Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
    buna ziua.nu am vrut sa ma bag in seama cu privire la dreptul de organizator al domnului dena dar vad ca se merge prea departe si se bate moneda grea pe acest drept.exista o inversunare si asta nu este bine.totusi va jucati cu trairile unui om.ma intreb daca cineva isi da seama ca in ultimul an au disparut 20 la suta dintre organizatori.toate stima domnilor.
    Exista Cornele mai multe tipuri de statistici,o statistica care iti aduce un plus de imagine si popularitate si alta statistica care iti ofera o baza de studiu si analize pt a putea lua masurile corecte.
    In ultimii 3 ani am asistat la un procent f mare de retrageri a organizatorilor,satui de dif.probleme

    Comentariu


    • Emi, o parte a organizatorilor s-a retras si din cauza ca turneele si organizarea lor a devenit mai complexa (sa asiguri sala mai buna, mese mai bune, mingi mai bune, sa tii concursul pe 4 categorii, sa faci poze instant, sa faci video live pe FaceBook, etc.).

      Sunt si alte motive, dezbatute in alte parti ale forumului.

      Pe de alta parte, numarul turneelor a crescut, au aparut Aplusurile regionale, Beplusurile, etc.

      Adevarul este mai nuantat, cume si in natura sa.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • ...asa o fi . Dar de ce nu sunt date in calendar pt. A-uri iar B-urile trbiue anuntate inainte cu 40 de zile (minim).

        Comentariu


        • Adi, trebuie sa vorbesti cu cineva mai istet / mai in masura, in Harghita mai mult facem B-uri...
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
            Exista Cornele mai multe tipuri de statistici,o statistica care iti aduce un plus de imagine si popularitate si alta statistica care iti ofera o baza de studiu si analize pt a putea lua masurile corecte.
            In ultimii 3 ani am asistat la un procent f mare de retrageri a organizatorilor,satui de dif.probleme
            Probabil ca,asta e scopul ,,dictaturii ?

            Comentariu


            • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
              Ma adresez inca odata coordonatorilor pentru a i-mi reda dreptul sa postez turnee asa cum au si ceilalti organizatori si de asemenea de a putea vedea zona organizatorilor astfel incat sa pot sa imi negociez datele turneelor A dar si B. Prin masura dispusa de d-voastra de a nu imi permite accesul si de a nu putea posta turnee consider ca vreti sa ma impiedicati a mai tine turnee in Amatur. Adica este echivalent cu faptul ca mi se permite sa joc tenis de masă dar doar daca joc intr-un picior.
              In cazul in care ti-au luat acest drept.
              Oare mai poti depune bani pentru turneele organizate ?
              Cum le vei urmari ???
              Dupa cum se stie aceste fonduri vor fi foarte secrete,ce a fost pana acum,dar acum ceata totala !!!

              Comentariu


              • Probabil ca se doreste lucrul acesta, ca sa dispara multi organizatori mici.Organizatorii mici doar le incurca planurile celor mari.Le iau jucatorii si nu si mai fac ei profitul asteptat.

                Am fost organizator de turnee mici si nu ma mai gandesc sa revin in circuit ca organizator.Raman la paleta si pe forum unde sunt troll, asa cum vor ei sa creada ca sunt.
                Nu are sens sa le insel asteptarile barosanilor care conduc acest circuit si sa ma pretind a fi altceva.E prea multa mizerie deja,si a inceput sa miroasa.

                Comentariu


                • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Probabil ca,asta e scopul ,,dictaturii “
                  Asa Titi ,jucativa si voi cu primejdia poate o punem de un B-troll dupa sarbatori

                  Comentariu


                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    Probabil ca,asta e scopul ,,dictaturii “
                    Si asa ai fost dumneata suspendat pentru absente,nea Titi,un troll iti mai lipsea acum, de sarbatori

                    Comentariu


                    • Postat în original de DAN PETROV Vezi post
                      Asa Titi ,jucativa si voi cu primejdia poate o punem de un B-troll dupa sarbatori
                      Prefer cu ,,VOI”, decat cu ,,ei”

                      Comentariu


                      • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                        Si asa ai fost dumneata suspendat pentru absente,nea Titi,un troll iti mai lipsea acum, de sarbatori
                        Vor fi niste sarbatori placute in compania unor oameni care gandesc la fel ca mine ��

                        Comentariu


                        • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                          Probabil ca se doreste lucrul acesta, ca sa dispara multi organizatori mici.Organizatorii mici doar le incurca planurile celor mari.Le iau jucatorii si nu si mai fac ei profitul asteptat.

