Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Postat în original de petrescu liviu Vezi post
    Dupa experienta de la Izvorani, va pot impartasi cateva impresi:
    -fiecare participant,arbitru sau oficial s-a prezentat cu testul COVID-19 valabil cu 72 ore inainte de inceperea competitiei. Asta a dat o siguranta si o incredere tuturor.
    -la sosire in complex am fost preluati de un medic care a luat temperatura si nivelul oxigenului din sange,(tot lui am predat si rezultatul testului COVID-19)
    -toata lumea a purtat permanent masca, doar la masa de joc nu si cand mancam.
    -in sala nu aveau acces decat echipele programate sa joace la orele afisate (puteai merge cu maxim 45 minute inainte de joc).
    -la masa de joc nu se puteau incalzi decat 2 jucatori (in tarcul mesei deasemenea numei cei 2 sportivi ce se antrenau)
    -in tribune fiecare echipa avea loc prestabilit,cu distanta optima intre celelalte participante,iar aici purtarea masti a fost obligatoriu
    -fiecare jucator primea cate o punga plastic de unica folosinta pentru prosop,si cu aceasta putea folosi suportul de prosoape.
    - nu aveai voie sa stergi mana transpirata pe masa
    -fiecare jucator venea echipat,doar schimba incaltamintea de sala intr un loc prestabilit,inainte de intrarea in sala
    -dupa fiecare set masa era dezimfectata de arbitru care a purtat masca tot timpul competitiei
    -in fiecare dimineata,sportivi si oficiali trebuiau sa treaca pe la la doctor sa li se ia temperatura si nivelul oxigenului din sange
    -odata intrati in complexul olimpic nu mai puteai iesi sau odata iesit nu mai puteai intra(am intrebat la bucatarie pe cei ce ne serveau si ne spuneau ca fac testul COVID-19 saptamanal si verificati in fiecare dimineata de doctor ,ca si noi)
    -aparate cu dezimfectant la tot pasul
    Cred ca toate aceste masuri au condus la desfasurarea competitiei intr-o oarecare siguranta si incredere,dar cu discomfortul creeat de regululile de igiena si siguranta impuse.
    Nu s-a inregistrat nici un eveniment nedorit in aceasta perioada.
    Buna seara Liviu,trebuie sa invatam sau sa tragem concluzii ??!!

Lasă un comentariu:

• petrescu liviu
    a răspuns
    Dupa experienta de la Izvorani, va pot impartasi cateva impresi:
    -fiecare participant,arbitru sau oficial s-a prezentat cu testul COVID-19 valabil cu 72 ore inainte de inceperea competitiei. Asta a dat o siguranta si o incredere tuturor.
    -la sosire in complex am fost preluati de un medic care a luat temperatura si nivelul oxigenului din sange,(tot lui am predat si rezultatul testului COVID-19)
    -toata lumea a purtat permanent masca, doar la masa de joc nu si cand mancam.
    -in sala nu aveau acces decat echipele programate sa joace la orele afisate (puteai merge cu maxim 45 minute inainte de joc).
    -la masa de joc nu se puteau incalzi decat 2 jucatori (in tarcul mesei deasemenea numei cei 2 sportivi ce se antrenau)
    -in tribune fiecare echipa avea loc prestabilit,cu distanta optima intre celelalte participante,iar aici purtarea masti a fost obligatoriu
    -fiecare jucator primea cate o punga plastic de unica folosinta pentru prosop,si cu aceasta putea folosi suportul de prosoape.
    - nu aveai voie sa stergi mana transpirata pe masa
    -fiecare jucator venea echipat,doar schimba incaltamintea de sala intr un loc prestabilit,inainte de intrarea in sala
    -dupa fiecare set masa era dezimfectata de arbitru care a purtat masca tot timpul competitiei
    -in fiecare dimineata,sportivi si oficiali trebuiau sa treaca pe la la doctor sa li se ia temperatura si nivelul oxigenului din sange
    -odata intrati in complexul olimpic nu mai puteai iesi sau odata iesit nu mai puteai intra(am intrebat la bucatarie pe cei ce ne serveau si ne spuneau ca fac testul COVID-19 saptamanal si verificati in fiecare dimineata de doctor ,ca si noi)
    -aparate cu dezimfectant la tot pasul
    Cred ca toate aceste masuri au condus la desfasurarea competitiei intr-o oarecare siguranta si incredere,dar cu discomfortul creeat de regululile de igiena si siguranta impuse.
    Nu s-a inregistrat nici un eveniment nedorit in aceasta perioada.

Lasă un comentariu:

• Gigi Spin
    a răspuns
    PUTNA te intereseaza sigur !

Lasă un comentariu:

• Constantin Sursilov
    a răspuns
    Postat în original de mihais mioveni Vezi post

Radio Erevan raspunde: Da ..... La Al...Bena!
    Neinteresant

Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro prin intermediul Tapatalk

Lasă un comentariu:

• mihais mioveni
    a răspuns
    Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
    Vad postat un turneu la Botosani... Se dau drumul la B-uri?

