Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
    Costi și eu ma simt onorat sa joc cu jucători mai buni decât mine dovada ca în momentul când am trec la open am jucat la Elite!!!!! dar totuși lasă-ne noua obțiunea de a alege și nu ne impuneți. Eu personal nu am nimic cu voi și întotdeauna am vr sa joc cu cei mai buni și de multe ori am și câștigat dar marea masa a Elitistilor nu sunt de acord cu aceasta măsură! Cat timp jucătorul plătește la concurs sa joace cu unul cu valoare apropiata fi sigur ca nu va mai plăti sa fie "Carne de Tun". Ști cum e când iei o palma de la un Vip prima data zici că-i m?ng?iere dar a doua oara se schimba treaba. Asa cum am mai spus eu nu am chiar nici o problem cu voi da nici nu pot sa joc cu voi când toți elitistii vor pleca de la masa!
    Păi tocmai aici nu mai este problemă. Majoritatea jucătorilor de la Elite vor sa joace... Dacă acum o sa-mi spui ca nici asa nu-i bine...,atunci sa fim iertați.

    Comentariu


    • Asa știi tu! Eu știu cu totul altceva! Și tine minte e vb de jucători de la Elite din primii50 în clasament! Mulți fac eforturi considerabile sa vina la turnee (timp, bani, probleme familiale) și nu cred ca se vor lăsa *violati*de div A sau SL și tine minte ca ?ți spune unul care nu se da după colt când v-a juca cu unul din divizie ca știi bine ca am jucat la Albena și eu și tu la toate categoriile și am avut amândoi rezultate meritorii și am jucat pe bani europeni!

      Comentariu


      • Un lucru care intriga foarte tare este că a fost creat un topic de propuneri în care ni s a cerut părerea despre lucrurile care trebuie sa se âmbunătățească in amatur urmând să se dezbată in cadrul conducerii amatur la turneul final./noi ne am dat cu părerea și unii am fost catalogați că troll.s a dezbătut ceva din probleme sau comisia încă mai analizeaza si acum.pentru ce ni s a cerut părerea?oare e fayr play sa creezi un topic care nu are nici o finalitate?

        Comentariu


        • Domnu Cozma nu aveti somn de la cafea sau ati ramas catelul de paza al circuitatului circuit (ca vad ca stai in cur..cubeul .. hai pa)

          Comentariu


          • Deci unii dintre noi aberează și cad de fraieri pe niște topicuri care de fapt nu au nici o finalitate!!!!!sa va fie rușine!!!!

            Comentariu


            • Daca tot faceti ce vreti voi atunci sa vedem daca este legal ce faceti

              Comentariu


              • Mihai ,dute si te culca ca iar ma asociaza lumea cu tine

                Comentariu


                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                  Asa știi tu! Eu știu cu totul altceva! Și tine minte e vb de jucători de la Elite din primii50 în clasament! Mulți fac eforturi considerabile sa vina la turnee (timp, bani, probleme familiale) și nu cred ca se vor lăsa *violati*de div A sau SL și tine minte ca ?ți spune unul care nu se da după colt când v-a juca cu unul din divizie ca știi bine ca am jucat la Albena și eu și tu la toate categoriile și am avut amândoi rezultate meritorii și am jucat pe bani europeni!
                  Or fi Vasile contestatari. Cert este ca procentul "Pentru " a fost peste 85%...

                  Comentariu


                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                    Nu inteleg de unde ati dedus dumneavoastra din postarea mea ca analizez ce e corect sau nu.Eu am relatat doar simplul fapt ca momentan ne invartim intr-un cerc vicios al dreptului de participare referitor la divizionari catalogati in Divizionari B,Divizionari A,divizionari SL.
                    Referitor la Cioca ,Creanga,Dodo momentan nu au drept de participare in Amatur deoarece statutul lor este sau a fost de legitimati intr-o divizie superioara diviziei B din Romania sau strainatate.Traian Ciociu nu stiu momentat ce statut poarta si nici nu e relevant.

