Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2020!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Mai vin cu o propunere care posibil sa agite pe unii dar sa stimuleze pe altii sa fie mai aproape de organizare de turnee.

    Propun ca organizatorii de turnee (cei care doresc, bineinteles) sa fie punctati cu egalul MP-ului lor in cazul in care nu concureaza sau bonificati cu 3 punte in cazul participarii la concursul pe care-l organizeaza. Bineinteles, ma refer la cei activi si nu la organizatorii "de tip sponsori" care nu participa fizic si la concurs.
    Efortul este enorm sa organizezi si sa joci (uneori aproape imposibil s-o faci) si cred ca macar egalul MP-ului pe care-l are ar fi o "recunoastere" si totodata "o premiere de bun simt" a celui care se dedica pentru Amatur si toti participantii la joc.


    Respect.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • #27
      In fiecare an in preajma turneului final apare acest subiect cu propuneri de imbunatatire. Din ceea ce am observat eu este faptul ca aceste propuneri ( care de care mai fanteziste sau reale ) nu prea sunt aplicabile sau nu sunt luate in seama. Dat fiind cele observate pe parcursul a mai multi ani va fac o propunere : stabiliti o data pentru totdeauna cum e treaba cu limitele intre categorii, cu trecerea de la o categorie la alta, cu grila , cu punctajul, cu materialele permise, cu modul de desfasurare a unui turneu ( cu sau fara superioare si cine decide daca se face in vreun fel sau altul ) si toate celelalte care compun Regulamentul de functionare al Amatur si lasati-l asa . Nu il mai modificati de la an la an pt ca nu ii convine unuia sau altuia. Intotdeauna vor exista nemultumiti care cred ca inainte era mai bine sau se putea face si altfel. Stabiliti si respectati pt ca altfel e haos. Intotdeauna se va gasi o scuza pentru modificare; de ex anul acesta s-a anuntat ca TF e pe data de 9.11 si se califica dupa clasamentul de la 1.10. S-a modificat la 2.11 ( inteleg , ratiuni logistice ) dar de ce dupa clasamentul din 20.10 ??????? Ratiunea : ca sa isi mai completeze grila si altii cu turneele din octombrie !!!!! dar pana in octombrie ce a-ti facut ? Calculele le puteati face cu 3-4 luni inainte , sau nu stiati ca se organizeaza TF ?
      Un alt exemplu este trecerea de la o categorie la alta : s-au facut 10.000 de propuneri ; sa marim limita ; sa fie limita flexibila 1 punct in plus sau in minus ( pai mai e limita sau nu ); sa nu poata juca decat la categoria la care promoveaza, inapoi sa nu mai ai voie decat dupa un nr de turnee. Aceiasi situatie STABILITI SI RESPECTATI .
      Problema materialelor framanta pe toata lumea, ca sare prost, ca nu prinde spin , ca are efect de wobbllig, ca nu se mai ridica mingea , etc. Exista o lista de materiale acceptate ITTF si cu asta basta. Ce poti modifica la niste materiale este sa le bustezi buretele sa il faci mai moale, atat si nimic mai mult, incurca asta ????? Eu sunt un jucator care joaca cu doua fete defensive o iarba OX si un shortpips ( sandwich) cu burete de 2 mm. Aveti senzatia ca din cauza asta castig toate meciurile ? Sunt zeci de jucatori care nici nu ii intereseaza ce am eu pe paleta, ei isi fac jocul lor si gata. Solutia este antrenamentul si nu sa imi pun eu fete "normale" ( care o fi notiunea de normal ca si fetele mele sunt aprobate ITTF ) pe paleta
      Nici mie nu mi-a convenit cand s-a schimbat grila in sensul ca s-a marit ( vezi ca s-a marit ca sa nu se mai poata trece de la o categorie la alta in sus sau in jos , asa usor ) Da e mult mai greu sa ai grila completa, dar daca asa s-a hotarat de catre Comitetul de conducere Amatur , asta e grila. Acum , dupa un an o vrem pe cea veche, ca n-avem timp sa mrgem la atatea turnee, hilar domnilor. Daca revenim la vechea grila o sa se spuna ca acum e mult mai usor de trecut de la o categorie la alta( in jos ) S-a marit limita pt elite la 30 : au fost nemultumiti ca luau bataie cei cu MP 30-33 pt ca erau la elite, rezultatul s-a marit limita la 33 . Pana cand o sa mai modificam dupa bunul plac al unuia sau altuia Subiecte ar fi multe , eu revin si fac o singura propunere : STABILITI SI RESPECTATI
      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
      BH : Spinlord Sternenfall OX

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de sorin_client Vezi post
        Mai vin cu o propunere care posibil sa agite pe unii dar sa stimuleze pe altii sa fie mai aproape de organizare de turnee.

