Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Ce credeti, se poate?

Adună
Acest topic este īnchis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Domnule, oricine ați fi, aveți toată considerația mea! Am citit și aș fi vrut să nu se mai termine!!!
    Dacă ar fi 85% īn AmaTur cu gāndirea și sufletul dumneavoastră, aș īncepe din nou să fac orice efort ca să mai particip la turnee.
    E drept că sunt "carne de tun", dar acum cāțiva ani făceam abstracție de asta.

RESPECT!!!

Va mulțumesc domnule
    Dacă o idee e īmpărtășită de majoritate... hai s-o aplicam! Nu mai contează ca e expusa de Giosan, Gelu, sau de un coleg de la cāt Īncepători! Aud numai cuvinte de genul:căti ani ai ma tu īn Amatur de-ți permiți? sau Tu ști cine-s eu?, Cāte turnee face ala bă?,,,,,, nu se mai satura! Sau cānd unii ajung la sala și īn loc sa dea mana cu prietenii sau colegi pa ei ii interesează ce e greșit sau ce lipsește la acel turneu..... ca vezi la mine nu s-a īntāmplat asta! Sau auzisem una la TC de la Alba Iulia.... Ce e asta frate... Īncoronarea Regelui? sau Vasile eu nu merg la masa să-i vad pe calicii aia cum mănāncă!!!!!! sau Ba ăștia au pus mana pe," Cașcaval" și nu se mai dau jos!
    Sau īncă una:
    -ăștia vor sa vina la putere să-și vāndă materialele sau
    -vrea sa se īnregistreze sa ia cei 20 roni dați de guvern
    Alții că vezi Doamne mie nu mi-a dat nici o masă din alea primite dar tare a-și fi vrut sa aud pe mulți dintre acestia ca spun : Ba fraților ne-a murit un coleg sau e la mare necaz treb să-l ajutam.
    Sau:ne-a furat banii... banii AMATURULUI!!!!
    Pai ba oameni buni cereți sa se facă bilanțul contabil la sfārșit de an (Īncasări și Plăti)
    Alții zic: Ba cum īți permiti sa te iei de el... 'tu nu știi cine e? și cāt a făcut pt tenisul de masa? și vine și mi-l arunca pe ULISE īntr-o lupta inegala :noi īn chiloți și el cu armura și se īmpiedică ULISE și de greutatea armuri nu mai poate sa se ridice și pierde lupta! Și se invoca Zei și Dumnezei, Cezar, Iuda și Satana ba chiar ca Romānia e Nevertebrată!... ba da Acum știu cine e!
    dar nu-i vad aici pe forum sa "arunce" vreo idee. Știu doar sa tina pieptul sus sa amenințe cu Tribunalul de la Haga și īn final cānd se vede īnvins de "sistem" sa invoce eclipsa de Luna sau stratul de Ozon!
    Īn aceste condiții nu cred ca Amatur ul va merge pe un drum bun. Asa cum am mai spus:
    Prin Unire și Consens se cāștigă lucruri mici.... prin dezbinare se pierd LUCRURILE MARI.
    Eu zic sa găsim soluții comune acceptate de majoritate și chiar dacă vor fi schimbări majore sa fie acceptate de majoritate. Restul nemulțumiților sunt liberi sa facă ce vor ca nu sunt sub contract cu Amaturul

Noi venim sa ne distram la masa de joc!
    Ultima editare de buzatu vasile; 27.oct.2019, 19:49.

Comentariu

"Īn urma non-combatului īnregistrat (audio și video) īn grupele superioare Elite de la Turneul A "Targu Secuiesc" din 19.10.2019 ce a avut īn "prim plan" jucătorii - Simon Csaba, Targu Mures și - Irsai Istvan, Targu Mures, Comitetul Director AmaTur (cu sustinerea a 11 Coordonatori, o abținere și un vot pentru suspendare 3 luni) a decis penalizarea celor doi jucători implicați cu 50% din punctele cu care sunt īnregistrați īn grila de punctare."

"Īn urma Contestației depuse de Dl. Ovidiu Ciurcă privind sancțiune dictată īmpotriva jucătorilor Simon Csaba și Irsai Istvan, Coordonatorii AmaTur au rediscutat speța, luānd act de următoarele:
      -Recunoașterea non-combatului de către jucătorul Simon Csaba, īmpreună cu scuzele acestuia adresate comunității AmaTur;
      -Scuzele adresate de către Simon Csaba, telefonic, jucătorului Alex Bondoc;
      și au stabilit următoarele sancțiuni pentru cei doi jucători implicați:

Īn cazul Simon Csaba:
      -Anularea punctelor de la Tārgu Secuiesc;
      -Suspendare 3 luni de zile

Īn cazul Irsai Istvan:
      -Avertisment."

