Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Analiza CIRCUITULUI AMATUR: trecut, prezent si viitor.

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de grasomega Vezi post
    Pai si asta nu este de la sine inteles? Trebuia un topic pentru asta?
    Pentru unii,nu.
    - - - Actualizat - - -
    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
    Propunerea mea este urmatoarea: taxa de participare 10 lei. Astfel vom vedea cine este cu adevarat langa AMATUR si cei care au numai interese legate de AMATUR!
    Este o idee care, pusa in practica, ar selecta pasionatii de tenis de masă fata de pasionatii de a cistiga bani.
    P.S. Vreau sa precizez ca, la categoria ,,pasionati de a cistiga bani " nu trebuie inclusi cei care au magazine care comercializeaza materiale pentru tenis de masă, precum si cei care au cluburi unde organizeaza competitii de tenis, pentru ca ei din asta traiesc, si, din profitul lor, platesc impozite la stat
    Ultima editare de mateidumitru; 20.sep.2012, 13:19.

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
      Intr-adevar, daca nu dam jos ,,ochelarii de cal'', nu vedem nimic!
      Costi, cred ca ma impungi fara motiv. Topicul tau a luat-o razna si asta si din pricina faptului ca ai fost secretos cu motivele deschiderii lui la inceput, si din pricina faptului ca ai creat mai multa confuzie cu "clarificarea". Eu am incercat sa adun putin ideile.
      Totusi, in urma replicii tale si a calificativului pe care mi l-ai oferit, pot spune fara echivoc parerea mea: acest topic este, dupa parerea mea, doar o mare troll-uiala. Scopul sau este provocator.
      Ultimul lucru: multumesc, m-am lamurit singur in legatura cu topicul.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #78
        Asa cum a spus Cristi Cionoiu(grasomega) , chiar ca acest topic devine o telenovela.. in fiecare zi mai gasim un subiect de adaugat la “Analiza Circuitului AMATUR”
        Primul subiect a fost cu discutile (ca sa nu mai zic razboiul) dintre Viva sport (sau angajatii lor) si SKT. Subiect epuizat sau asteptam continuarea?
        Apoi s-a trecut la Dan Bodeanu, care prin raspunsurile date atit D-lui Matei cit si punctual la toate intrebarile puse de Costi Motoroi, au lamurit nedumeririle lor.
        La fel, subiect epuizat, sau asteptam continuarea?
        Mai nou s-a trecut la taxa de 10 lei, ca sa se vada cine este linga AMATUR si cine nu.
        Pai din cite vad eu, cu exceptia lui Costi Motoroi, nimeni nu este linga Amatur, deoarece la toate concursurile, taxa este mai mare...
        Costi, cu tot respectul pe care ti-l port, revin la ceea ce am mai scris: te rog sa organizezi citeva turnee , dar undeva unde nu ai suportul de la Top Tenis Arena, si apoi discutam. Pina atunci.... sunt doar subiecte de telenovela.
        Si referitor la intrebarea la care nu ai primit raspuns : “ESTE NORMAL CA UN REPREZENTANT AMATUR SA FIE SI ORGANIZATOR ? “ iti raspund eu: nu numai ca este normal, este chiar obligatoriu.
        Adica vrei ca turneele de la Topoloveni sa nu le organizeze Sorin Botirca, deoarece este reprezentantul AMATUR in zona noastra?
        Sau Memorialul Leorda sa nu-l organizeze Rares si D-l Kantor, deoarece sunt reprezentantii AMATUR? Si lista ar putea continua cu turneele de la Bistrița, organizate de Florin Apian, sau de la Fălticeni, organizate de Catalin Cozma, sau Constanța, organizate de Aurel Fratea.
        Asteptam urmatorul subiect din aceasta telenovela....

        Comentariu


        • #79
          OK! Vad ca marea dezinformare a inceput! Rog pe toti cei care mi-au telefonat si m-au incurajat sa scrie despre toate nedreptatile pe care le-au trait si pe care le-au vazut. D-le Cionoiu, d-voastra care sunteti un om integru, un om pe care multi se bazeaza, va rog sa nu incercati sa acoperiti anumiti oameni doar pe baza de prietenie! DE CE NU SE DISCUTA PROPUNEREA MEA?
          Ultima editare de costinmotoroi; 20.sep.2012, 14:00.

