Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salut tuturor.
    As dori cateva sfaturi pentru un setup
    Lemn Yasaka Allround +
    FH JOOLA MAXXX 400 1.8
    BH JOOLA SAMBA PLUS 1.8
    sau
    Lemn Yasaka Allround +
    FH YASAKA RAKZA PO 2.0
    BH JOOLA SAMBA PLUS 1.8
    sau
    Lemn Yasaka Allround +
    fh TIBHAR 5 Q SOUND 1.9/STIGA CALIBRA TOUR M 1.7
    BH TIBHAR AURUS SOFT-1.9/TIBHAR 1 Q SOUND 1.9/STIGA CALIBRA TOUR S 1.9
    o parere despre combinatie lemn-fata
    Jocul meu este :0,5-1,5 m de masa
    FH-50% topspin,40 % control pe masa si 10 % capac
    BH-taiat 50 % ,20 % capace si 30% topspin
    Am jucat cu Donic acuda s3 pe BH si LIga pe Fh (a unui prieten.)

    Multumesc anticipat.
    Ultima editare de tytus88; 10.feb.2015, 19:46.

    Comentariu


    • Salut,jocul meu este unul mix,pe rever mai mult aparare,iar pe fh joc mai ofensiv,...incerc sa servesc cu cat mai mult spin...m-ar interesa in special ,parerea dumneavoastra despre acest lemn MAZE PASSION,DACA SE PRETEAZA PTR. UN JUCATOR de nivel mediu(joc de 2-3 ori pe saptamana de 3 ani). Multumesc !

      Comentariu


      • salut, joc de 3 ani de 2-3 ori pe sapt.un jucator mediu zic eu, de curand am achizitionat un lemn butterfy gergely nou si fete sriver fx max noi(care din pacate nu au buretele de aceasi culoare si evident nici densitatea lui)din Malaysia.fetele au fost lipite cu lipici be baza de apa si a fost un dezastru adica o paleta foarte foarte defensiva.am lacuit lemnul si am lipit fetele cu speed glue, eu zic ca acum parca mai merge dar tot nu e ce m-am asteptat de la acest lemn plus ca ar trebui sa lipesc fetele de fiecare data cand joc.Ce fete crezi ca s-ar potrivi pe acest lemn sa fie lipite cu solutie pe baza de apa sa fie putin mai rapida, spin cat incape si sa nu pierd foarte mult la control?
        eu o sa pun pe fh ptr ca detin aceasta fata xiom sigma pro 2 dar eu am jucat cu ea pe alt lemn si nu prea ai control iar capac nici o sansa.(asta de test)din ce am mai citit eu ar trebui fete cu burete moale ptr ca lemnul este dur (rigid)
        butterfly gergely tamca 5000
        xiom sigma pro II
        xiom sigma pro II

        Comentariu


        • Postat în original de tytus88 Vezi post
          Salut tuturor.
          As dori cateva sfaturi pentru un setup
          Lemn Yasaka Allround +
          FH JOOLA MAXXX 400 1.8
          BH JOOLA SAMBA PLUS 1.8
          sau
          Lemn Yasaka Allround +
          FH YASAKA RAKZA PO 2.0
          BH JOOLA SAMBA PLUS 1.8
          sau
          Lemn Yasaka Allround +
          fh TIBHAR 5 Q SOUND 1.9/STIGA CALIBRA TOUR M 1.7
          BH TIBHAR AURUS SOFT-1.9/TIBHAR 1 Q SOUND 1.9/STIGA CALIBRA TOUR S 1.9
          o parere despre combinatie lemn-fata
          Jocul meu este :0,5-1,5 m de masa
          FH-50% topspin,40 % control pe masa si 10 % capac
          BH-taiat 50 % ,20 % capace si 30% topspin
          Am jucat cu Donic acuda s3 pe BH si LIga pe Fh (a unui prieten.)

          Multumesc anticipat.

