Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Într-adevăr s-a ajuns ca pe acest forum sa existe o cenzura ca pe vremea lui Ceaușescu. Se șterg postări, chiar topicuri intregi, sunt categorisiti troli prieteni de ai noștri. Cred ca anunțurile, înscrierile și discuțiile la turnee se pot face foarte bine și pe facebook. Cred ca treptat putem face aceasta trecere. Cred ca și regulamentul Amatur poate fi făcut astfel încât sa dea mai multa libertate organizatorului. De pilda o problema spinoasa este admiterea jucătorilor din superliga și div. A la turneele Amatur. Cred ca se poate lasă acest lucru la latitudinea organizatorului, dacă accepta sau nu jucători de la FRTM din diviziile superioare. De pilda la București se poate organiza un Master, la Brașov, Sibiu etc, dar la Giurgiu niciodată. Și poate exista situația sa se prezinte un singur jucător de superliga care se plictisește acasă în sâmbăta aia și sa îți strice turneul.

Comentariu

• Nu intotdeauna este usor sa ne pastram calmul, dar acum este cazul. Va rog mult, sa ne abtinem de la formulari nechibzuite.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

Comentariu

• Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Într-adevăr s-a ajuns ca pe acest forum sa existe o cenzura ca pe vremea lui Ceaușescu. Se șterg postări, chiar topicuri intregi, sunt categorisiti troli prieteni de ai noștri. Cred ca anunțurile, înscrierile și discuțiile la turnee se pot face foarte bine și pe facebook. Cred ca treptat putem face aceasta trecere. Cred ca și regulamentul Amatur poate fi făcut astfel încât sa dea mai multa libertate organizatorului. De pilda o problema spinoasa este admiterea jucătorilor din superliga și div. A la turneele Amatur. Cred ca se poate lasă acest lucru la latitudinea organizatorului, dacă accepta sau nu jucători de la FRTM din diviziile superioare. De pilda la București se poate organiza un Master, la Brașov, Sibiu etc, dar la Giurgiu niciodată. Și poate exista situația sa se prezinte un singur jucător de superliga care se plictisește acasă în sâmbăta aia și sa îți strice turneul.
        Este a doua oara cand faceti referire la regimul Ceausescu, prima data pe toti Coordonatorii, la Alba Iulia, iar acum forumul. Asta e limbaj prin care va doriti inapoi tutulatura de organizator, asa-i?!

Comentariu

• Fac referire la aceea perioada fiindcă doar atunci exista cenzura. Și despre partea cu organizatorul sa nu crezi ca ma rog de voi, normal ar fi sa fie invers.

Comentariu

Într-adevăr s-a ajuns ca pe acest forum sa existe o cenzura ca pe vremea lui Ceaușescu..... Cred ca și regulamentul Amatur poate fi făcut astfel încât sa dea mai multa libertate organizatorului........Cred ca se poate lasă acest lucru la latitudinea organizatorului, dacă accepta sau nu jucători de la FRTM din diviziile superioare. .........poate exista situația sa se prezinte un singur jucător de superliga care se plictisește acasă în sâmbăta aia și sa îți strice turneul.
            Inteleg ca:
            1. Exista cenzura ca pe timpul lui Ceausescu....
            2. Dorim libertate deplina organizatorilor...
            3. Participarea la concursuri sa fie conditionata de organizatori....

Pai, ori e libertate ori nu ? (Ceva nu-mi iese).

Cornel, e bine asa, crede-ma.
            Iar daca vrei sa ”scapi de ei” sunt solutii dar nu vreau sa te-nvat prostii.
            Sarbatori fericite !

Sent from my iPhone using Tapatalk
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

Comentariu

Fac referire la aceea perioada fiindcă doar atunci exista cenzura. Și despre partea cu organizatorul sa nu crezi ca ma rog de voi, normal ar fi sa fie invers.
              Normal ar fi sa aveti un comportament civilizat. Dar e greu pe dvs. si sa vorbiti respectuos.

Comentariu

• Am multe regrete legate de faptul ca am incrucisat paletele cu multi jucatori buni,si din cauza acestui forum am ajuns sa ma cert cu ei la cutite.E si greseala mea, desigur, trebuie sa recunosc.
                Mai buna e reputatia omului in sala de tenis cand da buna ziua si cand strange o mana cu caldura,bucurandu se de revedere.Cand bea o bere in pauza meciurilor,si schimba impresii, locuri,fapte, oameni.Cand joaca tenis de valoare, fiind un bun partener de joc, chiar si pentru divizionari.
                Regret ca forumul m a transformat in ceva ce nu cred ca sunt in realitate .
                Sa ma ierte coordonatorii, organizatorii,prietenii de comportamentul meu -Dan 2,Pali, Gelu,Emi (nu l am cunoscut personal inca)Sorin,sau altii cu care am mai schimbat vorbe in contradictoriu.
                Imi pare rau.

