Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Initiativa "persoana juridica in sprijinul turneelor mai mici din circuit"

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Apropo cind noi pinguinii scriam ceva care nu ne placea in regulament dupa un turneu final sare-ai si tu in sus ca regulamentul sa votat ,acum de ce sa nu astepti si tu inca un an sa vezi ce fain este

Comentariu

Vad ca tot o bagi cu adminul ,atit timp cat nu te jigneste cineva nu vad de ce sa intervina

Comentariu

Domnule Toma, sunt foarte prins in aceste zile, Va cer scuze ca Va răspund mai scurt.
        In ce priveste prima parte, am scris aici de mai multe ori ca nu cunoastem încă reteta persoanei juridice. Din mesajele pro se pot extrage câteva idei care merita analizate.

Iar legat de postul lui Ion Marius, nu prea inteleg exact. Am văzut ca au oferit mai mult participantilor decât le permitea bugetul. Poate asa au plănuit, nu stiu.
        Fiecare atrage participantii in numar mai mare dupa un propriu plan de marketing. Legat de impozit si castig, toata lumea informata stie ca turneele sunt pe minus. Si aici poate ajuta personalitatea juridica: Are cont in care autoritatile locale pot vira bani.

Citindu-va postul, mi-am amintit de punerea pe harta a Corundului. Era vara 2013, aveam cheltuieli, cu sponsorizări cu tot pe la cinci mii de lei, si calculasem cu circa 700 de lei de venituri cash...
        Dar, imi vine in minte ca a fost singura data când am dat apa la trei lei, mi se pare. Însă sponsorul voia contract de sponsorizare... Si am alergat vreo trei zile, ca sa conving o asociatie prietenoasa ca sa accepte sponsorizarea pentru amaturisti...

Va salut cu respect.
        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
        Tel : 0742 257 995

Comentariu

Apropo daca tot ma plictisesc si am inceput sa scriu,Dan Bodeanu a avut anii de zile Amaturul in mana acum cind nu il mai are vrea si el legalitate ....Si tu ai fost pe acolo o mica goanga ,acum dintr-o data ti-ai schimbat orientarea ,crede-ma ca sunteti penibili amindoi pentru cei care va cunosc......spre deosebire de voi eu am fost si voi fi neutru si chiar vreau binele participantilor

Comentariu

Eu as prefera sa fie cateva persoane care sa se ocupe de tot ce inseamna organizare in fiecare oras, persoane care sa reprezinte amatur. Mi-ar conveni de minune sa vina altcineva de-afara sa faca concursuri la Botosani de exemplu. Il pot da persoana de contact pentru sala apoi n-are decat se vina cu mese, cu materiale de premiere, apa si tot ce trebuie. Noi doar sa ne prezentam la sala. De ce nu !
            Unii poate au impresia ca daca esti organizator ai nu stiu ce castiguri. Va asigur ca daca platesti absolut tot si n-ai sponsorizare, iesi pe minus.
            Desi sunt de acord cu ideea, sigur nu se va putea implementa.
            E posibil ca la un moment dat sa se desparta in doua acest Amatur. S-apoi, daca cei carora le "apartine" site-ul si tot ce inseamna logistica nu vor, nu se poate face nimic. N-aveti decat sa faceti un Amatur 2.
            Sunt curios cand unii de-aici vor fi intrebati unde si cum au cheltuit banutii, asociatii care probabil au facut transferuri in conturi personale si altele mai departe, cum vor scoate camasa ? Si dupa cum bine vedeti, se poate pune si de-acum 10 ani in urma, cine stie !
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

Comentariu

Eu in locul vostru as cere autonomie ,asa poate o sa fiti in legalitate

Comentariu

PS: Ce nu toata lumea intelege este ca aici pur si simplu am creat un spatiu unde sa se manifeste cei care sprijină aceasta idee.
                D-le Toma, Dvs ati putut citi in partea de forum a coordonatorilor mesajul meu legat de câteva din aceste aspecte, undeva in septembrie, când am cercetat chestiunea ambulantei.
                Tot asa, ati putut vedea, ca nici in partea de forum a organizatorilor nu s-a reusit o dezbatere la rece (poate si din vina mea).
                Repet, aici am creat un spatiu de exprimare pentru opiniile pro. Dar daca ar fi foarte necesar si altul nu vrea sa lanseze un topic invers, pot crea eu subiectul celor care sustin ca organizatorii sa nu fie ajutati de persoane juridice. Suna ciudat, dar asta e...

Noapte buna va doresc.

Comentariu

Postat în original de PaliHR Vezi post
                  PS: Ce nu toata lumea intelege este ca aici pur si simplu am creat un spatiu unde sa se manifeste cei care sprijină aceasta idee.
                  D-le Toma, Dvs ati putut citi in partea de forum a coordonatorilor mesajul meu legat de câteva din aceste aspecte, undeva in septembrie, când am cercetat chestiunea ambulantei.
                  Tot asa, ati putut vedea, ca nici in partea de forum a organizatorilor nu s-a reusit o dezbatere la rece (poate si din vina mea).
                  Repet, aici am creat un spatiu de exprimare pentru opiniile pro. Dar daca ar fi foarte necesar si altul nu vrea sa lanseze un topic invers, pot crea eu subiectul celor care sustin ca organizatorii sa nu fie ajutati de persoane juridice. Suna ciudat, dar asta e...

Noapte buna va doresc.
                  Pali ,jura tu pe rosu ca ai iesit in pierdere ca pe Bodeanu oricum nu il cred

Comentariu

Cu ambulanta asta ce tot o aburim,nu iti ajunge cit cotizezi la sanatate din salariu acum vrei si din pasiune sa le dai degeaba bani

Comentariu

Anul acesta am plătit mingile in cazul a doua turnee, organizatorul ramanand fara resurse, de vreo trei ori plătind si taxa Amatur in locul organizatorului. Dane, daca asta e castig pentru tine, sănătate multa.

Si fiind prima data când iti răspund aici, te rog, sa încercam fara aberatii, si cu mai mult bun simt. Prestatiile tale din păcate par a fu de fight&troll.
                      Păcat.

Comentariu

Postat în original de PaliHR Vezi post
                        Anul acesta am plătit mingile in cazul a doua turnee, organizatorul ramanand fara resurse, de vreo trei ori plătind si taxa Amatur in locul organizatorului. Dane, daca asta e castig pentru tine, sănătate multa.

Si fiind prima data când iti răspund aici, te rog, sa încercam fara aberatii, si cu mai mult bun simt. Prestatiile tale din păcate par a fu de fight&troll.
                        Păcat.
                        Asta anul asta,dar anul trecut cum a fost?

Comentariu

Comentariu

Craciun fericit draga Pali sti ca tot timpul mi-ai fost simpatic

Comentariu

Initiativa lui Pali este deosebit de benefica si ma bucur ca Dan Bodeanu ,si Tigau Dan se implica toti trei sunt oameni cu experienta seriosi ,subiectul merita promovat si discutat mai amanuntit ,va doresc tuturor un Craciun Fericit si La multi Ani.

Comentariu

Sustin si eu initiativa, mai adaugati 1 la contorizare.
                                Craciun Fericit tuturor!

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X