Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • alin damian
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Fiind un caz cu totul special : varstnic de peste 70 de ani , autodidact , istoric bogat in Amatur si nu in FRTM, cer, pentru ultima oara sa judecati drept si sa ma repuneti in drepturi la categoria AVANSATI , acolo unde este locul meu binemeritat. Personal ma consider jucator de locul 9/16 la nivel national. Astept sa fiu depasit in 2024 in zona mea de cineva care are si participari si MP onorabil, ceea ce in 2023 nu se intampla ! Rog analizati , dragi colegi CD/EA . Multumesc.
    Are dreptate domnul Gigi spin...treceti-l la avansați dar fără drept de a fi lider județean!!!

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Poate ne luminează domnul creator al topicului, nu l cunosc personal dar am auzit ca pe el l a amenințat 🤷🏼‍♂️
    Ai curajul de a jura pe rosu?Si eu am auzit ca oamenii vor fi corecti in tara asta.....citeste ce a scris Pastorel Teodoreanu....despre priceputi.Am tras linie_________

    Lasă un comentariu:


  • Tofenfor
    a răspuns
    Postat în original de Costin1892 Vezi post
    Thread-ul asta e mai bun ca Netflixul uneori...
    nu inteleg ce cauta cuvantul "uneori" aici

    Lasă un comentariu:


  • Costin1892
    a răspuns
    Thread-ul asta e mai bun ca Netflixul uneori...

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Poate ne luminează domnul creator al topicului, nu l cunosc personal dar am auzit ca pe el l a amenințat 🤷🏼‍♂️

    Lasă un comentariu:


  • petrescu liviu
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post
    Curiozitatea era doar ce cauta un jucător cu o maceta la un turneu de tenis de masa 🤷🏼‍♂️
    Poate era macheta!!!😀😀😀😀

    Lasă un comentariu:


  • FlorinBN
    a răspuns
    N-ai vazut clipul ala ... ping-pong cu nunceagul ... ? ... 👌

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Curiozitatea era doar ce cauta un jucător cu o maceta la un turneu de tenis de masa 🤷🏼‍♂️

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Postat în original de Eltibi Vezi post


    Am auzit ca recent la un turneu in Bucuresti ați amenințat un jucător cu maceta din ghiozdan . Credeam ca in clanul sportivilor sunt doar băieți de la lupte dar văd ca au luat și de la tenis de masa.
    Ai auzit gresit....UBER alles....Maceta este dar in trusa de prins fluturi......si inca ceva:Baietii sau baieteii se prind cu pliculete.....fetele se sperie de macete....Ce stii tu depre clanuri...

    Lasă un comentariu:


  • iulian.vrasti
    a răspuns
    Postat în original de Vije Vezi post
    Situația e similara și pentru cei care promovează la open. Dacă omu' e de 20-21 nu are nici o sansa cu cei de 31-32...dar poate chiar și nea Gigi ar putea face fata unui open în plaja 20-30. Deci ce propun eu ii încurajează și pe cei de la avansati sa treacă la open...dar și pe cei de la open sa treacă la un elite între 30-41 sa zic. Iar cei mai buni (42+ sa zic), chiar s-ar bate cu cei mai buni
    Scrie-o clar aici.

