Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur 2015-2016. Propuneri pentru imbunatatirea Circuitului !

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • turneele de clasa A sa fie in sistemul .incepatori ,avansati ,open ,si la turneele tari de tot ,inscrierea dupa clasament cu grupe de 4 ,patru in inferioa re ,ca la a+

    Comentariu


    • As propune cu intarziere ca si turneele A+ sa fie punctate dupa medie si nu doar dupa locul ocupat. Cred ca de exemplu la un turneu final P-ul ar urca undeva la 33-34 si fiindca numarul de jucatori ar fi oricum ridicat...P-ul ar fi cu + 4, 5. Ba mai mult, se mai si inmulteste cu 0.7 . Eu stiu ca toata lumea "beneficiaza"de acelasi regulament dar dupa parerea mea un turneu A+ este mult mai important si cu o valoare mult mai mare decat un turneu A si cu toate acestea( si ma dau exemplu pe mine aici ) punctajul curat ramane undeva mult mult sub un turneu A daca ai fi luat acelasi loc. Formularea lasa de dorit. Sper ca s-a inteles ideea. Toate bune !
      Blade : Butterfly Timo Boll W7
      FH: Cornileau Target GT
      BH:
      Cornileau Target GT
      Tel : 0752 155 898



      Comentariu


      • Postat în original de adi.crainic Vezi post
        Este Ok am inteles, s-a modificat regulamentul si se aplica de acum nu din ianuarie 2015 .Grila de 0,25 m-i se pare Ok si modul de calcul mai corect ,mai relevant ca valoare a jucatorului ,dar pe de alta parte ,pare a fi si o modalitate de incurajare pentru a participa la cat mai multe turnee
        pentru a-i incuraja pe cei care participa la mai multe turnee dar cu rezultate mai modeste , propun ca la turneele A+ sa nu fie acceptati jucatori fara minim 4 turnee A in calculul MP si la turneul final sa nu fie acceptati jucatori care nu au in calculul MP macar 6 turnee A si A+ ( adica jumatate din max de 12 ) .- macar atat merita cei impatimiti de acest sport care desi mai putin valorosi isi mananca finantele si timpul pe drumuri pt a isi hrani hobby-ul acesta .
        Ultima editare de marius1964; 10.oct.2015, 13:12.

        Comentariu


        • Eu cred ca nu ar trebui favorizati unii care au mai multi bani si timp liber in defavoarea altora, mie imi miroase a discriminare. Amaturul cu cat se reglementeaza mai mult cu atat va ajunge mai birocratic si va pierde din flexibilitate.
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • Postat în original de dado_daniel Vezi post
            Eu cred ca nu ar trebui favorizati unii care au mai multi bani si timp liber in defavoarea altora, mie imi miroase a discriminare. Amaturul cu cat se reglementeaza mai mult cu atat va ajunge mai birocratic si va pierde din flexibilitate.

            Cred ca la turneele A+, inscrierea in functie de punctaj ii favorizează deja pe cei cu multe participări.
            Cat despre reglementari - câtă vreme oamenii încearcă sa fenteze sistemul...
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • o propunere pentru sistemele de joc

              Sisteme de joc propuse

              Ado1
              Cred ca sitemul de joc care ar multimi pe toata lumea deoarece toți jucatorii au 6 jocuri punctate ar fi:

              Grupe inferioare de 6 jucatori
              Locurile 1 și 2 joaca eliminatoriu 1
              Locurile 3 și 4 joaca eliminatoriu 2
              Locurile 5 și 6 joaca eliminatoriu 3
              Clasament normal în funcție de locul ocupat

              Ex :
              72 de jucatori
              Grupe inferioare de 6 jucatori
              Grupe inferioare 15 meciuri aprox 300 min

              Locurile 1 și 2 inferioare joaca eliminatoriu 1 – Elim 32 cu Bye de 8
              Locurile 1-24

              Locurile 3 și 4 inferioare joaca eliminatoriu 2 – Elim 32 cu Bye de 8
              Locurile 25-48

              Locurile 5 și 6 inferioare joaca eliminatoriu 3 – Elim 32 cu Bye de 8
              Locurile 49-72

