Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de GeluBv Vezi post

    Vorbesc cu el la tel si se rezolvă!
    Mulțumim frumos ,apreciez(apreciem) domnul Vladoiu!!!
    lemn Primorac carbon
    fete Andro Rasanter R42 ultramax

    Comentariu


    • Postat în original de c.andrei413 Vezi post
      Se retrage Ciubotariu Andrei și Barsa Ionuț- Moinești- ELITE. Va mulțumesc! Mult succes tuturor !
      Ba ,da voi numa saptamana viitoare aveți etapa ,sa înțeleg ca va antrena-tiintens
      lemn Primorac carbon
      fete Andro Rasanter R42 ultramax

      Comentariu


      • Imi cer scuze dacă nu am vazut în post ,cât costa un test rapid făcut la fata locului???.Mulțumesc.
        lemn Primorac carbon
        fete Andro Rasanter R42 ultramax

        Comentariu


        • Florine, undeva la 38 de lei este un test. Deci pana in 50
          lei… la Sala Polivalenta, la C E, atât a fost.

          Comentariu


          • Postat în original de patraulea1980 Vezi post
            Imi cer scuze dacă nu am vazut în post ,cât costa un test rapid făcut la fata locului???.Mulțumesc.
            25 lei
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Dacă are nevoie cineva de cameră (dubla) la Hotel Sport, aproape de sală, (vineri+sambata) 200+200 lei, să mă contacteze la tel 0722315757
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Să nu vă faceți probleme , turneul are loc indiferent ce se mai întâmplă. Oricum, incidenta covid pe localitatea Fundata este de 1,41.... eventual dacă m?ine crește dublu, poim?ine dublu, tot rămânem sub 6. Altfel, indiferent ce se întâmplă noi ținem turneul.

                Pentru cei care ajung vineri (ora 13-18,30) si binențeles doresc, pot să-i testez (test rapid nazal) după care primesc brățara specifică. (25 lei). Mă aflu la Vila Bradu.

                Repet, măștile de protectie trebuie purtate corespunzător (in sală), trebuie să fim conștienți, nu așteptați să vin la fiecare în parte. Facem exceptie numai la poza de grup (2 minute) De regulă socializăm la distanțe f mici, nu merită să ignorăm riscul.

                Cine nu deține Certificat/cod QR, printat, face test rapid la intrare. Nu insistați să arătați acesta pe telefon. Multumesc!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de patraulea1980 Vezi post

                  Ba ,da voi numa saptamana viitoare aveți etapa ,sa înțeleg ca va antrena-tiintens
                  Dăm tare poate facem treabă bună.

                  Comentariu


                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Poate vă g?ndiți si la cei de pe lista de asteptare si nu asteptati retragererile până in ultima clipă, asa cum au făcut cei care s-au înscris in ultimele minute.

                    Wild card-urile sunt afisate imediat după termenul de retrageri open-elite.(joi ora 21,00)
                    Aveam alte planuri pentru ziua concursului. Dar, in drum spre turneul de la Comănești , la 5 dimineata, colegul Florin Ene s-a plans ca nu a gasit mijloc de transport si ca o sa vina la Cheile Gradistei cu trenul... Avand in vedere ca ne-a plimbat la turneele din toata tara, nu mi s-a parut fair-play sa-l las sa vina chiar asa... Sincer, nu m-am gandit ca prin decizia luata in 'ultimele minute' (pura coincidenta) ucid sperantele unui coleg de pe lista de asteptare. Incerc sa repar problema acum...

                    Se retrage Lazar Dumitru – Mizil - Avansati. O sa vin in calitate de sofer si o sa ma inscriu la sala, daca mai raman locuri...

                    Comentariu


                    • Postat în original de DAN LAZAR Vezi post

                      Aveam alte planuri pentru ziua concursului. Dar, in drum spre turneul de la Comănești , la 5 dimineata, colegul Florin Ene s-a plans ca nu a gasit mijloc de transport si ca o sa vina la Cheile Gradistei cu trenul... Avand in vedere ca ne-a plimbat la turneele din toata tara, nu mi s-a parut fair-play sa-l las sa vina chiar asa... Sincer, nu m-am gandit ca prin decizia luata in 'ultimele minute' (pura coincidenta) ucid sperantele unui coleg de pe lista de asteptare. Incerc sa repar problema acum...