    https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/1091423

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Postat în original de Zosim1 Vezi post
    61.9
    60.07
    59.3
    59.23
    58.52
    58.23
    58.03
    58
    57.63
    57.6
    57.51
    57.2
    57.15
    57
    56.98
    56.79
    56.05
    56
    55.85
    55.83
    55.63
    55.6
    54.48
    54.42
    54.4
    54.37
    53.9
    53.78
    53.75
    47.5
    47.4
    46.1
    46
    46
    45.65
    45.33
    45
    45
    45
    44.8
    44.6
    44.55
    44.23
    44.04
    43.88
    43.85
    43.85
    43.8
    43.77
    43.7
    43.7
    43.4
    43.01
    43
    43
    43
    43
    42.82
    33
    31
    28
    27
    26
    25
    30
    25
    36
    24
    24
    24
    24
    24
    22
    24
    24
    23
    23
    23
    21
    24
    20
    19
    22
    21
    23
    24
    20
    20
    Cele​ 3 coloane reprezinta MP primilor 30 de jucatori din AMATUR din 2023,din 2018 si 2013.Deci se observa ca in acesti 10 ani Mp a crescut cam cu 10-13 puncte la 5 ani, ceea ce rezulta ca MP creste liniar an de an datorita formulei de calcul a lui.
    • Loc 1 = MT1-4 + 6 + x
    • Loc 2 = MT1-4 + 4 + x
    • Loc 3-4 = MT1-4 + 2 + x
    • Loc 5-8 = MT5-8 + 1 + x


    ​​Deci in concluzie este aproape imposibil ca un jucator care are schema completa si nu are vreun eveniment medical care sa ii schimbe starea fizica, indiferent de forma lui mai buna sau mai proasta ,Mp v-a creste obligatoriu, chiar si daca forma fizica scade, jucatori buni din zona lui vor creste odata cu media si in locul lor vor veni jucatori mult mai slabi dar a caror MP creste constant cu a celorlalti.Din analizele facute cu ceva timp in urma pe un esantion de peste 100 de jucatori pastrarea MP constant sau in scadere la peste 90 din acestea se vedea clar tendinta voita de ramane acolo.Printre cele mai dese practici au fost turneele cu zero victorii care au fost la un moment dat contracarate de regulament , dupa care s-a trecut la calculul fin al mediei cu turneul care iese si calcularea pozitiei cu al cellui ce urma.Cu cativa din organizatori stiam cu precizie cam cum arata clasamentul al unora din acesti 100 cam cu o zi doua inainte de turneu.
    Nu inteleg de ce acest circ acuma dupa ce au fost urcat 11 jucatori, iar prima si a doua oara cand au fost urcati alti 15 nu a comentat nimeni.

    S-ar putea ca marul discordiei sa fie de ce nu au fost urcati mai multi, s-au de ce nu sunt reglementate criterile pe care se fac aceste promovari?Totusi nu trebuie sa uitam ca trebuie sa ne supunem regulilor sportului, care mentioneaza caracterul sportiv, fair-play, spiritul competitiei, etc,etc. care sunt toate incalcate prin aceste proceede de manipulare a rezultatelor.

    In loc sa va bucurati ca aceste promovari sunt defapt niste atentionari amicale a Echipei Amatur sa stopeze acest fenomen, uni sunt chiar foarte indarjiti pe aceasta masura, si dupa cum a mentionat Tibi undeva mai sus practicile continua fara nici un fel de menajanente si la turneele urmatoare.Eu cred ca in curand se vor cauta solutii directe din calculul ratingului sa nu mai poata fi manipulat, eliminarea elementelor care duc la invrajbirea acestor manipulari etc.
    Mărul discordiei este faptul ca s au văzut cu tricoul pe ei iar acum ia tricoul de unde nu i 😂😂😂😂😂😂

    Lasă un comentariu:


  • Zosim1
    a răspuns
    61.9
    60.07
    59.3
    59.23
    58.52
    58.23
    58.03
    58
    57.63
    57.6
    57.51
    57.2
    57.15
    57
    56.98
    56.79
    56.05
    56
    55.85
    55.83
    55.63
    55.6
    54.48
    54.42
    54.4
    54.37
    53.9
    53.78
    53.75
    47.5
    47.4
    46.1
    46
    46
    45.65
    45.33
    45
    45
    45
    44.8
    44.6
    44.55
    44.23
    44.04
    43.88
    43.85
    43.85
    43.8
    43.77
    43.7
    43.7
    43.4
    43.01
    43
    43
    43
    43
    42.82
    33
    31
    28
    27
    26
    25
    30
    25
    36
    24
    24
    24
    24
    24
    22
    24
    24
    23
    23
    23
    21
    24
    20
    19
    22
    21
    23
    24
    20
    20
    Cele​ 3 coloane reprezinta MP primilor 30 de jucatori din AMATUR din 2023,din 2018 si 2013.Deci se observa ca in acesti 10 ani Mp a crescut cam cu 10-13 puncte la 5 ani, ceea ce rezulta ca MP creste liniar an de an datorita formulei de calcul a lui.
    • Loc 1 = MT1-4 + 6 + x
    • Loc 2 = MT1-4 + 4 + x
    • Loc 3-4 = MT1-4 + 2 + x
    • Loc 5-8 = MT5-8 + 1 + x


