Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • a-si mai veni cu o propunere in sensul catalogarii turneelor !!
    1-turnee a + nr minim de mese 24 si max 6 j-7 juc pe masa fara sa fie 2 grupe pe masa
    2 turnee b obligatoriu open si amatori nr minim de mese de 9-10 max 6 juc pe masa
    3 turnee de tip c -numai amatori fara open si eventual cu puncte mai putine nr minim de mese 4-5 si max 7 juc pe masa si max 2 grupe sup pe masa !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

    Comentariu


    • Propun ca, pe viitor, topicul la care au acces doar coordonatorii si organizatorii de turnee, sa fie ,,desecretizat ".
      Ceea ce ati facut Dv. pina acum, a fost o sfidare la adresa tuturor amaturistilor. As vrea sa stiu si eu, ce secrete aveti voi de discutat acolo, care pe noi sa nu ne intereseze ? In cadrul acestei asociatii, tot ceea ce se intimpla ne intereseaza pe toti si, ca atare, trebuie sa existe o transparenta totala.
      Sa auzim de mai bine !

      Comentariu


      • Dl. VLADOIU GELU va cer scuze pt. acuzele aduse fiinca eu am crezut ca dvs, in calitate de gazda a turneului final ati hotarat treaba cu OPENUL.

        Comentariu


        • Propun ca titlul de ,,Maestru Amatur " sa se acorde celui mai bine clasat virstnic ( peste 70 de ani, nu peste 50 )

          Comentariu


          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
            Propun ca titlul de ,,Maestru Amatur " sa se acorde celui mai bine clasat virstnic ( peste 70 de ani, nu peste 50 )
            Acum cand fac si eu 50 ani, te-ai gandit sa-mi faci o surpriza...guvernul ne trimite la 65 pt pensie si tot asa
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Propun ca, pe viitor, topicul la care au acces doar coordonatorii si organizatorii de turnee, sa fie ,,desecretizat ".
              Ceea ce ati facut Dv. pina acum, a fost o sfidare la adresa tuturor amaturistilor. As vrea sa stiu si eu, ce secrete aveti voi de discutat acolo, care pe noi sa nu ne intereseze ? In cadrul acestei asociatii, tot ceea ce se intimpla ne intereseaza pe toti si, ca atare, trebuie sa existe o transparenta totala.
              Sa auzim de mai bine !
              Solutii pentru discutii private sunt o groaza. Chiar daca ati avea acces la acel topic, cu siguranta s-ar crea o alta celula de discutii private (nu neaparat pe acest forum).
              Personal, daca ar fi sa accept o asemenea "desecretizare" as face-o doar in modulul citire si nu si scriere. La un moment dat s-ar crea haos pe topicuri (a devenit o regula acest lucru) si nu cred ca-i chiar sanatos sa citeasca tot romanul ce si cum se pregateste.
              S-ar putea da insa acces conditionat unor persoane mai "interesate" de ce se-ntampla pe-aici, repet, doar pentru vizualizarea discutiilor nu si pentru participarea la acestea.
              Respect.
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                Acum cand fac si eu 50 ani, te-ai gandit sa-mi faci o surpriza...guvernul ne trimite la 65 pt pensie si tot asa
                Tu esti la virsta la care trebuie sa cistigi premii la open... Lasa pomenile

                Comentariu


                • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Tu esti la virsta la care trebuie sa cistigi premii la open... Lasa pomenile
                  Nea Matei,prima data sa cistige la pinguini si dupa ce cistiga mai vedem ce face in groapa leilor

                  Comentariu


                  • Postat în original de dantim Vezi post
                    Nea Matei,prima data sa cistige la pinguini si dupa ce cistiga mai vedem ce face in groapa leilor
                    Asta cu pinguinii m-a facut sa-mi ud pempersi de ris.

                    Comentariu


                    • Propun ca nici macar cei care joaca in div B sa nu mai aiba drept de participare, la open sa fie doar cei mai buni din amatori. ( pur amatori ) ! gl and hf !
                      Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                      Comentariu


                      • Si ce facem cu Rares, ca el este reprezentantul legitimatilor?

