Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dantim
    a răspuns
    Pai băiatul asta ia rupt capul lui Movileanu la europene...

    Lasă un comentariu:


  • Dantim
    a răspuns
    Sirbii au și super ligă...

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    Vezmar Dusan legitimat la Millennium. Rezultate "prva liga muskarci" adica divizia A masculin: http://stss.rs/wp-content/uploads/pl...-rezultati.pdf
    Radak Una, legitimata la Vrsac. Rezultate "prva liga zene" adica divizia A feminin: http://stss.rs/wp-content/uploads/PL...-rezultati.pdf
    Sepa Matija, legitimat la Primar Co. Rezultate "prva liga muskarci" adica divizia A masculin: http://stss.rs/wp-content/uploads/pl...-rezultati.pdf
    Conversie din chirilice in latina pentru cine vrea sa verifice: https://www.lexilogos.com/keyboard/s...conversion.htm

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    Jucatorii respectivi joaca in divizia A. Nu stiu alfabetul chirilic ca sa pun un screen shot. O sa caut ceva cu litere latine.

    Lasă un comentariu:


  • Dantim
    a răspuns
    Gluma este glumă, când a greșit Motoroi a fost exmatriculat...rog comitetul director să aplice regulamentul...sau sa privatizat AMATUR ul și noi nu știm...

    Lasă un comentariu:


  • Dantim
    a răspuns
    Până li se va acorda cetățenia Româna au voie să joace împotriva regulamentului cu acceptul organizatorului ...hauhau sau miaumia

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Buna ziua
    nu am mai scris de ceva vreme,....oare v-am lipsit???..
    Iarăși am o observație la nivelul jucătorilor din amatur versus jucători legitimați:....
    La turneul de la vrset am văzut niște jucători.....de superliga Serbiei jucind contra noastră.
    Radak Una
    Vezmar Dușan
    Sepa Matija
    Despre cei de divizia A nu amintesc nimic,deoarece știu că au voie,dar despre ci de superliga știam că nu au voie.
    Întreb și eu ptr cultura mea generala ....:sa schimbat ceva vis a vis de jucătorii de superliga?

    Lasă un comentariu:


  • Costin1892
    a răspuns
    Postat în original de Mytro93 Vezi post
    Sunt firme care se ocupa de asa ceva, am discutat chiar ieri cu cineva dar au nevoie de toate detaliile cu ce sa contina platforma ca sa imi poata oferi un pret cat mai corect , dar daca m-as ocupa sa fac eu asa nu am nicio garantie ca ar veni in primul rand organizatori pe platforma si mai apoi jucatori si cumva ar fi separat de amatur. Ideal ar fi sa faca cineva ca o "modernizare" a amaturului, nu ca o alternativa la acesta , cel putin eu asa o vad . Desi, poate ar fi bine sa existe si o alternativa ...
    Alternativa e buna atunci cand vine vorba de oferte de consum, ca sa nu fie monopol.
    Nu sunt de mult activ in acest mediu, insa ideea pt un circuit cum este Amatur mi se pare ca e alta: este un circuit deja stabil, foarte bun deja, care nu ar trebui "diluat" prin alte alternative. In schimb o modernizare a infrastructurii tehnice pe care functioneaza probabil ca ar ajuta jucatorii si mai ales organizatorii.

    Lasă un comentariu:


  • Mytro93
    a răspuns
    Sunt firme care se ocupa de asa ceva, am discutat chiar ieri cu cineva dar au nevoie de toate detaliile cu ce sa contina platforma ca sa imi poata oferi un pret cat mai corect , dar daca m-as ocupa sa fac eu asa nu am nicio garantie ca ar veni in primul rand organizatori pe platforma si mai apoi jucatori si cumva ar fi separat de amatur. Ideal ar fi sa faca cineva ca o "modernizare" a amaturului, nu ca o alternativa la acesta , cel putin eu asa o vad . Desi, poate ar fi bine sa existe si o alternativa ...

    Lasă un comentariu:


  • clau
    a comentat la răspunsul lui
    Stiti pe cineva care ar putea realiza aceasta interfata?

  • Mytro93
    a răspuns
    Credeti ca exista vreo sansa ca in timp si turneele amatur sa devina "Automatizate" nu cu inscriere pe forum si cu actualizari in timp real ? De exemplu am vazut pentru tenis de camp acest site : https://www.sportya.net/ , cred ca asa s-ar evista si retragerile tarzii si neprezentarile. Pierzi din taxa de inscriere .

    Lasă un comentariu:


  • Mytro93
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post



    ​... este de anul trecut
    Inseamna ca n-am vazut eu. Multumesc !

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Postat în original de Mytro93 Vezi post
    • la A și A+ - ultimul clasament parțial, diferit de 0v = MTx - 1 (dacă MTx >= 6)
    ​Regula aceasta este noua ? N-am vazut anuntat pe nicaieri
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Clasament actualizat.