                          Am fost organizator de turnee mici si nu ma mai gandesc sa revin in circuit ca organizator.Raman la paleta si pe forum unde sunt troll, asa cum vor ei sa creada ca sunt.
                          Nu are sens sa le insel asteptarile barosanilor care conduc acest circuit si sa ma pretind a fi altceva.E prea multa mizerie deja,si a inceput sa miroasa.
                          Toate au o limita! Sa stiti ca nu v-a introdus nimeni cu forta pe acest forum. Luati trei zile pauza si meditati daca mai doriti sa continuati aici sau nu! Aceste atacuri care nu inceteaza, nu au absolut niciun sens! Fiecare isi poate expune o idee care sa duca la dezvoltarea circuitului dar atacurile nu vor mai fi permise! S-a mai spus si repet, se face o munca benevola si daca pana acum nu s-au luat masuri mai drastice, acum se vor lua. Si daca unii vor crede ca-i dictatura, foarte bine, sunt liberi sa-si faca alt circuit si alt forum.

                          Comentariu


                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                            Probabil ca,asta e scopul ,,dictaturii ?
                            'Nea Titi, poate ne explicati si noua cum ati fost oprit din a mai organiza turnee?! Daca tot asta vrea "dictatura". Ati fost introdus in calendar anul trecut si dvs. singur mi-ati spus sa anulam turneul? Anul asta v-am intrebat daca preconizati ceva pentru anul viitor?! V-a oprit cineva? Ati fost sunat de cineva din Comitetul Director si vi s-a impus sa nu mai faceti turnee la Simeria sau altundeva?!

                            Comentariu


                            • Claudiu,asa pentru cultura mea din generala,daca tot faceti benevol de ce nu vreti alegeri libere,poate altii vor sa aduca si bani de acasa

                              Comentariu


                              • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                'Nea Titi, poate ne explicati si noua cum ati fost oprit din a mai organiza turnee?! Daca tot asta vrea "dictatura". Ati fost introdus in calendar anul trecut si dvs. singur mi-ati spus sa anulam turneul? Anul asta v-am intrebat daca preconizati ceva pentru anul viitor?! V-a oprit cineva? Ati fost sunat de cineva din Comitetul Director si vi s-a impus sa nu mai faceti turnee la Simeria sau altundeva?!
                                A vrut si el sa intre in istorie

                                Comentariu


                                • Postat în original de DAN PETROV Vezi post
                                  Claudiu,asa pentru cultura mea din generala,daca tot faceti benevol de ce nu vreti alegeri libere,poate altii vor sa aduca si bani de acasa
                                  Ai impresia ca se sta la coada, la intrat in randul Coordonatorilor?! Au renuntat cativa in ultimii ani si nu s-au gasit inlocuitori.
                                  Probabil e mic si salariul de la Amatur, 1000 euro, ca nu s-au gasit oameni disponibili .

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                    Toate au o limita! Sa stiti ca nu v-a introdus nimeni cu forta pe acest forum. Luati trei zile pauza si meditati daca mai doriti sa continuati aici sau nu! Aceste atacuri care nu inceteaza, nu au absolut niciun sens! Fiecare isi poate expune o idee care sa duca la dezvoltarea circuitului dar atacurile nu vor mai fi permise! S-a mai spus si repet, se face o munca benevola si daca pana acum nu s-au luat masuri mai drastice, acum se vor lua. Si daca unii vor crede ca-i dictatura, foarte bine, sunt liberi sa-si faca alt circuit si alt forum.
                                    Ehe .deja a inceput sa imi placa,dar credeam ca degeaba mi-am racit gura si mi-am atras o gramada de antipatii cand am sustinut prosteste ca regulile trebuie respectate,si salut initiativa lui Kralizec de a-l bana pe arjen_roben,nu pt cele spuse care uneori chiar daca sunt acide poarta si ceva adevar,dar pt faptul ca a incalcat regulile forumului.In situatia lui mai sunt multi altii,daca s-ar purcede la o analiza corecta mai sunt cativa ,multi altii care au incalcat aceste reguli dar se pare ca sunt tolerati,printre care "sasatl"-atac la persoana ,denigrari."Bucovina"-cont dublu declarat chiar de el ,atac la persoana etc ,si multi alti,daca vreti chiar si eu ,ca deh daca se permite,de ce nu.

                                    Singura intrebare a mea este oare cum se rezolva problema de principiu intre Admin si Supermoderator ,daca unul e satul de aceste povesti si celalalt acuma a inceput sa ia masuri corecte .zic eu .si sper sa nu fie indreptate doar impotriva lui Mihai ca nu e echidistant ?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                      Ai impresia ca se sta la coada, la intrat in randul Coordonatorilor?! Au renuntat cativa in ultimii ani si nu s-au gasit inlocuitori.
                                      Probabil e mic si salariul de la Amatur, 1000 euro, ca nu s-au gasit oameni disponibili .
                                      Clau ,1000 Euro pe luna sau pe an ca m-ai facut interesat.

