Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de MihaiLupu Vezi post

    Aparent realitatea v-a raspuns...
    Nu pot sa va ascund ca si eu am facut o presupunere. Din pacate pentru dumneavoastra am avut dreptate.
    e clar!!!!
    ai mari probleme!!!
    ce am intrebat eu si ce ai raspuns dumneata?!!!
    prima intrebare este pe rindul doi din postul anterior scrisa cu litere mari.
    a doua este scrisa pe rindul cinci spre sfirsit cu litere mici.
    incearca sa te concentrezi!!!

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Ce e haios în povestea asta este ca unele persoane din București vor taxe mari nene, probabil sa arate ca ei au bani iar alte persoane din provincie sunt indignate de taxele din București.
    Este vorba de statistica aici, nu de ceea ce vrem noi.
    Cautati preturi la locuinte, vedeti statistici la INS... Mergeti prin tara. Cat va costa o masa intr-un orasel si cat va costa in Bucuresti? Sau n-ati observat nicio diferenta?

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Postat în original de jurescu sorin Vezi post

    chiar nu te poti concentra sa raspunzi la o intrebare?
    UNDE SCRIE LA CE SE REFERA ACEL CONTRACT?
    noi am fost informati ca este vorba despre o sala de tenis de masa(ceea ce asa si este),dar nu stim despre ce sala e vorba!!!!
    poti sa-mi arati dumneata ca persoana inteligenta unde scrie la ce se refera acea parte din contract?
    apropooooo,cautam ceva mai vechi pe site si am observat ca de ceva ani tot comentezi impotriva celor care au o opinie,parere.O faci de plictiseala sau esti portavocea cuiva?ca documentat nu esti!!!
    sa nu uiti sa-mi raspunzi la cele doua intrebari
    Aparent realitatea v-a raspuns...
    Nu pot sa va ascund ca si eu am facut o presupunere. Din pacate pentru dumneavoastra am avut dreptate.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Ce e haios în povestea asta este ca unele persoane din București vor taxe mari nene, probabil sa arate ca ei au bani iar alte persoane din provincie sunt indignate de taxele din București.
    eeee,nimeni nu vrea taxe mari.
    omul asta care cauta sa enerveze lumea scrie de plictiseala sau la sugestie.
    poate interlocutorul se enerveaza,scapa o vorba gresit si poate fi banat.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post

    Concursul se va desfasura pe durata a doua zile. Doua ore de pregatire sunt rezervate pt ziua de vineri cand trebuie sa aranjam sala.
    Este vorba doar de Sala Polivalenta, sala mica nu intra in contract.
    ok
    ms ptr raspuns,dar intrebarea nu se referea la dvs,ci la persoana care stie tot,dar nu a iesti la nici un turneu in afara bucurestiului.

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de jurescu sorin Vezi post

    am uitat!!!
    cite zile dureaza turneul butterfly de la botosani?vad ca in contract scrie 35 de ore!!!+2 ore pregatire!!!
    dar cu marele respect care vi-l port si fara sa imbirlig pe ceea ce ati afisat nu scrie daca e sala polivalenta,sala mica sau ambele sali la pretul acela!!!
    un prieten este curios!!!
    Concursul se va desfasura pe durata a doua zile. Doua ore de pregatire sunt rezervate pt ziua de vineri cand trebuie sa aranjam sala.
    Este vorba doar de Sala Polivalenta, sala mica nu intra in contract.

