Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de sevraj Vezi post
    Domnule Corcoz, un mare bravo pentru toate cele realizate. Pe cuvant, un mare bravo.
    Dar nu despre asta discutam, nu mi as permite niciodata sa spun unui om, care construiește si pune suflet in ceva, de ce o face? . Toate cele enumerate va fac din punctul meu doar incompatibil cu functia de coordonator cu drept de vot, ptr ca din pacate, cum am mai punctat, este omeneste sa nu mai aveti obiectivitatea necesara cand trebuie sa luati o hotarare ptr amatur, ptr ca sunt subiecte care poate si subliniez poate, se bat cap in cap ca interes, cum e de exemplu problema legitimatilor. E omeneste sa nu va mai puteti gandi la binele majorității din amatur, daca ptr asta trebuie sa va taiati craca de sub picioare ca sa spun asa. Nu o sa votati niciodata eliminarea legitimatilor, vot?nd astfel practic o auto eliminare.
    Inca o data, un mare bravo pentru toate cele realizate si nu te opri!
    Din ceea ce am expus mai sus se înțeleg mai multe lucruri...Imi spuneti ca nu pot fi obiectiv? Asa cum știți hotăr?rile se iau in urma unui vot democratic. Eu nu beneficiez de vot multiplu asa că...!? Ca sa fiu sincer chiar dacă nu ma consider profesionist este bine ca fiecare categorie sa fie reprezentată. V-am scris si mai sus, inclusiv sondajele facute de colegii noștri arată intre jucătorii de Elite arată clar ca majoritatea isi doresc sa joace cu acești profesioniști cum va place sa le spuneți. Asta spune multe ,nu? Sau poate ar fi bine să nu ținem cont de parerea lor pentru că mai sunt și câțiva care sunt împotriva ? Cand s-au scos fețele interzise de exemplu eu am fost împotriva scoaterii lor dar m-am supus majorității si m-am conformat. Mi se pare destul de corect. Altfel ce ar fi trebuit să invoc: ca toti ceilalți erau incompatibili,ca nu sunt obiectivi,etc. doar ca nu aveau aceeași părere cu mine? Ma rog,vom vedea ce va fi. Pana atunci ar trebui totuși să vă situați într-una din tabere. Partea cu "Nu știu daca-i bine " nu va face cinste.

    Comentariu


    • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
      Din ceea ce am expus mai sus se înțeleg mai multe lucruri...Imi spuneti ca nu pot fi obiectiv? Asa cum știți hotăr?rile se iau in urma unui vot democratic. Eu nu beneficiez de vot multiplu asa că...!? Ca sa fiu sincer chiar dacă nu ma consider profesionist este bine ca fiecare categorie sa fie reprezentată. V-am scris si mai sus, inclusiv sondajele facute de colegii noștri arată intre jucătorii de Elite arată clar ca majoritatea isi doresc sa joace cu acești profesioniști cum va place sa le spuneți. Asta spune multe ,nu? Sau poate ar fi bine să nu ținem cont de parerea lor pentru că mai sunt și câțiva care sunt împotriva ? Cand s-au scos fețele interzise de exemplu eu am fost împotriva scoaterii lor dar m-am supus majorității si m-am conformat. Mi se pare destul de corect. Altfel ce ar fi trebuit să invoc: ca toti ceilalți erau incompatibili,ca nu sunt obiectivi,etc. doar ca nu aveau aceeași părere cu mine? Ma rog,vom vedea ce va fi. Pana atunci ar trebui totuși să vă situați într-una din tabere. Partea cu "Nu știu daca-i bine " nu va face cinste.
      Imi pare rau sa constat, dar mintiti aici. Sau "eu am fost impotriva scoaterii lor dar m am supus majoritatii si m am conformat" inseamna ca v ati conformat majoritatii si ati votat ca ea? In orice caz o minciuna exista, ori mintiti ca ati fost impotriva ptr ca ati votat ptr scoaterea fetelor, ori mintiti ca nu exista discutii preliminare votului pe chestiuni importante si ati stiut ce va vota majoritatea si v ati conformat. De ce spun toate astea? La acea sedinta am participat si votat si am fost singurul care a votat impotriva.
      Aici se poate vedea la punctul 1 rezultatul votului...



      Deci mai usor cu vorbe de genul "nu va face cinste"

      Comentariu


      • Parca si Roman Bogdan a fost împotriva,asta inseamna ca avem cate 0,33 % din acel vot.