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de Vali Suta Vezi post
            ?! unde-i troll-ul ?!
            Nici acum nu l-ai gasit, draga Vali !?
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de florin toma Vezi post
              Asa cum a spus Cristi Cionoiu(grasomega) , chiar ca acest topic devine o telenovela.. in fiecare zi mai gasim un subiect de adaugat la “Analiza Circuitului AMATUR”
              Primul subiect a fost cu discutile (ca sa nu mai zic razboiul) dintre Viva sport (sau angajatii lor) si SKT. Subiect epuizat sau asteptam continuarea?
              Apoi s-a trecut la Dan Bodeanu, care prin raspunsurile date atit D-lui Matei cit si punctual la toate intrebarile puse de Costi Motoroi, au lamurit nedumeririle lor.
              La fel, subiect epuizat, sau asteptam continuarea?
              Mai nou s-a trecut la taxa de 10 lei, ca sa se vada cine este linga AMATUR si cine nu.
              Pai din cite vad eu, cu exceptia lui Costi Motoroi, nimeni nu este linga Amatur, deoarece la toate concursurile, taxa este mai mare...
              Costi, cu tot respectul pe care ti-l port, revin la ceea ce am mai scris: te rog sa organizezi citeva turnee , dar undeva unde nu ai suportul de la Top Tenis Arena, si apoi discutam. Pina atunci.... sunt doar subiecte de telenovela.
              Si referitor la intrebarea la care nu ai primit raspuns : “ESTE NORMAL CA UN REPREZENTANT AMATUR SA FIE SI ORGANIZATOR ? “ iti raspund eu: nu numai ca este normal, este chiar obligatoriu.
              Adica vrei ca turneele de la Topoloveni sa nu le organizeze Sorin Botirca, deoarece este reprezentantul AMATUR in zona noastra?
              Sau Memorialul Leorda sa nu-l organizeze Rares si D-l Kantor, deoarece sunt reprezentantii AMATUR? Si lista ar putea continua cu turneele de la Bistrița, organizate de Florin Apian, sau de la Fălticeni, organizate de Catalin Cozma, sau Constanța, organizate de Aurel Fratea.
              Oare chiar nu se observa frustrarea domnului Motori,care nu mai poate juca nici in circuitul Amatur(doar joaca in divizia A))si nici echipa deA n-o prinde,chiar daca el este presedinte?!?!?!?!Cind mi-am spus parerea intr-un alt topic,mi-a spus prin mesaje ca sunt de partea clubului Viva sport....nu draguta,sunt de partea adevarului,ceea ce tu nu stii sa apreciezi,te gindesti numai cum sa indepartezi pe adevaratii oameni ai Amaturului........si poate (cum spune si Paul Dragomir) sa-l pui pe tava federatiei.....nici pe departe ca domnul Motori este un adevarat Amaturist,dovada aceasta telenovela cu care face incercari disperate de publicitate ieftina........oare n-ati observat dragi amici ca in momentul in care n-a mai fost bagat in seama,si-a creat alt topic?!?oare asta unde ne duce cu gindul?!?Eu zic sa-l lasati sa-si faca in continuare "pubilicitatea" lui ca mare organizator de competitii)))))
              Ultima editare de FlorinBN; 20.sep.2012, 14:08.

              Comentariu


              • #82
                Q. E. D. !!!!

