Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Formula actuala s-a cristalizat ca urmarea a propunerilor,sugestiilor si mai ales realitatilor din turnee.La inceput era foarte simplu.Se impartea nr de jucatori la nr de mese ,respectandu-se regula sarpelui si astfel rezulta nr de jucatori in grupa.Probabil ca nu sunt singurul activ in aceasta discutie care am fost la acel turneu de la Cluj din2009,parca,in care s-au alcatuit grupe inferioare de 12.S-a jucat 2 din 3,turneul a inceput la 10 30 si gr inf s-au terminat pe la 21:30.(tin minte ca din grupa mea faceau parte dnii Rusu S ,Matei D,Moldovanu I.s.a.m.d).Un turneu de la Miercurea Ciuc,cu un nr mult mai mic de participanti decat cele de acum,s-a terminat pe la orele 2:00 AM.Chiar mai recent,la Turneul final de la Sibiu din 2011 am jucat primul tur de eliminatorii cu dl Constantinescu M,meciul incepand la orele 1:15 AM.
    Am facut acest remember doar pt.ca cei mai noi sau care au uitat sa fie constienti ca in organizarea turneelor s-a progresat anual.Bineinteles ca se poate si mai bine,toate propunerile dvs sunt binevenite si vor fi analizate punctual.
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • Postat în original de kdt123 Vezi post
      Buna ziua - propun sa se alcatuiasca grupe de minim 7 jucatori si eliminarea grupelor superioare
      Adrian Gorum
      Sustin aceasta varianta, numai ca trebuiesc luate in calcul si celelalte situatii cum ar fi:
      -nr de mese si nr de grupe;
      -in peste 90% din cazuri, grupele nu se completeaza cu cei 7, raman cateva grupe de sase care trec in eliminatorii la fel ca cei din grupele de sapte.
      Din p d v al aranjamentelor este clar ca se merita. Chiar si d p d v al organizatorilor poate fi mai convenabil. Dl Toma are dreptate ca este vorba de acelasi timp alocat,...si ar mai fi faptul ca prin grupe inf si sup se coloreaza turneul.
      Una peste alta merita supus la vot.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Cred ca orice incercare de a face grupe de 8-9 sau mai multi jucatori, in conditiile in care nu se aloca decat o masa/grupa este un dezastru in contextul actual. Asa ca numarul optim pentru grupele inferioare ramane in jurul cifrei 7. Renuntarea la grupele superioare are avantajul ca s-ar putea reduce cu cel putin 2 ore timpul total de concurs. La Topoloveni am incercat sa optimizez mereu timpul de concurs si am reusit sa terminam pe la ora 23.00 in conditiile in care au participat 225 de jucatori. Prin eliminarea grupelor superioare s-ar termina turneul la ora 21.00, ceea ce ar fi destul de rezonabil cred pentru toata lumea.
        www.clubarena08.ro

        Comentariu


        • Propun sa se creasca numarul de particpanti la Open , primii 80 si cei ce au media peste 18 sa intre in aceasta categorie, in felul asta se va echilibra numarul de jucatori open/amatori
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • Postat în original de Ben Vezi post
            Propun sa se creasca numarul de particpanti la Open , primii 80 si cei ce au media peste 18 sa intre in aceasta categorie, in felul asta se va echilibra numarul de jucatori open/amatori
            chiar 100... tinand cont ca in anumite regiuni cu greu gasesti participanti pentru 2 grupe de open.
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • 1.Eu personal raman consecvent propunerii de anul trecut ,cu unele imbunatatiri si anume..
              Jucatorii trecuti de 55 ani,sa-si aleaga singuri sectiunea unde doreste sa joace (open sau amatori),acest lucru fiind valabil numai amatorilor get-beget care n-au facut niciodata tenis de performanta.
              2.Pentru a evita starea nemaiintalnita de la Gura-Humor, din grupa de open a domnului RAZVAN MARINESCU ,cand la 2-1 pentru Hagatis Andrei ,adversarul acestuia Dinca Dorinel ,s-a ”evaporat ”de la masa de joc timp de vreo 10 minute,dupa revenire jucundu-se meciul ca si cum nimic nu s-a intamplat.
              Deci cartonase galbene si rosii de sanctionare ale abaterilor comise de jucatori,ramanandu-se sa se stabileasca si cand ,in ce imprejurari se vor acorda de organizatori.
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