        Comentariu


        • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
          ...Partea cu "Nu știu daca-i bine " nu va face cinste.
          Aici va rog sa ma scuzati daca v-am lezat in vreun fel. M-am referit doar la faptul că sunt convins ca v-ati format deja o parere. Aveti capacitatea necesară ,sunt convins de asta. Si indiferent care ar fi ea eu v-o respect !

          Comentariu


          • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
            Rog , pe orice coordonator , sa aduca in acest topic , propunerea mea din pagina coordonatorilor , referitoare la regulament de 1 pag.+ sistem de joc .Multumesc !
            Si mai e ceva , nu este doar ideea mea , in noul an competitional sa jucam pe categori de varsta + open ( joaca inclusiv superliga ). Ideea are mai multa logica , daca doriti putem dezbate subiectul !

            Comentariu


            • Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
              Si mai e ceva , nu este doar ideea mea , in noul an competitional sa jucam pe categori de varsta + open ( joaca inclusiv superliga ). Ideea are mai multa logica , daca doriti putem dezbate subiectul !
              Si cite grupe de varsta s-ar putea face Aurica

              Comentariu


              • Postat în original de dantim Vezi post
                Si cite grupe de varsta s-ar putea face Aurica
                ca la federatie������

                Comentariu


                • Pentru fiecare câte una ar mulțumi pe toată lumea ... cred ...
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                    Pentru fiecare câte una ar mulțumi pe toată lumea ... cred ...
                    Tu vei duce greul,la actualizare cand schimbam prefixul������

                    Comentariu


                    • Posibil ... dar, inevitabil, după un an-doi se va juca la fiecare categorie de vârstă pe 2-3-4 categorii valorice ... va fi nevoie de un computer mai performant ...
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • 0 -35 ;35 - 50 ; 50 -100 ; open . La open joaca toti legitimatii (superliga , A si B )+ cine doreste , de la celelalte cat..

                        Comentariu


                        • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                          0 -35 ;35 - 50 ; 50 -100 ; open . La open joaca toti legitimatii (superliga , A si B )+ cine doreste , de la celelalte cat..
                          Asa,si cum vezi tu corectitudinea aici, 50 -100 si 0-35 chiar ca sint de tot risul Adi ,nici 35-50 nu mi se pare normala( ce sa mai zic ca sint si o gramada de fosti legitimati care nu vor fi curiosi de open)...........

                          Comentariu


                          • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                            0 -35 ;35 - 50 ; 50 -100 ; open . La open joaca toti legitimatii (superliga , A si B )+ cine doreste , de la celelalte cat..
                            si cu cat 100+ cum ramane?
                            ne cearta Nea Titi.
                            nu mai asiguram continuitate Amaturului

                            Comentariu


                            • Acolo să joace foștii legitimați, după ce-și sărbătoresc suta
                              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • ...bla , bla , bla . Aveti si solutii ?

                                Comentariu


                                • Nu prea si nici nu cred că se vor găsi prea curând ... dl.Petrescu este la 50+, nr.1 in clasament ... probabil jucătorii de 60 de ani îl vor trimite să joace cu juniorii ... si mai s?nt multe exemple de genul ...
                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                  Comentariu


                                  • La ora actuala ategoriile sunt formate dupa valoare, dar dupa noul sistem propus vom avea grupe de varsta. Va trebui sa analizam avantajele si dezavantajele noului sistem propus. Dupa mine totusi ar trebui sa pastram grupele valorice( chiar daca pentru mine la 53 de ani este greu sa tin pasul cu cei tineri), iar odata pe an FRTM organizeaza Campionatul National de veterani si acolo am putea participa dupa varsta. Dezavantajul organizarii dupa varsta este ca la un moment dat tot aceeasi persoane ne vom intalni si ne vom plictisi unul de celalalt. Daca observam orice campionat din lume, national observam ca diviziile sunt valorice si nu varstnice.
                                    Pt. a nu fi prea multa vorba vin si cu propuneri concrete, care poate se vor lua in calcul:
                                    1. Formarea unei categorii ELIT-1 in care sa participe toti divizionarii-SL, A,B, plus cei care vor.
                                    ELIT-2 toti cu media 30 sau mai mult.
                                    De la mp 20-30 OPEN. Persoanele peste 50 de ani chiar daca au media peste 30 sa participe la OPEN( daca vor la alta categorie , pot).
                                    Categoria incepatori cu avansati sa fie comasati si participa toti de la mp 0-20.
                                    Jucatorii din tarile straine pana la 14 ani sa joace primul joc obligatoriu la OPEN, peste 14 ani obligatoriu ELITE 2, la al doilea turneu in functie de mp. Ei joaca numai sporadic si nu influenteaza campionatul. multumesc. O seara faina.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                      Am o obsesie ! ...din 2008 , de cand am cunoscut AmaTur-ul , am avut impresia ca acest circuit se adreseaza jucatorilor de tenis , amatori ...cand mai tarziu , am incercat sa aflu de ce nu este asa cum credeam eu , raspunsurile primite (de la pers. competente ),nici ele nu m au convins ....
                                      Domnule Lăzăroiu, mai exact când v-au convins răspunsurile !?

