Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

    Postat în original de RazvanO Vezi post
    Salutare,
    Felicitari pentru topicuk creat si ajutorul acordat
    Am si eu o intrebare, am 2 fete destul de jucate si pline de lipici pe spate, ce-i drept insa nu am jucat mai deloc in ultimii 2 ani. Intrebarea e daca pot lipi fetele cu lipici pe baza de apa, sau ce tip de lipici pot folosi pentru a lipi fetele?
    Sunt pline de speedglue in principal
    Nu ma intereseaza sa fac upgrade de fete intrucat nu joc prea mult incat sa merite investitia
    Salut,

    Cel mai bine e sa scoti solutia de pe fata, iar dupa aia sa aplici solutie pe baza de apa.
    Spor la treaba !


    Postat în original de dubovici cristian Vezi post
    Buna seara,joc tenis de 17ani,odata pe saptamana,am o paleta stiga din metro,stil de joc atat langa masa cat si la distanta cu probleme la jucatorii care joaca cu mult spin.Acesta este si motivul pt care va scriu deoarece am tinut in mana paleta unui oponent ce avea un donic cu fete s1 si sincer nu reuseam sa ii smulg un punct intr-un set intreg. Iar cand jucam cu paleta lui imi zbura mingea ba peste masa ,ba prin tavan.vreau sa cumpar o paleta cu un setup cat mai potrivit stilului meu,dar sa nu fie nici prea scumpa deoarece e prima din gama pro.astept recomandarile voatre !
    Salut,

    Daca nu vrei sa investesti prea mult, pentru inceput iti recomand o paleta second hand, avem aici pe forum tot felul de materiale de la setup-uri lente pana la foarte rapide.
    http://tenisdemasa.ro/forum/forumdis...Cump%C4%83rare
    Incearca sa cauti un lemn de control all+ cu fete de grosime 2.0mm.
    Dupa achizitionarea unei palete dupa cum ti-am scris mai sus, incearca sa faci la fiecare "joaca" si cateva exercitii de block cu partenerul tau pentru a incepe sa ii simti topspinul



    Spor !

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • Ms foarte mult pt sfat,o sa urmaresc cu atentie cand apare o fata all+ la anunturi,insa doar dupa grosimea fetelor habar n-am dc o sa gasesc ceea ce trebuie necunoscand mare lucru despre performantele acestora.

      Comentariu


      • Felicitari pt victoriile impotriva lui Marchis si Dodo. Chiar meriti o mana de aplauze
        Lemn: Butterfly Petr Korbel
        BH: Tenergy 05 FH: DHS Hurricane 3 NEO national blue sponge

        Comentariu


        • Salut, imi poti spune si mie daca ar fi bine sa imi iau o fata tenergy 05 fx pe forehand si inca ceva asemanator pe backhand ,am inceput sa joc de 3 ani dar cu o paleta profesionala nu joc decat de 7 luni , joc cu lemn tsp triple carbon ,pe forehand cu tsp triple iar pe backhand cu butterfly sriver EL . Astept pareri ,multumesc foarte mult


          Sent from my HTC One using Tapatalk
          Using Tapatalk

          Comentariu


          • A si am uitat sa spun ca joc mai mult pe forehand si practic un joc mixt ,imi place sa atac mai mereu dar imi place sa si ma apar iar nu pot sa zic daca joc langa masa sau mai in spate ,depinde cu cine joc

            Sent from my HTC One using Tapatalk
            Using Tapatalk

            Comentariu


            • Sunt la prima mea paleta pe cara vreau sa o fac. Joc de mai bn de 2 ani dar am jucat numai cu palete din comert lucru care m-a dezamagit in urma unui concurs la AMATUR cand am vazut ce se poate face cu o paleta profesionala.Am comandat si eu un lemn All+ ( ayous miez, meranti si exterior limba) facuta de d-l Levi.Fiind incepator in aceasta taina va rog sa ma ajutati sa imi aleg fetele care mi s-ar potrivi.Imi place sa joc calm pana in momentul cand minjia se aseaza cum trebuie dupa care atac .Trag si dupa masa mai mult cu reverul dar si de la 2m de masa.Imi place practic mai mult sa atac decat sa ma apar. pun pe masa si de la 2-3 m.Astept si eu un raspuns si va multumesc de aceste lucruri pe care cel putin pe incepatori ii ajuta foarte mult. Cu stima Stefan.

