Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulament 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

e cam complicat sa se faca diferenta , parerea mea e ca jucatorii care merg la open si au media 10 si nu castiga nici un set , renunta singuri
    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
    BH : Tenergy 05Fx
    FH : Tenergy 05Fx

Comentariu

NU vad de ce e asa complicat: daca ai zero victorii la open nu poti avea 10-11 puncte; ar trebui sa ai acelasi numar de puncte cat are si cel de la amatori cu zero victorii...asa ca sa nu se supere nimeni

Comentariu

http://tenisdemasa.amatur.ro/Grile_2014.php?cat=GA
        Poate trebuie mai bine studiat!
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Comentariu

La data de 01.11.2013 dl.Botarca a deschis topicul"Propuneri pentru Amatur 2014" in care s-au postat aproximativ 20 de pagini de propuneri ale tuturor celor care au dorit sa o faca.Aceste au fost compilate , comasate si discutate la sedinta Amatur de la Brasov (la care a participat si un jucator care nu era organizator doar pt a "verifica"ca toate ideile propuse sa fie atinse ).
          Chestia asta cu punctajul egal Open-Amatori nu s-a discutat pt ca nimeni nu a propus-o ca punct de discutie.Nu stiu cat de des participati la turnee si la ce categorie(A sau O) dar daca in urma experientei pe care o veti acumula participand anul acesta va veti mentine opiniile,nu aveti decat sa propuneti ce veti dori pt anul 2015.Batand apa in piua acum nu veti rezolva nimic
          of all the things i lost i miss my mind the most

Comentariu

daca nu ma insel, cei de medie 10....11.. nu au voie la open,(ca sa nu fie diferenta de valoare prea mare), asadar e buna diferenta de punctaj, chiar si la cei fara victorii de la open fata de amatori sau invers...
            asa ca ... se poate inchide acest subiect.
            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
            FH: Tenergy 05 FX
            BH: Tenergy 05 FX

Comentariu

Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
              daca nu ma insel, cei de medie 10....11.. nu au voie la open,(ca sa nu fie diferenta de valoare prea mare), asadar e buna diferenta de punctaj, chiar si la cei fara victorii de la open fata de amatori sau invers...
              Vasile, daca tu esti cel din poza, te iau de nevasta

Comentariu

Postat în original de mateidumitru Vezi post
                Cind avea mult par si parul dat peste cap,acuma numai are asa mult

Comentariu

Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
                  Eu din cate stiam la open poate participa oricine indiferent de medie, dar recaunosc ca nu am citit noul regulament deci poate s-a schimbat regula.
                  Blade-Darker speed 90
                  Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                  Bh- Testing

Comentariu

mai nou nu am citit nici eu dar candva am citit, si era valabil la cei cu media intre 13 si 18 pot sa aleaga, open sau amatori, si cei cu media sub 13 aveau voie doar la amatori,...
                    cred ca e valabil si acuma, (o sa mai studiez).
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    da...eu sunt...cu reverul
                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                    FH: Tenergy 05 FX
                    BH: Tenergy 05 FX

Comentariu

Nu mai sunt acele conditii. Poti sa participi unde vrei...pt ca au fost cazuri cand jucatorii cu media foarte mica, dar valoare mare (de open) participau la open si nu se putea respecta regulamentul. Asa ca nu mai sunt conditiile decat la A+, si binenteles NU poti sa participi la o categorie inferioara.
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

Comentariu

Postat în original de julian09 Vezi post
                        NU vad de ce e asa complicat: daca ai zero victorii la open nu poti avea 10-11 puncte; ar trebui sa ai acelasi numar de puncte cat are si cel de la amatori cu zero victorii...asa ca sa nu se supere nimeni
                        Nu ar fi normala treaba asta. Unele grupe sunt foarte puternice si este greu chiar si pentru oameni care au castigat turnee de amatori sa obtina 1 victorie. Am intalnit exemple destule. Mai ales in conditiile actuale in care nivelul de la amatori a fost scazut foarte mult...nu iti convine sa iei 5 puncte in inferioare la open cand stii ca ai putea sa il bati LEJER pe campionul de la amatori. Asta asa...ca sa nu se supere nimeni
                        Blade: Viscaria
                        FH: Tenergy05
                        BH: Tenergy05

Comentariu

Postat în original de iahim Vezi post
                          Nu ar fi normala treaba asta. Unele grupe sunt foarte puternice si este greu chiar si pentru oameni care au castigat turnee de amatori sa obtina 1 victorie. Am intalnit exemple destule. Mai ales in conditiile actuale in care nivelul de la amatori a fost scazut foarte mult...nu iti convine sa iei 5 puncte in inferioare la open cand stii ca ai putea sa il bati LEJER pe campionul de la amatori. Asta asa...ca sa nu se supere nimeni
                          Si ca exemplu se poate vedea turneul de sambata trecuta de la SKThalle, turneu B doar, unde fost castigator de turnee la amatori nu a avut nici o victorie in inferioare si asta inca o data la turneu B. Ba chiar sunt 2 oameni in situatia asta uitandu ma mai bine

Comentariu

Postat în original de sebastianbach100 Vezi post
                            (Eu am doar 8 mese de competitie toate Donic, daca as mai adauga alte 4, de alt tip, ce gasesc, spatiul de joc ar fi mic, iar cei care vor juca pe ele ar fi nemultumiti). Asa ca ar fi bine sa lasati minim 8 mese pentru desfasurarea turneelor A .
                            Sustin aceasta idee, intrucat ar creste numarul de sali ce pot gazdui turnee de tip A. Ca atare, ar fi usurata putin organizarea si s-ar diversifica locurile de desfasurare a turneelor Amatur. SR

Comentariu

Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                              Sustin aceasta idee, intrucat ar creste numarul de sali ce pot gazdui turnee de tip A. Ca atare, ar fi usurata putin organizarea si s-ar diversifica locurile de desfasurare a turneelor Amatur. SR
                              Corect,dar in acelasi timp s-ar limita mult numarul de participanti la turneu 8 mese x 7 jucatori la masa =56 concurenti.Se mai poate juca si 3 grupe de 7 la 2 mese si in acest caz ar putea participa 84 concurenti.Solutia este gasirea unei alte sali mai mari pentru o mai numeroasa participare.
                              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

Comentariu

Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                Citat Postat în original de stefan_rusu23
                                Corect,dar in acelasi timp s-ar limita mult numarul de participanti la turneu 8 mese x 7 jucatori la masa =56 concurenti.Se mai poate juca si 3 grupe de 7 la 2 mese si in acest caz ar putea participa 84 concurenti.Solutia este gasirea unei alte sali mai mari pentru o mai numeroasa participare.
                                Scuze pentru interventie, dar deja exista turnee ce se pot organiza in sali de 8 sau mai putine mese. Se numesc turnee B.
                                Eu am avut experienta unui turneu organizat intr-o sala mica, unde au venit peste 50 de persoane, si nu sunt multumit de ce a iesit. Si era un turneu B. Daca era turneu A, nici nu pot sa ma gandesc la ce se ajungea...
                                Poate ca e bine sa limitam totusi numarul de participanti la dimensiunile salilor, in asa fel incat cei care vin sa poata sa joace.
                                TsE

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X