        Propun ca organizatorii de turnee (cei care doresc, bineinteles) sa fie punctati cu egalul MP-ului lor in cazul in care nu concureaza sau bonificati cu 3 punte in cazul participarii la concursul pe care-l organizeaza. Bineinteles, ma refer la cei activi si nu la organizatorii "de tip sponsori" care nu participa fizic si la concurs.
        Efortul este enorm sa organizezi si sa joci (uneori aproape imposibil s-o faci) si cred ca macar egalul MP-ului pe care-l are ar fi o "recunoastere" si totodata "o premiere de bun simt" a celui care se dedica pentru Amatur si toti participantii la joc.


        Respect.
        As adauga o completare la propunerea dumneavoastra si sper sa nu fiu acuzat ca vreau sa ma pun bine cu cineva, pur si simplu asa gandesc ca este corect. Deoarece la Turneul Campionilor numarul participantilor a trecut de 300 de jucatori - am inteles ca la Targu Jiu ne apropiem chiar de 350 - propun acordarea a 4 wildcard-uri (chiar incepand cu turneul din 2 noiembrie) pentru fiecare categorie: doua distribuite de catre organizatorii concursului pe criterii de dumnealor stabilite (mi se pare corect atat timp cat pui la bataie o asemenea logistica) si 2 acordate de catre Comitetul director coordonatorilor sau organizatorilor de turnee care nu s-au calificat (exact cum spunea si domnul Sorin: ca merit pentru cei care pun in miscare masinaria numita Amatur). Desigur in cazul in care nu exista astfel de situatii/solicitari din partea acestora locurile sa fie distribuite celor de pe listele de asteptare.
        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
        FH: Butterfly Dignics 05
        BH: Tibhar Grass D.TecS

        Comentariu


        • #29
          Daca tot e cerere asa mare, de ce nu organizati turneul final pe categorii in diferite orase la o data stabilita? 200 de "open-isti" la Brașov. 150 de "eliste-isti" la Sibiu, 300 de avansati la ...
          Rudius

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de BGD Vezi post
            Daca tot e cerere asa mare, de ce nu organizati turneul final pe categorii in diferite orase la o data stabilita? 200 de "open-isti" la Brașov. 150 de "eliste-isti" la Sibiu, 300 de avansati la ...
            Asa propunere ar trebui luata in seama stimati domni!
            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

            Comentariu


            • #31
              Și eu sunt de aceeași părere!
              La un turneu final ar trebui să participe cel puțin 3-400 de jucători de la o singură categorie!!!
              Sau cine poate în funcție de logistică să desfășoare o categorie în două săli in aceeași localitate, iar fazele superioare să se desfășoare într-o singură sală!
              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
              FH - Xiom Sigma II Pro
              BH- Xiom Sigma II Pro

              Comentariu


              • #32
                Buna ziua stimati colegi,

                Asi dori sa va aduc in atentie introducerea de scorere care nu sunt scumpe si ocupa loc putin. Ar fi foarte multe avantaje!
                Se va evita pe viitor multe divergente de genul:


                - Pauzele mari intre seturi
                - Cine trebuie sa serveasca
                - Cat e scorul
                - A servit din mana sau nu
                - A fos tus sau nu
                - Cei care urmeaza la masa sa arbitreze, asa nu ar mai fi timp morti cu cautarea lor
                - S-ar diminua foarte serios disparitia mingilor
                - La prezentarile video de la semifinale si finale s-ar vedea scorul
                - Se pot verifica(avand o lista la masa) fetele daca sunt omologate
                - S-ar putea introduce un chestionar de feedback
                - Si nu in ultimul rand ar ridica nivelul de seriozitate al turneului