              Comentariu


              • Salut
                Nu am mai jucat ping pong de cativa ani 5-6 cred, am o paleta din lemn Nitakku Septear, fete Xiom Omega 3 european (aveau un strat de grasime pe ele dar le-am curatat astazi cu o solutie ) , parca au inceput sa prinda mai mult efect
                Ideea este ca nu am mai practicat de mult acest sport si am reinceput sa joc un pic la munca , mana o am dar inca gresesc mult, nu joc un joc sofisticat, ci mai degraba basic, trebuie sa mai exersez loviturile
                Am intalnit cativa jucatori de defence care imi pun probleme in sensul ca nu ma lasa sa imi fac jocul meu mai ales ca ei joaca cu foarte foarte mult efect, scot totul si nu se agita ca mine
                Mai am un lemn Andro Kinetic CF Titanium ALL+ pe care as vrea sa pun niste fete mai de control si totodata sa imi cizelez un pic loviturile,sa pot imprima efect mai mare dar totodata sa pot scoate cu BH
                acum joc fara foarte mult control, trag tare dar nu merge mereu acest tip de joc, cu cei care dau mingii lungi ma descurc

                totodata as vrea sa invat sa execut chop pe bh si forehand mai de efect, acum le execut dar in apropierea fileului
                Sper ca m-am exprimat ok

                Cam ce fete ar fi recomandate pentru lemul Andro, si ce grosime?

                Comentariu


                • salut sunt nou pe acest forum, mi-am achizitionat o paleta de tenis yasaka avand pe ambele fete yasaka rakza 7 soft pe un lemn yasaka allround plus. sunt la nivel de amatori inca nu mi-am format un stil anume am facut greseala sau... va multumesc

                  Comentariu


                  • Postat în original de adi16 Vezi post
                    A si am uitat sa spun ca joc mai mult pe forehand si practic un joc mixt ,imi place sa atac mai mereu dar imi place sa si ma apar iar nu pot sa zic daca joc langa masa sau mai in spate ,depinde cu cine joc

                    Sent from my HTC One using Tapatalk
                    Postat în original de adi16 Vezi post
                    Salut, imi poti spune si mie daca ar fi bine sa imi iau o fata tenergy 05 fx pe forehand si inca ceva asemanator pe backhand ,am inceput sa joc de 3 ani dar cu o paleta profesionala nu joc decat de 7 luni , joc cu lemn tsp triple carbon ,pe forehand cu tsp triple iar pe backhand cu butterfly sriver EL . Astept pareri ,multumesc foarte mult


                    Sent from my HTC One using Tapatalk
                    Ai o paleta foarte rigida care nu te poate ajuta in jocul descris de tine si anume mixt, lemnul fiind foarte rapid.
                    In primul rand ar trebuii sa schimbi lemnul tripple carbon cu unul fara carbon, doar lemn.
                    Gama Tenergy sunt foarte bune si te pot ajuta chiar si la inceput dar pe lemne moi.
                    Un lemn allround ti-ar fi mult mai de folos chiar si cu fetele pe care le ai deja, daca nu sunt foarte uzate.
                    Iti recomand fete gen Baracuda, Acuda, Rakza pe FH, iar pe BH ai putea sa incerci o fata cu zimti scurti (sandvis) pe un lemn allwood.
                    Spor la treaba !

                    Postat în original de stefan george adrian Vezi post
                    Sunt la prima mea paleta pe cara vreau sa o fac. Joc de mai bn de 2 ani dar am jucat numai cu palete din comert lucru care m-a dezamagit in urma unui concurs la AMATUR cand am vazut ce se poate face cu o paleta profesionala.Am comandat si eu un lemn All+ ( ayous miez, meranti si exterior limba) facuta de d-l Levi.Fiind incepator in aceasta taina va rog sa ma ajutati sa imi aleg fetele care mi s-ar potrivi.Imi place sa joc calm pana in momentul cand minjia se aseaza cum trebuie dupa care atac .Trag si dupa masa mai mult cu reverul dar si de la 2m de masa.Imi place practic mai mult sa atac decat sa ma apar. pun pe masa si de la 2-3 m.Astept si eu un raspuns si va multumesc de aceste lucruri pe care cel putin pe incepatori ii ajuta foarte mult. Cu stima Stefan.
                    Foarte inspirata alegere a lemnului, ca fete, ce i-am recomandat userului "adi16" este valabil si pentru tine.
                    In rest totul tine de antrenament.

                    Postat în original de krazyeone Vezi post
                    Salut
                    Nu am mai jucat ping pong de cativa ani 5-6 cred, am o paleta din lemn Nitakku Septear, fete Xiom Omega 3 european (aveau un strat de grasime pe ele dar le-am curatat astazi cu o solutie ) , parca au inceput sa prinda mai mult efect
                    Ideea este ca nu am mai practicat de mult acest sport si am reinceput sa joc un pic la munca , mana o am dar inca gresesc mult, nu joc un joc sofisticat, ci mai degraba basic, trebuie sa mai exersez loviturile
                    Am intalnit cativa jucatori de defence care imi pun probleme in sensul ca nu ma lasa sa imi fac jocul meu mai ales ca ei joaca cu foarte foarte mult efect, scot totul si nu se agita ca mine
                    Mai am un lemn Andro Kinetic CF Titanium ALL+ pe care as vrea sa pun niste fete mai de control si totodata sa imi cizelez un pic loviturile,sa pot imprima efect mai mare dar totodata sa pot scoate cu BH
                    acum joc fara foarte mult control, trag tare dar nu merge mereu acest tip de joc, cu cei care dau mingii lungi ma descurc

                    totodata as vrea sa invat sa execut chop pe bh si forehand mai de efect, acum le execut dar in apropierea fileului
                    Sper ca m-am exprimat ok

