Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dealtfel un lucru pozitiv pentru acest sport si bravo organizatorilor!!!!

    Comentariu


    • Postat în original de dantim Vezi post
      ...pentru ca multi organizatori se pling ca ies in pierdere dar ei totusi continua sa organizeze
      Eu nu cred ca daca cineva ar iesi in pierdere ar continua sa mai organizeze.
      Cu tot respectul tin sa va spun ca la Botoșani la fiecare turneu s-a iesit pe minus.Desi avem conditii foarte bune(sala polivalenta,aer conditionat,primire calduroasa din partea organizatorilor,...) din pacate e greu sa adunam amaturistii datorita pozitionarii geografice.Singura varianta care ne ramane in continuare este atragerea de sponsori(deoarece costul salii nu este de neglijat) si oferirea de premii in bani pentru a face atractiv si orasul nostru.
      Doresc sa amintesc si celorlalti organizatori ca Botoșani-ul a platit taxele catre Amatur chiar si in conditiile in care banii incasati de la participanti nu au acoperit cheltuielile.Am ales sa respectam regulamentul Amatur desi nu am solicitat si nu am primit nici o dotare materiala.Asta ar trebui sa dea de gandit si celor cativa organizatori care aleg sa se "agate" de diferite motive pentru a nu plati.
      Reprezentantii zonali si nu numai au fost alesi de catre noi.Din moment ce are loc o intrunire pentru votarea regulamentului la sfarsit de an,de ce nu se respecta de toata lumea REGULAMENTUL???

      Comentariu


      • Foarte interesanta observatia dumneavoastra!!

        Comentariu


        • Postat în original de cornelus3 Vezi post
          Cu tot respectul tin sa va spun ca la Botoșani la fiecare turneu s-a iesit pe minus.Desi avem conditii foarte bune(sala polivalenta,aer conditionat,primire calduroasa din partea organizatorilor,...) din pacate e greu sa adunam amaturistii datorita pozitionarii geografice.Singura varianta care ne ramane in continuare este atragerea de sponsori(deoarece costul salii nu este de neglijat) si oferirea de premii in bani pentru a face atractiv si orasul nostru.
          Doresc sa amintesc si celorlalti organizatori ca Botoșani-ul a platit taxele catre Amatur chiar si in conditiile in care banii incasati de la participanti nu au acoperit cheltuielile.Am ales sa respectam regulamentul Amatur desi nu am solicitat si nu am primit nici o dotare materiala.Asta ar trebui sa dea de gandit si celor cativa organizatori care aleg sa se "agate" de diferite motive pentru a nu plati.
          Reprezentantii zonali si nu numai au fost alesi de catre noi.Din moment ce are loc o intrunire pentru votarea regulamentului la sfarsit de an,de ce nu se respecta de toata lumea REGULAMENTUL???
          Aveti dreptate de aceea as propune din taxa sa fie ajutati toti organizatorii care au bunavointa de a organiza un turneu si ies pe minus dar sa prezinte un desfasurator real cu cheltuielile de la turneul respectiv

          Comentariu


          • Postat în original de dantim Vezi post
            Omule ,taxa jucatorii o platesc nu organizatorii,daca tu sau altii nu ar participa la un turneu de unde sar stringe banii

            - - - Actualizat - - -

            Participarea la un turneu nu se rezuma doar la cei 25 de lei.
            Greseala mare!! Neintelegere!! Eroare!! Jucatorii nu platesc decat participarea la turnee, la acelasi nivel ca in 2012. Nu platesc nimic in plus. Nu platesc nici macar acei 10 lei anual reprezentand cotizatia Amatur. Taxa Bodeanu se cere platita din banii colectati de organizatori prin taxa de concurs PLAFONATA; bani ce in conformitate cu Regulamentul Amatur sant la dispozita organizatorului pt acoperirea cheltuielilor, premiere, apa minerala,.. etc.
            D-lor Coordonatori (si nu numai), va rog, nu mai sustineti (PROSTIA) ca aceasta taxa de afiliere e din banii jucatorilor! Nu reusiti decat sa bagati zazanie intre participanti si organizatori. Nu din naivitate s-au abtinut unii sa va spuna adevarul acesta deranjant, ci din bun simt! A sosit momentul sa lamurim definitiv si irevocabil aceasta problema delicata! Fixati noul nivelul (majorat) pt cotizatia (individuala) Amatur si sa incheiem toata tarasenia asta!
            Cu scuze pt adevarul (brutal) deconspirat: Stefan Rusu

