Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru AMATUR 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Coordonatorii Amatur sunt persoanele care au fost initiatorii miscarii Amatur in zonele pe care le reprezinta. In acelasi timp sunt persoanele care trebuie sa reprezinte conducerea Amatur in aceste zone. Atata vreme cat sunt persoane active si activitatea lor este in interesul dezvoltarii miscarii si nu o frana, aceste persoane sunt inamovibile, indiferent de interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese. Inlocuirea lor ar fi posibila fie prin retragere, fie prin votul comitetului director, in cazul unor incalcari flagrante ale spiritului competitiei.
    Organizatorii principali sunt cei mai reprezentativi organizatori din cele 8 zone ale tarii. Ei ar trebui alesi de organizatorii din zone sa ii reprezinte. Daca credeti ca vreunul dintre acesti organizatori nu isi merita pozitia, oricand, organizatorii isi pot alege un alt reprezentant. Pana pe 6 decembrie mai sunt 9 zile.

    Comentariu


    • Postat în original de Dan2 Vezi post
      Coordonatorii Amatur sunt persoanele care au fost initiatorii miscarii Amatur in zonele pe care le reprezinta. In acelasi timp sunt persoanele care trebuie sa reprezinte conducerea Amatur in aceste zone. Atata vreme cat sunt persoane active si activitatea lor este in interesul dezvoltarii miscarii si nu o frana, aceste persoane sunt inamovibile, indiferent de interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese. Inlocuirea lor ar fi posibila fie prin retragere, fie prin votul comitetului director, in cazul unor incalcari flagrante ale spiritului competitiei.
      Organizatorii principali sunt cei mai reprezentativi organizatori din cele 8 zone ale tarii. Ei ar trebui alesi de organizatorii din zone sa ii reprezinte. Daca credeti ca vreunul dintre acesti organizatori nu isi merita pozitia, oricand, organizatorii isi pot alege un alt reprezentant. Pana pe 6 decembrie mai sunt 9 zile.
      INAMOV?BIL, -?, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din func??ie. ??? (Despre o func??ie) Din care nu poate fi destituit cineva. ??? Din fr. inamovible.
      Prin folosirea acestui cuvint cred ca o sa le dati un nou subiect de discutie multora.
      Era doar o propunere,iar de posibilitatea alegeri unui organizator zonal nu stiam nimica si nici cu cei cu care am discutat nu m-au informat de asa ceva.In urma discutilor aprinse pe aceasta tema am facut aceasta propunere si nici de cum de a schimba pe cineva.(Nu am calitatea asta )Vreau doar sa propun anumite solutii sa stapinesc spiritele incinse,si nu doresc sa fiu de fiecare data contraargumentat .
      Ultima editare de Zosim1; 27.nov.2013, 23:26.

