Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
    Dar cine ii impune d-lui Lazaroiu, sau altora de aceiasi varsta sau mai batrani, sa joace cu jucatori mai tineri si mai buni?
    Regulamentul si clasamentul.

    Comentariu


    • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
      Postat în original de Cornel 67 Vezi post
      Dar cine ii impune d-lui Lazaroiu, sau altora de aceiasi varsta sau mai batrani, sa joace cu jucatori mai tineri si mai buni?
      Regulamentul si clasamentul.
      Eu nu cred ca regulamentul si clasamentul te impiedica sa pierzi meciuri. Cand nu mai poti face fața la elite pentru ca sunt numai jucatori foarte buni care iti rup capul o sa cazi singur acolo unde poti bate si tu pe altii. Nu este nici o rusine sa joci la Open sau chiar la Avansati. Si eu am jucat o perioada la Elite si as putea juca si acum numai ca nu imi place sa pierd la majoritatea jucatorilor de la aceea categorie asa ca joc foarte bine la Open si sunt foarte multumit ca pot inca juca tenis la nivelul meu. Nu am nici o frustrare ca nu pot si nu voi putea niciodata sa il bat pe Durdun.

      Comentariu


      • Daca tot ai amintit de turneul final poate vedem si noi conditiile de desfasurare ca din trei locatii sa ajuns la a patra.
        Ps .cei patru evanghelisti au fost trei Luca si Matei

        Comentariu


        • Citesc cu interes părerile dvs și mai fac o postare chiar cu riscul de a mai ofensa pe cineva-din cei care mmereu îmi baga pumnul în gura sau mă jignesc;poate unora li se va părea elocventa experiența mea/in primăvara am fost promovat la elite cu media 30.00 și am jucat la un turneu a la Chiajna era obligatoriu sa joc la elite /domnul lazaroiu își poate aminti in grupa inferioara cu dânsul țigău dan au mai fost 3 jucători legitimați tineri 2 activi în b la concordia Chiajna și un copil legitimat la clubul steaua.dupa acest concurs cu zero victorii m am ?ntors la open .asta e regulamentul amatur.poate va da de g?ndit unora nu mai urcați în categoria aia și veți sta liniștiți.

          Comentariu


          • Nu de alta dar ce A+suri au fost anul asta ne asteptam la orice asa ca mai bine .......

            Comentariu


            • Postat în original de arjen_robben Vezi post
              Citesc cu interes părerile dvs și mai fac o postare chiar cu riscul de a mai ofensa pe cineva-din cei care mmereu îmi baga pumnul în gura sau mă jignesc;poate unora li se va părea elocventa experiența mea/in primăvara am fost promovat la elite cu media 30.00 și am jucat la un turneu a la Chiajna era obligatoriu sa joc la elite /domnul lazaroiu își poate aminti in grupa inferioara cu dânsul țigău dan au mai fost 3 jucători legitimați tineri 2 activi în b la concordia Chiajna și un copil legitimat la clubul steaua.dupa acest concurs cu zero victorii m am ?ntors la open .asta e regulamentul amatur.poate va da de g?ndit unora nu mai urcați în categoria aia și veți sta liniștiți.
              Zboara in Amaturul Olandei,tu nu vezi ca ai deraiat si de pe aratura

              Comentariu


              • Sau cum spun domnii de aici/ramai valoare/decât codaș la oraș mai bine fruntaș la tine in sat.asta e

                Comentariu


                • Postat în original de dantim Vezi post

                  Daca tot ai amintit de turneul final poate vedem si noi conditiile de desfasurare ca din trei locatii sa ajuns la a patra.
                  Ps .cei patru evanghelisti au fost trei Luca si Matei
                  Dane! Hai sa dam crezare Alba-Iuliei!!! Hai sa ne intoarcem intr-o localitate unde s-a scris istorie!!! Suntem datori ca si noi sa scriem o fila a istoriei Amaturului tot la Alba-Iulia!!! Nu in ultimul rand hai sa bem o bere impreuna la Alba, sa ne bucuram de joc si poate ne intalnim la masa si in joc oficial!!! O seara faina!!!