    Principalele modificari de regulament incepand cu turneele din noiembrie:

    - turneele A si A+ cu zero victorii nu se pun la medie, cu exceptia jucatorilor noi in clasament ... daca un jucator nou are 3 participari intr-o luna, de exemplu, i se considera toate la medie.
    - turneele B nu conteaza la medie, cu exceptia celui mai bun din grila
    - la A si A+, punctele pentru ultimul clasament partial diferit de 0v sint egale cu MTx-1
    - nu se mai poate retrograda la Hobby, iar media va fi considerata egala cu 10 in clasament ... sint 9 cazuri luna aceasta
    - jucatorii care obtin 5 trofee in decurs de 12 luni trec automat la categoria superioara ... nu a fost cazul, inca.
    ​... este de anul trecut

    Lasă un comentariu:


  • Costin1892
    a răspuns
    Postat în original de Mytro93 Vezi post
    • la A și A+ - ultimul clasament parțial, diferit de 0v = MTx - 1 (dacă MTx >= 6)
    ​Regula aceasta este noua ? N-am vazut anuntat pe nicaieri
    Relativ noua, mi s-a aplicat si mie la un A de acum cateva luni.

    Lasă un comentariu:


  • Mytro93
    a răspuns
    • la A și A+ - ultimul clasament parțial, diferit de 0v = MTx - 1 (dacă MTx >= 6)
    ​Regula aceasta este noua ? N-am vazut anuntat pe nicaieri

    Lasă un comentariu:


  • Migo
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post




    Din ce am căutat in regulament :
    Draga Tibi,
    Altceva e regulamentul ittf, altceva e regulamentul amatur. Daca vrei ia o bucata de carbon si lipeste doua fete omologate, e de ajuns, atata vreme cat lovesti mingea doar cu cauciucul.
    Cel putin asa inteleg eu din toata discutia de mai sus.
    Deci lasa detaliile acestea si joaca ce stii tu mai bine; bate-i pe toti.
    O zi minunata

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post

    Ma refeream la faptul ca nici acele palete handmade nu sunt lemne ale unor producatori consacrati, nu e neaparat necesar sa fie din lemn. Mai nou, se poate crea la imprimanta 3D adaugandu-i-se materiale compozit. Plastic imbunatatit.
    Acea paleta nu cred ca e cu nimic superioara unei palete de lemn, dimpotriva. Doar cel ce o foloseste o face cu maiestrie, in limitele "plasticului", bineinteles.
    Spor la antrenamente.



    Din ce am căutat in regulament :

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Inteleg, singura chestie e ca cel din link nu este lemn.
    Ma refeream la faptul ca nici acele palete handmade nu sunt lemne ale unor producatori consacrati, nu e neaparat necesar sa fie din lemn. Mai nou, se poate crea la imprimanta 3D adaugandu-i-se materiale compozit. Plastic imbunatatit.
    Acea paleta nu cred ca e cu nimic superioara unei palete de lemn, dimpotriva. Doar cel ce o foloseste o face cu maiestrie, in limitele "plasticului", bineinteles.
    Spor la antrenamente.

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Inteleg, singura chestie e ca cel din link nu este lemn.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Deci dacă lipesc 2 tenergy pe o tigaie pot juca cu ea la concurs?
    In principiu da, doar daca respecta conditiile suprafetei (plata, rigida...).
    Sunt multi jucatori care au lemne handmade..., este permis.

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Deci dacă lipesc 2 tenergy pe o tigaie pot juca cu ea la concurs?

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns

    Postat în original de Regulament
    6.4. Ținuta de joc și paleta
    ...............
    Paleta poate avea orice mărime, formă sau greutate, dar lama trebuie să fie plată și rigidă. Partea paletei folosită pentru a lovi mingea va fi acoperită cu cauciuc simplu, cauciuc cu zimții spre exterior, sau cauciuc sandwich cu zimții spre exterior sau spre interior cu condiția de a fi pe lista fețelor omologate ITTF. Orice strat din componența paletei și orice strat de material acoperitor sau adeziv, folosit pentru a lovi mingea, va avea continuitate și va fi de grosime egală. Suprafața materialului de acoperire a fețelor paletei trebuie să fie mată, de culoare neagră pe o parte și una din culorile aprobate, pe cealaltă parte. Două culori vor fi obligatorii și pentru cazul când una dintre cele două fețe ale paletei nu este acoperită.
    În caz de nemulțumiri sau reclamații, organizatorul va decide, respectiv va lua măsurile ce se impun, iar în cazul în care jucătorii nu au sesizat aceste nereguli înainte de începerea partidei, se poate continua jocul fără măsuri suplimentare. În cazul unei contestații, până la sosirea unui arbitru, punctele jucate rămân valabile.
    Regulamentul nu prevede din ce material trebuie sa fie confectionata lama, face referire doar la fetele paletei care trebuie sa fie conforme si aprobate ittf.

    Lasă un comentariu:


  • dinuzara
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Am jucat in trecut cu un jucător care juca cu așa ceva și este posibilitate sa ne întâlnim iar in amatur, lemnul este un fel de plastic 🤷🏼‍♂️
    Legile Jocului spun că minimum 85% din grosime trebuie să fie straturi din lemn:
    2.4 THE RACKET
    2.4.1 The racket may be of any size, shape or weight but the blade shall be flat
    and rigid.
    2.4.2 At least 85% of the blade by thickness shall be of natural wood; an adhesive
    layer within the blade may be reinforced with fibrous material such as carbon
    fibre, glass fibre or compressed paper, but shall not be thicker than 7.5% of
    the total thickness or 0.35mm, whichever is the smaller.​

    Sursa: https://www.ittf.com/handbook/

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Am jucat in trecut cu un jucător care juca cu așa ceva și este posibilitate sa ne întâlnim iar in amatur, lemnul este un fel de plastic 🤷🏼‍♂️

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Am o întrebare : Este acceptata aceasta paleta (dacă pot sa i spun paleta) https://www.sportdepot.ro/product/do...AaAsGhEALw_wcB ?

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X