              Eliminatoriile se joaca intercalat pe 6 mese
              - primul tur 6 meciuri/masă 120 min
              - al doilea tur 4 meciuri/ masă 90 min
              - al treilea tur 2 meciuri/ masă 60
              - al patrulea tur 1 meci/ masă 30

              Toltal Turneu 300+120+90+60+30=600 min
              Turneul durează 10 -11 ore se termină în jurul oei 20:30 cu tot cu timpul pt organizare și alte lucruri neprevazute cu exceptia penelor de curent


              Ado2
              Un alt sitem de joc in care jucatorii au 6 jocuri punctate ar fi:

              Grupe inferioare de 5 jucatori
              Locurile 1 și 2 joaca eliminatoriu 1 dublu KO
              Locurile 3 și 4 joaca eliminatoriu 2 dublu KO
              Locurile 5 joaca eliminatoriu 3 dublu KO
              Clasament în funcție de victorii

              Ex :
              60 de jucatori
              Grupe inferioare de 5 jucatori

              Locurile 1 și 2 inferioare joaca eliminatoriu 1 – Elim 32 cu Bye de 8
              Locurile 1-24

              Locurile 3 și 4 inferioare joaca eliminatoriu 2 – Elim 32 cu Bye de 8
              Locurile 25-48

              Locurile 5 inferioare joaca eliminatoriu 3 – Elim 16 cu Bye de 4
              Locurile 49-60

              întradevăr pt organizatori este un mai greu pt a lucra cu 3 eliminatorii în acelasi timp și apoi și cu cei de la open

              Este doar o parere
              va rog sa corectai daca sunt geseli la calcule

              Comentariu


              • Postat în original de adof Vezi post
                o propunere pentru sistemele de joc

                Sisteme de joc propuse

                Ado1
                Cred ca sitemul de joc care ar multimi pe toata lumea deoarece toți jucatorii au 6 jocuri punctate ar fi:

                Grupe inferioare de 6 jucatori
                Locurile 1 și 2 joaca eliminatoriu 1
                Locurile 3 și 4 joaca eliminatoriu 2
                Locurile 5 și 6 joaca eliminatoriu 3
                Clasament normal în funcție de locul ocupat

                Ex :
                72 de jucatori
                Grupe inferioare de 6 jucatori
                Grupe inferioare 15 meciuri aprox 300 min

                Locurile 1 și 2 inferioare joaca eliminatoriu 1 ? Elim 32 cu Bye de 8
                Locurile 1-24

                Locurile 3 și 4 inferioare joaca eliminatoriu 2 ? Elim 32 cu Bye de 8
                Locurile 25-48

                Locurile 5 și 6 inferioare joaca eliminatoriu 3 ? Elim 32 cu Bye de 8
                Locurile 49-72

                Eliminatoriile se joaca intercalat pe 6 mese
                - primul tur 6 meciuri/masă 120 min
                - al doilea tur 4 meciuri/ masă 90 min
                - al treilea tur 2 meciuri/ masă 60
                - al patrulea tur 1 meci/ masă 30

                Toltal Turneu 300+120+90+60+30=600 min
                Turneul durează 10 -11 ore se termină în jurul oei 20:30 cu tot cu timpul pt organizare și alte lucruri neprevazute cu exceptia penelor de curent


                Ado2
                Un alt sitem de joc in care jucatorii au 6 jocuri punctate ar fi:

                Grupe inferioare de 5 jucatori
                Locurile 1 și 2 joaca eliminatoriu 1 dublu KO
                Locurile 3 și 4 joaca eliminatoriu 2 dublu KO
                Locurile 5 joaca eliminatoriu 3 dublu KO
                Clasament în funcție de victorii

                Ex :
                60 de jucatori
                Grupe inferioare de 5 jucatori

                Locurile 1 și 2 inferioare joaca eliminatoriu 1 ? Elim 32 cu Bye de 8
                Locurile 1-24

                Locurile 3 și 4 inferioare joaca eliminatoriu 2 ? Elim 32 cu Bye de 8
                Locurile 25-48

