Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Hopa ,sa traiti domnul Catalin (am vazut ca sinteti pe aceiasi pagina cu mine)sa va dea domnul sanatate ca faina afinata aveti(un sfat ,sa nu mai exagerati cu simburii de migdale in rest este extraordinara)in rest daca nu intervine ceva sper ca ne vedem la turneul dumneavoastra:

    Comentariu


    • Postat în original de DAN PETROV Vezi post
      dar acum vin sarbatorile si incerc sa nu mai scriu urit
      Deja parca fontul este mai frumos, ti-ai facut cadou o tastatura noua de Mos Nicolae?

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

        INAMOV?BIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. ? Din fr. inamovible.

        Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

        P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.
        Vezi ca pasesti pe gheata...

        Comentariu


        • Postat în original de Kralizec Vezi post
          Vezi ca pasesti pe gheata...
          Am cauciucuri de iarna ,daca la asta te referi ,sau daca te referi la gheata de pe lacul tau ,o sa stau cuminte sa nu pasesc pe ea dar o sa am grije ca la primavara sa sece lacul.

          Sau daca e o amenintare sa iau legatura cu moderatorii forumului sa ia masuri

          Comentariu


          • Postat în original de Kralizec Vezi post
            Vezi ca pasesti pe gheata...
            Are patine

            Comentariu


            • Ce tupeu, maica....
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Postat în original de DAN PETROV Vezi post
                Ai o mica greseala de expunere, Dan chiar nu a fost dictator ,el nu a cenzurat pe nimeni in mandatul lui (a mai gresit si el dar iertator)dar acum vin sarbatorile si incerc sa nu mai scriu urit
                Nu cred ca e nici o gresala de expunere ,si de aceea stii ca imi sustin vorbele cu dovezi clare.Postul 201 din Propuneri 2014


                Postat în original de Dan2 Vezi post
                Coordonatorii Amatur sunt persoanele care au fost initiatorii miscarii Amatur in zonele pe care le reprezinta. In acelasi timp sunt persoanele care trebuie sa reprezinte conducerea Amatur in aceste zone. Atata vreme cat sunt persoane active si activitatea lor este in interesul dezvoltarii miscarii si nu o frana, aceste persoane sunt inamovibile, indiferent de interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese. Inlocuirea lor ar fi posibila fie prin retragere, fie prin votul comitetului director, in cazul unor incalcari flagrante ale spiritului competitiei.
                Organizatorii principali sunt cei mai reprezentativi organizatori din cele 8 zone ale tarii. Ei ar trebui alesi de organizatorii din zone sa ii reprezinte. Daca credeti ca vreunul dintre acesti organizatori nu isi merita pozitia, oricand, organizatorii isi pot alege un alt reprezentant. Pana pe 6 decembrie mai sunt 9 zile.

                Comentariu


                • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                  Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

                  INAMOV?BIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. ? Din fr. inamovible.

                  Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

                  P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.
                  Ceausescu .. om bun taica ... om bun


                  Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                  FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                  BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                  Comentariu


                  • Postat în original de Ceausescu Vezi post
                    Ceausescu .. om bun taica ... om bun
                    Ca toti de altfel

                    Comentariu


                    • Postat în original de Dan2 Vezi post
                      Coordonatorii Amatur sunt persoanele care au fost initiatorii miscarii Amatur in zonele pe care le reprezinta. In acelasi timp sunt persoanele care trebuie sa reprezinte conducerea Amatur in aceste zone. Atata vreme cat sunt persoane active si activitatea lor este in interesul dezvoltarii miscarii si nu o frana, aceste persoane sunt inamovibile, indiferent de interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese. Inlocuirea lor ar fi posibila fie prin retragere, fie prin votul comitetului director, in cazul unor incalcari flagrante ale spiritului competitiei.
                      Organizatorii principali sunt cei mai reprezentativi organizatori din cele 8 zone ale tarii. Ei ar trebui alesi de organizatorii din zone sa ii reprezinte. Daca credeti ca vreunul dintre acesti organizatori nu isi merita pozitia, oricand, organizatorii isi pot alege un alt reprezentant. Pana pe 6 decembrie mai sunt 9 zile.
                      Asta nu a fost dictatura, a fost organizare. Erau 8 coordonatori cu rol de manager zonal si 8 organizatori - cei mai reprezentativi (sau alesi, cel mai bine). Nu se tinea cont de "interesele de moment ale unui conducator sau ale unui grup de interese".

