Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de DAN PETROV Vezi post
    Domnule Cozma de ANDO
    Unde este postul anterior ?
    Poate il mai postezi odata,a disparut,ce mister?
    Ore pe cine l-ai mai suparat frate !!!!!
    Ce titulatura mai poate sa-ti dea !!!!!
    Sa auzim de bine.

    Comentariu


    • Postat în original de Kralizec Vezi post
      Pentru domnul Dena: este ultimul avertisment inainte de banarea definitiva! Sunt niste reguli ale forumului care trebuie respectate de catre toti utilizatorii! Daca cineva scrie intr-o sectiune a forumului, acolo ramane. Exact ca la discutiile private. Daca nu va da acceptul persoana respectiva sa o faceti publica, o tineti pentru dvs. Daca nu sunteti in stare sa va supuneti unor reguli simple, sa fiti sanatos, si am mai zis-o, cautati-va alt forum unde sa faceti scandal!
      Sa inteleg ca d-l Cozma nu isi da acordul? Ca n-am vazut pe nicaieri sa scrie asta

      Comentariu


      • Postat în original de Kralizec Vezi post
        Pentru domnul Dena: este ultimul avertisment inainte de banarea definitiva! Sunt niste reguli ale forumului care trebuie respectate de catre toti utilizatorii! Daca cineva scrie intr-o sectiune a forumului, acolo ramane. Exact ca la discutiile private. Daca nu va da acceptul persoana respectiva sa o faceti publica, o tineti pentru dvs. Daca nu sunteti in stare sa va supuneti unor reguli simple, sa fiti sanatos, si am mai zis-o, cautati-va alt forum unde sa faceti scandal!
        Daca voi asa considerati ca trebuie sa fiu banat puteti sa o faceti. Vad ca deja nu mai sunt organizator. Baieti, voi chiar nu aveti nici o rusine?

        Comentariu


        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
          Sa inteleg ca d-l Cozma nu isi da acordul? Ca n-am vazut pe nicaieri sa scrie asta
          Regulile sint doar pentru pinguini

          Comentariu


          • Marinimosii Amaturului ati inceput sa va cam bateti joc de ..........

            Comentariu


            • Postat în original de Kralizec Vezi post
              Pentru domnul Dena: este ultimul avertisment inainte de banarea definitiva! Sunt niste reguli ale forumului care trebuie respectate de catre toti utilizatorii! Daca cineva scrie intr-o sectiune a forumului, acolo ramane. Exact ca la discutiile private. Daca nu va da acceptul persoana respectiva sa o faceti publica, o tineti pentru dvs. Daca nu sunteti in stare sa va supuneti unor reguli simple, sa fiti sanatos, si am mai zis-o, cautati-va alt forum unde sa faceti scandal!
              Nu face nimeni scandal vrem doar sa fiti corecti in primul rind voi cei care conduceti acest circuit si transpareni in ce scrieti

              Comentariu


              • Oare cine este moderator al acestui forum ca nu prea se stie

                Comentariu


                • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                  Daca voi asa considerati ca trebuie sa fiu banat puteti sa o faceti. Vad ca deja nu mai sunt organizator. Baieti, voi chiar nu aveti nici o rusine?
                  Cum sa nu mai fii organizator Cornele?Cand trudeai la Top Tenis Arena București 2 zile pentru 200 de jucatori si in sala si la butoane isi erai galben la fața de atata alergatura , te a ajutat careva?Si atatea alte turnee reusite de tine!!!Astia care te au banat asa repede, au venit ei sa te intrebe daca ai nevoie de ceva?Cum vine asta?Acum te au facut doar membru?
                  Turneul de la Giurgiu mergi cu el pana la capat chiar de nu mai este in Amatur .Vin niste prieteni sa joace tenis de masă si cu asta basta.S a ales praful de Circuit, frate.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                    obligavitaea de a dona o suma in contul amatur a celor care detin mese donate in programul din cadrul amatur
                    suma per /masa sa nu fie mai mica de 2/Ron/zi calendaristica
                    dl.Kantor a ramas dator cu amplasarea meselor in tara,rugam sa se rezolve acest aspect !!!!!!! sa facut destula bascalie pe aceasta tema,ar fi timpul sa fie trecute serios si cu resposabilitate
                    p.s. ore cine poate fi resposabil pentru stergerea postari anterioare a lui DAN.??????
                    Poate imi explicati de ce mese este vorba...eu nu amplasez mese, am alta profesie. De distribuirea meselor Amatur se ocupa altii!!! Spuneti in concret despre ce este vorba.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                      Poate imi explicati de ce mese este vorba...eu nu amplasez mese, am alta profesie. De distribuirea meselor Amatur se ocupa altii!!! Spuneti in concret despre ce este vorba.
                      In data de 12.10.2018 a-ti specificat ca veti da raspus la mesle achizitionate de catre AmaTur si unde au fost repartizate in custodie,postul #519
                      Poate va ajuta si cei de la care au fost achizitionate !