                Comentariu


                • #83
                  Q.E.D = quod erat demonstrandum ( ceea ce trebuie demonstrat) - pt cei care nu au facut latina prin liceu
                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                    OK! Vad ca marea dezinformare a inceput! Rog pe toti cei care mi-au telefonat si m-au incurajat sa sa scrie despre toate nedreptatile pe care le-au trait si pe care le-au vazut. D-le Cionoiu, d-voastra care sunteti un om integru, un om pe care multi se bazeaza, va rog sa nu incercati sa acoperiti anumiti oameni doar pe baza de prietenie! DE CE NU SE DISCUTA PROPUNEREA MEA?
                    Insisti in.....dezbaterea ta Costi..si se pare, ca daca cineva are alte pareri decat ale tale argumentand ce spune,incepi sa aluneci pe alte cai neprincipiale de pilda cu MEREA DEZINFORMARE a lui Grasomega.sa fim seriosi,nimic mai neadevarat,omul si-a spus parerea lui ca multi altii de pe aici,cum ar fi domnii Mehmet,Dragomir,Toma,Bodeanu(chiar daca tu il ataci necontenit),Fodoran...Gelu de la Brașov.Pacat ca incet incet,cred ca aluneci in derizoriu,aproape ca te certi cu toata lumea care nu este deacord cu "telenovela" cu care ai inceput,si din punctul meu de vedere risti sa pozezi in personajul dintr-o zicala din populara si vreau sa cred ca nu te caracterizeaza si anume ..."te superi ca vacarul pe sat"...Daca nu ma insel cineva a spus mai sus,ca asemenea probleme le puteai lamuri cu Dan Bodeanu in particular,dar tu ai ales sa faci o asemenea mascarada pe care ar trebui sa ti-o asumi oricum se v-a termina ea si cred ca nu-ti face cinste.No offense...again
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                      Propunerea mea este urmatoarea: taxa de participare 10 lei. Astfel vom vedea cine este cu adevarat langa AMATUR si cei care au numai interese legate de AMATUR!

                      Fara taxe suplimentare la care nu avem control!
                      Buzunarul meu nu-mi permite sa particip foarte des la turnee, dar nu cred ca ar fi o idee buna scaderea taxei de participare.
                      Sunt sigur ca ar duce la scaderea calitativa a turneelor, si nu cred ca asta ne dorim.

                      Comentariu


                      • #86
                        Cu un singur lucru ii dau dreptate d-lui Motoroi si anume faptul ca nu este lasat dansul si echipa SKT care activeaza in divizia A sa concureze in Amatur iar in schimb este lasat d-l Razvan Marinescu, un jucator foarte bun, mult mai bun ca D-l Motoroi, si care a activat pe la cluburi din Spania, probabil destul de sus ca valoare la ce tenis arata. Am vazut ca d-l Marinescu a inceput mai usor asa, probabil ca sa nu sperie lumea, chiar l-am vazut la Mangalia ca juca cam asa un pic la vrajeala, dupa care vad ca incepe sa joace mai serios, am vazut ca a castigat un turneu de open devansandu-l pe Durdun parca care joaca tenis, nu? Si atunci as zice ca domnul Motoroi nu este lasat intentionat de d-l Bodeanu sa joace in amatur, probabil au ei ceva de impartit mai de dinainte. Regula mi se pare absurda si nedreapta, de ce sa nu evolueze cei care provin din Amatur si sunt in A ridicand astfel valoarea Amatur-ului? Macar sa evolueze fara sa primeasca diplome sau cupe, chiar daca castiga Alex C sa zicem sa ii dea locul intai urmatorului clasat, daca asta ar fi problema ca sunt prea buni pentru noi. Mai ales ca foarte multi pe forum s-au exprimat in favoarea acestei idei. D-l Bodeanu sau cine se impotriveste ar trebui sa lase orgoliile deoparte si sa ii lase sa joace.

                        Comentariu


                        • #87
                          Din pacate, cred ca trebuie sa recunosc ca am gresit! Eu nu am vrut sa incep un razboi! Greseala mea este ca NU MI-AM DAT SEAMA CA ASOCIATIA A FOST DEJA FACUTA! FARA ACTE, CA ALEA NU CONTEAZA!