              Comentariu


              • Echilibrarea numarului de jucatori de la open cu cel de la amatori nu mi se pare justificata.
                In primul rand, numarul jucatorilor cu valoare de cat open este MULT mai SCAZUT decat al celor cu valoare de cat amatori. Clasamentul e o dovada clara a acestui lucru: 277 jucatori open vs...restul pana la 3000+.
                Conform principiului cerere-oferta, nu vad nici un motiv pentru care ar trebui marit numarul celor de la open.
                Au fost discutii si contre interminabile pe aceasta tema, cu jucatori amatori care nu vor sa joace cu "divizionari" sau mai precis...jucatori mai buni. Fortarea unui numar mare de oameni sa joace la open cred ca ar conduce numai la descurajarea si treptat renuntarea jucatorilor care sunt pusi in aceasta situatie.
                Singura situatie in care solutia asta ar avea sens ar fi crearea celei de-a 3-a categorii de masters, care a fost propusa aici. De ce? Pentru ca exista un grup de jucatori in tara de care efectiv NU TE ATINGI. Trecerea acestora la o categorie superioara ar crea un echilibru la open si s-ar permite astfel absorbirea mai multor jucatori de medie 18+. Problema ar fi ca nu sunt foarte multi jucatori la un singur turneu care sa poata fi incadrati din start la o astfel de categorie(pe criteriu de medie). Solutia pentru asta ar putea fi jocul la gramada in inferioare, calificarea primilor 2 la master si urmatorilor 2-3 la open(sau diverse variatii)(si punctarea celor cu 0 v la master la un nivel peste semifinalistii de la open). Cred ca a mai fost propusa si chestia asta imi cer scuze daca repet.
                Ar mai fi o problema: cum s-ar imparti cele 2 categorii daca numarul de jucatori ar fi egal? In momentul de fata openul incepe mai tarziu pentru ca sunt mai putini jucatori si se poate termina mai repede. Dar daca ar ambele la fel?
                Ambele dimineata = haos, aglomeratie, condens, ore tarzii de terminare ambele categorii, pauze mari intre meciuri
                Amatori dimineata + open dupamiaza = ineficienta, ore foarte tarzii terminare open, aglomeratie la pranz
                Trebuie luat foarte bine in calcul raportul dintre numar jucatori, numar mese si timp de desfasurare
                Cele doua categorii se echilibreaza de la sine prin efectul grilelor de punctare, nu cred ca e cazul sa transformam categoria "amatori" in "incepatori" doar ca sa tinem jucatorii de valoare medie departe. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa castige toata lumea de la amatori cate o cupa....
                Sper ca nu am ofensat pe nimeni...
                O zi buna
                Blade: Viscaria
                FH: Tenergy05
                BH: Tenergy05

                Comentariu


                • Postat în original de iahim Vezi post
                  ...
                  Perfect de acord cu Dnv, dar am cateva argumente care vor face aproape imposibil de realizat cele 3 categorii,
                  1 Organizatorii se plang uneori ca ies in pierdere la organizarea turneelor, credeti ca e o idee buna sa mai cumpere inca un rand de 3 sau 4 premii, cupe, medalii si diplome?
                  2 Sunt turnee la care nu se strang mai mult de 16 jucatori la open , si se completeaza cu catziva amatori care doresc sa isi testeze fortele cu jucatori mai buni, de unde se vor gasi jucatori care sa participe la Masters?
                  Ultima editare de FlorinBN; 14.nov.2013, 17:10.
                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                  BH : Tenergy 05Fx
                  FH : Tenergy 05Fx