                Comentariu


                • #33
                  Nu prea gasim chinezi , in rest pare OK ... mai putin cu servele din mana, vor fi salile pe jumatate goale
                  TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de BGD Vezi post
                    Daca tot e cerere asa mare, de ce nu organizati turneul final pe categorii in diferite orase la o data stabilita? 200 de "open-isti" la Brașov. 150 de "eliste-isti" la Sibiu, 300 de avansati la ...
                    Buna idee ! Vin si eu cu o propunere , plecand de la aceasta . - De ce nu organizati Turneul Campionilor saptamanal , in fiecare locatie disponibila , pe toate cat. ? ...sa ne radem !

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                      Și eu sunt de aceeași părere!
                      La un turneu final ar trebui să participe cel puțin 3-400 de jucători de la o singură categorie!!!
                      Sau cine poate în funcție de logistică să desfășoare o categorie în două săli in aceeași localitate, iar fazele superioare să se desfășoare într-o singură sală!
                      Sa facem un mic calcul. La 300 de jucatori/categorie cu 6 jucatori in grupa sunt necesare 50 de mese. ( 50X6=300). Ori la 4 categorii inseamna 1200 de jucatori la 200 de mese. La Budapesta la CE de veterani au fost daca nu ma insel 128 de mese. ... si s-au jucat citeva zile. Ar trebui sa venim cu propuneri realizabile si reale.

                      Comentariu


                      • #36
                        Buna ziua,

                        Am si eu o idee vis-a-vis de clasificarea jucatorilor la categoriile incepatori sau avansati. Plec de la premisa ca un jucator cu un numar mare de participari la turnee ( sa zicem 50) nu se mai poate numi incepator. De aceea, indiferent de MP, un jucator cu un numar semnificativ de turnee ar treui, din punctul meu de vedere, sa treaca automat la categoria avansati
                        Blade : DHS W968
                        FH: Buterfly Dignis 09C
                        BH: Buterfly Dignis 05

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Pety Vezi post
                          Buna ziua,

                          Am si eu o idee vis-a-vis de clasificarea jucatorilor la categoriile incepatori sau avansati. Plec de la premisa ca un jucator cu un numar mare de participari la turnee ( sa zicem 50) nu se mai poate numi incepator. De aceea, indiferent de MP, un jucator cu un numar semnificativ de turnee ar treui, din punctul meu de vedere, sa treaca automat la categoria avansati
                          Stimate Domn ! Teoretic aveti dreptate, dar practic nu. Eu am fost unul dintre cei care am dorit ca dupa un anumit timp sa nu mai poata fi clasificati ca incepatori, dar CLASIFICAREA AMATURULUI ESTE DUPA VALOARE, nu dupa timpul sau jocurile jucate. Trebuie sa existe o clasificare unitara si aceasta este VALOAREA. De exemplu fustele nu se pot clasifica in fuste lungi, fuste scurte si fuste rosii, deoarece primele doua au la baza lungimea lor, iar ultima culoarea. In Amatur nu poate exista jucatori ELIT, OPEn Avansati si cei sub 10 turnee. Nu este unitara clasificarea. Aceasta este ratiunea pentru care in sport si in AMATUR singura clasificare care se poate face este cea in functie de valoare. O zi placuta.

                          Comentariu


                          • #38
                            Va salut,

                            Inteleg perfect criteriile de departajare dupa valoare (MP), eu doar plecasem de la semmnificatia semantica a notiunii de incepator care este oarecum in contradictie cu o participare numeroasa la competitii . Insa daca asimilam categoria de incepatori ca fiind ultimul esalon valoric si, din motive evidente, nu poate fi denumita astfel, are sens raspunsul Dvs.

                            Multumesc frumos pentru raspuns
                            Blade : DHS W968
                            FH: Buterfly Dignis 09C
                            BH: Buterfly Dignis 05

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de Pety Vezi post
                              Va salut,

                              Inteleg perfect criteriile de departajare dupa valoare (MP), eu doar plecasem de la semmnificatia semantica a notiunii de incepator care este oarecum in contradictie cu o participare numeroasa la competitii . Insa daca asimilam categoria de incepatori ca fiind ultimul esalon valoric si, din motive evidente, nu poate fi denumita astfel, are sens raspunsul Dvs.

