Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Hotăr?rea d-lui Sarcini Andrei o urmez si eu.

    Comentariu


    • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
      Hotăr?rea d-lui Sarcani Andrei o urmez si eu.

      Comentariu


      • Eu mai rămân puțin ca mai vreau sa spun ceva. Sunt pe drum și nu pot prea mult.

        Dar ce-ar fi sa plece ei?
        Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
        https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
        Va rog sa aveti o viata frumoasa.

        Comentariu


        • Postat în original de clau Vezi post
          Intrerupt la 1-1

          De ce nu ramane lumea pe subiect?
          2-0 sI 7-3 pt.Simon...Eram in sala in acele momente

          Comentariu


          • Postat în original de vasile fodoran Vezi post
            2-0 sI 7-3 pt.Simon...Eram in sala in acele momente
            Aruncati o privire si aici:

            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ine-Despre-noi

            Postat în original de Aurel Fratea Vezi post
            Am arbitrat finala la simplu baieti.NIMENI nu-l putea bate pe CRISAN.Antrenorii din București dupa turul I au observat ca favoritii nu au fost pozitionati corect.Toti au fost de acord sa se refaca tabloul corect.L-am vazut jucand pe Ciobi si cred ca se cam exagereaza cu el,asa este era 1-1 la seturi cand s-a intrerupt meciul.Are niste miscari ciudate dar un jucator bun daca joaca atent nu poate pierde.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • Postat în original de mandelafree Vezi post
              Eu mai rămân puțin ca mai vreau sa spun ceva. Sunt pe drum și nu pot prea mult.

              Dar ce-ar fi sa plece ei?
              Care ei?

              Comentariu


              • Bine ai revenit Vasileapropo blaturile celor din conducere de ce nu au fost sanctionatenu cred ca mai vreau sa le scriu ca iar .............

                Comentariu


                • Imi pare rau pentru offtopic. http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...mul-meu-turneu
                  Postul meu a fost mutat aici.

                  Comentariu


                  • Postat în original de clau Vezi post
                    Ok.cum ziceti voi dar,inca nu m-am damblagit si daca nu stiu ceva,nu ma bag in discutii cum fac altii.Sa ZICEM ca asa este cum scrieti p"aci 1-1,atunci de ce ar fi oprit meciul Popovici la atentionarile altor arbitrii si mai multor oficiali?!?Nu pare ceva nefiresc ?!?Dar,cum am mai spus ramane cum spuneti voi ca pe urma cine stie ce repercursiuni o sa mai am de suporta)))))

                    Comentariu


                    • Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                      Ok.cum ziceti voi dar,inca nu m-am damblagit si daca nu stiu ceva,nu ma bag in discutii cum fac altii.Sa ZICEM ca asa este cum scrieti p"aci 1-1,atunci de ce ar fi oprit meciul Popovici la atentionarile altor arbitrii si mai multor oficiali?!?Nu pare ceva nefiresc ?!?Dar,cum am mai spus ramane cum spuneti voi ca pe urma cine stie ce repercursiuni o sa mai am de suporta)))))
                      Sa citesc in locul d-voastra mica istorie, comentariul arbitrului acelui meci si apoi sa va fac un rezumat?

                      Repercursiuni au fost pentru ca ati jignit alti useri.
                      Interdictia a fost ridicata mai repede.
                      Nu prea apreciati nimic din ce e pe aici.
                      Daca sunteti atat de nemultumit chiar nu va obliga nimeni sa stati pe forum si sa suferiti pe aici.

                      O sa incerc sa nu mai postez in acest topic unde unii nu citesc parerile altora doar si le impun pe ale lor!
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • Postat în original de sarcani Vezi post
                        In urma masurilor luate de Comitetul Director, cu privire la blatul facut de Simon Csaby la Tg-Secuiesc, doresc ca dupa Turneul Campionilor "Coloana Infinitului", Targu Jiu - Sâmbătă 02.11.2019, sa parasesc aceasta organizatie. O fac cu amaraciune, am pus suflet in tot ce am facut pentru aceasta miscare.
                        Consider sanctiunile date, total exagerate si nejustificate de un regulament, care, dupa cum ati vazut, are multe lacune.