    ​​Deci in concluzie este aproape imposibil ca un jucator care are schema completa si nu are vreun eveniment medical care sa ii schimbe starea fizica, indiferent de forma lui mai buna sau mai proasta ,Mp v-a creste obligatoriu, chiar si daca forma fizica scade, jucatori buni din zona lui vor creste odata cu media si in locul lor vor veni jucatori mult mai slabi dar a caror MP creste constant cu a celorlalti.Din analizele facute cu ceva timp in urma pe un esantion de peste 100 de jucatori pastrarea MP constant sau in scadere la peste 90 din acestea se vedea clar tendinta voita de ramane acolo.Printre cele mai dese practici au fost turneele cu zero victorii care au fost la un moment dat contracarate de regulament , dupa care s-a trecut la calculul fin al mediei cu turneul care iese si calcularea pozitiei cu al cellui ce urma.Cu cativa din organizatori stiam cu precizie cam cum arata clasamentul al unora din acesti 100 cam cu o zi doua inainte de turneu.
    Nu inteleg de ce acest circ acuma dupa ce au fost urcat 11 jucatori, iar prima si a doua oara cand au fost urcati alti 15 nu a comentat nimeni.

    S-ar putea ca marul discordiei sa fie de ce nu au fost urcati mai multi, s-au de ce nu sunt reglementate criterile pe care se fac aceste promovari?Totusi nu trebuie sa uitam ca trebuie sa ne supunem regulilor sportului, care mentioneaza caracterul sportiv, fair-play, spiritul competitiei, etc,etc. care sunt toate incalcate prin aceste proceede de manipulare a rezultatelor.

    In loc sa va bucurati ca aceste promovari sunt defapt niste atentionari amicale a Echipei Amatur sa stopeze acest fenomen, uni sunt chiar foarte indarjiti pe aceasta masura, si dupa cum a mentionat Tibi undeva mai sus practicile continua fara nici un fel de menajanente si la turneele urmatoare.Eu cred ca in curand se vor cauta solutii directe din calculul ratingului sa nu mai poata fi manipulat, eliminarea elementelor care duc la invrajbirea acestor manipulari etc.

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Erata : " antipatizat "

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Domnule Preotesei, dragă Mihai, noi vârstnicii am ieșit mai greu din reprizele Covid , mulți au trecut în neființă ! Fizic , eu ma simt mult slăbit . Anii se adună, nu scad. Ii felicit din toată inima pe cei care te-au impresionat atât. Păcat că îi numărăm pe degete. Bucureștiul este foarte poluat, gălăgios și stresant de aglomerat. Ma bucur mult sa iau o gura de aer proaspăt prin țară ! Vorbe grele, precum " bătaie de joc " ! Nici vorbă ! Ca fiecare sunt și antipatica de câțiva, simpatizat de majoritate. Nu mai răspund pe această pagină de acum nimănui.