                              Multumesc frumos pentru raspuns
                              Inteleg exact la ce va referiti! Am un prieten care a inceput sa joace tenis. E incepator...incepator.
                              Participand in calitate de spectator la un turneu, vazandu-i pe "incepatorii" din Amatur, a decretat ca mai repede de 2 ani nu are sanse sa devina...incepator

                              Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                              Comentariu


                              • #40
                                Eu joc în Amatur de 12 ani. La un moment dat, prin nu știu ce concurs de împrejurări, am ajuns la open. Dar valoarea mea nu era de open. Și, ca dovada, încet, încet, a început să-mi scadă media, astfel încât, când o sa ?mplinesc 13 ani de când joc în Amatur, voi ajunge din nou la începători. Din păcate, ăsta e ciclul normal al vieții. Dar, noi sa fim sănătoși !

                                Comentariu


                                • #41
                                  1.Grupe inferioare și direct eliminatorii la Open și Elite la toate turneele obligatoriu,sa reușim sa mai ieșim în oraș, sa vizitam sa nu fim nevoiți sa ajungem mai obosiți decât am plecat,sa ne priasca mini-vacanta de tenis.
                                  2.Eu zic ca să fie punctate cele mai bune 8 din ultimele 10 sunt suficiente,dovada fiind și ca la o mare parte din amaturiști cam bate v?ntul în grila de turnee A.
                                  3.Turneele A+ sa aibe obligatoriu arbitri volontari ( exemplu Bistrița turneu pe echipe), plus fiecare organizator de turneu A+ sa dispune de scorere.. în acest fel vor fii tot mai puține "scandaluri" sau " meciuri aranjate".
                                  4.Sa se organizeze un Top 32 la fiecare categorie cu cei mai bine clasați jucători in ordinea clasamentului. Sa fie punctat eventual ca un turneu A.
                                  5.Tabloul eliminatoriu de 8 ( sferturile de finale) sau.. semifinalele și finalele la turneele cu participanți numeroși și turneele A+ sa se joace a doua zi ( duminica) pentru organizatorii ce dispun sălile pentru doua zile.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Modificarea clasificării jucătorilor de la pct.2, în scopul eliminării termenului ”Open”, ce reprezintă de fapt o competiție deschisă (cu referire la sport).
                                    Propuneri: începători, Avansați, Elite, Masters. Se poate opta și pentru: Inițiere, Formare, Perfecționare, Elite, dacă se ia în considerare efectul pe care mișcarea Amatur o are asupra participanților la circuit, precum și: IV, III, II, I; sau: D, C, B, A, dacă se dorește o clasificare mai sintetică.

                                    Completarea pct.3.1, cu:
                                    - Turnee tip ”Open”, care să fie organizate în alternanță cu turneele tip B, cu aprecierea rezultatelor inclusiv în ce privește MP.
                                    Aceste turnee să fie deschise oricărui participant, indiferent de categorie, pe o singură listă (amestecat, la grămadă), în numărul de locuri stabilite de organizator, în ordinea înscrierii, sau cum se mai obișnuiește: ”primul sosit, primul servit”.
                                    - Turnee tip ”Grand Open”, câte unul pe trimestru, pe sală specializată, deschise oricărui participant, indiferent de categorie, pe o singură listă (amestecat, la grămadă), în numărul de locuri stabilite de organizator, în ordinea clasamentului Amatur la zi.

                                    Organizarea și desfășurarea acestor turnee put?nd fi posibilă cu respectarea criteriului distanței de 100 km, pentru Open și 250 km, pentru Grand Open, față de alte turnee ce se desfășoară, organizatorul put?nd să le planifice și duminica sau în unele sărbători legale, ori în zilele în care, conform legii, nu se lucrează.

                                    Modificarea criteriului distanței de la pct.3.2, între localitățile ce organizează turnee (Tip A, A+, B, Open, Grand Open) în aceeași zi, de la 300 km, la 250 km.

