproape ca e depasit. ... de ce spun aproape, pentru ca s-ar putea ca unii colegi din comitetul director vor fii intransigenti si vor aplica "regulamentul" care nu se poate aplica logic in situatia mea. Despre ce este vorba... sunt lider judetean anul acesta si de asemenea am cele mai multe turnee in Amatur, 74. Evident, conform regulamentului actual nu pot primii 2 "distinctii" !. Din punctul meu de vedere dupa nr. 1 in amatur, campionii amatur, si liderii judeteni acest titlu de globetrotter in ordinea prezentata e a 4 distinctie... de ce ? pentru ca pe langa numarul mare de turnee parcurse de mine, sunt si la distante considerabile si prin urmare se poate spune ca acest titlu ar trebuii sa fie meritat. ...nu vreau sa fac alte comentarii despre celelalte distinctii in comparatie cu distinctia in chestiune pentru ca n-ar fi elegant. ...dar ce ne facem cu acest regulament ? ...trebuie sa fie aplicat in litera lui, fie vorba intre noi ca tot nu ne citeste nimeni, (a fost "corectat" pentru ca cineva nu stiu ce a comis) asta imi aduce aminte de frasuiala Romaniei ca "dadeau unii legi pentru o singura persoana"... va aduceti aminte marota... ! sau trebuie aplicat regulamentul in spiritul lui si sa mi se acorde acest titlu, cu modestie spun... mi s-ar cuvenii. Astept onorabilul comitet director sa se pronunte, ...dati distinctia pentru prestatia mea din teren < lider judetean> si distinctia total meritata dupa numarul urias de turnee parcurse, < globetrotter amatur >, sau cadem in ridicol si oferim acel titlu unui jucator care v-a avea jumatate din turneele pe care le voi face in acest an, doar de dragul unui regulament stramb.
                  Cu deosebita consideratie,

Comentariu

• Postat în original de CRISTI CIORTESCU Vezi post
                    "CAINII LATRA ....CARAVANA TRECE"

Domnule Giosan va mai spun inca o data poate nu s-a inteles, ANUL COMPETITIONAL 2019 incepe odata cu turneul final din 2018 si s-a incheiat pe 21.10.19 cand s-a facut public clasamentul final.

Prevederile regulamentului publicat la 01.01.2019 AU EFECT asupra anului competitional 2019 ce nu coincide cu anul calendaristic.

"9. Dispoziții finale;
                    Prezentul regulament este valabil pentru anul competițional 2019 și intră în vigoare începând cu 1 Ianuarie 2019."

De aceea va tot spun ca participarea lui Catalin Sumanaru in Divizia A petrecuta in noiembrie 2018 este in anul competitional 2019.

Dumneavoastra ce spuneti de acest lucru?
                    Distincțiile AmaTur nu se adresează Divizionarilor legitimați în Div. B, Div. A și SLG în anul 2019 și nu sunt cumulative [un jucător nu poate primi mai mult de o distincție; dacă un jucător se află în situația de a primi mai mult de o distincție, o va primi pe cea mai importanță, a doua distincție (a treia, etc.) se acordă următorului clasat].

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                    Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                    FH: Donic Bluefire JP 01 max
                    BH:Yasaka Rakza X max

Comentariu

• Postat în original de Cristian Istrate Vezi post
                      Salutare tuturor, dragii mei daca situatia lui Catalin e o chestiune de semantica a regulamentului, va supun atentiei o situatie care in acest moment, regulamentul aproape ca e depasit. ... de ce spun aproape, pentru ca s-ar putea ca unii colegi din comitetul director vor fii intransigenti si vor aplica "regulamentul" care nu se poate aplica logic in situatia mea. Despre ce este vorba... sunt lider judetean anul acesta si de asemenea am cele mai multe turnee in Amatur, 74. Evident, conform regulamentului actual nu pot primii 2 "distinctii" !. Din punctul meu de vedere dupa nr. 1 in amatur, campionii amatur, si liderii judeteni acest titlu de globetrotter in ordinea prezentata e a 4 distinctie... de ce ? pentru ca pe langa numarul mare de turnee parcurse de mine, sunt si la distante considerabile si prin urmare se poate spune ca acest titlu ar trebuii sa fie meritat. ...nu vreau sa fac alte comentarii despre celelalte distinctii in comparatie cu distinctia in chestiune pentru ca n-ar fi elegant. ...dar ce ne facem cu acest regulament ? ...trebuie sa fie aplicat in litera lui, fie vorba intre noi ca tot nu ne citeste nimeni, (a fost "corectat" pentru ca cineva nu stiu ce a comis) asta imi aduce aminte de frasuiala Romaniei ca "dadeau unii legi pentru o singura persoana"... va aduceti aminte marota... ! sau trebuie aplicat regulamentul in spiritul lui si sa mi se acorde acest titlu, cu modestie spun... mi s-ar cuvenii. Astept onorabilul comitet director sa se pronunte, ...dati distinctia pentru prestatia mea din teren < lider judetean> si distinctia total meritata dupa numarul urias de turnee parcurse, < globetrotter amatur >, sau cadem in ridicol si oferim acel titlu unui jucator care v-a avea jumatate din turneele pe care le voi face in acest an, doar de dragul unui regulament stramb.
                      Cu deosebita consideratie,
                      Ai perfecta dreptate Cristi. Eu as zice ca titlul de globetrotter ar trebui sa fie acordat, in ordinea importantei, imediat dupa titlul de campion Amatur. Acest circuit are succes in primul rand datorita celor care se deplaseaza sute de Km pentru turnee in cele mai indepartate locatii. Nu pot decat sa te felicit, si pe tine si pe nea Gigi Spin (Dinu Gheorghe) si evident si pe alti globetrotteri ,pentru atasamentul fatza de acest circuit.
                      Ultima editare de Cornel 67; 03.nov.2019, 05:24.