                      Se retrage Lazar Dumitru – Mizil - Avansati. O sa vin in calitate de sofer si o sa ma inscriu la sala, daca mai raman locuri...
                      Dacă tot m-ai citat, fă-mă să înțeleg mesajul, le-ai amestecat asa bine că nu-ți înțeleg durerea.

                      ...mă retrag, dar mă înscriu la sală
                      ...decizia luată ucide speranțe. Care decizie? Treaba cu wild card? Nu cred, pentru că nu aveți nicio legătură.
                      ...incerc să repar problema acum. Care problemă?

                      Credeam că numai Cornel (like) scrie asa, dar văd că vă înțelegeți bine!

                      P.S. Dacă tot te-ai retras, să știi că la sală s-au abonat alții pe locurile eventualilor nemotivați, nici măcar nu o să figurezi pe lista de asteptare, practic este imposibil să ocupi un loc.

                      Cred că mai bine apelați la alții din Ploiești să il aducă pe Ene Florin. Eventual mergi cu dumnelui până la alt coleg din zonă care are drum spre turneu.
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • LEGEA EDUCAȚIEI FIZICESI SPORT

                        Art. 13. - (1) Prin sportul de performanță se urmărește valorificarea aptitudinilor individului într-un sistem organizat de selecție, pregătire și competiție, având ca scop ameliorarea rezultatelor sportive, realizarea de recorduri și obținerea victoriei.

                        (2) Sportivii de performanță sunt persoanele care practică sistematic și organizat sportul și participă în competiții cu scopul de a obține victoria asupra partenerului, pentru autodepășire sau record.

                        (3) Pentru a participa la competițiile sportive oficiale locale sau naționale un sportiv de performanță trebuie să fie legitimat la un club sportiv.

                        (4) Evidența legitimării și transferarea sportivilor sunt în competența federațiilor sportive naționale, a ligilor profesioniste și a asociațiilor județene și ale municipiului București, pe ramuri de sport, potrivit statutelor și regulamentelor federațiilor sportive naționale.

                        (5) Sistemul competițiilor sportive oficiale pe ramuri de sport este elaborat și organizat de federațiile sportive naționale, potrivit statutelor și regulamentelor acestora.

                        Art. 14. - (1) Sportivii de performanță pot fi amatori și nonamatori, conform prevederilor cuprinse în statutele și regulamentele federațiilor sportive naționale, în condițiile legii.

                        (2) Sportivii amatori sunt cei care, pentru practicarea sportului respectiv, nu au relații contractuale de muncă cu cluburile sau cu asociațiile sportive la care sunt legitimați.

                        (3) Sportivii nonamatori sunt cei care, pentru practicarea sportului respectiv, încheie, în condițiile legii, cu cluburile sau cu asociațiile sportive la care sunt legitimați:
                        a) o convenție civilă de prestări de servicii;b) un contract individual de muncă pe baza căruia obțin licența de sportiv profesionist, care le conferă statutul de sportiv profesionist.

                        (4) Ramurile de sport, precum și condițiile de practicare a sportului profesionist se stabilesc prin hotăr?re a Guvernului, inițiată de Ministerul Tineretului și Sportului, la propunerea federațiilor sportive naționale

                        Comentariu


                        • Bună ziua tuturor,

                          Cine are nevoie de cazare poate sa ia camera mea rezervata din complex. Pentru detalii puteți vorbi direct cu domnul Gelu Vladoiu, dansul mi a rezervat camera la hotel.

                          O zi frumoasa tuturor.



                          Am uitat sa mentionez ca ma retrag si eu de pe lista de așteptare. Imi cer scuze pentru confuzie.

                          Succes tuturor la turneu si la etapa!