                    Cam ce fete ar fi recomandate pentru lemul Andro, si ce grosime?
                    Problema ta e de antrenament si doar antrenament.
                    Prima paleta pe care o ai este una foarte buna, si eu am avut un asemnea setup si am fost foarte multumit de el.
                    In principiu pe orice lemn all round merg o multitudine de fete, incepand de la cele de aparare pana la cele de atac. Ca la mai toti incepatorii, amatorii, recomand fetele de grosime 2.0mm.
                    Daca vrei mai mult efect ai putea sa incerci pe FH o fata chinezeasca din gama DHS, dar o sa muncesti mai mult in a executa loviturile fiind mai dura trebuie sa tragi mai mult de mana, iar pe BH sa pastrezi o fata europeana Donic, Yasaka, Joola, Nittaku, Stiga etc.

                    Postat în original de alex1992 Vezi post
                    salut sunt nou pe acest forum, mi-am achizitionat o paleta de tenis yasaka avand pe ambele fete yasaka rakza 7 soft pe un lemn yasaka allround plus. sunt la nivel de amatori inca nu mi-am format un stil anume am facut greseala sau... va multumesc
                    Ai facut o alegere foarte buna !
                    Acum ramane sa faci antrenament, sa joci cat mai mult cu ea.

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • Multumesc foarte mult o sa ascult sfatul.

                      Sent from my HTC One using Tapatalk
                      Using Tapatalk

                      Comentariu


                      • multumesc pentru tot ajutorul si informatie

                        Comentariu


                        • Imi poti spune si mie daca sunt bune fetele: stiga calibra tour s , tibhar evolution el-p, tibhar 1 q sau 5 q, si care ar merge mai bine pe lemnul triple carbon, Multumesc mult



                          Sent from my HTC One using Tapatalk
                          Using Tapatalk

                          Comentariu


                          • Si ce grosime pentru fete

                            Sent from my HTC One using Tapatalk
                            Using Tapatalk

                            Comentariu


                            • Salut imi poti spune daca fac o alegere buna daca imi pastrez lemnul triple carbon si pun pe fh xiom omega v tour iar pe bh sriver g2 fx si mai imi poti spune daca fac o alegere buna daca cumpar amandoua fetele cu 230 lei ? Sriver g2 fx este patrata iar xiom este jucata 5 minute multumesc mult


                              Sent from my HTC One using Tapatalk
                              Using Tapatalk

                              Comentariu


                              • Postat în original de adi16 Vezi post
                                Imi poti spune si mie daca sunt bune fetele: stiga calibra tour s , tibhar evolution el-p, tibhar 1 q sau 5 q, si care ar merge mai bine pe lemnul triple carbon, Multumesc mult

                                Sent from my HTC One using Tapatalk
                                Fetele enumerate de tine mai sus sunt fete foarte rapide, incearca ceva mai soft gen Donic Bluefire M3, Donic Bluefire JP 03, Yasaka Rakza 7 soft, Joola Samba + etc.
                                Postat în original de adi16 Vezi post
                                Si ce grosime pentru fete

                                Sent from my HTC One using Tapatalk
                                2.0mm

                                Postat în original de adi16 Vezi post
                                Salut imi poti spune daca fac o alegere buna daca imi pastrez lemnul triple carbon si pun pe fh xiom omega v tour iar pe bh sriver g2 fx si mai imi poti spune daca fac o alegere buna daca cumpar amandoua fetele cu 230 lei ? Sriver g2 fx este patrata iar xiom este jucata 5 minute multumesc mult

                                Sent from my HTC One using Tapatalk
                                Eu ti-am spus si iti repet, primul lucru pe care l-as schimba ar fi lemnul, daca nu doresti acest lucru poti incerca din fetele ce ti le-am scris mai sus sa vezi cum se comporta pe acest lemn.
                                Nu pot sa iti zic daca Xiom Omega si Butterfly G2 FX sunt in regula la 230 ron, depind de starea lor, gradul de uzura, dimensiunile acestora. Poti cauta pe internet sa vezi cat costa aceste fete noi, cum arata noi si sa faci o analiza.