                      Ar fi benefic sa se refaca ceea era stabilit atunci? Atentie- 6 decembrie a trecut deja de 9 zile

                      Comentariu


                      • Domnule Bodeanu, ptr mine sunteti un exemplu, un exemplu de calm, rabdare, diplomatie, empatie, forta de a merge mai departe si multe altele. Nu incetati sa ma uimiti cum le pastrati pe toate indiferent ce mizerii se arunca către dumneavoastră. Va mulțumesc ca aratati ca se poate inca si asa.

                        Comentariu


                        • Si eu iti multumesc pentru colaborarea foarte apropiata pe care am avut-o, intr-o perioada dificila a Amaturului.

                          Comentariu


                          • buna ziua tuturor.toate discutiile dumneavoastra se incadreaza in categoria dezbateri curente.pacat ca exista lunetisti.ma intreb doar daca in trecut au fost "paraciosii"clasei!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                              Dane, parca pe undeva am vazut sau am auzit ca ai primit raspuns pe tema asta de la sefu.

                              INAMOV?BIL, -Ă, inamovibili, -e, adj. Care nu poate fi transferat, înlocuit sau destituit din funcție. ♦ (Despre o funcție) Din care nu poate fi destituit cineva. ? Din fr. inamovible.

                              Parca de la Ceausescu a plecat treaba ,a sustinut-o si Dan si acuma se pare ca si Marcel.Imi vine sa rad sau sa plang ,dar puterea chiar produce anumite fenomene paranormale.Cica Ceausescu era baiat fain la inceputuri dupa care s-a tampit,pe Dan nu l-am cunoscut inainte de Amatur dar acuma chiar cred ca e un forumist,organizator implicat si ok,dar in timpul mandatului a fost altul ,iar pe Marcel l-am cunoscut si promovat ca un tip super ,dar acuma este prins in parabola puterii si se pare ca influenteaza.Dar asta e viata si o luam ca atare.

                              P.S.Dane alti voluntari mai buni decat acestia e cam greu sa gasesti,dar sa fie mai democrati le putem cere,si transparentii ca sa nu se mai iste discutii de tot felul.
                              Tu ai găsit o definiție "cuminte", EMI. Inamovibil, în sensul cel mai adecvat al termenului, ?nseamnă "de neclintit"

                              Comentariu


                              • Observ în ultima vreme tot mai multe dezbateri și "scântei" între forumiști, provocate de anumite constrângeri, sau chiar cenzură, în urma aplicării cu exces de zel a unor reguli mai mult sau mai puțin necesare... Toate astea, adăugate la polemicile direkt legate de desfășurarea turneului propriu-zis, organizare, coordonare, etc., încep tot mai mult să degenereze în jigniri...

                                ?n ce privește regulamentul de desfășurare a turneelor, am făcut o propunere de bun simț care, aplicată, ar reduce cov?rșitor disputele pe tema "categorizarii" combatantilor : eliminați orice sistem de premiere.

                                Pe latura cealaltă, e tot mai evidentă dorința unui "segment" din participanții la această competiție de masă de "oficializare", "centralizare", "instituționalizare" și, implicit, ocuparea unor "poziții cheie" în noua "schemă". Iar principalul element care e luat drept "sprijin" în acest demers este forumul. Am observat în mai multe rînduri cum "se bagă pumnul în gura" oamenilor, la adăpostul "convenabil" al unor reguli...
                                Mesajul meu se îndreaptă mai ales spre oameni ca domnul Dumitru Matei, cărora ați reușit să le aduceți răbdarea dincolo de limita acceptabilului..., dar e un mesaj foarte "documentat" și bun de luat la cunoștință și de către alți colegi : Mișcarea Amatur, sub forma și cu scopul cu care fost creată și pusă în mișcare (nu mai e astăzi așa nici pe departe...) NU ARE NEVOIE DE ACEST FORUM!!! ��

                                Comentariu


                                • într-adevăr s-a ajuns ca pe acest forum sa existe o cenzura ca pe vremea lui Ceaușescu. Se șterg postări, chiar topicuri intregi, sunt categorisiti troli prieteni de ai noștri. Cred ca anunțurile, înscrierile și discuțiile la turnee se pot face foarte bine și pe facebook. Cred ca treptat putem face aceasta trecere. Cred ca și regulamentul Amatur poate fi făcut astfel încât sa dea mai multa libertate organizatorului. De pilda o problema spinoasa este admiterea jucătorilor din superliga și div. A la turneele Amatur. Cred ca se poate lasă acest lucru la latitudinea organizatorului, dacă accepta sau nu jucători de la FRTM din diviziile superioare. De pilda la București se poate organiza un Master, la Brașov, Sibiu etc, dar la Giurgiu niciodată. Și poate exista situația sa se prezinte un singur jucător de superliga care se plictisește acasă în sâmbăta aia și sa ?ți strice turneul.

                                  Comentariu


                                  • Nu intotdeauna este usor sa ne pastram calmul, dar acum este cazul. Va rog mult, sa ne abtinem de la formulari nechibzuite.
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      într-adevăr s-a ajuns ca pe acest forum sa existe o cenzura ca pe vremea lui Ceaușescu. Se șterg postări, chiar topicuri intregi, sunt categorisiti troli prieteni de ai noștri. Cred ca anunțurile, înscrierile și discuțiile la turnee se pot face foarte bine și pe facebook. Cred ca treptat putem face aceasta trecere. Cred ca și regulamentul Amatur poate fi făcut astfel încât sa dea mai multa libertate organizatorului. De pilda o problema spinoasa este admiterea jucătorilor din superliga și div. A la turneele Amatur. Cred ca se poate lasă acest lucru la latitudinea organizatorului, dacă accepta sau nu jucători de la FRTM din diviziile superioare. De pilda la București se poate organiza un Master, la Brașov, Sibiu etc, dar la Giurgiu niciodată. Și poate exista situația sa se prezinte un singur jucător de superliga care se plictisește acasă în sâmbăta aia și sa ?ți strice turneul.
                                      Este a doua oara cand faceti referire la regimul Ceausescu, prima data pe toti Coordonatorii, la Alba Iulia, iar acum forumul. Asta e limbaj prin care va doriti inapoi tutulatura de organizator, asa-i?!

                                      Comentariu


                                      • Fac referire la aceea perioada fiindcă doar atunci exista cenzura. Și despre partea cu organizatorul sa nu crezi ca ma rog de voi, normal ar fi sa fie invers.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                          într-adevăr s-a ajuns ca pe acest forum sa existe o cenzura ca pe vremea lui Ceaușescu..... Cred ca și regulamentul Amatur poate fi făcut astfel încât sa dea mai multa libertate organizatorului........Cred ca se poate lasă acest lucru la latitudinea organizatorului, dacă accepta sau nu jucători de la FRTM din diviziile superioare. .........poate exista situația sa se prezinte un singur jucător de superliga care se plictisește acasă în sâmbăta aia și sa ?ți strice turneul.
                                          Inteleg ca:
                                          1. Exista cenzura ca pe timpul lui Ceausescu....
                                          2. Dorim libertate deplina organizatorilor...
                                          3. Participarea la concursuri sa fie conditionata de organizatori....

                                          Pai, ori e libertate ori nu ? (Ceva nu-mi iese).

                                          Cornel, e bine asa, crede-ma.
                                          Iar daca vrei sa ?scapi de ei? sunt solutii dar nu vreau sa te-nvat prostii.
                                          Sarbatori fericite !


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                                          Blade: lemn off...ce lemn !
                                          Bh: cu tepi
                                          Fh: fara tepi

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                            Fac referire la aceea perioada fiindcă doar atunci exista cenzura. Și despre partea cu organizatorul sa nu crezi ca ma rog de voi, normal ar fi sa fie invers.
                                            Normal ar fi sa aveti un comportament civilizat. Dar e greu pe dvs. si sa vorbiti respectuos.