                  Comentariu


                  • Postat în original de Ben Vezi post
                    ...
                    Foarte corect!
                    Totusi categoria masters nu ar fi obligatoriu sa se tina(sa nu fie anuntata in prealabil) acolo unde se stie din experientele anterioare ca nu vine un numar mare de jucatori. O solutie pentru cheltuiala pe cupe ar fi sa se reduca dimensiunile lor, in fond o cupa e un obiect care aminteste de un succes pe plan sportiv, si nu cred ca dimensiunea ei face amintirea sa fie mai putin placuta.
                    Personal nu sunt un sustinator infocat al acestei categorii, ce am scris mai sus am scris ca fiind o posibila solutie pentru a putea asimila mai multi jucatori de la amatori la open fara sa fie complet debusolati de unele meciuri
                    Ultima editare de FlorinBN; 14.nov.2013, 17:11.
                    Blade: Viscaria
                    FH: Tenergy05
                    BH: Tenergy05

                    Comentariu


                    • Postat în original de iahim Vezi post
                      ...
                      Din experienta acestui an, reiese clar ca trebuie echilibrat raportul intre numarul amatorilor si cel al openistilor. Acest lucru se poate face simplu, scazind media pentru obligativitatea participarii la open, la 18.
                      Ultima editare de FlorinBN; 14.nov.2013, 17:10.

                      Comentariu


                      • Ne spunem parerea si speram sa ajungem impreuna la cea mai buna decizie , si pentru mine sunt N jucatori pe care nu am cum sa`i inving ,oricat de bine as juca, dar macar joc tenis si am ceva de invatat, sunt convins ca sunt amatori care ar dori sa aibe onoarea sa joace cu un jucator precum Sterea Viorel ,Roman Iulian sau Csaba Simon
                        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                        BH : Tenergy 05Fx
                        FH : Tenergy 05Fx

                        Comentariu


                        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                          Din experienta acestui an, reiese clar ca trebuie echilibrat raportul intre numarul amatorilor si cel al openistilor. Acest lucru se poate face simplu, scazind media pentru obligativitatea participarii la open, la 18.
                          Nu stiu de unde va reiese asa clar...
                          Blade: Viscaria
                          FH: Tenergy05
                          BH: Tenergy05

                          Comentariu


                          • Din clasamentul Amatur la zi reiese average MP pt Top 100= 23.7
                            Eu propun impartirea in 3 categorii dupa MP:
                            1. Amatori - MP<18
                            2. Open - MP de la 18 pana la 25
                            3. Masters - MP>25, pot juca jucatori din DIV A, SL, etc.
                            Sunt de acord cu grupe inferioare de 7, fara grupe superioare, apoi eliminatorii, asa turneul se va termina la o ora decenta.
                            Ar mai fi apa si sandvisul, care dupa parerea mea nu trebuie sa lipseasca.

                            Comentariu


                            • Postat în original de maniche Vezi post
                              Din clasamentul Amatur la zi reiese average MP pt Top 100= 23.7
                              Eu propun impartirea in 3 categorii dupa MP:
                              1. Amatori - MP<18
                              2. Open - MP de la 18 pana la 25
                              3. Masters - MP>25, pot juca jucatori din DIV A, SL, etc.
                              Sunt de acord cu grupe inferioare de 7, fara grupe superioare, apoi eliminatorii, asa turneul se va termina la o ora decenta.
                              Ar mai fi apa si sandvisul, care dupa parerea mea nu trebuie sa lipseasca.
                              Cu o mica modificare amatori MP 17
                              OPEN MP 17,1 - 23
                              MASTERS MP peste 23

                              Comentariu


                              • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                Cu o mica modificare amatori MP 17
                                OPEN MP 17,1 - 23
                                MASTERS MP peste 23
                                Nea Deni, cred ca la Masters media trebuie sa fie >25, altfel nu vom avea destui jucatori la Open.
                                La categoria Masters vor fi cei mai putini participanti in cadrul turneelor Amatur.