Da Adi se poate.
      Si credem.

Comentariu

Se poate ce ?
        Deci v-a ramane Campion ?
        Dar nu-si v-a putea apara titlul !Fiind suspendat
        Cu o mana l-au mangaiat,iar cu celalta i-au dat peste cefa !

Comentariu

Postat īn original de Zosim1 Vezi post
          "Īn urma non-combatului īnregistrat (audio și video) īn grupele superioare Elite de la Turneul A "Targu Secuiesc" din 19.10.2019 ce a avut īn "prim plan" jucătorii - Simon Csaba, Targu Mures și - Irsai Istvan, Targu Mures, Comitetul Director AmaTur (cu sustinerea a 11 Coordonatori, o abținere și un vot pentru suspendare 3 luni) a decis penalizarea celor doi jucători implicați cu 50% din punctele cu care sunt īnregistrați īn grila de punctare."

"Īn urma Contestației depuse de Dl. Ovidiu Ciurcă privind sancțiune dictată īmpotriva jucătorilor Simon Csaba și Irsai Istvan, Coordonatorii AmaTur au rediscutat speța, luānd act de următoarele:
          -Recunoașterea non-combatului de către jucătorul Simon Csaba, īmpreună cu scuzele acestuia adresate comunității AmaTur;
          -Scuzele adresate de către Simon Csaba, telefonic, jucătorului Alex Bondoc;
          și au stabilit următoarele sancțiuni pentru cei doi jucători implicați:

Īn cazul Simon Csaba:
          -Suspendare 3 luni de zile

Īn cazul Irsai Istvan:
          -Avertisment."

Da Adi se poate.
          Si credem.
          Suspendare DOAR 3 luni???!!!
          DOAR Avertisment???!!!

Ambii concurenti de la categoria ELITE merita sa primeasca o suspendare de minim 6 luni pt prima abatere, iar la a doua abatere exclusi din AMATUR.
          Gasiti solutii pt a elimina cazurile de blat enumerate, schimband sistemul de joc.
          Celelalte categorii din AMATUR vor lua ca exemplu penalizarea minima data si vor avea curajul sa procedeze ca cei 2 participanti de la ELITE, cand se va ivi ocazia.

Din pacate, am ajuns ca in anul 2019 campionul de la categoria ELITE, nr. 1 in AMATUR sa se lase batut de un coleg mult mai slab.
          Nu vreau sa ma gandesc la decernarea premiilor de la TF.

Comentariu

Postat īn original de maniche Vezi post
            Suspendare DOAR 3 luni???!!!
            DOAR Avertisment???!!!

Ambii concurenti de la categoria ELITE merita sa primeasca o suspendare de minim 6 luni pt prima abatere, iar la a doua abatere exclusi din AMATUR.
            Gasiti solutii pt a elimina cazurile de blat enumerate, schimband sistemul de joc.
            Celelalte categorii din AMATUR vor lua ca exemplu penalizarea minima data si vor avea curajul sa procedeze ca cei 2 participanti de la ELITE, cand se va ivi ocazia.

Din pacate, am ajuns ca in anul 2019 campionul de la categoria ELITE, nr. 1 in AMATUR sa se lase batut de un coleg mult mai slab.
            Nu vreau sa ma gandesc la decernarea premiilor de la TF.
            Eu zic sa aruncam si cu niste pietre in el la turneul final. Sau sa-l suspendam 5 ani. Sa se invete minte.

Ma scuzati pentru impertinenta, dar ultimul turneu al dvs este de mai bine de 2 ani in Amatur(aproape 2 ani jumatate), deci singurul motiv pentru a scrie acest comentariu este de a "agita apele" si a face scandal? Oare chiar n-a fost destul scandal aici?

3 luni suspendare este si asa o masura prea drastica in parerea majoritatii, deci, cu respect, eu zic sa o lasam asa. Mai mult tenis de masa si mai putin scandal.

Comentariu

Postat īn original de FinalDestiny Vezi post
              Eu zic sa aruncam si cu niste pietre in el la turneul final. Sau sa-l suspendam 5 ani. Sa se invete minte.

Ma scuzati pentru impertinenta, dar ultimul turneu al dvs este de mai bine de 2 ani in Amatur(aproape 2 ani jumatate), deci singurul motiv pentru a scrie acest comentariu este de a "agita apele" si a face scandal? Oare chiar n-a fost destul scandal aici?