                        Comentariu


                        • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                          Si ce facem cu Rares, ca el este reprezentantul legitimatilor?
                          Rares nu mai joaca in nici o divizie , asadar ar avea voie sa participe in continuare.
                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                          Comentariu


                          • De asemenea propun ca la turneul final sa fie premiat ...
                            Cel mai mare sponsor pentru circuitul amatur(aici ma refer sa fie premiata o persoana fizica sau/si una juridica).Acesti bani sa se gaseasca in caseria circuitului Amatur gestionata de Sorin B.
                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                            Comentariu


                            • Astepam lista de propuniri care v-a intra in dezbaterea consiliului !

                              Comentariu


                              • As mai avea si eu o propunere. Postarea de reclame pe forum in vederea strangerii unor fonduri pentru administrare site sau poate chiar mai mult(poate usurand din taxele organizatorilor?). Nu sunt la curent cu ce presupune dpdv legal acest lucru sau ce sume ar putea aduce in functie de traficul zilnic, e doar o idee. Dar ceva discret pe marginile paginii nu cred ca ar deranja prea tare.
                                Blade: Viscaria
                                FH: Tenergy05
                                BH: Tenergy05

                                Comentariu


                                • Postat în original de Alex.C Vezi post
                                  Rares nu mai joaca in nici o divizie , asadar ar avea voie sa participe in continuare.
                                  Alex, eu m-am referit una la calitatile lui Rares in Amatur: cea de reprezentant al legitimatilor. Normal ca are drept de joc in circuit, asa cum ar trebui sa aibe toti cei care provin din Amatur, adica cei care au crescut odata cu el. Inclusiv tu.

                                  Comentariu


                                  • eu mi-am incheiat "cariera" de jucator asa ca nu mersi. Dar consider ca e momentul ca din 2014 AMATURUL sa insemne doar AMATORI. E doar o parere
                                    Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                    Comentariu


                                    • Deoarece suntem in pragul adunarii celor care voteaza pentru destinele Amaturului, vreau sa spun cateva lucruri:
                                      - felicit pe toti cei care s-au implicat in promovarea copiilor, direct sau indirect, la turneele din tara
                                      - multumesc pentru sprijinul acordat in vederea mediatizarii Cupei Copiilor
                                      - in urma discutiilor cu diferiti coordonatori si organizatori, am sesizat interesul acestora pentru crearea unui circuit al copiilor; in masura in care timpul adunarii permite, chiar daca nu este pe ordinea de zi, va rog sa luati in calcul posibilitatea discutarii existentei acestui circuit al copiilor

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Alex.C Vezi post
                                        eu mi-am incheiat "cariera" de jucator asa ca nu mersi. Dar consider ca e momentul ca din 2014 AMATURUL sa insemne doar AMATORI. E doar o parere
                                        Sa inteleg ca, daca un jucator nu mai este legitimat, chiar daca a jucat si 20 de ani in Superliga chineza, el poate sa joace in Amatur, dar unul care s-a apucat la 40 de ani de tenis de masă si din greseala a ajuns in B, nu mai are voie sa joace?

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                          Sa inteleg ca, daca un jucator nu mai este legitimat, chiar daca a jucat si 20 de ani in Superliga chineza, el poate sa joace in Amatur, dar unul care s-a apucat la 40 de ani de tenis de masă si din greseala a ajuns in B, nu mai are voie sa joace?
                                          Pledez pentru oricine doreste poate juca in acest circuit dar pe sectiuni valorice indiferent daca este sau nu legitimat.
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Clasament prin aditionare de puncte pe ultimile 12 luni
                                          Media aritmetica criteriu de formare grupe
                                          Refacerea grilelor de punctare asfel incat sa nu produca anomalii.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                            Astepam lista de propuniri care v-a intra in dezbaterea consiliului !
                                            Lista si solutiile aferente va fi publicata dupa sedinta,cel tarziu duminica.Au fost notate mai toate propunerile care denotau cat de cat seriozitate.De exemplu,propunerea dvs referitoare la reprezentant zonal pt jud Tulcea,Călărași,Slobozia nu va fi luata in discutie din doua considerente:Zona 2(una din cele 8 zone) are deja inglobate judetele Tulcea si Călărași.Mai putin Slobozia,intrucat acest judet nu exista.Daca va refereati la jud Ialomita,cu capitala Slobozia,este cuprinsa in aceeasi Zona 2(dl Fratea).Daca va incalzeste cu ceva pot sa pun lista cu propunerile de aici sintetizata si diseara pt ca maine voi fi pe drum probabil
                                            of all the things i lost i miss my mind the most