                    P.s.Referitor la cele 3 nume grele ,acestia au dreptul.de participare deoarece acuma au statut de divizionari B.
                    dar feher si barlan nu au fost legitimati intr-o liga superioara diviziei b ?toata stima.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                      dar feher si barlan nu au fost legitimati intr-o liga superioara diviziei b ?toata stima.
                      Si?
                      Tocmai asta ti-a explicat!
                      Toată stima
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                        Or fi Vasile contestatari. Cert este ca procentul "Pentru " a fost peste 85%...
                        85% ori fi pe h?rtie dar fizic cred ca mai mult de 20% nu sunt.
                        Și ață se poate proba ușor. La primele 10 Turnee A să se facă experimental și categ MASTER. Tare curios as fi sa vad 85% din Elite acolo. Poate vin la primul de curiozitate dar pe urma nici 10% nu mai găsești. Tine cont ca din primii 100 de la Elite 23 sunt Veterani. Pai nu zic de cei activi din A sau SL dar îl iau ex pe Durdun. Dacă se antrenează o săptăm?nă crezi că-i mai ia cineva vreun set?

                        Comentariu


                        • Si eu vreau sa vad peste 1% dintre Div A sau SL (cu excepția celor "crescuti" în AmaTur) ca se prezintă la turneele noastre. ?s vedete, nu se "coboară"!
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Gelu asa cum te cunosc ești om rațional și gîndești profund. Părerea mea (și am cam av dreptate mereu) este ca veți da Amaturului cu *fundul în sus*O sa dispară mulți jucători din Amatur.Marea maj de la Elite care vor sa joace o sa cada la Open(și nu poți să-i învinovățesti) iar cei de la Open o sa vina peste Avansați și tot asa. Chiar și acum când valorile sunt cât de cât egale între categ se întâmplă lucruri ciudate!!! Uitate la Dincă Daniel care a juc returul în A la Cluj ce a făcut.... absolut nimic ca să nu fiu cinic. Și e unul din primii 10 la Elite!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                              dar feher si barlan nu au fost legitimati intr-o liga superioara diviziei b ?toata stima.

                              Domnul Cornel,din postul dumneavoastra eu inteleg 2 lucruri.
                              1.Ori vreti sa faceti misto de mine.
                              2.Ori nu cunoasteti Regulamentul AmaTur aflat in vigoare ca bineinteles o mare parte din membrii acestei comunitati.

                              Postat în original de marcelgiosan
                              4. Organizarea turneelor și dreptul de participare[/FONT][/COLOR]
                              4.1.Participanții

                              4.1.1.Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă, băieți sau fete) pot participa în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                              Pentru a se evita posibilitatea de joc a eventualilor jucători ce doresc să participe numai pe perioada de vacanță se va interzice a doua participare de acest gen pe o perioadă de doi ani de la data ultimei activități în divizia A sau SL;
                              4.1.2.Jucătorii activi legitimați în divizia B pot participa în circuitul AmaTur, la prima participare numai la categoria Elite, sau Open/Elite și începând cu adoua participare acolo unde-i recomandă media. în cazul jucătorilor legitimați în diviziile inferioare din străinătate participarea acestora în circuit va trebui aprobată de Comitetul Director.
                              4.1.3.Orice organizator poate organiza competiții de tip Masters cu concurenți din toate categoriile, inclusiv jucători profesioniști (Div. A și SuperLigă), cu condiția ca acestea să nu afecteze buna desfășurare a turneului de bază, acestea nefiind punctate în clasamentul AmaTur;

                              4.1.4.Pentru stabilirea categoriei valorice, jucătorul care nu figurează în clasamentul AmaTur, se repartizează astfel:
                              -dacă provine din rândul foștilor legitimați prima participare va fi la categoria "Open", după care media obținută va avea efect de repartiție;[COLOR=#333333][FONT=Verdana]

