Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dantim
    a răspuns
    🤔C Diul...un premiu pentru cel mai frumos discurs.....pe bune

    Lasă un comentariu:


  • Popescu Radu
    a răspuns
    Buna ziua,
    atat eu cat si allti colegi de-ai mei, cu care am discutat, de ieri pana azi, avem anumite nelamuriri, poate nemultumiri, poate frustrari, cu privire la aceste promovari fortate de ieri si rugam pe cineva din Comitetul Director sa lamureasca situatia, daca se poate:

    1, Pe ce criterii sau algoritmi s-au facut aceste 11 promovari fortate? Eu nu dau exemple de jucatori, dar apar anumite suspiciuni, de ce a fost promovat fortat jucatorul x si nu jucatorul y sau si jucatorul y.? De ce nu se aplica aceeasi unitate de masura pentru toti jucatorii?
    2. Cand s-a luat aceasta hotarare, s-a analizat situatia tuturor jucatorilor, din clasamentul Amatur, sau macar a primilor 20 de la fiecare categorie? Altfel ne aflam in situatia, in care am luat ceva de la un "strateg" si dam pomana unui alt "matematician".

    Si nu cred ca problema e un tricou de la Decathlon de 15 lei, poate sa fie si de 100 de euro, nu tricoul sau valoarea tricoului in sine conteaza ci mai degraba mandria de a fi fiecare primul in judetul său. Iar pentru a isi atinge acest scop, unii au investit bani si timp de a merge prin tara la zeci de turnee. Poate ca era mai bine daca aceasta decizie de promovare fortata sa fie luata incepand cu data de 15 Septembrie, dupa decernarea titlului de lider judetean. Apropo de lider judetean, daca tot se fac aceste promovari fortate intr-un mod si dupa criterii nestiute de nimeni, deoarece nu e specificat in regulament acest aspect, atunci ce rost mai are aceasta distinctie de lider judetean?

    3. Comiterul DIrector s-a consultat cu Coordonatorul Zonal cand a luat aceasta hotarare? Am ajuns sa ne certam si sa ne atacam intre noi, datorita deciziei de ieri, colegi Amaturisti, din acelasi oras, ceea ce nu e in regula.

    4. Cum am mai scris si in alta parte, in ultima perioada marea masa a jucatorilor activi sunt concentrati la categoriile Elite si Open. La Arad, de exemplu, incepem sa avem probleme in organizarea tuneelor la categoriile Hobby si Avansati, deoarece nu mai sunt multi jucatori activi la aceste doua categorii care sa participe la turneele organizate, cel putin in judetul nostru, ca sa nu zic in zona noastra, desi oferim tot protocolul si toate conditiile necesare. Se poate face ceva in acest sens?

    Sper sa nu fiu inteles gresit,nu contest decizia Comitetuui Director, ba dimpotriva, poate e o decizie buna pentru multi dintre noi, dar poate e necesar a fi si justificata din moment ce nu e trecut in regulament alte criterii de promovare fortata, in afara de cele 5 medalii si mai mult de atat s-a ramas cu impresia ca nu s-a judecat cu aceeasi unitate de masura in ceea ce priveste aceasta strategie de mentinere la o anumita categorie, a jucatorilor, in sensul ca unii "strategi" au fost sanctionati, iar altii, diimpotriva, au fost premiati pe nemerit si se trezesc cu titlul de lider judetean pe anul 2023, cadou.

    Multumesc.

    Cu stima.

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a comentat la răspunsul lui
    User Migo ban 7 zile pentru utilizare a 4 clone.
    MizerieCDamatur CD_AMATUR_MIZERIE
    https://www.tenisdemasa.ro/forum/nod...81#post1093281

  • Matei Alin
    a răspuns
    Și inca ceva că m-am grăbit să postez și am uitat sa scriu ! Daca as fi vrut acel tricou, nu as fi ajuns sa am așa repede un MP de 19,32, un MP mai mare decât al tău, care .......se "menține" sub 19 ! 😏😏😏Hai.....sa fim sănătoși și să jucăm ce și cum putem, doar sa fie corect !

