Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
    Nu stiu despre animatoare [emoji12] insa nu ar strica sa schimbam cate ceva prin regulament si sa responsabilizam un pic jucatorii...
    Ma uitam pe cateva inregistrari de la Albena si am observat cum un jucator din grupa devenea arbitru pentru un meci din acea grupa. Nu ar strica sa investim in niste tabele de scor si sa rotim cate un jucator din fiecare grupa sa fie arbitru...
    Astfel jucatorii vor trebui sa stea mai mult pe langa mesele la care joaca...
    Ultimul turneu de la Odorhei la care am participat a fost frumos insa jucatorii dispareau de la mese si Pali se chinuia sa ii adune sa vina sa joace... Nu e chiar in regula... Un pic mai multa responsabilitate si o desfasurare mai profesionista a turneului ar aduce un plus Amaturului...
    De asemenea, ar elimina si nenumaratele certuri dintre concurenti... Si cred ca multi dintre noi au asistat la astfel de certuri...

    Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
    Cred ca Pali ia strigat in romaneste

    Comentariu


    • Postat în original de dantim Vezi post
      Cred ca Pali ia strigat in romaneste
      Dane, nu stiu ce le zicea el acolo in maghiara dar veneau repede 🤣

      Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
      Blade: Andro Treiber H
      Fh: Nittaku Fastarc G-1
      Bh: Nittaku DHS Hurricane 3 Neo

      Comentariu


      • Postat în original de dantim Vezi post
        Apropo,la Sfintu chiar a fost cel mai fain turneu final de pina acum
        Nu-mi cred ochilor ! A scris ceva pozitiv !

        Rog un moderator sa verifice... ori n-a scris Dan ori a avut o cadere de calciu ! 🧐

        🤪[emoji1360]


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • A jucat in sala mica
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Dezbateri curente

            Postat în original de FlorinBN Vezi post
            A jucat in sala mica
            ...si acolo ce s-antamplat ? 🧐[emoji205]

            Trebuie ca a fost ceva personal, altfel nu se explica ! 🤪 Sa vad ceva pozitiv scris de dantim este peste puterile mele de intelegere. Probabil ca il voi lasa sa-mi ia un set daca ma mai intalnesc cu el. [emoji23]
            Pentru acel post merita ! [emoji16]


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • Postat în original de sorin_client Vezi post
              Nu-mi cred ochilor ! A scris ceva pozitiv !

              Rog un moderator sa verifice... ori n-a scris Dan ori a avut o cadere de calciu ! 🧐

              🤪[emoji1360]


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Dan este un mare mistocar dar, este si foarte obiectiv. Pacat ca nu toata lumea il cunoaste.

              Comentariu


              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                Dan este un mare mistocar dar, este si foarte obiectiv. Pacat ca nu toata lumea il cunoaste.
                Nea Titi ,pe Dan toata lumea il cunoaste ,dar nu stie cine e.����

                Comentariu


                • Am o intrebare:
                  Pentru turneul Campionilor 2018 se va lua in considerare clasamentul din ce data?
                  Intreb deoarece fiind pe 3 noiembrie ar putea sa fie cam in scurt pentru organizarea programului individual a unor participanti (daca se ia in considerare Clasamentul la 1 noiembrie, actualizat probabil in 29 octombrie): in primul rand daca prind sau nu loc, schimbare de categorie si in functie de acestea rezervari la cazare (poate chiar mai cu mai mult de o saptamana inainte), invoiri de la serviciu, transport etc. Daca se decide o alta data de actualizare care se va lua in calcul ar fi bine sa se anunte din timp ca sa nu existe nelamuriri/nemultumiri.

                  P.S. Am si o sugestie: poate si pentru retrageri ar trebui pus un termen ceva mai devreme astfel incat cei care prind lista principala sa aiba timp pentru a se pregati de deplasare.
                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                  FH: Butterfly Dignics 05
                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                  Comentariu


                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                    Pentru fiecare câte una ar mulțumi pe toată lumea ... cred ...
                    DA .... DAAA ... si eu sunt de acord - pentru fiecare jucator cate o grupa valorica.
                    Am citit postarile si cred ca asta este singura solutie.
                    Ultima editare de Dan_s; 25.sep.2018, 16:19.
                    Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Dan_s Vezi post
                      DA .... DAAA ... si eu sunt de acord - pentru fiecare jucator cate o grupa valorica.
                      Am citit postarile si cred ca asta este singura solutie.
                      Cel putin doua de fiecare grupa,cei care pierd sa fie ajutati sa treaca mai usor de depresie, nu sar mai rupe si deteriora atatea palete,filee si despartitoare.

