Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Initiativa "persoana juridica in sprijinul turneelor mai mici din circuit"

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

O asociatie cu personalitate juridica ar fi binevenita!
    Un parteneriat intre organizatori sau cluburile/asociatiele locale (unii dintre noi deja le detinem) cu o astfel de asociatie ar aduce un castig ambelor parti!

Subscriu!

Comentariu

Sustin propunerea!

Comentariu

Buna ziua
        Si noi te sustinem Pali!!!

Comentariu

Consider ca orice demers in favoarea functionarii legale a Amaturului este bine venit(benefic) si ca atare sustin aceasta initiativa ,desi este greu de realizat.Dar, desi drumul este lung si anevoios,un prim pas este facut.De obicei primariile se implica in astfel de situatii,ajuta la organizarea competitiilor de tenis de masa ,asa cat pot ele,deoarece este si o reclama pozitiva privitor la orasul respectiv(vezi ALBA-IULIA,VATRA-DORNEI,etc).Oricum,eu iti doresc deplin succes in realizarea(implementarea) acestei propuneri.Si oricare ranchiuna noua sau veche nu-si are rostul in astfel de situatii.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

Comentariu

Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
            Consider ca orice demers in favoarea functionarii legale a Amaturului este bine venit(benefic) si ca atare sustin aceasta initiativa ,desi este greu de realizat.
            De acord !

Comentariu

sustin ideea

Comentariu

Și eu sustin aceasta idee

Comentariu

Tot respectul pentru promovarea oricarei idei care sa ajute miscarea Amatur insa sunt cateva chestiuni ciudate pentru mine in anuntul dvs...citez din memorie " cei care au alta opinie, parere sa si-o exprime in alta parte ? " cum adica ? Democratia parerilor si opiniilor vizavi de aceste subiecte care ii privesc pe TOTI e discutabila, e ingradita, e partial admisa ? Ma intereseaza doar cei care sunt pro iar cei care sunt contra nu ? Interesant punct de vedere...eu as fi intrebat pe toti organizatorii persoane fizice ( nu sunt chiar atat de multi ) urmatorul lucru : fratilor, am urmatoarea idee, ce ziceti ? V-ar ajuta daca ar aparea o entitate juridica care sa faca, sa desfaca, etc ? Apoi pe baza acestui sondaj, as fi dezvoltat subiectul aici plecand de la ceva concret. Parerea mea ! Daca e buna, luati-o in considerare...daca nu, ignorati-o linistit. Spor !
                  TRUST NO ONE !

Comentariu

Și eu susțin această idee.
                    Sper să fie benefică acestui sport minunat numit ,, Tenis de Masă ''
                    SĂNĂTATE!👍

Comentariu

Buna seara!
                      Adevarat, este mai ciudata cererea mea respectuoasa ca cei care sustin contrariul propunerii mele, sau cei care ar initia dispute tip fight sa respecte rugamintea ca in aceasta parte sa strangem numai opiniile pro.
                      Despre ce discutam este insa o dilema delicata (nici eu n-as intra prea mult in detalii, datorita naturii subiectului - si tocmai de aceea am enuntat numai un principiu in prima postare).
                      Observatia mea a fost ca aceasta tema a fost pusa in paranteza, din pacate nefiind tratata la nivelul sau de gravitate. De aceea am initiat in prima faza in loc de o discutie\disputa numai o adunare a celor ce sprijina aceasta idee.

Si permiteti-mi sa mai notez doua aspecte:
                      -stiu ca sunt si organizatori (sau fosti) persoane fizice care considera ca aceste aspecte nu sunt importante.
                      -intentionat nu i-am raspuns lui Dan Petrov aseara. Dane, sa stii ca eu port exact acelasi respect coordonatorilor, ca si in 2013 sau 2015. Eu nu prea ma schimb, Dane. Ce fac coordonatorii si organizatorii din circuit e demn de respect. + Am fost acolo la sedinta de anul trecut cand s-a discutat si tema persoanei juridice nationale, si cunosc opiniile coordonatorilor. Principala mea ingrijorare insa consta in lipsa informarii mai multor organizatori locali (in special din localitatile mai mici) despre aceste aspecte.
                      Am propus initial sa strangem 200 de adeziuni, si, am numarat spre 30, deci 15%, Dane.
                      Pe mine ma intereseaza sa vedem cam cine ar fi dispus sa discute despre tema, si dupa aceea vedem, cine cat timp disponibil are (eu sunt foarte ocupat de circa un an), si sa analizam care optiuni ar fi fezabile.

Cu respect,
                      Pali
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

Comentariu

Acest demers ce vizeaza functionarea legala a Amaturului consider ca este benefic
                        si in consecinta sustin aceasta initiativa.