                      Comentariu


                      • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                        In data de 12.10.2018 a-ti specificat ca veti da raspus la mesle achizitionate de catre AmaTur si unde au fost repartizate in custodie,postul #519
                        Poate va ajuta si cei de la care au fost achizitionate !
                        Nea Deni!!! Afiseaza te rog postul 519 unde am facut referire la mese!!!


                        Citat Postat în original de FlorinBN Vezi post
                        Nu inteleg care-i problema aici (una dintre ele) ... de exemplu, daca ITTF vine la jumatatea anului si modifica sistemul de joc cu seturi pana la 21, noi trebuie sa jucam pana la Turneul Final tot pana la 11 pentru ca nu putem schimba regulamentul Amatur?
                        Florine!!! Regulamentul nu s-a schimbat deloc in timpul anului competitional!!!Un singur articol s-a aplicat cu o data ulterioara intrarii in vigoare a Regulamentului!!! Unii au probleme cu gramatica si interpretarea cuvintelor, nemaivorbind de interpretarea juridica.Problema este ca sunt unii agitatori, sindicalisti care vor sa scoata conducerea incompetenta, dictatoriala, etc.si atunci vorbesc in necunostinta de cauza. Unii vor desecretizare, altiii altele, dar majoritatea problemelor au fost deja analizate, solutionate in decursul anilor, iar forma actuala reprezinta munca mai multor persoane in mai multi ani!!! Nu ma apuc acum sa postez topicurile cu incepere din 2008-2009. Singura postare pe care o voi face va fi lamurirea banilor pentru ca suntem acuzati de evaziune, de infiintare de grup organizat, de spalre de bani, de spalare de pacate, etc .


                        Acesta este postul 519!!! Aici nimeni nu vorbeste de mese!!! Pune textul concret sa il vad!!!
                        Ultima editare de Kantor Imre-Zoltan; 05.dec.2018, 20:21.

                        Comentariu


                        • Poate domnului Cozma ia trecut durerea de sub basca si ne scrie si noua de ce vrea sa ne exmatriculeze

                          Comentariu


                          • Poate a mai ramas ceva neghina ca nu prea se intelege daca sintem amatori sau profesionisti ,democrati sau dictatori ,legali sau evazionisti ,poate ne lamuriti si pe noi fara cenzura

                            Comentariu


                            • Postat în original de Kralizec Vezi post
                              Pentru domnul Dena: este ultimul avertisment inainte de banarea definitiva! Sunt niste reguli ale forumului care trebuie respectate de catre toti utilizatorii! Daca cineva scrie intr-o sectiune a forumului, acolo ramane. Exact ca la discutiile private. Daca nu va da acceptul persoana respectiva sa o faceti publica, o tineti pentru dvs. Daca nu sunteti in stare sa va supuneti unor reguli simple, sa fiti sanatos, si am mai zis-o, cautati-va alt forum unde sa faceti scandal!
                              Nu cred ca are nici o legatura statutul de forumist cu statutul de organizator.Sunt dupa parerea mea, sunt 2 lucruri total separate si ar trebui analizate pe rand .nu prea intereseaza pe nimeni si pana la urma e problema proprietarului site-ului si a personalului angajat de dansul sa vegheze buna desfasurare a lui si sa i-a masuri pe care le-au luat fara sa se consulte cu majoritarea.Dar titulatura de Organizator nu cred ca este o masura corecta impotiva,si nici nu cunosc vreo procedura de instaurare a cestei pozitii sau de ridicare.

