Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea Circuitului AmaTur 2018

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nu sint eu este Cristi Istrate la open si pe mine chiar nu ma interesa si cu Gelu nu am treaba cu mesele din amatur pentru ca nu si-a tras nici o masa si cu participantii care ia refuzat la turneul final pentru ca au gresit are dreptate pentru ca unii din ei sau comportat urit si la alte turnee fata de altii nu doar fata de el

    Comentariu


    • Scuza ma ,s a facut actualizare ,asa este, nu esti tu eu l am citit pe cel vechi.

      Comentariu


      • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
        Ordinea de joc la grupele superioare, in loc de 1-4; 2-3; 1-3; 2-4; 1-2; 3-4
        sa fie 1-4; 2-3, apoi invingatorii din primele meciuri W1-W2; pierzatorii L1-L2; ultimele meciuri fiind cele ramase. Toate meciurile devin mai palpitante.

        Asa joaca la Singapore tenis de camp.
        Motivatia este ca, daca locul 1 si 2 au cate 2 victorii, ultimele meciuri nu mai au nici o miza daca au linia 2-2-0-0. Daca avem 2-1-1-0 victorii, , la ultimele meciuri este posibil sa avem surpriza ca cel cu 2 victorii sa fie depasit daca 2-2-2-0. Sau cel cu 0 victorii sa se califice in distributia 3-1-1-1.
        Si nici nu este greu de aplicat.


        PS. M-am intors...
        Ar fi un mic dejavantaj, cineva trebuie sa joace 2 meciuri la rand si apar si pauzele

        Comentariu


        • Cineva oricum joaca doua meciuri la rand, indiferent de schema.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
            Cineva oricum joaca doua meciuri la rand, indiferent de schema.
            corect
            JOOLA Zelebro
            FH Joola Rhyzer Pro 45
            BH Joola Rhyzer Pro 45

            Comentariu


            • La Dumbravita am testat de 2 ori si mi-s-a parut foarte ok am jucat 2 grupe la 2 mese in felul urmator La cele 2 mese cele doua jocuri din prima grupa si apoi cele 2 meciuri din a doua grupa si tot asa indiferent de ordinea mai sus amintita .si am observat ca nu au mai aparut surprize,dar am vazut ca uni ce mai aranjau meciuri pe vremuri au fost deranjati si incercau sa amane meciul ,sau nu isi faceau aparitia la masa de joc etc.
              Propunere.Meciurile din grupele sup sa se desfasoare in acelasi timp.

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                La Dumbravita am testat de 2 ori si mi-s-a parut foarte ok am jucat 2 grupe la 2 mese in felul urmator La cele 2 mese cele doua jocuri din prima grupa si apoi cele 2 meciuri din a doua grupa si tot asa indiferent de ordinea mai sus amintita .si am observat ca nu au mai aparut surprize,dar am vazut ca uni ce mai aranjau meciuri pe vremuri au fost deranjati si incercau sa amane meciul ,sau nu isi faceau aparitia la masa de joc etc.
                Propunere.Meciurile din grupele sup sa se desfasoare in acelasi timp.
                De acord cu tine Emi!!Dar sa fie si mese disponibile(ptr ca vor fi si nemultumiti,cei care isi ,sau incearca aranjarea meciurilor)!!Sau cum ai mentionat,,cei deranjati sa amane meciul!!.Doar jucati TdM,si bucurati-va de viata!!

                Comentariu


                • PROPUN
                  Sa fie prezentata o analiza cu bugetul;
                  Fondul Amatur
                  Cheltuiel facute
                  Suma care v-a fi alocata T. F.
                  Multumesc.

                  Comentariu


                  • Propun daca se poate sa apara MP-ul la fiecare postare ca informatie langa reputatie.
                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                    FH: Tenergy 05 FX
                    BH: Tenergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                      E si normal sa fie premiati toti campioni judetini la toate categoriile !
                      Mai ales care asteapta de buna vreme sa ajunga la aceasta performanta: ca este incepator: avansat : openist ori elitist.
                      Trebuie cumva recompensata stradania si ambnegatia de care au dat dovada pe parcursul anului !
                      Primul lucru elementar de care trebui tinut cont !
                      Daca nu premiati numai elitistii din fiecare judet,la ce ne-ati mai trecut si pe noi avansatii la campioni judeteni (cu poza ) sa vedem cat santem de frumosi?????