      Comentariu


      • Postat în original de Dan2 Vezi post
        Coordonatorii Amatur sunt persoanele care au fost initiatorii miscarii Amatur in zonele pe care le reprezinta. In acelasi timp sunt persoanele care trebuie sa reprezinte conducerea Amatur in aceste zone. Atata vreme cat sunt persoane active si activitatea lor este in interesul dezvoltarii miscarii si nu o frana, aceste persoane sunt inamovibile, indiferent de interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese. Inlocuirea lor ar fi posibila fie prin retragere, fie prin votul comitetului director, in cazul unor incalcari flagrante ale spiritului competitiei.
        Organizatorii principali sunt cei mai reprezentativi organizatori din cele 8 zone ale tarii. Ei ar trebui alesi de organizatorii din zone sa ii reprezinte. Daca credeti ca vreunul dintre acesti organizatori nu isi merita pozitia, oricand, organizatorii isi pot alege un alt reprezentant. Pana pe 6 decembrie mai sunt 9 zile.
        Poate va este cunoscut postul..,,,,,,,,,,,
        VOTATI REGULAMENTUL! din 20.01.2010 deschis de DAN2
        Iata ca dupa discutii aprinse, care au durat aproape un an, avem un Regulament al competitiei finalizat, pe care dorim sa-l supunem aprobarii participantilor la turneele AmaTuR.
        Forma finala a Regulamentului poate fi consultata in:
        viewtopic.php?f=11&t=3495
        In cazul in care Regulamentul va fi adoptat, o data cu aprobarea acestuia va fi imputernicit Consiliul de Administratie al AmaTuR, asa cum a fost prezentat in:
        viewtopic.php?f=11&t=3582
        Membrii Consiliului de Administratie al AmaTuR sunt:
        Apian Florin ?Bistrița
        Bodeanu Dan ? București
        Botirca Sorin ? Topoloveni
        Cozma Catalin - Fălticeni
        Dragomir Paul - Galați
        Fratea Aurel ? Constanța
        Kantor Imre-Zoltan ? Reghin
        Leorda Rares - Reghin
        Radu Costica ? Galați
        Serban Radu ? Cluj-Napoca
        Suta Valeriu- Curtea de Argeș
        Trifu Bogdan ? București
        Pentru a valida rezultatele votului, consideram necesar un numar minim de 300 de voturi, pe care va rugam sa-l exprimati pana pe 10 februarie.
        In situatia in care mai mult de 50% din totalul voturilor este DA, vom considera ca:
        1 Regulamentul este aprobat si devine obligatoriu pentru orice turneu din calendarul circuitului AmaTuR
        2 Membrii Consiliului de Administratie primesc acordul pentru punerea in aplicare a Regulamentului, pot lua decizii privind dezvoltarea tuturor actiunilor AmaTuR, precum si masuri pentru infiintarea sub aspect juridic a Asociatiei AmaTuR Romania.
        A fost un vot al celor 113 amatoristi activi la aceea data,20.01.2010.si postul se incheie cu un alt citat al d-voastra,,Re: VOTATI REGULAMENTUL!
        Multumesc tuturor celor care au avut amabilitatea de a vota propunerea noastra, atat celor care au votat DA, cat si celor care au votat NU!
        Suntem bucurosi ca procentul celor care au fost de acord cu Regulamentul si CA propus a fost peste 95% si acest lucru ne-a intarit convingerea ca propunerile sunt corecte!
        Pentru ca in cele 20 de zile in care votul a fost deschis numarul celor care au votat este mai mic decat cel pe care ni l-am dorit, consideram ca votul nu si-a atins scopul propus datorita absentei la vot, deoarece majoritatea participantilor la turneele AmaTuR nu sunt activi pe site.
        Pentru a depasi acest obstacol, vom relua votul "la vedere", iar la urmatoarele turnee vom pune la dispozitia celor care doresc sa voteze liste de vot.
        Din acest moment subiectul este inchis.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
        Acest drept,votul ,,la vedere,, a fost cenzurat decatre anumite persoane,, inamovibile,,.

        Comentariu


        • Si ar mai fi un post de amintit deschis de FILO 12.11.2007 Functie de conducere in amatur,,,,,,,,,
          Functie de conducere in AMATouR
          As dori sa mai fie cineva in AMATouR cu grad de decizie (secretar sau presedinte executiv sau ceva de genul asta).
          Astept propuneri. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
          Si un raspuns democrat de propunere din partea D-ului Kantor care demonstreaza dreptul la libera opinie.Citez,,,,,,,,,,,,,,,
          Personal l-as recomanda pe Dan Leorda din Reghin.
          Aici intervine urmatorul aspect: el trebuie sa accepte aceasta "functie"!!!!!
          Rationamentul de a-l propune pe Dan Leorda:
          1 Om echilibrat, echidistant si cu mult rationament.
          2. Spirit organizatoric excelent.
          3. Sportivii din Reghin nu sunt asa de sus incat sa fie atacat ca trage sforile pentru sportivii din Reghin.
          4. Batalia mare este intre Cluj, Bistrița, Piatra Neamț, pe cale de consecinta recomand un om neutru in persoana lui Dan Leorda.
          5. NU este genul de om care prefera polemica, sunt sigur ca nu se baga in "intepaturile" de pe forum. El prefera sa faca ceva util decat sa converseze pe teme sterpe si fara rost.
          In mare acestea sunt "atuurile" pentru care-l recomand.
          Asteptam mai multe propuneri , trebuie sa alegem omul cel mai competent nu pe cel cu gura cea mai mare.
          Aceasta " actiune" a luat proportii considerabile , fapt laudabil dar este de apreciat faptul ca se doreste ceva mai bun si mai perfect. Ocsi Kantor.,,,,,,,,,,,,,,,,,,
          Multi amatorisi ii sunt recunoscatori lui Kantor pt aceasta propunere,pacat ca astfel de oameni ca DAN LEORDA nu se mai. afla printre noi.Nu aveti dreptul sa ne interziceti sa ne alegem coordonatori.EMI

