Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • jurescu sorin
    a răspuns
    Postat în original de Mytro93 Vezi post
    La ce se refera acest turneu, m-ati facut curios 😁

    3.5. Turneul Top Team pe echipe
    Turneu pe echipe, organizat de clubul sportive Top Team, cu regulament propriu, în concordanță cu Regulamentul AmaTur, acceptat de Echipa Amatur, care poate fi regăsit pe forum, în secțiunea aferentă.​
    Parcă și eu Sint curios.....:
    cine și cum îl organizează???

    Lasă un comentariu:


  • Iulian Gherasim
    a comentat la răspunsul lui
    Regulamentul și detaliile turneului vor fi prezentate foarte curând în secțiunea "Turnee pe echipe"

  • Mytro93
    a răspuns
    La ce se refera acest turneu, m-ati facut curios 😁

    3.5. Turneul Top Team pe echipe
    Turneu pe echipe, organizat de clubul sportive Top Team, cu regulament propriu, în concordanță cu Regulamentul AmaTur, acceptat de Echipa Amatur, care poate fi regăsit pe forum, în secțiunea aferentă.​

    Lasă un comentariu:


  • Kralizec
    a răspuns
    Postat în original de armani Vezi post

    Fiecare cu nivelul de ineligenta aferent....
    Va rog sa pastrati un limbaj civilizat.

    Lasă un comentariu:


  • armani
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Te acceptăm și asa cu nivelul 1
    E si normal .... daca acceptarea vine de la cineva cu nivelul sub zero!

    Lasă un comentariu:


  • armani
    a răspuns
    OK, greseala mea.....dar dupa ce mi s-a mai sters o postare, ma asteptam!
    O zi buna!

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Postat în original de armani Vezi post

    AM gasit feedback-ul....e in ordine, CD a gasit timpul si disponibilitatea necesare sa analizeze toate propunerile...E de remarcat!!
    Dar am o mare nelamurire: de ce nu se ofera si o justificare acolo, cat de cat , la raspunsurile cu NU? Acel NU sec nu prea pare un dialog, ci o impunere....asa vreau eu asta e!.
    De ex., eu am propus ca si treningurile sa aiba culoarea predominant alba (ca si tricourile), mai ales ca in regulament se face referire si la treninguri - raspunsul a fost NU!! Deci ai voie cu (haina de) trening doar alba si cu tricou doar alb nu?? Curios.
    Si al doilea NU care ma depaseste este de ce nu se poate ca in pagina fiecarui jucator sa scrie cand expira pct. de penalizare? Ia mult timp sa contabilizeze cineva sau.....?
    M-am referit doar la propunerile mele.
    Oricum, remarc un pas inainte fata de modul de abordare de anii trecuti.
    Astept noul regumalent!
    Mutat nu inseamna sters ... vi-i greu sa va cautati ultimele posturi?

    Lasă un comentariu:


  • armani
    a răspuns
    Nu inteleg de ce mi-ati sters postarea referitoare la regulamentul Amatur 2023 - 2024 ....este a doua oara cand imi stergeti postarile!
    Nu vorbesc uart, nu insult pe nimeni....oare ce va deranjeaza?? E forumul personal al cuiva si nu am voie eu sa scriu?
    Macar daca mutati postarile scrieti unde le mutati.
    Bine ca pastrati postari referitoare la macete etc.....halal!

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Te acceptăm și asa cu nivelul 1

    Lasă un comentariu:


  • armani
    a răspuns
    * inteligenta

    Lasă un comentariu:


  • armani
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Trebuia să scrieți nu,ms 😂
    Fiecare cu nivelul de ineligenta aferent....

    Lasă un comentariu:


  • Iulian Gherasim
    a comentat la răspunsul lui
    E foarte greu sa faci un rezumat la ce au avut de spus 13 persoane referitor la fiecare propunere în parte. Nu trebuie sa aglomeram Regulamentul foarte mult, el trebuie sa fie ușor de parcurs. Mai ales unde sunt chestiuni logice cum ar fi ca echipamentul de joc trebuie sa difere de culoarea mingii, iar aici se regăsesc centralizat penalizările https://www.amatur.ro/tenisdemasa/view_p

  • Eltibi
    a răspuns
    Trebuia să scrieți nu,ms 😂

    Lasă un comentariu:


  • armani
    a răspuns
    Postat în original de armani Vezi post
    Cand apare Regulamentul Amatur 2023 - 2024?
    Ce se mai stie de propuneri....ca feedback ioc...sau nu am gasit eu....
    AM gasit feedback-ul....e in ordine, CD a gasit timpul si disponibilitatea necesare sa analizeze toate propunerile...E de remarcat!!
    Dar am o mare nelamurire: de ce nu se ofera si o justificare acolo, cat de cat , la raspunsurile cu NU? Acel NU sec nu prea pare un dialog, ci o impunere....asa vreau eu asta e!.
    De ex., eu am propus ca si treningurile sa aiba culoarea predominant alba (ca si tricourile), mai ales ca in regulament se face referire si la treninguri - raspunsul a fost NU!! Deci ai voie cu (haina de) trening doar alba si cu tricou doar alb nu?? Curios.
    Si al doilea NU care ma depaseste este de ce nu se poate ca in pagina fiecarui jucator sa scrie cand expira pct. de penalizare? Ia mult timp sa contabilizeze cineva sau.....?
    M-am referit doar la propunerile mele.
    Oricum, remarc un pas inainte fata de modul de abordare de anii trecuti.
    Astept noul regumalent!

