Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • https://www.youtube.com/watch?v=xcfn...Ae4wfQ&index=1

    Comentariu


    • C-am in halul asta a fost amaturul ,plecam si la ora doua noaptea de la un turneu si nu se supara nimeni

      Comentariu


      • Nu...Domnule Sarcani...va spun eu cum s-au derulat evenimentele...la fel ca in Urzeala Tronurilor..."taberele" (cele doua sau mai multe erau in "asteptare")...se aproprie Turneul Final (ultima batalie a sezonului)...(soldatii erau foarte frustrati atat cei care isi făceau diverse calcule cat si cei care fuseseră "sacrificati")...si nimic...nicio scânteie...ultimele pregatiri/calcule...si ce sa vezi...niste soldați, aflati mai "in spate" (dintr-o anumită regiune Brașov, "fani" ai "regelui" ) sunt adusi la masa acestuia. "Regele într-un moment de "nebunie" si/ sau plictiseala ii aplica o "palma" unui soldat...incepe freamătul...la inceput timid...Regele este obligat să plece în exil...incepe bătălia...surpriza vine iarna...timp in care regele conștient de greseala își cere scuze fata de acel soldat si implicit in fata mulțimii...din nou liniste.......

        Comentariu


        • .. cer sa fiu iertat pentru interventia mea..
          dar ceea ce a marturisit domnul Sarcani privind situatia domnului Simon Csaba m-a impresionat. Va rog sa aveți intelegere fata de acest deosebit de talentat sportiv.. mai ales ca dansul si-a cerut sincer scuze si regreta ceea ce s-a intamplat.
          Va cer, cu respect, sa aveți înțelegere si il protejati .. astfel incat sa nu respingem si sa pierdem din AmaTur un sportiv unic.. atipic dar extraordinar de talentat.

          Comentariu


          • unii dintre noi au crescut cu Joe Satriani, Steve Vai, Yngwie Malmsteen sau Garry Moore
            JOOLA Zelebro
            FH Joola Rhyzer Pro 45
            BH Joola Rhyzer Pro 45

            Comentariu


            • Postat în original de Florin Lucian Loghin Vezi post
              Nu...Domnule Sarcani...va spun eu cum s-au derulat evenimentele...la fel ca in Urzeala Tronurilor..."taberele" (cele doua sau mai multe erau in "asteptare")...se aproprie Turneul Final (ultima batalie a sezonului)...(soldatii erau foarte frustrati atat cei care isi făceau diverse calcule cat si cei care fuseseră "sacrificati")...si nimic...nicio scânteie...ultimele pregatiri/calcule...si ce sa vezi...niste soldați, aflati mai "in spate" (dintr-o anumită regiune Brașov, "fani" ai "regelui" ) sunt adusi la masa acestuia. "Regele într-un moment de "nebunie" si/ sau plictiseala ii aplica o "palma" unui soldat...incepe freamătul...la inceput timid...Regele este obligat să plece în exil...incepe bătălia...surpriza vine iarna...timp in care regele conștient de greseala își cere scuze fata de acel soldat si implicit in fata mulțimii...din nou liniste.......
              https://www.youtube.com/watch?v=cCCQ...Ae4wfQ&index=5

              Comentariu


              • Postat în original de Florin Lucian Loghin Vezi post
                Nu...Domnule Sarcani...va spun eu cum s-au derulat evenimentele...la fel ca in Urzeala Tronurilor..."taberele" (cele doua sau mai multe erau in "asteptare")...se aproprie Turneul Final (ultima batalie a sezonului)...(soldatii erau foarte frustrati atat cei care isi făceau diverse calcule cat si cei care fuseseră "sacrificati")...si nimic...nicio scânteie...ultimele pregatiri/calcule...si ce sa vezi...niste soldați, aflati mai "in spate" (dintr-o anumită regiune Brașov, "fani" ai "regelui" ) sunt adusi la masa acestuia. "Regele într-un moment de "nebunie" si/ sau plictiseala ii aplica o "palma" unui soldat...incepe freamătul...la inceput timid...Regele este obligat să plece în exil...incepe bătălia...surpriza vine iarna...timp in care regele conștient de greseala își cere scuze fata de acel soldat si implicit in fata mulțimii...din nou liniste.......
                Tipic acestui popor minunat: suferim de "scenarita"...
                Lumea se inflameaza, se arunca acuze, invective, lucrurile.degenereaza, se nasc dusmansii, chibitii jubileaza...

                Am citit cu stupefactie o postare in care dl Sarcani e atacat invocandu-se "(ne)romanismul"...chiar o luam razna cu totul???

                Pacat...

                Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                Comentariu


                • Postat în original de Dan12 Vezi post
                  .. cer sa fiu iertat pentru interventia mea..
                  dar ceea ce a marturisit domnul Sarcani privind situatia domnului Simon Csaba m-a impresionat. Va rog sa aveți intelegere fata de acest deosebit de talentat sportiv.. mai ales ca dansul si-a cerut sincer scuze si regreta ceea ce s-a intamplat.
                  Va cer, cu respect, sa aveți înțelegere si il protejati .. astfel incat sa nu respingem si sa pierdem din AmaTur un sportiv unic.. atipic dar extraordinar de talentat.
                  Bravo Dane, Cinste tie!
                  blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                  Comentariu


                  • Postat în original de Florin Lucian Loghin Vezi post
                    Nu...Domnule Sarcani...va spun eu cum s-au derulat evenimentele...la fel ca in Urzeala Tronurilor..."taberele" (cele doua sau mai multe erau in "asteptare")...se aproprie Turneul Final (ultima batalie a sezonului)...(soldatii erau foarte frustrati atat cei care isi făceau diverse calcule cat si cei care fuseseră "sacrificati")...si nimic...nicio scânteie...ultimele pregatiri/calcule...si ce sa vezi...niste soldați, aflati mai "in spate" (dintr-o anumită regiune Brașov, "fani" ai "regelui" ) sunt adusi la masa acestuia. "Regele într-un moment de "nebunie" si/ sau plictiseala ii aplica o "palma" unui soldat...incepe freamătul...la inceput timid...Regele este obligat să plece în exil...incepe bătălia...surpriza vine iarna...timp in care regele conștient de greseala își cere scuze fata de acel soldat si implicit in fata mulțimii...din nou liniste.......
                    Esti fain cel mai fain

                    Comentariu


                    • Un ultim comentariu si promit sa nu mai intervin pe acest topic: de cand se dezbate acest subiect, nu-mi pot scoate din minte amintirea serilor in care imi rupeam mana sa dau topspin in mingile care veneau fara oprire din "Betty" si bucuria amara al lui Csabi cand imi iesea lovitura asa cum o vrea el...

                      Prietenii stiu "cine" e Betty si cunosc si acel zambet amar al lui Csabi...



                      Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                      Comentariu


                      • Comentariu


                        • Oare aceasi amaciune si pentru retragerea lui Max ?
                          Chiar era o finala de generic !

                          Comentariu


                          • Asteptam raspunsul CD cu privire la refrenul acestei melodii.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                              Oare aceasi amaciune si pentru retragerea lui Max ?
                              Chiar era o finala de generic !
                              Mare pacat. Era un meci de Laola TV.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dantim Vezi post
                                C-am in halul asta a fost amaturul ,plecam si la ora doua noaptea de la un turneu si nu se supara nimeni

                                La Miercurea Ciuc turneul s-a terminat după ora 3 dimineața... Dar ce bine ne-am simțit împreună, unguri cu români. Nu stricați ceea ce cu greu s-a construit.
                                Oricum, eu m?ine am sa merg la Aiud, împreună cu prietenul țigan, Gipsy, și ne întâlnim acolo cu prietenii unguri și români și toate națiile care-or mai vrea sa vină si sunt sigur c-o sa ne simțim foarte bine împreună. Va doresc sa mai puteți face și voi la fel, după toată această etalare de forțe și orgolii !!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Florin Lucian Loghin Vezi post
                                  Nu...Domnule Sarcani...va spun eu cum s-au derulat evenimentele...la fel ca in Urzeala Tronurilor..."taberele" (cele doua sau mai multe erau in "asteptare")...se aproprie Turneul Final (ultima batalie a sezonului)...(soldatii erau foarte frustrati atat cei care isi făceau diverse calcule cat si cei care fuseseră "sacrificati")...si nimic...nicio scânteie...ultimele pregatiri/calcule...si ce sa vezi...niste soldați, aflati mai "in spate" (dintr-o anumită regiune Brașov, "fani" ai "regelui" ) sunt adusi la masa acestuia. "Regele într-un moment de "nebunie" si/ sau plictiseala ii aplica o "palma" unui soldat...incepe freamătul...la inceput timid...Regele este obligat să plece în exil...incepe bătălia...surpriza vine iarna...timp in care regele conștient de greseala își cere scuze fata de acel soldat si implicit in fata mulțimii...din nou liniste.......
                                  Florine foarte bun scenariu,numai ca data trecuta finalul a fost altfel,regele a fost detronat.
                                  Dar nu si exilat,s-au decapitat.
                                  Traiasca regele !

