Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Au voie ?nsoțitori in sala vaccinați?

    Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk

    Comentariu


    • Postat în original de petrecreta71 Vezi post
      Au voie ?nsoțitori in sala vaccinați?

      Trimis de pe al meu Digi C2 folosind Tapatalk
      Nu avem spectatori, dar nici nu suntem absurzi.
      (certificat, test rapid la sală sau test antigen negativ ) Repet, dovezile privind certificatul sau testul rămân la intrare/organizator. Nu oprim telefoanele celor ce nu au dovada fizic, vor face test rapid la intrare (Asistent(ă) Dana Ursache, cea care a fost și la Tg Mureș, la A+reg)
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • BURGHELEA Florin - Piatra Neamț - Avansati posesor Certificat verde covid
        BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

        Comentariu


        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
          Bună seara.
          Mai revin cele două mese înapoi la Elite? Căci este demult apărută ,,Lista de așteptare"
          Toate cele bune!
          Stimă!

          Comentariu


          • Postat în original de remy Vezi post

            Bună seara.
            Mai revin cele două mese înapoi la Elite? Căci este demult apărută ,,Lista de așteptare"
            Toate cele bune!
            Stimă!
            Sunt 10 mese.

            Listele de asteptare sunt oarescum echilibrate.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
              Nu am vazut retragerea, probabil s-a amestecat printre parerile despre certificat

              Răm?ne cum ati spus mai sus
              Eu am gresit!

              Postat în original de Vicecampionu Vezi post
              Certificatul meu (EU didital COVID) își pierde valabilitatea cu exact 2 zile înaintea turneului. Totodată, la acest moment NU sunt dispus pentru o nouă testare. Prin urmare, se retrage jucătorul (NE-certificat)
              Băluță Silviu, din București (categoria avansați).

              Vă rog să vă rezumati la inscriere /retragere, e mai clar si mai simplu, ba chiar ne ajută. Multumesc!
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Eu nu cred că a greșit cineva. Referitor la recomandarea dumneavoastră - de a mă rezuma într-un anume fel la înscriere/retragere, o consider un exces de zel și prin urmare, nu o voi lua în seamă.


                Comentariu


                • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Eu nu am văzut pe certificatul de vaccinare să scrie până când este valabil. Poate am unul fals !!!
                  Scrie pe Certificatul primit pe adresa de email,Nea Titi.

                  Comentariu


                  • Salut, La Mican Nicolae va rog sa treceti certificat. (Detin certificat de vaccinare).
                    Multumesc!

                    Comentariu


                    • GAVRILA AUREL, București, OPEN, posed certificat de vaccinare....

                      Comentariu


                      • Postat în original de Aurel Fratea Vezi post

                        Scrie pe Certificatul primit pe adresa de email,Nea Titi.
                        Aurele, eu pe email am primit adeverința de vaccinare, nu certificatul digital, iar pe adeverință este trecuta data expirării vaccinului ( medicamentului), nu a valabilității vaccinării.

                        Comentariu


                        • Dinca Dorinel / Călărași / Elite detine Certificat de vaccinare.

                          Comentariu


                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Nu am vazut retragerea, probabil s-a amestecat printre parerile despre certificat

                            Răm?ne cum ati spus mai sus
                            Vă doresc un turneu reușit!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
                              Dinca Dorinel / Călărași / Elite detine Certificat de vaccinare.
                              Ok
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post

                                Aurele, eu pe email am primit adeverința de vaccinare, nu certificatul digital, iar pe adeverință este trecuta data expirării vaccinului ( medicamentului), nu a valabilității vaccinării.
                                Trebuie să descarci Certificatul -


                                Detalii certificat
                                Numele și prenumele: FRĂTEA AUREL
                                Data nașterii: 1964-05-11
                                Identificator unic al certificatului: URN:UVCI:01:RO6GXWOEY932N6OEPWXJ781K5VP40QL#0
                                Status
                                Generat cu succes
                                Vaccinat
                                Valabil de la: 2021-09-27 13:28:35
                                Valabil pana la: 2022-06-30 23:59:59