          Salut!
          Eu as incerca Tibhar 1Q Sound pe FH si 5Q sound pe BH. Fetele Stiga ar fi ok, dar au grosimi ciudate: Tour M este de 1.7, iar Tour S de 1.9, care ar face o combinatie buna la BH Tour S), dar slabă la FH (Tour M).
          Nu stiu Tibhar Aurus.
          Combinatia Rakza PO cu Samba Plus este buna pentru un alt stil de joc: cu sandwich trebuie sa te misto repede si sa stai aproape de masa.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • Postat în original de Ionel Tenis de Masa Vezi post
            salut,am un lemn OF- MAZE PASSION,iar ca fete am TIBHAR AURUS 1,8 si G3 SRIVER 1,8,JOCUL MEU ESTE DE APROAPE SI SEMIDISTANTA,cu ceva topspin.Ce alte fete as putea folosi ptr,mai multa viteza? MULTUMESC ptr, raspuns !

            Salut!
            Lemnul este ok, încearcă niste fete cu duritate medie, de exemplu: Bluefire JP02 sau Rakza 7 Soft, Joola Maxxx 400 (sau 45, mai tari), Xiom Vega Japan si, bineînțeles, Tenergy 05FX. Grosimea: 1.9 sau 2.0.
            Blog de tenis de masă

            Comentariu


            • Postat în original de benozaurul Vezi post
              salut, joc de 3 ani de 2-3 ori pe sapt.un jucator mediu zic eu, de curand am achizitionat un lemn butterfy gergely nou si fete sriver fx max noi(care din pacate nu au buretele de aceasi culoare si evident nici densitatea lui)din Malaysia.fetele au fost lipite cu lipici be baza de apa si a fost un dezastru adica o paleta foarte foarte defensiva.am lacuit lemnul si am lipit fetele cu speed glue, eu zic ca acum parca mai merge dar tot nu e ce m-am asteptat de la acest lemn plus ca ar trebui sa lipesc fetele de fiecare data cand joc.Ce fete crezi ca s-ar potrivi pe acest lemn sa fie lipite cu solutie pe baza de apa sa fie putin mai rapida, spin cat incape si sa nu pierd foarte mult la control?
              eu o sa pun pe fh ptr ca detin aceasta fata xiom sigma pro 2 dar eu am jucat cu ea pe alt lemn si nu prea ai control iar capac nici o sansa.(asta de test)din ce am mai citit eu ar trebui fete cu burete moale ptr ca lemnul este dur (rigid)

              Sigma Pro 2 este prea tare pe Gergely pentru un jucător mediu. De fapt, Gergely este prea dur pentru un jucător mediu.
              Daca vrei sa păstrezi lemnul, încearcă fetele Joola Samba Plus, Joola Maxxx 400, Donic Bluefire JP 03 sau alte fete foarte moi. Daca iti plac si iti permiti, ia Tenergy 05Fx.
              Grosimea 1.9-2.0mm.
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • multumesc, de xiom vega europe sau yasaka rakza 7 soft ptr fh ce zici?ar merge?
                butterfly gergely tamca 5000
                xiom sigma pro II
                xiom sigma pro II

                Comentariu


                • Salut!

                  Am un lemn nou Nittacku Ludeack Fleet (am jucat cu Septear inainte). Am pus pe lemnul nou un T05 pe FH si un Xiom Omega elite (ambele max.) Acum , paleta este cu mult mai grea si mai rapida, dar incep sa ma obisnuiesc. Fetele de-acum vreau sa le.schimb cu T05 max noua pe FH si T80 max noua pe BH (am deja cumparate aceste fete patrate). Ce parere aveti de setup? Ar fi mai indicate fete de 1,9 sau 2, ca sa echilibrez mai bine paleta putin cam grea? (Are cam 197 g acum)
                  Ultima editare de Dan B.; 15.feb.2015, 10:27. Motiv: Sorry, din greseala am facut post succesiv. Rog un operator sa stearga

                  Comentariu


                  • Salut!

