Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de calyn85 Vezi post

    Daca ne uitam la ultimul turneu final de la Tg Jiu locurile de la open și elite au fost la fel.asa că îmi pare rău...și daca se înscriau mai mulți la open ce se întâmpla?...se lua de le elite și se alocau la open.Este simplu-Turneu final 4 categorii...toată lumea același număr de participanți fara discriminări.o zi bună
    1.Nu comparati Tg Jiu care a avut o sală /categorie. Au fost mai mulți nemulțumiți decât vă imaginați.
    2. Dacă s-ar fi înscris mai mulți la open!? V-am rugat să vă uitați pe liste. Sunt f mulți , mai ales în comparație cu Elite, și am echilibrat cum am crezut mai bine.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de GeluBv Vezi post

      1.Nu comparati Tg Jiu care a avut o sală /categorie. Au fost mai mulți nemulțumiți decât vă imaginați.
      2. Dacă s-ar fi înscris mai mulți la open!? V-am rugat să vă uitați pe liste. Sunt f mulți , mai ales în comparație cu Elite, și am echilibrat cum am crezut mai bine.
      Ok.turneu reusit va doresc

      Comentariu


      • Oricum nimic nu-i bine, nici calcule, nici puncte, nici locuri. Cu trei turnee anul asta vrei sa fii si campion judetean si sa ai si acces la Turneul Campionilor. Nu merge asa! Mergi si tu la turnee si n-o sa mai ai problema asta...

        Comentariu


        • E prima data cind particip la TURNEUL CAMPIONILOR.
          M-am uitat la înscrierile de la open și sint comvins ca nu am văzut un turneu asa tare niciodată. Aici ești jucător de tenis și dacă ajungi 9/16.

          Comentariu


          • Buna seara,pentru a respecta valorile din Amatur cred ca trebuie invitat si Viorel Sterea.

            Comentariu


            • Postat în original de GeluBv Vezi post
              Începe numărătoarea inversă. Din acest moment trecem pe liste fără prioritate clasament . Listele vor fi în ordinea MP si după cum se știe înscrierile nu-și mai au rostul.


              Cei care doresc chitanță individuală pentru taxa de participare să-mi trimită mesaj cu numele, altfel se face o chitanță colectivă conform proces verbal/listă de înscrieri. Acestea se afisează în original pe masa organizatorilor.

              După previziunile noastre reușim să ținem acest turneu în condițiile anunțate , adică sunt acceptați și cei fără documente anti-covid care fac test rapid la intrare.

              Atenție! Masca de protecție în interiorul sălii , în afara țarcurilor, este obligatorie.
              Salut. Cei care sunt pe lista de asteptare si nu prind loc la turneu trebuie sa mai anunte ca nu ajung la locatie ?

              Merci,
              Daniel
              Blade: Nittaku Acoustic Carbon Inner Large Handle
              FH: Yasaka Rakza Z black 2.2 mm
              BH: Yasaka Rakza Z red 2.1 mm

              Comentariu


              • Postat în original de cuciureanudaniel Vezi post

                Salut. Cei care sunt pe lista de asteptare si nu prind loc la turneu trebuie sa mai anunte ca nu ajung la locatie ?

                Merci,
                Daniel

                Cine nu prinde loc nu deranjează, dar dacă prin retragerea unuia urcă automat si nu vine pentru că nu s-a retras deranjează.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                  Buna seara,pentru a respecta valorile din Amatur cred ca trebuie invitat si Viorel Sterea.
                  Ete că nu se poate!
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • Postat în original de GeluBv Vezi post

                    Ete că nu se poate!
                    Am propus nu am impus .....