                                Comentariu


                                • Propuneri pentru AMATUR 2014

                                  Propun ca, daca se trece la sistemul fara grupe superioare, sa se ofere puncte bonus pentru trecerea in eliminatorii.
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • Salutare,
                                    Haideti sa va spun si eu o opinie a unui jucator trecut prin ambele categorii. Am trecut la open prin prisma locului ocupat in clasament urmare a unui loc 4 ocupat la un turneu A+. In acel moment media era undeva in jur de 16.....atunci se tinea cont doar de media turneelor A. De fapt cam asta imi e si valoarea .....medie 16. Continuand sa particip la turnee la categoria open media a crescut cred eu artificial de la 16 la 19 doar pentru ca la 3 turnee am reusit sa acced in superioare.....neavand nici o victorie in faza aceasta a competitiei. Nucred ca sunt un caz singular.....si deasemenea nu cred ca locul meu este la open....Cred ca cel mai echitabil ar fi ceva de genul ....2 categorii ....amatori pana la media 24 si open peste media 24 care sa includa si jucatori de diviza A si/sau superliga precum si fostii jucatori legitimati sau antrenori. Nu de alta ....dar daca se lasa de ex Adi Crisan de tenis profesionist pooate liniustit sa participe la categoria open.
                                    Cu respect ...Ionut Nica - MP 18,6


                                    Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                    FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                    BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de grasomega Vezi post
                                      Propun ca, daca se trece la sistemul fara grupe superioare, sa se ofere puncte bonus pentru trecerea in eliminatorii.
                                      Sustin propunerea ta.

                                      Comentariu


                                      • in ideea aceasta as propune cuplaje intre sambata si duminica, intr-o saptamana sa se organizeze Amatori sambata si Open dumineca, iar saptamana urmatoare Open sambata si Amatori dumineca, asa s-ar mai acoperi si alte deficiente de sistem.
                                        Blade: BUTTERFLY ZHANG JIKE SUPER ZLC
                                        FH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1
                                        BH: BUTTERFLY BRYCE HIGHSPEED 2.1

                                        Comentariu


                                        • 2.1. CLASIFICARE JUCATORI
                                          2.1.1. AMATORI - nu au avut nicidata legitimatii emise de FRTM si nu sunt antrenori activi
                                          2.1.2. LEGITIMATI (inclusiv fosti,inactivi)
                                          2.2. Categorii de participanti
                                          a. OPEN categorie in care sunt inscrisi toti jucatori in limita locurilor disponibile cu criteriu de prioritate astfel
                                          1. clasament amatur
                                          2. MP
                                          3. ordinea inscrierii pana la o anumita data propusa de organizator
                                          b. AMATORI se pot inscrie numai jucatori AMATORI cu pozitia in clasament peste locul 60(grila de punctaj sa fie aceeasi pe viitor pt. OPEN si AMATORI)
                                          c. d.e.f.g. nemodificate
                                          4. Organizarea turneelor
                                          eliminare masters si deci sa avem deschidere pentru cine doreste sa vina la aceste competitii este bine venit.
                                          In cadrul unui turneu concurentii pot participa la ambele sectiuni dar neprezentarea pe durata a 2 minute la masa de joc duce la pierderea partidei respective.
                                          4.2.ORGANIZATORII TURNEELOR
                                          Turneele A+ sumele de bani incasate raman la organizatorul local(este anormal sa i se deconteze cheltuielile de catre coordonatorii circuitului)
                                          Taxa de concurs sa fie stabilita de organizator cu obligatia transferii a 2 lei pt. fiecare participant in cont amatur indiferent de tipul concursului(A,A+,B,AMATORI ,OPEN)

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de marcel Vezi post
                                            in ideea aceasta as propune cuplaje intre sambata si duminica, intr-o saptamana sa se organizeze Amatori sambata si Open dumineca, iar saptamana urmatoare Open sambata si Amatori dumineca, asa s-ar mai acoperi si alte deficiente de sistem.
                                            ...de la ce te-ai luat ?
                                            Mai urmeaza sa trecem concursurile si in calendarul ortodox, cu cruce rosie, bineinteles.
                                            Blade: lemn off...ce lemn !
                                            Bh: cu tepi
                                            Fh: fara tepi

