Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de petcu liviu Vezi post
    Ce parere aveti de combinatia Andro CS7 Tour OFF cu T05fx pe ambele fete? Acum joc cu Septear cu acuda s1 fh si acuda s2 bh! Doresc o viteza in plus dar sa nu pierd din control f mult! Multumesc!
    Salut!
    Am un coleg care joaca cu Septear cu T05FX pe ambele parti si paleta este excelenta.
    Pune fetele T05FX pe Septear si ai rezolvat.
    P.S. Nu stiu nimic de lemnul Andro CS7 Tour OFF
    P.S. 2 Nu cred ca poti castiga viteza fara a pierde din control. Nu cred ca este posibil in acest sport.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • Postat în original de vdaniel Vezi post
      Lemn: Bty Timo Boll Spirit
      FH: Sriver FX
      BH: Tackiness D
      Amator de nivel "Onoare" , joc 3-4 ore pe saptamana in ultimii 12 ani.
      FH: 20%topspin 20%tras plat 40%taiat 20%capace
      BH: 5%topspin 15%tras plat 40% taiat 40%capace
      Incerc sa stau cam la 0,5-1m de masa, joc scurt, razant si taiat, iar cu prima ocazie atac de obicei pe drive .
      Vreau sa schimb fetele care sunt foarte uzate. Vreau sa am un control la fel de bun ca acum, dar as dori sa progresez la topspin si serviciu pe ambele fete.
      Pentru fete as dori o sugestie pe la 120ron/buc si alta ceva mai scumpa.
      As dori sa incerc si un alt lemn off sau off- cu control si fara vibratii ceva mai ieftin.
      Umila mea parere este sa pastrezi deocamdata TBS-ul si sa pui alte fete. TBS-ul este un lemn foarte bun iar tu dupa 12 ani de tenis nu mai esti începator. Un alt sfat este sa cauti un antrenor pentru corectarea miscarilor daca simți ca este nevoie. Bafta!
      Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
      Blade - Timo Boll Spirit
      FH/BH - Tenergy 05/Tenergy 64

      Comentariu


      • cine imi recomanda cateva lemne cu dimensiuni mai mici 145-148/150-153 sau ceva apropiat

        Comentariu


        • salut
          vreau sa imi achizitionez un robot ieftin, bun, eficient, rezistent
          ce imi recomanzi si de unde
          multumesc

          Comentariu


          • Postat în original de grizly1973 Vezi post
            salut
            vreau sa imi achizitionez un robot ieftin, bun, eficient, rezistent
            ce imi recomanzi si de unde
            multumesc
            Iti recomand un "Durdun 25" varianta upgradata. Ieftin nu e, dar bun si eficient este garantat.

            Comentariu


            • Postat în original de cristieb Vezi post
              Iti recomand un "Durdun 25" varianta upgradata. Ieftin nu e, dar bun si eficient este garantat.
              de unde il pot achizitiona
              - - - Actualizat - - -
              despre joola tt buddy pro ce parere ai?
              am dat un search pe net si nu am gasit "durdun 25".

              Comentariu


              • Postat în original de grizly1973 Vezi post
                de unde il pot achizitiona
                - - - Actualizat - - -
                despre joola tt buddy pro ce parere ai?
                am dat un search pe net si nu am gasit "durdun 25".
                Nu trebuie sa cauti pe net il gasesti la București
                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                Comentariu


                • Postat în original de adishorul Vezi post
                  Nu trebuie sa cauti pe net il gasesti la București
                  nu imi este la indemana drumul la bucuresti..as prefera totusi un robot

                  Comentariu


                  • Postat în original de grizly1973 Vezi post
                    salut
                    vreau sa imi achizitionez un robot ieftin, bun, eficient, rezistent
                    ce imi recomanzi si de unde
                    multumesc
                    Depinde de bugetul alocat pentru aceasta investitie.
                    Aproape toate firmele detin roboti de tenis de masă. Un robot pentru inceput si bun raportat calitate pret ar fi JOOLA TT BUDDY, care este undeva pana in 700lei. Deasemena poti incerca sa cauti ceva SH calitate mai buna, doar ca nu beneficiezi de garantie si daca se strica ceva.. e mai nasol.
                    Daca iti permiti sa cheltuii cateva mii de lei poti achizitiona din gama Butterfly robotii Amicus, sunt cei mai tari.