    Lasă un comentariu:


  • Cornel 67
    a răspuns
    Ce e haios în povestea asta este ca unele persoane din București vor taxe mari nene, probabil sa arate ca ei au bani iar alte persoane din provincie sunt indignate de taxele din București.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de MihaiLupu Vezi post
    Sigur ati citit atent contractul...? Este un singur tarif acolo, putin probabil sa fie ambele sali din moment ce se inchiriaza si separat si cel mai probabil au si tarife diferite pe suprafata). Sau in sala mare intra 45 mese (tariful presupun ca e la metru patrat).
    Este si asta tot o presupunere.
    chiar nu te poti concentra sa raspunzi la o intrebare?
    UNDE SCRIE LA CE SE REFERA ACEL CONTRACT?
    noi am fost informati ca este vorba despre o sala de tenis de masa(ceea ce asa si este),dar nu stim despre ce sala e vorba!!!!
    poti sa-mi arati dumneata ca persoana inteligenta unde scrie la ce se refera acea parte din contract?
    apropooooo,cautam ceva mai vechi pe site si am observat ca de ceva ani tot comentezi impotriva celor care au o opinie,parere.O faci de plictiseala sau esti portavocea cuiva?ca documentat nu esti!!!
    sa nu uiti sa-mi raspunzi la cele doua intrebari

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Nu inteleg unde ar fi mistoul…
    Chiriile, salariile, preturile sunt mai mari in Bucuresti comparativ cu Botosani. Sau aveti alte informatii?

    Lasă un comentariu:


  • Cornel 67
    a răspuns
    Postat în original de MihaiLupu Vezi post
    Eu m-as astepta la niste preturi mai mari la Bucuresti. Pentru ca si veniturile sunt mai mari, statistic vorbind.

    Faci mișto de noi? Ești definiția Troll-ului.

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Sigur ati citit atent contractul...? Este un singur tarif acolo, putin probabil sa fie ambele sali din moment ce se inchiriaza si separat si cel mai probabil au si tarife diferite pe suprafata). Sau in sala mare intra 45 mese (tariful presupun ca e la metru patrat).
    Este si asta tot o presupunere.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de MihaiLupu Vezi post
    Pai daca sala mica v-a zis ca este 1000 lei/zi si in contract apar peste 10.000 lei, sunt curios daca va prindeti despre care sala e vorba...
    Desigur, este si varianta in care turneul de la Botosani tine 10 zile cu 200 oameni intr-o sala cu 5 mese, ca in povesti.
    iarasi nu gindesti!!!ci doar scriii!!!
    ai parte de contract afisat in fata si nu-l citesti,dar scrii....ca esti curios daca ma prind!!!
    pai eu m-am prins,problema este ca dumneata cam.....patinezi!!!
    dar daca doresti sa ai dreptate spune-mi si mie unde scrie in contract despre ce sala este vorba?
    iar ptr cultura dvs ......va spun ca turneul butterfly dureaza 2 zile,iar in doua zile.este cam greu de crezut ca s-au platit 35 ore intr-o sala,cel mai plauzibil este ca s-a platit ptr ambele sali.
    un lucru foarte bun la anvergura turneului si a prezentei(deci nu exagerat de mult)
    dar dvs care .....nu plecati din bucuresti nu stiti!!
    ca sfat......pe viitor vorbiti doar despre ce cunoasteti!!!

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Eu m-as astepta la niste preturi mai mari la Bucuresti. Pentru ca si veniturile sunt mai mari, statistic vorbind.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Lasă un comentariu:


  • roman bogdan
    a răspuns
    Sorine , ma refeream la turneul de la București, nu am nimic cu Botoșani, "poate" vin la Butterfly Cup și tr sa dai o bere de bun venit)))

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Pai daca sala mica v-a zis ca este 1000 lei/zi si in contract apar peste 10.000 lei, sunt curios daca va prindeti despre care sala e vorba...
    Desigur, este si varianta in care turneul de la Botosani tine 10 zile cu 200 oameni intr-o sala cu 5 mese, ca in povesti.