                Locurile 5 inferioare joaca eliminatoriu 3 ? Elim 16 cu Bye de 4
                Locurile 49-60

                întradevăr pt organizatori este un mai greu pt a lucra cu 3 eliminatorii în acelasi timp și apoi și cu cei de la open

                Este doar o parere
                va rog sa corectai daca sunt geseli la calcule
                Nu mai exista obligativitatea de a respecta un sistem anume,fiecare organizator poate propune sistemul dorit si urmeaza ca participantii sa dea curs sau nu ,dar e obligat sa garanteze 5 meciuri de jucator si sa posteze exact sistemul de joc.Dar din experienta proprie orice turneu test atrage de la sine comentarii negative .
                Succes in a proba asa ceva.
                EMI

                Comentariu


                • Nu am nimic impotriva vreunui sistem de joc, dar clasamentul in functie de numarul de victorii mi se pare prea ... mult ... pentru mine.
                  In nici un sport nu am vazut ca jucatorul ce pierde in finala sa iasa pe locul 3 pentru ca a avut o victorie mai putin undeva pe traseu.
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • S-a modificat punctajul limita pentru trecere la open si s-a modificat formula de calcul, astfel incat multi jucatori cu nivel de joc superior vin in categoria "amatori".

                    Jucatorii incepatori sunt aproape "condamnati" sa nu treaca de grupele inferioare. Deci multi dintre noii veniti in circuit vor fi rapid demotivati si vor renunta, pentru ca nu pot evolua intr-o competitie echilibrata.

                    Eu cred ca se impune ca la toate turneele sa existe cele 3 categorii deja nominalizate in grila de punctaj: amatori incepatori (max. 10p); amatori avansati (11p-18p); open (min. 19p)

                    Evident ca se poate pastra regula ca fiecare jucator sa poata opta pentru a se inscrie la o categorie superioara.
                    lemn: YEO
                    fete FH/BH: Rakza 7 soft

                    Comentariu


                    • Asta e, jucatorii aflati la limita de trecere, indiferent care este, constituie o problema: ei nu vor la open, iar ceilalti nu vor sa-i primeasca inapoi
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                        Asta e, jucatorii aflati la limita de trecere, indiferent care este, constituie o problema: ei nu vor la open, iar ceilalti nu vor sa-i primeasca inapoi
                        Florin, inteleg ironia pt ca am auzit si eu vociferari ... Ideea nu e asta. Eu chiar cred ca trebuie sa conteze si "vocea incepatorului" si sa pastram spiritul acestei comunitati, acela de a atrage cat mai multi iubitori de tenis de masă in Amatur. Structurarea pe 3 categorii chiar ar trezi interesul incepatorilor de a calatori si a partocipa la mai multe turnee. Eu chiar consider aceasta propunere extrem de importanta. Fiecare categorie de jucatori trebuie sa aiba de castigat. Nu am foarte multe sperante ca vor fi luati in considerare incepatorii, ei fiind o delicioasa carne de tun pentru cei avansati, dar merita sa incerc.
                        lemn: YEO
                        fete FH/BH: Rakza 7 soft

                        Comentariu


                        • Sint de acord ca trebuie mai multe categorii, sau macar 3, se va ajunge si la asta ... nici impartirea open-amatori nu s-a facut dintr-o data, cred ca dupa mai bine de un an inca erau multe turnee in care se juca amestecat ... printre care si la Bistrița ...
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Asta e, jucatorii aflati la limita de trecere, indiferent care este, constituie o problema: ei nu vor la open, iar ceilalti nu vor sa-i primeasca inapoi
                            Lucrurile sunt clare: acolo e o categorie noua
                            Blog de tenis de masă