                              Comentariu


                              • Eu nu inteleg cine conduce de fapt acest circuit, proprietarul site-ului sau comitetul Amatur. Eu practic am fost decazut din drepturile de a organiza turnee de Kralizec, care cica ar fi moderator pe acest forum. De la Organizator Turnee m-a facut doar Intelept. E bine si asa, se putea mai rau. Urmarea este ca nu voi mai putea posta turnee intrucat puterile magice mi-au fost inlaturate.
                                Intrebarea mea pentru Kralizec sau Clau este daca aceasta manevra s-a facut pe baza unei hotarari luate de comitetul Amatur sau a luat-o Kralizec cu de la sine putere. Fiindca ceea ce face nu este o joaca, este vorba si de bani aici. Asociatia infiintata de mine a facut eforturi pentru a creste turneul de la Giurgiu, a cheltuit o gramada de bani pentru promovarea lui, bani care va trebui sa mi returneze careva, ori Kralizec, eventual proprietarul site-ului ori Amatur-ul. Deciziile astea nu se pot lua asa abuziv fara nici un motiv valabil.

                                Comentariu


                                • Intelept te-a facut setarea forumului facuta de CLAU.Dar te sfatuiesc daca tot ai devenit intelept si trebuie s-o dovedesti,ia legatura cu domnul Kralizec(care este un domn deosebit),pe celalalt forum invizibil pentru noi(si daca se mai poate)si sa ajungi la o intelegere amiabila cu dumnealui.Este un om intelegator si astfel sper sa devii ce-ai fost(organizator de turnee).Atunci cand cineva umbla la bani,este foarte dureros pentru cel care-i pierde.Cele scrise mai sus de domnul Kralizec sunt corecte,respecta-le.Nu mai fii impulsiv si cu tendinta de razbunator,ca nu-i bine,in cazul de fata pentru tine.Eu sa fiu in locul tau,as cauta sa aplanez acest conflict prin pozitia pe care te sfatuiesc s-o faci aratata mai sus.Ai sa ai numai de castigat,fii diplomat si nicidecum razbunator.Mult succes CORNELE,in demersul firesc al tau,si-ti doresc din toata inima sa reusesti.
                                  Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                  Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                  Comentariu


                                  • Organizatorului de la Giurgiu i-a fost retras dreptul de acces în Zona Organizatorilor AmaTur deoarece, deși a fost avertizat, a continuat să aducă discuțiile din acea zonă în zona publică fără acceptul preopinenților domniei sale.
                                    Turneul B Giurgiu din 15.12.2018 se desfășoară conform anunțului. Turneele A programate pentru 2019 vor apărea în Calendar conform programărilor.
                                    Viitoarele turnee A sau B ce vor avea loc la Giurgiu vor trebui postate de către unul dintre Coordonatorii AmaTur.

                                    ?n concluzie, se pot organiza în continuare turnee la Giurgiu (n-a făcut nimeni nici un reproș vis-a-vis de modul în care acestea au fost organizate) de către același Organizator - principal și tehnic - singura modificare ținând doar de accesul în Zona Organizatorilor.
                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • buna ziua.zau daca moralistul grec plutarh nu a avut dreptate.toate ganurile bune pentru partile beligerante !

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                        Organizatorului de la Giurgiu i-a fost retras dreptul de acces în Zona Organizatorilor AmaTur deoarece, deși a fost avertizat, a continuat să aducă discuțiile din acea zonă în zona publică fără acceptul preopinenților domniei sale.
                                        Turneul B Giurgiu din 15.12.2018 se desfășoară conform anunțului. Turneele A programate pentru 2019 vor apărea în Calendar conform programărilor.
                                        Viitoarele turnee A sau B ce vor avea loc la Giurgiu vor trebui postate de către unul dintre Coordonatorii AmaTur.