                    Am un lemn nou Nittacku Ludeack Fleet (am jucat cu Septear inainte). Am pus pe lemnul nou un T05 pe FH si un Xiom Omega elite (ambele max.) Acum , paleta este cu mult mai grea si mai rapida, dar incep sa ma obisnuiesc. Fetele de-acum vreau sa le.schimb cu T05 max noua pe FH si T80 max noua pe BH (am deja cumparate aceste fete patrate). Ce parere aveti de setup? Ar fi mai indicate fete de 1,9 sau 2, ca sa echilibrez mai bine paleta putin cam grea? (Are cam 197 g acum
                    Joc de aproape 2 ani. Imi place sa atac , dar intru destul de des si in joc de aparare. In ultimul an fac cam 2-3 antrenamente sapatamanal; Jucator mediu. )

                    Comentariu


                    • Postat în original de benozaurul Vezi post
                      multumesc, de xiom vega europe sau yasaka rakza 7 soft ptr fh ce zici?ar merge?

                      Merita încercate, mai ales daca le ai deja. S-ar putea sa fie ceva mai greu de controlat decât celelalte mai moi.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • Va salut cu respect,

                        Ma numesc Răzvan și m-am reapucat de acest minunat sport, la care eram bunicel în perioada liceului.
                        Nu va mai plictisesc cu detalii; cert e ca nu am folosit niciodată o paleta făcută, ci doar prefabricata. Săptăm?na trecută chiar îmi cumpărasem un butterfly și un techno pro.
                        Recent am descoperit acest forum și intenționez să-mi achiziționez prima paleta profesionala.
                        Bineînțeles ca nu știu de unde să încep și astfel am nevoie de sfatul dvs.
                        Citisem despre Yasaka Sweden Classic ca ar fi un lemn all around bun pentru cei nou-initiati, insa la fețe sunt în plop.
                        Stilul meu de joc, pe care încerc să-l regăsesc, este unul mixt spre ofensiv. încerc, pe cât posibil, sa trag cu FH-ul orice serviciu sau minge ce trece de masa. Cu BH-ul mai rar acest lucru; nu am încredere și de obicei doar bag paleta sub minge sau încerc sa o tai. (scuze, dar nu știu terminologia)
                        ?mi place uneori sa aștept și sa forțez greșeala adversarului.
                        Serviciul a fost mereu arma forte. E foarte diversificat și-mi place sa dau mingi cu mult efect (lateral sau taiate).
                        ?mi place sa încerc lucruri noi sau sa corectez greșelile ce le observ în jocul meu.
                        Legat de distanta de masa pot spune ca stau cam la un pas, doi de ea.

                        ?n primul rând vă mulțumesc ca ati avut răbdarea să-mi cititi postarea și în al doilea va mulțumesc anticipat pentru sfaturi și sugestii.

                        Numai bine,
                        Răzvan

                        Comentariu


                        • Postat în original de Dan B. Vezi post
                          Salut!

                          Am un lemn nou Nittacku Ludeack Fleet (am jucat cu Septear inainte). Am pus pe lemnul nou un T05 pe FH si un Xiom Omega elite (ambele max.) Acum , paleta este cu mult mai grea si mai rapida, dar incep sa ma obisnuiesc. Fetele de-acum vreau sa le.schimb cu T05 max noua pe FH si T80 max noua pe BH (am deja cumparate aceste fete patrate). Ce parere aveti de setup? Ar fi mai indicate fete de 1,9 sau 2, ca sa echilibrez mai bine paleta putin cam grea? (Are cam 197 g acum
                          Joc de aproape 2 ani. Imi place sa atac , dar intru destul de des si in joc de aparare. In ultimul an fac cam 2-3 antrenamente sapatamanal; Jucator mediu. )
                          Salut!

                          Daca joci cateodata si defensiv, combinatia Ludeak Fleet cu T05/T80 max nu te ajuta prea mult la control. Cele de 1,9 ar fi mai potrivite, desi as zice ca s-ar putea sa fie mai buna o fata FX la BH (ar scadea si greutatea).