                        Noi asta stim sa facem si o facem bine.

                        Comentariu


                        • [QUOTE=Dan2;512343]
                          1 A fost/nu a fost blat?
                          2 Pedeapsa e potrivita/e exagerata?


                          Calatoresti fraudulos cu STB-ul. Te prinde controlul. O calatorie costa 1,3 lei. Platesti amenda 50 lei, daca platesti pe loc, platesti de aproape 40 de ori mai mult. Daca nu platesti pe loc, ai de dat 100, adica de vreo 80 de ori. Ceilalti calatori prieteni, sau nu, din spirit de solidaritate, sau pur si simplu din spirit cetatenesc (cred ei), zbiara in pofida evidentei, ca ar trebui sa ti se dea amenda, doar pretul acelei calatorii in care ai fost prins. Altii, mai radicali, cred ca de fapt ar trebui sa fii doar mustrat. Iar altii, frizand bunul simt, cred ca de fapt calatorul prins fara bilet este cel prejudiciat si ca daca nu se renunta la amenda, ei coboara din masina....
                          ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                          Comentariu


                          • [QUOTE=Liuian;512441]
                            Postat în original de Dan2 Vezi post
                            1 A fost/nu a fost blat?
                            2 Pedeapsa e potrivita/e exagerata?


                            Calatoresti fraudulos cu STB-ul. Te prinde controlul. O calatorie costa 1,3 lei. Platesti amenda 50 lei, daca platesti pe loc, platesti de aproape 40 de ori mai mult. Daca nu platesti pe loc, ai de dat 100, adica de vreo 80 de ori. Ceilalti calatori prieteni, sau nu, din spirit de solidaritate, sau pur si simplu din spirit cetatenesc (cred ei), zbiara in pofida evidentei, ca ar trebui sa ti se dea amenda, doar pretul acelei calatorii in care ai fost prins. Altii, mai radicali, cred ca de fapt ar trebui sa fii doar mustrat. Iar altii, frizand bunul simt, cred ca de fapt calatorul prins fara bilet este cel prejudiciat si ca daca nu se renunta la amenda, ei coboara din masina....
                            Domnul meu, acele amenzi sunt prevazute intr-un regulament. Asta nu vreti sa intelegeti. Este total gresit ce a facut Simon insa CD a gresit si mai mult. Simon si a cerut scuze. Ei nu. O seara buna sa aveti. Ma duc la sala.

                            Comentariu


                            • [QUOTE=Liuian;512441]
                              Postat în original de Dan2 Vezi post
                              1 A fost/nu a fost blat?
                              2 Pedeapsa e potrivita/e exagerata?