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                              Lista si solutiile aferente va fi publicata dupa sedinta,cel tarziu duminica.Au fost notate mai toate propunerile care denotau cat de cat seriozitate.De exemplu,propunerea dvs referitoare la reprezentant zonal pt jud Tulcea,Călărași,Slobozia nu va fi luata in discutie din doua considerente:Zona 2(una din cele 8 zone) are deja inglobate judetele Tulcea si Călărași.Mai putin Slobozia,intrucat acest judet nu exista.Daca va refereati la jud Ialomita,cu capitala Slobozia,este cuprinsa in aceeasi Zona 2(dl Fratea).Daca va incalzeste cu ceva pot sa pun lista cu propunerile de aici sintetizata si diseara pt ca maine voi fi pe drum probabil
                                              M-am referit ca dl.Fratea A. este singurul din acea zona.
                                              Ar fi bine de stiut ce se pune in discutie la sedinta de vineri,daca aveti timpul necesar am fi la curent cu acestea.
                                              Multumesc.

                                              Comentariu


                                              • AMATUR- PROPUNERI IN DEZBATERE -05.12.2013
                                                1.BANI
                                                a)TAXA
                                                --.cotizatie fixa /turneu :100-B,250-A,350- A+(Kantor)
                                                - cotizatie /jucator:1leu-B ,2lei -A,3lei –A+ obligatoriu ( Gogu)
                                                -cotizatie fixa anuala :10 lei adulti,5 lei <18 ani (Cozma)
                                                -liberalizarea taxei de inscriere in concurs(Rusu St)
                                                b)ALTE PROBLEME LEGATE DE BANI
                                                -Fara redirectionari de bani din taxe (Gelu)
                                                -Achitare avans 150 lei de organizatorii de A (Bodeanu)
                                                -Indemnizatie Florin,remunerare coordonatori (mai multi)
                                                -Stoparea achizitii mese (Gelu)
                                                -Cumparare dezumidificatoare portabile? (Balauca)
                                                -Cumparare camera wireless (Corneanu)
                                                -Tombola inainte A+(de pref contributii benevole firme ce comercializeaza produse t.d.m)
                                                -Achizitionare de materiale(mese,cupe, tricouri ,medalii T.F) cu cerere de oferta adresata
                                                doar comerciantilor de material t.d.m care contribuie la plata site ului
                                                2.PROBLEME PUNCTARE , CLASAMENT SI SITE
                                                a)PUNCTAJ
                                                -Puncte participare deplasare 60+ km-(Chirap)
                                                -punctaje la O mai detaliate(9-12,13-16 samd)(Fratea)
                                                -in grila de punctaj sa se introduca si turnee cu nr juc >160,180(Gelu)
                                                -Media juc atorilor stab ilita de turnee A (Gelu)
                                                -absentii N 0v si 0pcte in clasament(Gelu)
                                                B)CLASAMENT
                                                - turneele A+ sa se calculeze 4din 5 sau 3 din4 nu 3 din 5 ca acum(Florin)
                                                C) SITE
                                                -organizatorul sa aiba un termen limita de publicare a cls pe site(2-3-4 zile)(denes)
                                                -chestionar online dupa concurs(sevraj)
                                                -concursuri sticky:2sapt B,3 sapt A,4sapt A+(Florin)
                                                -reclame pe site contra cost(iahim)
                                                3. Probleme Concursuri A+
                                                -T.F.vara- (lazaroiu)
                                                -campionii Amatur( judeteni, national) sa nu fie L-(Chirap)
                                                -A+ anual in fiecare zona geografica(-Gelu)
                                                -A+ cu B concomitant la + 300 km( Fl)
                                                -A+ prioritate la inscriere cei cu 5 jocuri-conditia pt campionii jud (Cozma)
                                                -Acordarea de 2-4 wildcarduri la T.F(Fratea)
                                                -Trofeu “Amator” judetean -Corneanu
                                                - Clarificarea si permanentizarea modalitatii de participare A-O la T.F (cu extrapolare generala)
                                                -nr minim de mese la turneele A+
                                                4.PROBLEME INSCRIERE,PARTICIPARE,DESFASURARE CONCURS
                                                a)INSCRIERE IN CATEGORIE A-O
                                                Open > 16,17,18,(propuneri cu toate aceste cifre)
                                                -veteranii sa poata participa la orice categorie indifferent de MP(Ciobanu)
                                                -Castigatori unui turneu amator-6 luni doar la open (Kantor)
                                                -definirea categoriilor de copii-juniori-cadeti ca la FRTM (Florin)
                                                -interzicerea participarii la A si O sau A si copii simultan(Maxim,mai multi)
                                                -fetele legitimate cu MP<18(17) sa poata juca la A(Sasaran)
                                                -open MP 18-25 ;Masters MP >25 (maniche)
                                                -Amatori pana la MP 24 inclusiv ; O>24 include legitimati. (Sorin)
                                                -la O sa fie admisi si jucatori cu MP<13(Gelu)
                                                -la O sa participle doar cei cu medie de O (sunt amatori care iau prea multe puncte)(Universal)
                                                B) DESFASURARE CONCURSURI
                                                -obligativitate prezentare mod desfasurare(Florin)
                                                -eliminarea pauzelor dintre gr inf-gr sup pentru amatori(mai multi)
                                                -eliminarea grupelor superioare (mai multi)
                                                -asigurarea a minim 6 jocuri in inf(Dinicescu,Ursulean)
                                                -tablou eliminatoriu unde cei din gr inf nu se intalnesc pana in finala(Dinicescu)
                                                -la Open,dupa terminare inscrierilor,grupe dupa MP nu cls(Corcoz)
                                                -la Open grupele exclusive dupa MP(vreo doi)
                                                -sa se joace la gramada gr inf,cu departajare ulterioara(Fratea)
                                                -alcatuirea a 4 sectiuni(sevraj)
                                                -stabilirea unui cadru unitar de desfasurare a concursurilor (gr inf,sup,elim)(sevraj)
                                                -turneele cu participare >60 jucatori sa fie supervizate de un coord sau org princ(Universal)
                                                -desfsurare concurs varianta Zosim
                                                -concursuri Masters(Bodeanu)
                                                C)PARTICIPARE
                                                Stabilirea unor sanctiuni pt absenti nemotivati
                                                5) DIVERSE
                                                -interzicerea jucatorilor legitimati (incl div B)in Amatur(Alex C.)
                                                -interzicerea cedarii concursurilor(Gelu)
                                                -nr minim de mese pt turnee A,A+(Gogu)
                                                -fetele neaprobate ITTF interzise(Kantor)
                                                -stabilirea unei suprafete minime de joc(sevraj)
                                                -distanta intre concursuri:A-200 km,B-100 km
                                                -concursuri A concomitent in regiuni istorice distinct fara strict>400 km(cozma)
                                                -un circuit al copiilor(Motoroi)
                                                -Infiintarea unei comisii de disciplina (cozma)
                                                .................................................. .................................................. ............................................
                                                Voi mai completa pana diseara in caz ca s-a mai omis ceva
                                                Ultima editare de cata_60; 05.dec.2013, 15:17.
                                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                                Comentariu