            Comentariu


            • Deci toata tarasenia este pentru marirea plafonului B de la 20 la 22, A de la 25 la 28 ;i A+ de la 35 la 39? Sau, ma rog, cu +1, +2 sau +3 cat s-a propus mai sus.
              TsE

              Comentariu


              • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                Deci toata tarasenia este pentru marirea plafonului B de la 20 la 22, A de la 25 la 28 ;i A+ de la 35 la 39? Sau, ma rog, cu +1, +2 sau +3 cat s-a propus mai sus.
                ... si credeti ca cei care n-au fost in stare sa plateasca cotizatia dupa 20. 25 sau 35 de lei vor plati dupa 22, 28 sau 38 de lei??????? Unii abia asteapta .... dar NO COMMENT!!!
                Personal consider ca nu se justifica aceasta crestere a taxei...!!! Si asa concurentii fac eforturi financiare mari pentru a se deplasa la turnee, asa ca trebuie sa ramanem la aceste sume si in 2014.

                Comentariu


                • Mariti domnilor taxele cit mai mult, ca sa putem sta linistiti la casele noastre.

                  Comentariu


                  • Am o rece senzatie de deja-vu cu taxele astea marite cand ma gandesc ca politicienii nostri fac cam acelasi lucru!
                    Blade-Darker speed 90
                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                    Bh- Testing

                    Comentariu


                    • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                      Deci toata tarasenia este pentru marirea plafonului B de la 20 la 22, A de la 25 la 28 ;i A+ de la 35 la 39? Sau, ma rog, cu +1, +2 sau +3 cat s-a propus mai sus.
                      Va inselati amarnic si provocati alte opinii nefondate!

                      Plecand de la faptul ca 60-70% din organizatori au platit taxele actuale de 2lei (B)-3lei (A)-5lei(A+) si constatand ca a fost dificil pentru unii organizatori cu aceste taxe se doreste ca virarea taxelor catre Amatur sa fie obligatorie dar la un nivel inferior: 1 leu - B; 2 lei - A si 3 sau 5 lei la A+ fara a majora plafoanele pentru taxele participantilor la turnee (15 -B; 25 - A; 35 - A+)

                      In acest context participantii nu platesc niciun leu catre Amatur, doar organizatorii platesc o taxa de afiliere a turneului la Circuitul Amatur.
                      www.clubarena08.ro

                      Comentariu


                      • Sunt de acord cu ce le-ai transmis organizatorilor cu cotele respective,dar ori cum am lua o povara de a tot transfera acel cont de afiliere intr-un cont de participare anuala s-au semestriala .
                        S-ar putea mult mai bine prevedea costurile AmaTuR.
                        La cat se ridica intretinerea siteului tenis de masă.ro?
                        Cat costa siteul AmaTur ?
                        Clasament ?
                        Mentenanta ?
                        Turneul final ?
                        Achiziti mese ?
                        Alte cheltuieli ?/Sponsorizari ? etc.
                        Cam multe se poate transfera !
                        unde vreti !