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • joc cu urmatorul setup:
                      lemn: Xiom Ignito
                      FH: Xiom Omega IV
                      BH: Donic Desto F3 Bigslam
                      Atac mai mult pe FH, iar pe BH mai mult ma apar
                      ce parere aveti?
                      Multumesc

                      Comentariu


                      • Eu joc cu cea mai buna paleta din lume... LEMN: Stiga Offensive CR WRB, BACKHAND: Friendship Tack Speed si FOREHAND: Tenergy 05 ) ... Luati-va toti altceva daca nu vreti sa ajungeti sa jucati ca mine )
                        Lemn: Butterfly Petr Korbel
                        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

                        Comentariu


                        • Postat în original de mirceadicu Vezi post
                          joc cu urmatorul setup:
                          lemn: Xiom Ignito
                          FH: Xiom Omega IV
                          BH: Donic Desto F3 Bigslam
                          Atac mai mult pe FH, iar pe BH mai mult ma apar
                          ce parere aveti?
                          Multumesc
                          Este un setup foarte bun, bine echilibrat.
                          Daca zici ca te aperi mai mult pe BH Donic Desto F3 Bigslam este o fata cam ofensiva.. depinde si ce intelegi tu prin aparare, daca stai langa masa si controlezi, dirijezi cu capace, contre este ok, daca faci aparare clasica din spate nu prea mai este ok, avand nevoie de o fata mai subtire cu mai mult efect gen Donic Slice.

                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                          Comentariu


                          • 1. Allround spre ofensiv la 1 ; 2 m de masa 2. Mixt 3. Lemn DONIC PERSSON POWERALLROUND Fh : DONIC ACUDA S2 2.0 Bh: DONIC ACUDA S3 2.0 Vreu sa-mi schimb lemnul cu unul OFF pentru un plus de viteza dar sa nu pierd mult din control (eu m-am gandit la XIOM SOLO , NITTAKU CLOUT) pe Bh as pune ACUDA S2 2.0 iar pe Fh ??? Multumesc
                            Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
                            Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
                            Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

                            Comentariu


                            • Postat în original de azoT Vezi post
                              1. Allround spre ofensiv la 1 ; 2 m de masa 2. Mixt 3. Lemn DONIC PERSSON POWERALLROUND Fh : DONIC ACUDA S2 2.0 Bh: DONIC ACUDA S3 2.0 Vreu sa-mi schimb lemnul cu unul OFF pentru un plus de viteza dar sa nu pierd mult din control (eu m-am gandit la XIOM SOLO , NITTAKU CLOUT) pe Bh as pune ACUDA S2 2.0 iar pe Fh ??? Multumesc
                              Salut,
                              Daca vrei un lemn bun cu viteza, dar care sa fie si controlabil cateva variante ar fi XIOM Axelo sau Nittaku Septear, pe amandoua fetele Donic Acuda gama S merg foarte bine.
                              Poti pune Acuda S2 max pe FH si Acuda S2 2.0mm pe BH.

                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                              Comentariu


                              • Buna ziua, de cutand am hotarat sa schimb lemnul cu care jucam tenis si am ales , poate nu tocmai potrivit, Tibhar Texo C7. Fetele sunt cumprate second si sunt tibhar sinus pe ambele parti. Am ajuns la concluzia ca nu ma descurc foarte bine cu aceasta paleta si as dori sa schimb cel putin fetele. Sunt un jucator mixt in fuctie de ce cere partenerul, as dori sa mentionez ca intentionez sa joc mai mult ofensiv decit defensiv, de accea va intreb ce fete ar trebui sa aleg pentru acest lemn, iar daca considerati ca lemnul este "nepotrivit" va rog frumos sa imi recomandati un lemn.
                                Va multumesc.

                                Comentariu


                                • Buna ziua,
                                  Am avut din copilarie o pasiune pentru tenisul de masa.
                                  De aproximativ 6-7 luni(dupa multi ani de pauza), m-am reapucat de acest joc - la nivel de amatori, bineinteles.
                                  De vre-o 3 luni am inceput cu un prieten sa schimbam un pic mentalitatea, in sensul ca nu mai jucam meciuri ci incercam sa ne antrenam. Neavand antrenori pe la noi si nici un club de specialitate, am gasit o multitudine de "lectii" pe internet(youtube sau site-uri de specialitate) si incercam sa aplicam ceea ce ne este recomandat acolo. Jucam de 2 ori pe saptamana.
                                  In ceea ce priveste stilul de joc:
                                  Imi place mai mult sa atac dar vad ca incep sa invat si sa ma apar(60-70 joc ofensiv, 30-40 defensiv).
                                  In aparare folosesc aproape egal FH sau BH. In atac...mai mult FH.

