Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eu propun ca la sedinta Amatur sa se bea mai putin si sa se dezbata mai serios problemele cu care se confrunta acest circuit care ia o amploare tot mai mare.

    Comentariu


    • Eu propun sa se reanalizeze acordarea punctajului, in special la cei care se inscriu la o categorie superioara, in sensul ca daca ai zero victorii sa fii punctat cu mp-2, daca ai 1 victorie sa fii punctat cu mp. Cum este in prezent, consider ca nu se prea incurajeaza participarea la categoria superioara, deoarece daca ramai cu zero victorii primesti mp-4, adica destul de putin. Este doar o opinie.
      Ultima editare de marian oancea; 26.sep.2017, 11:24.
      Nittaku Acoustic
      FH - Xiom Omega V Tour
      BH - Xiom Omega V Tour

      Comentariu


      • Nu intru in detalii, dar nici nu vrem sa incurajam participarea la o categorie superioara a celor cu 0v ... sa mai ramana un pic acolo unde pot obtine rezultate.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Propunere: daca ai atins MP - ul unei categorii si acesta scade sa nu mai poti juca decat la categoria la care iti permite MP maxim atins sau la o categorie superioara...Adica, daca ai MP > 20 si acesta scade "SUB 20" sa nu mai poti reveni la categoria "AVANSATI", joci doar la OPEN sau ELITE !
          BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
          Blade: KAZAK
          FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

          Comentariu


          • Postat în original de victor.arad Vezi post
            Eu propun ca la sedinta Amatur sa se bea mai putin si sa se dezbata mai serios problemele cu care se confrunta acest circuit care ia o amploare tot mai mare.
            Sa-ntelegem ca totul a fost facut la betie?

            Inseamna ca n-a fost suficienta bautura pentru ca sistemul actual functioneaza, doar incercam sa imbunatatim cate ceva, atat cat se poate.

            Deci, sa curga rauri de vin, sa atingem perfectiunea ! [emoji898]


            Sent from my iPhone7 using Tapatalk
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • Postat în original de victor.arad Vezi post
              Eu propun ca la sedinta Amatur sa se bea mai putin si sa se dezbata mai serios problemele cu care se confrunta acest circuit care ia o amploare tot mai mare.
              Sa-ntelegem ca totul a fost facut la betie?

              Inseamna ca n-a fost suficienta bautura pentru ca sistemul actual functioneaza, doar incercam sa imbunatatim cate ceva, atat cat se poate.

              Deci, sa curga rauri de vin, sa atingem perfectiunea ! [emoji855]


              Sent from my iPhone7 using Tapatalk
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • Propuneri : A+-urile sa aiba obligatoriu acelasi tip de masa de joc pentru toate categoriile inscrise ( as zice si A-urile insa e ceva mai dificil )...fara sa favorizam un distribuitor, propun mingi de joc de la aceeasi marca de producator ( ce frumos a fost la Ziua Mondiala a tenisului de masa cand s-a jucat cu mingi Butterfly ), propun afisarea regulamentului de joc la fiecare turneu ( am mai intalnit mirati care se uitau ciudat cand le ceream sa-si schimbe tricoul alb cu care se prezentau la meci ), propun fondarea unui cont special in care sa se verse lunar ceva banuti pentru ajutorarea celor aflati in dificultate ( un deces neasteptat, o problema de sanatate majora, achizitia unor mese de tenis pentru cei fara posibilitati, etc ), cont administrat de Marcel Giosan sau Florin Apian ( oameni in care amaturistii au incredere de 200 % ).
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • Buna seara as dori sa dezbateti si sa analizati si varianta definirii a doua categorii de varsta in amatur dupa care sa se joace - prima 0- 35 ani a doua 35 + ;este mult mai relevant si mai echitabil si creeaza sanse egale pentru toti jucatorii -in aceasta solutie se poate juca numai amatori si open la fiecare categorie de varsta va multumesc pentru atentie.