    Lasă un comentariu:


  • Matei Alin
    a răspuns
    D Sen, mai citeste inca o data, si inca o data, si inca o data unde am zis eu, ca vreau eu, tricoul de Lider Judetean ? Am spus ca, citez:
    "Stiu ca vor fi unii care vor spune ca am scris asta, cum ca Dobanda sa fie promovat obligat, ca sa raman eu nr. 1. ( Deja am mesaje in privat cu asta) ! Da, corect ! As profita si eu de asta ! Si da, sunt constient ca daca vreau sa-i iau locul ar trebui sa ma lupt, mergand la turnee ! Adica.... la MP-ul meu de 19.32, sa merg la nu stiu cate turnee si sa fac noncombat (adica acelasi cacat) si sa investesc bani, in nu stiu cate turnee in ultima luna, doar ca sa-l detronez pe "blatist" ?????????? Asta o sa mi se spuna ? Nu merci !"
    Adica, dupa primul post am primit mesaje de la cativa oameni din Amatur care, asta ma "invatau" sa fac de acum incolo, ma invatau ce sa "fac" la turnee ca sa te "detronez" pana la TC si le-am spus ca eu nu vreau nici un tricou, doar ca nu mi se pare corect ca regula este doar pentru unii ! Apropo de propozitia in care am spus "Detroneaza-l pe blatist" si toate lucrurile alea cum sa merg la turnee si ce sa fac, a fost folosita oarecum ca o ironie, pentru ca asa s-a exprimat una dintre persoanele care mi-au scris in privat ! De aceea am si zis "Asta sa mi se spuna" (Mai citeste DSen ce am scris si mai citeste si "printre randuri")
    Daca mai citesti inca o data si inca o data si inca o data, vei vedea ca am zis: "NU MERCI" ! Comentariile mele au fost facute nu neaparat sa "dau" in tine, de aia am si dat numele tau, puteam sa nu dau nume si sa zic asa... la general, cum vorbesc majoritatea, pe acest forum fara sa dea nume concrete. Vorba unui coleg de la un post mai sus: Multi citesc dar putini au curaj sa scrie. Eu am preferat sa spun clar, la cine ma refer pentru ca sincer, eu chiar cred ca aceste "promovari" nu sunt tocmai corecte si echitabile si da, te-am dat exemplu, pentru ca tu esti de 4-5 ani la Avansati si vei ramane bine merci sau... poate ca vei fi si tu "promovat obligat".....dar poate, dupa TC, iar altii (Dusan Marcel) dupa un singur an, in care... probabil... a fost mai mult "matematician" decat jucator de tenis de masa (doar ca..... nu este singurul care stie mai multa "matematica decat tenis de masa), a fost "promovat" cu o luna inainte sa primeasca, atentie, EL, tricoul de Lider, nu eu ! EL, D Sen, nu eu ! Si da, nu cred ca e fair, ca se intampla asta si ca acel tricou il va lua altcineva ! Ca vei fi tu, ca voi fi eu, ca va fi altul, nu conteaza. Repet, putea fi lasat pana la TC sa-si primeasca tricoul mult ravnit si dupa aceea sa fie obligat sa treaca la Open. Pentru ca a investit bani si timp pentru a participa la turnee in tara, nu doar in arad sau in jurul Aradului si macar pentru asta, putea fi lasat pana la TC. Adica sa-l f...ti cu o luna inainte, chiar mi se pare un pic aiurea. De ce nu a fost "Promovat" de la 01.06 sau de la 01.07 ? Nu s-a vazut ? Abia acum s-a vazut ? De ce sa-l f...ti cu o luna inainte de TC? In fine ! Aceasta regula impusa de CD este foarte buna, insa sa fie aplicata corect si acolo unde trebuie. Sa fie valabila pentru toti ! Si inca o data si pentru ultima data, eu nu vreau acel tricou, pentru ca, sincer, nu ma ajuta la nimic ! Nu ma face un jucator mai bun decat sunt in prezent, adica unul, un pic peste mediocru ! D Sen, sa ne vedem sanatosi Duminica, la turneu in Serbia ! ​

    Lasă un comentariu:


  • DSen
    a răspuns
    Postat în original de Matei Alin Vezi post
    Faptic, sunt mult prea putini in lista asta. Daca tot se fac aceste "promovari obligate", sa se faca corect, nu pentru unii muma, iar pentru altii, ciuma ! Nu vreau sa supar pe nimeni, dar unii, si nu ma feresc sa dau nume, Dobanda Alexandru- Arad, (fiind din Arad, era lesne de inteles ca fac aluzie la cineva din judetul meu 😉) sta bine mersi "cocotat"pe locurile fruntase, la Avansati (cu exceptii, dar stim de ce au aparut aceste exceptii) de prin 2018-2019 si are o gramada de trofee, trofee care, culmea, in ultimii doi ani sau de cand a inceput aceasta "vanatoare de blatisti", nu se mai "lipesc" de el cum se "lipeau" inainte! (Si as ruga Comitetul Director, prin cei care se ocupa de aceasta "vanatoare", sa dea o "geana' pe rezultatele lui de la turneele din ultimul an, sa vada cat de oscilante sunt). Corect ar fi fost sa fie si el "promovat obligat" ca si Dusan Marcel sau, sa zic altfel, nu doar Dusan Marcel trebuia "promovat obligat". Cred ca si Dobanda Alexandru este in aceeasi "oala", ba mai mult, cred ca el ar fi trebuit sa fie primul in lista, inaintea lui Dusan Marcel. Ok, asta e regula, trebuie sa o acceptam, nu am o problema cu regula, sa nu fiu inteles gresit, dar macar Dusan Marcel onora turneele prin tara pe cand altii nici nu mergeau pe la turnee sau cand o faceau, faceau o si mai mare figuratie decat a facut Dusan ! Repet, nu am o problema cu regula, sunt de acord cu ea, insa nu sunt de acord cu modul in care este aplicata. Pitzi, cred ca esti si tu de acord cu ce scriu eu acum cum ca si Doabanda ar trebui promovat obligat ! Sau, ar trebui sa fii, ca stii bine situatia. P.S. Dobanda astept telefonul tau sa ma "spurci".... nu de alta dar....... stiu ca va veni ! 😎😎😎
    Observ ca din analist la fotbal ai ajuns si analist la tenis de masa.Este trist ca doi jucatori de tenis din acelasi judet(unde ce i doi au mancat si baut impreuna la turnee) sa ajunga pe acest forum.Este pacat ca un tricou face atata ura intre oameni,sa ne degradam in asa hal incat sa l acuzam pe cel din fata noastra(pentru ca eu sunt locul 2) ca este blatist. ca are o gramada de trofee(2020-2023-1 aur..1 loc 3 la turnee A si 4 loc 3 la turnee B super performanta ce sa zic).ca de cand a inceput vanatorea de blatisti nu sa lipit nici un trofeu de mine(chiar sunt nebun sa cheltui o groaza de bani in deplasari si sa nu fac nimic)cum sa cer Ca jucator si membru in comunitatea AMATUR(toti care jucam tenis de masa in Amatur suntem jucatori si membri) sa fie promovat cel din fata mea ca eu sa fiu pe primul loc(eu propun.. cu o luna inainte de turneul final TOTI care sunt pe locul 2 in clasamentul pe judet sa faca cerere ca cel de pe locul 1 sa fie promovat automat)cum sa spui ! Da, corect ! As profita si eu de asta.. chiar acest tricou este asa de important?(daca nu l obtii iti fac o poza color)Pana la urma acest sport este de placere..unde in toti anii astia am cunoscut oamenii extraordinari si am mers prin tara unde daca nu era Amatur ul nu ajungeam.Aline..nu o sa inteleg niciodata de ce ai postat ce ai postat(sa mi spui ce marime porti)..poate sa ma faci MVP ul Amaturului.Repet.. este trist si dureros ca un tricou ne face rai si dusmanosi (in loc sa mergem cu placere impreuna sa ne distram).Imi cer scuze tuturor iubitorilor de tenis pentru aceste discutii pe care le avem pe acest forum(unde sincer nu trebuiau sa aiba loc).poti sa comentezi ce vrei eu nu o sa ma i scriu numic..

    Lasă un comentariu:


  • Migo
    a răspuns
    Buna ziua,
    Pentru inceput nu am cunostinta de nici o clona. Probabil ca am devenit valoros peste noapte da cineva ma vrea clonat cu tot dinadinsul.
    Ultima mea postare aici a fost referitoare la propunerile de regulament.
    in al doile rand, presupun ca pentru a clona un cont trebuie sa stii toate credentialele, inclusiv parola si adresa de email.
    La acestea are accces pe acest forum doar adminul sau webmasterul (sper). de altfelam primit un mesaj de la clau, care inca nu mi-a raspuns
    In al treilea rand daca am ceva de spus va spun chiar acum.
    Dupa parerea mea iarasi "CD" -ul amatur a dat dovada de inconsecventa in aplicarea regulamentului stabilit la inceputul sezonului competitional.
    Da, ma refer la proimovarile fortate. A existat un regulament care stipula ca oricare jucator poate iesi din turneu la oricare moment, ranit, accidentat sau obosit.
    In acest caz cred ca toti cei de pe lista au fost la limita in litera regulamentului. Fiecare a jucat ce a putut, ce a stiut, cum a putut.
    Sistemul amatur a fost batut cu propriul regulament si apoi cineva nemultumit a reactionat.
    Atat am de zis pe tema aceasta, in caz ca despre aceasta era vorba.
    O zi minunata tuturor
    Multumesc

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Pai aveți de un an minim media aproape de 32 câți ani mai vreți sa stați la open?
    simplu: pana sunt intrunite conditiile de promovare, respectiv pana jucatorul ajunge la media 33 sau pana obtine, potrivit aceluiasi regulament, 5 trofee in acelasi an competitional ... cu atat mai mult cu cat nu am decat un an la aceasta categorie

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Pai aveți de un an minim media aproape de 32 câți ani mai vreți sa stați la open?

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    eu vreau sa rog Comitetul Director sa ne faca si dovada meciurilor "trucate" ... eu, unul, stiu ca am respectat intocmai si la virgula Regulamentul AmaTur si mi-am jucat corect sansele ... regulament care se presupune a nu se schimba in timpul anului cu un turneu inainte de incheierea anului competitional

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de mariomoro Vezi post
    Atentie .... nu vreau sa ma cert cu cineva pe aici .... va stiti voi care ..... dar intreb de ce chiar impuneti unii dintre voi care nici macar nu cunoasteti regulamentul general de tenis de masa si nici nu stiti sa jucati tenis de masa, nici macar nu sunteti la elite sau jucatori de valoare ( cu bun simt ) si pe deasupra mai si impuneti trecerea unui jucator .... pentru ca asa vreti voi .... de la o categorie inferioara la una superioara .... asta denota ca voi dati valoare jucatorilor, nu valoarea in sine. Eu, nu sunt de categoria elite insa ma vreti la elite doar din cauza ca unii dintre voi considerati ca am stat prea mult la open si ca ma cunoasteti. ia uitati-va bine la participarile mele. Am trantit vreun meci? Am avut doar zile mai putin bune dar nu intelegeti, pur si simplu nu vreti sa intelegeti pentru ca va credeti superiori pe acest forum. Ca si numar de participari la turnee merit o statuie )) ( peste 200 de participari si sacrifii) dar sa vii sa impui ca cineva sa joace de la o categorie inferioara la una superioara deja e prea de tot. Nu cer nici o explicatie ca tot cum vreti voi faceti si decideti ..... am scris doar ca sa stiti ca multi citesc dar nu indraznesc sa scrie. Prea faceti ce vreti din jocul de tenis de masa. Pacat, mare pacat .....
    bravo,bine punctat;MULTI CITESC DAR PUTINI AU CURAJ SA SCRIE!!!

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a comentat la răspunsul lui
    Au fost banate 4 clone ale userului Migo.

  • mariomoro
    a răspuns
    Atentie .... nu vreau sa ma cert cu cineva pe aici .... va stiti voi care ..... dar intreb de ce chiar impuneti unii dintre voi care nici macar nu cunoasteti regulamentul general de tenis de masa si nici nu stiti sa jucati tenis de masa, nici macar nu sunteti la elite sau jucatori de valoare ( cu bun simt ) si pe deasupra mai si impuneti trecerea unui jucator .... pentru ca asa vreti voi .... de la o categorie inferioara la una superioara .... asta denota ca voi dati valoare jucatorilor, nu valoarea in sine. Eu, nu sunt de categoria elite insa ma vreti la elite doar din cauza ca unii dintre voi considerati ca am stat prea mult la open si ca ma cunoasteti. ia uitati-va bine la participarile mele. Am trantit vreun meci? Am avut doar zile mai putin bune dar nu intelegeti, pur si simplu nu vreti sa intelegeti pentru ca va credeti superiori pe acest forum. Ca si numar de participari la turnee merit o statuie )) ( peste 200 de participari si sacrifii) dar sa vii sa impui ca cineva sa joace de la o categorie inferioara la una superioara deja e prea de tot. Nu cer nici o explicatie ca tot cum vreti voi faceti si decideti ..... am scris doar ca sa stiti ca multi citesc dar nu indraznesc sa scrie. Prea faceti ce vreti din jocul de tenis de masa. Pacat, mare pacat .....