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    E jumatate de oras. Cu 5 restaurante incluse. 😂

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post
    Nu-mi dau seama ce calculeaza unii, poate ca au discounturi generoase pe alocuri dar va afisez doar o parte din contractul de inchiriere a salii polivalente, recent incheiat: 10205 fara tva, undeva la 12000 cu tva. Presupunem 210 jucatori.
    Logistica, premii, apa, oamenii , absolut totul se plateste.
    Ce tot povestiti aici ? Salam, bere, sapun, paranghelie, etc....in pret de 60 lei... Nu mai aveti ratiune, sunt alte preturi la dvs ? Si daca da, e asa mare diferenta ? Daca nu ai sponsori, suport din partea autoritatilor, scutiri de orice fel, nu poti organiza un concurs intr-o sala polivalenta doar cu cei 60 lei contributie, nu mai vorbesc de "mizel cu ceapa sau mustar".
    Implicati-va mai mult cu organizarea si mai putin de indicatii pretioase.
    Apropos' (intreb pt un prieten), l-ati ajutat pe d-nul Darlea macar la curatenie dupa concurs (intreb la general)? Ca banuiesc ca asa ar fi fost omeneste dupa ce v-a tratat regeste !
    O zi buna s-aveti si va astetam cu mare drag la concursul pe echipe Butterfly Boto5ani ce se va desfasura in aprilie. Ne straduim s-avem di tati!

    Respect.



    am uitat!!!
    cite zile dureaza turneul butterfly de la botosani?vad ca in contract scrie 35 de ore!!!+2 ore pregatire!!!
    dar cu marele respect care vi-l port si fara sa imbirlig pe ceea ce ati afisat nu scrie daca e sala polivalenta,sala mica sau ambele sali la pretul acela!!!
    un prieten este curios!!!

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post

    Daca faceti referire la Botosani va pot motiva taxa de 60 lei prin simplul fapt ca chiria "Salii cu cercuri" (o sala mai mica din incinta complexului sportiv unde se afla si Sala Polivalenta), este de 1000 lei/zi (acesta este pretul de anul asta, in trecut a fost 600 lei), daca vrei si caldura inca 200lei. O sa va atasez o factura daca neaparat doriti. Materialele de premiere in jur la 250-300 lei, apa si cafea cca 100 lei, (gustarea n-o mai iau in calcul), persoana responsabila cu sala care care vine de-acasa in timpul liber si are grija de sala 100 lei, chiria la 5 mese 200 lei, mingi 50-70 lei. Toate celelalte protocoale nu le mai afisez.
    Presupunand ca nimeni nu este scutit si ca TOATE persoanele au platit 60 lei (inclusiv organizatorii), ar fi: 5 mese x 6 jucatori (de regula, aprope la fiecare concurs au fost in jur la 30 de jucatori). 30x6=1800 (nicioada nu s-a incasat aceasta suma). Va rog calculati.
    Dar sa stii Bogdane ca nimeni n-a comentat pretul, am fost cu totii bucurosi ca am putut fi prezenti, ca am prins sala (de regula este foarte solicitata) si ca am reusit sa ne revedem.
    Daca s-a perceput 60 lei pentru a acoperi cat de cat cheltuielile, da, se poate spune ca ne-am batut joc de cei prezenti si dorim sa repetam. (cu toata prietenia, uneori prea va grabiti in a da "verdicte" de genul "va bateti joc" - ma refer strict la concursurile de tip B de la Botosani).
    Daca din 1800 lei nu v-au ramas macar 5000 inseamna ca nu sunteti bun de organizator.
    Si chiar si asa, tot puteati plati macar o gustare pentru dl. Jurescu...

    Lasă un comentariu:


  • MihaiLupu
    a răspuns
    Postat în original de Niculae.G Vezi post
    Domnule Mihai va vă lipsesc.datele problemei si cifrele pentru a face operatia matematica a unui concurs.
    Si iata ca avem si cifre reale, inclusiv date din contract. Ce facem in cazul asta?