                                    Argumente în susținerea acestor propuneri sunt suficiente, însă o să mă limitez doar la faptul că, mai multe competiții, nu pot aduce decât beneficii atât pentru participanți, cât și pentru scopul Amatur, ca mișcare sportivă unică la nivel național.
                                    De asemenea, turneele tip Open, pot da șansa unor jucători din categorii inferioare, să evolueze alături de profesioniști, legitimați, experimentați, lucru ce în prezent nu poate fi posibil. Și, cine știe, poate vom putea vorbi ulterior și de evoluția peste așteptări a unor astfel de jucători, așa cum mai sunt exemple în tenisul de câmp al celor ”veniți din calificări”, clasați bine la finalul competițiilor.
                                    Turneele tip Grand Open, vizează în principal jucătorii din primele 2 categorii valorice, însă, reducerea distanței între turnee, planificarea acestora duminica, sau în alte zile așa cum am propus mai sus, precum și lungimea listei de participanți, poate face posibilă și participarea unor jucători mai bine clasați din ultimele două categorii.

                                    Cu stimă și respect!

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de - Marcel - Vezi post
                                      Modificarea clasificării jucătorilor de la pct.2, în scopul eliminării termenului ”Open”, ce reprezintă de fapt o competiție deschisă (cu referire la sport).
                                      Propuneri: începători, Avansați, Elite, Masters.
                                      Foarte bine punctata aceasta chestiune. As adauga categoria Profesionisti, in cazul in care se doreste o categorie separata la vreun turneu formata din jucatori legitimati.

                                      Postat în original de - Marcel - Vezi post
                                      Completarea pct.3.1, cu:
                                      - Turnee tip ”Open”, care să fie organizate în alternanță cu turneele tip B, cu aprecierea rezultatelor inclusiv în ce privește MP.
                                      Aceste turnee să fie deschise oricărui participant, indiferent de categorie, pe o singură listă (amestecat, la grămadă), în numărul de locuri stabilite de organizator, în ordinea înscrierii, sau cum se mai obișnuiește: ”primul sosit, primul servit”.
                                      - Turnee tip ”Grand Open”, câte unul pe trimestru, pe sală specializată, deschise oricărui participant, indiferent de categorie, pe o singură listă (amestecat, la grămadă), în numărul de locuri stabilite de organizator, în ordinea clasamentului Amatur la zi.

                                      Organizarea și desfășurarea acestor turnee put?nd fi posibilă cu respectarea criteriului distanței de 100 km, pentru Open și 250 km, pentru Grand Open, față de alte turnee ce se desfășoară, organizatorul put?nd să le planifice și duminica sau în unele sărbători legale, ori în zilele în care, conform legii, nu se lucrează.
                                      Nu stiu in ce masura aceasta reteta ar fi una de succes. Si asa in cadrul aceleiasi categorii diferentele de valoare sunt foarte mari. Foarte rar se intampla ca numarul 6 sa faca fata numarului 1 si 2. Ce provocare ar avea un jucator de Open in fata unuia de la incepatori? Nici nu mai zic de cei de la Elite. Iar incepatorul ma indoiesc ca va invata ceva in 3 seturi. Aceste meciuri se pot desfasura in cadrul turneelor de tip B organizate la nivel mai mult local si cred ca e suficient.
                                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                      FH: Butterfly Dignics 05
                                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                        Foarte bine punctata aceasta chestiune. As adauga categoria Profesionisti, in cazul in care se doreste o categorie separata la vreun turneu formata din jucatori legitimati.


                                        Nu stiu in ce masura aceasta reteta ar fi una de succes. Si asa in cadrul aceleiasi categorii diferentele de valoare sunt foarte mari. Foarte rar se intampla ca numarul 6 sa faca fata numarului 1 si 2. Ce provocare ar avea un jucator de Open in fata unuia de la incepatori? Nici nu mai zic de cei de la Elite. Iar incepatorul ma indoiesc ca va invata ceva in 3 seturi. Aceste meciuri se pot desfasura in cadrul turneelor de tip B organizate la nivel mai mult local si cred ca e suficient.

                                        Mulțumesc frumos pentru opinie!
                                        Mă simt obligat să adaug unele explicații, ce ar putea fi apreciate sau demontate și de alți jucători, speranța mea fiind pentru prima situație..