                  Comentariu


                  • Postat în original de sorin_client Vezi post
                    Sa-ntelegem ca totul a fost facut la betie?

                    Inseamna ca n-a fost suficienta bautura pentru ca sistemul actual functioneaza, doar incercam sa imbunatatim cate ceva, atat cat se poate.

                    Deci, sa curga rauri de vin, sa atingem perfectiunea ! [emoji898]


                    Sent from my iPhone7 using Tapatalk
                    Nuu...doamne feri.Dar din cate am auzit eu...nu prea s-a discutat mare lucru anul trecut bun ii si vinul numai sa mearga treaba

                    Comentariu


                    • Postat în original de victor.arad Vezi post
                      Nuu...doamne feri.Dar din cate am auzit eu...nu prea s-a discutat mare lucru anul trecut bun ii si vinul numai sa mearga treaba
                      Victor, spune clar ce te doare, sau spune că ești printre cei care uita sa vină la masă când trebuie să joace.
                      Spune cine te-a supărat, sau pe cine ai vazut băut, sau de la cine ai auzit. Arunci din gura sa pui mintea la treaba.

                      Vrei sa zici ca ce ai scris este propunere!? Si mai vrei sa fie bine!?
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • Eu m-am lasat de sportul asta, asa ca i-l sfatuiesc si pe Victor sa faca acelasi lucru, nu mai dam randament cu bautura asta, mai putina bautura si mai mult joc, si asa nu vom intarzaia la masa, in orice caz sunt persoane " nu dau nume" care se incalzesc prea mult si da turneu peste cap cu 2-3 ore mai mult
                        Ceva trebuie sa facem si cu aspectul asta
                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                        Comentariu


                        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                          E treaba ta ce faci cu fileele, parca la voi in Moldova de Nord se terminau turneele pe la 3.00 noaptea.
                          pana la acesta postare pareai coerent in gandire... deodata un de-click.
                          Sunt off-topic, stiu, dar comentariul e total nepotrivit.. postarea conteaza chiar asa mult daca e facuta de un moldovean din nord(sa fie oare bucovinean) , de un maghiar, oltean sau tatar. Toti o paleta tinem in mana si un soare deasupra capului
                          JOOLA Zelebro
                          FH Joola Rhyzer Pro 45
                          BH Joola Rhyzer Pro 45

                          Comentariu


                          • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                            pana la acesta postare pareai coerent in gandire... deodata un de-click.
                            Sunt off-topic, stiu, dar comentariul e total nepotrivit.. postarea conteaza chiar asa mult daca e facuta de un moldovean din nord(sa fie oare bucovinean) , de un maghiar, oltean sau tatar. Toti o paleta tinem in mana si un soare deasupra capului
                            Nu a fost nicicand coerent. Numai si numai prostii a scris, vezi fraza aia cu uluca si cauciucul si alte aberatii cum ar fi demontarea fileului, s.a.m.d...
                            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                            Comentariu


                            • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                              pana la acesta postare pareai coerent in gandire... deodata un de-click.
                              Sunt off-topic, stiu, dar comentariul e total nepotrivit.. postarea conteaza chiar asa mult daca e facuta de un moldovean din nord(sa fie oare bucovinean) , de un maghiar, oltean sau tatar. Toti o paleta tinem in mana si un soare deasupra capului
                              Ce nu va este clar in postarea mea
                              1.se joaca foarte mult in afara turneului pe mese adica meciuri amicale
                              2 m am gandit cum sa fac sa stopez acest lucru ideea cu fileele nu e deloc rea credeti ce vreti
                              3 am raspuns unuia din moldova de nord care ma tot intrerupe si ma contrazice am zis ca e treaba lor cat tin turneele acolo eu nu as merge la asemenea
                              competitii cum a fost cel din primavara la gura humorului trebuiesc gasite solutii de fluiduzare a timpilor
                              4 nu va cunosc si nici nu ma intereseaza acest lucru si nici ca ma faceti incoerent va priveste numai pe dvs. Sa criticati ce vreti e o tara libera
                              5.inca ceva veti vedea ca pe forumul acesta sunt o multime de entitati care nu au nici o prpounere si nu dezbat nimic constructiv despre circuitul amatur ci doar spun badaranisme si contrazic prosteste oamenii care propun ceva.
                              Ultima editare de Vizitator; 01.oct.2017, 19:47.

