Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de DAN PETROV Vezi post
    Ai o mica greseala de expunere, Dan chiar nu a fost dictator ,el nu a cenzurat pe nimeni in mandatul lui (a mai gresit si el dar iertator)dar acum vin sarbatorile si incerc sa nu mai scriu urit
    Nu cred ca e nici o gresala de expunere ,si de aceea stii ca imi sustin vorbele cu dovezi clare.Postul 201 din Propuneri 2014

Postat în original de Dan2 Vezi post
    Coordonatorii Amatur sunt persoanele care au fost initiatorii miscarii Amatur in zonele pe care le reprezinta. In acelasi timp sunt persoanele care trebuie sa reprezinte conducerea Amatur in aceste zone. Atata vreme cat sunt persoane active si activitatea lor este in interesul dezvoltarii miscarii si nu o frana, aceste persoane sunt inamovibile, indiferent de interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese. Inlocuirea lor ar fi posibila fie prin retragere, fie prin votul comitetului director, in cazul unor incalcari flagrante ale spiritului competitiei.
    Organizatorii principali sunt cei mai reprezentativi organizatori din cele 8 zone ale tarii. Ei ar trebui alesi de organizatorii din zone sa ii reprezinte. Daca credeti ca vreunul dintre acesti organizatori nu isi merita pozitia, oricand, organizatorii isi pot alege un alt reprezentant. Pana pe 6 decembrie mai sunt 9 zile.

Lasă un comentariu:

• PaliHR
    a răspuns
    Ce tupeu, maica....

Lasă un comentariu:

• Dantim
    a răspuns
    Postat în original de Kralizec Vezi post
    Vezi ca pasesti pe gheata...
    Are patine

Lasă un comentariu:

• Zosim1
    a răspuns
    Am cauciucuri de iarna ,daca la asta te referi ,sau daca te referi la gheata de pe lacul tau ,o sa stau cuminte sa nu pasesc pe ea dar o sa am grije ca la primavara sa sece lacul.

Sau daca e o amenintare sa iau legatura cu moderatorii forumului sa ia masuri

Lasă un comentariu:

• Kralizec
    a răspuns
    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

INAMOVÍBIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. – Din fr. inamovible.

Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.

Lasă un comentariu:

• Bogdan V
    a răspuns
    dar acum vin sarbatorile si incerc sa nu mai scriu urit
    Deja parca fontul este mai frumos, ti-ai facut cadou o tastatura noua de Mos Nicolae?

Lasă un comentariu:

• Dantim
    a răspuns
    Hopa ,sa traiti domnul Catalin (am vazut ca sinteti pe aceiasi pagina cu mine)sa va dea domnul sanatate ca faina afinata aveti(un sfat ,sa nu mai exagerati cu simburii de migdale in rest este extraordinara)in rest daca nu intervine ceva sper ca ne vedem la turneul dumneavoastra:

Lasă un comentariu:

• Dantim
    a răspuns
    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

INAMOVÍBIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. – Din fr. inamovible.

Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.
    Ai o mica greseala de expunere, Dan chiar nu a fost dictator ,el nu a cenzurat pe nimeni in mandatul lui (a mai gresit si el dar iertator)dar acum vin sarbatorile si incerc sa nu mai scriu urit

Lasă un comentariu:

• Zosim1
    a răspuns
    Nu acuza nimeni doar ca am vrea si noi voluntari alesi

Lasă un comentariu:

• Dantim
    a răspuns
    Cine-i interesat si vrea sa ajute, e liber sa o faca. De aia-i voluntariat. Dar povestim discutii... si hai sa acuzam ca suna bine.
    Nu acuza nimeni doar ca am vrea si noi voluntari alesi

Lasă un comentariu:

• Kralizec
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Sunt destui care ar fi vrut sa ajute, dar daca voi refuzati alegeri libere in care sa voteze prin vot deschis, toti amaturistii interesati, si va votati doar voi intre voi, n-au cum sa ajunga si altii sa arate ce pot.
    Cine-i interesat si vrea sa ajute, e liber sa o faca. De aia-i voluntariat. Dar povestim discutii... si hai sa acuzam ca suna bine.