                              Calatoresti fraudulos cu STB-ul. Te prinde controlul. O calatorie costa 1,3 lei. Platesti amenda 50 lei, daca platesti pe loc, platesti de aproape 40 de ori mai mult. Daca nu platesti pe loc, ai de dat 100, adica de vreo 80 de ori. Ceilalti calatori prieteni, sau nu, din spirit de solidaritate, sau pur si simplu din spirit cetatenesc (cred ei), zbiara in pofida evidentei, ca ar trebui sa ti se dea amenda, doar pretul acelei calatorii in care ai fost prins. Altii, mai radicali, cred ca de fapt ar trebui sa fii doar mustrat. Iar altii, frizand bunul simt, cred ca de fapt calatorul prins fara bilet este cel prejudiciat si ca daca nu se renunta la amenda, ei coboara din masina....
                              Comparatie total gresita!!! Calatorul tau a fraudat STB-ul in sensul in care luinsa ii ramana banii. Daca Irsai ii dadea meciul lui Csabi atunci era valabila comparatia!!! Csabi a pierdut jucul in detrimeniul altuia, el NU a avut de castigat din acea pierdere. ... calatorul tau a vrut sa obtina pentru el acel folos!!! Este grea logica.... La facultate cand am invatat la logica juridica ni s-a spus logica ori o ai ori nu!!! Ea nu se invata! O seara faina.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                                Comparatie total gresita!!! Calatorul tau a fraudat STB-ul in sensul in care luinsa ii ramana banii. Daca Irsai ii dadea meciul lui Csabi atunci era valabila comparatia!!! Csabi a pierdut jucul in detrimeniul altuia, el NU a avut de castigat din acea pierdere. ... calatorul tau a vrut sa obtina pentru el acel folos!!! Este grea logica.... La facultate cand am invatat la logica juridica ni s-a spus logica ori o ai ori nu!!! Ea nu se invata! O seara faina.
                                Logic��

                                Comentariu


                                • [QUOTE=sarcani;512444]
                                  Postat în original de Liuian Vezi post

                                  Domnul meu, acele amenzi sunt prevazute intr-un regulament. Asta nu vreti sa intelegeti. Este total gresit ce a facut Simon insa CD a gresit si mai mult. Simon si a cerut scuze. Ei nu. O seara buna sa aveti. Ma duc la sala.
                                  Vedeți domnule Sarcani, ați procedat cum a procedat și Bondoc când a fost neindreptatit. El nu a mai jucat setul de departajare ca nu a fost "Barbat" iar d-vstra v-ați luat jucăriile și ați plecat când v-ați simțit la fel de neindreptatit! Sper totuși sa avem ocazia sa ne" privim în ochi" la Turneul Final sa n-o lăsăm ?n, "coada de peste"

                                  Comentariu


                                  • [QUOTE=buzatu vasile;512448]
                                    Postat în original de sarcani Vezi post
                                    Vedeți domnule Sarcani, ați procedat cum a procedat și Bondoc când a fost neindreptatit. El nu a mai jucat setul de departajare ca nu a fost "Barbat" iar d-vstra v-ați luat jucăriile și ați plecat când v-ați simțit la fel de neindreptatit! Sper totuși sa avem ocazia sa ne" privim în ochi" la Turneul Final sa n-o lăsăm ?n, "coada de peste"
                                    Cu drag domnule Vasile. Eu nu sunt nedreptățit. Ce am eu de câștigat sau de pierdut în acest caz. Nu sunt de acord cu modul de abordare a acestui caz, implicarea lui Rasvan, votul CD. Eu nu am nici o putere sa schimb ceva în Amatur si nici nu vreau sa am. Toti trebuie sa facem ceva. însă imi tot aduc aminte ca trăim în România, tara fără coloana vertebrală. Va doresc tuturor o seara linistită alaturi de familiile voastre. încercați să fiți oameni mai buni si mai înțelegători. O seara buna.

                                    Comentariu


                                    • [QUOTE=Kantor Imre-Zoltan;512445]
                                      Postat în original de Liuian Vezi post

                                      Comparatie total gresita!!! Calatorul tau a fraudat STB-ul in sensul in care luinsa ii ramana banii. Daca Irsai ii dadea meciul lui Csabi atunci era valabila comparatia!!! Csabi a pierdut jucul in detrimeniul altuia, el NU a avut de castigat din acea pierdere. ... calatorul tau a vrut sa obtina pentru el acel folos!!! Este grea logica.... La facultate cand am invatat la logica juridica ni s-a spus logica ori o ai ori nu!!! Ea nu se invata! O seara faina.
                                      Logica pe care am invatat-o eu, aici in nordul Moldovei imi da un prejudiciat evident in acest caz. Spuneti-i asta domnului Bondoc , ca el de fapt nu a pierdut o zi, banii de deplasare plus de înscriere si accederea în fazele superioare pentru un blat ordinar.
                                      La cât de vehement sunt unii, am putea sa propunem ca cei care nu fac blat sa fie depunctati sau sa plateasca taxa dubla la înscriere