                                  In general ca procente(aproximative si valabile la nivelul de pregatire pe care il am acum):
                                  FH- 60% topspin+counterhit+smash, 30 % control pe masa si 10 % capac
                                  BH- 30 % taiate( sau push-uri) , 30 % capace si 40% topspin+conterhit

                                  Pe backhand incep sa invat si fick-uri in diferite situatii - imi place acest gen de lovitura.
                                  Joc la max 2 m de masa(prefer jocul mai de langa masa)
                                  Sper ca am putut descrie cat mai realist.
                                  Actualul meu setup este:
                                  Lemn - Gambler Arylate Carbon
                                  Fata FH - Friendship 729 Focus 3 Snipe
                                  Fata BH - Gambler Reflectoid
                                  As vrea sa trec la o paleta mai buna. Buget...max 100 euro. Ce mi-ati recomanda?
                                  Eu ma gandeam la un lemn Yasaka Sweeden Classic cu FH-Yasaka Rakza 7 si BH- Yasaka Rakza 7 Soft(nu stiu ce grosimi ale buretilor s-ar potrivi mai bine).
                                  Aceasta este o optiune bazata pe ceea ce am mai citit prin alte posturi pe net, dar astept cu interes ce mi-ati recomanda dv. in functie de ceea ce v-am descris.
                                  Va multumesc.
                                  Ultima editare de cataporosnicu; 02.dec.2013, 14:50.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de cataporosnicu Vezi post
                                    Buna ziua,
                                    Am avut din copilarie o pasiune pentru tenisul de masa.
                                    De aproximativ 6-7 luni(dupa multi ani de pauza), m-am reapucat de acest joc - la nivel de amatori, bineinteles.
                                    De vre-o 3 luni am inceput cu un prieten sa schimbam un pic mentalitatea, in sensul ca nu mai jucam meciuri ci incercam sa ne antrenam. Neavand antrenori pe la noi si nici un club de specialitate, am gasit o multitudine de "lectii" pe internet(youtube sau site-uri de specialitate) si incercam sa aplicam ceea ce ne este recomandat acolo. Jucam de 2 ori pe saptamana.
                                    In ceea ce priveste stilul de joc:
                                    Imi place mai mult sa atac dar vad ca incep sa invat si sa ma apar(60-70 joc ofensiv, 30-40 defensiv).
                                    In aparare folosesc aproape egal FH sau BH. In atac...mai mult FH.
                                    In general ca procente(aproximative si valabile la nivelul de pregatire pe care il am acum):
                                    FH- 60% topspin+counterhit+smash, 30 % control pe masa si 10 % capac
                                    BH- 30 % taiate( sau push-uri) , 30 % capace si 40% topspin+conterhit
                                    Pe backhand incep sa invat si fick-uri in diferite situatii - imi place acest gen de lovitura.
                                    Joc la max 2 m de masa(prefer jocul mai de langa masa)
                                    Sper ca am putut descrie cat mai realist.
                                    Actualul meu setup este:
                                    Lemn - Gambler Arylate Carbon
                                    Fata FH - Friendship 729 Focus 3 Snipe
                                    Fata BH - Gambler Reflectoid
                                    As vrea sa trec la o paleta mai buna. Buget...max 100 euro. Ce mi-ati recomanda?
                                    Eu ma gandeam la un lemn Yasaka Sweeden Classic cu FH-Yasaka Rakza 7 si BH- Yasaka Rakza 7 Soft(nu stiu ce grosimi ale buretilor s-ar potrivi mai bine).
                                    Aceasta este o optiune bazata pe ceea ce am mai citit prin alte posturi pe net, dar astept cu interes ce mi-ati recomanda dv. in functie de ceea ce v-am descris.
                                    Va multumesc.
                                    Imi dau si eu cu parerea. Sweden classic si rakza vor da o paleta allround , controlabila , fara multa forta departe de masa.
                                    Cred ca este o varianta buna , te va ajuta sa inveti loviturile corect si sa faci miscarea potrivita pentru a genera cat mai mult spin. Daca vrei sa mergi pe ofensiv si doresti viteza cel putin decenta atunci poti pune un lemn all+ cum ar fi yasaka silverline allwood , stiga allround NCT etc .. , sau poti pune de exemplu rakza 9 pe FH pentru a ataca decisiv.
                                    Grosime 2.0 sau max.
                                    Blade : Stiga Allround wood NCT
                                    FH : Tenergy 05
                                    BH : Tenergy 05fx

                                    Comentariu


                                    • (at)tudor500
                                      Multumesc mult pentru sfaturi.
                                      Astept in continuare si parerea dlui profesor Durdun.
                                      O zi buna !