                  Comentariu


                  • Eu nu cred ca regulamentul si clasamentul te impiedica sa pierzi meciuri.
                    Corect!!! Dar sunt oameni de onoare care nu vor sa tranteasca meciuri pentru a cobora in grupa valorica. Stim ca sunt si din acestia, dar sunt si oameni care isi apara sansa corect, sunt jucatori care vor sa "piarda" cu capul sus. O seara faina!!!

                    Comentariu


                    • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                      Dane! Hai sa dam crezare Alba-Iuliei!!! Hai sa ne intoarcem intr-o localitate unde s-a scris istorie!!! Suntem datori ca si noi sa scriem o fila a istoriei Amaturului tot la Alba-Iulia!!! Nu in ultimul rand hai sa bem o bere impreuna la Alba, sa ne bucuram de joc si poate ne intalnim la masa si in joc oficial!!! O seara faina!!!
                      Imi, pai si lu Mihai Viteazul io taiat capul

                      Comentariu


                      • alba iulia si nu albu iulia sa fie fie si taxa de participare simbolica da la 0 la 100 de lei sau 100 + dupa categorii de varsta .ce parere aveti?

                        Comentariu


                        • Chiar m-as bucura sa fie fain dar nu a iesit bine in localitati cu sali faine,eu mizam pe Brașov sau București daca la Sfintu nu se poate sa vedem ce surprize ne ofera capetele noastre luminate din Amatur

                          Comentariu


                          • Cand am zis ca pot juca la Elite am vrut sa zic ca media mea de Open imi permite sa joc si acolo si nu ca am trantit eu meciuri ca sa pic la Open. Am jucat poate 2 ani la Elite si nu am trantit vreun meci. Valoarea mea pe moment este de Open si joc acolo.

                            Comentariu


                            • Postat în original de dantim Vezi post
                              Si o sa dispara si toate motivele de a mai participa (Mucule te-ai stricat in strainatate)
                              Domnule dragă, la primul turneu AmaTur la care am participat, un ierbar mi-a administrat un sec 11-0. Astăzi, după 8 ani de la acea "tragedie", acel domn se numără printre cei mai buni prieteni ai mei... Motivul? Mi-a plăcut atmosfera.

                              Și începând din acel moment am participat în continuare la turnee, deși știam că următoarea partidă poate avea același deznodăm?nt. Motivul? îmi plăcea atmosfera.

                              Ba chiar, într-un moment de nebunie, mi-am permis îndrăzneala să scriu o tentativă de carte despre plăcerea nebună de a juca tenis de masă a acestor oameni. Motivul? în continuare îmi place atmosfera de la turnee, de câte ori mai am ocazia să apar (destul de rar, foarte rar sau deloc în ultima vreme ).

                              Acum constat, cel puțin din acest comentariu, citat de mine aici, că (și) pentru dumneavoastră "toate motivele de a mai participa" ?nseamnă de fapt premiile...
                              Nu știu dacă să fiu trist. Prefer să mai trăiesc o vreme cu iluzia că am înțeles greșit comentariul dumneavoastră...

                              Respect maxim.

                              Comentariu


                              • Turneul Campionilor "Centenar 2018"", Alba Iulia - 03.11.2018

                                Turneul Campionilor "Centenar 2018", Alba Iulia - 03.11.2018


                                Programul zilei:

                                1. Festivitate de premiere "Campionii AmaTur" - Sala Principia Cetatea Alba Iulia: 08.15-10.00



                                2. Grupe inferioare E/O/A/Î - 10.15-15.00
                                a. Sala de sport a Colegiului "Horea, Cloșca și Crișan" - 12-14 mese



                                b. Sala de sport a Colegiului Tehnic "Apulum" Alba Iulia (Sala tip Nastase fara tribune) - 12-16 mese



                                c. Sala de sport a "Universității" Alba Iulia - Sală Năstase cu tribuna (perdele la geamuri, iluminat excelent) 16-20 mese



                                3. Masa de prânz - Restaurantul Hotelului Cetate Alba Iulia - 15.15-16.30



                                4. Tablouri eliminatorii (3 săli) - 17.00-20.00



                                5. Festivitate de premiere - 20.00-20.30



                                Sălile de sport ale Colegiilor Apulum și Horea, Cloșca și Crișan sunt în aceiași curte. Din curte se traversează parcul pentru a ajunge la Hotelul Cetate, respectiv Cetatea Alba Iulia, unde este Muzeul Principia. Cele două săli, Muzeul Principia și Hotelul Cetate se află poziționate la aproximativ 500 m unele de altele.
                                Sala de sport a Universității se află la 1 km distanță de primele două, iar pentru jucătorii care vor fi repartizați acolo se va pune la dispoziție un autobuz care să-i transporte de la Cetate la Universitate și de la Universitate la Hotel Cetate și retur la masa de prânz.