                          Daca faci antrenament cu antrenor, ar fi mai bine sa-l intrebi pe el ce combinatie e mai buna in functie de stilul tau de joc.
                          Daca la antrenament joci doar meciuri, atunci poti juca cu orice combinatie, te vei obisnui dupa o vreme.
                          Daca faci teme si cutie la antrenament, cu un partener/antrenor, si vrei sa progresezi, poate ca Ludeak Fleet si T05/T80 nu sunt cea mai buna optiune pentru a invata lovituri corecte. Ar trebui sa pui niste fete care sa te stimuleze sa faci tu treaba, nu paleta.
                          De ce ai schimbat Septear?

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de bLaDeMVP Vezi post
                          Va salut cu respect,

                          Ma numesc Răzvan și m-am reapucat de acest minunat sport, la care eram bunicel în perioada liceului.
                          Nu va mai plictisesc cu detalii; cert e ca nu am folosit niciodată o paleta făcută, ci doar prefabricata. Săptăm?na trecută chiar îmi cumpărasem un butterfly și un techno pro.
                          Recent am descoperit acest forum și intenționez să-mi achiziționez prima paleta profesionala.
                          Bineînțeles ca nu știu de unde să încep și astfel am nevoie de sfatul dvs.
                          Citisem despre Yasaka Sweden Classic ca ar fi un lemn all around bun pentru cei nou-initiati, insa la fețe sunt în plop.
                          Stilul meu de joc, pe care încerc să-l regăsesc, este unul mixt spre ofensiv. încerc, pe cât posibil, sa trag cu FH-ul orice serviciu sau minge ce trece de masa. Cu BH-ul mai rar acest lucru; nu am încredere și de obicei doar bag paleta sub minge sau încerc sa o tai. (scuze, dar nu știu terminologia)
                          ?mi place uneori sa aștept și sa forțez greșeala adversarului.
                          Serviciul a fost mereu arma forte. E foarte diversificat și-mi place sa dau mingi cu mult efect (lateral sau taiate).
                          ?mi place sa încerc lucruri noi sau sa corectez greșelile ce le observ în jocul meu.
                          Legat de distanta de masa pot spune ca stau cam la un pas, doi de ea.

                          ?n primul rând vă mulțumesc ca ati avut răbdarea să-mi cititi postarea și în al doilea va mulțumesc anticipat pentru sfaturi și sugestii.

                          Numai bine,
                          Răzvan
                          Salut!
                          Sweden Classic este foarte bun pentru a trece la o paleta profesionala, pana iti definitivezi un stil de joc.
                          Iti recomand fete cu duritate medie, cu burete de 1,9-2,0 mm grosime: Yasaka Rakza 7 Soft, Donic Bluefire JP 02, Joola Maxxx 400 sau Joola Maxxx-P.
                          Yasaka gasesti la www.vivasportshop.ro, www.ttsport.ro
                          Donic la www.vivasportshop.ro, http://www.tenismasa.ro
                          Joola la www.vivasportshop.ro, www.ttsport.ro, www.mesedetenis.ro

                          Succes!
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • Mulțumesc mult de răspuns.

                            Legat de fețe, le pot combina sau trebuie aceeași față pe ambele părți.
                            De asemenea dacă solicit celor de pe vivasport sau ttsport mi le lipesc ei?

                            Comentariu


                            • Postat în original de bLaDeMVP Vezi post
                              Mulțumesc mult de răspuns.

                              Legat de fețe, le pot combina sau trebuie aceeași față pe ambele părți.
                              De asemenea dacă solicit celor de pe vivasport sau ttsport mi le lipesc ei?
                              Poti sa le combini cum vrei, cata vreme una e rosie si cealalta neagra.
                              Eu prefer fata putin mai moale la BH.
                              Sunt sigur ca atat cei de la Viva, cat si Vali de la ttsport.ro iti vor lipi paleta foarte frumos
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • Salutare.

                                Am luat pana la urma Yasaka Sweden Classic cu Yasaka Rakza 7 soft + Joola Maxxx p.
                                ?mi place spinul ce-l oferă, insa am probleme la top spin/loop. Când încerc sa "trag" trimit mingea afara. înainte, cu un butterfly amarat, reușeam aproape toate servele de top spin sa le trag. Sunt convins ca nu acopăr suficient mingea sau încerc sa lovesc mai tare decât ar trebui..