                                      Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                      In comitetul coordonatorilor (din care am facut parte - accidental ) , se afla si jucatori activi in div.A si B . Acestia ( pers . influente ) au reusit , in timp , sa schimbe regulile de desfasurare al competitiilor. Mai exact : 1 au intrezis materialele ,2 au impus mingiile de plastic( desi puteam f.b.sa jucam si cu mingii de celuloid, pe care le aveam in stoc) , 3 au alcatuit cat. la care sa joace legitimatii . Cum vi se pare ? ...
                                      Domnule Lăzăroiu, ați mers în mai multe rînduri la turnee internaționale la care ați plătit 30 euro să hucați cu jucători de top 50 mondial, vezi Albena ...(Socz,Platonov,etc.) Sunteți masochist?
                                      Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                      ...
                                      Ce rost mai are sa completam listele de concurs , cand vedem ca sunt inscrisi acesti domni ( care fie vorba intre noi , numai domni nu sunt ) ? ...
                                      Nu va încadrați cumva la această categorie?

                                      Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                      ... Va rog , pe voi amatorii ,sa luati pozitie si (daca picam de acord )sa cerem Comitetului Director Amatur sa interzica accesul jucatorilor legitimati in circuitul nostru . Astept reactii ( pertinente ) pe aceasta tema !
                                      Dumneavoastră ce sugestii aveți în legătură cu âmbunătățirea Circuitului?(?nafară de asta cu categoriile de vârstă,să fim serioși...) Ați fost parte din acest factor de decizie,sunt curios care ar fi părerea dumneavoastră... Mi se pare incorect să vă detașați de partea de decizie și să așteptați să vină altcineva să vă "rezolve " frustrările...!

                                      PS: Citatul celebru : Răm?nem valoare!

                                      Erată : hucați = jucați
                                      Ultima editare de Corcoz Costin; 09.sep.2018, 18:19.

                                      Comentariu


                                      • buna seara si bun gasit tuturor.nu va intepati si nu va jigniti.nu are rost.viata este scurta si parerile de rau sau aprecierile vin dupa plecarea unora.seara frumoasa si ganduri bune !

                                        Comentariu


                                        • https://youtu.be/

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                            Domnule Lăzăroiu, mai exact când v-au convins răspunsurile !?



                                            Domnule Lăzăroiu, ați mers în mai multe rînduri la turnee internaționale la care ați plătit 30 euro să hucați cu jucători de top 50 mondial, vezi Albena ...(Socz,Platonov,etc.) Sunteți masochist?

                                            Nu va încadrați cumva la această categorie?



                                            Dumneavoastră ce sugestii aveți în legătură cu âmbunătățirea Circuitului?(?nafară de asta cu categoriile de vârstă,să fim serioși...) Ați fost parte din acest factor de decizie,sunt curios care ar fi părerea dumneavoastră... Mi se pare incorect să vă detașați de partea de decizie și să așteptați să vină altcineva să vă "rezolve " frustrările...!

                                            PS: Citatul celebru : Răm?nem valoare!