                                Evenimentul va face parte din manifestările dedicate Centenarului și va beneficia de expunere media, săli de sport, săli de premiere, săli de mese gratuite sau sponsorizate.
                                De asemenea, evenimentul va fi transmis on-line de către ABsport.ro
                                Intervalele orare sunt aproximative și pot suferi modificări în funcție de necesitățile de la fața locului.
                                Programul exact va fi anunțat în topicul turneului, topic care va fi postat cu aproximativ o lună înainte de eveniment.
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • E adevărat că Alba Iulia nu dispune de o Sală Polivalentă, ce ar presupune condiții dintre cele mai bune pentru o parte a participanților.
                                  Dar amintiți-vă că nici la Sf. Gheorghe condițiile nu au fost la fel pentru toți participanții, deși toți am evoluat sub același acoperiș.
                                  Unii au jucat în centrul sălii (condiții super OK), alții au jucat pe beton (motiv de plângeri), alții au jucat și pe beton și cu lumina în ochi (lumina era aranajată pentru meciurile de baschet - nu de tenis de masă, prin urmare nu era uniformă în toată sala), alții au jucat într-o sală mai mică.
                                  Cu toate acestea Turneul Final de anul trecut, văzut prin ochii celor mai mulți participanți, a fost un succes.

                                  Ținând cont că anul acesta se sărbătorește Centenarul României, ne-am g?ndit că AmaTur România trebuie să fie parte integrată a acestui proiect și că putem să ne întâlnim pentru Turneul Campionilor la Alba Iulia.
                                  N-avem Sală Polivalentă, dar avem trei săli care asigură condiții relativ egale tuturor participanților.
                                  Turneul Cupa Unirii 99 de anul trecut a fost un succes, iar acest se poate vedea din paginile turneului.
                                  Postat în original de Vlase Gheorghe Vezi post
                                  "Veniți români, veniți la Mecca noastră, veniți la Alba Iulia în Ardeal''.
                                  Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                  10!
                                  Este nota pe care o acord acestui turneu (si nu din complezenta). Este nota pe care o merita Daviris (pentru inspiratie, efort, transpiratie, suflet, ospitalitate, ...) & support team.
                                  Este nota pe care o merita toti concurentii pentru spiritul de fair play dovedit, este nota pe care o merita tot si toti cei care au stat in "spatele" acestui eveniment dedicat Marii Uniri.
                                  Multumesc pentru acest turneu care a avut de toate: organizare excelenta, suport tehnic si logistic calificat, participare selecta, partide adevarate, invitati de onoare dragi.
                                  Multumesc Daviris ! (Multumesc Attila, pentru atmosfera !) Multumesc, Alba Iulia !
                                  Ma inscriu de pe acum la editia jubiliara -Cupa Unirii 100.
                                  Va salut cu drag si ma inclin cu respect!
                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                  Dom’ Profesor ne-a demonstrat încă o data ca este cel mai tare din parcare. Mulțumim Costică ! A avut si un ajutor de nădejde in persoana Omni-prezentului Attila, cel mai simpatic ,,pui de dac”.
                                  Mulțumim Claudiu pentru administrarea competiției ! Felicitări tuturor celor care si-au vărsat s?ngele pe frontul din cetate !
                                  Sa ne vedem sanatosi !
                                  Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                                  Foarte frumos acest turneu de la Alba Iulia!
                                  Organizare ireprosabila, sala super si incalzita!
                                  Sa nu mai vorbim de ospitatlitatea marca “Pralea”, care prin modul in care ne-au primit si mai ales modul in care ne-au omenit, cred ca a ridicat o stacheta sus, sus!
                                  Meciuri puternice la Elite (doar acolo eram atent...!).
                                  Felicitari Sandu Enciu! Ai demonstrat inca o data ca esti un jucator foarte bun si constant... si totodata, un mare caracter!
                                  Multumim Florin pentru fluenta jocurilor de la Elite!