                        Comentariu


                        • La cat se ridica intretinerea siteului tenis de masă.ro? Forumul tenisde masa.ro este oferit gratuit pentru Amatur!
                          Cat costa siteul AmaTur ? Costa aproximativ 4-500 lei / an
                          Clasament ? Florin Apian a facut multa vreme voluntariat si doar anul trecut a acceptat niste bani. Probabil unele discutii de pe forum l-au scarbit foarte de tare.
                          Mentenanta ? Mentenanta cui?
                          Turneul final ? Turneul final este special pentru ca se premiaza mai multe categorii de jucatori, plus campionii judeteni, plus castigatorii turneului. Costurile organizarii unui astfel de turneu sunt variabile de la an la an intrucat costuriule cu inchirierea salii/salilor sunt diferite de la caz la caz.
                          Achizitie mese? Asta se poate stabili daca se mai vrea. Anul asta s-au luat 3 mese care au mers la Focșani.
                          Alte cheltuieli ?/Sponsorizari ? Se pot vedea in prima pagina la Buget 2013.
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • Postat în original de cornelus3 Vezi post
                            Reprezentantii zonali si nu numai au fost alesi de catre noi.Din moment ce are loc o intrunire pentru votarea regulamentului la sfarsit de an,de ce nu se respecta de toata lumea REGULAMENTUL???
                            Regret ca trebuie sa va contrazic! Coordonatorii Circuitului (si reprezentantii zonali) n-au fost alesi de nimeni, ci s-au oferit voluntar sa ocupe aceste pozitii. Nu i-a investit nimeni cu putere absoluta, astfel incat sa hotarasca (sa taie si sa spanzure) in comunitatea Amatur. Nu i-a mandatat nimeni sa voteze in numele tuturor, nici sa asigure ducerea la indeplinire a unor hotarari (de culise). N-au dreptul, calitatea si nici puterea de a-i transforma in perceptori pe toti organizatorii de turnee (numai pe cei dedicati, naivi sau cointeresati). Sa caute alte solutii pt strangerea cotizatiei Amatur! Doar 10 RON/pers de la cei 3366 jucatori (3145 cu puncte in Clasament), ar insuma anual cam 1/3 miliarde lei vechi. Pt un astfel de fond arhisuficient merita sa lupte, dar sa ne lase pe noi (cei cu idei similare) in pace!!! SR

                            Comentariu


                            • Postat în original de sorin botirca Vezi post
                              in acest context participantii nu platesc niciun leu catre amatur, doar organizatorii platesc o taxa de afiliere a turneului la circuitul amatur.
                              perfect adevarat!!!
                              D-lor Iahim si Bebe, mesajul onorabilului Sorin Botirca intareste adevarul spuselor mele din postul 105 la care dvs mi-ati dat dislike pe motive pur subiective (reacredinta, naivitate). Va salut cu respectul pe care-l meritati! SR
                              Ultima editare de stefan_rusu23; 08.nov.2013, 19:59.

                              Comentariu


                              • Mai oameni buni, ideile sunt impartite si fiecare aveti dreptate in dreptul vostru. Dar voua chiar nu vi se pare normal ca oamenii astia care-si bat capul pentru noi sa aibe si ei un castig ? Care dintre dvs ar face munca patriotica in sensul asta ? Hai domnilor, ce naiba !? Unul isi bate capul cu programare, altul cu sisteme de joc, altii cu chestii de marketing, s.a.m.d., iar noi nu facem decat sa ne prezentam la concurs si sa batem bilele pentru ca asta vrem. Iar daca trebuie sa le dam si lor pret de-o banana, facem atata tam tam. Pana la urma e si asta un bussiness, e ca la cinema. Cumperi biletul dar nu stii daca-ti va place filmul. Actorii oricum nu-i poti schimba.
                                Personal nu cred ca e drept ca un jucator care nu participa decat la 1-2 competitii sa plateasca aceeasi taxa cu unul care este mai prezent, de aceea consider ca e corect sa se stranga cotizatia asa cum a fost pana acum. Personal cred ca este NECESARA o mica cotizatie. Cheltuiti atatea milioane cu un concurs de A sau A+ si faceti galagie pe o banana. Ce dracu ma ! Chiar sunteti obositori.
                                Acest topic s-a deschis pentru noi propuneri iar in 70% din subiecte se dezbate cum si cine ia banii, care ia mai mult si care nu...
                                Este foarte important si acest lucru, dar daca s-au propus diverse variante de colectare (adevarat ca suna urat) probabil ca se vor analiza si vom vedea ce va mai fi.
                                Vad cativa pe-aici care sunt tare oripilati ca nu-s bune alea, ca celelalte nu convin, ca pleoapa lor vede altfel organizarea si, spre stupefactia mea, am vazut ca au extrem de putine participari la concursuri ! Participati s-apoi comentati !!! Nu fiti numai vanatori !
                                Hai sa ne revedem sanatosi la Gura Humorului si dupa aceea mai vedem noi ce si cum !
                                Respect.
                                Blade: lemn off...ce lemn !
                                Bh: cu tepi
                                Fh: fara tepi