                                            Erată : hucați = jucați
                                            Nu vreau sa devin avocatul lui Adi Lazaroiu, dar intr-o oarecare masura sunt in barca cu el( in privintavarstei) , Costi, noi am avut varsta ta, dar tu n-ai inca varsta noastra.Adi, cu cat inainteaza in varsta cu atat mai mult ii impuneti sa joace cu jucatori mai buni si mai tineri. Sunt sigur ca, Adi daca ar fi la 35 de ani l-ar durea in tenesi cu cine joaca, dar la varsta lui nu mai poate tine pasul cu tinerii. Problema este ca acestia pa langa faptul ca sunt mai tineri sunt jucatori care au facut performanta de cand se stiu. In acest caz apare o disproprtie vadita de valoare, iar aceasta creste cum inainteam in varsta. De aici dorinta categoriilor de varsta. Poate vei citi propunerea mea si poate se va adopta. Eu o vad ca fiind o varianta viabila si acceptabila si nu deranjeaza nici programul. O seara faina.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                              La ora actuala ategoriile sunt formate dupa valoare, dar dupa noul sistem propus vom avea grupe de varsta. Va trebui sa analizam avantajele si dezavantajele noului sistem propus. Dupa mine totusi ar trebui sa pastram grupele valorice( chiar daca pentru mine la 53 de ani este greu sa tin pasul cu cei tineri), iar odata pe an FRTM organizeaza Campionatul National de veterani si acolo am putea participa dupa varsta. Dezavantajul organizarii dupa varsta este ca la un moment dat tot aceeasi persoane ne vom intalni si ne vom plictisi unul de celalalt. Daca observam orice campionat din lume, national observam ca diviziile sunt valorice si nu varstnice.
                                              Pt. a nu fi prea multa vorba vin si cu propuneri concrete, care poate se vor lua in calcul:
                                              1. Formarea unei categorii ELIT-1 in care sa participe toti divizionarii-SL, A,B, plus cei care vor.
                                              ELIT-2 toti cu media 30 sau mai mult.
                                              De la mp 20-30 OPEN. Persoanele peste 50 de ani chiar daca au media peste 30 sa participe la OPEN( daca vor la alta categorie , pot).
                                              Categoria incepatori cu avansati sa fie comasati si participa toti de la mp 0-20.
                                              Jucatorii din tarile straine pana la 14 ani sa joace primul joc obligatoriu la OPEN, peste 14 ani obligatoriu ELITE 2, la al doilea turneu in functie de mp. Ei joaca numai sporadic si nu influenteaza campionatul. multumesc. O seara faina.
                                              Domnule Kantor,?nafară de o categorie OPEN deschisă tuturor eu unul nu cred posibilă ca și implementare în Amatur nici una din celelate . Indiferent de ce vrea fiecare nu se pot stabili raporturi de 1/1 în nicio situație( unul o să aibă 1/2 ore antenament în plus,altul a început cu alt antrenor,altul a fost în partea de sud-est a camerei când a venit luna,etc...) Sunt la momentul ăsta 4 categorii valorice mai mult decât echitabile în Amatur. Haideți să lăsăm una deschisă tuturor jucătorilor și exclusiv legitimaților(aici includ pe toți cei care sunt dovediți ca au avut legatură cu tenisul de performanță chiar și la nivel de Paletă de Argint) cât și jucătorilor care vor să-și verifice nivelul sau să-și âmbunătățească stilul(?l includem aici și pe colegul nostru Adi ,n-o să-i luăm bani pentru că aici jucăm în Amatur,nu la ALBENA FESTIVAL ) Dar de ce nu? Haideți să dezbatem..., să-și spună toată lumea punctul de vedere în ceea ce privește Statutul de Legitimat care a devenit încet încet un fel de Paria al circuitului... Nu credeți că avem nevoie și de jucători alături de care putem progresa?(măcar într-una dintre cele patru categorii? )
                                              Ultima editare de Corcoz Costin; 09.sep.2018, 19:23.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                Nu vreau sa devin avocatul lui Adi Lazaroiu, dar intr-o oarecare masura sunt in barca cu el( in privintavarstei) , Costi, noi am avut varsta ta, dar tu n-ai inca varsta noastra.Adi, cu cat inainteaza in varsta cu atat mai mult ii impuneti sa joace cu jucatori mai buni si mai tineri. Sunt sigur ca, Adi daca ar fi la 35 de ani l-ar durea in tenesi cu cine joaca, dar la varsta lui nu mai poate tine pasul cu tinerii. Problema este ca acestia pa langa faptul ca sunt mai tineri sunt jucatori care au facut performanta de cand se stiu. In acest caz apare o disproprtie vadita de valoare, iar aceasta creste cum inainteam in varsta. De aici dorinta categoriilor de varsta. Poate vei citi propunerea mea si poate se va adopta. Eu o vad ca fiind o varianta viabila si acceptabila si nu deranjeaza nici programul. O seara faina.
                                                Imi,persoanele cu dizabilitati care participa in Amatur(cu zampetul pe buze)ce sa mai zica sau nea Ovidiu Pitac sau nea Nicu Pietris eu cred ca cel mai mare of sint gunoaiele alea de fete nu doar interzise ci mirsavite cu tot feluri de ..... sau lasa