                          Comentariu


                          • Cu aceasta problema ne_am confruntat si noi cei din invatamant la Olimpiada Sportului Scolar, unde 80 la suta erau legitimati si am militat din 2006 pentru ca legitimatii sa nu mai vina la ceste concursuri!
                            Din 2019 am rezolvat aceasta necunoscuta si la toate fazele vor participa numai elevii nelegitimati in ramura sportiva respectiva, deoarece legitimatii au competitia lor!!!
                            Acum se vor vedea si rezultatele noastre, cu elevii care nu fac performanta si asta dupa ani si ani e pregatire! Asa eram si noi cei fara jucatori legitimati, exact cum sunt amaturistii in fata lor_poligon de tragere si nu faceam decat act de prezenta la acea faza nationala<colegii profeori care participau regulat va pot confirma>.
                            Despre ceea ce se intampla in amatur, nu prea este ok sa amestecam profesionistii cu amaturistii si ar trebui sa facem o categorie separata pentru toti legitimatii, sa ii vedem acolo, nu pe cobaii de amaturisti, pe care ii respect si ar fi normal sa lamurim si acest aspect!
                            Imi aduc perfect aminte cum un jucator legitimat l_a umilit pe unul nelegitimat jucand cu mana stanga, el fiind dreptaci!!!
                            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                            FH - Xiom Sigma II Pro
                            BH- Xiom Sigma II Pro

                            Comentariu


                            • Buna ziua.se pare ca as fii prins loc daca nu ma retrageam din concurs chiar si cu cele 12 locuri taiate de la categ elite.Dar vazand ca am iesit din lista principala cu peste 8 locuri pentru ca unii colegi s-au inscris in concurs apoi s-au retras apoi iar s-au reinscris iar unii dintre ei urmand se se inscrie abia in data de 7 octombrie ca apoi in 11 octombrie sa se retraga,am decis sa ma retrag negandindu ma la aceasta varianta....asa ca le multumesc frumos acelora.turneu reusit sa aveti.

                              Comentariu


                              • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                Cu aceasta problema ne_am confruntat si noi cei din invatamant la Olimpiada Sportului Scolar, unde 80 la suta erau legitimati si am militat din 2006 pentru ca legitimatii sa nu mai vina la ceste concursuri!
                                Din 2019 am rezolvat aceasta necunoscuta si la toate fazele vor participa numai elevii nelegitimati in ramura sportiva respectiva, deoarece legitimatii au competitia lor!!!
                                Acum se vor vedea si rezultatele noastre, cu elevii care nu fac performanta si asta dupa ani si ani e pregatire! Asa eram si noi cei fara jucatori legitimati, exact cum sunt amaturistii in fata lor_poligon de tragere si nu faceam decat act de prezenta la acea faza nationala<colegii profeori care participau regulat va pot confirma>.
                                Despre ceea ce se intampla in amatur, nu prea este ok sa amestecam profesionistii cu amaturistii si ar trebui sa facem o categorie separata pentru toti legitimatii, sa ii vedem acolo, nu pe cobaii de amaturisti, pe care ii respect si ar fi normal sa lamurim si acest aspect!
                                Imi aduc perfect aminte cum un jucator legitimat l_a umilit pe unul nelegitimat jucand cu mana stanga, el fiind dreptaci!!!
                                Dacă tot suntem la rubrica dezbateri curente, as putea adaugă și eu un comentariu la postarea aceasta referitoare la jucătorii legitimați.
                                Dumneavoastră ii catalogați pe TOTI jucătorii legitimați ca niște sperietori pentru amaturiști.
                                Sunt convins ca faceți referire la o parte din acei jucători de la Elite, care au câteva clase în plus fata de restul. însă ce ne facem cu cei din divizia B, unde prin bunăvoința Federației Romane de Tenis de Masă, a fost mărit numărul echipelor cu încă 16, pentru a încuraja cât mai multe cluburi sa se afilieze la federație.
                                Va dau doar 3 exemple de echipe care sunt acum în divizia B - Tulcea, Galați și Argeș.
                                Și 3 exemple de jucători care joaca în divizia B
                                - Dumitru Rares, Pitești
                                Budescu Marian de la Galați
                                Luca Octavian de la Tulcea.
                                Chiar nu cred ca acești 3 jucători pot fi sperietori pentru cei din Amatur.
                                Noi am început în amatur și dorim sa continuam în amatur. Am ales sa participam și sa ne afiliem, nu pentru cele 2 etape pe an în care joci maxim 12 meciuri în divizie, ci pentru a crea un club, pentru a atrage copii, pentru a putea avea o baza legala prin care sa putem fi sprijiniți de autoritățile locale....
                                Noi cei de la Tulcea și Galați suntem toți peste 38 ani, asta ?nseamnă că este imposibil sa mai facem performanta, dar speram ca în viitor să-i încurajăm pe cei mai tineri sa vina la sala, sa facă sport și poate într-o zi vor ajunge Ei sportivi de performanta.