                      Comentariu


                      • Ursulescu Ioan (Puiu) din Bacău a jucat timp de un an cu m?na st?ngă datorită problemelor de sănătate pe care le are m?na dreaptă.
                        ?n acest moment dorește să revină ca jucător de m?nă dreaptă la categoria Open, așa cum apare acum în Clasamentul AmaTur - cu indicativ O.
                        Propun ca din acest moment să i se înghețe profilul Ursulescu Ioan Stanga și să revină la profilul Ursulescu Ioan.
                        Succes Puiu și sănătate maximă!
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Dl.Marcel unde si cand se vor publica noile rglementari aprobate la sedinta TC
                          Multumesc.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                            Dl.Marcel unde si cand se vor publica noile rglementari aprobate la sedinta TC
                            Multumesc.
                            P. S. Ne bucura dl. Pui revenirea la mana dreapta,inseamna ca pauza a fost de bun agur.
                            Sanatate.

                            Comentariu


                            • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              Ursulescu Ioan (Puiu) din Bacău a jucat timp de un an cu m?na st?ngă datorită problemelor de sănătate pe care le are m?na dreaptă.
                              ?n acest moment dorește să revină ca jucător de m?nă dreaptă la categoria Open, așa cum apare acum în Clasamentul AmaTur - cu indicativ O.
                              Propun ca din acest moment să i se înghețe profilul Ursulescu Ioan Stanga și să revină la profilul Ursulescu Ioan.
                              Succes Puiu și sănătate maximă!
                              Sa traiesti Puiu, sa fii sanatos si sa joci cu ce mana vrei tu numai sa joci si sa vii la turnee ca ne e dor de tine !
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu


                              • Am citit atent părerile pro și contra a primirii în Amatur a div A și SL!
                                Cu toate că-l respect ca om și jucator de tenis pe Costi Corcoz nu pot sa fiu de acord cu dansul de a impune conducerii Amaturului participarea la Elite a div A și SL. în cel mai fericit caz sa fie o grupa noua *MASTER* unde sa poată juca div B, DIV A și SL și cine vrea din cat Elite!
                                Pai dacă vine div A și SL la Elite este exact cum m-aș duce eu sa joc cu categ începători! AMATUR prob în concepția unora nu vine de la AMATORI ci de la AMMATURat cu ei pe jos! Pai cum ar fi la fotbal să-ți vina CFR-Cluj la cupa orașului Focșani!
                                A mai fost o idee ca cei peste 50 ani de la Elite sa joace la OPEN! O aberatie! Un singur EW(Veteran Elite) din primii 50 spulbera tot Open- ul! Pai dacă întra div A și super Liga după 2-3 luni dispare tot Elite-ul!. Ei nu treb sa ne impună noua sa juc cu ei ci sa ne invite! ca asa aj din nou în comunism!

                                Comentariu


                                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                  Am citit atent părerile pro și contra a primirii în Amatur a div A și SL!
                                  Cu toate că-l respect ca om și jucator de tenis pe Costi Corcoz nu pot sa fiu de acord cu dansul de a impune conducerii Amaturului participarea la Elite a div A și SL. în cel mai fericit caz sa fie o grupa noua *MASTER* unde sa poată juca div B, DIV A și SL și cine vrea din cat Elite!
                                  Pai dacă vine div A și SL la Elite este exact cum m-aș duce eu sa joc cu categ începători! AMATUR prob în concepția unora nu vine de la AMATORI ci de la AMMATURat cu ei pe jos! Pai cum ar fi la fotbal să-ți vina CFR-Cluj la cupa orașului Focșani!
                                  A mai fost o idee ca cei peste 50 ani de la Elite sa joace la OPEN! O aberatie! Un singur EW(Veteran Elite) din primii 50 spulbera tot Open- ul! Pai dacă întra div A și super Liga după 2-3 luni dispare tot Elite-ul!. Ei nu treb sa ne impună noua sa juc cu ei ci sa ne invite! ca asa aj din nou în comunism!
                                  Taci dreaku din gura ca iti schimba si tie culoarea pina dimineata