                                  Comentariu


                                  • Da-ti amaturului spiritul de alta data,ati luat cotizatii ,mese de joc si acum ce faceti inchiriati mese pentru turnee si comentati ca nu va ajung banii pentru organizarea unui turneu ,nu am vazut din partea voastra un citat de genul mai figurantilor sau t... noi avem in perspectiva sa aducem Amaturul la un nivel sau altul ,nu doar regulamentul impus de voi ,poate s-au scirbit si alti nu doar 5 sau 6 care credeti voi ca sint ciudati

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      La Miercurea Ciuc turneul s-a terminat după ora 3 dimineața... Dar ce bine ne-am simțit împreună, unguri cu români. Nu stricați ceea ce cu greu s-a construit.
                                      Oricum, eu m?ine am sa merg la Aiud, împreună cu prietenul țigan, Gipsy, și ne întâlnim acolo cu prietenii unguri și români și toate națiile care-or mai vrea sa vină si sunt sigur c-o sa ne simțim foarte bine împreună. Va doresc sa mai puteți face și voi la fel, după toată această etalare de forțe și orgolii !!
                                      Fericitule. Nu am mai prins loc. Concurs fain sa aveti.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Dantim Vezi post
                                        Da-ti amaturului spiritul de alta data,ati luat cotizatii ,mese de joc si acum ce faceti inchiriati mese pentru turnee si comentati ca nu va ajung banii pentru organizarea unui turneu ,nu am vazut din partea voastra un citat de genul mai figurantilor sau t... noi avem in perspectiva sa aducem Amaturul la un nivel sau altul ,nu doar regulamentul impus de voi ,poate s-au scirbit si alti nu doar 5 sau 6 care credeti voi ca sint ciudati
                                        Dane, din pacate trebuie sa astepti mult si bine acel spirit pe care il doresti tu sa ti-l dea acesti oameni inapoi. Nu o sa-l mai regasesti niciodata.
                                        Lumea s-a schimbat, oamenii traiesc mai bine, multi castiga bani multi, unii chiar foarte multi, dar ne-am indepartat de Dumnezeu.
                                        Tu chiar te astepti sa primesti ceva de la acesti oameni care nu vor decat sa ia?

                                        Au fost atat de deranjati de ceea ce a facut amaratul ala de om care traieste pt. a juca tenis de masă, incat l-au lasat fara titlu de Campion.

                                        Stimati domni, nimeni nu scapa de Judecata Domnului Dumnezeu!
                                        Sa va rugati, sa fiti smeriti, iar Domnul Dumnezeu o sa va arate ce trebuie sa faceti pentru a nu va mai oropsi si dispretui semenii!

                                        Nu suntem prostii vostrii!
                                        blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de sarcani Vezi post
                                          Domnul meu blocat pe FB. Eu cred ca Simon a trecut prin prea multe kkt-uri in viata asta ca sa-l afecteze aceasta decizie a CD. El joaca tenis, atata stie si o face bine. In rest, nimic. Ce vreau sa va mai spun,poate va da de gandit, Simon nu are servici, nu are nici un venit, antreneaza pentru mancare, traieste de pe o zi pe alta impreuna cu fratele lui cu dizabilitati pe care îl intretine'', din cauza alcoolului l-au parasit sotia si copii, nu cred ca si a cumparat vreodata haine, se bucura de orice primeste.
                                          Poate de aceea il sustin.
                                          O seara buna

                                          Sper sa nu-l ranesc pe Csaby cu acest mesaj, dar cred ca a trebuit sa l scriu.
                                          Completați vă rog... Amenințat că mă blocați pe grupul de discuții despre Amatur, un grup în care se discută despre toate frustrările avute la adresa conducerii Amatur și în care eu nu mă potrivea pt. că nu fac parte dintre cei care argumentează intotdeauna: Lasă că știu eu mai bine! Și nu a fost nevoie să mă blocați dvs. că am părăsit ru grupul înainte... Logic că nu aveați de să blocați... Asta dacă tot vă place să ?nv?rtiți cuvintele după cum vă convine...

                                          Toți am trecut în viață prin... kkt-uri... ca să folosesc aceeași expresie ca a dvs. Dar ce legătură are cu blatul domnului în cauză?
                                          De când ați început să-i luați apărarea d-lui. Csaba nu ați făcut decât să deviați subiectul și să arătați ce mare jucător este, cât de mîndru sunteți de dânsul, ce mîndrie pentru dvs. că Berni, Hunor și alții se antrenează cu dânsul, cât de amăr?t și neajutorat este și mai ales cât de insensibili suntem noi toți ceilalți care nu îl apreciem pe marele Csaba...
                                          Nu sunt insensibil la necazurile dânsului dar pur și simplu NU ARE NICI O LEGĂTURA CU FAPTA SĂV?RȘITĂ!!!
                                          Dacă tot așa vă creșteți și copiii acasă, cu șantajuri emoționale în speranța că le veți distrage atenția de la realitate suntem condamnați ca și societate!
                                          Dacă o foaie de h?rtie și o distincție sunt singurele lucruri în care domnul în cauză își mai regăsește bucuria atunci vă invit domnilor să vă aduceți și copiii la festivitatea de premiere să le explicați cum stă treaba și să vă bucurați cu toții alături de dânsul!
                                          Eu voi spune pas! Sunt prea moral și insensibil pentru secolul ăsta!