                              Daca ramane varianta a doua am sa va explic mai pe inteles cam cum sta treaba.
                              Jucatorii Barlan si Feher activeaza acuma in Diviziei B ,deci sunt divizionari B cu drept de joc in Amatur.
                              Jucatorii Cioca,Creanga,Dodo sunt legitimati intr-o liga superioara Diviziei A din Romania sau strainatate ,deci au obligatia sa vina cu dovezi ca nu mai activeaza in acele divizii si ca promit ca nu se mai intorc ,ca altfel risca o suspendare din Circuit pe o perioada de 2 ani.

                              P.S.Cu tot respectul ,dar necunoasterea si bagatul in seama se asociaza cu prostia.Pentru a evita astfel de situatii sunt 2 posibilitati,informarea si sau "statul in banca lui".

                              Comentariu


                              • buna seara acum inteleg totul :Orice prost poate să știe. Scopul este să înțelegi.albert einstein !

                                Comentariu


                                • Vad ca f.multi au solutii la orice problema , pe mine ma irita f.tare faptul ca nu sa gasit o solutie prin care sa se stopeze retragerile din ultima saptamana de la toate turneele . Ce se intampla ? Se inscriu la misto ? Nu au ce face ? Aici doresc raspunsuri ( pertinente , daca aveti ) !...

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                    Vad ca f.multi au solutii la orice problema , pe mine ma irita f.tare faptul ca nu sa gasit o solutie prin care sa se stopeze retragerile din ultima saptamana de la toate turneele . Ce se intampla ? Se inscriu la misto ? Nu au ce face ? Aici doresc raspunsuri ( pertinente , daca aveti ) !...
                                    Adi ramai o "valoare" ,dar formula aia cu (R1 patrat +radical din N, totul supra R2 )luate cate 2 nu are nici o valoare atata timp cat una din constante nu e luata in calcul ,R1, si nici nu are o consecventa daca nu vegheaza nimeni de ea ,sau ba ii ,ba nu-i si saracul Nea Titi trebuie sa se autodenunte.

                                    Exact asa cum am si precizat odata cu luarea masurilor vehemente a unui "fost" atata timp cat am gandit o formula cu R1,R2,N si coeficientiilor de 1,2,3 ca sa incercam sa stopam acest fenomen,s-a reusit pe moment dar in momentul in care R1 a devenit doar statistic ,acest fenomen s-a mutat de pe ultima zi de Vineri ,in zilele premergatoare de Joi ,Miercuri si chiar Marti ,lucru de altfel anticipat si sesizat.

                                    Dupa cum precizam statisticile mele care sunt cat de cat reale au ajuns acuma din nou la unele turnee la aceleasi cote ca in ani precedenti.

                                    P.S. Solutile le vezi singur Adi si daca vrei trebuie doar sa le aplici.Fara sa supar pe nimeni "bunatatea" si indulgenta organizatorului este direct proportionala cu suma retragerilor si a intarzierilor.Eu in ultimul an nu am mai primit in turneu nici un intarziat,respectandu-i pe toti ceilalti care s-au conformat anuntului si dealtfel pe cei cu retrageri multiple o sa ii trec pe lista de asteptare sau o sa ii exclud complet.