                            Comentariu


                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                              Sint de acord ca trebuie mai multe categorii, sau macar 3, se va ajunge si la asta ... nici impartirea open-amatori nu s-a facut dintr-o data, cred ca dupa mai bine de un an inca erau multe turnee in care se juca amestecat ... printre care si la Bistrița ...
                              In primul rand iti multumesc mult pentru raspuns.
                              Eu fiind incepator si nou venit in circuit, am vazut ceea ce cred eu ca se poate imbunatati in zona mea de interes. Am vazut de asemenea ca nu sunt foarte multi jucatori consecventi, in sensul ca intra in Amatur jucatori noi, dar renunta repede, sau participa la max. 2 turnee pe an. Eu avand o oarecare experienta in motivarea "clientilor", mi s-a trezit acest ochi critic (defect profesional) si am intervenit acum, pentru ca e important ca cei care intra in Amatur sa fie motivati sa participe la turnee si sa evolueze ... Si sa ramana in familie pana la urma. Asa vad eu lucrurile ... Multumesc !
                              lemn: YEO
                              fete FH/BH: Rakza 7 soft

                              Comentariu


                              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                Nu am nimic impotriva vreunui sistem de joc, dar clasamentul in functie de numarul de victorii mi se pare prea ... mult ... pentru mine.
                                In nici un sport nu am vazut ca jucatorul ce pierde in finala sa iasa pe locul 3 pentru ca a avut o victorie mai putin undeva pe traseu.
                                la clasamentul în funcțe de victorii se exclud Locurile 1 și 2

                                Comentariu


                                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                  Nu mai exista obligativitatea de a respecta un sistem anume,fiecare organizator poate propune sistemul dorit si urmeaza ca participantii sa dea curs sau nu ,dar e obligat sa garanteze 5 meciuri de jucator si sa posteze exact sistemul de joc.Dar din experienta proprie orice turneu test atrage de la sine comentarii negative .
                                  Succes in a proba asa ceva.
                                  EMI
                                  EMI dupa cum se vede pe forum din discuțiile pe care le aveti și nu le comentez
                                  foarte greu schimbi un sistem de joc
                                  eu am incercat cu IIKO dar majoritatea pleaca daca organizatorul nu se impune
                                  și citeodata obosești sau te saturi sa ?i lamuresti ca joaca mai mult sau cu adversari diferiți

                                  asa ca fiecare își alege sistemul pe care il cunoaște și îl stie

                                  ceea ce am propus sunt 2 soluții care ar rezolva și nr de jocuri și egalitatea intre jucatori

                                  probabil ca am sa le incerc
                                  asa cum am incercat II Ko care mi se pare un sistem OK pt cei care doresc sa joace mai mult
                                  și am incercat și clasamentul pe victorii

                                  am sa modific programul meu pt sitemul de Rating va fi o experienta noua si cred ca va fi OK

                                  Comentariu


                                  • -turneul final sa se desfasoare undeva in centrul tarii,pt a avea acces mai usor toate judetele tarii.
                                    -turneul final sa nu fie dispersat in sali departate,pt a avea posibilitatea fiecare amator sa vada pe viu si meciuri vedeta.

                                    Cu riscul de a supara multi organizatori de turnee, doresc sa subscriu la aceasta idee. Sunt, dupa cum se vede din Sibiu, adica centrul tarii. Drumul pana in Focșani mi-ar fi luat minim 6 ore jumate. Desi e frumos sa mergi la turnee in Brăila, Galați, Constanța, un drum de 6-8 ore, drum din centrul tarii pana in respectivele localitati, ma impiedica sa particip. Cred ca turneele finale ar trebui sa se desfasoare in Brașov, Sibiu, Alba Iulia, Targu Mureș, Rm. valcea, ...cand ne plictisim de orasele astea un București, un Pitești, etc... adica sa fie orase in care sa poata ajunge intr-un timp decent si un oradean, un aradean, un iesan, un brailean, etc...
                                    ZJ-SZLC
                                    fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                    Comentariu


                                    • Stimați participanți în circuitul AmaTur, după cum știți, week-end-ul trecut (2 Oct. 2015) a avut loc la Focșani ședința coordonatorilor circuitului AmaTur la final de an competițional, ședință la care s-au luat în discuție propunerile tuturor participanților la circuit, așa cum au fost ele prezentate în acest topic până la data 1 Octombrie 2015.
                                      Rezultatele votului sunt sintetizate în tabelul de mai jos, cu mențiunea că și propunerile ulterioare acestei date sunt în atenția Coordonatorilor circuitului.