                                      P.S.Trebe avut grije la astfel de glume ca ne ia lumea in serios.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                        'Nea Titi, poate ne explicati si noua cum ati fost oprit din a mai organiza turnee?! Daca tot asta vrea "dictatura". Ati fost introdus in calendar anul trecut si dvs. singur mi-ati spus sa anulam turneul? Anul asta v-am intrebat daca preconizati ceva pentru anul viitor?! V-a oprit cineva? Ati fost sunat de cineva din Comitetul Director si vi s-a impus sa nu mai faceti turnee la Simeria sau altundeva?!
                                        Eu am ajuns la concluzia ca degeaba ridicam probleme care necesita a fi analizate si gasite solutii care sa satisfaca majoritatea, nu doar pe organizatori si pe coordonatori,caci voua nu va pasa nici cat negru sub unghie si faceti tot cum vreti voi. De aceea, nu vreau sa ma mai cert cu nimeni. Doar imi expun parerile si daca vrea cineva sa le analizeze, n-are decat sa-si puna capul la contributie.
                                        Relativ la turneul de la Simeria, nu m-a impiedicat nimeni sa-l organizez, a fost alegerea mea, dar eu ma refeream la ceilalti organizatori care sunt tratati tendentios. Va rog frumos, nu ma incitati sa detaliez subiectul !

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                          Ai impresia ca se sta la coada, la intrat in randul Coordonatorilor?! Au renuntat cativa in ultimii ani si nu s-au gasit inlocuitori.
                                          Probabil e mic si salariul de la Amatur, 1000 euro, ca nu s-au gasit oameni disponibili .
                                          Sunt destui care ar fi vrut sa ajute, dar daca voi refuzati alegeri libere in care sa voteze prin vot deschis, toti amaturistii interesati, si va votati doar voi intre voi, n-au cum sa ajunga si altii sa arate ce pot.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            Eu am ajuns la concluzia ca degeaba ridicam probleme care necesita a fi analizate si gasite solutii care sa satisfaca majoritatea, nu doar pe organizatori si pe coordonatori,caci voua nu va pasa nici cat negru sub unghie si faceti tot cum vreti voi. De aceea, nu vreau sa ma mai cert cu nimeni. Doar imi expun parerile si daca vrea cineva sa le analizeze, n-are decat sa-si puna capul la contributie.
                                            Relativ la turneul de la Simeria, nu m-a impiedicat nimeni sa-l organizez, a fost alegerea mea, dar eu ma refeream la ceilalti organizatori care sunt tratati tendentios. Va rog frumos, nu ma incitati sa detaliez subiectul !
                                            Nea Titi ,mi-am cumparat o drujba noua si am taiat de cateva ori cu ea dupa care am luat-o pe ca batrana si am taiat mai departe,si fica mea m-a intrebat de ce nu tai cu aia noua ca e mai frumoasa,si nevasta mea a ras , si i-am raspuns ca aia batrana cand se ambaleaza , se tureaza mai ceva ca motoreta Mobra ,si s-a uitat la mine si nu a inteles mare lucru ,dar cand m-am uitat la nevasta mea am inteles ca e de rau..

                                            P.S.Deci Nea Titi eu te rog sa nu te ambalezi ca nu se stie.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                              Sunt destui care ar fi vrut sa ajute, dar daca voi refuzati alegeri libere in care sa voteze prin vot deschis, toti amaturistii interesati, si va votati doar voi intre voi, n-au cum sa ajunga si altii sa arate ce pot.
                                              Cine-i interesat si vrea sa ajute, e liber sa o faca. De aia-i voluntariat. Dar povestim discutii... si hai sa acuzam ca suna bine.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                                Cine-i interesat si vrea sa ajute, e liber sa o faca. De aia-i voluntariat. Dar povestim discutii... si hai sa acuzam ca suna bine.
                                                Nu acuza nimeni doar ca am vrea si noi voluntari alesi

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de DAN PETROV Vezi post
                                                  Nu acuza nimeni doar ca am vrea si noi voluntari alesi
                                                  Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

                                                  INAMOV?BIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. – Din fr. inamovible.

                                                  Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

                                                  P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                    Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

                                                    INAMOV?BIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. – Din fr. inamovible.

                                                    Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

                                                    P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.
                                                    Ai o mica greseala de expunere, Dan chiar nu a fost dictator ,el nu a cenzurat pe nimeni in mandatul lui (a mai gresit si el dar iertator)dar acum vin sarbatorile si incerc sa nu mai scriu urit

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X