    Lasă un comentariu:


  • kdt123
    a răspuns
    E gratis 😃

    Trimis de pe al meu FNE-NX9 folosind Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • sweetsorrow
    a răspuns
    Nu am nicio problema cu nimeni insa imi poate explica va rog cineva de ce este asa de important acest tricou de lider judetean? As merge maine sa-mi fac si eu unul in Decathlon daca ma ajuta sa joc mai bine

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    Va rugam sa nu mai faceti useri clone. Daca aveti ceva de obiectat, faceti-o in nume propriu, pe un ton civilizat. Toate mesajele de la useri clona si care nu au un limbaj decent, vor fi sterse!

    Lasă un comentariu:


  • Matei Alin
    a răspuns
    Inca ceva ! Stiu ca vor fi unii care vor spune ca am scris asta, cum ca Dobanda sa fie promovat obligat, ca sa raman eu nr. 1. ( Deja am mesaje in privat cu asta) ! Da, corect ! As profita si eu de asta ! Si da, sunt constient ca daca vreau sa-i iau locul ar trebui sa ma lupt, mergand la turnee ! Adica.... la MP-ul meu de 19.32, sa merg la nu stiu cate turnee si sa fac noncombat (adica acelasi cacat) si sa investesc bani, in nu stiu cate turnee in ultima luna, doar ca sa-l detronez pe "blatist" ?????????? Asta o sa mi se spuna ? Nu merci ! Nu de asta am scris ce am scris mai sus ! Motivul principal a fost frustrarea ca Dusan Marcel a avut singura ocazie sa-si ia si el Tricoul de Lider Judetean, si este privat de meritul asta, cu o luna inainte de a fi premiat, iar Dobanda, care face asta de ani buni...... ce sa vezi ? Tot el este "marele castigator" al acestui Tricou ! Sau altii, care au stat 4-5 ani la o categorie si au facut acelasi cacat pe care la facut Dusan,1 an de zile! Parerea mea e, ca putea fi lasat pana la TC, sa-si fi "incununat" "investitiile din turnee" cu acest Tricou, mai ales ca il merita, fiind cel mai valoros dintre toti de la aceasta categorie si, trecut obligat, imediat dupa TC. Repet, parerea mea ! Cum spuneam, nu regula e problema, ci modul de aplicare ! Se vede clar, ca pentru unii muma, iar pentru altii ciuma.
    P.S. Ca jucator si membru in comunitatea AMATUR, chiar astept o reconsiderare in ceea ce priveste decizia de pastrare a lui Dobanda Alexandru, la categoria Avansati. Stiu.....o sa primesc o gramada de HATE-uri, dar asta e !

    Lasă un comentariu:


  • Matei Alin
    a răspuns
    Faptic, sunt mult prea putini in lista asta. Daca tot se fac aceste "promovari obligate", sa se faca corect, nu pentru unii muma, iar pentru altii, ciuma ! Nu vreau sa supar pe nimeni, dar unii, si nu ma feresc sa dau nume, Dobanda Alexandru- Arad, (fiind din Arad, era lesne de inteles ca fac aluzie la cineva din judetul meu 😉) sta bine mersi "cocotat"pe locurile fruntase, la Avansati (cu exceptii, dar stim de ce au aparut aceste exceptii) de prin 2018-2019 si are o gramada de trofee, trofee care, culmea, in ultimii doi ani sau de cand a inceput aceasta "vanatoare de blatisti", nu se mai "lipesc" de el cum se "lipeau" inainte! (Si as ruga Comitetul Director, prin cei care se ocupa de aceasta "vanatoare", sa dea o "geana' pe rezultatele lui de la turneele din ultimul an, sa vada cat de oscilante sunt). Corect ar fi fost sa fie si el "promovat obligat" ca si Dusan Marcel sau, sa zic altfel, nu doar Dusan Marcel trebuia "promovat obligat". Cred ca si Dobanda Alexandru este in aceeasi "oala", ba mai mult, cred ca el ar fi trebuit sa fie primul in lista, inaintea lui Dusan Marcel. Ok, asta e regula, trebuie sa o acceptam, nu am o problema cu regula, sa nu fiu inteles gresit, dar macar Dusan Marcel onora turneele prin tara pe cand altii nici nu mergeau pe la turnee sau cand o faceau, faceau o si mai mare figuratie decat a facut Dusan ! Repet, nu am o problema cu regula, sunt de acord cu ea, insa nu sunt de acord cu modul in care este aplicata. Pitzi, cred ca esti si tu de acord cu ce scriu eu acum cum ca si Doabanda ar trebui promovat obligat ! Sau, ar trebui sa fii, ca stii bine situatia. P.S. Dobanda astept telefonul tau sa ma "spurci".... nu de alta dar....... stiu ca va veni ! 😎😎😎