                    Comentariu


                    • Postat în original de Kralizec Vezi post
                      Oricum nimic nu-i bine, nici calcule, nici puncte, nici locuri. Cu trei turnee anul asta vrei sa fii si campion judetean si sa ai si acces la Turneul Campionilor. Nu merge asa! Mergi si tu la turnee si n-o sa mai ai problema asta...
                      Pai cum sa fie bine când ?ți faci un program și te bazezi pe că sunt 72 de locuri la categoria ta și apoi nu mai prinzi lista că se scot 12 locuri.tu vorbești din punctul ta de vedere că nu ești în cauză.si referitor la turnee a fost pandemie.si ?ți mai repet încă o dată că nu mi se pare ok sa merg la 2 concursuri sa iau locul 5-8 și tu să mergi la 3 concursuri și să nu ieși din inferioare și să faci mai multe puncte că mine.ce calcul mai este și asta?

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        La Elite sunt valorile maxime, ca niciodată, ba chiar l-aș invita special si pe Alex Ciobanu,... să fie tot tac?mul. Desi arată bine valoric, greu de crezut că amaturiștii (elite) se bucură de ciufuleală. Tot mai multe voci spun că a fost o greșeală acceptarea profesionistilor printre amatori. Discuțiile continuă si se pare că duc spre eliminarea celor care activează în divizia A si SL. Știu, majoritatea celor care nu joacă la Elite spun că este mai spectaculos, dar să-i lăsăm pe cei care adună mingile de prin țarc să spună cât de spectaculos este să faci 2-3 pct pe set.

                        Din acest motiv, chiar dacă nu mai am wild-card la categ elite, l-am rugat pe Alex Bondoc ca în eventualitatea în care Alex Ciobanu ne onorează cu prezența, să-i cedeze locul, măcar prindem spectacolul final!
                        Gellu! Adu-ți aminte când s-au făcut acele liste(sondaje) pt acceptarea div A și SL!, Cred ca am scris at 2 pagini cu ce va urma sa se întâmple în viitorul apropiat. "Noroc" cu pandemia ca încă mai sunt câțiva amatori acolo sus sa mai prindă locuri la turneele finale! I-ați primit cu bratele deschise pt "meciuri spectaculoase" dar acele meciuri nu au fost cu amaturistii.... Au fost între ei și mai mult, după ce au luat tot ce "se putea", acum ne-au luat și dreptul de participare la turneul final! Sincer eu unul ma simt ca un școlar de clasa a V a când la ora Mea de sport vin unii din clasa a 8a și ne dau afara din sala!

                        Comentariu


                        • Postat în original de calyn85 Vezi post

                          Pai cum sa fie bine când ?ți faci un program și te bazezi pe că sunt 72 de locuri la categoria ta și apoi nu mai prinzi lista că se scot 12 locuri.tu vorbești din punctul ta de vedere că nu ești în cauză.si referitor la turnee a fost pandemie.si ?ți mai repet încă o dată că nu mi se pare ok sa merg la 2 concursuri sa iau locul 5-8 și tu să mergi la 3 concursuri și să nu ieși din inferioare și să faci mai multe puncte că mine.ce calcul mai este și asta?
                          Asa este )). Cum spui tu )).

                          Comentariu


                          • Postat în original de Kralizec Vezi post

                            Asa este )). Cum spui tu )).
                            Mai ales tu

                            Comentariu


                            • Se retrage

                              Ontoiu Catalin, hobby, din Pitești, bolnav de Covid.

                              Va doresc tuturor un turneu reusit!
                              Refacere grabnica si totala..

                              Comentariu


                              • Ianos Vlad (lista asteptare avansati) are certificat de vaccinare Zi frumoasa!

                                Comentariu


                                • Mult succes !

                                  Comentariu


                                  • Tudose Ilariu Drăgășani poseda certificat vaccinare

                                    Comentariu


                                    • Sunt Buciu Cătălin ,Bals ,Olt ,profesor de educație fizică și sport.
                                      ?n primul rând toată stima și respectul meu dl.Buzatu Vasile ,pentru cum gîndește dpdv sportiv și intelectual ,pentru ultima postare făcută având curajul de a se lua de așa numite,,valori ale amaturului ".
                                      Chiar si anul trecut am vrut să îl susțin pentru ce a scris la TC din Targu Jiu ,dar categoria la care eram la vremea respectivă,am crezut de cuviință că nu are rost,dar de această dată categoria îmi permite și le transmit și eu ,,valorilor ",locul loc este in,, FRTM"in diviziile unde evoluează.