Comentariu

Postat în original de PaliHR Vezi post
                          Buna seara!
                          Adevarat, este mai ciudata cererea mea respectuoasa ca cei care sustin contrariul propunerii mele, sau cei care ar initia dispute tip fight sa respecte rugamintea ca in aceasta parte sa strangem numai opiniile pro.
                          Despre ce discutam este insa o dilema delicata (nici eu n-as intra prea mult in detalii, datorita naturii subiectului - si tocmai de aceea am enuntat numai un principiu in prima postare).
                          Observatia mea a fost ca aceasta tema a fost pusa in paranteza, din pacate nefiind tratata la nivelul sau de gravitate. De aceea am initiat in prima faza in loc de o discutie\disputa numai o adunare a celor ce sprijina aceasta idee.

Si permiteti-mi sa mai notez doua aspecte:
                          -stiu ca sunt si organizatori (sau fosti) persoane fizice care considera ca aceste aspecte nu sunt importante.
                          -intentionat nu i-am raspuns lui Dan Petrov aseara. Dane, sa stii ca eu port exact acelasi respect coordonatorilor, ca si in 2013 sau 2015. Eu nu prea ma schimb, Dane. Ce fac coordonatorii si organizatorii din circuit e demn de respect. + Am fost acolo la sedinta de anul trecut cand s-a discutat si tema persoanei juridice nationale, si cunosc opiniile coordonatorilor. Principala mea ingrijorare insa consta in lipsa informarii mai multor organizatori locali (in special din localitatile mai mici) despre aceste aspecte.
                          Am propus initial sa strangem 200 de adeziuni, si, am numarat spre 30, deci 15%, Dane.
                          Pe mine ma intereseaza sa vedem cam cine ar fi dispus sa discute despre tema, si dupa aceea vedem, cine cat timp disponibil are (eu sunt foarte ocupat de circa un an), si sa analizam care optiuni ar fi fezabile.

Cu respect,
                          Pali
                          Pali ,ma bucur ca esti bine ,in rest fiecare cu opinia lui

Comentariu

Postat în original de danmihai Vezi post
                            " cei care au alta opinie, parere sa si-o exprime in alta parte ? " cum adica ? Democratia parerilor si opiniilor vizavi de aceste subiecte care ii privesc pe TOTI e discutabila, e ingradita, e partial admisa ? Ma intereseaza doar cei care sunt pro iar cei care sunt contra nu ? Interesant punct de vedere...eu as fi intrebat pe toti organizatorii persoane fizice ( nu sunt chiar atat de multi ) urmatorul lucru : fratilor, am urmatoarea idee, ce ziceti ? V-ar ajuta daca ar aparea o entitate juridica care sa faca, sa desfaca, etc ? Apoi pe baza acestui sondaj, as fi dezvoltat subiectul aici plecand de la ceva concret. Parerea mea !
                            Subiectul a fost recent arborat, disputat la sectiunea organizatorilor (se vede un pic si aici, la "Organizare AmaTur"). Principala problema era insa cine a initiat-o si cum vrea "sa ne fure" AmaTurul cu aceasta propunere. N-as mai intra in detalii, multi au citit contrele. Eu am dorit sa evit conflictele aici. Aici avem o campanie pro. Oricine poate face o campanie contra, desigur, insa rugamintea mea a fost ca s-o demareze altundeva... (Sau oricine poate face o campanie pentru status quo, daca argumenteaza de ce e o.k. starea actuala.)

Ideea de baza enuntata in primul post se doreste a fi chiar in scopul comun al participantilor si organizatorilor. De exemplu, in acest moment, majoritatea covarsitoare a organizatorilor persoane fizice sau juridice sunt preocupate de prezenta la turneu a unei truse medicale insotite de cineva cu competente medicale (scuze pentru exprimare), dar atat participantilor, cat si organizatorilor le-ar fi benefic ca sa facem la fiecare turneu exact cum spun diversele reglementari in vigoare in acest sens.
                            Tot asa, organizatorii cheltuie in mod eficient banii stransi din taxa de participare, scotand deseori sume si din propriul buzunar. Dar in acelasi timp si organizatorii ar dormi mai linistiti daca toate aceste miscari s-ar face printr-o contabilitate, acest lucru foarte probabil fiind si in folosul amaturistilor, care astfel ne-am putea bucura cu o probabilitate mai mare de aceste turnee si peste inca 11 ani.

De aici vine si strategia inversa: sa vedem pe fondul acestei initiative, cata lume isi declara in public sau in privat convingerea/simpatia in acest sens, si dupa aceea organizatorii si coordonatorii pot lua atitudine luand in considerare si opiniile noastre expuse aici.

O seara/noapte buna!
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

Comentariu

Pentru

Comentariu

Sustin initiativa!
                                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                BH: DHS GoldArc 8

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X