                              Comentariu


                              • La turneele unde se organizeaza concursuri separate pentru Open si Elite openistii sa se poata inscrie in concursul Elite doar in limita locurilor disponibile. Trei categorii au optiunea de a se inscrie la una din doua categorii(cea la care le da dreptul MP ul sau cea imediat superioara)-a patra nu.
                                Fac propunerea aceasta prin prisma faptului ca MP ul la Elite va deveni probabil 30 odata cu intrarea in vigoare a Regulamentului 2017--2018
                                of all the things i lost i miss my mind the most

                                Comentariu


                                • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                  Ce nu va este clar in postarea mea
                                  1.se joaca foarte mult in afara turneului pe mese adica meciuri amicale
                                  2 m am gandit cum sa fac sa stopez acest lucru ideea cu fileele nu e deloc rea credeti ce vreti
                                  3 am raspuns unuia din moldova de nord care ma tot intrerupe si ma contrazice am zis ca e treaba lor cat tin turneele acolo eu nu as merge la asemenea
                                  competitii cum a fost cel din primavara la gura humorului trebuiesc gasite solutii de fluiduzare a timpilor
                                  4 nu va cunosc si nici nu ma intereseaza acest lucru si nici ca ma faceti incoerent va priveste numai pe dvs. Sa criticati ce vreti e o tara libera
                                  5.inca ceva veti vedea ca pe forumul acesta sunt o multime de entitati care nu au nici o prpounere si nu dezbat nimic constructiv despre circuitul amatur ci doar spun badaranisme si contrazic prosteste oamenii care propun ceva.
                                  Mai lasa dracu bautura vorba lu Gelu,ai cam luat-o pe aratura da rau de tot

                                  Comentariu


                                  • Apropo Mihai,sau cam inmultit aia care joaca in afara concursului si nu mai ai loc de ei

                                    Comentariu


                                    • Ar fi interesant de vazut cum dispar fileele ca mingile, in drumul lor spre masa organizatorului
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Din pacate se poate intampla si asta,e multa rautate .

                                        Eu incercam sa evit solutia cu meciurile eliminatorii direct dupa grupele inferioare , si asta o varianta vehiculata pe forum si fluidizeaza timpii turneului.Insa jocurile eliminatorii sunt o loterie,asa cred eu.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                          In fine cam asta am avut eu de spus, impreuna cu postarea cu ierburile neomologate, va multumesc pentru atentie sa lasam si pe altii sa se exprime.
                                          Mi-am pierdut orice speranta, 90% fight!!!
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de FlorinBN
                                            Nu modificarea grilelor ci modul de calcul al MP a dus la cresterea numarului de jucatori buni. In fisierul excel este o coloana 53-MP_all unde MP este calculata pentru toate turneele (fara a elimina cele mai slabe x) si se vad diferente destul de mari la multi jucatori ... chiar si de 5p ... Asta n-ar fi o problema, se poate regla din schimbarea limitelor incepand cu sezonul urmator.

                                            Cu superioarele ... am fost recent la doua turnee fara ele - Reghin si Targu Mureș - si mi se pare mult mai bine, cel putin la elite-open ... pe unde voi mai fi eu la butoane se va juca inferioare si eliminatorii de acum inainte. Ca o compensatie, dupa ce ma eliberez un pic de chestiile in care sint prins acum, voi baga sistemul 2KO in eliminatorii.

