Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Calendar AmaTur Turnee A/A+ 2021

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    In 9/10 octombrie se doreste organizarea unui Turneu A, la Oradea, King Pong "Toamna Oradeana". Nu incurca pe nimeni, se poate trece in calendar.

    Comentariu


    • #77
      6 noiembrie si 4 Decembrie este sala libera la Dumbravita.se doresc 2 turnee A.Multumim.

      Comentariu


      • #78
        Suceava,
        30-31 octombrie - Cupa S-Succes, editia a III-a
        27-28 noiembrie - Cupa Bucovinei, editia a V-a

        Comentariu


        • #79
          Dorim sa organizam, daca ne permite situatia pandemica, urmatoarele turnee A, pe 14 mese in locatia pe care am folosit-o la R+
          1.) 06.11.2021 - Cupa Ping Pong Shop
          2.) 11.12.2021 - Cupa Ping Pong Academy

          edit:

          Am uitat sa precizez:
          Turneele vor fi pe 2 zile, sambata (H+A) si duminica (O+E)
          Ultima editare de Durdun Gheorghe; 21.sep.2021, 19:39.

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • #80
            Pe 31 Octombrie Turneu A Mediaș. Grand turneu Emi-tt-Gewo
            Organizatori Emi,Adi Suciu

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
              Dorim sa organizam, daca ne permite situatia pandemica, urmatoarele turnee A, pe 14 mese in locatia pe care am folosit-o la R+
              1.) 06.11.2021 - Cupa Ping Pong Shop
              2.) 11.12.2021 - Cupa Ping Pong Academy

              edit:

              Am uitat sa precizez:
              Turneele vor fi pe 2 zile, sambata (H+A) si duminica (O+E)
              Seara buna,

              Noi zona 3,4,5 am mai discutat pe uatap, unde am tinut un tabel intre noi unde am incercat sa pun turneeele apropiate, chiar daca depasesc zona.

              Vrem si noi sa facem "Paleta de la Bloc", din turneu B in turneu A, avand in vedere posibilitatea de 22 mese a salii Tel George Junior.
              Pionier fiind, ma gandeam ca fac 12 etape, una pe luna, apoi am vazut ca nu e loc, am redus din doua zile la o zi si din 12 etape la 4 etape, cate o etapa pe fiecare latura a trofeului "Paleta de la Bloc".

              Respectiv urmatoarele date in care dorim sa facem Turneu A "Paleta de la Bloc", ar fi duminica 21.XI.2021 (am putut muta de pe 14.XI ca era prea aproape de Buc.) si 12.XII,2021.
              Cu ultima etapa dorim sa facem si un Memorial Prahovean (Paul Constantinescu / Moise Alexandru / Sinescu Eugen / Nusu Iordache / Duma Gheorge / Sinita Eugen / Serban ...etc.)

              Data de 12.XII nu mai pot sa o mut, pentru ca este discutata de mult si in alte weekenduri in decembrie, sala este inchiriata altor concursuri.

              O sa vb cu George si o sa revenim cu datele finale.



              O seara buna.

              Comentariu


              • #82
                Uitai tabelul....

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de iulian.vrasti Vezi post

                  Seara buna,

                  Noi zona 3,4,5 am mai discutat pe uatap, unde am tinut un tabel intre noi unde am incercat sa pun turneeele apropiate, chiar daca depasesc zona.

                  Vrem si noi sa facem "Paleta de la Bloc", din turneu B in turneu A, avand in vedere posibilitatea de 22 mese a salii Tel George Junior.
                  Pionier fiind, ma gandeam ca fac 12 etape, una pe luna, apoi am vazut ca nu e loc, am redus din doua zile la o zi si din 12 etape la 4 etape, cate o etapa pe fiecare latura a trofeului "Paleta de la Bloc".

                  Respectiv urmatoarele date in care dorim sa facem Turneu A "Paleta de la Bloc", ar fi duminica 21.XI.2021 (am putut muta de pe 14.XI ca era prea aproape de Buc.) si 12.XII,2021.
                  Cu ultima etapa dorim sa facem si un Memorial Prahovean (Paul Constantinescu / Moise Alexandru / Sinescu Eugen / Nusu Iordache / Duma Gheorge / Sinita Eugen / Serban ...etc.)

                  Data de 12.XII nu mai pot sa o mut, pentru ca este discutata de mult si in alte weekenduri in decembrie, sala este inchiriata altor concursuri.

