Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Castigatorul Categoriei Elite de la Regional zona 1- Dubrovin Veniamin activeaza in prezent ca jucator la o echipa de tenis din Germania -TSV Stein, iata articolul :
    http://rttv.click-tt.de/cgi-bin/WebO...w&group=307914

    Interesant este ce cauta la noi intr o competitie de amatori.

    Sau daca mai avem cumva o competitie de amatori.Trageti dvs concluziile.
    Ultima editare de arjen_robben; 05.sep.2018, 14:52.

    Comentariu


    • Postat în original de arjen_robben Vezi post
      Castigatorul Categoriei Elite de la Regional zona 1- Dubrovin Veniamin activeaza in prezent ca jucator la o echipa de tenis din Germania -TSV Stein, iata articolul :
      http://rttv.click-tt.de/cgi-bin/WebO...w&group=307914

      Interesant este ce cauta la noi intr o competitie de amatori.

      Sau daca mai avem cumva o competitie de amatori.Trageti dvs concluziile.
      Aceasta problema este sesizata corect..Castigatorul de la Elite si cel de la Open erau niste necunoscuti pentru organizatorul Sorin Corneanu,care a decis sa i inscrie conform categoriei pt care respectivii au optat,dar ambii s-au dovedit net superiori celorlalti participanti de la categoriile respective.S-a propus ca pe viitor la orice turneu A+ jucatorii cu MP 0 si care nu au mai participat la turnee sa nu fie acceptati...Dar parca era vorba de Branza..
      of all the things i lost i miss my mind the most

      Comentariu


      • Postat în original de Kralizec Vezi post
        Domnule Dena, numai la conspiratii va ganditi! Anexa V a fost uitata si la sesizarea dvs. am copiat-o pe cea de la regulamentul din 2017. Cat despre topicul "explicatii" e tot acolo unde a fost. Nu a sters nimeni, nimic!
        Eu unu nu o gasesc, stiu ca era la Fight si acum nu mai este. Poate ma lamuriti si pe mine. Anexa V cred ca a disparut pentru ca se impune de catre d-l Giosan, fara nici o baza regulamentara, ca in cazul in care in superioare se fac grupe de 3 pentru completare sa se ia cel mai bun loc 5 (sau cele mai bune doua locuri 5), solutie care mie nu mi se pare fezabila pentru ca este imposibil de pus in practica. Cei mai multi dintre participanti care termina grupele inferioare pe locul 5 pleaca acasa imediat ce termina ultimul meci. Nu poti sa ii opresti pe cei de pe locul 5 sa ramana la sala o ora, poate doua, ca poate poate este cel mai bun loc 5. Asa ca de cele mai multe ori cand s-a procedat asa au acces in superioare jucatori care habar nu aveau ca s-au calificat si urmareau turneul in pat.

        Comentariu


        • Si cum vi se par aceste lucruri?Tolerabile sau nu?
          Lumea plateste biletul la circ , intra in sala si se distreaza.Totul e OK?

          Comentariu


          • 18, 36, 54, 72, 90, 108 sunt numerele de jucatori care permit grupe de cate 3, fara promovarea jucatorilor 5 din grupa. Orice alta varianta ar trebui sa mearga pe grupe superioare de 4. O singura data m-am hazardat si am primit un upercut instantaneu.

            Comentariu


            • Postat în original de Dan2 Vezi post
              18, 36, 54, 72, 90, 108 sunt numerele de jucatori care permit grupe de cate 3, fara promovarea jucatorilor 5 din grupa. Orice alta varianta ar trebui sa mearga pe grupe superioare de 4. O singura data m-am hazardat si am primit un upercut instantaneu.
              Adica 18 si multipli de 18.

