Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de Mar93ian
    P.s. Vreau sa atrag atentia asupra fetelor, joc cu o fata mai rapida pe rever decat pe fh. Prefer sa joc asa pentru a avea la fel de multa forta si pe rever. Fac bine sau nu ? Nu am mai auzit pe nimeni sa joace asa.
    Majoritatea jucatorilor(cred ca peste 95%),dintre cei care joaca cu fete lise,joaca pe bh cu fete mai rapide...asa ca nu faci deosebire de la regula.
    FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de george25 Vezi post
      Ce parere aveti de lemnul Tibhar Stratus Powerwood?
      L-a incercat cineva?este incredibil de laudat pe forumurile straine
      Eu unul nu am avut ocazia sa il testez, deci nu pot zice ceva despre el..

      Postat în original de Mar93ian Vezi post
      1. Ce joc practicati
      Ofensiv (atac)
      - langa masa
      - din spate

      2.Cu ce jucati mai mult
      Forehand - topspin

      3. Care este setup-ul actual cu care jucati
      Lemn - nitaku septear
      Fata FH - Baracuda 2.0
      Fata BH - Acuda s2 max

      Am un joc bazat pe topspin. Multumesc frumos.
      Aveti un setup bun, poate ca un Bluefire M1, Acuda S1, Rakza 9 (max) la FH ar fi mai bun decat Baracuda de 2.0, ba chiar si Rhyzm de la Joola e o varianta buna de luat in calcul. (Eu as merge pe Bluefire M1)
      Cu Nittaku Septear am jucat aproape 1 an si vreau sa subliniez ca este un lemn exceptional, poate cel mai bun lemn hinoki, daca nu cel mai bun. Se pliaza cu aproape orice fete, inclusiv fetele chinezesti care sunt mai pretentioase.

      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Mar93ian
        P.s. Vreau sa atrag atentia asupra fetelor, joc cu o fata mai rapida pe rever decat pe fh. Prefer sa joc asa pentru a avea la fel de multa forta si pe rever. Fac bine sau nu ? Nu am mai auzit pe nimeni sa joace asa.
        Sa stii ca si eu joc cu o fata mai rapida pe backhand, asa m-am obisnuit si am nevoie de forta
        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
        BH : Tenergy 05Fx
        FH : Tenergy 05Fx

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
          Eu unul nu am avut ocazia sa il testez, deci nu pot zice ceva despre el..
          Aveti un setup bun, poate ca un Bluefire M1, Acuda S1, Rakza 9 (max) la FH ar fi mai bun decat Baracuda de 2.0, ba chiar si Rhyzm de la Joola e o varianta buna de luat in calcul. (Eu as merge pe Bluefire M1)
          Cu Nittaku Septear am jucat aproape 1 an si vreau sa subliniez ca este un lemn exceptional, poate cel mai bun lemn hinoki, daca nu cel mai bun. Se pliaza cu aproape orice fete, inclusiv fetele chinezesti care sunt mai pretentioase.
          Multumesc frumos pentru timpu acordat, numai bine.
          Postat în original de Ben Vezi post
          Sa stii ca si eu joc cu o fata mai rapida pe backhand, asa m-am obisnuit si am nevoie de forta
          Am inteles, deci nu sunt singurul, multumesc pentru raspuns.

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
            1. Ce joc practicati
            Ofensiv (atac)
            Defensiv (aparare)
            - langa masa
            - din spate
            Mixt
            Mai mult ofensiv și prefer jocul de la distanța.

            Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
            2.Cu ce jucati mai mult
            Forehand
            Rever (backhand)
            Mixt
            Mixt, deși în proporție mai mare pe FH.

            Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
            3. Care este setup-ul actual cu care jucati
            Lemn
            Fata FH
            Fata BH
            Folosesc de vreo 2-3 ani o paleta pre-made cumparata SH(era folosita foarte puțin), Butterfly Timo Boll Edition cu fețe Pan Asia, mâner AN, de care nu mai sunt mulțumit(pentru voi este ceva normal :P). Este cam ușoara, lemnul este rigid și/sau buretele prea tare și nu prea simt mingea. De spin nu mai vorbesc, ma chinui degeaba.