    Lasă un comentariu:


  • Vije
    a răspuns
    Situația e similara și pentru cei care promovează la open. Dacă omu' e de 20-21 nu are nici o sansa cu cei de 31-32...dar poate chiar și nea Gigi ar putea face fata unui open în plaja 20-30. Deci ce propun eu ii încurajează și pe cei de la avansati sa treacă la open...dar și pe cei de la open sa treacă la un elite între 30-41 sa zic. Iar cei mai buni (42+ sa zic), chiar s-ar bate cu cei mai buni

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Postat în original de Dantim Vezi post

    Gigi Dumnezeu să îți primească, nu mai îmi polua pagina...pai tu ai fost escrocul absolut al Amaturului..nici la bătrânețe nu vrei să te potolești...nu îți ajunge cite fete ai stricat cu mirsaviile tale...pe bune....
    Si tie bunul Dumnezeu să îți ierte si să primească !

    Lasă un comentariu:


  • Vije
    a răspuns
    Eu am postat asiduu mult timp contra celor care stau forțat la o categorie si am venit cu solutii ca sa promoveze. Solutii care coincidenta sau nu toate s-au implementat. Pe de alta parte m-am pus în locul unuia care e cam de 34. E pur și simplu mâncat la elite. Plaja la elite e mult prea mare de la 33 la 60-61. Propun restrângerea plajei la open de la 20 la 30 (oricum sunt foarte mulți acum la open)...iar elite de la 30 la 40-42...si sa introducem un nou nivel (elite+ sau national you name it) de la 42 spre infinit. Acum un jucător de 50+ pur și simplu n-are chef de inferioare + superioare, încearcă sa-si conserve energia mai mult isi face calcule cu cine sa pice in semifinala/finala. În același timp s-ar rezolva problema actuala: un jucător de 50 joaca extenuant 10-12 meciuri pe turneu , iar unu de 34-35 pleacă după 4 meciuri. Asta intamplandu-se pe aceeași taxa de întrare. Nu zic ca trebuie făcut acum dar consider ca pe viitor ar merge dat fiind ca numărul de jucători la elite tot creste. 5 nivele pare în ochii mei mai bine decât 4 in viitorul apropiat. Acum ceva timp era alta situația, când abia se strângeau de un turneu la elite. Iar la B -uri se poate face ca acum: cumul de 2 sau chiar 3 categorii.

    Lasă un comentariu:


  • Mihai Popescu-Apreotesei
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Fiind un caz cu totul special : varstnic de peste 70 de ani , autodidact , istoric bogat in Amatur si nu in FRTM, cer, pentru ultima oara sa judecati drept si sa ma repuneti in drepturi la categoria AVANSATI , acolo unde este locul meu binemeritat. Personal ma consider jucator de locul 9/16 la nivel national. Astept sa fiu depasit in 2024 in zona mea de cineva care are si participari si MP onorabil, ceea ce in 2023 nu se intampla ! Rog analizati , dragi colegi CD/EA . Multumesc.
    Domnule Dinu Gherghe (nea Gigi așa cum vă știm toți) sunteți jucătorul cu cele mai multe turnee din circuit (și vă felicit pe această cale pentru devotament) și unul dintre cei mai cunoscuți. De ȘASE ani, de la turneul final de la Sfântu Gheorghe vă învârtiți la un MP în jur de 19. În acest timp, spre cinstea lor, alți veterani au trecut de la Avansați la Open. Sper să nu se supere că îi ofer exemple pe domnii Stoica Mihai, Matei Dumitru și Lucic Corneliu. Domnii respectivi, în 2018 aveau MP mai mic decât dumneavoastră și acum sunt la Open și chiar au rezultate bune. Dumneavoastră nu vreți în ruptul capului să treceți la Open, nu pentru că nu ați face față ci pentru că vă complaceți în a vă bate efectiv joc de ceilalți participanți. Dintre toți cei promovați de CD chiar dumneavoastră ar trebui să fiți unul dintre cei mai puțini vocali pentru că dumneavoastră, jucătorul care are cele mai multe turnee la activ, sunteți cel care a fost cu siguranță la originea ideii de promovare impusă de CD. Dumneavoastră veniți și prezentați aspectele într-o lumină care să vă favorizeze. Ei bine, din discuțiile mele personale cu jucători din București situația nu este chiar așa cum o prezentați. Știți cu siguranță domnule Dinu că sunt jucători din București care spun fățiș că în caz că joacă cu dumneavoastră vă cedează meciul. De ce? Pentru că s-au săturat de bătaie de joc. Alterați la aproape fiecare turneu ierarhia. Cum credeți că se simt ceilalți jucători când iau bătaie de la dumneavoastră, și dumneavoastră în meciul următor faceți non-combat? Cât să mai suporte și aceștia? Oamenii au fost îngăduitori și ceilalți jucători și Comitetul Director. Au acceptat situația un an, doi, trei...dar până când domnule Dinu? Fiecare postare a dumneavoastră este un argument în plus care validează decizia.