              Comentariu


              • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                Si cum vi se par aceste lucruri?Tolerabile sau nu?
                Lumea plateste biletul la circ , intra in sala si se distreaza.Totul e OK?
                Nu este un circ, este o competitie cu reguli. In limita posibilitatilor, dorim si incercam sa le si respectam. Uneori nu reusim si mai primim si suturi. Niciodata nu vom putea stapani prezenta jucatorilor legitimati in Amarur si orice paragraf oricat de bine chibzuit va avea puncte slabe care vor fi exploatate de nemultumiti. Azi unii, maine altii. Dar asta nu va insemna ca inchidem portile.
                In privinta legitimatilor de pe alte meleaguri, pana cand nu sunt descoperiti de cineva istet, pana nu sunt verificati de cineva competent, pana nu se ia o decizie de participare sau nu, functioneaza prezumtia de nevinovatie, altfel se numeste abuz. Nu este suficient ca organizatorul XX sa admire jocul unui nou participant si sa hotarasca singur nivelul de superliga si sa-l elimine din concurs, ci trebuie dovezi. Nici nu are timpul disponibil sa-l verifice pe mapamond. De aceea, Mihai, e nevoie de cineva ca tine, sa miroasa toate clasamentele din liga a sasea din Germania sau Burkina Faso, sa stabileasca daca nivelul acelui campionat este de nivel 1, 2 sau 3 si sa anunte persoanele de decizie din Amatur. Te bagi sa-i verifici pe toti, sau se ofera altcineva?

                Comentariu


                • Si as mai intreba ceva: Daca liga a 8-a din Germania etse compusa din amatori, dar, fiind bine organizati, (nu ca noi) si-au stabilit campionate de amatori, legate ierarhic de cele de profesionisti (alea, primele doua sau cinci, nu mai stiu bine ), inseamna ca ei sunt legitimati si ii trimitem sa joace doar la ei acolo, sau ii consideram amatori nitel mai destepti ca noi si le furam un pic din experienta?

                  Comentariu


                  • Daca dvs nu știți ce se poate face domnule Dan,noi știm și mai puține.platim,jucam o luam in freza și plecăm mulțumiți acasă.n a mers nici de data asta.n avem valoare de amatori

                    Comentariu


                    • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                      Castigatorul Categoriei Elite de la Regional zona 1- Dubrovin Veniamin activeaza in prezent ca jucator la o echipa de tenis din Germania -TSV Stein, iata articolul :
                      http://rttv.click-tt.de/cgi-bin/WebO...w&group=307914

                      Interesant este ce cauta la noi intr o competitie de amatori.

                      Sau daca mai avem cumva o competitie de amatori.Trageti dvs concluziile.
                      Postat în original de cata_60
                      Aceasta problema este sesizata corect..Castigatorul de la Elite si cel de la Open erau niste necunoscuti pentru organizatorul Sorin Corneanu,care a decis sa i inscrie conform categoriei pt care respectivii au optat,dar ambii s-au dovedit net superiori celorlalti participanti de la categoriile respective.S-a propus ca pe viitor la orice turneu A+ jucatorii cu MP 0 si care nu au mai participat la turnee sa nu fie acceptati...Dar parca era vorba de Branza..

                      ...si daca ar fi dupa mine i-as primi pe cei din Moldova si nu numai ori de cate ori si-ar exprima dorinta sa participe. Bineinteles la elite. O placere sa-i vezi jucand, o cinste sa joci impotriva lor.
                      Si sa stiti d-le arjen_robben, ca nu-i chiar de speriat nici Veniamin si nici surorile Branza. Lui Veniamin i-a "servit" un 3-1 Aga Alexandru de mai mare frumusetea. Asa ca nu stiu de unde temerea asta de cei legitimati !? De surorile Branza nici nu mai spun, nu-s de speriat nici ele. Dimpotriva, frumoase fetele !
                      Veniamin a castigat concursul (poate) si datorita retragerii jucatorilor Aga si Onufrei care au avut si alte activitati in aceeasi zi si care erau printre favoriti. Asa ca... mai usurel cu legitimatii.
                      Problema a fost la Open la care tot un jucator moldovean a castigat si poate ca trebuia inscris la Elite sau Incepatori (avand media 0).
                      Eu zic ca, cu putina atentie, multi din cei care au pierdut la sus numitii puteau trece la etapa urmatoare mai ales ca parte din meciuri s-au terminat cu 3-1 sau 3-2.