                                      Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                                      JOOLA Zelebro
                                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                                      Comentariu


                                      • Noi ne chinuim de mii de ani sa trăim în Tara asta "Nevertebrată" și trăim destul de bine asa" cu bine cu rele". Dacă nu va place de ce nu va căutați una mai VERTEBRATA?... și cred ca nici nu e prea departe.... Va salut din toată inima de Român.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Nea Titi,eu si cu cativa vad ca te mai bagam in seama ,restul nu prea.��
                                          Nu trebuie să mă bage pe mine în seamă, m-aș mulțumi doar sa răspundă așteptărilor celorlalți.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            Nu trebuie să mă bage pe mine în seamă, m-aș mulțumi doar sa răspundă așteptărilor celorlalți.
                                            Care celorlalti?
                                            Sau aialalti?
                                            Tu la ce te astepti?Sa cada Regele sau sa-l impuscam pe Ceausescu.?

                                            Comentariu


                                            • Topic inchis. Se derapeaza mult aici. Nu se mai discuta despre tenis de masă.
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • Bună ziua! Azi am fost sunat de dl Simon. Și-a cerut scuze și am vorbit de cele întâmplate la turneu. Mi-a spus ca dacă ar ?ntoarce timpul înapoi nu ar repeta gestul făcut. Regreta sincer și ar dori sa rămână prieten atât cu mine cât și cu toți din AmaTur.
                                                După cum am spus si mai inainte, nu sunt un tip conflictual și nici răzbunător. Nu am avut legătură cu decizia Comitetului Director, nu am sunat sau vorbit pe aceasta tema tocmai sa nu influențez prin demersul meu o pedeapsa cât mai mare ptr dl Simon.
                                                In continuare rog Comitetul Director sa revină asupra deciziei de a penaliza 50% din totalul punctelor acumulate în anul 2019 al celor 2 protagoniști și sa găsească alta metoda de a descuraja aceasta practica de non combat pe viitor. Cred ca o suspendare de câteva luni este mult mai ok și poate pe viitor ceilalți concurenți se vor g?ndi de 2 ori înainte de a face un astfel de act lipsit de fair-play(blat)!!!
                                                Mulțumesc
                                                13 Rules

                                                Comentariu


                                                • Salut Alex!
                                                  Sunt convins că mesajul tău contează enorm in fața coordonatorilor, de fapt tu esti victima si este frumos din partea ta dacă lasi de la tine. Personal sunt de acord cu o reexaminare. Nici nu se putea discuta despre un ?apel? la nimic. Acum intradevăr există o cerere serioasă. P?nă acum multi au vrut reexaminarea dar nimeni nu a cerut-o. Stiu, o să fiu contrazis, că vezi doamne toti au cerut. NU! multi au strigat impotriva comitetului, desi nu Comitetul Director a luat decizia finală. Acum , dacă se dă altă decizie nu cade bine, dacă rămâne aceiasi iar nu este bine. Personal sunt de părere că chiar si circul ăsta a adus beneficii impotriva blatiștilor si merită reevaluat.

                                                  Intrucăt părerile sunt pro si contra, rog adminul să lase deschis acest post si sa-l inchidă numai dacă consideră că sunt jigniri, iar timp de 48 ore, (să nu mai fie grabă, cum s-a afirmat!), coordonatorii să-si spună punctul de vedere.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                    Personal sunt de părere că chiar si circul ăsta a adus beneficii impotriva blatiștilor si merită reevaluat.
                                                    Total de acord. Astfel de atitudini trebuie sanctionate insa trebuie reglementat modul. Te rog Gelu daca poti face un topic unde sa se discute ce inseamna Blat.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X