                                            Comentariu


                                            • S-ar puTea organiza concursuri b numai pt amatoRi si apoi in alta zi concursuri pt open cu TAXA NORMALA SI POATE DACA VOR FI CONCURSURI SEPARATE VOM AVEA MAI MULTI PARTICIPANTI DE OPEN !!
                                              DE EX EU ORG UN CONCURS SAPATMANA VIITOARE DOAR PT AMATORI !! SE VOR SIMTII FRUSTRATI OPENISTII ! DAR DACA PROMIT CA ORG UN CONCURS OPEN ONLY CU PRIMA OCAZIE DAR CU CONDITIA SA FIE UN NR MINIM DE CONCURENTI ATUNCI CRED CA MULTE PROBLEME S-AR REZOLVA ! SPER
                                              Ultima editare de Dan Universal; 17.nov.2013, 20:20.
                                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                              Comentariu


                                              • Cu scuzele de rigoare daca organizati turnee separate pentru open si amatori vor, va scadea numarul participantilor, cel putin al celor de la Open si va pot da si o explicatie
                                                Ca sa merg la un turneu la 200 de km de Vatra Dornei, sa fie rentabil si o cheltuiala cat mai mica ne adunam in jur de 4 la drum sa impartim pretul transportului si eventual al cazarii unde vom sta peste noapte, in Vatra Dornei suntem doar 2 jucatori care participam la Open, ce facem ? venim in 2 si platim doar in 2 orice deplasare? si cred ca nu doar eu sunt in aceasi situatie
                                                Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                                BH : Tenergy 05Fx
                                                FH : Tenergy 05Fx