                      Mai urmeaza sa votati sa aiba drept de participare in Amatur doar romanii "declarati" si care au fost la vot.

                      Elite a fost creata pentru un anumit tip de jucatori si cred ca ar trebui sa fie si mai permisiv regulamentul decat este in aceast moment. Adica DA, sa poata participa si Timo Boll daca vrea. Fac pariu ca as avea lista de asteptare mai mare decat cea cu inscrisi daca mi-as putea permite sa invit 1 sau 2 jucatori de elita mondiala si as mai face pariu ca si-ar dori 99% din amaturisti sa dea un set cu unul dintre ei.

                      Pe cei care se feresc si trantesc meciuri ca sa nu treaca la categoria superioara, nu-i vedeti ? Ca al naibii sa fiu daca nu-s mai suparati cei "buni" ca si-au luat bataie decat cei mai slabi. Ca aia saracii oricum sunt condamnati. Dar vezi draga Doamne, sa nu care cumva sa le strice un no-name drumul spre victorie. Iaca ca se-ntampla.
                      Multi dintre jucatorii de la Elite au jucat in trecut la diferite echipe, chiar au migrat. Din anumite motive nu le-au mai convenit si au revenit in Amatur. Iar cand se-ntorc oricum au un bagaj de cunostinte mult mai ridicat. Ce sanse mai am eu (care joc de 2 ori/luna) sa trec de unul de ei? Dar imi pare bine ca-l am ca adversar pentru ca daca l-as invita la un antrenament sigur ar avea treaba acasa sau ar fi plecat din oras. Asa ca, la concurs e "obligat" sa joace si cu mine. Din acest motiv imi doresc ca jucatorii cu adevarat buni sa aiba acces la categoria Elite fara nici o conditie.

                      Pentru cei "speriati" de legitimati exista varianta "fofilare" si pot ramane la o categorie inferioara ori de cate ori este nevoie (ii rog sa ma scuze pe cei in cauza).

                      Respect.
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                        Si cum vi se par aceste lucruri?Tolerabile sau nu?
                        Lumea plateste biletul la circ , intra in sala si se distreaza.Totul e OK?
                        Inaintea turneului A+ de la BT am intrebat pe pagina coorodnatorilor pe cei in conducere daca surorile Branza au drept de joc,fiind componente ale lotului de juniori a Rep Moldova. Am primit raspunsul ca atat timp cat nu sunt divizionare A sau SL au drept de joc conform Regulament Amatur 2018. Juctorul Dubrovnii se incadreaza in aceeasi categorie.
                        Bun rau avem un regulament in vigoare,faceti propuneri de modificare in topicul ce va fi deschis in preajma TF.
                        Dvs va victimizati,discutati in contradictoriu cu toata lumea ,va certati cu unul-altul si apoi hop,rugam adminul sa ne schimbe nick ul sau sa ni l anuleze ca si asa nu mai intram pe forum....Pana ne razgandim
                        of all the things i lost i miss my mind the most

                        Comentariu


                        • Cred că aveți perfecta dreptate/ o sa trîntesc toate turneele de la open până îmi pica media la avansații și pe cele de la avansați până ajung începător.buna idee mi ați dat
                          Ultima editare de arjen_robben; 05.sep.2018, 16:14.

                          Comentariu


                          • Iar acum dați ne voie sa votam ce a propus de nul lazaroiu am încheiat discuția asta
                            Aveți votul meu domnule lazaroiu și vă mulțumesc pentru inițiativa.
                            Ultima editare de arjen_robben; 05.sep.2018, 16:38.