    Comitetul Director v-a făcut o favoare domnule Dinu! V-a scăpat de situația penibilă de a primi un titlu de lider județean la Mediaș sub privirile nepăsătoare sau iritate ale colegilor din București și poate chiar din țară și ar trebui să fiți recunoscător pentru acest lucru. Relevanța unui asemenea titlu este dată de respectul celorlalți jucători din București pentru performanța de la masa de joc. Altfel este doar un tricou lipsit de orice valoare. Eu sper că vreți să fiți apreciat cu adevărat de colegii dumneavoastră de pasiune și să dați dovadă de barbăție.

    Lasă un comentariu:


  • Cornel 67
    a răspuns
    Postat în original de spaller Vezi post

    Daca tot ati implementat aceasta strategie, trebuia sa o analizati peste tot,in fiecare judet al tarii ,nu doar 11 jucatori, pt. ca sunt mult mai multi.Am participat in 2 si 3 septembrie la Dej si mi s-a facut scarba cand am vazut ce se intampla acolo , numai blaturi la cele trei categorii open,avansati,si hobby. Analizati jucatorii din jud. BN ,CJ ,SM acolo se fac cele mai mari blaturi, sunt jucatori care pierd intentionat ca sa ramana lideri judeteni si chiar se gandesc sa tot piarda in continuare sa ramana la aceeasi categorie pana la turneul de la Butterfly de la anul. Daca tot faceti aceasta treaba nu neindreptatiti 11 jucatori si lasati restul, poate de 10 ori mai mult (ma refer la toata tara) sa-si faca treaba.Parca vad ca si la R+ de la Apahida se va intampla acelasi lucru, pacat ca nu ne respectam unii pe altii si nu jucam cinstit.
    Pai este o soluție foarte simpla ca să fie promovați și în județele respective. Trimiteți un mesaj privat celor din conducere cu numele celor suspectați de d-voastră. Eventual aduceți și dovezi. Dacă nu se rezolva faceți publica lista.

    Lasă un comentariu:


  • Niculae.G
    a răspuns
    Oare să fie protejate aceste judete BN Cj si SM ? Asteptam promovari si de aici .

    Lasă un comentariu:


  • spaller
    a răspuns
    Postat în original de Popescu Radu Vezi post


    Referitor la paragraful 4.1.7. :

    Pe ce criterii sunt nominalizati?

    De ce sunt nominalizati doar 11 jucatori? In realitate sunt mult mai multi "strategi"'

    De ce se ia titlul de lider judetean, inainte cu 15 zile de finish, unui "matematician" si i se acorda altui "matematician" drept cadou? Ce rost mai are aceasta distinctie, in acest caz?

    Daca se doreste a fi o organizatie corecta si nepartinitoare, cea mai buna solutie este sa amanati aceasta decizie, pana dupa data de 15 Septembrie, sau sa promovati acum toti "strategii" Amatur la o categorie superioara !