                                    Comentariu


                                    • Nu sunt de acord - revin.
                                      Ultima editare de Dan_s; 23.nov.2018, 10:10.
                                      Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                        Vad ca f.multi au solutii la orice problema , pe mine ma irita f.tare faptul ca nu sa gasit o solutie prin care sa se stopeze retragerile din ultima saptamana de la toate turneele . Ce se intampla ? Se inscriu la misto ? Nu au ce face ? Aici doresc raspunsuri ( pertinente , daca aveti ) !...
                                        Stiti ca am tot respectul pentru voi si pentru ce faceti in Amatur dar aici nu pot sa fiu de acord cu voi.
                                        Ne inscriem cu intentia clara de a participa si de a prinde loc. In cele 2-3 saptamani premergatoare turneului pot sa apara fel de fel de situatii care sa ne influenteze participarea sau neparticiparea la respectivul turneu. Pot sa fie probleme de serviciu, probleme familiare, probleme de sanatate, probleme financiare, etc. Unii dintre noi incercam sa ne cuplam cu alti colegi pentru a ajunge cu cheltuieli minime. De cand cele 4 categorii valorice se desfasoara la ore sau chiar in zile diferite "cuplajul" a devenit o problema. Pentru cei din judetele de granita orice deplasare implica sute de kilometri si sute de lei cheltuiti. Nu inteleg de ce retrageriele, in termen, sunt o asa de mare problema pentru tine Adi si pentru tine Emy.
                                        Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                        Comentariu


                                        • Vin sarbatorile ,lasati turneele cu postari Off topic ,aici aveti 70 de posibile subiecte pe care mai decare discutate.
                                          Mie personal imi place sintagma din titlu "Propuneri participanti" si corelarea lor cu propunerile 64,65,66,si 67.Si si mai interesant mi -se pare obstructionarea drepturilor participantiilor de a mai face propuneri la data de 15 Octombrie unde acela propuneri nu apar si vor aparea dupa intalnirea la nivel inalt AMATUR-FRTM din data de 20 Octombrie. Rezultatul voturilor nu au absolut nici o relevanta,esenta este cea pe care trebuie sa o rumegati.Dan Bodeanu a fost in nenumarate randuri acuzat (cred ca pe nedrept) .de colaborare cu FRTM ,dar se pare ca actuala conducere nu mai are nici o retinere,si asta puteti spicuii dintre randurile propunerilor si votul lor.
                                          Studiere placuta.



                                          Propuneri participanți și rezultatele votului Coordonatorilor AmaTur
                                          DA - NU

                                          1. La categoria Elite sa aiba drept de joc orice jucator legitimat, indiferent daca joaca in esaloanele nationale sau internationale. (Sorin_client).
                                          9-4

                                          2. La turneele A+(regionale,A+ clasic si Turneul Final) jucatorii cu media 0 sa nu se poata inscrie. (Pinzar Alin),
                                          1-11

                                          3. Eliminarea grupelor superioare.
                                          2-11

                                          4. Propun ca orice jucator care reuseste sa prinda 3 podiumuri la o anumita categorie,indiferent de locul ocupat(loc 1,2 sau 3) sa treaca obligatoriu la categoria urmatoare indiferent de media rezultata dupa ultimul podium si sa ramana acolo timp de 12 luni indiferent de rezultatele turneelor urmatoare (ADN);
                                          2-11

                                          5. Eu propun ca trecerea direct la eliminatorii imediat dupa grupele inferioare sa nu fie impusa prin regulament ci lasata la latitudinea organizatorilor. (Cornel 67);
                                          12-1

                                          6. Limita de 200 km intre turneele A, in loc de 300 (cred ca s-a mai discutat pe undeva). Jucatorii vor avea mai multe optiuni si poate va mai scadea aglomeratia. (FlorinBN);
                                          1-11

                                          7. Mai am o propunere: cu o parte din banii colectati de la organizatori sa se confectioneze separatoare cu sigla Amatur si sa se repartizeze in mod transparent tuturor organizatorilor. (Cornel 67);
                                          2-10

                                          10. Cred ca ar trebui o singura modificare: lasati divizionarii A sa participe la Elite (doar la turnee unde e cat. Elite, oricum e diferenta intre cei foarte buni de la Elite si restul, poate le-ar plăcea si lor cate o confruntare cu divizionarii A. Eventual media la Elite sa inceapa de la 33 sau 35). Cu o singura conditie: daca e categorie open+elite atunci ei sa nu poata participa. (neluturap);
                                          9-2