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Ben Vezi post
                                                  Cu scuzele de rigoare daca organizati turnee separate pentru open si amatori vor, va scadea numarul participantilor, cel putin al celor de la Open si va pot da si o explicatie
                                                  Ca sa merg la un turneu la 200 de km de Vatra Dornei, sa fie rentabil si o cheltuiala cat mai mica ne adunam in jur de 4 la drum sa impartim pretul transportului si eventual al cazarii unde vom sta peste noapte, in Vatra Dornei suntem doar 2 jucatori care participam la Open, ce facem ? venim in 2 si platim doar in 2 orice deplasare? si cred ca nu doar eu sunt in aceasi situatie
                                                  Stai linistit Ben,stim cu totii ca nu are cum sa se intample asa ceva.Este dreptul fiecaruia sa-si exprime ideile mai ales ca acest topic a fost deschis in aces sens.Sunt propuneri si propuneri,ramane sa se decida care anume sunt intr-adevar utile.In fond de asta avem in conducere oameni cu experienta tocmai pentru a gasi solutii care sa multumeasca marea majoritate a participantilor din circuit.E clar ca indiferent ce decizii se vor lua ... vom avea si nemultumiti.
                                                  Raman la parerea ca organizatorii de turnee s-au confruntat de-a lungul timpului cu diferite situatii.Experienta lor conteaza foarte mult in stabilirea regulamentului pentru anul viitor.Nu este de neglijat nici marea masa de participanti care doar participa la concursuri in cazul in care vin cu idei constructive.A da cu "biciul" tocmai in cei ce muncesc si incearca sa gaseasca solutii pentru a fi bine participantilor s-ar parea ca a devenit subiect de afirmare pentru unii de pe forum.Mai scriem un post,ne mai certam cu unul-altul mai mult pe langa subiect pentru ca in final sa ne trezim ca s-a scris NIMIC in nu stiu cate postari.Uneori am impresia ca o serie dintre cei care posteaza nici nu citesc bine ce scriu interlocutorii ci se citesc doar pe ei ca sa se minuneze cat de cunoscatori sunt.
                                                  Dupa ce am parcurs toate propunerile si discutiile din acest topic am sesizat ca foarte multe sunt total pe langa subiect.E foarte simplu sa venim cu nemultumiri insa aduceti si propuneri,sustineti-va ideile cu argumente.Cel mai simplu ar fi sa discutati din probleme cu organizatori de turnee din zona sau cu organizatorul regional pentru ca multe din rezolvari se gasesc chiar la ei.Personal,de fiecare data cand am avut nelamuriri am sunat fie organizatorul zonal fie pe cei din conducerea Amatur si mi s-a explicat pana am fost lamurit(tine sa le multumesc inca o data pe aceasta cale).
                                                  Ce imi doresc sa se dicute la intalnire:
                                                  1.Condesul - gasirea unuor solutii,eventual alocarea de materiale specifice(ex dezumificator) din bugetul Amatur cel putin centrelor(salilor) zonale.
                                                  2.Taxa Amatur - continuarea perceperii acestei taxe.Solutionarea unor probleme sau dotarea anumitor sali se poate face cu banii adunati.
                                                  3.Ore diferite de incepere Open-Amatori - ca si organizator am vazut care este avantajul acestui sistem:eliminarea aglomeratiei in sali de la prima ora,terminarea turneelor mai repede,...Un mare minus ramane diferenta prea mare de timp dintre meciuri la amatori din momentul in care se incepe concursul la Open.Aici trebuie discutat si de gasit solutii.
                                                  4.Categoriile Open si Amatori sa se desfasoare in continuare in aceeasi zi din ratiuni financiare.Pe o asemenea criza tenisul de masa nu poate fi considerat tocmai ieftin si e normal sa avem in vedere minimalizarea cheltuielilor.
                                                  5.Castigatorii turneelor de la amatori sau chiar podiumul uneori se cam repeta.De gasit o solutie cu o eventuala trecere a lor la open sa se poata bucura si alti amatori de o diploma,medalie,cupa...
                                                  6.Turneele A+ nu sunt tocmai usor de realizat.Gasesc excelenta solutia celor de la Brașov de a organiza concursul in doua sali(e adevarat ca exista aceasta posibilitate).Datorita numarului mare de participanti la aceste turnee recomand alegerea cu "atentie" a salilor care au posibilitatea sa organizeze asemenea concursuri.
                                                  7.Punctarea cu zero puncte a neseriosilor(cei care nu anunta ca nu mai pot ajunge) dar fara a le facilita o anumita prezenta ulterioara la amatori datorita punctajului.Consider ca e prea dura excluderea lor din circuit pentru o perioada de timp(posibil sa fie insa o solutie insa nu trebuie luata la prima abatere).
                                                  8.Mentinerea grupelor superioare care trebuie sa recunoastem ca au farmecul lor.E adevarat ca e loc de aranjamente insa nu puteam face concursuri de la inceput pana la sfarsit doar cu eliminatorii pentru a evita acest fenomen.Aduc ca si argument:un clasat locul 4 in grupele inferioare e clar ca are sanse foarte mici daca e sa se intalneasca cu un clasat locul 1 in primul tur de eliminatorii indiferent daca discutam despre Open sau Amatori.
                                                  Acestea sunt o serie din propunerile care imi trec prin minte la aceasta ora.Sunt convins ca se va tine cont de propunerile noastre si cei abilitati vor cauta sa ia deciziile cele mai bune pentru buna desfasurare a Amatur-ului.
                                                  Ultima editare de cornelus3; 18.nov.2013, 01:10.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de cornelus3 Vezi post

                                                    Acestea sunt o serie din propunerile care imi trec prin minte la aceasta ora.
                                                    Nu vreau sa te supar dar la punctul 8 se observa ca l-ai scris la o ora prea tarzie
                                                    nu a spus nimeni ca vrea concursuri de la inceput pana la sfirsit doar cu eliminatorii,
                                                    s-a propus eliminarea superioarelor, ...si daca s-ar face asa, ar rezulta mai multe avantaje decat dezavantaje(parerea mea).
                                                    VALABIL LA TURNEE AGLOMERATE:
                                                    De ex.:
                                                    -s-ar termina mai repede concursul,
                                                    -cei care nu se califica ar juca cel putin un meci in plus, iar cei care ajung in finala nu ar juca prea multe meciuri.
                                                    -etc.
                                                    Apoi, cel clasat pe locul 4 in inferioare, daca ar juca in superioare, tot sanse foarte mici ar avea sa se califice in eliminatorii...

                                                    Apoi nu uita ca eu am scris mesajul la o ora mai tarzie decat a ta!(hahaha)
                                                    Ultima editare de ursuleanvasile; 18.nov.2013, 02:23.
                                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                    FH: Tenergy 05 FX
                                                    BH: Tenergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X