          Comentariu


          • Am definitivat calendarul pentru 2014,il voi publica dupa sedinta de la BV pt a nu creea confuzii in cazul in care se modifica vreo data.In avanpremiera,va pot spune ca apar turnee in localitati care nu au facut A-uri anul trecut,cum ar fi Ploiești,Buzău,Suceava,Roman,Tecuci,deasemeni unele care nu vor mai organiza deocamdata(Iași,de ex)
            Turneele A+ se vor desfasura la:Targoviște 01.03....București 30.05...........Bistrița30.08.......Focșani 25.10.....si Turneul Final a carui locatie va fi stabilita dupa jumatatea anului 2014,probabil
            Ultima editare de cata_60; 30.nov.2013, 08:35.
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • Propun modificarea regulamentului (si) in privinta turneelor A+ care in prezent sunt restrictionate la doi ani pentru o zona, si care nu ar afecta pe nimeni daca ar fi un A+ pe an in fiecare zona.
              Trei motive:
              1. A-plusurile sunt destul de incarcate si se triaza jucatorii in functie de clasament ;
              2.cererile organizatorilor depasesc conditiile
              3.participantii vor cheltui mai putini bani avand posibilitatea sa mearga mai aproape, si nu va scadea nr de participanti pt ca vor avea acces toti pe lista.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • D-le Emi,
                Ce doriti sa demonstrati cu acest mesaj?
                Este un topic prin care se cerea participantilor sa cunoasca si sa fie de accord cu introducerea unui Regulament completat si discutat pe site. Titlul zice: Votati Regulamentul!
                Iar lista persoanelor confirma ceea ce v-am spus mai sus. Aceleasi persoane sunt si astazi coordonatorii Amatur, cu exceptia celor care s-au retras sau au plecat din tara. Sa stiti, totusi, ca acestia si-au pastrat drepturile de discutie intre coordonatori (cu doua exceptii), chiar daca uzeaza de el extrem de rar.
                A aparut in schimb o noua persoana, intr-o zona pe care personal am ajutat-o sa se ridice, chiar daca au fost mari reticente si am primit multe proteste: Zona de Vest, prin Bogdan Roman si Bogdan Danescu a plecat de la 0. Coordonatorul zonei a devenit pe merit Bogdan Roman.

                Comentariu


                • Iar cel de-al doilea mesaj.. ce pot comenta... este despre o persoana pe care am cunoscut-o destul de putin, cred ca ne-am intalnit de doua ori, dar pe care am respectat-o, asa cum il respect si pe fiul lui. Rares a pastrat pozitia tatului sau in Amatur, fiind pentru mine o persoana speciala, cu care sunt bucuros sa colaborez de fiecare data. Un prieten adevarat.

                  Comentariu


                  • Lista trebuie reactualizata la vederea participantilor la vot.
                    Eventual in locul celor doi retrasi,introdusi cei din zona vest.
                    Candidati care se ofera/ ori votati pe site.
                    La cordonatori zonali care va fi numarul total ?

                    Comentariu


                    • Nea Deni, nu trebuie sa le duceti grija, totul s-a facut la timp si corect: locul d-lui Radu Serban care a renuntat a fost luat in urma cu vreo 3 ani de d-l Laszlo Toth, iar locul lui Vali nu a fost luat de nimeni, el fiind "cel mai dulce sponsor" in urma cu ceva vreme.
                      Daca doriti sa aflati participantii la intalnire, iata-i:

                      Postat în original de Dan2
                      .................
                      Astfel, cei 16 participanti cu drept de vot ar fi:
                      1 Catalin Cozma
                      2 Dan Chirap
                      3 Aurel Fratea
                      4 Costin Corcoz
                      5 Dan Bodeanu
                      6 Rares Leorda
                      7 Adrian Lazaroiu
                      8 Lucian Bozga
                      9 Sorin Botirca
                      10 Florin Toma
                      11 Bogdan Roman
                      12 Bogdan Danescu
                      13 Florin Apian
                      14 Laszlo Toth
                      15 Imre Kantor
                      16 Gelu Vladoiu
                      .........................
                      Am ingrosat ulterior persoanele care sunt coordonatori zonali sau nationali.
                      Ultima editare de Dan2; 29.nov.2013, 13:38.