                                          11. Sa nu se micsoreze limita de km intre localitati. Nu cred ca poti face un turneu într-o Sală Polivalentă cu 50 sau 70 de participanți. Se fac turnee și sub limita de 300 km cu acord între organizatori...(Corcoz Costin);
                                          13-0

                                          12. Pentru participarea la turneul final sa fie obligatorie minim cele 7 turnee A din grila de clasament !!!
                                          In decursul unui an ai tot timpul sa participi la astfel de turnee. (Antal Denes);
                                          2-11

                                          13. Mărirea cotizației către Amatur cu condiția ca din acei bani sa se achiziționeze un număr de mantinele, repartizate in mod cinstit organizatorilor din țara. (Ion Marius);
                                          2-11

                                          14. Consider că organizarea turneelor A+ într-o singură zi, de preferat sâmbăta, ar oferi posibilitatea de participare tuturor acelor amaturisti care, de-a lungul timpului au participat la multe turnee, dar, din cauza programării acestor turnee pe parcursul a 2 zile prefera să nu participe. (razvan.cristofor);
                                          5-7

                                          15. La turneele A+ ultima zi de retragere sa fie Miercuri in loc de Joi, oricum daca afli ca apare un evemiment la care trebuie sa participi, de ce sa amani retragerea pana in ultina clipa. Iar la A-uri sa fie Joi in loc de Vineri. (Antal Denes);
                                          0-12

                                          16. Eliminarea grupelor superioare la elite. (manyaku8;
                                          2-10

                                          17. Sa nu mai existe grupe superioare la categoria elite. (petrescu liviu);
                                          2-10

                                          18. Propun organizarea turneului campionilor să se facă doar într-un oraș din centrul țării. Care este cel mai bine poziționat și care să poată “duce” un asemenea turneu probabil că ar fi Brașov, Sibiu, Mediaș, Targu Mureș. (Dan Popa);
                                          2-9

                                          19. Seful Amatur sa fie ales de coordonatorii Amatur iar coordonatorii Amatur sa fie alesi prin vot de catre membrii inregistrati pe site prin sondajele deja existente pe site. (Cornel 67);
                                          4-8

                                          20. Pentru a respecta caracterul de competiție de masă, fiecare participant va avea dreptul la un număr de minim 4 meciuri în cadrul turneelor A și A+. Ar putea fi o variantă mai bună decât eliminarea grupelor superioare? (marcelgiosan);
                                          9-3

                                          21. Parerea mea este ca ar fi potrivite grupele de 6, cu 3 calificati si cu grupe superioare de cate 3. Ar insemna o scurtare a timpului cu ~2 ore ( pt. doua gr. sup. pe masa) (Dan2);
                                          3-8

                                          22. FORMAREA UNEI ECHIPE TEHNICE COORDONATA DE FLORIN SA SE OCUPE DE TOT CE INSEAMNA PARTE TEHNICA A ACESTUI CIRCUIT (Zosim1)
                                          2-8

                                          23. LEGITIMAT=ORICE SPORTIV CARE APARE IN CLASAMENTELE NATIONALE SI INTERNATIONALE. FOST LEGITIMAT=ORICE SPORTIV CARE NU MAI ESTE ACTIV DE CEL PUTIN 5 ANI IN NICI UN CAMPIONAT NATIONAL SAU STRAIN, AMATOR=ORICE SPORTIV CARE NU A FOST LEGITIMAT NICIODATA. (Zosim1)
                                          7-4

                                          24. LEGITIMATII SA AIBA ACCES DOAR LA CATEGORIA SUPERIOARA, FOSTII LEGITIMATI SI AMATORI ACOLO UNDE II INCADREAZA MEDIA. TITLU DE CAMPION AMATUR NU POATE REVENI NUMAI CELOR DIN CATEGORIA AMATUR. PENTRU CEILALTI POATE EXISTA UN TROFEU CAMPION JUDETEAN. (Zosim1)
                                          11-2