Radio Erevan raspunde: Da ..... La Al...Bena!

Lasă un comentariu:

• Constantin Sursilov
    a răspuns
    Vad postat un turneu la Botosani... Se dau drumul la B-uri?

Lasă un comentariu:

• cata_60
    a răspuns
    Impresii de la Izvorani,retur div B 2019/2020;
    O atmosfera ultra-paranoica,cu accente caragialesti...3 echipe absente.
    Daca lucrurile nu reintra pe un fagas cat de cat normal renuntarile la activitatea competitionala 2020/2021 vor continua,cu siguranta

Lasă un comentariu:

• Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Postat în original de cata_60 Vezi post
    Returul diviziilor B, A, SL va ncepe, esalonat de lla 01 09, vezi site FRTM
    Condițiile impuse de DSP în conformitate cu prevederile stării de alerta sunt draconice. Nu cred ca vom putea face A uri pana nu se termina cu stările astea
    Buna seara domnule Catalin,nu esalonat,grupat totul la Izvorani incepand de maine 01.09.2020.Toate gandurile bune.

Lasă un comentariu:

• Constantin Sursilov
    a răspuns
    Eu m-aș mulțumi și cu niște B-uri până se va putea face mai mult!

Lasă un comentariu:

• Kralizec
    a răspuns
    Si mai simplu, te-as ruga sa nu politizezi forumul.

Lasă un comentariu:

• Cristian Istrate
    a răspuns
    Postat în original de cata_60 Vezi post
    Condițiile impuse de DSP în conformitate cu prevederile stării de alerta sunt draconice. Nu cred ca vom putea face A uri pana nu se termina cu stările astea
    Avem 2 variante Catalin, ori cade acest guvern "foarte competent" cat mai curand, ori ne vedem in 2022, simplu !

Lasă un comentariu:

• cata_60
    a răspuns

Lasă un comentariu:

• marcelgiosan
    a răspuns
    - Ion Marius Giol Mihai -

Lasă un comentariu:

• marcelgiosan
    a răspuns
    Cu speranța că în curând vom putea relua competițiile AmaTur încercăm să mai mișcăm câte ceva din punct de vedere tehnic, măcar!
    Inspirat de o transmisiune Live făcută de clubul la care activează Vlad Fărcaș în America, San Antonio Table Tennis Club, care a făcut un Live pe Facebook de la Turneul Texas Twelve (Top 12), am încercat să găsesc o aplicație care să permită afișarea scorului LIve în timpul streamingului, direct de pe telefon.

P.S.
    Pe Vlad il puteti urmari la minutul 2:10:00!
    Felicitări pentru Victorie, Calificare în fazele finale și...Organizarea Turneului!

Din păcate aplicația folosită la acest Live (Live TT Scoreboard) este gandita pentru un streaming de pe calculator si combinata cu un program de streaming de tip OPS.

Am gasit insa alta, dezvoltata de catre SportCam, care se instaleaza foarte usor pe telefon si e foarte simplu de folosit la Live-urile cu telefonul pe Facebook.
    Dezavantaje fata de Live TT Scoreboard:
    - doar 10 caractere pentru numele jucatorilor;
    - nu se poate seta jucatorul care serveste;
    - aplicatia e generalista, pentru mai multe sporturi, dar merge si la tenis de masa.
    Avantaje:
    - se pot seta culorile tricourilor celor doi jucatori pentru identificarea corecta;
    - se pot vedea rezultatele pe puncte la toate cele 3, 4 sau 5 seturi;
    - e foarte usor de folosit de catre operatorul video.

Am stat aseara si am butonat-o un pic, testand-o pe un meci din 2016 dintre Ion Marius și Giol Mihai, filmând direct pe ecranul calculatorului un video de pe Youtube.
    Treceti peste calitatea proasta a filmarii sau peste podeaua si peretii albi ai salii de la CS Lipan Table Tennis (care intre timp are pe jos Grabo Rocket si peretii roz) și urmariti modificarile de scor din dreapta sus.
    Poate mai sunt și alți pasionați care vor găsi pe net o aplicatie mai buna. Keep in touch!

Lasă un comentariu:

• Comitetul Director
    a răspuns
    Ca urmare a escaladării numărului de infectări zilnice am recomandat Organizatorilor de turnee să se gândească de două ori înainte de a se aventura la organizarea de turnee B în prima parte a lunii August.
    Nu vrem să închidem total activitatea așa cum s-a întâmplat în Starea de urgență și trăim cu speranța că se va ajunge cât mai curând la vârful acestui al doilea val, iar curba numărului de cazuri noi va începe să se aplatizeze.

Momentan există intenții de turnee B la Botoșani și Tulcea în week-end-ul 15/16 August, Târgoviște și Constanța în week-end-ul 22/23 August, iar la București Turneul dorit în prima săptămână din August va fi reprogramat cât de curând în funcție de evoluția numărului de cazuri noi din perioada următoare.
    Toate cele bune și sănătate maximă!

Lasă un comentariu:

Procesare...
X