                                Comentariu


                                • Cei mai activi sunt vorbitirii, NU platitorii...
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • Domnule Stefan Rusu. Spuneti-mi va rog care este adevarul (brutal) deconspirat de dumneavoastra? Eu sunt un pic mai mic decat dumneavoastra si prin concluzie nu la fel de intelept ca si dumneavoastra si nu m-am prins. Luminati-ma va rog!
                                    Blade: Butterfly Photino
                                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                                    Bh:Yasaka Rakza 9

                                    www.lovetodance.ro

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Cei mai activi sunt vorbitirii, NU platitorii...
                                      E adevarat! Sunt mai activ pe Net. N-am platit taxa de afiliere in 2013 si cata vreme participantii sunt scutiti, eu nu voi plati niciodata nimic pt libera initiativa de a organiza turnee Tdm. Prefer sa joc si sa organizez pe plan local, unde nu-mi puteti impune nimic.
                                      Va las dvs placera de a fi campionul colectarilor, de a intruchipa slujbasul perfect, voluntar si plin de sine, care lupta neobosit sa puna in fapta Regulamentul Amatur si prevederile acestuia, oricat de strambe ar fi. (Cu astfel de personaje botaniste se mandreste si Romania in politica externa, de-am ajuns presul Uniunii Europene si a lumii intregi.)
                                      Scuzati-mi virulenta si la nevoie mutati-mi mesajul in Fight! SR
                                      Ultima editare de stefan_rusu23; 09.nov.2013, 06:55.

                                      Comentariu


                                      • MEDIA PODERATA DE LA 19 IN SUS (INCLUSIV) SA RAMANA CA SI CONDITIE PENTRU CEI CE JOACA LA OPEN. SA NU SE MA TINA CONT DE POZITIA IN CLASAMENT CARE NU TOTDEAUNA ESTE OBIECTIVA. (MOLDOVAN IOAN din Cluj-Napoca_AMATORI)

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                          La cat se ridica intretinerea siteului tenis de masă.ro? Forumul tenisde masa.ro este oferit gratuit pentru Amatur!
                                          Cat costa siteul AmaTur ? Costa aproximativ 4-500 lei / an
                                          Clasament ? Florin Apian a facut multa vreme voluntariat si doar anul trecut a acceptat niste bani. Probabil unele discutii de pe forum l-au scarbit foarte de tare.
                                          Mentenanta ? Mentenanta cui?
                                          Turneul final ? Turneul final este special pentru ca se premiaza mai multe categorii de jucatori, plus campionii judeteni, plus castigatorii turneului. Costurile organizarii unui astfel de turneu sunt variabile de la an la an intrucat costuriule cu inchirierea salii/salilor sunt diferite de la caz la caz.
                                          Achizitie mese? Asta se poate stabili daca se mai vrea. Anul asta s-au luat 3 mese care au mers la Focșani.
                                          Alte cheltuieli ?/Sponsorizari ? Se pot vedea in prima pagina la Buget 2013.
                                          Acest lucru este bine de stiut de toti participanti,daca stim cat s-a cheltuit in 2012 si facem o estimare cat s-a cheltuit pe 2013 + TURNEUL FINAL.
                                          Se poate realiza un buget aproximativ pentru 2014.
                                          Raman totusi la mentinerea[reintoducerea] taxei anuale de participare[afiliere]
                                          Volumul mare de timp acordata organizari,clasament,calendar competitional si multe altele trebuie respectate si in acelsi timp renumerat !
                                          Ca se mai face munca benevola[patriotica] acest aspect ramane la latitudinea organizatorilor,daca reusesc s-au nu sa-si amortizeze cheltuielile,cam 85% nu !
                                          De ce sa-i mai incarcam cu alte dari !
                                          Ce daca merg la 5/6 ori la 20/30 de turnee ?
                                          Vreau sa fiu afiliat platesc ! Iar daca nu merg si joc in parc s-au in supermarket!