                                      "AmaTur 2016 - Propuneri pentru âmbunătățirea circuitului!"
                                      Nr. Crt. Propunere
                                      DA
                                      NU
                                      1 Introducerea absenților nemotivați în Excel și blocarea acestora la înscriere
                                      10
                                      1
                                      2 Ssupendarea jucătorilor cu probleme disciplinare și blocarea acestora la înscriere (3 luni)
                                      10
                                      1
                                      3 Obligativitatea jucării primului meci din superioare de către jucătorii din același oraș
                                      11
                                      0
                                      4 Retragerea dreptului de a organiza competiții în cadrul AmaTur dacă nu se achită taxa de afiliere în 30 zile
                                      10
                                      2
                                      5 Modificarea mediei (MP) de delimitarea a categoriilor Open/Avansați
                                      11
                                      1
                                      6 Modificarea mediei (MP) de delimitarea a categoriilor Avansați/începători
                                      11
                                      1
                                      7 Specificarea în Regulament a mai multor sisteme de joc dintre care organizatorii vor alege unul
                                      4
                                      7
                                      8 Interzicerea fețelor neautorizate ITTF
                                      2
                                      9
                                      9 Turneele A+ Regionale să aibă caracter permanent
                                      8
                                      3
                                      10 Crearea unei secțiuni Masters la care să poată participa și jucătorii legitimați în divizia A și SLG
                                      2
                                      9
                                      11 Programare turnee Master/Open și Avansați/începători în sâmbete diferite
                                      3
                                      8
                                      12 Sprijin din partea AmaTur pentru organizarea turneelor de copii, dar nu sub formă financiară
                                      11
                                      0
                                      13 Listă de admitere TF comună, repartiția pe categorii făcându-se la terminarea înscrierilor
                                      2
                                      9
                                      14 ?nființarea unei comisii de disciplină din 3 membri care să aibă viteză de reacție la problemele de regulament
                                      7
                                      4
                                      15 ?nființarea persoanei juridice AmaTur România
                                      4
                                      8
                                      16 Implementarea unui punctaj pe bază de rating care să fie testat timp de un an ca alternativă la sistemul actual
                                      11
                                      1
                                      17 Discutarea organigramei AmaTur si responsabilizarea tuturor coordonatorilor pe diferite probleme
                                      6
                                      2
                                      18 Garantarea unui număr minim de 6 meciuri
                                      1
                                      10
                                      19 Acordarea punctelor suplimentare pentru organizatori
                                      0
                                      12
                                      20 Avertizarea/sancționarea organizatorilor care încalcă regulamentul AmaTur în vigoare
                                      7
                                      3
                                      21 Reprezentanți zonali aleși prin vorul jucătorilor
                                      0
                                      9
                                      22 Reintroducerea distincțiilor AmaTur în Regulamentul 2016
                                      9
                                      0
                                      23 Tabel înscrieri standardizat cu mențiunile: sunt de acord cu regulamentul și particip pe propria răspundere
                                      11
                                      0
                                      24 Rediscutarea cuantumului taxei de afiliere a turneului
                                      0
                                      10
                                      25 Participarea sponsorilor la ședința de sf?rșit de an competițional
                                      10
                                      0
                                      26 Rediscutarea exclusivităților de participare a firmelor cu materiale sportive la turnee
                                      6
                                      1
                                      27 Rearanjarea grilelor de punctare și a formulei de calcul a MP-ului
                                      8
                                      0
                                      28 Intrarea în turneu a jucătorilor de Open cu MP mare să aibă loc după grupele inferioare
                                      0
                                      11
                                      29 Evidențierea în clasament a jucătorilor cu 0 victorii în cazul grupelor inferioare de 4 jucători
                                      9
                                      0
                                      30 Expirarea turneelor A+ la 12 luni de la data disputării lor
                                      11
                                      0
                                      31 Reactualizarea clasamentului la intervale mai mari de timp
                                      11
                                      0
                                      32 Alegerea unor reprezentanți județeni care să participe la ședința de sf?rșit de an
                                      2
                                      6
                                      33 Alegerea orașului gazdă al Turneului Final 2016
                                      7
                                      0
                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Câteva din punctele de mai sus au fost nuanțate de coordonatori pentru a putea fi cuprinse în Regulamentul 2015/2016, după cum urmează:

                                        3. Retragerea dreptului de a organiza competiții în cadrul AmaTur, dacă nu se achită taxa de afiliere în termen de 30 zile de la data desfășurării turneului, cade în sarcina Comisiei de disciplină care poate propune o suspendare de maxim 3 luni, suspendare ce va trebui validată de Comitetul director. Tot Comisia de disciplină propune Comitetului Director, la expirarea perioadei de suspendare, prelungirea sau ridicarea suspendării, funcție de plata sau neplata taxei de afiliere restante.
                                        9. Turneele A+ Regionale vor avea caracter permanent, de regulă programate în prima săptăm?nă din septembrie, punctate separat față de Turneele A și A+, după o grilă de punctare ajustată ca nivel între Turneele A și Turneele A+. Acestea vor putea fi comasate în zonele care anul acesta s-au confruntat cu o prezență mai redusă.
                                        12. S-a stabilit ca turneele de copii să fie sprijinite direct de organizatori, prin organizarea acestora în paralel cu Turneele A sau B, prin taxă de înscriere mai mică sau fără taxă, prin neplata taxei de afiliere a turneului, etc. și nu prin premieri sau sume de bani din partea AmaTur.
                                        14. Comisia de disciplină are următoarea componență: Gogu Gabriel, Vela Claudiu, Tokos Pali. Comisia de disciplină, va deschide un topic pe pagina organizatorilor unde va lua în discuție cazurile de indisciplină și cazurile absențelor nemotivate, semnalate de organizatori sau autosesizate și va vota după consultarea părților. Perioada maximă de suspendare este de 3 luni. Hotăr?rea se ia cu unanimitate (3-0). în cazul unei decizii cu majoritate simplă (2-1), validarea votului se face de către Comitetul Director care decide cu majoritate simplă (2-1), sau cu unanimitate de voturi (3-0). Hotăr?rea finală se prezintă în secțiunea publică de către Coordonatori.
                                        20. Avertizarea/sancționarea organizatorilor care încalcă Regulamentul AmaTur în vigoare cade în sarcina Comitetului director după obținerea avizulului consultativ al tuturor Coordonatorilor circuitului.
                                        26. Nu se acordă exclusivități la turnee firmelor ce comercializează materiale sportive.
                                        33. Pentru alegerea orașului gazdă al Turneului Final 2016, așteptăm propuneri concrete din partea organizatorilor dispuși să-și asume această sarcină - din an în an mai dificilă - cu mențiunea că începând din 2016 organizatorul local va fi sprijinit la organizarea propriu-zisă de către toți cei 17 Coordonatori Naționali.
                                        Ultima editare de marcelgiosan; 12.oct.2015, 11:42.
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Organigrama AmaTur

                                          Comitetul director:
                                          1.Giosan Marcel - Coordonator principal
                                          2.Fratea Aurel
                                          3.Lazaroiu Adrian

                                          Coordonatori naționali:

                                          Zona 1 - SV, BT, IS, NT, BC, VS
                                          1.Cozma Cătălin
                                          2.Chirap Dan
                                          Zona 2 - VN, GL, BR, CT, TL
                                          3.Fratea Aurel
                                          4.Corcoz Costin
                                          Zona 3 - B, IF, GR, TR
                                          5.Bodeanu Dan
                                          6.Vranceanu Mihai
                                          Zona 4 - DB, PH, BZ, IL, CL
                                          7.Lazaroiu Adrian
                                          8.Bozga Lucian
                                          Zona 5 - AG, VL, OL, GJ, DJ, MH
                                          9.Botircă Sorin
                                          10.Toma Florin
                                          Zona 6 - BV, CV, HR, MS, SB
                                          11.Kantor Imre Zoltan
                                          12.Vlădoiu Gelu
                                          Zona 7 - CS, TM, AR, HD, BH
                                          13.Roman Bogdan
                                          14.Vela Claudiu
                                          Zona 8 - AB, CJ, BN, SJ, MM, SM
                                          15.Apian Florin
                                          16.Gogu Gabriel