            Sunt un amator și chiar daca joc de ceva timp ma consider începator fața de alții. Nu joc foarte des și nu am un stil de joc bine definit, deci nu pot sa-mi dau seama ce ar trebui sa-mi cumpar și nici nu pot sa-mi dau seama care sunt diferențele între paleta cu care joc și una pe care mi-aș permite sa mi-o cumpar pe bucați(nu prea am avut ocazia sa joc cu palete bune). Anul trecut am jucat destul de mult și chiar îmi placea jocul meu. îmi plac topspin-urile pe FH, dar și pe BH, deși ies mai puțin. Atunci eram destul de hotar?t sa-mi fac o paleta și ma gîndeam la lemnul Butterfly Primorac Off- (SH, click, primul meu post pe forum) care este foarte laudat în toate parțile ca fiind bun și pentru aștia mai începatori. Probabil este puțin cam rapid pentru un începator, dar poate fi âmbl?nzit cu niște fețe alese bine(Sriver FX iar sunt laudate). Oricum, așa cum ați specificat la începutul topic-ului, eu vreau ceva cu care sa pot juca eu cât mai bine, nu un setup cu care mulți joaca bine.

            Din toamna anului trecut și pâna recent nu am mai jucat deloc, iar cum bugetul meu nu este unul foarte mare sau mai bine zis nu aș vrea sa investec foarte mult pentru început ma gîndesc sa iau o combinație mai ieftina, SH sau chinezești.

            Ce parere aveți de exemplu despre LKT Instinct+ și fețe Friendship 729 OEM?

            M-aș întinde pâna pe la vreo 150RON daca aș fi convins ca merita(accept și variante SH dupa cum am scris mai sus).


            Scuzați ideile âmb?rligate.

            Sarbatori fericite!


            Mulțumesc,

            sochaux_
            Blade: Butterfly Primorac Off- / Timo Boll Spirit
            FH: LKT Red Diamond / Butterfly Tenergy 05 2.1mm / Donic Acuda Blue P3 2.0 mm
            BH: LKT Rapid Soft / Donic BlueFire M3 2.0mm / Butterfly Sriver FX 1.7 mm