                                Mulțumesc pentru tot.

                                Comentariu


                                • Postat în original de bLaDeMVP Vezi post
                                  Salutare.



                                  Am luat pana la urma Yasaka Sweden Classic cu Yasaka Rakza 7 soft + Joola Maxxx p.

                                  ?mi place spinul ce-l oferă, insa am probleme la top spin/loop. Când încerc sa "trag" trimit mingea afara. înainte, cu un butterfly amarat, reușeam aproape toate servele de top spin sa le trag. Sunt convins ca nu acopăr suficient mingea sau încerc sa lovesc mai tare decât ar trebui..



                                  Mulțumesc pentru tot.

                                  Problema cu topspinul e de la abordarea gresita a loviturii (paleta prea deschisa la contact, directia loviturii prea mult de jos in sus si prea putin din spate spre fata).
                                  Se va regla dupa un timp...
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • "Daca faci teme si cutie la antrenament, cu un partener/antrenor, si vrei sa progresezi, poate ca Ludeak Fleet si T05/T80 nu sunt cea mai buna optiune pentru a invata lovituri corecte. Ar trebui sa pui niste fete care sa te stimuleze sa faci tu treaba, nu paleta.
                                    De ce ai schimbat Septear?"

                                    Pe Septear am Acuda S3 1.9 si FH si BH si devenisem frustrat pt ca nu aveam deloc putere in lovituri. Sunt la momentul in care descopar lovitura de top-spin si cu setup-ul vechi oboseam straduindu-ma sa ridic mingea dintr-o lovitura cu backspin. Inafara de asta , paleta veche mi se pare prea usoara. Alt motiv a fost acela de a gasi un lemn cu care sa ma obisnuiesc sa joc mult timp de-acum incolo (ani), Septear fiind allwood si nefiind chiar un lemn de atac.
                                    Fac si antrenamente cu antrenor in care fac doar lectii 2 ore pe saptamana. El mi-a recomandat lemnul, si ca sa nu cad prada "microbului" cautarii setup-ului perfect, am mers pe mana lui. Am probat mai multe lemne si asta mi s-a parut mai potrivit, mi-a placut mai mult cum l-am simtit in mana.
                                    E adevarat ca viteza si puterea s-au modificat substantial, dar voi incerca sa ma obisnuiesc cu acest setup(acum am.un Xiom Omega pe BH si un T05 destul de tocit si boosterizat pe FH )si pe viitor, peste cateva luni o sa inerc sa pun fetele noi (05FH si 80 BH).
                                    Multumesc pentru raspuns!