                                        ?n concluzie, se pot organiza în continuare turnee la Giurgiu (n-a făcut nimeni nici un reproș vis-a-vis de modul în care acestea au fost organizate) de către același Organizator - principal și tehnic - singura modificare ținând doar de accesul în Zona Organizatorilor.
                                        In primul rand multumesc ca ati spus ca nu vreo greseala de organizare ar fi cauza pentru care mi s-a luat dreptul de a posta turnee. In al doilea rand nu este prima oara cand se aduce la cunostinta forumistilor anumite discutii din zona vizibila doar de organizatori, am facut-o si eu inainte dar si altii, nu imi aduc aminte cu ce ocazie. Nu exista scris nicaieri ca acel organizator care divulga discutii din zona organizatorilor isi pierde dreptul de a posta turnee. Nu este corect si stiti prea bine asta.
                                        Scopul zonei organizatorilor, vizibile doar acestora, este de a purta discutii despre datele turneelor, modul de organizare al lor etc, si intradevar este bine ca acestea sa nu fie vazute pana nu se ia o decizie definitiva pentru ca se pot deruta astfel participantii. D-l Cozma a facut o afirmatie barbateasca, nu mi s-a parut ca se ascunde, si a zis ca mie mi-ar place scandalul plecand de la observatia mea despre divizionarii A care vor sa fure startul printr-o metoda nu tocmai fair play, si chiar mi s-a dat dreptate privind acest aspect. Deci am avut dreptate facand observatia deci nu a fost scandal. Atunci de ce d-l Cozma, cel care a facut lista aceea cu cererea de reprimire, facuta asa cum am stabilit incorect a cerut imperativ sa fiu dat afara din randul organizatorilor? De ce nu este el dat afara pentru ca a vrut sa triseze? Si de ce a facut propunerea asta in zona organizatorilor si nu in zona coordonatorilor unde nu o puteam vedea? Nu cumva pentru a ma provoca sa reactionez intr-un mod in care sa dau motive sa fiu inlaturat?
                                        Consider ca este nedrept sa fiu discriminat luandu-mi-se dreptul de a posta turnee, ori toti organizatorii au acest drept ori niciunul.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                          Organizatorului de la Giurgiu i-a fost retras dreptul de acces în Zona Organizatorilor AmaTur deoarece, deși a fost avertizat, a continuat să aducă discuțiile din acea zonă în zona publică fără acceptul preopinenților domniei sale.
                                          Turneul B Giurgiu din 15.12.2018 se desfășoară conform anunțului. Turneele A programate pentru 2019 vor apărea în Calendar conform programărilor.
                                          Viitoarele turnee A sau B ce vor avea loc la Giurgiu vor trebui postate de către unul dintre Coordonatorii AmaTur.

                                          ?n concluzie, se pot organiza în continuare turnee la Giurgiu (n-a făcut nimeni nici un reproș vis-a-vis de modul în care acestea au fost organizate) de către același Organizator - principal și tehnic - singura modificare ținând doar de accesul în Zona Organizatorilor.
                                          Ma adresez inca odata coordonatorilor pentru a i-mi reda dreptul sa postez turnee asa cum au si ceilalti organizatori si de asemenea de a putea vedea zona organizatorilor astfel incat sa pot sa imi negociez datele turneelor A dar si B. Prin masura dispusa de d-voastra de a nu imi permite accesul si de a nu putea posta turnee consider ca vreti sa ma impiedicati a mai tine turnee in Amatur. Adica este echivalent cu faptul ca mi se permite sa joc tenis de masă dar doar daca joc intr-un picior.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                            In primul rand multumesc ca ati spus ca nu vreo greseala de organizare ar fi cauza pentru care mi s-a luat dreptul de a posta turnee. In al doilea rand nu este prima oara cand se aduce la cunostinta forumistilor anumite discutii din zona vizibila doar de organizatori, am facut-o si eu inainte dar si altii, nu imi aduc aminte cu ce ocazie. Nu exista scris nicaieri ca acel organizator care divulga discutii din zona organizatorilor isi pierde dreptul de a posta turnee. Nu este corect si stiti prea bine asta.
                                            Scopul zonei organizatorilor, vizibile doar acestora, este de a purta discutii despre datele turneelor, modul de organizare al lor etc, si intradevar este bine ca acestea sa nu fie vazute pana nu se ia o decizie definitiva pentru ca se pot deruta astfel participantii. D-l Cozma a facut o afirmatie barbateasca, nu mi s-a parut ca se ascunde, si a zis ca mie mi-ar place scandalul plecand de la observatia mea despre divizionarii A care vor sa fure startul printr-o metoda nu tocmai fair play, si chiar mi s-a dat dreptate privind acest aspect. Deci am avut dreptate facand observatia deci nu a fost scandal. Atunci de ce d-l Cozma, cel care a facut lista aceea cu cererea de reprimire, facuta asa cum am stabilit incorect a cerut imperativ sa fiu dat afara din randul organizatorilor? De ce nu este el dat afara pentru ca a vrut sa triseze? Si de ce a facut propunerea asta in zona organizatorilor si nu in zona coordonatorilor unde nu o puteam vedea? Nu cumva pentru a ma provoca sa reactionez intr-un mod in care sa dau motive sa fiu inlaturat?
                                            Consider ca este nedrept sa fiu discriminat luandu-mi-se dreptul de a posta turnee, ori toti organizatorii au acest drept ori niciunul.
                                            Stimate domn, eu sunt un spectator de pe margine. Nu știu cine are dreptate. Dar am o soluție "elegantă" pentru dumneavoastră.
                                            Important este să organizați turneele respective. Nu contează atât de mult CINE LE POSTEAZĂ.
                                            Dumneavoastră nu aveți acces să postați turnee, dar oameni care joacă tenis la Giurgiu sigur sunt. Și sigur ei au acces la forum și dreptul să posteze anunțuri de turnee, ba chiar să scrie în anunțurile respective că, de fapt, DUMNEAVOASTRĂ ORGANIZAȚI. RESPECT!!!!