                          Comentariu


                          • #88
                            Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Cu un singur lucru ii dau dreptate d-lui Motoroi si anume faptul ca nu este lasat dansul si echipa SKT care activeaza in divizia A sa concureze in Amatur iar in schimb este lasat d-l Razvan Marinescu, un jucator foarte bun, mult mai bun ca D-l Motoroi, si care a activat pe la cluburi din Spania, probabil destul de sus ca valoare la ce tenis arata. Am vazut ca d-l Marinescu a inceput mai usor asa, probabil ca sa nu sperie lumea, chiar l-am vazut la Mangalia ca juca cam asa un pic la vrajeala, dupa care vad ca incepe sa joace mai serios, am vazut ca a castigat un turneu de open devansandu-l pe Durdun parca care joaca tenis, nu? Si atunci as zice ca domnul Motoroi nu este lasat intentionat de d-l Bodeanu sa joace in amatur, probabil au ei ceva de impartit mai de dinainte. Regula mi se pare absurda si nedreapta, de ce sa nu evolueze cei care provin din Amatur si sunt in A ridicand astfel valoarea Amatur-ului? Macar sa evolueze fara sa primeasca diplome sau cupe, chiar daca castiga Alex C sa zicem sa ii dea locul intai urmatorului clasat, daca asta ar fi problema ca sunt prea buni pentru noi. Mai ales ca foarte multi pe forum s-au exprimat in favoarea acestei idei. D-l Bodeanu sau cine se impotriveste ar trebui sa lase orgoliile deoparte si sa ii lase sa joace.
                            Sunt convins ca se v-a gasi o prevedere(iar daca nu exista o sa o facem sa existe)...sa joace si amaturistii gen cei citati mai sus,inclusiv si Costi Motoroi.Subsciu la asa ceva.
                            - - - Actualizat - - -
                            Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                            Din pacate, cred ca trebuie sa recunosc ca am gresit! Eu nu am vrut sa incep un razboi! Greseala mea este ca NU MI-AM DAT SEAMA CA ASOCIATIA A FOST DEJA FACUTA! FARA ACTE, CA ALEA NU CONTEAZA!
                            Mai bine mai tarziu decat niciodata Costi.
                            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                            FH - TENERGY 64
                            BH - XIOM VEGA EUROPE

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de grasomega Vezi post
                              Pai si asta nu este de la sine inteles? Trebuia un topic pentru asta?
                              Tocmai asta e,stimate coleg!Unii au uitat aceste ELEMENTARE lucruri!Cu sau voia lui colegul Motoroi a deschis cutia Pandorei si,odata deschisa.....????!!!trebuie sa clarificam totul acum,aici pe forum,in mod transparent..pana nu este prea tarziu!!sau sa ne trezim fara participanti la turnee sau,mai rau, fara turnee pt anumiti participanti!!!A fost aprobat un regulament,sa se respecte de catre TOTI(participanti,organizatori sau responsabili de zona).PARTICIPANTI!Nu va feriti sa postati impresiile dupa turnee,in limita decentei insa,pentru ca numai din greseli se invata iar o greseala remediata la timp nu se va mai repeta.ORGANIZATORI!Nu mai supralicitati turneele in dauna participantilor doar de dragul retetei(raportul mese-participanti sa fie cel real,optim unei desfasurari fluide)!Lasati la latitudinea participantilor optiunea mesei nu o impuneti doar ca sa "jonglati" cu veniturile!E treba organizatorului daca OFERA protocolul de sfarsit,inseamna ca are PLACEREA si POSIBILITATIILE sa o faca!RESPONSABILI!Respectati pas cu pas litera regulamentului in materie de organizare a turneelor,fara preferinte sau prejudecati!Nimeni si nimic nu este perfect,dar ce ne impiedica sa dorim sau sa speram la asta!??.....and so on...
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • #90
                                D-le Fodoran! Lasand trecutul la o parte, cred ca este timpul sa aratam ca ne respectam chiar daca exista neintelegeri intre noi! Acum putin timp, la TOP ARENA, v-ati aratat dezaprobarea ( de fata cu mai multi ) fata de sumele bagate in buzunar in circuitul AMATUR! Nu pot sa redau epitetele folosite de d-voastra la adresa d-lui Dan Bodeanu din respect fata de toata lumea, dar exista martori care confirma. Nu cumva aveti un anume interes in musamalizarea acestui caz?