                      Comentariu


                      • Rugaminte catre comitet !
                        Va rog incercati sa distribuiti desfasurarea turneelor A+ in mod echitabil pentru toate zonele tarii !

                        Comentariu


                        • subscriu la ce a sris Gelu mai sus....si ce am scris si eu acum putin timp....MAI MULTE TURNEE A+ .... va multumesc.
                          blade: Zhang Jike Super ZLC
                          fh: Butterfly Tenergy 05
                          bh: Dr. Neubauer Killer

                          Comentariu


                          • Propun petru cordonatori zonali,pe langa d-ni Kantor I;Vladoiu G. pe dl. Beltechi Dumitru[Emi] ca reprezentant a zonelor Tara Barsei si Tara Fagarasului.

                            Comentariu


                            • Eu propun pe Csaba Zedler si pe Beltechi Dumitru. Sunt convins ca stie toata tara cite au facut acesti oameni pentru dezvoltarea Amaturului.

                              Comentariu


                              • - Inscrierea la turneul final minim 6 participari la turnee punctate AMATUR in anul respectiv.
                                - La distinctii adaugati pe langa CAMPION AmaTuR ROMANIA,OPEN 2013 ,Castigator al trofeului 2013
                                si trofeul AMATOR AmaTuR.(asta pt. ca se fac in unele momente clasamente separate iar monopolul premiilor primite de OPEN sa compeseze si aportul financiar al amatorilor).
                                - Celula M.P. sa fie cu 2 zecimale.
                                - Revizuirea grilelor de punctare.(se permite amatorilor valorosi sa nu treaca la OPEN sau sa treaca prea usor)

                                Comentariu


                                • Imi place al doilea punct

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                    - Inscrierea la turneul final minim 6 participari la turnee punctate AMATUR in anul respectiv.
                                    - La distinctii adaugati pe langa CAMPION AmaTuR ROMANIA,OPEN 2013 ,Castigator al trofeului 2013
                                    si trofeul AMATOR AmaTuR.(asta pt. ca se fac in unele momente clasamente separate iar monopolul premiilor primite de OPEN sa compeseze si aportul financiar al amatorilor).
                                    - Revizuirea grilelor de punctare.(se permite amatorilor valorosi sa nu treaca la OPEN sau sa treaca prea usor)
                                    Subscriu la cele mai sus si as mai adauga:
                                    Premierea SEPARATA a campionilor judeteni la sectiunea open si avansati. Tinand cont ca aportul financiar al amatorilor este net superior open-istilor zic ca ar fi corecta si separarea pe podiumul final atata timp cat ea deja exista la concursurile din timpul anului.
                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      Eu propun pe Csaba Zedler si pe Beltechi Dumitru. Sunt convins ca stie toata tara cite au facut acesti oameni pentru dezvoltarea Amaturului.
                                      Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      Propun petru cordonatori zonali,pe langa d-ni Kantor I;Vladoiu G. pe dl. Beltechi Dumitru[Emi] ca reprezentant a zonelor Tara Barsei si Tara Fagarasului.
                                      Ma bucur ca am avut deosebita placerea sa petrecem o saptamina de neuitat impreuna Nea Dumitru,si ori de cite ori ne-am intilnit ati fost o persoana agreabila (nu cum sunteti pt uni pe forum ),si imi va face placere sa ne vedem in viitorul apropiat,si deasemeni Nea Deny pentru scurtele ceasuri care le ati petrecut la Victoria au fost suficiente sa ne cunoastem si in continuare sa tinem legatura pe acest minunat forum,trebuie sa va multumesc pt propunerile facute,si cu nespus regret sa raspund negativ.Sunt stabilit in Germania de ceva vreme,si am o afacere care functioneaza bine,iar pentru anul 2014 prioritatea NR. 1 este fetita mea Leoni de 8 luni si familia carora le-am promis ca voi petrece mult mai mult alaturi de ei.
                                      Deci actiunile mele in Romania vor scadea categoric,de aceea tin sa va anunt personal de hotarirea luata.