                                      Din pacate vizualizand clasamentul FRTM nu am văzut pe nimeni in primii 20 .
                                      Oare de Ce?
                                      Raspunsul este unul foarte simplu ,la categoria unde ar trebui să își măsoară valoarea cu adevărat,ei pe acolo sunt ,,copii de mingi "si de aceea vin la noi in Amatur să le arate unora ce ,,valori sunt ei",aici rolurile in Amatur se schimbă în favoarea lor ,venind pe post de jucători de tenis si noi ,,copii de mingi "

                                      Nu am nimic personal cu ei ,dar ?i rugăm să rămână la categoria valori lor sau cei care conduc Amaturul să le facă o categorie destinată exclusiv lor ,iar cei care doresc de bună voie și fără a fi obligați o să venim noi peste voi, NU să veniți voi peste noi.

                                      Eu o să vin la categoria voastră,Nu o spun doar scris ci și practic, o stie Toma Florin,Fratila Robert.....

                                      O altă nemulțumire este faptul că s-au,,furat locuri "de la elite și s-au dat la open .
                                      Din punct de vedere sportiv nu este corect,trebuie să fie un nr egal la toate categoriile,Nu unii mai fraieri si altii mai deștepți.
                                      S-a facut presiuni foarte mari deoarece lista de așteptare la open este impresionantă,spun lucrurile acestea pentru că am vorbit cu dl Gelu .

                                      Oare de ce o fi lista așa mare la open ,hai să ne întrebăm?
                                      Raspunsul este unul simplu este foarte greu de ajuns la elite si infinit de greu să răm?i la elite , datorită nivelului de joc ridicat de ,,valori "
                                      Exemplu multora: ai punctaj de elită,2 turnee , 0 victorii, inapoi la open.

                                      Eu sunt in Amatur din 23 02.2019, nu sunt 10 jucători de open din acea perioadă care au făcut trecerea la elite și au si rămas.

                                      Eu provin din cea mai slabă zonă valorică din țară,zona 5 și rog coordonatorii amaturului să țină cont și de opinia mea.
                                      ?n 15 ani de existență ai Amaturului ,Oltul si Satu Mare nu aveau nici un jucător de elite lista a fost afișată la Targu Mureș din acest an si in sf?rșit am iesit din acea listă și as fi DORIT foarte mult să particip....dar șansele sunt mici.... spre 0.

                                      De exemplu anul acesta la TC din 56 de jucători pe lista principala numai puțin de 5 sunt din Cluj Napoca,un lucru care nu mi se pare normal ,ar trebui prin regulamentul de anul viitor să poată să intre indiferent de loc pe lista principala cate unul din fiecare județ......iar apoi să se lase liber inscrierilor.

                                      Cei din Cluj Napoca si din zona lor, jucători s-au întâlnit de zeci de ori între ei numai pe parcursul unui an ,alții care se antrenează chiar între ei,acum la TC să se întâlneasca iarăsi .

                                      Am dori și noi să ne întâlnim cu ei o dată pe an ,că doar jucând cu cei buni poți crește.

                                      Am văzut că foarte mulți doresc să vadă spectacol, să se înscrie jucători legitimați , ei fiind în calitate de spectator sau jucător la o altă categorie inferioară ........nu am văzut pe nimeni de elite să ?i cheme pe cei legitimați pentru că știu ce ?nseamnă să alergi după minge.....

                                      La cele menționate mai sus fac o paralelă.

                                      Cum ar arăta un meci de box între unul de categorie semimuscă de 46-49 kg si unul de categorie grea sau supergrea de la 90 kg....in sus....
                                      Eu zic că meciul nu ar fi spectaculos.....,,dacă printr-o greșeală scapă mănușa celui de la categoria grea sau supergrea si din nefericire îl lovește în cap pe cel de la semimuscă deja este numărat ,iar dacă doamne ferește il loveste cu o directă urmarile sunt tragice ......
                                      Iar la final bine că meciul nu se joacă....

                                      Imi cer scuze dacă am deranjat ,dar cred că am dreptate nu ,,100 % ci 110 %".