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                  Cu un singur lucru ii dau dreptate d-lui Motoroi si anume faptul ca nu este lasat dansul si echipa SKT care activeaza in divizia A sa concureze in Amatur iar in schimb este lasat d-l Razvan Marinescu, un jucator foarte bun, mult mai bun ca D-l Motoroi, si care a activat pe la cluburi din Spania, probabil destul de sus ca valoare la ce tenis arata. Am vazut ca d-l Marinescu a inceput mai usor asa, probabil ca sa nu sperie lumea, chiar l-am vazut la Mangalia ca juca cam asa un pic la vrajeala, dupa care vad ca incepe sa joace mai serios, am vazut ca a castigat un turneu de open devansandu-l pe Durdun parca care joaca tenis, nu? Si atunci as zice ca domnul Motoroi nu este lasat intentionat de d-l Bodeanu sa joace in amatur, probabil au ei ceva de impartit mai de dinainte. Regula mi se pare absurda si nedreapta, de ce sa nu evolueze cei care provin din Amatur si sunt in A ridicand astfel valoarea Amatur-ului? Macar sa evolueze fara sa primeasca diplome sau cupe, chiar daca castiga Alex C sa zicem sa ii dea locul intai urmatorului clasat, daca asta ar fi problema ca sunt prea buni pentru noi. Mai ales ca foarte multi pe forum s-au exprimat in favoarea acestei idei. D-l Bodeanu sau cine se impotriveste ar trebui sa lase orgoliile deoparte si sa ii lase sa joace.
                                  Domnule Cornel nu cred ca scopul lui Costi este acela de-a face in asa fel incat echipa SK sa aiba voie din nou sa participe la turneele amatur. Cristi Rusu nu mai joaca fiind f ocupat cu munca, iar eu mi-am exprimat punctul de vedere si anume ca chiar daca as avea dreptul sa mai particip la turneele amatur nu as mai dori asta. Rares sincer nu stiu daca si-ar mai dori sa participe la turnee. A nu se intelege gresit - a fost o perioada de cativa ani ...superba..cu deplasari in tzara, bani cheltuiti ...dar cel mai important castig a fost desigur oamenii pe care i-am intalnit si care ulterior multi dintre ei mi-au devenit prieteni...e placut ca din cand in cand sa mai primesti un telefon de la un prieten ( domnu Lazaroiu ) doar pentru a se interesa de tine , de ce-ai mai facut ...si credeti-ma ca si dormitorul e plin de cupe care nu ma lasa sa uit vreun moment de Amatur.
                                  Oricum eu am mai fost prezent la turnee ( in bucuresti mai la toate ) in calitate de spectator doar pentru a mai revedea din prietenii care vin din toate colturile tzarii. Am fost acum in septembrie si la Mangalia ( unde pentru mine au avut loc cele mai frumoase turnee cand activam eu in amatur )
                                  Poate ma insel sau nu ..eu sper sa ma insel ..insa am observat ca spiritul de AMATURIST pe care il stiam eu a mai disparut. La modul ca acum din cate am observat e mai mult un spirit de competitie , rivalitate, ba chiar am observat certuri, discutii, ca ala fura puncte , ca a fost tush sau nu , jigniri directe si indirecte...etc... Probabil ca asta se intampla si datorita unei nevoi permanente de-a progresa atat individual cat si la nivel de grup, echipa. Ideea e sa nu se ajunga la ceva gen etapele de divizia A, B...unde acolo nu exista prietenie (decat in f putine cazuri) ...toti fiind niste rechini unde se urmareste doar victoria.
                                  Amatur ar trebui sa fie cu totul altceva decat ceea ce se intampla la FRTM ....ar trebui sa fie tenis de masă practicat din pasiune intre prieteni si atat.
                                  Aaaa..si inca ceva...in ultima vreme chiar mi s-a spus si mie de catre cineva ...nu dau nume ca nu conteaza ...ca si EU am ceva cu cei de la VIVA SPORT ...nimik mai absurd si mai departe de adevar..faptul ca joc la Sport Kombat nu inseamna ca am ceva cu cei de la VIVA...ba din contra ii respect, am acolo prieteni care joaca pentru clubul lor si din cate am apucat eu sa-l cunosc pe the big boss domnul Dan daca nu ma insel pot spune ca este un om foarte ok . Asa ca hai sa ne oprim cu fazele de genu rivalitate intre cluburi pentru ca dp meu de vedere nu exista asa ceva...
                                  O zi buna !
                                  Ultima editare de Alex.C; 20.sep.2012, 14:51.
                                  Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Sunt cu totul si cu totul de acord cu ceea ce au spus d-nii Csabazedler si Alex Ciobanu!