                                      Multumesc pt toate momentele frumoase petrecute alaturi de voi.EMI
                                      Ultima editare de Zosim1; 21.nov.2018, 02:29.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                        D-le Emi,
                                        Ce doriti sa demonstrati cu acest mesaj?
                                        Este un topic prin care se cerea participantilor sa cunoasca si sa fie de accord cu introducerea unui Regulament completat si discutat pe site. Titlul zice: Votati Regulamentul!
                                        Iar lista persoanelor confirma ceea ce v-am spus mai sus. Aceleasi persoane sunt si astazi coordonatorii Amatur, cu exceptia celor care s-au retras sau au plecat din tara. Sa stiti, totusi, ca acestia si-au pastrat drepturile de discutie intre coordonatori (cu doua exceptii), chiar daca uzeaza de el extrem de rar.
                                        A aparut in schimb o noua persoana, intr-o zona pe care personal am ajutat-o sa se ridice, chiar daca au fost mari reticente si am primit multe proteste: Zona de Vest, prin Bogdan Roman si Bogdan Danescu a plecat de la 0. Coordonatorul zonei a devenit pe merit Bogdan Roman.
                                        Nu vroiam sa demonstrez nimica,vroiam doar sa va aduc aminte ca intr-o miscare populara cum este Amaturul,intr-o organizatie de prieteni cum este Amaturul,intr-o comunitate de persoane care au aceasi pasiune cum este Amaturul , atribuirea de functii sau responsabilitati se face prin PROPUNERI sau VOT ,decatre membrii acesteia,asa cum s-a procedat anterior si este verificabil prin aceste 2 posturi care le-am prezentat.Iar persoanele INAMOVABILE fac parte dintr-un regim TOTALITARISM si DICTATORIAL.
                                        Si CEAUSESCU NICOLAE se credea inamovibil si l-au impuscat.
                                        Daca nici acuma nu va este clar o sa incerc sa fac un sondaj de opinie printre adevaratii amaturisti care de cele mai multe ori m-au inteles chiar daca exprimarea mea citeodata lasa de dorit.Ar fi trebui sa ne intelegem f.bine daca am urmat cursurile aceleiasi Facultati.
                                        In continuare cu respect pt lucrurile bune care LE-ATI facut pt Amatur.EMI

                                        Comentariu


                                        • -In clasament sa apara doar jucatori cu minim 3 turnee diferite ca tip sau cu minim 6 din oricare tip.
                                          -MP cu 2 zecimale calculat sa se folosesca doar la alcatuirea grupelor initiale. La M.P. egale sa fie stabilit clar al 2 lea criteriu .
                                          CLASAMENTUL ACTUAL are erori la calculul MP si acesta pozitie mi a sarit in ochii
                                          Put Gabriel Oravita CS 46 2.4 A 3 cu puncte din turneu A+ si 2 turnee de B nu poate fi amator(cred ca s a tras de formula ultimul termen si s a omis A+ si A) .MP=28*0.4+28*0.5+0.1*2.7*9 DECI 27,63 este MP.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                            -In clasament sa apara doar jucatori cu minim 3 turnee diferite ca tip sau cu minim 6 din oricare tip.
                                            -MP cu 2 zecimale calculat sa se folosesca doar la alcatuirea grupelor initiale. La M.P. egale sa fie stabilit clar al 2 lea criteriu .
                                            CLASAMENTUL ACTUAL are erori la calculul MP si acesta pozitie mi a sarit in ochii
                                            Put Gabriel Oravita CS 46 2.4 A 3 cu puncte din turneu A+ si 2 turnee de B nu poate fi amator(cred ca s a tras de formula ultimul termen si s a omis A+ si A) .MP=28*0.4+28*0.5+0.1*2.7*9 DECI 27,63 este MP.
                                            Si eu sunt de parere ca la un turneu A+, sa participe cei care participa la turnee si nu cei care au cateva turnee la ei in oras.
                                            Domnule Dinicescu ati omis si dumneavoastra 0,8 x 28.......= 25,39

                                            Comentariu


                                            • dl FERI asa e ,formula e prea grea pt . mine dar tot gresita este calculata MP respectiv .
                                              Va multumesc mult pt. corectare.