                                      Amaturul =placere ,recreere,distracție...

                                      FRTM= legitimați = urmăresc valorificarea la maxim a aptitudinilor sportivului= se cere performantă....
                                      ..


                                      Noapte bună !



                                      Comentariu


                                      • Nu aveti nici pe departe dreptate,situatia e mult mai complexa decat o prezentati mai sus .Intre Amatur si FRTM a intervenit de-a lungul anilor un fel de "simbioza",ambele entitati avand de castigat de pe urma acestei stari de fapt.Cele mai multe turnee Amatur se desfasoara pe mese apartinand unor cluburi sau asociatii sportive,create de-a lungul anilor,iar admiterea divizionarilor B in competitie a impulsionat aceasta tendinta.Daca vrei mese si ai nevoie de sprijin financiar iti faci un club(asociatie) si incerci sa accesezi fonduri intr-un parteneriat cu CL sau CJ. Dar ai nevoie de obiective de indeplint,unul din ele fiind promovarea in ligile FRTM...In editia 2020/2021 ,una din echipe divizionare B era compusa din copii de valoare Hobby-Avansati. Si FRTM a avut de castigat,numarul de legitimati si nr de echipe participante a crescut constant,implicit baza de selectie .Fosti amaturisti 100% sunt o prezenta constanta in div A,unul a fost component al echipe de juniori care a cucerit bronzul la CE juniori acu vreo 4 ani
                                        E mai greu de inteles de ce niste valori certe tin sa participe la concursurile Amatur,mai ales ca acestea nu acorda premii in bani sau in materilae tdm(cu putine exceptii).Cam acelasi sentiment l ar incerca un elitist jucand la categoria Avansati,cred.
                                        Si dvs ati putea face cate ceva pt Amatur si,implicit,pt dvs..
                                        In Slatina exista unul din cele mai importante centre tdm din tara,au o sala f faina,mese suficiente..de ce nu incercati sa luati legatura cu dl Arnautu si sa organizati acolo turnee A? Cred ca puteti gasiti ferestre libere,cand componentele (si componentii clubului ) sunt prinsi cu concursuri FRTM si banuiesc ca il puteti cointeresa...Asa au inceput lucrurile in unul din cele mai proeminente centre Amatur din tara,Bistrița
                                        Rog adminul sa mute astea doua posturi la dezbateri.,duppa vreo cateva ore
                                        of all the things i lost i miss my mind the most

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                          Nu aveti nici pe departe dreptate,situatia e mult mai complexa decat o prezentati mai sus .Intre Amatur si FRTM a intervenit de-a lungul anilor un fel de "simbioza",ambele entitati avand de castigat de pe urma acestei stari de fapt.Cele mai multe turnee Amatur se desfasoara pe mese apartinand unor cluburi sau asociatii sportive,create de-a lungul anilor,iar admiterea divizionarilor B in competitie a impulsionat aceasta tendinta.Daca vrei mese si ai nevoie de sprijin financiar iti faci un club(asociatie) si incerci sa accesezi fonduri intr-un parteneriat cu CL sau CJ. Dar ai nevoie de obiective de indeplint,unul din ele fiind promovarea in ligile FRTM...In editia 2020/2021 ,una din echipe divizionare B era compusa din copii de valoare Hobby-Avansati. Si FRTM a avut de castigat,numarul de legitimati si nr de echipe participante a crescut constant,implicit baza de selectie .Fosti amaturisti 100% sunt o prezenta constanta in div A,unul a fost component al echipe de juniori care a cucerit bronzul la CE juniori acu vreo 4 ani
                                          E mai greu de inteles de ce niste valori certe tin sa participe la concursurile Amatur,mai ales ca acestea nu acorda premii in bani sau in materilae tdm(cu putine exceptii).Cam acelasi sentiment l ar incerca un elitist jucand la categoria Avansati,cred.
                                          Si dvs ati putea face cate ceva pt Amatur si,implicit,pt dvs..
                                          In Slatina exista unul din cele mai importante centre tdm din tara,au o sala f faina,mese suficiente..de ce nu incercati sa luati legatura cu dl Arnautu si sa organizati acolo turnee A? Cred ca puteti gasiti ferestre libere,cand componentele (si componentii clubului ) sunt prinsi cu concursuri FRTM si banuiesc ca il puteti cointeresa...Asa au inceput lucrurile in unul din cele mai proeminente centre Amatur din tara,Bistrița
                                          Rog adminul sa mute astea doua posturi la dezbateri.,duppa vreo cateva ore