                                Trimis de pe al meu moto g(9) power folosind Tapatalk
                                Ultima editare de Iulian Gherasim; 14.oct.2021, 11:22.
                                ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                Comentariu


                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  Să nu vă faceți probleme , turneul are loc indiferent ce se mai întâmplă. Oricum, incidenta covid pe localitatea Fundata este de 1,41.... eventual dacă m?ine crește dublu, poim?ine dublu, tot rămânem sub 6. Altfel, indiferent ce se întâmplă noi ținem turneul.

                                  Pentru cei care ajung vineri (ora 13-18,30) si binențeles doresc, pot să-i testez (test rapid nazal) după care primesc brățara specifică. (25 lei). Mă aflu la Vila Bradu.

                                  Repet, măștile de protectie trebuie purtate corespunzător (in sală), trebuie să fim conștienți, nu așteptați să vin la fiecare în parte. Facem exceptie numai la poza de grup (2 minute) De regulă socializăm la distanțe f mici, nu merită să ignorăm riscul.

                                  Cine nu deține Certificat/cod QR, printat, face test rapid la intrare. Nu insistați să arătați acesta pe telefon. Multumesc!
                                  Un mic amănunt: la turneu nu joacă localnicii din Fundata, ci persoane care vin din toată țara, inclusiv din București. Un element încurajator pentru cei vaccinați - doar 10% dintre cei decedați până acum în valul 4, erau vaccinați (informație scăpată din ”greșeală” către mediile de informare publică).
                                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                  FH: Butterfly - Dignics 80
                                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                                    Un mic amănunt: la turneu nu joacă localnicii din Fundata, ci persoane care vin din toată țara, inclusiv din București. Un element încurajator pentru cei vaccinați - doar 10% dintre cei decedați până acum în valul 4, erau vaccinați (informație scăpată din ”greșeală” către mediile de informare publică).
                                    Nu mai schimb nimic, asta este, inteleg mesajul, dar nici nu-mi pun lumea-n cap. Respectăm regulile impuse de C?țu vs Cioloș (Test, certificate, măsuri de prevenție/sanitare, etc)
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Propun ca la acest turneu să nu se mai schimbe terenul la incheierea setului. Dacă cineva ar avea o preferință totuși asupra terenului să se facă o tragere la sorți în acest sens la începutul meciului.

                                      P.S. : în caz se aprobă să sperăm că lumea va ține minte numărul de seturi jucate și nu vor fi probleme.
                                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                      FH: Butterfly Dignics 05
                                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                                      Comentariu


                                      • Buna ziua , daca la ora inceperii concursului sunt absenti si eu sunt prezent pot participa??
                                        Mentionez ca sunt pe lista de asteptare
                                        Multumesc

                                        Comentariu


                                        • Iulian, acum un an nu cred ca aveai aceeași părere! Fiecare își vede interesul propriu! Dacă vrei sa arăți o realitate susține at pt "diviziile B în Amatur" ca la modul cum pui problema se înțelege ca majoritatea divizionarilor au o varsta și o pregătire sportiva care le da dreptul sa joace la nivel de Amatori. Nu o lua și tu pe urma Banatului! Claudiu Manoiu a făcut o recenzie și a arătat diferența dintre profesioniști legitimați și amatori lucru cu care de fapt sa și confruntat! S-a spus mai sus de D-nul Iana și încă o persoana ca eu și încă cativa vrem sa scoatem profesioniștii ca noi sa câștigăm. Țin sa va reamintesc ca eu după ce am trecut la cât Open și am câștigat 2-3 titluri la rand din clipa aceea am jucat la toate turneele numai la Elite! având totuși medie de Open. Asa ca afirmațiile domnilor nu își au rostul!
                                          Având în vedere ca mulți jucători de la Elite și chiar Open activează în div B și eu cred(dar numai în spirit sportiv nu și în litera legii!) ca regulamentul de acum2-3 ani în urma când aveau voie și div B în Amatur era mai mult decât suficient. Acum l-am "satisfăcut" și pe D-nul IANA(vreau sa joc mai sus) .si Gherasim Sunt de acord sa acceptam o ierarhie superioara adică div B, dar mai sus deja devenim "masochiști" Și nu îmi mai lăsați un gust amar în gura sa vad ca jucători din ierarhiile superioare cer sa joace(nu amical) competitiv cu ierarhii inferioare.!!!!! pt ca exista un cuv?nt f ur?t la aceasta "doleanta"