                                                • Problema sta in felul urmator: un jucator care activeaza la un club in div B are statutul de jucator profesionist.E adevarat ca sunt unii care sunt in div B din greseala dupa cum a spus si Costi in sensul ca nu fac antrenamente dar pe de alta parte sunt si jucatori din B care au o viata sportiva profi cu antrenamente regulate.Si aici nu mi se pare fair play fata de ceilalti participanti.Lumea nu poate sa faca diferenta intre ei.
                                                  Vrei sa joci de placere joaca in Amatur , vrei sa joci cu legitimati ,cu copii sau oameni care asta fac zi de zi joaca in div B ,A...
                                                  Sustin cu tarie ca e momentul ca Amaturul sa ramana doar al amatorilor,fara nici un divizionar!
                                                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                                  Comentariu


                                                  • Mi se pare corecta aceasta observatie.
                                                    La crosul loteriei romane din București care se tine in octombrie ,ceva ani in urma se punea la bataie o Dacie pentru locul I.
                                                    Competitia era mediatizata ca fiind un cros popular,destinat tuturor celor ce vor sa faca miscare.Concursul a fost castigat de un (fost) atlet din lotul olimpic marocan,retras de catva ani care a venit de la Grenoble sa se bata cu amatorii romani pe distanta de 5000 de metri(!!!!!!!) Cum naiba sa tii pasul cu ala?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X