                                Toate cele bune,
                                George Durdun

                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                Comentariu


                                • George,nu esti de actualitate,forumul vuieste pe tema'' ierbari si materiale'' si tu recomanzi in continuare ''softuri''
                                  nu mai sunt la moda in amatur

                                  Comentariu


                                  • De ce nu?Lasati i sa vanda softuri.Le cumpar eu.
                                    Chiar daca raman singurul softist din Amatur merg tot asa.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                      De ce nu?Lasati i sa vanda softuri.Le cumpar eu.
                                      Chiar daca raman singurul softist din Amatur merg tot asa.
                                      '

                                      Vad ca sunteti pe faza nu pierdeti nimica,era doar o gluma nevinovata pe seama mult discutatului subiect ''Iarba''.George stie de glume,si el si eu suntem ''softisti'' convinsi stati linistiti,si la toti la care le-am pus o paleta in mina pina acuma a fost ''soft''.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                                        De ce nu?Lasati i sa vanda softuri.Le cumpar eu.
                                        Chiar daca raman singurul softist din Amatur merg tot asa.
                                        Mihai, iti racesti gura de pomana, nu rezolvi nimic, s-apoi chiar iti recomand sa cauti ierbari sa faci antrenamente. Crezi ca renunta lumea la iarba daca nu-ti place tie? Niciodata!

                                        ...eu am vz multe meciuri spectaculoase intre ierbari si softisti, dar binenteles intre jucatori care stiu cu ce se mananca. Trage si tu cu ochiul pe la open sau si la amatori (prin eliminatorii) si poate vei intelege ca este o arta. Pentru mine este o satisfactie/placere cand reusesc sa preiau efectele mele ce vin mai mult in oglinda.

                                        Treci la treaba si nu te mai vaicari!
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Ai dreptate Gelutzu!!!
                                          Oricum si cu iarba si fara voi sunteti colegii si preitenii mei.Nu ma supar daca pierd cu voi.
                                          Si tu si Liviu Miron si Dan Petrov (fara iarba) si multi altii.Sunteti prietenii mei ,as bea cu placere o bere cu voi chiar daca am luat bataie.
                                          Nu fac rabat de oameni de calitate si nu i clasific dupa palete sau stiluri .E un joc si asta ramane.Un simplu joc.
                                          Respectul si amicitia nu se rezuma la jocul ala daca ai pierdut sau ai castigat.

                                          Comentariu


                                          • Mesajul meu nu mă acoperă cu nimic, eu nu am jucat niciodata cu iarba. Spuneam ca este o arta in general, si o sa-ti placa, binenteles daca te preocupă.
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

                                              E o incercare. Din pacate nu am in oras jucatori cu iarba ca sa ma antrenez.

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Voi juca in turnee Amatur.Chiar daca impotriva materialelor voi fi un kamikadze.
                                              Chiar daca voi fi o victima sigura.
                                              Tennouheika Banzai!!!!!

                                              Comentariu


                                              • Multumesc mult ,dar daca cumpar xiom omega v tour si tibhar 5q sound ce lemn imi recomanzi? Multumesc

                                                Sent from my HTC One using Tapatalk
                                                Using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • ]Multumesc mult ,dar daca cumpar xiom omega v tour si tibhar 5q sound ce lemn imi recomanzi? Multumesc
                                                  Un osp martin fl sau virtuoso + fl ,sunt bune?




                                                  Sent from my HTC One using Tapatalk
                                                  Using Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Buna ziua,

                                                    Joc de 1 an ping pong. V-am mai cerut parerea si in trecut si mi-a mers bine. Am inceput acum un an cu o paleta Donic Level 700 (hobby), am pastrat-o 2 sapt, am trecut apoi la o paleta chinezeasca (Lemn LKT Instinkt+ si 2 fete tot de la LKT) care nu mi-a placut.
                                                    Urmatoarea paleta a fost: Lemn Timo Boll All+ si fete Bty Tackiness Drive. Am stat cu ea cam 6 luni apoi mi-am luat un lemn Bty Schlager Precision OFF- pe care am momentan FH Baracuda BS Max si BH Donic Desto F3 BS 2.0.
                                                    Ma gandesc sa trec la ceva mai rapid. Am ocazia sa iau un TSP Hino-Carbon Power si as dori parerea dvs legata de lemn. Mai departe as pune pe lemn Donic Acuda S3 Max pe ambele parti. Iarasi, poate imi spuneti daca e OK sau nu, eventual ce fete as putea pune.

                                                    Jocul meu e ofensiv, langa masa sau semi-distanta.
                                                    Joc cu FH mai bine, incerc sa imbuntatesc si BH.
                                                    Imi ies topspin-urile pe FH, block si drive. Pe BH, imi ies Drive si Block si lucrez la topspin.
                                                    Mai lucrez acum si la deplasarea la masa.

                                                    Multumesc anticipat pentru raspuns.
                                                    Xiom Vega Pro Bty Innerforce ALC ST Xiom Vega Pro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X