                            Comentariu


                            • Nici asta nu- i ușor... tot nu pot să uit turneul unde s-au întâlnit 2 astfel de jucători în aceeași grupă
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                1.Dle Lazaroiu,de ce nu propuneti in noul regulament 2019 interzicerea participarii legitimatilor? Care credeti ca va fi rezultatul votului atata vreme cat mai mult de jumatate din turneele Amatur se folosesc mese apartinand unor cluburi si asociatii cu profil tdm,afiliate la FRTM,foste ,actuale sau posibil viitoare participante la campionatele diviziilor federatiei.?In zona 1-Moldova-procentul se apropie de 100%.
                                2.pt dl arjan_robben-apropos,nu sunteti cumva fostul mmroglobal net,al carui ultim post spunea,citez:"Buna seara,
                                Am o mare rugăminte.va rog sa mi suspendați definitiv contul pe www.tenisdemasa.ro e vorba de mmroglobalnet ,voi vizita site ul fara vreun cont anume și mă voi înscrie telefonic la turnee sau voi ruga amicii să mă înscrie.va multumesc"?-
                                Exista o evidenta a jucatorilor si jucatoarelor divizionare B,A,SL.,o gasiti in subforumul "Organizare Amatur"
                                In ceea ce o priveste pe medaliata din Insulele Fiji si campioana Moldovei,dsoara Natalia Branza, a carei prezenta la turnee o fluturati ca pe o sperietoare,va aduc la cunostinta ca si ea si sora ei au participat la recentul turneu A+ de la Botoșani,niciuna din ele nereusind o clasare pe podium
                                Mesele cluburilor si asociatilor voastre au fost cumparate din banii amaturistilor,dupa ce v-ati tras toti coordonatorii mese ati scos cotizatia si ati bagat taxa p....uli de un leu sau doi ca sa ne inchideti gura...

                                Comentariu


                                • Daca tot ati facut 4 categorii de valori(chiar foarte corect)macar aveti bunul simt si la turneul final sa premiati campionii pe judet la toate nu preferantial pentru ca elitul nu prea are treaba cu amatorii deci nu mi se pare corect sa se premieze cel mai bun din fiecare judet dupa clasament doar la una sau doua categorii,chiar daca premiati cu o amarita de diploma dar nu mai faceti discriminari intre categori pentru ca taxa (care a suferit deja o mare inflatie pentru coditiile oferite la majoritatea turneelor)ete egala pentru toti.PS am vrea si noi participantii sa votam si sa propunem coordonatorii acestui circuit pe care ati cam pus ghearele

                                  Comentariu


                                  • Discutam de ceva timp despre Legitimati, despre categoriile AmaTur, despre valori si mediile lor, si după cum observăm nu ajungem niciodată la un consens.

                                    -dacă eliminăm legitimații dăm cu piciorul multor colegi sau prieteni;

                                    Dacă facem categoria Elite numai pentru Legitimati plus restul care cere expres ( mai sunt printre noi dornici să joace cu valori) sunt alte probleme, cum ar fi:
                                    a) nu sunt destui Legitimati, probabil în timp se aduna pentru a se ține si aceasta categorie;
                                    b) dacă legitimații fac parte separată din circuit (elite) , categoria imediat inferioară (open) are de tras cu cei nelegitimatii care au valoare;
                                    c) dacă se amesteca la Elite legitimații cu cei valoroși (nelegitimatii), sa zicem de la media 35^ nu avem garanția că iese bine. De fapt unii comentatori nici nu au ajuns la Elite sa vada cum este. în concluzie "lovim" exact în cei care au bun simț sau cei intetesați;
                                    d) dacă ca se face categoria Elite cum am spus , legitimații amestecați cu nelegitimatii care au media peste 35^ o sa creasca artificial media openistilor indiferent de voința lor, asta pentru că o să lipsească valorile de peste 35^ si cupele se obtin mai usor, în concluzie multi openistii ajung la MP 35;
                                    -s-a discutat si despre divizioanarii A, SL, care pot fi primiți dacă au un număr de turnee în AmaTur. Păi cu să se hotărască un nr de 30 si nu 17, sau de ce 50 si nu 30, uite așa încep alte discutii;

                                    Citesc mesajele unora si nu inteleg ce vor. Mihai, tu de ce ai avut dublură la cont/user ?, nimeni nu a vrut să te retragi sau sa-ti anuleze contul, ai cerut singur, eu zic sa te concentrezi pe un subiect, nu-l murdării cu baliverne gen "trîntesc meciurile" chipurile ar fi singura soluție. Stim cu totii ca sunt destui care stau "capră" la masa de tenis, e problema lor, s-au făcut cunoscuți și nu este o reala placere sa-i vezi cum socotesc mai mult decât joacă.