                                          Eu am înțeles ca Amatur ul a fost o rampă de lansare pt Mulți Divizionari SL,A și B. dar de aici și pana la a ne măsură "" fortele" cu ei de la egal la egal e cale lungă. Toată stima pt ei dar acum sunt profesioniști adică câștiga bani din cea ce practică. Noi dam bani sa încercăm sa practicam același sport și numai în timpul liber!!!! Acum ce vreți sa facem dl INGINER? Sa ne ?ntoarcem la clasa primara sa ne arătăm "mușchii" Ba mai mult.... pe mulți să-i trimitem acasă sa ?nvețe "online" iar b?ieții "dăștepti" sa ia premiile și să-ți r?dă în nas ca ei sunt"eminenti"
                                          Gica Vlase are o vorba..... Dacă te amesteci cu tăr?ța te mănîncă.... Porcul. Dacă-i iubiți asa de mult de ce nu va duceți în Frtm și ne lăsați pe noi Amatorii sa ne vedem de jucăriile noastre. Acum ca le-ați făcut "loby" poate va cedează unul din Profesioniști locul la TF!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                            Se retrage Stoica Mihai - Mioveni - Avansați. Deși sunt vaccinat, nu vreau să-mi asum riscuri suplimentare, având în vedere situația epidemiologică în care se află întreaga țară. Vă doresc succes în organizare, iar jucătorilor, meciuri memorabile!
                                            Nea Mihai eu nu prea te înțeleg!!! Pai dai "like" la postarea lui Buciu Cătălin și pe urma dai "like" și lui Cosma?????

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de buciu_catalin Vezi post
                                              Sunt Buciu Cătălin ,Bals ,Olt ,profesor de educație fizică și sport.
                                              ?n primul rând toată stima și respectul meu dl.Buzatu Vasile ,pentru cum gîndește dpdv sportiv și intelectual ,pentru ultima postare făcută având curajul de a se lua de așa numite,,valori ale amaturului ".


                                              Chiar si anul trecut am vrut să îl susțin pentru ce a scris la TC din Targu Jiu ,dar categoria la care eram la vremea respectivă,am crezut de cuviință că nu are rost,dar de această dată categoria îmi permite și le transmit și eu ,,valorilor ",locul loc este in,, FRTM"in diviziile unde evoluează

                                              Din pacate vizualizand clasamentul FRTM nu am văzut pe nimeni in primii 20 .
                                              Oare de Ce?

                                              Raspunsul este unul foarte simplu ,la categoria unde ar trebui să își măsoară valoarea cu adevărat,ei pe acolo sunt ,,copii de mingi "si de aceea vin la noi in Amatur să le arate unora ce ,,valori sunt ei",aici rolurile in Amatur se schimbă în favoarea lor ,venind pe post de jucători de tenis si noi ,,copii de mingi "

                                              Nu am nimic personal cu ei ,dar ?i rugăm să rămână la categoria valori lor sau cei care conduc Amaturul să le facă o categorie destinată exclusiv lor ,iar cei care doresc de bună voie și fără a fi obligați o să venim noi peste voi, NU să veniți voi peste noi.

                                              Eu o să vin la categoria voastră,Nu o spun doar scris ci și practic, o stie Toma Florin,Fratila Robert.....

                                              O altă nemulțumire este faptul că s-au,,furat locuri "de la elite și s-au dat la open .
                                              Din punct de vedere sportiv nu este corect,trebuie să fie un nr egal la toate categoriile,Nu unii mai fraieri si altii mai deștepți.