                  O sa vb cu George si o sa revenim cu datele finale.



                  O seara buna.
                  Chiar eram curios de ce atatea B-uri in sala de turnee A si de cele mai multe ori cu participare de A, la unele chiar de A+.

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de Categoria Incepatori Vezi post

                    Chiar eram curios de ce atatea B-uri in sala de turnee A si de cele mai multe ori cu participare de A, la unele chiar de A+.
                    Nu e vb de sala, cred ca e vb de organizator, eu fiind nou mi s-a spus ca nu pot face A-uri din prima.
                    Si ca sa fim mai multi si sa fie mai frumos, am ales sa fac B-ul in sala mare.
                    Si acum poate ar fi randul A-urilor.

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de iulian.vrasti Vezi post

                      Seara buna,

                      Noi zona 3,4,5 am mai discutat pe uatap, unde am tinut un tabel intre noi unde am incercat sa pun turneeele apropiate, chiar daca depasesc zona.

                      Vrem si noi sa facem "Paleta de la Bloc", din turneu B in turneu A, avand in vedere posibilitatea de 22 mese a salii Tel George Junior.
                      Pionier fiind, ma gandeam ca fac 12 etape, una pe luna, apoi am vazut ca nu e loc, am redus din doua zile la o zi si din 12 etape la 4 etape, cate o etapa pe fiecare latura a trofeului "Paleta de la Bloc".

                      Respectiv urmatoarele date in care dorim sa facem Turneu A "Paleta de la Bloc", ar fi duminica 21.XI.2021 (am putut muta de pe 14.XI ca era prea aproape de Buc.) si 12.XII,2021.
                      Cu ultima etapa dorim sa facem si un Memorial Prahovean (Paul Constantinescu / Moise Alexandru / Sinescu Eugen / Nusu Iordache / Duma Gheorge / Sinita Eugen / Serban ...etc.)

                      Data de 12.XII nu mai pot sa o mut, pentru ca este discutata de mult si in alte weekenduri in decembrie, sala este inchiriata altor concursuri.

                      O sa vb cu George si o sa revenim cu datele finale.



                      O seara buna.
                      Si acum sa revenim.

                      Am vb si cica nu poate muta, desi eu am vb la sala si am pus acele date de ceva timp si se stia....

                      Nu-i bai, asadar propunere noua:

                      Turnee A - "Paleta de la Bloc" - Complex Sportiv Tel George Junior - Ploiești (22 mese)

                      Duminica 21.XI.2021 - Etapa a III-a "Paleta de la Bloc"
                      Marti 28.XII.2021 - Etapa a IV-a (finala) "Paleta de la Bloc" - Memorial Prahovean

                      Comentariu


                      • #86
                        31 Octombrie renunt la organizarea turneului de la Mediaș.Au aparut cateva necunoscute.Sorry

                        Comentariu


                        • #87
                          Se anuleaza turneul de la Aiud - 23 oct, datorita cresterii ratei de incidenta.
                          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #88
                            Se anulează Turneul ,, A,, de la Botoșani din 23 octombrie datorită ratei de incidență foarte mare .

                            Comentariu


                            • #89

                              Se anuleaza turneul A de la Ocna Sibiului din data de 27 si 28 Noiembrie datorita pandemiei



                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de Adrian's Vezi post
                                Suceava,
                                30-31 octombrie - Cupa S-Succes, editia a III-a
                                27-28 noiembrie - Cupa Bucovinei, editia a V-a
                                Pentru moment renunt la organizarea turneelor! Multumesc pentru intelegere! Multa sanatate!

                                Comentariu


                                • #91
                                  Turneul A de la Dumbravita, programat in 4 decembrie, se muta pe 11 decembrie. Nu afecteaza pe nimeni.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Buna ziua. La sala TSP Vibe din București, sala dotata cu 9 mese, am dori sa facem in luna Ianuarie un turneu A in colaborare cu sala lui George Durdun care dispune de 4-5 mese. Ori pe 8-9 Ianuarie ori pe 15-16 Ianuarie. Va rugam sa ne spuneti daca se poate tine acest turneu.
                                    Multumim.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de Cubanezu Vezi post
                                      Buna ziua. La sala TSP Vibe din București, sala dotata cu 9 mese, am dori sa facem in luna Ianuarie un turneu A in colaborare cu sala lui George Durdun care dispune de 4-5 mese. Ori pe 8-9 Ianuarie ori pe 15-16 Ianuarie. Va rugam sa ne spuneti daca se poate tine acest turneu.
                                      Multumim.
                                      Care este distanta intre sali?
                                      Cum v-ati gandit la sistemul de joc pe categ.?
                                      Calendarul pentru turneele A apare dupa 15 dec 2021

                                      In principiu, parerea mea, este ca se poate organiza, dar urmeaza sa ne consultam.