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mihaimarcel Vezi post
                                        Buna ziua, de cutand am hotarat sa schimb lemnul cu care jucam tenis si am ales , poate nu tocmai potrivit, Tibhar Texo C7. Fetele sunt cumprate second si sunt tibhar sinus pe ambele parti. Am ajuns la concluzia ca nu ma descurc foarte bine cu aceasta paleta si as dori sa schimb cel putin fetele. Sunt un jucator mixt in fuctie de ce cere partenerul, as dori sa mentionez ca intentionez sa joc mai mult ofensiv decit defensiv, de accea va intreb ce fete ar trebui sa aleg pentru acest lemn, iar daca considerati ca lemnul este "nepotrivit" va rog frumos sa imi recomandati un lemn.
                                        Va multumesc.
                                        Salut,
                                        Nu am apucat sa dau cu acest lemn, dar m-am informat si am vazut ca este unul ce contine carbon, iar asta imi sugereaza ca este unul destul de ofensiv.
                                        Fetele Tibhar Sinus sunt fete bune, am dat cu ele si au atat control cat si viteza.
                                        Incearca fetele 1Q sau 5Q tot de la Tibhar daca simti ca nu ai suficienta viteza, dar s-ar putea sa iti transformi setup-ul intr-o racheta si pierzi foarte mult la capitolul control.
                                        In rest totul tine de antrenament, cu cat joci mai mult cu atat te vei acomoda mai bine cu ea.
                                        Eu ti-as recomanda un lemn maxim off Tibhar Samsonov premium este un lemn cu care am dat si are un simt foarte placut, iar ca fete ai putea sa ramai la Tibhar Sinus, sau Tibhar Nimbus Soft.
                                        Postat în original de cataporosnicu Vezi post
                                        Buna ziua,
                                        Am avut din copilarie o pasiune pentru tenisul de masa.
                                        De aproximativ 6-7 luni(dupa multi ani de pauza), m-am reapucat de acest joc - la nivel de amatori, bineinteles.
                                        De vre-o 3 luni am inceput cu un prieten sa schimbam un pic mentalitatea, in sensul ca nu mai jucam meciuri ci incercam sa ne antrenam. Neavand antrenori pe la noi si nici un club de specialitate, am gasit o multitudine de "lectii" pe internet(youtube sau site-uri de specialitate) si incercam sa aplicam ceea ce ne este recomandat acolo. Jucam de 2 ori pe saptamana.
                                        In ceea ce priveste stilul de joc:
                                        Imi place mai mult sa atac dar vad ca incep sa invat si sa ma apar(60-70 joc ofensiv, 30-40 defensiv).
                                        In aparare folosesc aproape egal FH sau BH. In atac...mai mult FH.
                                        In general ca procente(aproximative si valabile la nivelul de pregatire pe care il am acum):
                                        FH- 60% topspin+counterhit+smash, 30 % control pe masa si 10 % capac
                                        BH- 30 % taiate( sau push-uri) , 30 % capace si 40% topspin+conterhit
                                        Pe backhand incep sa invat si fick-uri in diferite situatii - imi place acest gen de lovitura.
                                        Joc la max 2 m de masa(prefer jocul mai de langa masa)
                                        Sper ca am putut descrie cat mai realist.
                                        Actualul meu setup este:
                                        Lemn - Gambler Arylate Carbon
                                        Fata FH - Friendship 729 Focus 3 Snipe
                                        Fata BH - Gambler Reflectoid
                                        As vrea sa trec la o paleta mai buna. Buget...max 100 euro. Ce mi-ati recomanda?
                                        Eu ma gandeam la un lemn Yasaka Sweeden Classic cu FH-Yasaka Rakza 7 si BH- Yasaka Rakza 7 Soft(nu stiu ce grosimi ale buretilor s-ar potrivi mai bine).
                                        Aceasta este o optiune bazata pe ceea ce am mai citit prin alte posturi pe net, dar astept cu interes ce mi-ati recomanda dv. in functie de ceea ce v-am descris.
                                        Va multumesc.
                                        Salut,
                                        Ma bucur ca ai redescoperit acest minunat sport.
                                        Setup-ul tau nu il cunosc, in afara de Friendship Focus Snipe 3 care este o fata buna, intradevar nu poate fi comparata cu una din gama europeana, dar raportata calitate pret cred ca este cea mai buna, am dat cu ea si mi-a placut.
                                        Din procentajul descris de tine, daca ai fi elevul meu te-as face un aparator modern.
                                        Cu BH aparare clasica, iar cu FH topsin, retopsin. Pentru asta ai avea nevoie de un lemn medium cum ar fi BTY Grubba, pe FH o fata cu spin bun, daca iti permiti Tenergy iti recomand 05FX, iar pe BH o iarba (long pips) 0.5mm, Joola Octopus.
                                        Daca totusi vrei sa ramai pe soft si sa ai un control si simt bun, poti opta pentru Donic Baum Sawtec cu fete Donic Acuda S2 max pe FH si Donic Acuda S3 2.0 pe BH.
                                        Spor la antrenamente.
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Postat în original de tudor500 Vezi post
                                        Imi dau si eu cu parerea. Sweden classic si rakza vor da o paleta allround , controlabila , fara multa forta departe de masa.
                                        Cred ca este o varianta buna , te va ajuta sa inveti loviturile corect si sa faci miscarea potrivita pentru a genera cat mai mult spin. Daca vrei sa mergi pe ofensiv si doresti viteza cel putin decenta atunci poti pune un lemn all+ cum ar fi yasaka silverline allwood , stiga allround NCT etc .. , sau poti pune de exemplu rakza 9 pe FH pentru a ataca decisiv.
                                        Grosime 2.0 sau max.
                                        Tudor, nu vreau sa fiu rautacius, dar ce experienta ai in domeniu ?
                                        Ceea ce ai scris tu intradevar nu este rau, dar imi pare a fi un review de pe internet...
                                        Acest topic l-am facut pentru a ajuta amatorii si incepatorii care sunt indecisi intre ce sa aleaga, atat eu cat si Cristi Cionioiu (grasomega) care a incercat 1000 de fete si lemne stim despre ce vorbim.
                                        Nu e prima oara cand cineva in afara de mine sau Cristi isi da cu parerea.
                                        Am vazut ca esti activ in mai multe sectiuni si daca te-ai gandit sa faci posturi la mine in topic iti zic din start sa incetezi.