                                        Este vorba despre ce ?nseamnă de fapt un turneu OPEN. Despre definiția lui, sintetizată pe scurt: ”turneu deschis oricărui participant”.
                                        Poate că există totuși și câțiva începători ce ar face față unui actual Openist, mai puțin unui Elitist, dar asta nu are nicio importanță în actualul context al introducerii unui astfel de turneu.
                                        De fapt, realizarea mea nu ar fi să pierd cu 0-3 în fața lui Aurel Gavrilă și a lui Valentin Boacă, ci ar consta în faptul că am jucat oficial cu ei și nu am âmbătr?nit degeaba..
                                        Dar nu aș paria o sumă prea mare, că nu-i iau cumva un set unuia dintre ei.
                                        Ideea este să fim mai apropiați și mai prietenoși unii cu alții, începătorii cu elitiștii și cu toți ceilalți, pentru că altfel o să ajungem să nu ne mai dăm binețe..

                                        Și dacă te-ai uitat bine, un turneu Grand Open, nu e chiar așa de accesibil tuturor..

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de razvan.cristofor Vezi post
                                          Buna ziua.

                                          Deschid lista cu urmatoarea propunere, completare la art. 4.1.5 din actualul regulament: jucatorii de la o categorie superioara, care au MP mai mare cu cel mult un punct fata de limita de trecere dintre categorii, sa se poata inscrie la categoria imediat inferioara.

                                          Conform clasamentului din luna septembrie 2019, in aceasta situatie ar fi 30 jucatori de la elite care s-ar putea inscrie la open, 54 jucatori de la open care s-ar putea inscrie la avansati si 92 jucatori de la avansati care s-ar putea inscrie la incepatori.

                                          Aceasta modalitate de inscriere ar putea fi lasata la latitudinea fiecarui organizator.

                                          Propunere valabila pentru inscrierea la turnee de categoria A.

                                          Se poate analiza si varianta ca la o categorie superioara sa se poata inscrie doar jucatorii de la categoria imediat inferioara cu MP mai mic cu "x" puncte fata de limita de trecere intre categorii, sau mai bine zis, acesti jucatori sa aiba prioriate de inscriere la categoria superioara in fata competitorilor de la categoria inferioara care sunt sub acest prag.
                                          Nu vreau sa va supar, dar nu inteleg care ar fi castigul celor care ar face o astfel de alegere. Sa fii calificat in Champions League si sa alegi sa joci in Cupa Uefa.......

                                          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Este destul de imbunatatit am si eu o propunere, poate il mai simplificati putin ca.......

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Poate faceti separat Turneul Campionilor (locul 1si2 la cele 4 categorii din fiecare judet)si turneul final dupa clasament bineinteles la date diferite.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de dani 0205 Vezi post
                                                Nu vreau sa va supar, dar nu inteleg care ar fi castigul celor care ar face o astfel de alegere. Sa fii calificat in Champions League si sa alegi sa joci in Cupa Uefa.......

                                                Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
                                                Nici o supărare.
                                                Singurul câștig ar fi dorința de a juca, de a putea participa la un turneu la care:
                                                - nu ai prins loc la categoria ta, ești pe lista de așteptare, la categoria imediat inferioara mai sunt locuri.
                                                - nu ai posibilitatea de a participa în ziua, sau de la ora la care este programata categoria la care ești....
                                                Cât despre Champions League, nu toți competitorii au și valoare de Champions League.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Va salut! Eu personal nu cred ca e ok cu biletele cind se trece din superioare in eliminatorii! Cred ca trebuie gasita alta formula( probabil sunt si alți colegi in acelasi asentiment! )

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Pentru o mai ? stabilă ? evoluție a Mp-lui ( pentru jucătorii cu turnee putine ) , propun scăderea celor doua turnee doar după un număr dat ( Ex 10 A , 4 A+ ) , și nu după 3 cum se întâmpla acum .

                                                    Exemplu ( jucător nou ) / caz concret
                                                    - turneu 1 ..... 16 pct .... Mp 16
                                                    - turneu 2 ..... 17 pct .... Mp 16,5
                                                    - turneu 3 ..... 25 pct .... Mp 25 ( deoarece primele doua sunt eliminate din calcul ) .

                                                    E cam mare saltul valoric pentru 3 săptăm?ni . Daca s-ar face media celor trei turnee situația ar fi alta , mai aproape de adevăr .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X