                                          Miștourile de doi lei la masa de joc îmi arată doar ce sculă de jucător este cel din fața mea! Adică 0

                                          Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                                          Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                          Fh: Butterfly Glayzer
                                          Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                          Comentariu


                                          • George te-ai legitimat cumva la Isus Club,pai Dumnezeu crede-ma ca nu are treaba cu tenisul de masa,intreaba-l pe Becali daca la ajutat la fotbal

                                            Comentariu


                                            • Dacă si zeul israelul este invocat pe o pagina sportiva (pe cand vechii greci cu zeii lor cu tot aveau zicala " mens sana in corpore sano") .... suntem pradă misticismelor si a oaselor pe post de moaste . Dacă tot va place cartea aia din evul mediu, dati Cezarului ce este al Cezarului

                                              Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                                              JOOLA Zelebro
                                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                                              Comentariu


                                              • Cu ce va ajuta scrierea acestui mesaj? Va refulati toate frustrarile avute azi? Cu ce va ajuta pedepsirea exagerata a lui Simon? Pe cine credeti ca ajuta? Ma felicit ca v-am blocat pe Fb meu personal. Cred ca aveti lucruri mai bune de facut. O seara buna.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Constantin Sursilov Vezi post
                                                  Completați vă rog... Amenințat că mă blocați pe grupul de discuții despre Amatur, un grup în care se discută despre toate frustrările avute la adresa conducerii Amatur și în care eu nu mă potrivea pt. că nu fac parte dintre cei care argumentează intotdeauna: Lasă că știu eu mai bine! Și nu a fost nevoie să mă blocați dvs. că am părăsit ru grupul înainte... Logic că nu aveați de să blocați... Asta dacă tot vă place să ?nv?rtiți cuvintele după cum vă convine...

                                                  Toți am trecut în viață prin... kkt-uri... ca să folosesc aceeași expresie ca a dvs. Dar ce legătură are cu blatul domnului în cauză?
                                                  De când ați început să-i luați apărarea d-lui. Csaba nu ați făcut decât să deviați subiectul și să arătați ce mare jucător este, cât de mîndru sunteți de dânsul, ce mîndrie pentru dvs. că Berni, Hunor și alții se antrenează cu dânsul, cât de amăr?t și neajutorat este și mai ales cât de insensibili suntem noi toți ceilalți care nu îl apreciem pe marele Csaba...
                                                  Nu sunt insensibil la necazurile dânsului dar pur și simplu NU ARE NICI O LEGĂTURA CU FAPTA SĂV?RȘITĂ!!!
                                                  Dacă tot așa vă creșteți și copiii acasă, cu șantajuri emoționale în speranța că le veți distrage atenția de la realitate suntem condamnați ca și societate!
                                                  Dacă o foaie de h?rtie și o distincție sunt singurele lucruri în care domnul în cauză își mai regăsește bucuria atunci vă invit domnilor să vă aduceți și copiii la festivitatea de premiere să le explicați cum stă treaba și să vă bucurați cu toții alături de dânsul!
                                                  Eu voi spune pas! Sunt prea moral și insensibil pentru secolul ăsta!

                                                  Miștourile de doi lei la masa de joc îmi arată doar ce sculă de jucător este cel din fața mea! Adică 0
                                                  Nici nu va dati seama cum se intoarce roata si va da viata cate o palma ca nu o puteti duce.
                                                  Chiar daca nu va agreez va doresc sa nu vi se intample asa ceva.

                                                  Comentariu


                                                  • [QUOTE=Kantor Imre-Zoltan;512445]
                                                    Postat în original de Liuian Vezi post

                                                    Comparatie total gresita!!! Calatorul tau a fraudat STB-ul in sensul in care luinsa ii ramana banii. Daca Irsai ii dadea meciul lui Csabi atunci era valabila comparatia!!! Csabi a pierdut jucul in detrimeniul altuia, el NU a avut de castigat din acea pierdere. ... calatorul tau a vrut sa obtina pentru el acel folos!!! Este grea logica.... La facultate cand am invatat la logica juridica ni s-a spus logica ori o ai ori nu!!! Ea nu se invata! O seara faina.
                                                    Succint:
                                                    Comentariul meu, desi nu pare, de fapt ii are in prim plan pe "jenibilii" calatori. Restul, e esafodaj. Cuvantul "jenibil" reprezinta combinatia dintre jenant si penibil. (ptr cei care nu stiu)
                                                    ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X