                                      O zi buna!
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de GeluBv Vezi post

                                        Care este distanta intre sali?
                                        Cum v-ati gandit la sistemul de joc pe categ.?
                                        Calendarul pentru turneele A apare dupa 15 dec 2021

                                        In principiu, parerea mea, este ca se poate organiza, dar urmeaza sa ne consultam.

                                        O zi buna!
                                        Categoriile Hobby si Elite fiind mai putin numeroase ar urma sa se tina la sala lui George iar Avansati si Open la sala TSP. Deci distanta intre sali nu cred ca are importanta mare intrucat nu implica deplasari de jucatori. Oricum sunt statii de metrou in imediata apropiere a ambelor sali. Distanta intre sali este de 10 KM.
                                        O zi frumoasa de asemenea.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de Cubanezu Vezi post

                                          Categoriile Hobby si Elite fiind mai putin numeroase ar urma sa se tina la sala lui George iar Avansati si Open la sala TSP. Deci distanta intre sali nu cred ca are importanta mare intrucat nu implica deplasari de jucatori. Oricum sunt statii de metrou in imediata apropiere a ambelor sali. Distanta intre sali este de 10 KM.
                                          O zi frumoasa de asemenea.
                                          Am studiat mai atent, si se pare ca nu se poate. Au mai fost discutii despre acest subiect si s-a ajuns la concluzia ca un turneu A trebuie sa arate altfel decat un turneu B.

                                          5.3.2 Organizarea turneelor tip A
                                          Se organizeaza in sali cu minim 12 mese, pentru un numar de minim 72 participanti....
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de GeluBv Vezi post

                                            Am studiat mai atent, si se pare ca nu se poate. Au mai fost discutii despre acest subiect si s-a ajuns la concluzia ca un turneu A trebuie sa arate altfel decat un turneu B.

                                            5.3.2 Organizarea turneelor tip A
                                            Se organizeaza in sali cu minim 12 mese, pentru un numar de minim 72 participanti....
                                            Aveți dreptate dar totuși în situația actuala de pandemie cred ca ar fi mai bine in doua săli pentru ca spațiul pentru jucători ar fi mai mare, deci mai aerisit. Și știu ca și turnee finale s-au desfășurat în mai multe săli deci nu at fi prima oara.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Cred ca salile au avut un minim de 12 mese. Pe vremuri se proceda la varianta aceasta de doua sali , si pe parcurs nivelul a crescut. Situatia pandemica trebuie sa o respectam, dar si sala trebuie sa corespunda unui turneu A.
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Cred ca salile au avut un minim de 12 mese. Pe vremuri se proceda la varianta aceasta de doua sali , si pe parcurs nivelul a crescut. Situatia pandemica trebuie sa o respectam, dar si sala trebuie sa corespunda unui turneu A.
                                                O sa respectam condiția de a avea 12 mese. Spațiul de 540mp pe care îl avem la dispoziție ne permite o reașezare. Iar numărul de locuri disponibile va fi mai-mare de 72. îmi cer scuze lui George pentru situația creeata.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Dacă nu se opune nimeni am dori sa facem acest turneu A în datele de 8 și 9 Ianuarie. Va mulțumim.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post

                                                    Care este distanta intre sali?
                                                    Cum v-ati gandit la sistemul de joc pe categ.?
                                                    Calendarul pentru turneele A apare dupa 15 dec 2021

                                                    In principiu, parerea mea, este ca se poate organiza, dar urmeaza sa ne consultam.

                                                    O zi buna!
                                                    Felicitari pentru un nou turneu A.
                                                    Dar totusi, nu ne "calam" toti deodata cu turneele pe 2022?
                                                    Ca asa am si eu planuri pe 5 ani de acum inainte, dar am asteptat...
                                                    Am avut planuri si cu 12 "B"-uri cu "Paleta de la Bloc" si nu a iesit.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X