                                            Comentariu


                                            • Am multe regrete legate de faptul ca am incrucisat paletele cu multi jucatori buni,si din cauza acestui forum am ajuns sa ma cert cu ei la cutite.E si greseala mea, desigur, trebuie sa recunosc.
                                              Mai buna e reputatia omului in sala de tenis cand da buna ziua si cand strange o mana cu caldura,bucurandu se de revedere.Cand bea o bere in pauza meciurilor,si schimba impresii, locuri,fapte, oameni.Cand joaca tenis de valoare, fiind un bun partener de joc, chiar si pentru divizionari.
                                              Regret ca forumul m a transformat in ceva ce nu cred ca sunt in realitate .
                                              Sa ma ierte coordonatorii, organizatorii,prietenii de comportamentul meu -Dan 2,Pali, Gelu,Emi (nu l am cunoscut personal inca)Sorin,sau altii cu care am mai schimbat vorbe in contradictoriu.
                                              Imi pare rau.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                                Am multe regrete legate de faptul ca am incrucisat paletele cu multi jucatori buni,si din cauza acestui forum am ajuns sa ma cert cu ei la cutite.E si greseala mea, desigur, trebuie sa recunosc.
                                                Mai buna e reputatia omului in sala de tenis cand da buna ziua si cand strange o mana cu caldura,bucurandu se de revedere.Cand bea o bere in pauza meciurilor,si schimba impresii, locuri,fapte, oameni.Cand joaca tenis de valoare, fiind un bun partener de joc, chiar si pentru divizionari.
                                                Regret ca forumul m a transformat in ceva ce nu cred ca sunt in realitate .
                                                Sa ma ierte coordonatorii, organizatorii,prietenii de comportamentul meu -Dan 2,Pali, Gelu,Emi (nu l am cunoscut personal inca)Sorin,sau altii cu care am mai schimbat vorbe in contradictoriu.
                                                Imi pare rau.
                                                Prin recunoasterea a ceea ce-ai facut relativ rau si nu vei mai face in continuare,e posibil ca "mosul"sa te faca fericit si sa-ti ia titulatura de TROLL.Domnule CLAU,domnul este inaintasul celor de la BAYERN MUNCHEN,a dat multe"GOLURI"sutand cu stangul,pe viitor va suta cu dreptul si n-o sa mai dea nici un 'GOL".Vina(greseala)recunoscuta e pe jumatate iertata,cealalta jumatate asteptam s-o ierne "MOS CRACIUN".
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                                  Prin recunoasterea a ceea ce-ai facut relativ rau si nu vei mai face in continuare,e posibil ca "mosul"sa te faca fericit si sa-ti ia titulatura de TROLL.Domnule CLAU,domnul este inaintasul celor de la BAYERN MUNCHEN,a dat multe"GOLURI"sutand cu stangul,pe viitor va suta cu dreptul si n-o sa mai dea nici un 'GOL".Vina(greseala)recunoscuta e pe jumatate iertata,cealalta jumatate asteptam s-o ierne "MOS CRACIUN".
                                                  va multumesc pentru apreciere.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                                    Am multe regrete legate de faptul ca am incrucisat paletele cu multi jucatori buni,si din cauza acestui forum am ajuns sa ma cert cu ei la cutite.E si greseala mea, desigur, trebuie sa recunosc.
                                                    Mai buna e reputatia omului in sala de tenis cand da buna ziua si cand strange o mana cu caldura,bucurandu se de revedere.Cand bea o bere in pauza meciurilor,si schimba impresii, locuri,fapte, oameni.Cand joaca tenis de valoare, fiind un bun partener de joc, chiar si pentru divizionari.
                                                    Regret ca forumul m a transformat in ceva ce nu cred ca sunt in realitate .
                                                    Sa ma ierte coordonatorii, organizatorii,prietenii de comportamentul meu -Dan 2,Pali, Gelu,Emi (nu l am cunoscut personal inca)Sorin,sau altii cu care am mai schimbat vorbe in contradictoriu.
                                                    Imi pare rau.
                                                    Ne-am incrucisat mainile la turneul A+ de la Sibiu acum 3 ani daca nu ma insel unde am avut chiar cateva discutii serioase legate de structurile salilor de sport Nastase.Alte vremuri.In rest toata lumea sa traiasca numai noi sa nu murim.

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X