    Pentru a combate acest fenomen de mentinere la categorie inferioara, in scopul de a castiga un titlu de lider judetean sau a participa la tunerul pe echipe sau diverse alte motive, pe viitor se pot gasi alte solutii, cum ar fi: daca se demonstreza ca jucatorul x a trantit meciuri la turneul y sa fie suspendat "n" luni din circuitul Amatur si/sau penalizat cu "'m"' puncte., sau alte penalitati, inclusiv promovari la categorie superioara dar sa fie clar specificate criteriile cand, in ce caz si la cine se aplica, in urmatorul regulament, dar acum e necesar de a se reveni asupra acestei decizii, parerea mea.​​​​
    Daca tot ati implementat aceasta strategie, trebuia sa o analizati peste tot,in fiecare judet al tarii ,nu doar 11 jucatori, pt. ca sunt mult mai multi.Am participat in 2 si 3 septembrie la Dej si mi s-a facut scarba cand am vazut ce se intampla acolo , numai blaturi la cele trei categorii open,avansati,si hobby. Analizati jucatorii din jud. BN ,CJ ,SM acolo se fac cele mai mari blaturi, sunt jucatori care pierd intentionat ca sa ramana lideri judeteni si chiar se gandesc sa tot piarda in continuare sa ramana la aceeasi categorie pana la turneul de la Butterfly de la anul. Daca tot faceti aceasta treaba nu neindreptatiti 11 jucatori si lasati restul, poate de 10 ori mai mult (ma refer la toata tara) sa-si faca treaba.Parca vad ca si la R+ de la Apahida se va intampla acelasi lucru, pacat ca nu ne respectam unii pe altii si nu jucam cinstit.

    Lasă un comentariu:


  • Dantim
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Fiind un caz cu totul special : varstnic de peste 70 de ani , autodidact , istoric bogat in Amatur si nu in FRTM, cer, pentru ultima oara sa judecati drept si sa ma repuneti in drepturi la categoria AVANSATI , acolo unde este locul meu binemeritat. Personal ma consider jucator de locul 9/16 la nivel national. Astept sa fiu depasit in 2024 in zona mea de cineva care are si participari si MP onorabil, ceea ce in 2023 nu se intampla ! Rog analizati , dragi colegi CD/EA . Multumesc.
    Gigi Dumnezeu să îți primească, nu mai îmi polua pagina...pai tu ai fost escrocul absolut al Amaturului..nici la bătrânețe nu vrei să te potolești...nu îți ajunge cite fete ai stricat cu mirsaviile tale...pe bune....

    Lasă un comentariu:


  • Gigi Spin
    a răspuns
    Nu prea mai am timp de așteptat, spre deosebire de ceilalți .....

    Lasă un comentariu:


  • Eltibi
    a răspuns
    Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
    Domnul Eltibi cred ca devine eligibil,ca tot se apropie....poate si domnul Sasati...sper ca nu este un cont comun....baietiiiii ma bagai iar in seama!Voi si tenisul de masa doua chestii paralele.Daca si meseria de baza este facuta la fel....

    Am auzit ca recent la un turneu in Bucuresti ați amenințat un jucător cu maceta din ghiozdan . Credeam ca in clanul sportivilor sunt doar băieți de la lupte dar văd ca au luat și de la tenis de masa.

    Lasă un comentariu:


  • Dumitrescu Cornel
    a răspuns
    Postat în original de Gigi Spin Vezi post
    Fiind un caz cu totul special : varstnic de peste 70 de ani , autodidact , istoric bogat in Amatur si nu in FRTM, cer, pentru ultima oara sa judecati drept si sa ma repuneti in drepturi la categoria AVANSATI , acolo unde este locul meu binemeritat. Personal ma consider jucator de locul 9/16 la nivel national. Astept sa fiu depasit in 2024 in zona mea de cineva care are si participari si MP onorabil, ceea ce in 2023 nu se intampla ! Rog analizati , dragi colegi CD/EA . Multumesc.
    Nea Gigi,un organizator deosebit de priceput(Pe numele lui Mihai Vranceanu)Mi-a spus ca varsta este o cifra nu o virtute....hai sa mai asteptam....poate ne mai dau ceva la pensie......

    Lasă un comentariu:

Procesare...
X