                                          25. Liberalizarea sistemului de joc si a taxei de concurs fara nici o restrictie dar cu un prealabil acord al comisiei tehnice. (Zosim1)
                                          5-7

                                          26. Infintarea unei Asociatii sportive, in prima faza doar pentru gestionarea de taxe si fonduri ce se manipuleaza dupa parerea mea destul de periculos de la anumite persoane in conturi catre alte persoane. (Zosim1)
                                          7-4

                                          27. Dupa Turneul Campionilor alegerea prin vot nominal a unei echipe de 5 coordonatori (4 organizatori si un participant), 3 in comisia de disciplina (2 organizatori si 1 participant) si 2 alaturi de Florin Apian in echipa tehnica (Zosim1);
                                          0-12

                                          28. Sa se revina la accesul fetelor neaprobate gen superblock, dar in stare foarte buna. (sorin_client);
                                          2-11

                                          30. La Turneul final/Turneul campionilor sa aiba drept de inscriere doar cei care au grila completa la concursurile A, B și minim 2 concursuri A+.(MrTed);
                                          2-10

                                          31. Propun achizitionarea site-ului ce gazduieste forumul si care apartine acum dlui Rozescu, daca ne incadram in banii ce sunt in contul Amatur. (cata_60)
                                          10-1

                                          32. Turneele (toate) sa se adune pentru clasament, sa nu se mai expire decat la ?mplinirea celor 12 luni. (GeluBv);
                                          4-9

                                          33. Sa se maresca grila de turnee A si B pana la 12, practic unul pe luna. Regula pentru medie sa ramana aceiasi. (GeluBv);
                                          6-5

                                          34. Propun completarea regulamentului cu: in postarea anunțului oricărui turneu sa se specifice in mod clar câte meciuri sunt garantate oricărui participant. (Kdt123);
                                          2-11

                                          35. Propun ca la turneele A si A plus sa se mareasca grila de punctare pentru primi 4, adica plus doua puncte fata de cele actuale. (Brulea Petre);
                                          3-7

                                          36. Propun ca nici un jucator legitimat la FRTM sa nu poata fi desemnat Campion National AmaTur sau campion judetean AmaTur! (Bozganu)
                                          9-3

                                          37. Propun acordarea unei distinctii/titlu pentru primii 4 clasati pe fiecare categorie la Turneul Campionilor. (Mihai905);
                                          1-11

                                          38. Propun ca la Turneele A+ la categoria OPEN si ELITE sa se scoata grupele superioare. (Kantor Imre)
                                          3-9

                                          39. Asistenta medicala (minim o trusa medicala si un asistent) sa fie obligatorii la toate categoriile. (Kantor Imre)
                                          8-5

                                          40. Coordonatorii si conducerea ar trebui sa se reuneasca odata la 6 luni si sa discute problemele ivite si sa le solutioneze.Odata pe an este putin. (Kantor Imre)
                                          7-6

                                          41. Toti copiii legitimati pana la 15 ani (indiferent ca sunt campioni mondiali, europeni, balcanici, nationali, etc....) sa aiba drept de joc la categoria ELITE. Prin experienta de joc castigata aici speram ca pe viitor vor aduce in continuare glorie tarii. (Kantor Imre)
                                          10-2

                                          42. Propun sa se premieze primele 4 locuri din AmaTur. (Ion Marius)
                                          6-7

                                          43. Organizatorilor cu restante sa li se interzica organizarea. (Antal Denes)
                                          9-2

                                          45. In clasamentul fiecarui turneu jucat sa figureze si numarul de puncte castigate de fiecare participant, in acest fel fiecare isi poate actualiza usor MP-ul si pozitia in clasament. (George Dospinescu)
                                          4-8

                                          46. Votarea Comitetului Director Amatur (inclusiv Presedintele) si a Coordonatorilor Nationali de catre toti participantii Amatur, printr-un vot la vedere, la fiecare 2 ani. (George Dospinescu)
                                          2-10