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de sochaux_s Vezi post
              Mai mult ofensiv și prefer jocul de la distanța.
              Mixt, deși în proporție mai mare pe FH.
              Folosesc de vreo 2-3 ani o paleta pre-made cumparata SH(era folosita foarte puțin), Butterfly Timo Boll Edition cu fețe Pan Asia, mâner AN, de care nu mai sunt mulțumit(pentru voi este ceva normal :P). Este cam ușoara, lemnul este rigid și/sau buretele prea tare și nu prea simt mingea. De spin nu mai vorbesc, ma chinui degeaba.
              Sunt un amator și chiar daca joc de ceva timp ma consider începator fața de alții. Nu joc foarte des și nu am un stil de joc bine definit, deci nu pot sa-mi dau seama ce ar trebui sa-mi cumpar și nici nu pot sa-mi dau seama care sunt diferențele între paleta cu care joc și una pe care mi-aș permite sa mi-o cumpar pe bucați(nu prea am avut ocazia sa joc cu palete bune). Anul trecut am jucat destul de mult și chiar îmi placea jocul meu. îmi plac topspin-urile pe FH, dar și pe BH, deși ies mai puțin. Atunci eram destul de hotar?t sa-mi fac o paleta și ma gîndeam la lemnul Butterfly Primorac Off- (SH, click, primul meu post pe forum) care este foarte laudat în toate parțile ca fiind bun și pentru aștia mai începatori. Probabil este puțin cam rapid pentru un începator, dar poate fi âmbl?nzit cu niște fețe alese bine(Sriver FX iar sunt laudate). Oricum, așa cum ați specificat la începutul topic-ului, eu vreau ceva cu care sa pot juca eu cât mai bine, nu un setup cu care mulți joaca bine.
              Din toamna anului trecut și pâna recent nu am mai jucat deloc, iar cum bugetul meu nu este unul foarte mare sau mai bine zis nu aș vrea sa investec foarte mult pentru început ma gîndesc sa iau o combinație mai ieftina, SH sau chinezești.
              Ce parere aveți de exemplu despre LKT Instinct+ și fețe Friendship 729 OEM?
              M-aș întinde pâna pe la vreo 150RON daca aș fi convins ca merita(accept și variante SH dupa cum am scris mai sus).
              Scuzați ideile âmb?rligate.
              Sarbatori fericite!
              Mulțumesc,
              sochaux_
              Salut,
              Ceea ce facem noi aici sunt doar niste sfaturi, pentru unii utile, pentru altii nu. Nu putem garanta ca jocul se va imbunatatii cu ceea ce recomandam noi, neavand o sursa de informare corecta d.p.n.d.v (cum spun eu ca dau topsin, poate sa spuna si x-ulescu, aia nu inseamna ca ni s-e potrivesc aceleasi fete)
              Varianta de a-ti face setup-ul cu LKT Instinct+ si Friendship 729 OEM pentru inceput e foarte buna avand in vedere setup-ul anterior.
              Totusi iti recomand pe acest lemn LKT, fata Red Diamond tot de la brand-ul LKT, pe FH, iar pe BH Friendship Focus Snipe.
              Toate cele bune si spor la treaba !
              Sarbatori fericit si un an nou mai bun !
              George Durdun

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu


              • #82
                LA MULTI ANI CU SANATATE!!
                1. Mixt cu accent catre ofensiv;
                2. Mixt;
                3. Lemn: Stiga Optimum Sync.
                FH, BH Butterfly Sriver FX grosime 1,8 mm ambele.
                Multumesc anticipat.
                Blade: Mizutani ZLC
                FH Nittaku Fastarc G1
                BH Xiom Sigma II Euro

                Comentariu


                • #83
                  1.ofensiv
                  2.forehand topspin ,loop
                  3.lemn dynasty hinoki ,fh rakza 9,bh baracuda bigslam .....ambele 2.0
                  Inainte am avut alte lemne...prima data un all +, apoi kreanga aeros (prea elastic, vibra prea mult, apoi xiom axelo (lipsa control)......si in sf?rsit m-am obisnuit cu dynasty hinoki.....control bun....problema a fost managementul dwell time ului....f. Mare.

                  Oare sa caut un alt lemn.....mai rapid simt ca as vrea sa fie ...
                  Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                  FH: Xiom Asia Japan
                  BH:Xiom Asia Japan

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

                    Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                    LA MULTI ANI CU SANATATE!!
                    1. Mixt cu accent catre ofensiv;
                    2. Mixt;
                    3. Lemn: Stiga Optimum Sync.
                    FH, BH Butterfly Sriver FX grosime 1,8 mm ambele.
                    Multumesc anticipat.
                    Salut!
                    Nu stiu lemnul tau, dar am vazut ca altii zic ca ar avea viteza off- si control bun. Daca iti place simtul, pastreaza-l. Sriver FX sunt fete moi, dar sunt pentru speedglue. Fara el, sunt moarte, fara spin si elasticitate. Incearca mai bine niste fete moderne si, daca preferi fetele moi, recomand Joola Samba+ sau Donic Acuda S3 cu grosimea de 2.0, nu mai mult.
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

