Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topspin vs Smash

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Domnule Tradu,ganditi-va la greselile dvs.Nu le judecati pe ale mele.La ele,ma gandesc eu."Oaia neagra" si nu "aia neagra" la care o tot anaLizati dvs.O fi sexul mai bun decat logica dar nu pot demonstra asta.Fileu intins va doresc.Stima !
    Poți vorbi neîntrebat dar nu întreba nevorbit.

Comentariu

Ca tot veni vorba de oi.
      Mie imi place sa inchei cam orice punct cu smach.asa am invatat sa folosesc fh ul.fiind stangaci toti imi dau aproape mereu pe rever si acolo nu am niciodata probleme dar pe fh majoritatea timpului dau smach si inchei punctul.daca e mingea ridicata normal daca e trecuta de nivelul mesei o las acolo )

Comentariu

Daca pentru smash trebuie ca mingea sa fie sus pentru a avea o suprafata expusa a mesei suficient de mare, la topspin practic toata masa este expusa => probabilitate mai mare de a nimeri cu mingea pe masa adversarului. In plus, poti da o lovitura destul de buna si daca mingea a cazut sub nivelul fileului.
        Restul e cancan...
        Blog de tenis de masă

Comentariu

Smash ul e lovitura aia cu sete de parca vrei sa rupi masa?sau am confundat?gen la tenisul de camp cand vine o minge inalta la fileu?

Comentariu

In principiu, da, dar poate fi data si de mai jos - o lovitura dreapta.
            Blog de tenis de masă

Comentariu

modul ala de smash nu il stiu.sau poate il stiu dar nu imi dau seama ?

Comentariu

Orice minge care este mai sus ca fileul poate fi lovita drept (planul paletei perpendicular pe directia ei de deplasare) si mingea ajunge pe masa adversarului datorita gravitatiei. Lovitura dreapta puternica este un smash, indiferent cat de sus este mingea in momentul loviturii.
                Alternativa este topspin, care curbeaza traiectoria si aduce mingea mai repede pe masa, marindu-ti sansele s-o trimiti unde trebuie, chiar daca aceasta a cazut sub nivelul fileului.
                Blog de tenis de masă

Comentariu

Eu zic ca: smash la topspin merge, dar topspin la smash mai ...deloc

Comentariu

Postat în original de new old boy Vezi post
                    Eu zic ca: smash la topspin merge, dar topspin la smash mai ...deloc
                    Asta e din ciclul..la Ploiesti poti sa te pitesti...dar la Pitesti nu poti sa te ploiesti..toate bune
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

Comentariu

Cine a citit topicul
                    Procesare...
                    X