                                    Comentariu


                                    • O mare rugaminte, solicit un sfat pt achizitia unor fețe. Am un lemn nou BUTTERFLY OFF+ KREANGA AEROS. Ce m-a facut sa ma decid pt el: cred ca numele lui Calin Kreanga si faptul ca am vazut acel OFF+ la capatul din dreapta al scalei Am 44 ani sunt din Oradea si eu cred ca sunt un jucator mediu spre slabut. In joc folosesc predominant backspinul de rever apoi topspinul rever, topspinul forehand si in ultima instanta backspin forehand. Din sfaturile care le-am cerut prietenilor ei mi-au recomandat TENERGY 05 1.9 mm. As vrea sa stiu parerea voastra?
                                      Ce fete ar trebui sa pun pe acest lemn? Oare nu e o prostie sau o gafa sa lipesc aceste fete pe acest lemn ?
                                      La ce intrebari ar trebui sa raspund ca sa imi dau seama cam ce profil de jucator sunt sau ce mi s-ar potrivi cel mai bine?
                                      Eu zic ca mi-as dori de la noua paleta un spin cat mai mare. Cred ca m-ar avantaja deoarece servesc destul de variat si poate un spin puternic mi-ar crea un avantaj? Multumesc mult anticipat.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de DIASro Vezi post
                                        O mare rugaminte, solicit un sfat pt achizitia unor fețe. Am un lemn nou BUTTERFLY OFF+ KREANGA AEROS. Ce m-a facut sa ma decid pt el: cred ca numele lui Calin Kreanga si faptul ca am vazut acel OFF+ la capatul din dreapta al scalei Am 44 ani sunt din Oradea si eu cred ca sunt un jucator mediu spre slabut. In joc folosesc predominant backspinul de rever apoi topspinul rever, topspinul forehand si in ultima instanta backspin forehand. Din sfaturile care le-am cerut prietenilor ei mi-au recomandat TENERGY 05 1.9 mm. As vrea sa stiu parerea voastra?
                                        Ce fete ar trebui sa pun pe acest lemn? Oare nu e o prostie sau o gafa sa lipesc aceste fete pe acest lemn ?
                                        La ce intrebari ar trebui sa raspund ca sa imi dau seama cam ce profil de jucator sunt sau ce mi s-ar potrivi cel mai bine?
                                        Eu zic ca mi-as dori de la noua paleta un spin cat mai mare. Cred ca m-ar avantaja deoarece servesc destul de variat si poate un spin puternic mi-ar crea un avantaj? Multumesc mult anticipat.


                                        Salut!

                                        In primul post sunt câteva întrebări la care, daca dai răspuns, putem evalua stilul tau de joc.

                                        Personal, consider ca nu este un lucru bun sa folosesti Kreanga Aeros pentru nivelul tau de joc. Nu-l vei putea controla si vei ajunge la o mare frustrare.

                                        Tenergy 05 este o fata extraordinara, foarte buna pentru stilul tau de joc, însă, te previn, s-ar putea sa ti se para cam tare. Daca o poti proba, foarte bine. Daca e prea tare, încearcă varianta FX.

                                        Oricum, rămân la părerea ca un lemn Off+ este prea rapid pentru orice jucător amator.

                                        Daca deja ai lemnul, încearcă o fata 05FX de la un prieten (nu contează pe ce lemn), vezi ce iti ofer si apoi folosește fetele pe lemnul Aeros.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • Mersi mult de rasp. Se pare ca am bulit-o cu lemnul asta luat aiurea fara sa consult forumul sau sa cer parerea unor avizati. (
                                          Oare e chiar totalmente nepotrivit pt mine si ar fi de recomandat sa incerc sa il schimb daca pot in loc sa pun fete pe el?
                                          Era Mai OK un ALL sau ALL+?
                                          Acum legat de fete "tare "inseamna control si spin foarte putin, mingea va sari din paleta foarte tare ? Daca tot o fi sa fie varianta FX de la Tenergy05 e mai soft si mai usor de controlat?
                                          Sau din ce-am citit pe forum un jucator care s-a descris cam pe unde cred ca ma situez si eu a facut o combinatie din Yasaka Razka 7 soft + Joola MaxxxP.
                                          Ar merge astea pe Aerosul meu sau pot sa mi-l bag undeva ? ((

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de DIASro Vezi post
                                            Mersi mult de rasp. Se pare ca am bulit-o cu lemnul asta luat aiurea fara sa consult forumul sau sa cer parerea unor avizati. (
                                            Oare e chiar totalmente nepotrivit pt mine si ar fi de recomandat sa incerc sa il schimb daca pot in loc sa pun fete pe el?
                                            Era Mai OK un ALL sau ALL+?
                                            Acum legat de fete "tare "inseamna control si spin foarte putin, mingea va sari din paleta foarte tare ? Daca tot o fi sa fie varianta FX de la Tenergy05 e mai soft si mai usor de controlat?
                                            Sau din ce-am citit pe forum un jucator care s-a descris cam pe unde cred ca ma situez si eu a facut o combinatie din Yasaka Razka 7 soft + Joola MaxxxP.
                                            Ar merge astea pe Aerosul meu sau pot sa mi-l bag undeva ? ((
                                            O fata tare inseamna ca mingea sta in ea foarte putin si nu ai timp suficient sa corectezi unghiul paletei. In acest caz, controlul oferit de paleta va parea mic. Daca si lemnul este foarte rapid, atunci intreaga combinatie va respinge mingea repede si vei avea timp minim pentru ajustare.
                                            Variantele FX ale fetelor au buretele mai moale, fata este mai controlabila, insa nu pierzi nimic la spin. Totusi, va trebui sa-ti ajustezi loviturile pentru acest gen de fete.
                                            Acum, daca tot ai cumparat lemnul, incearca pe el o pereche de Joola Maxxx-P sau Donic Bluefire JP 02 de 2.0. Cred ca vor fi ok (nu vor fi nici prea tari, dar nici prea moi). Inca o data, daca ai posibilitatea, incearca o fata de la un prieten inainte de a cumpara una noua.
                                            Blog de tenis de masă