Comentariu

• Postat în original de arjen_robben Vezi post
                  Am multe regrete legate de faptul ca am incrucisat paletele cu multi jucatori buni,si din cauza acestui forum am ajuns sa ma cert cu ei la cutite.E si greseala mea, desigur, trebuie sa recunosc.
                  Mai buna e reputatia omului in sala de tenis cand da buna ziua si cand strange o mana cu caldura,bucurandu se de revedere.Cand bea o bere in pauza meciurilor,si schimba impresii, locuri,fapte, oameni.Cand joaca tenis de valoare, fiind un bun partener de joc, chiar si pentru divizionari.
                  Sa ma ierte coordonatorii, organizatorii,prietenii de comportamentul meu -Dan 2,Pali, Gelu,Emi (nu l am cunoscut personal inca)Sorin,sau altii cu care am mai schimbat vorbe in contradictoriu.
                  Imi pare rau.
                  Prin recunoasterea a ceea ce-ai facut relativ rau si nu vei mai face in continuare,e posibil ca "mosul"sa te faca fericit si sa-ti ia titulatura de TROLL.Domnule CLAU,domnul este inaintasul celor de la BAYERN MUNCHEN,a dat multe"GOLURI"sutand cu stangul,pe viitor va suta cu dreptul si n-o sa mai dea nici un 'GOL".Vina(greseala)recunoscuta e pe jumatate iertata,cealalta jumatate asteptam s-o ierne "MOS CRACIUN".
                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

Comentariu

• Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                    Prin recunoasterea a ceea ce-ai facut relativ rau si nu vei mai face in continuare,e posibil ca "mosul"sa te faca fericit si sa-ti ia titulatura de TROLL.Domnule CLAU,domnul este inaintasul celor de la BAYERN MUNCHEN,a dat multe"GOLURI"sutand cu stangul,pe viitor va suta cu dreptul si n-o sa mai dea nici un 'GOL".Vina(greseala)recunoscuta e pe jumatate iertata,cealalta jumatate asteptam s-o ierne "MOS CRACIUN".
                    va multumesc pentru apreciere.

Comentariu

• Postat în original de arjen_robben Vezi post
                      Am multe regrete legate de faptul ca am incrucisat paletele cu multi jucatori buni,si din cauza acestui forum am ajuns sa ma cert cu ei la cutite.E si greseala mea, desigur, trebuie sa recunosc.
                      Imi pare rau.
                      Ne-am incrucisat mainile la turneul A+ de la Sibiu acum 3 ani daca nu ma insel unde am avut chiar cateva discutii serioase legate de structurile salilor de sport Nastase.Alte vremuri.In rest toata lumea sa traiasca numai noi sa nu murim.

Comentariu

• Postat în original de Zosim1 Vezi post
                        Ne-am incrucisat mainile la turneul A+ de la Sibiu acum 3 ani daca nu ma insel unde am avut chiar cateva discutii serioase legate de structurile salilor de sport Nastase.Alte vremuri.In rest toata lumea sa traiasca numai noi sa nu murim.
                        Da. Cred ca am uitat eu, din pacate.
                        Salile de tip Nastase,cu unele carente functionale,de spatii,de climatizare,sunt bune insa cand ai un administrator hotarat sa faca treaba si care iubeste tenisul de masa.
                        La Alexandria insa s a facut o Sala Polivalenta incredibila,insa e folosita pentru concerte cu Fuego, Brenciu, diversi artisti,filmul Morometii.Cred ca or sa inceapa sa faca nunti si botezuri,merge treaba mai fain.

Comentariu

• buna seara.nu vad legatura intre ceausescu vorbitul frumos si comportamentul civilizat.pe de alta parte ma intreb de ce unii isi toarna cenusa in cap?

Comentariu

• Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                            buna seara.nu vad legatura intre ceausescu vorbitul frumos si comportamentul civilizat.pe de alta parte ma intreb de ce unii isi toarna cenusa in cap?
                            Sa fie mai aproape de foc.

Comentariu

• Am sters mesajele cu mare importanta privind dezbaterile curente. Si am inchis subiectul, ca sa va linistiti.

Comentariu

• Am fost sesizat că nu toată lumea își pierde timpul pe Facebook și astfel ratează mesajul emoționant transmis tocmai din China, ocolind cenzura, de către prietenul nostru Jimmy Lu.
                                Îl urmărim acum și aici, pe forum.
                                Toate cele bune, Jimmy!
                                florin toma, ClaudiuManoiu și 17 alții apreciază asta.
                                Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

Comentariu

Procesare...
                                X