                                            ?n altă ord

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                              Ma adresez inca odata coordonatorilor pentru a i-mi reda dreptul sa postez turnee asa cum au si ceilalti organizatori si de asemenea de a putea vedea zona organizatorilor astfel incat sa pot sa imi negociez datele turneelor A dar si B. Prin masura dispusa de d-voastra de a nu imi permite accesul si de a nu putea posta turnee consider ca vreti sa ma impiedicati a mai tine turnee in Amatur. Adica este echivalent cu faptul ca mi se permite sa joc tenis de masă dar doar daca joc intr-un picior.
                                              Postat în original de Dan2
                                              Va rog sa reevaluati pozitia lui Dena . Este si ramane in categoria organizatorilor si are dreptul sa cunoasca si sa transmita toate informatiile necesare unui organizator.
                                              Comentariile sale acide si unori peste limita admisa nu au legatura cu calitatea de organizator, ci cu cea de membru al www.tenisdemasa.ro, asa cum au si ceilalti participanti, linistiti sau nelinistiti.
                                              Luati-i un picior, daca asa merita, dar sprijiniti-l sa-si utilizeze toate capacitatile mentale in folosul comunitatii...

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                Luati-i un picior, daca asa merita, dar sprijiniti-l sa-si utilizeze toate capacitatile mentale in folosul comunitatii...
                                                Sustin aceasta pozitie exprimata de D-l Bodeanu.
                                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                Tel : 0742 257 995

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                                  Organizatorului de la Giurgiu i-a fost retras dreptul de acces în Zona Organizatorilor AmaTur deoarece, deși a fost avertizat, a continuat să aducă discuțiile din acea zonă în zona publică fără acceptul preopinenților domniei sale.
                                                  Turneul B Giurgiu din 15.12.2018 se desfășoară conform anunțului. Turneele A programate pentru 2019 vor apărea în Calendar conform programărilor.
                                                  Viitoarele turnee A sau B ce vor avea loc la Giurgiu vor trebui postate de către unul dintre Coordonatorii AmaTur.

                                                  ?n concluzie, se pot organiza în continuare turnee la Giurgiu (n-a făcut nimeni nici un reproș vis-a-vis de modul în care acestea au fost organizate) de către același Organizator - principal și tehnic - singura modificare ținând doar de accesul în Zona Organizatorilor.
                                                  Decizia ramane in picioare si a fost luata dupa "o mie" de avertismente. In functie de comportamentul domnului Dena din viitorul mai mult sau mai putin indepartat, vom vedea unde se va ajunge, la o promovare sau, din contra...

                                                  Comentariu


                                                  • buna ziua.nu am vrut sa ma bag in seama cu privire la dreptul de organizator al domnului dena dar vad ca se merge prea departe si se bate moneda grea pe acest drept.exista o inversunare si asta nu este bine.totusi va jucati cu trairile unui om.ma intreb daca cineva isi da seama ca in ultimul an au disparut 20 la suta dintre organizatori.toate stima domnilor.

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X