                                              Domnule Profesor, nu mai fiți așa sigur că aveți dreptate 110%, nu știu cât ar trebui să scriu să mă fac înțeles, dar reflectați la următoarele aspecte:
                                              - la Elite sunt 60 lista principală si 28 lista de asteptare, iar la Open sunt 90 pe lista principală si 61 pe lista de asteptare, nu credeți că situația este destul de echilibrată (?) chiar si d.p.d.v. sportiv?, sau Dvs ati vreți alocăm 90 locuri (exact ca la open) către Elite unde sunt 88 participanți/înscriși?

                                              ..poate nu stiți, dar la data când am echilibrat situația, la categ Elite nu s-au inscris nici măcar 80% din totalul locurilor alocate, pe când la open erau vreo 40 pe lista de asteptare. Chiar dacă nu vă place, nimeni nu v-a luat de fraier. Practic asa se face, pe parcursul înscrierilor se reglează situația.


                                              S-a facut presiuni foarte mari deoarece lista de așteptare la open este impresionantă,spun lucrurile acestea pentru că am vorbit cu dl Gelu .

                                              Nu, nu asta am spus! Am spus că ”s-au” făcut presiuni pe wild-card-uri, si nu cred că știți, dar dacă numai cu Dvs am corespondat două săptăm?ni, cu intenția de a vă ajuta (wild-card) , cum credeți că aș putea să mulțumesc măcar 50%, (?), g?ndiți-vă că am avut mesaje peste 1000 ( certificate, wild card sau alte probleme) si în final văd că nu sunt la asentimentul Dvs. Binențeles, știu, nu am cum să fiu pe placul majorității, mai ales a celor de pe listele de așteptare.

                                              Am prieteni de sală la care nu le-am dat wild-card, (Mitrofan Petrică, Pitac Ovidiu, Apopei Rares, etc), în schimb prin dreptul si obligațiile mele față de alte persoane încerc să ”rezolv” cum știu, am acum câte 8 persoane pe fiecare categorie, nu puteam să vă dau prioritate. Păi dacă vorbim de Elite, pe cine credeți că trebuie să rezolv, dintre Cozma Cătălin (4 camere rezervate/grup ,plus că trebuie să vină la ședință), Macovei Liviu (joc cu el si este un prieten de mare caracter), Bondoc Alexandru (organizator) , Dr.Toma Iulian ( un amaturist care merită chiar primul), Tanc Florin (sponsor mingi Joola***), Lukas Klimas (propus/merite depline), Urs Teodor si Boacă Valentin (camere rezervate direct la mine), Gatea Marius (rugămintea unui organizator prieten cu mine) si alții...Nici in momentul de față nu v-am scos de pe lista mea, mai sunt 25-30 % sanse să vă ajut, dar trebuie să mă întelegeți , există o limită!


                                              Oare de ce o fi lista așa mare la open ,hai să ne întrebăm?
                                              Raspunsul este unul simplu este foarte greu de ajuns la elite si infinit de greu să răm?i la elite , datorită nivelului de joc ridicat de ,,valori "
                                              Exemplu multora: ai punctaj de elită,2 turnee , 0 victorii, inapoi la open.

                                              Știu nemulțumirea mai multor elitisti, deși în AmaTur sunt doar câțiva divizionari A (nici vorbă de SL). Acum este un turneu mare si acesta este motivul pentru care ati văzut 4-6 profesionisti (atentie, Moldovan Horvarth si altii sunt de div.B). Faptul este consumat, nu vă deranjează, ei se retrag si merg la etapa FRTM, iar in conditiile in care nu mai sunt acceptați ca divizionari A (după acest turneu sau de la 1 ian 2022,... că oricum se reduc turneele/pandemie), unii renunță si trec in B, practic nu se rezolvă mare lucru, dar nici nu puteți emite pretenții să excludem divizionarii B, cred că știți de ce, nu vă mai explic.

                                              Eu sunt in Amatur din 23 02.2019, nu sunt 10 jucători de open din acea perioadă care au făcut trecerea la elite și au si rămas.