                                  Sa ne revedem cu bine, la anul, in salile de tenis de masă!
                                  Va doresc sa aveti Sarbatori Fericite!
                                  Considerăm că în acest an aniversar (100 de ani de la Marea Unire) amaturiștii români care bat sâmbătă de sâmbătă orașele tării merită mai mult decât un turneu de tenis de masă.
                                  Merită o sărbătoare!

                                  - în orașul în care s-a desfășurat Marea Adunare Națională la 1918;
                                  - cu o festivitate de premiere desfășurată într-o sală emblematică pentru istoria neamului nostru;
                                  - cu niște săli care să asigure condiții egale tuturor participanților;
                                  - cu o pauză de masă (condimentată cu surprizele gazdei noastre - Dl. Pralea Constantin) în care să putem "socializa" organizat și ciocni un pahar de suc/vin/șampanie;
                                  - cu expunere media adecvată;

                                  Cu alte cuvinte, încercăm cu ajutorul nemijlocit al Domnului Pralea Constantin să punem mai mult accent pe Evenimentul în sine - Turneul Campionilor Centenar 2018.
                                  Și, împreună cu ajutorul dumneavoastră, sperăm să reușim!
                                  Gînduri bune!
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Super....ioarele le-ati exmatriculat ca la scoala ,eu cred ca daca numarul de mese va fi maxim o sa jucam cam inghesuiti ,sper sa fie bine dar noi vroiam o sarbatoare a tenisului nu si campanie electorala

                                    Comentariu


                                    • Apropo,la Sfintu chiar a fost cel mai fain turneu final de pina acum

                                      Comentariu


                                      • Putem sa aflam si noi suprafata de joc la fiecare masa ....? Oricum pe Cornel de la Sibiu puteti sa il interziceti din start

                                        Comentariu


                                        • Sau grupa lui sa aiba asigurata o suprafata dubla

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de dantim Vezi post
                                            Sau grupa lui sa aiba asigurata o suprafata dubla
                                            Eu vreau animatoare la mese, ca in IDM (n-am mai fost de multa vreme pe acolo, da' stiu ca era fain).
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                              Eu vreau animatoare la mese, ca in IDM (n-am mai fost de multa vreme pe acolo, da' stiu ca era fain).
                                              Cei de la Amnesty International vor face plangere impotriva ta ca faci discriminare sexuala!!! Te rog sa soliciti si animatori, nu numai animatoare!!!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                Cei de la Amnesty International vor face plangere impotriva ta ca faci discriminare sexuala!!! Te rog sa soliciti si animatori, nu numai animatoare!!!
                                                Ma Imi hat tu ce vrei sa insinuezi

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                  Cei de la Amnesty International vor face plangere impotriva ta ca faci discriminare sexuala!!! Te rog sa soliciti si animatori, nu numai animatoare!!!
                                                  Fiecare pentru el ... eu solicit doua animatoare la masa mea ... poate mai iese una la vreo tigara ...
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Nu stiu despre animatoare [emoji12] insa nu ar strica sa schimbam cate ceva prin regulament si sa responsabilizam un pic jucatorii...
                                                    Ma uitam pe cateva inregistrari de la Albena si am observat cum un jucator din grupa devenea arbitru pentru un meci din acea grupa. Nu ar strica sa investim in niste tabele de scor si sa rotim cate un jucator din fiecare grupa sa fie arbitru...
                                                    Astfel jucatorii vor trebui sa stea mai mult pe langa mesele la care joaca...
                                                    Ultimul turneu de la Odorhei la care am participat a fost frumos insa jucatorii dispareau de la mese si Pali se chinuia sa ii adune sa vina sa joace... Nu e chiar in regula... Un pic mai multa responsabilitate si o desfasurare mai profesionista a turneului ar aduce un plus Amaturului...
                                                    De asemenea, ar elimina si nenumaratele certuri dintre concurenti... Si cred ca multi dintre noi au asistat la astfel de certuri...

                                                    Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
                                                    Blade: Andro Treiber H
                                                    Fh: Nittaku Fastarc G-1
                                                    Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X