    Lasă un comentariu:


  • Remus82
    a răspuns
    Faptic - dintre cei 8 "promovati" automat anul trecut (septembrie 2022) , 7 au obtinut cel putin 1 podium la noua categorie (ceea ce este meritul lor), iar unul dintre ei nu a mai participat la turnee. Restul e "cancan"

    Lasă un comentariu:


  • Mr. Ubique
    a răspuns
    buna ziua! rog respectuos Comitetul Director sa ne comunice unde am putea sa dezbatem aspectele legate de promovarile impuse avand in vedere ca la sectiunea dedicata topicul este inchis... va multumesc!

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Reduceri mari în septembrie pe litoral. Propun sa aibă acces la R + - ul de la malul marii orice turist-amaturist .

    Lasă un comentariu:


  • mihais mioveni
    a răspuns
    Postat în original de jurescu sorin Vezi post
    Buna seara
    sper sa nu fie off topic ce scriu acum.
    Vineri 11 august,bernadet a jucat cu o ucraineanca la un turneu important.
    după primul set pierdut de berny a început în sala alt meci,nici nu se vedea în cadrul tv,dar era un vacarm ce se auzea.
    fetele nu au avut ce spune și au jucat mai departe în zgomot,aplauza și urlete
    ....
    ....
    Întrebarea mea este :cum se poate ca pe ele profesionistele sa nu l-e deranjeze zgomotul din sala,iar pe unii dintre noi amatorii să-i deranjeze că vorbește cineva in afara Țarcului!!sau că cineva nu sta pe băncuță!!??😄
    Culmea este că cel deranjat este totdeauna cel care pierde puncte în momentul respectiv.
    Dacă setul următor cîștiga.....nu-l mai deranjează nimic.
    P.s
    Din cite știu eu .....la tenisul de masa nu exista ...:SILENT PLEASE!!!
    Profesionistele joacă pe bani, iar dacă alăturat se mai joacă și alte meciuri, asta e, înseamnă că nu se joacă la nivel de semifinale sau finala. La meciurile de superliga de la noi, nu se aude musca în timpul jocului unui punct. În ceea ce privește jocurile din Amatur, participanții joacă din plăcere, iar cei de pe margine sunt și ei jucători și ar trebui să aibă bunul simț să nu-i deranjeze pe competitori. Cine nu înțelege lucrurile astea, ce țin de cei 7 ani de acasă, mai bine s-ar apuca de atletism.

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Evidența jucatorilor care promoveaza in mod impus


    Unde pot depune un cv ? As vrea sa ma ocup de secțiunea aceasta, văd ca nu se mai ocupa nimeni.

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Așa e , data viitoare sa aduceți și o goarna pt finala.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Buna seara
    sper sa nu fie off topic ce scriu acum.
    Vineri 11 august,bernadet a jucat cu o ucraineanca la un turneu important.
    după primul set pierdut de berny a început în sala alt meci,nici nu se vedea în cadrul tv,dar era un vacarm ce se auzea.
    fetele nu au avut ce spune și au jucat mai departe în zgomot,aplauza și urlete
    ....
    ....
    Întrebarea mea este :cum se poate ca pe ele profesionistele sa nu l-e deranjeze zgomotul din sala,iar pe unii dintre noi amatorii să-i deranjeze că vorbește cineva in afara Țarcului!!sau că cineva nu sta pe băncuță!!??😄
    Culmea este că cel deranjat este totdeauna cel care pierde puncte în momentul respectiv.
    Dacă setul următor cîștiga.....nu-l mai deranjează nimic.
    P.s
    Din cite știu eu .....la tenisul de masa nu exista ...:SILENT PLEASE!!!

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X