                                          47. Persoanele cu dizabilitati sa nu plateasca taxa de participare la niciun turneu. AmaTur sa nu astepte donatia de la organizatori pentru persoanele cu dizabilitati. (Mircea Neagu)
                                          12-0

                                          48. La categoria Elite sa fie acceptati toti jucatorii legitimati. Acestia sa poata juca numai la categoria Elite indiferent de sex, varsta, handicap, samd. MP pentru categoria Elite sa fie mai mai mare de 37. Categoriile Open si Elite sa nu poata fi amestecate decat la turnee B. (Mircea Neagu)
                                          7-5

                                          49. Grupele superioare sa ramana in continuare la alegerea fiecarui organizator. (Mircea Neagu)
                                          12-0

                                          50. Distanta intre doua localitati in care se organizeaza turnee A in aceeasi zi sa ramana de 300 KM. Cred ca in general s-a gasit intelegere intre organizatori. (Mircea Neagu)
                                          12-0

                                          51. Reintroducerea fetelor neomologate(acestea au fost la un moment data aprobate ITTF). Pana la urma este un circuit adresat cu precadere jucatorilor amatori. (Mircea Neagu)
                                          3-9

                                          52. Sa se mareasca cotizatia organizatorilor la fondul Amatur asa cum a fost acum vreo doi ani parca, adica:
                                          Turneu B - 1 leu/participant platitor
                                          Turneu A - 2 lei/participant platitor
                                          Turneu A+ - 3 lei/participant platitor, ...sa se cumpere mese (Cornel 67)
                                          2-11

                                          53. Organizatorii sa dea comanda de un calendar cu data turneului/locatia/emblemat frumos cu AmaTur/etc! (Mitar Marius)
                                          1-12

                                          54. Propun ca orice schimbare apare in regulament sa intre in vigoare cu primul turneu din anul competitional propus (adica cu turneul final). (Petresc Liviu)
                                          2-10

                                          55. Ar trebui stabilite foarte concret, situatiile care ar putea motiva retragerile si absentele. (Mateidumitru)
                                          9-4

                                          56. Organizatorul sa aibă dreptul ca în anunțul turneului sa specifice: LA ACEST TURNEU SE POATE JUCA CU ORICE FEL DE PALETĂ. (Doar organizatorii care vor sa scrie acest lucru), dar sa fie un paragraf în regulament în care sa poata sa ai dea dreptul sa facă lucrul acesta. (Bogdan Raducan)
                                          3-10

                                          57. Deoarece pe 15.10 se inchide acest subiect este timp suficient pentru centralizarea propunerilor si votarea acestora. Regulamentul ar trebui pus in aplicare incepand cu 5 noiembrie. (Mihai905)
                                          3-10

                                          58. Cred cu tarie ca premierea a 4 cat. este gresita. Un campion judetean ar aduce normalitatea. Ceilalti 3 sunt campioni de conjunctura! (adilazaroiu)
                                          10-3

                                          59. Revenirea la titlul de Turneu Final. (Pinzar Alin)
                                          3-9

                                          60. Separați PROFESIONIȘTII (foști, actuali, divizia x,y,z , etc ) de amatori. (Hua)
                                          2-10

                                          62. propun ca turneele B sa nu mai apara imediat ce sunt propuse ci in limita maximă a unui turneu pe luna si binenteles aprobate de Comitet. (GeluBv)
                                          13-0

                                          63. Bugetul sa nu mai apara public, ci numai in zona platitorilor. (GeluBv)
                                          12-0

                                          64. Copii până la vârsta de 14 ani să fie lăsați să participe (Fete + Băieți). (Viorel Filimon)
                                          7-4

                                          65. Copiii cu vârsta între 14-15 ani (cadeți) să fie lăsați să participe cu excepția primilor 16
                                          din Clasamentul Național la zi al FRTM, indiferent de divizia în care joacă.(Viorel Filimon)
                                          4-7