                                              Eu provin din cea mai slabă zonă valorică din țară,zona 5 și rog coordonatorii amaturului să țină cont și de opinia mea.
                                              ?n 15 ani de existență ai Amaturului ,Oltul si Satu Mare nu aveau nici un jucător de elite lista a fost afișată la Targu Mureș din acest an si in sf?rșit am iesit din acea listă și as fi DORIT foarte mult să particip....dar șansele sunt mici.... spre 0.

                                              De exemplu anul acesta la TC din 56 de jucători pe lista principala numai puțin de 5 sunt din Cluj Napoca,un lucru care nu mi se pare normal ,ar trebui prin regulamentul de anul viitor să poată să intre indiferent de loc pe lista principala cate unul din fiecare județ......iar apoi să se lase liber inscrierilor.

                                              Cei din Cluj Napoca si din zona lor, jucători s-au întâlnit de zeci de ori între ei numai pe parcursul unui an ,alții care se antrenează chiar între ei,acum la TC să se întâlneasca iarăsi .

                                              Lăsați Cluj Napoca (sau altii), poate trebuie să observați că merg prin țară la turnee și merită să participe. Acum pentru 3-4 jucători din exemplele Dvs nu merită să schimbă regulile.

                                              Am dori și noi să ne întâlnim cu ei o dată pe an ,că doar jucând cu cei buni poți crește.

                                              Faceți efortul de a merge unde merg acestia.

                                              Am văzut că foarte mulți doresc să vadă spectacol, să se înscrie jucători legitimați , ei fiind în calitate de spectator sau jucător la o altă categorie inferioară ........nu am văzut pe nimeni de elite să ?i cheme pe cei legitimați pentru că știu ce ?nseamnă să alergi după minge.....

                                              Poate vă referiți la mesajul meu cu Alex Ciobanu..da, era vorba de un ”spectacol final”, cred că Vasi Buzatu stie ce vorbesc, având in vedere că acesti profesioniști nu mai au loc printre noi ar fi fost ultime redută.

                                              La cele menționate mai sus fac o paralelă.

                                              Cum ar arăta un meci de box între unul de categorie semimuscă de 46-49 kg si unul de categorie grea sau supergrea de la 90 kg....in sus....
                                              Eu zic că meciul nu ar fi spectaculos.....,,dacă printr-o greșeală scapă mănușa celui de la categoria grea sau supergrea si din nefericire îl lovește în cap pe cel de la semimuscă deja este numărat ,iar dacă doamne ferește il loveste cu o directă urmarile sunt tragice ......
                                              Iar la final bine că meciul nu se joacă....

                                              Imi cer scuze dacă am deranjat ,dar cred că am dreptate nu ,,100 % ci 110 %".

                                              Poate credeți că sunt ironic, dar trebuie să luați legătura și cu un profesor de matematică, nu că m-aș pricepe, deși se vede de la o poștă că procentul depășeste orice limită a realității.

                                              Amaturul =placere ,recreere,distracție...

                                              Așa să fie!

                                              FRTM= legitimați = urmăresc valorificarea la maxim a aptitudinilor sportivului= se cere performantă....
                                              ..


                                              Noapte bună !

                                              Unde nu v-am răspuns, sunt aproape de aceiași părere sau nu vreau să deranjez si pe alții. O zi faină!