                                Comentariu


                                • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
                                  8 elitiști, unii chiar de top, înscriși în ultimele 20 de ore...15% din locurile alocate. Mici șanse erau să lipsească, nu cred că mă înșel. Cu toate astea, parcă o minimă solidaritate de breaslă ar fi putut să o exprime printr-o înscriere mai timpurie. Evident, mă aflu printre cei ce și-au pierdut speranța de a participa, de aceea am sesizat acest aspect. E doar o convingere proprie care nu ar fi trebuit expusă și chiar nu vreau sa generez polemici, nu vreau să mă contrazic cu nimeni și nici să îmi dea cineva dreptate. Explicații pot fi, în esență faptul așa s-a întâmplat (înscrierile)... în definitiv, acesta e momentul în care renunț la a spera că mai pot prinde loc, îmi fac alte planuri pe acel week-end, sens în care:
                                  Se retrage de pe lista de așteptare de la elite Curuț Gabriel, Timișoara.
                                  Va pot furniza eu explicatia :
                                  Turul diviziilor Campionatului FRTM (B,A,SL ..M si F) trebuia sa se desfasoare in perioada 14.10-16.10 2021
                                  Probabil ca din cauza situatiei pandemice,SL si,(ceea ce intereseaza in aceasta speta) div B masculin au fost amanate pt o data ulterioara.Ca urmare a faptului ca numarul de echipe din divizia B masculin a crescut in acest an de la 16 (2 serii) la 32 (4 serii),actualmente sunt pe putin 50 de jucatori amaturisti ,divizionari B,
                                  Unii din ei s-au inscris acum,cand au vazut ca data competitiei FRTM a devenit vacanta..si cred ca se vor mai inscrie vreo 10.
                                  Mai mult...Datorita situatiei pandemice,sunt dubii in ceea ce priveste faptul ca macar jocurile din div A se vor putea desfasura.Probabil asta e cauza ca unii dintre cei ce activeaza acolo s-au inscris la T.F. pe ultima suta,ca o masura de siguranta.E posibil sa se retraga,daca totusi competitia va avea loc
                                  Ultima editare de cata_60; 09.oct.2021, 07:23.
                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de cata_60 Vezi post

                                    Va pot furniza eu explicatia :
                                    Turul diviziilor Campionatului FRTM (B,A,SL ..M si F) trebuia sa se desfasoare in perioada 14.10-16.10 2021
                                    Probabil ca din cauza situatiei pandemice,SL si,(ceea ce intereseaza in aceasta speta) div B masculin au fost amanate pt o data ulterioara.Ca urmare a faptului ca numarul de echipe din divizia B masculin au crescut in acest an de la 16 (2 serii) la 32 (4 serii),actualmente sunt pe putin 50 de jucatori amaturisti ,divizionari B,
                                    Unii din ei s-au inscris acum,cand au vazut ca data competitiei FRTM a devenit vacanta..si cred ca se vor mai inscrie vreo 10.
                                    Mai mult...Datorita situatiei pandemice,sunt dubii in ceea ce priveste faptul ca macar jocurile din div A se vor putea desfasura.Probabil asta e cauza ca unii dintre cei ce activeaza acolo s-au inscris la T.F. pe ultima suta,ca o masura de siguranta.E posibil sa se retraga,daca totusi competitia va avea loc
                                    O explicație logica intr_un context.... ILOGIC!!!!
                                    Amaturul a fost creeat de Amatori pentru Amatori! Posibil la Elite sa vedem doar vreo 10-15 amatori la turneul final! Restul..... Profesioniști! Ar trebui sa cădem voit valoric! la open sa prindem locuri la turneul final! Dar avem "șoriciul subțire"fata de colegii de la open și rămânem la m?na Vipurilor din divizii!!!

                                    Comentariu


                                    • La Elite sunt valorile maxime, ca niciodată, ba chiar l-aș invita special si pe Alex Ciobanu,... să fie tot tac?mul. Desi arată bine valoric, greu de crezut că amaturiștii (elite) se bucură de ciufuleală. Tot mai multe voci spun că a fost o greșeală acceptarea profesionistilor printre amatori. Discuțiile continuă si se pare că duc spre eliminarea celor care activează în divizia A si SL. Știu, majoritatea celor care nu joacă la Elite spun că este mai spectaculos, dar să-i lăsăm pe cei care adună mingile de prin țarc să spună cât de spectaculos este să faci 2-3 pct pe set.

                                      Din acest motiv, chiar dacă nu mai am wild-card la categ elite, l-am rugat pe Alex Bondoc ca în eventualitatea în care Alex Ciobanu ne onorează cu prezența, să-i cedeze locul, măcar prindem spectacolul final!
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • Ticala Vasile jr are Green pas
                                        ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                                        Comentariu


                                        • Ca sa fie tabloul complet la Elite sunt de parere ca merita un wildcard si Lukasz Klimas (nu l cunosc personal, dar l-am vazut la masa de joc si merita din plin sa participe la acest festival sportiv). Iar la categoria open de asemenea consider ca merita o sansa Nicoara Ovidiu, care are o ascensiune extraordinara (ar face multe victime si la Elite,credeti ma pe cuvant) .Pe cel din urma il cunosc, dar nu sunt deloc subiectiv. Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acest post. Abia astept sa ne revedem la mesele de joc.
                                          BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                                          FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                                          BH: Tibhar super defence 40

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
                                            Se retrage