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de CiprianE Vezi post
                                            Buna ziua , daca la ora inceperii concursului sunt absenti si eu sunt prezent pot participa??
                                            Mentionez ca sunt pe lista de asteptare
                                            Multumesc
                                            Chiar nu știu! Este greu să anticipez , mai am doi care vin si cară mese . în principiu Da! Vedem ordinea priorităților...
                                            Am pe Ionașcu Gabriel la open, înscris la elite din cauza mea si la avansați pe Mitrofan Petrică la avansați. ...si ei așteaptă câte un nemotivat.



                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de CiprianE Vezi post
                                              Buna ziua , daca la ora inceperii concursului sunt absenti si eu sunt prezent pot participa??
                                              Mentionez ca sunt pe lista de asteptare
                                              Multumesc
                                              Si daca nu apuci loc, ai facut o plimbare, prepari racoritoarele si faci galerie la consateni !

                                              Comentariu


                                              • Masaj

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                                  Iulian, acum un an nu cred ca aveai aceeași părere! Fiecare �și vede interesul propriu! Dacă vrei sa arăți o realitate susține at pt "diviziile B �n Amatur" ca la modul cum pui problema se �nțelege ca majoritatea divizionarilor au o varsta și o pregătire sportiva care le da dreptul sa joace la nivel de Amatori. Nu o lua și tu pe urma Banatului! Claudiu Manoiu a făcut o recenzie și a arătat diferența dintre profesioniști legitimați și amatori lucru cu care de fapt sa și confruntat! S-a spus mai sus de D-nul Iana și �ncă o persoana ca eu și �ncă cativa vrem sa scoatem profesioniștii ca noi sa c�știgăm. Țin sa va reamintesc ca eu după ce am trecut la c�t Open și am c�știgat 2-3 titluri la rand din clipa aceea am jucat la toate turneele numai la Elite! av�nd totuși medie de Open. Asa ca afirmațiile domnilor nu �și au rostul!
                                                  Av�nd �n vedere ca mulți jucători de la Elite și chiar Open activează �n div B și eu cred(dar numai �n spirit sportiv nu și �n litera legii!) ca regulamentul de acum2-3 ani �n urma c�nd aveau voie și div B �n Amatur era mai mult dec�t suficient. Acum l-am "satisfăcut" și pe D-nul IANA(vreau sa joc mai sus) .si Gherasim Sunt de acord sa acceptam o ierarhie superioara adică div B, dar mai sus deja devenim "masochiști" Și nu �mi mai lăsați un gust amar �n gura sa vad ca jucători din ierarhiile superioare cer sa joace(nu amical) competitiv cu ierarhii inferioare.!!!!! pt ca exista un cuv�nt f ur�t la aceasta "doleanta"
                                                  Vasile știi doar ca eu am cautat sa fiu întotdeauna imparțial. Și voi rămâne în continuare asa. Doar am spus ca nu toți jucătorii legitimați sunt speritori pentru cei din amatur.

                                                  Trimis de pe al meu moto g(9) power folosind Tapatalk

                                                  ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                                  Comentariu


                                                  • Și at cum facem...... invitam doar divizionarii "mai puțin pregătiți"???
                                                    Eu rămân la aprecierea ca div B în Amatur era Arhi-suficienta pt nivelul cât Elite din AMATUR.....
                                                    Restul devine umilinta!

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X