                      Comentariu


                      • Postat în original de spaller Vezi post
                        Daca nu premiati numai elitistii din fiecare judet,la ce ne-ati mai trecut si pe noi avansatii la campioni judeteni (cu poza ) sa vedem cat santem de frumosi?????
                        ...si asta e corect ))
                        E clar ca numai cei din Elite sunt premiati, e normal deoarece au cele mai multe puncte.
                        Anormal e ca sunt trecuti si avansatii langa ei, la sute de puncte distanta
                        JOOLA Zelebro
                        FH Joola Rhyzer Pro 45
                        BH Joola Rhyzer Pro 45

                        Comentariu


                        • Este formatul paginii de anul trecut ... trebuie modificat ceva acolo, nu apar asa pur si simplu doar elitistii ... ma ocup in weekend de chestiunea asta, ceva de genul:

                          Lista selectabila cu primii:
                          - 2 Open (E+O), 2 Amatori (pagina de acum);
                          - 4 Elite;
                          - 4 Open;
                          - 4 Avansati;
                          - 4 Incepatori.

                          Lista selectabila cu clasamentele:
                          - curent;
                          - previzionat pentru luna urmatoare;
                          Ultima editare de FlorinBN; 27.oct.2017, 16:32.
                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • No, cam asa ceva: http://www.amatur.ro/tenisdemasa/lideri.php

                            Implicit apar pe cate o linie primii doi de la Open (E+O) si primii doi de la Amatori (A+I) din clasamentul curent.

                            Din cele doua liste derulante se pot selecta:
                            - clasamentul: curent, previzionat;
                            - categoria: E+O, A+I; Elite; Open; Avansati; Incepatori;

                            Apar doar jucatorii cu minim 5 turnee A sau A+ in ordinea clasamentului (pozitia primului jucator de pe fiecare linie).
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • dilema a ramas aceasi, de ce mai sunt afisati doi de la avansati pe prima linie?
                              Avand in vedere ca nu conteaza cine sunt primii de la open, avansati sau incepatori... nu ar trebui sa apara pe prima pagina.
                              Cine are astfel de curiozitati, o poate face accesand pagina si selectand categoria corespunzatoare
                              JOOLA Zelebro
                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                              Comentariu


                              • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                                dilema a ramas aceasi, de ce mai sunt afisati doi de la avansati pe prima linie?
                                Avand in vedere ca nu conteaza cine sunt primii de la open, avansati sau incepatori... nu ar trebui sa apara pe prima pagina.
                                Cine are astfel de curiozitati, o poate face accesand pagina si selectand categoria corespunzatoare
                                Daca nu apăreau, probabil ar fi fost unele persoane care ar fi întrebat de ce nu sunt și cei de la avansati pe pagina respectiva (măcar atât dacă tot nu se premiază)
                                ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                Comentariu


                                • Sunt de aceeasi parere cu domnul Antal Denes, e normal sa fie premiati toti campionii judeteni de la toate categoriile !
                                  De altfel toate concursurile se organizeaza pe categorii, respectiv, incepatori, avansati, open si elite, sau propun desfiintarea categoriilor si jucam toti la gramada!!! Cred ca asa e corect. Nu e normal sa joci tot anul pe 4 categorii, iar la sfirsit sa premiezi doar o categorie respectiv - elite -

                                  Comentariu


                                  • Propunere
                                    Inscrierile pentru T. F. A.sa se faca cu participanti la minimul de 7 turnee avute in decursul anului Competitional.
                                    Trebuie avut in vedere ca este o competitie de amatori,in care toti investimp timp si bani de deplasare plus cotizatile de la sala.
                                    Cel putin sa recompensam stradanile si celor multi care vin de drag,chiar daca nu-au performate.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                      PROPUN
                                      Sa fie prezentata o analiza cu bugetul;
                                      Fondul Amatur
                                      Cheltuiel facute
                                      Suma care v-a fi alocata T. F.
                                      Multumesc.