Lasă un comentariu:

• Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Eu am ajuns la concluzia ca degeaba ridicam probleme care necesita a fi analizate si gasite solutii care sa satisfaca majoritatea, nu doar pe organizatori si pe coordonatori,caci voua nu va pasa nici cat negru sub unghie si faceti tot cum vreti voi. De aceea, nu vreau sa ma mai cert cu nimeni. Doar imi expun parerile si daca vrea cineva sa le analizeze, n-are decat sa-si puna capul la contributie.
    Relativ la turneul de la Simeria, nu m-a impiedicat nimeni sa-l organizez, a fost alegerea mea, dar eu ma refeream la ceilalti organizatori care sunt tratati tendentios. Va rog frumos, nu ma incitati sa detaliez subiectul !
    Nea Titi ,mi-am cumparat o drujba noua si am taiat de cateva ori cu ea dupa care am luat-o pe ca batrana si am taiat mai departe,si fica mea m-a intrebat de ce nu tai cu aia noua ca e mai frumoasa,si nevasta mea a ras , si i-am raspuns ca aia batrana cand se ambaleaza , se tureaza mai ceva ca motoreta Mobra ,si s-a uitat la mine si nu a inteles mare lucru ,dar cand m-am uitat la nevasta mea am inteles ca e de rau..

P.S.Deci Nea Titi eu te rog sa nu te ambalezi ca nu se stie.

Lasă un comentariu:

• mateidumitru
    a răspuns
    Ai impresia ca se sta la coada, la intrat in randul Coordonatorilor?! Au renuntat cativa in ultimii ani si nu s-au gasit inlocuitori.
    Probabil e mic si salariul de la Amatur, 1000 euro, ca nu s-au gasit oameni disponibili .
    Sunt destui care ar fi vrut sa ajute, dar daca voi refuzati alegeri libere in care sa voteze prin vot deschis, toti amaturistii interesati, si va votati doar voi intre voi, n-au cum sa ajunga si altii sa arate ce pot.

Lasă un comentariu:

• mateidumitru
    a răspuns
    'Nea Titi, poate ne explicati si noua cum ati fost oprit din a mai organiza turnee?! Daca tot asta vrea "dictatura". Ati fost introdus in calendar anul trecut si dvs. singur mi-ati spus sa anulam turneul? Anul asta v-am intrebat daca preconizati ceva pentru anul viitor?! V-a oprit cineva? Ati fost sunat de cineva din Comitetul Director si vi s-a impus sa nu mai faceti turnee la Simeria sau altundeva?!
    Eu am ajuns la concluzia ca degeaba ridicam probleme care necesita a fi analizate si gasite solutii care sa satisfaca majoritatea, nu doar pe organizatori si pe coordonatori,caci voua nu va pasa nici cat negru sub unghie si faceti tot cum vreti voi. De aceea, nu vreau sa ma mai cert cu nimeni. Doar imi expun parerile si daca vrea cineva sa le analizeze, n-are decat sa-si puna capul la contributie.
    Relativ la turneul de la Simeria, nu m-a impiedicat nimeni sa-l organizez, a fost alegerea mea, dar eu ma refeream la ceilalti organizatori care sunt tratati tendentios. Va rog frumos, nu ma incitati sa detaliez subiectul !

Lasă un comentariu:

• Zosim1
    a răspuns
    Ai impresia ca se sta la coada, la intrat in randul Coordonatorilor?! Au renuntat cativa in ultimii ani si nu s-au gasit inlocuitori.
    Probabil e mic si salariul de la Amatur, 1000 euro, ca nu s-au gasit oameni disponibili .
    Clau ,1000 Euro pe luna sau pe an ca m-ai facut interesat.

P.S.Trebe avut grije la astfel de glume ca ne ia lumea in serios.

Lasă un comentariu:

Procesare...
X