                                          Comentariu


                                          • In urma unui mesaj de lamurire, am hotarat sa raspund si pe forum, pentru a arata celor care citesc forumul faptul ca dumneavoastra (SR) nici macar nu cititi mesajele, dar creati tot felul de discutii (certuri).
                                            In postul nr. 105 la care v-am si dat unlike (nefondat dupa parerea dumneavoastra) ati spus in felul urmator:
                                            Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                            D-lor Coordonatori (si nu numai), va rog, nu mai sustineti (PROSTIA) ca aceasta taxa de afiliere e din banii jucatorilor!
                                            In postul nr. 77 al aceluiasi topic, Dan2 (tata) v-a spus foarte clar:
                                            Postat în original de Dan2 Vezi post
                                            PS Aceasta taxa reprezinta contributia organizatorilor la sprijinul primit pentru ca turneele proprii sa aiba sanse de succes:
                                            Sper ca argumentele aduse pot demonstra faptul ca acel unlike nu a fost dat degeaba.
                                            Blade: Butterfly Photino
                                            Fh: Butterfly Tenergy 05
                                            Bh:Yasaka Rakza 9

                                            www.lovetodance.ro

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                              ....Cu astfel de personaje botaniste se mandreste si Romania....
                                              ..... la nevoie mutati-mi mesajul in Fight! SR
                                              Ur?t, foarte ur?t, dar ce sa-i faci, te caraterizeaza ! ....sau daca te referi la tine si la prietenul tau...
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Propuneri pentru AMATUR 2014

                                                ...."Ce daca merg la 5/6 ori la 20/30 de turnee ?
                                                Vreau sa fiu afiliat platesc ! Iar daca nu merg si joc in parc s-au in supermarket!"
                                                Deny bacsi,
                                                actualul sistem de "taxa" ofera o reala proportionalitate intre participari si "contributie",adica Platesti cat joci,unde joci si cand vrei sa joci..dar PLATESTI!!!
                                                In sistemul vechi au fost colegi care s-au "fofilat" pana la sfarsitul anulu, de la un turneu la altul,fara ca sa achite cotizatia,acum..daca participi o platesti oricum!Unde mai pui ca au fost cazuri cand participantii au achitat cotizatia iar "organizatorul"...a uitat s-o declare!
                                                I love table tennis !

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                  PS Aceasta taxa (Toma & Bodeanu) reprezinta contributia organizatorilor la sprijinul primit pentru ca turneele proprii sa aiba sanse de succes: Clasament, program de alcatuire grupe, regulament, calendar, intretinerea celor doua site-uri, asistenta pe care o primesc din partea coordonatorilor, mici ajutoare legate de transport mese, sprijin sponsori, etc.toate in incercarile de a produce turnee cat mai reusite. Participantii nu au nici o obligatie legata de aceasta contributie.
                                                  E normal ca cei care s-au bucurat de un astfel de sprijin sa-si arate recunostinta sustinand Amatur-ul cu fonduri.Dar celor care n-au avut parte de vre-un ajutor, nu cred ca le puteti cere ori impune ceva.
                                                  (mini)Turnele organizate de mine n-au beneficiat de prezenta vreunui coordonator, nici de programe pt alcatuirea grupelor,.. ori de alte facilitati, motiv pt care nu ma simt dator sa platesc aceasta taxa. (Si nu cred ca sunt singur in aceasta situatie.) SR

                                                  Comentariu


                                                  • Parerea mea este ca poate si tu ai fi fost ajutat daca te aliniai in rind cu lumea din amatur

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X