                                  Comentariu


                                  • Nu ma... ?ți schimba culoarea când spui aberații... astea sunt lucruri reale și nu treb sa ne ascundem după deget sau sa cădem prada influentelor!
                                    Noi treb sa facem ce e mai bine pt Amatur și consider ca, conducerea va pleca capul la doleanțele majorității!
                                    Cine crezi ca de la Elite va face fata unui diviz A în activitate? Dar unuia din SL?
                                    Sunteți profesioniști jucați în divizii nu în Amatur! Eu nici B-ul nu îl primeam în Amatur decât la anumite turnee (memoriale, de promovare a tenisului de masa etc)
                                    Un amator poate sa joace la profesioniști invers niciodată! Asa sunt regulile în sport decand e lumea și pamantul!

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                      Nu ma... ?ți schimba culoarea când spui aberații... astea sunt lucruri reale și nu treb sa ne ascundem după deget sau sa cădem prada influentelor!
                                      Noi treb sa facem ce e mai bine pt Amatur și consider ca, conducerea va pleca capul la doleanțele majorității!
                                      Cine crezi ca de la Elite va face fata unui diviz A în activitate? Dar unuia din SL?
                                      Sunteți profesioniști jucați în divizii nu în Amatur! Eu nici B-ul nu îl primeam în Amatur decât la anumite turnee (memoriale, de promovare a tenisului de masa etc)
                                      Un amator poate sa joace la profesioniști invers niciodată! Asa sunt regulile în sport decand e lumea și pamantul!
                                      Eu cred ca compromisurile au fost facute de la inceputuri,s-au mai bine zis sunt sigur,dar atunci era o comunitate mica si nu erau perceptile din ziua de astazi asupra acestor aspecte,Divizionarii.
                                      Toate aceste neintelegeri pleaca de la nedefinirea clara a catorva notiuni de baza:-Legitimati
                                      -Fosti legitimatii
                                      -Amatori
                                      -si o sa mai apara in curand problema copiilor(legitimati sau nelegitimati)

                                      Pana nu vor fi foarte clar definite aceste notiuni ne vom invarti in jurul cozii ,daca sa ii primim sau nu pe cine!

                                      Cu ce sunt mai divizionari Costi Corcoz ,sau Mosneagu fata de Barlan,Feyer Konert,Dan Daniel care momentan au drept de participare in Amatur.?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                        Nu ma... ?ți schimba culoarea când spui aberații... astea sunt lucruri reale și nu treb sa ne ascundem după deget sau sa cădem prada influentelor!
                                        Noi treb sa facem ce e mai bine pt Amatur și consider ca, conducerea va pleca capul la doleanțele majorității!
                                        Cine crezi ca de la Elite va face fata unui diviz A în activitate? Dar unuia din SL?
                                        Sunteți profesioniști jucați în divizii nu în Amatur! Eu nici B-ul nu îl primeam în Amatur decât la anumite turnee (memoriale, de promovare a tenisului de masa etc)
                                        Un amator poate sa joace la profesioniști invers niciodată! Asa sunt regulile în sport decand e lumea și pamantul!
                                        De ce crezi tu asta , cu fetele descantate de nea Nicu Pietris l-ai curentat pe Gabi Gogu si pe alti jucatori buni asa ca....

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Eu cred ca compromisurile au fost facute de la inceputuri,s-au mai bine zis sunt sigur,dar atunci era o comunitate mica si nu erau perceptile din ziua de astazi asupra acestor aspecte,Divizionarii.
                                          Toate aceste neintelegeri pleaca de la nedefinirea clara a catorva notiuni de baza:-Legitimati
                                          -Fosti legitimatii
                                          -Amatori
                                          -si o sa mai apara in curand problema copiilor(legitimati sau nelegitimati)

                                          Pana nu vor fi foarte clar definite aceste notiuni ne vom invarti in jurul cozii ,daca sa ii primim sau nu pe cine!