                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Nu înțeleg ce aveți cu divizionarii A si B. Din superliga nu participa nimeni. Sunt aprox 30 in primii 600 din clasament. In primii 100 sunt exact 14. Da și eu sunt legitimat. Si cred ca e momentul sa terminăm cu mitul profesioniștilor.
                                                Faptul ca un jucător e legitimat nu ?nseamnă ca e profesionist. In superliga da. In divizia A poate e cazul la unii, iar in divizia B aproape sigur nimeni. Majoritatea nu câștiga bani la echipa din divizia B, unii chiar pun de la ei.
                                                Un tur de divizia B de ex inseamna aprox 10 meciuri. Adica cam cât un turneu din amatur.
                                                Mari profesioniști... 20 de meciuri pe an in total.
                                                Mulți, printre care si eu, practicam sportul tot in timpul liber (avem alta profesie).
                                                Locul la TF se câștigă prin participarea la turnee - e regulamentul Amatur (sau obținând wc). Cei nemulțumiți ca nu prind loc ar fi trebuit sa participe mai des. Asta au făcut cei multi din Cluj.
                                                Dl Buciu a participat la 1 turneu anul acesta dar vrea la TF... Și își face debutul la elite cu insulte adresate celor mai buni de acolo. Cam ur?t și ar fi trebui sa își schimbe atitudinea. Desigur știe ca are dreptate.
                                                Acum sunt înscriși la TF 6 așa ziși profesioniști și e posibil sa se mai retragă. La majoritatea turneelor nu sunt mai mult de 2-3 legitimați. Nu văd de ce va "roade" faptul ca participă. Pare că e clasica abordare românească (aia cu capra). Comparația cu boxul nu are nici un sens la sportul nostru. Fiind profesor de sport ar trebui sa știe asta.
                                                Cum zicea domnul Cozma... Treaba e mai complexa un pic. Desigur el va ofera o alternativa constructiva dar neinteresanta pt voi... vreti doar rezultate nu sa si faceți ceva pt ele.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Albeback Vezi post
                                                  Nu înțeleg ce aveți cu divizionarii A si B. Din superliga nu participa nimeni. Sunt aprox 30 in primii 600 din clasament. In primii 100 sunt exact 14. Da și eu sunt legitimat. Si cred ca e momentul sa terminăm cu mitul profesioniștilor.
                                                  Faptul ca un jucător e legitimat nu ?nseamnă ca e profesionist. In superliga da. In divizia A poate e cazul la unii, iar in divizia B aproape sigur nimeni. Majoritatea nu câștiga bani la echipa din divizia B, unii chiar pun de la ei.
                                                  Un tur de divizia B de ex inseamna aprox 10 meciuri. Adica cam cât un turneu din amatur.
                                                  Mari profesioniști... 20 de meciuri pe an in total.
                                                  Mulți, printre care si eu, practicam sportul tot in timpul liber (avem alta profesie).
                                                  Locul la TF se câștigă prin participarea la turnee - e regulamentul Amatur (sau obținând wc). Cei nemulțumiți ca nu prind loc ar fi trebuit sa participe mai des. Asta au făcut cei multi din Cluj.
                                                  Dl Buciu a participat la 1 turneu anul acesta dar vrea la TF... Și își face debutul la elite cu insulte adresate celor mai buni de acolo. Cam ur?t și ar fi trebui sa își schimbe atitudinea. Desigur știe ca are dreptate.
                                                  Acum sunt înscriși la TF 6 așa ziși profesioniști și e posibil sa se mai retragă. La majoritatea turneelor nu sunt mai mult de 2-3 legitimați. Nu văd de ce va "roade" faptul ca participă. Pare că e clasica abordare românească (aia cu capra). Comparația cu boxul nu are nici un sens la sportul nostru. Fiind profesor de sport ar trebui sa știe asta.
                                                  Cum zicea domnul Cozma... Treaba e mai complexa un pic. Desigur el va ofera o alternativa constructiva dar neinteresanta pt voi... vreti doar rezultate nu sa si faceți ceva pt ele.
                                                  Intru totul de acord; as mai adauga ca datorita jucatorilor mai buni din circuit, multi si-au ridicat nivelul, dar egoismul si mandria...
                                                  Pana la urma asa progresezi si dpmdv acolo ar trebuii sa fie placerea, cand joci cu jucatori mai buni.
                                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de buta radu Vezi post

                                                    Intru totul de acord; as mai adauga ca datorita jucatorilor mai buni din circuit, multi si-au ridicat nivelul, dar egoismul si mandria...
                                                    Pana la urma asa progresezi si dpmdv acolo ar trebuii sa fie placerea, cand joci cu jucatori mai buni.
                                                    Scuze, am scris de pe calculatorul sălii și era logat Radu Buta!
                                                    Spor sa aveți!

                                                    Trimis de pe al meu SM-G988B folosind Tapatalk


                                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X