3 luni suspendare este si asa o masura prea drastica in parerea majoritatii, deci, cu respect, eu zic sa o lasam asa. Mai mult tenis de masa si mai putin scandal.
              Buna dimineata,
              Revin cu ce am mai comentat zilele trecute..traim in Romania si aste se vede peste tot..noi suntem crescuti si educati sa apreciem furtul si daca se poate sa-l si promovam..ne meritam soarta..

Comentariu

Postat īn original de PETRICA BV Vezi post
                Buna dimineata,
                Revin cu ce am mai comentat zilele trecute..traim in Romania si aste se vede peste tot..noi suntem crescuti si educati sa apreciem furtul si daca se poate sa-l si promovam..ne meritam soarta..
                Vorbe grele Nea Petrica.
                Diferenta intre furt si a te descurca este o filozofie de viata.Nu cred ca furtul in sine se mai poate defini asa cum l-am cunoscut noi odata.Comunismul ne-a furat libertatea de exprimare, iar noi ne-am luat dreptul de a compensa.
                Societatea de azi ne nemultumeste la fiecare pas prin anumite actiuni, noi zicem ca ne fura un drept, si atunci noi compensam.Strict la Amatur majoritatea considera ca furt este doar cand prejudiciezi pe cineva direct si in imediata apropiere, blat pe fata, dar furtul indirect , atunci cand prejudiciezi pe cineva care nu e in imediata ta apropiere, blat ascuns, atunci il putem chiar premia si aplauda ca nu e considerat decat o descurcareala oportuna.

Imi cer scuze in fata celor care au luptat CINSTIT si cu fair-play, dar eu personal consider ca majoritatea campionilor la categoriile Incepatori,Avansati si Open s-au folosit de calcule si aranjamente pt a pastra aceasta pozitie.Reactile celor nemultumiti sunt putine si cu bun simt ceea ce face ca aceasta speta sa nu fie asa aprig dezbatuta.

Comentariu

Buna dimineata,
                  Unde se incurajeaza furtul, ca nu inteleg? A fost penalizat cu toate punctele de la turneul respectiv + 3 luni (25% dintr-un an, foarte mult!) suspendat de la toate competitiile. Pentru un jucator care anul asta a mers la 26 turnee, e imens (4 turnee pe luna => 6 luni jumatate din 11 pana azi a mers la turnee weekend de weekend).

Daca aprecia furtul, comitetul il felicita pentru ce a facut si mergeam mai departe. A fost penalizat, destul de drastic tinand cont ca a fost prima abatere, cel care a fost prejudiciat a considerat pana si el ca era prea aspra pedeapsa, pentru unii probabil ar fi trebuit suspendat pe viata din Amatur si sa nu mai poata juca tenis vreodata nicaieri.

Si total de acord cu Emi, cate calcule isi fac foarte multi jucatori si cate turnee sau meciuri se "Trantesc" si care nu vor fi dovedite niciodata, orice regulament s-ar construi(plus ca pur si simplu poate nu ai chef sa joci intr-o zi sau stilul unui jucator te incomodeaza)...

Ce s-a intamplat aici s-a pedepsit mai mult decat ok. Un om care a participat tot anul, are grila aproape plina si abia a pierdut cate un turneu mi se pare campionul Amatur de anul acesta fara niciun fel de discutie.

Comentariu

Domnilor , aici incercam sa vorbim despre altceva .

Comentariu

Buna dimineata,
                      cu tot respectul, Csaba Simon poate a incalcat regulamentul, dar sigur nu a furat nimic de la nimeni.
                      si revin la intrebarea mea din alta discutie (tot legat de intamplarea asta): adversarul unui jucator care pierde meciul intentionat se presupune ca e OBLIGAT sa piarda si el, in caz contrar e demonstrat blatul fara urma de indoiala...? imi cer scuze, dar nu mi se pare ca intr-un meci de tenis de masa pot fi 2 invinsi...decat daca se joaca la dublu

Comentariu

Postat īn original de adilazaroiu Vezi post
                        Domnilor , aici incercam sa vorbim despre altceva .
                        Lumineazane,Adi,sa inteleaga toata lumea despre subiectul discutiei ?