                                            Cred ca varianta actuala de calculare MP este Ok deocamdata .
                                            Pe varianta actuala (se scad doua din cele mai slabe concursuri ) la elite avem 368 jucatori , open 379 , avansati 1029 si incepatori sau MP zero 2172.
                                            Pe varianta fara sa se scada doua din cele mai slabe concursuri la elite avem 300 jucatori , open 366 , avansati 1024 si incepatori sau MP zero 2249.
                                            Se observa ca cei mai putini jucatori sunt la elite si open si la revenirea la sistemul "fara sa se scada doua din cele mai slabe concursuri" va avea de suferit categoria unde sunt cei mai putini jucatori adica elite .
                                            Consider ca actualul mod de calcul s-a mulat foarte bine pentru toti si mai ales pentru incepatori . La incepatori acum categoria este mai aproape de numele ei si jucatorii noi care vin raman cu dorinta de-a mai veni cea ce pana mai ieri nu era chiar asa deoarece la un turneu de amatori sau chiar incepatori (pana anul trecut la incepatori putea participa pana la MP 12 adica 15-16 chiar dupa noua modalitate de calcul ) plecau umiliti si cu un gust amar .
                                            In plus modul actual de calcul al MP te ajuta si daca ai prins o zi mai slaba la un turneu A deoarece nu se va lua in calcul la MP si chiar iti da dorinta de-a participa mai des stiind acest fapt . (ma refer pentru cei care calculeaza tot timpul adica majoritatea ).
                                            De asemena este mai greu pentru cei care tin neaparat sa ajunga la categoria inferioara(trebuie sa faca noncombat la mai multe turnee ) .
                                            Daca va apuca Florin sa implementeze Florin 2Ko si eu voi merge ca organizare de turneu ca prima varianta inferioare (pentru o ierarhizare cat mai corecta a participantilor ) + 2KO (pe cat posibil voi lasa numarul maxim de participanti pentru tablou ca sa guste cat mai multi participanti si din farmecul jocurilor eliminatorii ) .

                                            Multumesc anticipat Florin si astept cu nerabdare sa fie implementat 2KO

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de danmihai Vezi post
                                              am mai intalnit mirati care se uitau ciudat cand le ceream sa-si schimbe tricoul alb cu care se prezentau la meci .
                                              de amorul artei numai...ce ai facut dupa ce si-a(u) schimbat tricoul, cat s-a terminat acel(e) meci(uri)?
                                              JOOLA Zelebro
                                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                                              Comentariu


                                              • In conditiile in care, din cate am inteles, se umbla la reducerea MP-ului si promovarii jucatorilor in categoriile superioare, cred ca ar fi normal sa se umble la numarul turneelor care sunt ignorate din calculul mediei. Jucatorii cu putine turnee sunt favorizati la calculul mediei si media calculata nu spune mare lucru intrucat se considera practic doar cel mai bun turneu.

                                                Considerandu-se, de exemplu, o limita dorita de 33% din totalul turneelor spre a fi ignorate, calculul ar arata in felul urmator : pentru jucatori cu 1-2 turnee, nu se ignora niciunul; pentru 3-4-5 se ignora un turneu, pentru 6-7-8 se ignora doua turnee la MP.

                                                Comentariu


                                                • Oare reintroducerea punctelor pentru deplasare (cele mai lungi de 100km) ar motiva jucatorii ?
                                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                                  Bh: cu tepi
                                                  Fh: fara tepi

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                                                    de amorul artei numai...ce ai facut dupa ce si-a(u) schimbat tricoul, cat s-a terminat acel(e) meci(uri)?
                                                    Probabil Aline a vazut si mingiile din fata tricoului?
                                                    Ma intreb si eu,oare de ce s-a dispus interzicerea acestora!
                                                    P. S. Am avut un coleg care nu intelegea acest fenomen,pana cand am folosit acel tricou alb,la un momend dat a zis ca mai bine fara tricou!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X