                                              Comentariu


                                              • Ca sa scap de griji cum spui dl.DAN va mai rog o lista, cu cei care sunt factori decizionali actualizat al amaturului.
                                                Nu de alta, dar nu trebuie ascunse[sa cautam pe topicurile din ani anteriori]secretizate !
                                                1.]- La intrebarea cat costa intretinerea siturilor ?
                                                R. - 4000-5000 LEI[RON] - GRESIT !
                                                A VENIT R. DE LA ADMIN CLAU -GRATIS
                                                2.]- La intrebarea cu cordonatori,am fost sfatuit sa ma uit si m-am uitat de la pag1 [pana la pag13 nimic,dupa topicul lui Emi si a mea pag14 apare reactualizarea]
                                                3.]- Cand s-a luat si de catre cine nefolosirea clasamentului pt.T.F. si cum s-a luat deciza
                                                cine a fost de acord si cine nu,au fost chestionati si cotizanti s-au macar reprezentati lor!
                                                R.- Unul singur[Florin] ca s-a stabilit telefoinc,dar fara alte detali!
                                                IN CAZUL IN CARE CEI CARE NU POT PARTICIPA PENTRU ACESTE NEREGULI PRIVIND INCALCAREA REGULAMENTULUI SA FIE DESPAGUBITI CONFORM TAXELOR DE PARTICIPARE + CHELTUIELI AFERENTE DUPA NR.TURNEE !!!
                                                Oare e bine ori e rau? Vati gandit la acest aspect ?
                                                Cu stima.

                                                Comentariu


                                                • Dl Antal, aveti lista la postul nr 210.
                                                  Referitor la aceste NEREGULI va mai spun a o mia oara ca nu este corect sa vedeti numai intr-o directie. Daca studiati atent cele afirmate va dati seamama ca "pagubitii" nu au de suferit iar regulamentul este respectat. Va rog sa va inderptati atentia si la lucrurile pozitive, cum ar fi:
                                                  -de la 60-70 locuri pt TF am creat 112 locuri, iar prin diferenta puteti constata ca sunt si locuri pt "pagubiti";
                                                  -sistemul pe care se merge, este tot din regulament si anume cu prioritatea celor mai bine clasati, dar este normal si logic sa avem doua sectiuni distincte, openul cu open si avansatii cu avansati;
                                                  -pentru interpretarea acestei diferente s-a supus la vot si s-a stabilit in unanimitate varianta propusa/afisata/anuntata de mine.
                                                  Sunt convins ca nu sunteti parte din cei pagubiti si ca doriti sa-i reprezentati pt ca nu are cine, dar v-am mai rugat de cateva ori sa nu mai aruncati cu noroi.
                                                  Poate ca este mai simplu ca anul viitor sa ne restrangem activitatea (cum spunea si Emi) si nu mai pagubim pe nimeni.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                                                    -In clasament sa apara doar jucatori cu minim 3 turnee diferite ca tip sau cu minim 6 din oricare tip.
                                                    -MP cu 2 zecimale calculat sa se folosesca doar la alcatuirea grupelor initiale. La M.P. egale sa fie stabilit clar al 2 lea criteriu .
                                                    CLASAMENTUL ACTUAL are erori la calculul MP si acesta pozitie mi a sarit in ochii
                                                    Put Gabriel Oravita CS 46 2.4 A 3 cu puncte din turneu A+ si 2 turnee de B nu poate fi amator(cred ca s a tras de formula ultimul termen si s a omis A+ si A) .MP=28*0.4+28*0.5+0.1*2.7*9 DECI 27,63 este MP.
                                                    ---------------------------------------------------------
                                                    Extras din regulament: http://tenisdemasa.amatur.ro/Cls_reg.html
                                                    MP - media ponderata a turneelor
                                                    MP = 0.4*AA + 0.5*A + 0.1*B
                                                    AA = 0.8 * MAA; A = 1 * MA; B = 2.7 * MB
                                                    MAA = media ultimelor 5 turnee Aplus (daca exista un singur turneu --> MAA=0)
                                                    MA = media celor mai bune 6 din ultimele 7 turnee A
                                                    MB = media ultimelor 4 turnee B
                                                    Exceptii:
                                                    - Daca MAA=0 --> AA=A
                                                    - Daca MA=0 --> A=AA
                                                    - Daca MB=0 --> B=19
                                                    ----------------------------------------------------------
                                                    In cazul de mai sus:
                                                    MAA=0, AA=0
                                                    MA=0, A=0
                                                    MB=9, B=2.7*9=24.3
                                                    Rezulta MP=0.1*24.3 = 2.43 == 2.4
                                                    Imi dau seama ca este greu de inteles, dar asta-i formula de calcul actuala - o pot schimba oricand daca se hotaraste altfel, eventual la sedinta de la Brașov.
                                                    Ultima editare de FlorinBN; 30.nov.2013, 10:35.
                                                    TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X