Comentariu

Postat īn original de adilazaroiu Vezi post
                          Domnilor.
                          De 10 ani incerc sa inteleg ce este acest AaTur !
                          Credeam ca aici vin persoane , ca si mine , pasionate de jocul tenis de masa . Nefiind afiliat F.R.T.M , gandeam ca sunt amatori , hobisti cu putine reguli si cu mult bunsimt.
                          Dupa 10 ani , observ ca Amatu-ul este de fapt un "apendice " ," o scoala de corectie "si o gradina in acelas timp al federatiei . De ce spun asta ? Fiinca asta vad !Toate " scursurile ", toti cei care nu pot atinge performanta , toti invinsii vin in Amatur. De ce.? Sa se distreze , zic uni . Si ii cred ! Cum sa nu te distrezi cand vezi ca adversarul abia face cateva puncte , ca joaca cu nustiuce paleta , ca serveste din mana , ca nu are echipament .
                          Oare mai sunt barbati , in acest circuit , care vad lucrurile la fel ca mine ? Credeti ca se poate schimba ceva ? CE SI CUM ?
                          Astept pareri pro si contra ( pertinente ) de la dumneavoastra .
                          Ramaneti valori !
                          Ăsta

Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                          Blade: Butterfly Primo Power Feeling
                          Fh: Nittaku Fastarc G-1
                          Bh: DHS Hurricane 3 Neo Provincial

Comentariu

Postat īn original de Zosim1 Vezi post
                            Vorbe grele Nea Petrica.
                            Diferenta intre furt si a te descurca este o filozofie de viata.Nu cred ca furtul in sine se mai poate defini asa cum l-am cunoscut noi odata.Comunismul ne-a furat libertatea de exprimare, iar noi ne-am luat dreptul de a compensa.
                            Societatea de azi ne nemultumeste la fiecare pas prin anumite actiuni, noi zicem ca ne fura un drept, si atunci noi compensam.Strict la Amatur majoritatea considera ca furt este doar cand prejudiciezi pe cineva direct si in imediata apropiere, blat pe fata, dar furtul indirect , atunci cand prejudiciezi pe cineva care nu e in imediata ta apropiere, blat ascuns, atunci il putem chiar premia si aplauda ca nu e considerat decat o descurcareala oportuna.

Imi cer scuze in fata celor care au luptat CINSTIT si cu fair-play, dar eu personal consider ca majoritatea campionilor la categoriile Incepatori,Avansati si Open s-au folosit de calcule si aranjamente pt a pastra aceasta pozitie.Reactile celor nemultumiti sunt putine si cu bun simt ceea ce face ca aceasta speta sa nu fie asa aprig dezbatuta.
                            Oamenii inteligenți au găsit "metode" sa se exprime liber și īn Comunism

A venit aseară mama, n-a mai apucat să-ți spună,
                            Dacă vrei s-o iei la tine, pentru cīt va mai trăi,
                            Că o dau afar-din casă, că la dīnșii īn comună
                            Fac curat, dărīmă totul, lasă brazdele pustii.

A venit aseară mama, a plecat īn zori la gară,
                            Cu broboada ca un plīnset, peste ultimul temei,
                            Hotărītă să te uite și īn casa ei să moară,
                            Cīnd or omorī cu fierul, cei ca tine, casa ei.

Pt cine nu stie - Adrian Paunescu

Comentariu

https://secretele.com/2019/09/sfatul...-mai-bine.html

Comentariu

Postat īn original de buzatu vasile Vezi post
                                Oamenii inteligenți au găsit "metode" sa se exprime liber și īn Comunism

A venit aseară mama, n-a mai apucat să-ți spună,
                                Dacă vrei s-o iei la tine, pentru cīt va mai trăi,
                                Că o dau afar-din casă, că la dīnșii īn comună
                                Fac curat, dărīmă totul, lasă brazdele pustii.

A venit aseară mama, a plecat īn zori la gară,
                                Cu broboada ca un plīnset, peste ultimul temei,
                                Hotărītă să te uite și īn casa ei să moară,
                                Cīnd or omorī cu fierul, cei ca tine, casa ei.

Pt cine nu stie - Adrian Paunescu
                                Poate ca-s mai "tare" de cap dar,trebuie sa recunosc ca n-am inteles nici poezia lui Paunescu dar,nici ce ai vrut sa "zici" cu asta...Poate(pt.astia mai grei de cap)o sa explici sensul acestor versuri neegalabile.Nu toti suntem sensibili dar,vreau sa spun ca pe acest site gasesti tot felul de oameni,exact cum era in armata)))).Cei care sunteti mai tineri si n-ati apucat armata obligatorie(n-ati pierdut nimic,dimpotriva)va pot explica afirmatia mea dar,remarca era pt.Vasile care a facut armata si sunt sigur ca stie la ce ma refer)))))))

Comentariu

Cine a citit topicul
                                Procesare...
                                X