                                          66. Sportivii care au fost în primele 32 de locuri (Clasament FRTM) la categoriile Juniori și Seniori, în Clasamentele Naționale individuale, NU au voie să joace în AmaTur decât după vârsta de 45 de ani. (Viorel Filimon)
                                          2-9

                                          67. Grupele să fie de maxim 4 sportivi, primii 3 merg în superioare, ultimul merge pe un tablou eliminatoriu sau în superioare + tablou eliminatoriu (gen consolare). (Viorel Filimon)
                                          1-11

                                          68. Orice vot al coordonatorilor sa fie la vedere, nu cu bilețele (Corcoz)
                                          12-0

                                          69. Donația către Amatur sa se facă cu sumă fixă:
                                          - 40 ron turneu B
                                          - 150 ron turneu A
                                          - 200 ron turneu A +
                                          1-10

                                          70. Sa se specifice explicit ca banii vin de la organizatori, fără aportul "participanțior". (Corcoz)
                                          3-6

                                          P.S.
                                          Propunerile care lipsesc din numerotare se refereau la valoarea MP-ului la care să se stabilească limitele dintre categorii și încă fac obiectul discuțiilor dintre Coordonatori.

                                          Comentariu


                                          • "26. Infintarea unei Asociatii sportive, in prima faza doar pentru gestionarea de taxe si fonduri ce se manipuleaza dupa parerea mea destul de periculos de la anumite persoane in conturi catre alte persoane. (Zosim1)
                                            7-4"
                                            adica chiar o sa se infiintele o Asociatie? hmmm


                                            "33. Sa se maresca grila de turnee A si B pana la 12, practic unul pe luna. Regula pentru medie sa ramana aceiasi. (GeluBv);
                                            6-5"
                                            Aceasta grila sa prinda in total 12(acum avem 7+4=11) sau cate 12 la fiecare tip de turneu?
                                            JOOLA Zelebro
                                            FH Joola Rhyzer Pro 45
                                            BH Joola Rhyzer Pro 45

                                            Comentariu


                                            • Domnule Cozma de ANDO

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                Vin sarbatorile ,lasati turneele cu postari Off topic ....................
                                                "si haideti sa ne revedem sanatosi si la turneele din anul 2019 ! Amaturisti, pregatiti-va ghetutele ! Vine Mosu' !"

                                                Ai inceput bine postarea dar.... nu stiu de ce... gandurile nu-ti dau pace
                                                Prea mult "scandal", draga Emi!
                                                BUTTERFLY Romania
                                                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                Tel. Mihai: 0736-887467
                                                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                Instagram: @butterflyromania
                                                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                http://www.tt-shop.ro
                                                http://www.butterfly.tt
                                                http://www.tenisdemasa.ro

                                                Comentariu


                                                • obligavitaea de a dona o suma in contul amatur a celor care detin mese donate in programul din cadrul amatur
                                                  suma per /masa sa nu fie mai mica de 2/Ron/zi calendaristica
                                                  dl.Kantor a ramas dator cu amplasarea meselor in tara,rugam sa se rezolve acest aspect !!!!!!! sa facut destula bascalie pe aceasta tema,ar fi timpul sa fie trecute serios si cu resposabilitate
                                                  p.s. ore cine poate fi resposabil pentru stergerea postari anterioare a lui DAN.??????

                                                  Comentariu


                                                  • Pentru domnul Dena: este ultimul avertisment inainte de banarea definitiva! Sunt niste reguli ale forumului care trebuie respectate de catre toti utilizatorii! Daca cineva scrie intr-o sectiune a forumului, acolo ramane. Exact ca la discutiile private. Daca nu va da acceptul persoana respectiva sa o faceti publica, o tineti pentru dvs. Daca nu sunteti in stare sa va supuneti unor reguli simple, sa fiti sanatos, si am mai zis-o, cautati-va alt forum unde sa faceti scandal!

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X