                                            Curut Gabriel - TM - Elite



                                            8 elitiști, unii chiar de top, înscriși în ultimele 20 de ore...15% din locurile alocate. Mici șanse erau să lipsească, nu cred că mă înșel. Cu toate astea, parcă o minimă solidaritate de breaslă ar fi putut să o exprime printr-o înscriere mai timpurie. Evident, mă aflu printre cei ce și-au pierdut speranța de a participa, de aceea am sesizat acest aspect. E doar o convingere proprie care nu ar fi trebuit expusă și chiar nu vreau sa generez polemici, nu vreau să mă contrazic cu nimeni și nici să îmi dea cineva dreptate. Explicații pot fi, în esență faptul așa s-a întâmplat (înscrierile)... în definitiv, acesta e momentul în care renunț la a spera că mai pot prinde loc, îmi fac alte planuri pe acel week-end, sens în care:
                                            Se retrage de pe lista de așteptare de la elite Curuț Gabriel, Timișoara.
                                            Si eu sunt in aceeași situație ca și tine Gabi și sunt convins ca mai sunt și altii in situația noastră...eu unul mi am luat și liber de la lucru și mi am rezervat cazare că sa ajung la turneu.Ma scuzați că va spun domnilor organizatori dar nu mi se pare normal ca in anunțul făcut in legătură cu alocarea locurilor fiecărei categorii sa fie un număr apoi sa mai tăiați și să le alocați altor categorii.Era suficient că ați alocat o masa în plus categoriilor open și avansați.Bine că nu s-au mai înscris la open vreo 20 de persoane că atunci sa mai tăiați 2 mese și erau 100 de locuri la open și 50 la elite.va doresc un turneu reușit.Se retrage Pavel Călin elite.

                                            Comentariu


                                            • @ Pavel Calin: Nu mai posta acelasi lucru in mai multe locuri.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de calyn85 Vezi post

                                                Si eu sunt in aceeași situație ca și tine Gabi și sunt convins ca mai sunt și altii in situația noastră...eu unul mi am luat și liber de la lucru și mi am rezervat cazare că sa ajung la turneu.Ma scuzați că va spun domnilor organizatori dar nu mi se pare normal ca in anunțul făcut in legătură cu alocarea locurilor fiecărei categorii sa fie un număr apoi sa mai tăiați și să le alocați altor categorii.Era suficient că ați alocat o masa în plus categoriilor open și avansați.Bine că nu s-au mai înscris la open vreo 20 de persoane că atunci sa mai tăiați 2 mese și erau 100 de locuri la open și 50 la elite.va doresc un turneu reușit.Se retrage Pavel Călin elite.
                                                Călin, te cred, ești supărat că nu ai prins loc, totuși te rog să mai verifici odată, si ai să observi că:
                                                -cele două mese au fost alocate înainte să apară lista de asteptare la Elite;
                                                -la data când au fost ”transferate” , lista de la Open era egală cu lista principală. Era bătaie de joc să dau ignor!
                                                -la data asta se observă clar, lista de asteptare de la Elite nu este nici măcar la 50% din lista de asteptare de la Open.
                                                ?n concluzie, cei de la open pot să sesizeze acest aspect, practic (recunosc) trebuia să fac în asa fel încăt listele de asteptare să fie oarescum echilibrate, dar cum desigur cred că știi, acest lucru nu se poate.

                                                La niciun turneu locurile de la Elite nu sunt egale cu cele de la Open. Categoriile Open si Avansați sunt de departe cele mai numeroase.

                                                Părerea mea este că urmează retragerile, cam 10 pers /categorie, asta fără să mai iau în calcul etapa FRTM care încă nu se știe dacă mai are loc în data de 15-17 oct 2021.
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de remusvasilescu Vezi post
                                                  Ca sa fie tabloul complet la Elite sunt de parere ca merita un wildcard si Lukasz Klimas (nu l cunosc personal, dar l-am vazut la masa de joc si merita din plin sa participe la acest festival sportiv). Iar la categoria open de asemenea consider ca merita o sansa Nicoara Ovidiu, care are o ascensiune extraordinara (ar face multe victime si la Elite,credeti ma pe cuvant) .Pe cel din urma il cunosc, dar nu sunt deloc subiectiv. Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acest post. Abia astept sa ne revedem la mesele de joc.
                                                  Cu mare drag i-as invita, numai că wild card-urile promise nu le mai pot retrage.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post

                                                    Călin, te cred, ești supărat că nu ai prins loc, totuși te rog să mai verifici odată, si ai să observi că:
                                                    -cele două mese au fost alocate înainte să apară lista de asteptare la Elite;
                                                    -la data când au fost ”transferate” , lista de la Open era egală cu lista principală. Era bătaie de joc să dau ignor!
                                                    -la data asta se observă clar, lista de asteptare de la Elite nu este nici măcar la 50% din lista de asteptare de la Open.
                                                    ?n concluzie, cei de la open pot să sesizeze acest aspect, practic (recunosc) trebuia să fac în asa fel încăt listele de asteptare să fie oarescum echilibrate, dar cum desigur cred că știi, acest lucru nu se poate.

                                                    La niciun turneu locurile de la Elite nu sunt egale cu cele de la Open. Categoriile Open si Avansați sunt de departe cele mai numeroase.

                                                    Părerea mea este că urmează retragerile, cam 10 pers /categorie, asta fără să mai iau în calcul etapa FRTM care încă nu se știe dacă mai are loc în data de 15-17 oct 2021.
                                                    Daca ne uitam la ultimul turneu final de la Tg Jiu locurile de la open și elite au fost la fel.asa că îmi pare rău...și daca se înscriau mai mulți la open ce se întâmpla?...se lua de le elite și se alocau la open.Este simplu-Turneu final 4 categorii...toată lumea același număr de participanți fara discriminări.o zi bună

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X