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                  Nu vreau sa devin avocatul lui Adi Lazaroiu, dar intr-o oarecare masura sunt in barca cu el( in privintavarstei) , Costi, noi am avut varsta ta, dar tu n-ai inca varsta noastra.Adi, cu cat inainteaza in varsta cu atat mai mult ii impuneti sa joace cu jucatori mai buni si mai tineri. Sunt sigur ca, Adi daca ar fi la 35 de ani l-ar durea in tenesi cu cine joaca, dar la varsta lui nu mai poate tine pasul cu tinerii. Problema este ca acestia pa langa faptul ca sunt mai tineri sunt jucatori care au facut performanta de cand se stiu. In acest caz apare o disproprtie vadita de valoare, iar aceasta creste cum inainteam in varsta. De aici dorinta categoriilor de varsta. Poate vei citi propunerea mea si poate se va adopta. Eu o vad ca fiind o varianta viabila si acceptabila si nu deranjeaza nici programul. O seara faina.
                                                  Dar cine ii impune d-lui Lazaroiu, sau altora de aceiasi varsta sau mai batrani, sa joace cu jucatori mai tineri si mai buni? Zici ca ii pune cineva sa dea numai topspin-uri, sa alerge la masa si sa se aseze pe lovituri. D-l Lazaroiu stim cu totii ca nu da defel topspin asa ca joaca la fel si cu pustani de 15-20 de ani ca si cu cei varstnici. Singura diferenta este ca are mai putine sanse sa castige cu cei tineri si buni.
                                                  Categoriile de acum impaca majoritatea, avem categoria incepatori, doua categorii de mijloc si una de varf, adica un fel de superliga, divizia A si divizia B. Si cam asa este peste tot, pe nicaieri varsta nu este un criteriu. Nea Nicu Pietris daca l-au tinut puterile a jucat si in divizia A si a facut multe victime pe acolo printre cei tineri si buni. Si nu l-a obligat nimeni.
                                                  Cine nu mai poate, si tine cu tot dinadinsul sa o faca, poate juca la incepatori. Nu poti infiinta o categorie pentru cei care nu mai pot, una pentru cei care mai pot dar nu foarte mult si una pentru cei mai potenti.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                                    Domnule Kantor,?nafară de o categorie OPEN deschisă tuturor eu unul nu cred posibilă ca și implementare în Amatur nici una din celelate . Indiferent de ce vrea fiecare nu se pot stabili raporturi de 1/1 în nicio situație( unul o să aibă 1/2 ore antenament în plus,altul a început cu alt antrenor,altul a fost în partea de sud-est a camerei când a venit luna,etc...) Sunt la momentul ăsta 4 categorii valorice mai mult decât echitabile în Amatur. Haideți să lăsăm una deschisă tuturor jucătorilor și exclusiv legitimaților(aici includ pe toți cei care sunt dovediți ca au avut legatură cu tenisul de performanță chiar și la nivel de Paletă de Argint) cât și jucătorilor care vor să-și verifice nivelul sau să-și âmbunătățească stilul(?l includem aici și pe colegul nostru Adi ,n-o să-i luăm bani pentru că aici jucăm în Amatur,nu la ALBENA FESTIVAL ) Dar de ce nu? Haideți să dezbatem..., să-și spună toată lumea punctul de vedere în ceea ce privește Statutul de Legitimat care a devenit încet încet un fel de Paria al circuitului... Nu credeți că avem nevoie și de jucători alături de care putem progresa?(măcar într-una dintre cele patru categorii? )
                                                    Eu mi-am spus parerea, ea nu este obligatorie.Nu as vrea ca sa se ajunga acolo incat unii jucatori sa refuze jocul cu legitimatii. Personal nu sunt impotriva celor care din Amatur au ajuns unde sunt( Tu, Catalin Cozma, Florin Toma, Dan Ciuca, Sorin Botarca etc.) , dar problema este cu cei care nu se regasesc in anumite divizii superioare si vor sa joace in Amatur. O seara faina.P.S. Pana la turneul final sper sa gasim o solutie convenabila tuturor.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X