                                      In ultimele 22 de luni nefiind cheltuieli majore (dupa ce a fost desfiintat programul de mese), se impune desfiintarea chiar si a taxei minimalizate.
                                      Macar pana ce se va gasi o solutie normala pt. plata acesteia, cheltuielile legate de site se pot finanta din sumele stranse in aceasta ultima perioada.
                                      Ii rog pe cei care voteaza modificarile de regulament sa noteze aici argumente contra eliminarii taxei, daca se pot gasi. Multumesc anticipat.
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de vieru costica Vezi post
                                        Sunt de aceeasi parere cu domnul Antal Denes, e normal sa fie premiati toti campionii judeteni de la toate categoriile !
                                        De altfel toate concursurile se organizeaza pe categorii, respectiv, incepatori, avansati, open si elite, sau propun desfiintarea categoriilor si jucam toti la gramada!!! Cred ca asa e corect. Nu e normal sa joci tot anul pe 4 categorii, iar la sfirsit sa premiezi doar o categorie respectiv - elite -
                                        Acum ca,nu se mai pot face "calcule", propun ca la TF de la Sfantu Gheorghe sa fie premiati {macar cu cate o diploma},primii trei clasati din circuitul AMATUR la fiecare categorie {elite, open, avansati, incepatori}.Multumesc.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                          Propunere
                                          Inscrierile pentru T. F. A.sa se faca cu participanti la minimul de 7 turnee avute in decursul anului Competitional.
                                          Majoritatea(dacă nu chiar toți) au grila completa. Altfel nu au suficiente puncte pentru o buna clasare în clasament pentru a prinde un loc la T. F..


                                          Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
                                          JOOLA Zelebro
                                          FH Joola Rhyzer Pro 45
                                          BH Joola Rhyzer Pro 45

                                          Comentariu


                                          • Propunere. Dat fiind ca anul acesta nu se mai acorda tricouri campionilor judeteni - medalii pt. locurile 1 si 2 ar compensa (cat de cat) ONORABIL .

                                            Comentariu


                                            • Am inteles premierea regulamentara de anul acesta. An de criza ! Tricourile de campion sunt prea scumpe ! Compensati, oameni buni, macar cu medalii pt. locurile 1 si 2 ! " La anul premierea o fi ... la microfon ? "

                                              Comentariu


                                              • De când s-au schimbat categoriile ( 4 acum in loc de 3 in anii din urmă ) lucrurile nu mai sunt la fel : AVANSATII s-au diluat ( intrări de la începători prin scăderea MP-lui + plecarea v?rfurilor la Open ) , OPENUL ( in concursuri ) ba e o categorie separată ba o anexa la Elite .
                                                De asemenea , organizatorii turneelor par a nu agreea 4 categorii .

                                                Propunerea mea : ?ntoarcerea la sistemul cu 3 categorii și organizarea tuturor turneelor ( A și A+ ) pentru toate cele 3 categorii .
                                                Ultima editare de Hua; 01.nov.2017, 00:18.

                                                Comentariu


                                                • 3 categorii - adica Elite, Open si Amatori ?

                                                  Postat în original de mariusbt Vezi post
                                                  Propunerea mea : ?ntoarcerea la sistemul cu 3 categorii și organizarea tuturor turneelor ( A și A+ ) pentru toate cele 3 categorii .
                                                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mariusbt Vezi post
                                                    De când s-au schimbat categoriile ( 4 acum in loc de 3 in anii din urmă ) lucrurile nu mai sunt la fel : AVANSATII s-au diluat ( intrări de la începători prin scăderea MP-lui + plecarea v?rfurilor la Open ) , OPENUL ( in concursuri ) ba e o categorie separată ba o anexa la Elite .
                                                    De asemenea , organizatorii turneelor par a nu agreea 4 categorii .

                                                    Propunerea mea : ?ntoarcerea la sistemul cu 3 categorii și organizarea tuturor turneelor ( A și A+ ) pentru toate cele 3 categorii .
                                                    Pe logica asta se poate merge mai departe, cu de ce nu doar doua, Open si Elite, sau mai bine una singura, TLLG (Toată LumeaLaGramada)?
                                                    Sistemul cu 4 este destul de echilibrat altfel, s-ar juca in cazuri exteme un jucator cu MP=0 cu unul MP=19,9.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X