                                          Comisia de disciplină:
                                          1.Gogu Gabriel
                                          2.Vela Claudiu
                                          3.Tokos Pali
                                          Ultima editare de marcelgiosan; 12.oct.2015, 13:42.
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Chiar daca nu are legatura cu organizarea Amatur, doresc sa fac o propunere pentru organizatorii de turnee.Si anume, sa-si promoveze turneele si pe site-uri straine de specialitate. Ma refer aici punctual la site-ul:
                                            http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...ub-Tournaments
                                            De curand , pe site-ul respectiva, s-a initiat si o sectiune pentru promovarea turneelor locale. Poate in felul asta judetele de frontiera pot atrage pasionati si din tarile vecine.
                                            Daca propunerea mea intra in contradictie cu interesele Amatur, se poate sterge postarea.
                                            Rudius

                                            Comentariu


                                            • Dragi APOSTOLI ai circuitului Amatur (Caci sunteti doar 12 din 3ooo) punctul 5 dezbatut de domniile voastre mareste prapastia -deja constituita de fostul sistem de punctare - dintre categoriile open-amatori . In primul rand este o injustete morala. In materie de tenis , indiferent de varsta, conditii de pregatire sau participare, etc. toti meritam sustinere prin aprecieri pozitive, incurajari spre a tine aprinsa flacara acestei competitii de nivel national si nu departajari patimase in ... clase sociale in care unii primesc estimari generoase doar pentru ca fac parte din gruparea Open. Scuzati deranjul, daram certitudinea ca multi openisti iubesc cadrul competitional -familia Amatur si nu granitele.

                                              Comentariu


                                              • Domnule Gigi,din cate inteleg eu,acel articol 5 dezbatut si incriminat de dumneavoastra,nu va interzice dumneavoastra si nici altora in a va inscrie si totodata sa participati la categoria open.
                                                Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                                                Dragi APOSTOLI ai circuitului Amatur (Caci sunteti doar 12 din 3ooo) punctul 5 dezbatut de domniile voastre mareste prapastia -deja constituita de fostul sistem de punctare - dintre categoriile open-amatori . In primul rand este o injustete morala. In materie de tenis , indiferent de varsta, conditii de pregatire sau participare, etc. toti meritam sustinere prin aprecieri pozitive, incurajari spre a tine aprinsa flacara acestei competitii de nivel national si nu departajari patimase in ... clase sociale in care unii primesc estimari generoase doar pentru ca fac parte din gruparea Open. Scuzati deranjul, daram certitudinea ca multi openisti iubesc cadrul competitional -familia Amatur si nu granitele.

                                                Comentariu


                                                • 1.Introducerea absenților nemotivați în Excel și blocarea acestora la înscriere

                                                  Propun ca rezervarile,inscrierile pe forum sa fie taxate cu 1,2,3 lei in functie de turneu B,A,A+ .Daca unul este absent nemotivat pierde banii .Daca nu vine la turneu este taxat la urmatorul turneu la care se prezinta.
                                                  Daca facem o rezervare de loc si cumparam un bilet la CFR si intarziem suntem taxati la buzunar NU ni se INTERZICE sa maii calatorim cu trenul.Mi se pare prea dura aceasta masura in comparatie cu folosirea fetelor interzise de exemplu.

                                                  8.Interzicerea fețelor neautorizate ITTF
                                                  Se poate spune si asa :Folosirea doar a fetelor autorizate ITTF ? Raspunsul a fost NU cu 9 la 2.

                                                  Este ca bancul cu Bute ca e superstitios si are o potcoava in manusa.
                                                  Ati facut un sondaj pe undeva care arata o mare majoritate pentru fetele autorizate ITTF este evidenta dorinta majoritatii.
                                                  Ultima editare de Lilian; 13.oct.2015, 20:01. Motiv: corectare
                                                  ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                                                  Comentariu


                                                  • Draga Luca ai dreptate. Dreptul de participare la Open este in sine o ''portita'' . Insa diferenta de medii Open-Amatori va creste exagerat. Foarte putini amatori vor atinge media 19 iar cei de la Open vor ''sari'' usor'' de 25. Asa vad eu.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X