                                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                        Comentariu


                                        • Va salut din Suceava si inca o data multumim pentru zilele excelente de pregatire pe care le-am avut impreuna. Aveti tot respectul nostru si va astepam si anul viitor cu mare drag. As avea o intrebare care se refera la fețele Tibhar 5Q. Sunt o mare necunoscuta pentru mine si pentru alti prieteni iubitori de tenis. Ati jucat cu ele? Le-ati putea compara in termeni de spin/viteza/control/duritate cu alte fețe mai cunoscute, daca este posibil? Va intreb deoarece am o pereche de fețe 5Q de 2.1 mm noi in tzipla si nu stiu daca sa le folosesc sau sa le vand (clar ca daca le incerc si apoi vreau sa le vand pierd mult la pret). Am urmat sfatul primit la stagiu si am cumparat un lemn all (Butterfly Timber Touch All) si ma gandeam sa lipesc fie perechea de Tibhar 5Q 2.1 mm fie o pereche de Xiom Sigma I Europe 2.0 mm. Ce mi-ati recomanda pentru a putea lucra cat mai bine topspin-ul de FH/BH??
                                          Multumesc anticipat si inca o data stima deosebita!
                                          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de CornelTT Vezi post
                                            Va salut din Suceava si inca o data multumim pentru zilele excelente de pregatire pe care le-am avut impreuna. Aveti tot respectul nostru si va astepam si anul viitor cu mare drag. As avea o intrebare care se refera la fețele Tibhar 5Q. Sunt o mare necunoscuta pentru mine si pentru alti prieteni iubitori de tenis. Ati jucat cu ele? Le-ati putea compara in termeni de spin/viteza/control/duritate cu alte fețe mai cunoscute, daca este posibil? Va intreb deoarece am o pereche de fețe 5Q de 2.1 mm noi in tzipla si nu stiu daca sa le folosesc sau sa le vand (clar ca daca le incerc si apoi vreau sa le vand pierd mult la pret). Am urmat sfatul primit la stagiu si am cumparat un lemn all (Butterfly Timber Touch All) si ma gandeam sa lipesc fie perechea de Tibhar 5Q 2.1 mm fie o pereche de Xiom Sigma I Europe 2.0 mm. Ce mi-ati recomanda pentru a putea lucra cat mai bine topspin-ul de FH/BH??
                                            Multumesc anticipat si inca o data stima deosebita!
                                            Salut,
                                            Ma bucur ca am putut fi de ajutor la mini tabara de la Suceava si daca o sa revenim o sa ne intoarcem cu o deosebita placere.
                                            Tibhar 5Q sunt niste fete foarte bune, medii ca duritate, mult simt, dar si spin pe masura, ce-i drept sar destul de tare, dar pe un lemn all cum e BTY Timber Touch All (nu am dat cu el pana acum, dar BTY sunt nr1 in lemne d.p.m.d.v), cred ca ar fi un setup bun, un pic rigid, nu asa vitezoman cum e actualul tau.
                                            Ca si comparatie le-as compara cu Donic Bluefire M1, Tenergy 05.
                                            Eu ti-as recomanda sa mergi pe Xiom Sigma I Europe de 2.0mm, parca sunt ceva mai moi, nu cu mult si sa continui cu antrenamentele.
                                            edit:
                                            Pentru a lucra topsipunul de BH/FH cat mai bine ai nevoie de un partener care sa iti loveasca cat de cat corect, sau cel mai bine cum te-am pus atunci la robot, pe viteza medie, mai intai la un punct, iar dupa ce incepi sa simti miscarea poti incerca pe 2, 3.