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Alex eu nu cred ca cineva a uitat de voi eu spun ca cu voi sa ridicat nivelul Amatur. Multe lumea a invatat multe de la tine , din Cristi , Bogdan , Rares etc. Cand era vorba de Lulu si Vasilie din Brașov am spus parera mea ca sa joaca Cele mai bun Amaturisti in contuniare chiar daca se joaca in Div A sau B mai , aceasi lucru am spus si aici in primele pg. pt Costi mi se pare asa este mai cinstit. Chiar nu trebuie conteaze cine castiga important se merge nivel mai departe. Dar pt. bani de organizare mi se pare correct daca organizator ramane cu ceva pt. multe din ele mai investeste personal la zona lui , dar cum am spus trebuie cu bun simt fara exagerare. Cum am spus si cum spune Durdun nu trebuie mancare , apa , cafe etc. Cu lucrurile asta se pierde timp , bani si duce pe organizator la lipsa concentrare asupra organizare turneu. Dar daca este o posibilitate la legalizare lucrurile este bine sa o facem ca sa termine discutiele aceasta. Administrare cu contra cost este logic ( ca sa acopere Administrator cheltuelile lui este normal ) si bine inteles cu bani strans ajutam la locurile ca sa poate dezvoltat pt a juca tenis de masă sau ca sa organizeze turneu cu mesele mai bun si cu cheltuelele mai putin )
                                      Te rog nu supere pe Amatur si nu intorceti spatele pe noi nu am mai vazut de mult pe Cristi salute pe toti din partea me Ne auzim sanatos si cu bine

                                      Sunt si eu cu totul de acord cu Alex Ciobanu
                                      Ultima editare de mehmet; 20.sep.2012, 16:01.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        D-le Mehmet, aveti dreptate in multe privinte! Totusi sa stiti ca din cauza d-lui Bodeanu ( si se pare ca ar mai fi si altii ) nimeni nu mai poate lua nici o initiativa! DACA EU POT FACE TURNEE CU 10 RON TAXA DE INSCRIERE, DAND SI CHITANTA SI PREMII, DE CE NU SUNT LASAT SI SE PREFERA DOAR ANUMITE LOCATII? ESTE CORECT? ACESTI OAMENI REPREZINTA AMATURUL?
                                        NU CUMVA ACESTIA SUNT TROLII?
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Tin sa felicit pe d-l DAN BODEANU pentru prestatia domniei sale in Campionatul Municipiului București, in echipa VIVASPORT.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          EEEEEE.........cand ziceam eu sa desfiintam clasamentul national si sa mentinem doar clasamentul pe fiecare turneu in parte....erai locul 2, 3, 99 la Turneul Mangalia 2012! Si gata!Acum ma intreaba unii prieteni: Dane cum e cu punctarea aia? La ce turneu sa ma mai duca ca sa mai cresc la clasament? Pai daca e turneu A nu ma mai duc ca am facut baremul si poate nu fac nimic acum ca vine Durdun si scad in clasament, mai bine nu ma mai duc la asta! Si eu zic: du-te prietene sa joci tenis nu sa faci puncte!
                                          Blade-Darker speed 90
                                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                          Bh- Testing

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                            D-le Fodoran! Lasand trecutul la o parte, cred ca este timpul sa aratam ca ne respectam chiar daca exista neintelegeri intre noi! Acum putin timp, la TOP ARENA, v-ati aratat dezaprobarea ( de fata cu mai multi ) fata de sumele bagate in buzunar in circuitul AMATUR! Nu pot sa redau epitetele folosite de d-voastra la adresa d-lui Dan Bodeanu din respect fata de toata lumea, dar exista martori care confirma. Nu cumva aveti un anume interes in musamalizarea acestui caz?
                                            Cred ca ati auzit de vechea zicala...DIVIDE ED IMPERA.........)))))

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Oare nu mai exista oameni dintr-o bucata? Oameni care sa recunoasca sau sa nege? As vrea sa vad mai multe pareri din ARDEAL. Acolo sunt cei ce vorbesc mai direct!