Comentariu

• buna dupa amiaza domnule apian.inteleg,ca sunteti acea persoana care gestioneaza istoricul tuturor turneelor amatur.in istoricul meu lipseste turneul final de la focsani acolo unde am renuntat dupa primele doua meciuri din inferioare.motivul este arhi cunoscut si pe unii trebuie sa ii lasam sa se odihneasca dar sa nu ii uitam.asa ca pentru un om batran poate se face o corectie(nu scoala)va multumesc anticipat !

Comentariu

• Buna ziua,
                          Aici sint grupele http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post273154 ... dvs si d-lui Filimon Bogdan nu v-am trecut meciurile (din motivul amintit, probabil m-am sfatuit si cu colegii - nu mai retin exact), prin urmare nu ati aparut in clasamentul final si nici pe amatur.ro, la acel turneu. Voi corecta clasamentul si se va rezolva automat si istoricul.

Comentariu

• Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Buna ziua,
                            Aici sint grupele http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post273154 ... dvs si d-lui Filimon Bogdan nu v-am trecut meciurile (din motivul amintit, probabil m-am sfatuit si cu colegii - nu mai retin exact), prin urmare nu ati aparut in clasamentul final si nici pe amatur.ro, la acel turneu. Voi corecta clasamentul si se va rezolva automat si istoricul.
                            multumesc foarte mult.tot respectul !

Comentariu

• http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls - Clasament decembrie 2019:

23958 --- Oradea (King Pong) - 25 oct (B) - 51 jucatori
                              23876 --- Valenii de Munte - 26 oct (A) - 110
                              23884 --- Aiud - 26 oct (A) - 136
                              23907 --- Suceava - 26 oct (B) - 85
                              23881 --- Ploiesti (Indoor) - 27 oct (B) - 20
                              23914 --- Targoviste (IHR) - 27 oct (B) - 32
                              23832 --- Targu Jiu - 02 nov (A+) - 360
                              23935 --- Fieni - 09 nov (A) - 151
                              23997 --- Sovata - 09 nov (A) - 98
                              23982 --- Botosani (Ardex) - 09 nov (B) - 36
                              24006 --- Dej - 09 nov (B) - 76
                              23980 --- Apahida - 16 nov (A) - 230
                              24012 --- Miercurea Ciuc - 16 nov (A) - 124
                              24024 --- Ocna Sibiului - 16 nov (B) - 48
                              24034 --- Deva - 16 nov (B) - 41
                              24047 --- Arad - 16 nov (B) - 55
                              24055 --- Tulcea - 16 nov (B) - 39
                              24073 --- Ramnicu Valcea - 17 nov (B) - 48
                              24035 --- Ilia (HD) - 23 nov (A) - 142
                              24079 --- Bucuresti (Top Tenis) - 23 nov (A) - 228
                              24054 --- Bacau - 23 nov (B) - 73
                              24058 --- Constanta - 23 nov (B) - 52
                              24080 --- Targoviste (IHR) - 23 nov (B) - 35
                              24091 --- Suseni - 23 nov (B) - 58
                              24095 --- Galati - 23 nov (B) - 32
                              24099 --- Ploiesti (Indoor) - 24 nov (B) - 14
                              24157 --- Oradea (King Pong) - 29 nov (B) - 40
                              24114 --- Alba Iulia - 30 nov (A) - 149
                              24092 --- Suceava - 30 nov (A) - 178
                              24071 --- Santimbru - 30 nov (B) - 57
                              24088 --- Pitesti - 30 nov (B) - 63
                              24135 --- Braila - 01 dec (B) - 35

Comentariu

• Salutare Florin!

Ne traduci și nouă ce se întâmplă pe pagina jucătorilor? Se modifică ceva? Mie îmi lipsesc turnee din decembrie deși media cred că este calculată corect... [emoji4]

Mulțumesc anticipat!

Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                                Blade: Butterfly Primo Power Feeling
                                Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

Comentariu

Procesare...
                                X