                                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                            Comentariu


                                            • Multumesc. O sa tin cont de recomandarile facute pentru setup si o sa incerc sa imi fac cat mai mult timp pentru antrenament. Stima si sanatate multa!
                                              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                              Comentariu


                                              • Va Salut Pe toti !!!
                                                Dupa o indelungata pauza din motive de munca / probleme / lene am revenit la masa de tenis.
                                                Detin Urmatoarele Lemne si Fete si as dori sa va dati cu parerea despre ele - calitati - caracteristici - defecte - combinatii
                                                Lemne Din Debara :

                                                Donic Burn All + ( Am incercat sa l folosesc mai demult, aveam un simt cum ca ar fi relativ tare si imi arunca toate mingile cu spin / taiate destul de sus - poate doar o impresie )
                                                Butterfly Tamca 5000 Gergely ( Niciodata folosit, trimis de un site din greseala la mine...in cutie...stralucitor....)
                                                Butterfly Zhang Jike Carbon
                                                Yasaka Ma Lin Soft Carbon ( Preferatul Meu, simt destul de moale , in combinatie cu Donic Barracuda / Donic Acuda S 2 am evoluat destul de mult )
                                                Fete din Debara / Fete care urmeaza sa mi vina :
                                                Yasaka Pryde - Red
                                                Yasaka Mark V - Black
                                                Butterfly Sriver - Black
                                                Butterfly Tenergy 05 FX - Black
                                                Butterfly Tenergy 64 FX - Red
                                                Butterfly Tenergy 05 FX - Red
                                                Yasaka Razka 7 Soft - 1.8 Black
                                                Donic Bluefire M2 -1.8 Black
                                                Donica Barracuda - max Black
                                                Donic Acuda S2 - 2.0 Black
                                                Va Multumesc Anticipat .
                                                George K

                                                Comentariu


                                                • Salutare.
                                                  Dupa cateva luni de joaca cu un timo boll spirit - hurricane (fh) & tenergy 64 (bh) am schimbat lemnu cu un Bty M. Maze.
                                                  Ce fete se potrivesc pe el ? Hurricane-u mi se pare cam nepotrivit avand in vedere ca arunca jos. Cand incerc sa trag mai drept ori dau in fileu ori iese afara . . Ma gandeam la un blufire m2 doar ca e putin cam plata (lipseste spinu). As vrea o fata care sa agate f bine si sa mearga si atunci cand vreau sa inchid punctu. Pentru rever pot incerca ceva mai bun decat tenergy 64 ? e cam greu la capace din cate am vazut . .
                                                  Am un joc bazat pe topspin (fh) de la semidistanta.
                                                  Multumesc anticipat !

                                                  Comentariu


                                                  • Salut, as dori si eu un sfat
                                                    1)Joc:Ofensiv
                                                    2)Mixt
                                                    3)Lemn Bty Ishlion Fh:Xiom Vega Asia 2.0 Bh:Xiom Vega Asia .
                                                    Multumesc anticipat. Ionut Suceava
                                                    Blade: TIMO BOLL ZLC
                                                    Fh:TIBHAR MX-S 2.0mm
                                                    Bh:TIBHAR MX-S 2.0mm

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X