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de florin toma Vezi post
                                                Asa cum a spus Cristi Cionoiu(grasomega) , chiar ca acest topic devine o telenovela.. in fiecare zi mai gasim un subiect de adaugat la “Analiza Circuitului AMATUR”

                                                Primul subiect a fost cu discutile (ca sa nu mai zic razboiul) dintre Viva sport (sau angajatii lor) si SKT. Subiect epuizat sau asteptam continuarea?

                                                Apoi s-a trecut la Dan Bodeanu, care prin raspunsurile date atit D-lui Matei cit si punctual la toate intrebarile puse de Costi Motoroi, au lamurit nedumeririle lor.
                                                La fel, subiect epuizat, sau asteptam continuarea?

                                                Mai nou s-a trecut la taxa de 10 lei, ca sa se vada cine este linga AMATUR si cine nu.
                                                Pai din cite vad eu, cu exceptia lui Costi Motoroi, nimeni nu este linga Amatur, deoarece la toate concursurile, taxa este mai mare...
                                                Costi, cu tot respectul pe care ti-l port, revin la ceea ce am mai scris: te rog sa organizezi citeva turnee , dar undeva unde nu ai suportul de la Top Tenis Arena, si apoi discutam. Pina atunci.... sunt doar subiecte de telenovela.

                                                Si referitor la intrebarea la care nu ai primit raspuns : “ESTE NORMAL CA UN REPREZENTANT AMATUR SA FIE SI ORGANIZATOR ? “ iti raspund eu: nu numai ca este normal, este chiar obligatoriu.
                                                Adica vrei ca turneele de la Topoloveni sa nu le organizeze Sorin Botirca, deoarece este reprezentantul AMATUR in zona noastra?
                                                Sau Memorialul Leorda sa nu-l organizeze Rares si D-l Kantor, deoarece sunt reprezentantii AMATUR? Si lista ar putea continua cu turneele de la Bistrița, organizate de Florin Apian, sau de la Fălticeni, organizate de Catalin Cozma, sau Constanța, organizate de Aurel Fratea.

                                                Asteptam urmatorul subiect din aceasta telenovela....
                                                Dan Bodeanu i-a lamurit pe cei ce nu au fost la Reghin. Pe mine nu ma poate lamuri cu nici un fel de minciuna.
                                                Eu am fost prezent la masa, am vazut nota de plata, am vazut citi participanti au fost la masa, am calculat cit revine de plata fiecaruia si am ramas stupefiat cind am auzit citi bani ne cere Dan Bodeanu. Cine n-a vazut nota de plata, a crezut ca totul e-n regula. E simplu, aritmetica nu minte si concluzia finala este ca Dan Bodeanu a bagat banii in buzunar. Indiferent ce motivatii mai gaseste, adevarul este acesta. Deatunci, eu nu pot sa mai am incredere in ceea ce spune Dan Bodeanu. Cel mai bun lucru ar fi sa alegem o alta persoana, care impune incredere, sa se ocupe de bunul mers al Amaturului.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Sincer? Multi asista la aceste dicutii si isi doresc sa se termine cu bine. Din fericire ve vedem cu totii si este pacat sa ne intoacem spatele cand ne revedem in Capitala. Nu ne putem baga mai mult, mai ales ca sunt si multe chestiuni personale.
                                                  Lasati fiecare cate putin si hai sa participam toti la o sedinta, inchiriez eu o pensiune la Brașov, sponsorizez eu cazarea si totul se rezolva.
                                                  Costi, eu sunt si motociclist, si am organizat in cativa ani intrunirea motociclistilor pe tara si nu numai. Odata pe an ne intalneam (organizatorii) si planificam toate zilele din an unde vor avea loc aceste intruniri.
                                                  Asa trebuie facut si in amatur, cine nu poate sa vina posteaza doleanta lui si se va tine cont.
                                                  Hobby: Motoare si ski !
                                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                  Comentariu


                                                  • Excelenta idee! Dar sunt sute de amaturisti activi, nu pot veni toti! Daca se vrea o analiza obiectiva se poate face si prin acest topic. Doar ca trebuie calm si lucrurile se vor lamuri. Pana la urma nu s-a raspuns la nici una din intrebarile mele.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X