    Lasă un comentariu:


  • Iulian Gherasim
    a comentat la răspunsul lui
    .

  • Iulian Gherasim
    a comentat la răspunsul lui
    La 1 noiembrie apare noul Regulament.
    Feedback găsiți aici: https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/1091423
    sub forma de comentarii.

  • armani
    a răspuns
    Cand apare Regulamentul Amatur 2023 - 2024?
    Ce se mai stie de propuneri....ca feedback ioc...sau nu am gasit eu....

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a comentat la răspunsul lui

  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    No bine, am baut si eu o bere saptamana asta si deja ajung pe prima pagina
    Imi imaginez ce se intampla daca te lua Dantim la o bere.

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    No bine, am baut si eu o bere saptamana asta si deja ajung pe prima pagina

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Nu poți să-i pui pe toți să servească corect ... unii dacă aruncă mingea dau pe lângă ea, cade jos, dacă este parchet ajunge la masa vecină, apoi Stop, ăia urlă la tine, tu la ei ... mai bine servește cum poate și te rogi sa își dea peste degete
    Propunere intarziata pentru imbunatatirea desfasurarii Circuitului Amatur.
    Acest citat sa devina langa citatul lui "cian lu" deasemeni motto-ul reprezentativ al Circuitului Amatur



    COMUNITATII AMATUR

    Suntem prozelitii SPORTULUI, în forma cea mai pura. Suntem publicul ce joaca cu încrîncenarea campionilor, când acestia se afla în tribuna. Ne gasesti în arenele închise, rejucând finale demult apuse.
    Suntem cei necuprinsi în statistici, nescrisi în ziare, neavenitii concursurilor, neprinsi în clasamente. Suntem platitorii de bilete la propriul spectacol, cei care își inseala consoartele cu paleta si își cresc copii în infamul spirit de fair-play.
    Suntem cei care lupta pâna la epuizare cu armele lepadate de zei, gladiatori altruisti atât cu victorile cât si cu înfrângerile. Suntem jucatorii si antrenorii unei echipe unice, care nu are alt scop decât de a te initia, amatorule, în tainele cele mai sacre ale acelei performante singulare,in care tu esti si învingator si învins.
    Suntem cei ce cladesc refugiile celor exilati în cenusa sportului, veghind apoi la renasterea lor. Suntem cei care dau totul, din putinul lor, suntem constiinta unitara si fantomatica pe care o surprinzi cu coada ochiului când, amestecati printre voi, propovaduim la mesele verzi, demult uitata credinta în sine.
    Vei stii, amatorule, ca ai ajuns în locurile noastre sfinte, atunci când pasii iti vor aluneca pe podelele ude de sudoarea noastra, când te va umple de beatitudine mirosul aurolatic al toluenului iar resturile de celuloid iti vor calauzii cararea spre Golgota noastra.
    Nu poți să-i pui pe toți să servească corect ... unii dacă aruncă mingea dau pe lângă ea, cade jos, dacă este parchet ajunge la masa vecină, apoi Stop, ăia urlă la tine, tu la ei ... mai bine servește cum poate și te rogi sa își dea peste degete​​

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    Postat în original de Dantim Vezi post

    Florine, în poză cum servești, regulamentar sau regulamentezi)))))
    Acolo doar mă uitam să văd dacă nu-i strâmbă mingea

    Lasă un comentariu:


  • dinuzara
    a răspuns
    Punctele trebuie câștigate corect, nu trișând. Raționamentul regulii privind serviciul este clar: mingea trebuie aruncată și nu trebuie ascunsă pentru ca adversarul să vadă contactul și să poată sa citească efectul. Servele din mână sau ascunse creează un avantaj necinstit pentru acel jucător.

    Folosirea unui serviciu incorect este o totală lipsă de respect față de sport și lipsă de fair-play față de adversar.

    Dar, la fel ca peste tot, și acest sport are trișorii lui.

    Lasă un comentariu:


  • Dantim
    a răspuns
    Postat în original de FlorinBN Vezi post
    Nu poți să-i pui pe toți să servească corect ... unii dacă aruncă mingea dau pe lângă ea, cade jos, dacă este parchet ajunge la masa vecină, apoi Stop, ăia urlă la tine, tu la ei ... mai bine servește cum poate și te rogi sa își dea peste degete
    Florine, în poză cum servești, regulamentar sau regulamentezi)))))

    Lasă un comentariu:


  • jurescu sorin
    a răspuns
    L-am văzut pe durdun cum servește de după cap....are ceafa lata,ascunde mingea și te surprinde....e normal??

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X