Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dureri genunchi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Pentru Marcu,ai incercat cu arnica unguent?

Comentariu

Postat în original de TRADU Vezi post
      Pentru Drukerul... Din experienta proprie iti pot spune urmatoarele: Umarul este o articulatie foarte complexa. Durerile nu prea trec decat cu medicamentatie. Ia Movalis o pastila seara dupa mancare 7 zile si daca nu trece 14 zile(citeste prospectul inainte pentru contraindicatii sau consulta un medic de specialitate). Medicamentul mi-a fost prescris de un medic ortoped, este ieftin si o sa ramaii surprins de rezultate. L-am recomandat si unui prieten care este intr-o echipa de popice si care se ungea de 2 luni la umarul drept cu diverse unguente fara a obtine un rezultat notabil. A scapat de durere dupa 3 zile. Datorita durerii exista tendinta de a nu folosi umarul si asta agraveaza in timp boala intrucat se anchilozeaza treptat articulatia. Cu cat faci tratamentul mai repede cu atat mai bine. Repet : fara medicamentatie nu prea trece. Doar te amagesti ca ai scapat de ea. Succes!
      Cu Movalisul trebuie avuta mare grija. E un antiinflamator foarte eficient, dar pentru cei cu un stomac mai slab, poate provoca dureri ! Oricum calea cea mai sigura ar fi o consultatie la un medic ortoped, caci un tratament simptomatic nu rezolva niciodata problema de baza!
      Lemn Levi SIC Gloria OFF; Fețe - FH:BT Tenergy 05 max black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red
      Lemn TSP BLACK BALSA 7. OFF: Fețe -FH:Tibhar Evolution Mxp max black+BH Tibhar Grass Dtecs 0,5 mm red

Comentariu

Asa este Laky. Acesta e motivul pentru care i-am indicat lui druker sa citeasca inainte prospectul medicamentului sau sa consulte un medic de specialitate. Oricum sunt sigur ca 95% din medici i-ar prescrie un antiinflamator. E mai usor pentru ei si se vad si rezultate repede. Eu am facut mai multe consulturi si tratamente si pana la urma tot la antiinflamator am ajuns, desi nu vroiam, pentru ca stiam impactul lor asupra stomacului. Asta e si motivul pentru care i-am scris si pe privat ca trebuie sa fie atent la miscari bruste in viitor pentru ca nu este indicat sa repete curand tratamentul. Intre noi fie vorba sa sti ca cei tineri nu au nici o durere la tratament si nici complicatii. Am observat asta in mai multe cazuri de tratamente cu antiinflamatoare ale unor prieteni mai tineri ca mine. In concluzie observatia ta e corecta. Succes!
        Ultima editare de TRADU; 15.nov.2012, 12:19.
        YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

Comentariu

Parca eram legat la ochi sau imi luase cineva mintea.A trebuit sa citesc de pe seit ce trebuie sa fac cu genunchiul .Am fost la medic si binenteles cu medicamente antiinflamatoare(mydocalm,tador si fastum gel)ma simt mult mai bine.Sfatul meu este sa mergeti la un consult ortopedic si in urma investigatiilor medicul va prescrie medicatia.MULTUMESC inca odata colegilor ptr.sfat.
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

Comentariu

Medicatia se prescrie in functie de anumiti factori ,unele antiinflatorii nu sunt indicate in contextul in care mai exista alte afectiuni . Nu va recomand sa luati asa dupa ureche, riscati sa va rupeti mai tare in loc sa va carpiti -)))),in concluzie cel mai indicat consultarea ortopedului sau dupa caz reumatologului .

Comentariu

Cine a citit topicul
            Procesare...
            X