                                    Sunt destui care nu-si doresc un adversar bunicel, si totusi se străduie să joace, nu se gandesc la medie, ba chiar sunt oameni în etate, au mult bun simt.

                                    Acum doi ani s-a vrut o categorie Elite în care să joace cei buni, în special legitimații, si iaca ce categorie avem. Avem pe cei de la open care nu-si mai doresc să primim legitimații. Oare dacă nu mai sunt legitimații la Elite nu cumva ne deranjează si cei care au invatat tenis, adică cei cu mediile peste 40? E clar, nu sunt agreați cei care fac multe victorii sau care au abonament la podium.

                                    Am vorbit cu Adi Lazaroiu care zicea ca-si doreste un regulament de o singură pagina A4, ok , sa presupunem ca si eu sunt de acord, dar cand vine "Mihai" si intreaba cine are drept de joc (de ex) nu poti sa-i spui "din burta", si uite asa sunt sute de exemple. Cred ca la nivelul la care s-a ajuns, dacă ar fi numai o pagină, s-ar bate lumea pe la turnee pe motiv că de ce asa si nu așa! Organizatorii cum ar face? Cred ca dupa bunul plac.

                                    ?n concluzie , se stie, niciodată nu suntem toti de aceiași parere, asa ca mai incercam!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Domnule Gelu , putem propune ca legitimatii sa joace numai la Elite si numai in grupa inferioara?Dupa terminarea grupei sa nu fie afectate rezultatele celorlalti(amatori) deci meciurile cu ei sa nu fie luate in calcul.Pentru ca unii amatori pierd puncte atunci cand au nevoie de ele,jucand cu jucatori legitimati.Va dati seama ca nu fac sute de km degeaba doar sa se plimbe prin sali de tenis.Ma rog, o varianta de compromis de felul acesta, s o putea?

                                      PS O sa mi cer contul inapoi,nu m a suspendat nimeni, m am suspendat eu.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                        Domnule Gelu , putem propune ca legitimatii sa joace numai la Elite si numai in grupa inferioara?Dupa terminarea grupei sa nu fie afectate rezultatele celorlalti(amatori) deci meciurile cu ei sa nu fie luate in calcul.Pentru ca unii amatori pierd puncte atunci cand au nevoie de ele,jucand cu jucatori legitimati.Va dati seama ca nu fac sute de km degeaba doar sa se plimbe prin sali de tenis.Ma rog, o varianta de compromis de felul acesta, s o putea?

                                        PS O sa mi cer contul inapoi,nu m a suspendat nimeni, m am suspendat eu.
                                        Si ce crezi ca legitimatii vin la socializare sau sa participe competitiv ,probabil nu au cu cine sa se antreneze si vin sa joace cu pinguinii

                                        Comentariu


                                        • Cele patru categorii avantajeaza pe toata lumea zic eu

                                          Comentariu


                                          • Pai oricum asta fac-vin de fapt sa joace cu pinguinii Dane- e ca si cum ai vrea tu sa te mai duci si tu la Incepatori.Eu n as juca.

                                            Unii poate ar juca daca i ar plati cineva.Cine stie.

                                            Comentariu


                                            • Rog , pe orice coordonator , sa aduca in acest topic , propunerea mea din pagina coordonatorilor , referitoare la regulament de 1 pag.+ sistem de joc .Multumesc !

                                              Comentariu


                                              • Asta este viața... Legitimații să joace la "Elite"... Sau, ori... Categorie separată.... "MESERIAȘI "...
                                                BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                                Blade: KAZAK
                                                FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                                Comentariu


                                                • Corect ar fi 3 categorii... AMATORI... OPEN... LEGITIMAȚI..... sau MASTERS... cei care au MP peste 30 și vor să joace la MASTERS nu-i poate opri nimeni... Să fie bine!!!
                                                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                                  Blade: KAZAK
                                                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                                    Asta este viața... Legitimații să joace la "Elite"... Sau, ori... Categorie separată.... "MESERIAȘI "...
                                                    tu ce faci socializezi la ora asta

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X