                                          Cu ce sunt mai divizionari Costi Corcoz ,sau Mosneagu fata de Barlan,Feyer Konert,Dan Daniel care momentan au drept de participare in Amatur.?
                                          buna seara.cu tot respectul intreb ceva vis a vis de faptul ca cele trei nume grele amintite de dumneavoastra au drept de participare in amatur:la prima participare ai voie sa te inscrii la orice categorie.o micuta lista:daniel cioca, dodo gabudean,calin creanga,traian ciociu.vi se pare corect?

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                            Am citit atent părerile pro și contra a primirii în Amatur a div A și SL!
                                            Cu toate că-l respect ca om și jucator de tenis pe Costi Corcoz nu pot sa fiu de acord cu dansul de a impune conducerii Amaturului participarea la Elite a div A și SL. în cel mai fericit caz sa fie o grupa noua *MASTER* unde sa poată juca div B, DIV A și SL și cine vrea din cat Elite!
                                            Pai dacă vine div A și SL la Elite este exact cum m-aș duce eu sa joc cu categ începători! AMATUR prob în concepția unora nu vine de la AMATORI ci de la AMMATURat cu ei pe jos! Pai cum ar fi la fotbal să-ți vina CFR-Cluj la cupa orașului Focșani!
                                            A mai fost o idee ca cei peste 50 ani de la Elite sa joace la OPEN! O aberatie! Un singur EW(Veteran Elite) din primii 50 spulbera tot Open- ul! Pai dacă întra div A și super Liga după 2-3 luni dispare tot Elite-ul!. Ei nu treb sa ne impună noua sa juc cu ei ci sa ne invite! ca asa aj din nou în comunism!
                                            Domnule Buzatu. în primul rând va mulțumesc pentru aprecierile vis a vis de persoana mea. Sa știți că si eu apreciez jocul dumneavoastra,extrem de eficient și cu rezultate bune pot spune. Tocmai de aceea eu nu cred ca doriti sa jucați doar cu jucători sub nivelul dumneavoastră !? Sau poate doriti ca orice jucător mai bun sau care a devenit mai bun ar trebui exclus...,ca na , începe să deranjeze... întotdeauna vor exista intr-un circuit unii mai puternici si altii mai putin. Ce-o să facem? Excludem unii acum si peste 6 luni cand vor deveni altii mai puternici o să-i excludem si pe aceia? Credeti ca acum cei care au media 30 si intalnesc jucatorii de la v?rf (Sorescu,Roman, Lucasz, Petrescu, etc) ce șanse au?
                                            Ma rog, eu cred ca in Amatur este loc pentru toți iubitorii acestui minunat sport. Aceasta categorie deschisă nu poate decât să aducă plus valoare in Circuit. Asa cum știți s-au facut si sondaje care au arătat că intr-o majoritate cov?rșitoare jucătorii de la Elite doresc sa joace in continuare alături de Diviziile superioare. ( va reamintesc ca in Divizia B sunt jucători mult mai buni decat cei di A chiar si din SLG, gen Barlan, Feer, Moldoveanu, Postoaca, etc... aceștia au drept de joc în circuit!!!)

                                            PS: Haideți să înțelegem că toți iubitorii de tenis de masă ar trebui să fie bine primiți în Amatur. Noi nu suntem intr-o competiție cu FRTM-ul... Pe toti cei acceptă modul nostru de a organiza turneele o să-i primim cu plăcere! Dacă nr.1 mondial ar veni la noi in Circuit eu m-as simți onorat , Dumneavoastră nu?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de DPT Vezi post
                                              De ce crezi tu asta , cu fetele descantate de nea Nicu Pietris l-ai curentat pe Gabi Gogu si pe alti jucatori buni asa ca....
                                              Cred ca la ora asta sigur ești BĂUT BINE. Sper ca vb bautură din tine și nu organul ala mic... mic de tot și lucios care se numește creier!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                                                buna seara.cu tot respectul intreb ceva vis a vis de faptul ca cele trei nume grele amintite de dumneavoastra au drept de participare in amatur:la prima participare ai voie sa te inscrii la orice categorie.o micuta lista:daniel cioca, dodo gabudean,calin creanga,traian ciociu.vi se pare corect?
                                                Nu inteleg de unde ati dedus dumneavoastra din postarea mea ca analizez ce e corect sau nu.Eu am relatat doar simplul fapt ca momentan ne invartim intr-un cerc vicios al dreptului de participare referitor la divizionari catalogati in Divizionari B,Divizionari A,divizionari SL.
                                                Referitor la Cioca ,Creanga,Dodo momentan nu au drept de participare in Amatur deoarece statutul lor este sau a fost de legitimati intr-o divizie superioara diviziei B din Romania sau strainatate.Traian Ciociu nu stiu momentat ce statut poarta si nici nu e relevant.