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de roman bogdan Vezi post
    Bai fraților!!!! Dragi colegi !!!!! 60lei taxa la un turneu B ????? Va bateți joc de oameni????
    Unde s-a mai pomenit asa ceva?
    Daca faceti referire la Botosani va pot motiva taxa de 60 lei prin simplul fapt ca chiria "Salii cu cercuri" (o sala mai mica din incinta complexului sportiv unde se afla si Sala Polivalenta), este de 1000 lei/zi (acesta este pretul de anul asta, in trecut a fost 600 lei), daca vrei si caldura inca 200lei. O sa va atasez o factura daca neaparat doriti. Materialele de premiere in jur la 250-300 lei, apa si cafea cca 100 lei, (gustarea n-o mai iau in calcul), persoana responsabila cu sala care care vine de-acasa in timpul liber si are grija de sala 100 lei, chiria la 5 mese 200 lei, mingi 50-70 lei. Toate celelalte protocoale nu le mai afisez.
    Presupunand ca nimeni nu este scutit si ca TOATE persoanele au platit 60 lei (inclusiv organizatorii), ar fi: 5 mese x 6 jucatori (de regula, aprope la fiecare concurs au fost in jur la 30 de jucatori). 30x6=1800 (nicioada nu s-a incasat aceasta suma). Va rog calculati.
    Dar sa stii Bogdane ca nimeni n-a comentat pretul, am fost cu totii bucurosi ca am putut fi prezenti, ca am prins sala (de regula este foarte solicitata) si ca am reusit sa ne revedem.
    Daca s-a perceput 60 lei pentru a acoperi cat de cat cheltuielile, da, se poate spune ca ne-am batut joc de cei prezenti si dorim sa repetam. (cu toata prietenia, uneori prea va grabiti in a da "verdicte" de genul "va bateti joc" - ma refer strict la concursurile de tip B de la Botosani).

    Lasă un comentariu:


  • Bubucrys
    a răspuns
    Ma obliga conștiința sa recunosc și nu i-am cerut ajutorul d-lui Jurescu, a văzut ca nu prea am oameni și a mobilizat câțiva colegi inclusiv dânsul a ajutat la montarea și caratul meselor, mulțumesc.

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de roman bogdan Vezi post
    Bai fraților!!!! Dragi colegi !!!!! 60lei taxa la un turneu B ????? Va bateți joc de oameni????
    Unde s-a mai pomenit asa ceva?
    😂😂😂
    la bucuresti!!!!

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de sorin_client Vezi post

    Cine-a gresit plateste.
    Daca insa ma invinuiti de vreo fapta sau intentie de furt v-as ruga s-o si motivati.
    departe gandul de asa ceva,doar stiu ce s-a scris pe situl amatur la capitolul TURNEU SAVENI,cine a fost organizator si ce discutii au fost la vremea aceea!!!!!LUMEA VORBESTE!!!.....apropooo nu imbirlig,dar credeti ca la turneul respectiv se poate aplica proverbul romanesc ....NU STIE STANGA CE FACE DREAPTA?
    P.S
    familia Darlea nu mi-a cerut niciodata ajutorul,dar la orice turneu am fost si a fost nevoie am ajutat cu mare placere si fara interes.dl Bubulac poate comfirma asta la turneul campionilor.

    Lasă un comentariu:


  • roman bogdan
    a răspuns
    Bai fraților!!!! Dragi colegi !!!!! 60lei taxa la un turneu B ????? Va bateți joc de oameni????
    Unde s-a mai pomenit asa ceva?

    Lasă un comentariu:


  • sorin_client
    a răspuns
    Postat în original de jurescu sorin Vezi post

    noi nu avem sponzori,acesta este si motivul ptr care nu avem de unde FURA la impartirea premiilor SI BANII AJUNG PTR TOATE,poate daca am avea vreu primar ca la SAVENI, sa nu faca nimeni reclamatii ,sa dam banii inapoi.,...ar fi mai normal!!!????
    Cine-a gresit plateste.
    Daca insa ma invinuiti de vreo fapta sau intentie de furt v-as ruga s-o si motivati.

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X