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de DIASro Vezi post
                                              Sau din ce-am citit pe forum un jucator care s-a descris cam pe unde cred ca ma situez si eu a facut o combinatie din Yasaka Razka 7 soft + Joola MaxxxP.
                                              Ar merge astea pe Aerosul meu sau pot sa mi-l bag undeva ? ((
                                              Poti sa-ncerci si una si alta ,dar atentie la aschii !
                                              Ultima editare de kdt123; 26.feb.2015, 14:41.
                                              T05-ALC-T05
                                              Adrian Gorum

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de grasomega Vezi post
                                                O fata tare inseamna ca mingea sta in ea foarte putin si nu ai timp suficient sa corectezi unghiul paletei. In acest caz, controlul oferit de paleta va parea mic. Daca si lemnul este foarte rapid, atunci intreaga combinatie va respinge mingea repede si vei avea timp minim pentru ajustare.
                                                Variantele FX ale fetelor au buretele mai moale, fata este mai controlabila, insa nu pierzi nimic la spin. Totusi, va trebui sa-ti ajustezi loviturile pentru acest gen de fete.
                                                Acum, daca tot ai cumparat lemnul, incearca pe el o pereche de Joola Maxxx-P sau Donic Bluefire JP 02 de 2.0. Cred ca vor fi ok (nu vor fi nici prea tari, dar nici prea moi). Inca o data, daca ai posibilitatea, incearca o fata de la un prieten inainte de a cumpara una noua.

                                                Dati-mi va rog un sfat :
                                                intre Yasaka Razka7 soft ; Joola Maxxx-P si Donic Bluefire JP2.
                                                Preturile sunt sensibil egale pe Vivasport 150-160 lei. (Oare perechea sau bucata?)
                                                Pe un lemn se pun ambele fete de acelasi tip obligatoriu sau se pot combina? Sigur tehnic se pot ! Practic... e de recomandat ? Stie cineva in Oradea unde m-as putea duce sa mi le lipeasca cineva pe lemn in mod profesionist ?
                                                Ultima editare de DIASro; 28.feb.2015, 00:01.

                                                Comentariu


                                                • Te ajut eu. Dă un Mp cu nr.de telefon

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Postat în original de tmroradea Vezi post
                                                  Te ajut eu. Dă un Mp cu nr.de telefon
                                                  Scuze era pt diasro

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Postat în original de DIASro Vezi post
                                                  Dati-mi va rog un sfat :
                                                  intre Yasaka Razka7 soft ; Joola Maxxx-P si Donic Bluefire JP2.
                                                  Preturile sunt sensibil egale pe Vivasport 150-160 lei. (Oare perechea sau bucata?)
                                                  Pe un lemn se pun ambele fete de acelasi tip obligatoriu sau se pot combina? Sigur tehnic se pot ! Practic... e de recomandat ? Stie cineva in Oradea unde m-as putea duce sa mi le lipeasca cineva pe lemn in mod profesionist ?
                                                  Da-mi un MP cu nr. DE telefon.
                                                  Bty.Tiago Apolonia zlc-FH:Rasanter R42/BH-Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Recomandare fete asemanatoare cu Butterfly Tenergy 05 .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X