                                                P.s.Referitor la cele 3 nume grele ,acestia au dreptul.de participare deoarece acuma au statut de divizionari B.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                                  Domnule Buzatu. în primul rând va mulțumesc pentru aprecierile vis a vis de persoana mea. Sa știți că si eu apreciez jocul dumneavoastra,extrem de eficient și cu rezultate bune pot spune. Tocmai de aceea eu nu cred ca doriti sa jucați doar cu jucători sub nivelul dumneavoastră !? Sau poate doriti ca orice jucător mai bun sau care a devenit mai bun ar trebui exclus...,ca na , începe să deranjeze... întotdeauna vor exista intr-un circuit unii mai puternici si altii mai putin. Ce-o să facem? Excludem unii acum si peste 6 luni cand vor deveni altii mai puternici o să-i excludem si pe aceia? Credeti ca acum cei care au media 30 si intalnesc jucatorii de la v?rf (Sorescu,Roman, Lucasz, Petrescu, etc) ce șanse au?
                                                  Ma rog, eu cred ca in Amatur este loc pentru toți iubitorii acestui minunat sport. Aceasta categorie deschisă nu poate decât să aducă plus valoare in Circuit. Asa cum știți s-au facut si sondaje care au arătat că intr-o majoritate cov?rșitoare jucătorii de la Elite doresc sa joace in continuare alături de Diviziile superioare. ( va reamintesc ca in Divizia B sunt jucători mult mai buni decat cei di A chiar si din SLG, gen Barlan, Feer, Moldoveanu, Postoaca, etc... aceștia au drept de joc în circuit!!!)

                                                  PS: Haideți să înțelegem că toți iubitorii de tenis de masă ar trebui să fie bine primiți în Amatur. Noi nu suntem intr-o competiție cu FRTM-ul... Pe toti cei acceptă modul nostru de a organiza turneele o să-i primim cu plăcere! Dacă nr.1 mondial ar veni la noi in Circuit eu m-as simți onorat , Dumneavoastră nu?
                                                  Costi și eu ma simt onorat sa joc cu jucători mai buni decât mine dovada ca în momentul când am trec la open am jucat la Elite!!!!! dar totuși lasă-ne noua obțiunea de a alege și nu ne impuneți. Eu personal nu am nimic cu voi și întotdeauna am vr sa joc cu cei mai buni și de multe ori am și câștigat dar marea masa a Elitistilor nu sunt de acord cu aceasta măsură! Cat timp jucătorul plătește la concurs sa joace cu unul cu valoare apropiata fi sigur ca nu va mai plăti sa fie "Carne de Tun". Ști cum e când iei o palma de la un Vip prima data zici că-i m?ng?iere dar a doua oara se schimba treaba. Asa cum am mai spus eu nu am chiar nici o problem cu voi da nici nu pot sa joc cu voi când toți elitistii vor pleca de la masa!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                    Nu inteleg de unde ati dedus dumneavoastra din postarea mea ca analizez ce e corect sau nu.Eu am relatat doar simplul fapt ca momentan ne invartim intr-un cerc vicios al dreptului de participare referitor la divizionari catalogati in Divizionari B,Divizionari A,divizionari SL.
                                                    Referitor la Cioca ,Creanga,Dodo momentan nu au drept de participare in Amatur deoarece statutul lor este sau a fost de legitimati intr-o divizie superioara diviziei B din Romania sau strainatate.Traian Ciociu nu stiu momentat ce statut poarta si nici nu e relevant.

                                                    P.s.Referitor la cele 3 nume grele ,acestia au dreptul.de participare deoarece acuma au statut de divizionari B.

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X