                      Postat în original de Botea Fabian Vezi post
                      1.ofensiv
                      2.forehand topspin ,loop
                      3.lemn dynasty hinoki ,fh rakza 9,bh baracuda bigslam .....ambele 2.0
                      Inainte am avut alte lemne...prima data un all +, apoi kreanga aeros (prea elastic, vibra prea mult, apoi xiom axelo (lipsa control)......si in sfârsit m-am obisnuit cu dynasty hinoki.....control bun....problema a fost managementul dwell time ului....f. Mare.
                      Oare sa caut un alt lemn.....mai rapid simt ca as vrea sa fie ...
                      Salut!
                      Dynasty Hinoki este un lemn off-. Daca iti trebuie mai multa viteza, un lemn mai rigid si vrei simtul de Hinoki, cauta Nittaku Clout un lemn off, cu mult control, fara vibratii neplacute.
                      Altfel, daca nu vrei lemn cu simt soft: daca nu vrei mai rapid, incearca Yasaka Silverline All Wood sau Yasaka Extra Offensive, daca vrei mai rapid.
                      Fetele Yasaka merg super pe lemnele Yasaka.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #86
                        Imi trebuie maxim 85 g, sa pot da topspin mai in forta ....acum cu dynasty. Hinoki se lipeste prea mult mingea de el......trebuie efort pt orice atac oricat de mic . Cu xiom axelo atacam topspin mult mai bine dar nu reuseam sa fiu constant pt ca nu ma ierta deloc ......pierdeam mingi usoare din cauza rigiditatii lemnului.....nu puteam aseza fin si scurt mingea pe masa cand vroiam (acum pot).
                        Una peste alta imi trebuie un lemn cu control dar care sa ajute mult la topspin.
                        Sau poate trebuie mai
                        multa munca si rabdare .
                        Am dat cu septear si nu mi a placut deloc.....primorac carbon e totusi prea rapid.......sunt curios daca primorac simplu ar fi o solutie la ce caut eu.M-am gandit si la bty balsa x5......sau la oricare carbon ce sa fie mai pt. mana mea mediocra.
                        Mai adaugati va rog ceva idei.....pana una alta va f. Multumesc.
                        Joc de 3 ori pe saptamana de 4-5 ani..saltul cel mare l-am facut in 2010 cand am avut antrenor un copil f. Bun (Bogdan Mandru) de la mine din oras .o sa pun si un filmulet.
                        Eu am 35 ani. 183 cm. 85 kg.
                        Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                        FH: Xiom Asia Japan
                        BH:Xiom Asia Japan

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

                          Postat în original de Botea Fabian Vezi post
                          Imi trebuie maxim 85 g, sa pot da topspin mai in forta ....acum cu dynasty. Hinoki se lipeste prea mult mingea de el......trebuie efort pt orice atac oricat de mic . Cu xiom axelo atacam topspin mult mai bine dar nu reuseam sa fiu constant pt ca nu ma ierta deloc ......pierdeam mingi usoare din cauza rigiditatii lemnului.....nu puteam aseza fin si scurt mingea pe masa cand vroiam (acum pot).
                          Una peste alta imi trebuie un lemn cu control dar care sa ajute mult la topspin.
                          Sau poate trebuie mai
                          multa munca si rabdare .
                          Am dat cu septear si nu mi a placut deloc.....primorac carbon e totusi prea rapid.......sunt curios daca primorac simplu ar fi o solutie la ce caut eu.M-am gandit si la bty balsa x5......sau la oricare carbon ce sa fie mai pt. mana mea mediocra.
                          Mai adaugati va rog ceva idei.....pana una alta va f. Multumesc.
                          Joc de 3 ori pe saptamana de 4-5 ani..saltul cel mare l-am facut in 2010 cand am avut antrenor un copil f. Bun (Bogdan Mandru) de la mine din oras .o sa pun si un filmulet.
                          Eu am 35 ani. 183 cm. 85 kg.
                          Primorac este un lemn foarte bun pentru topspin, dar viteza e comparabila cu Dynasty H.
                          Probabil ca ai nevoie de un lemn care sa te ajute sa dai topspin. De la Butterfly, in gama OFF gasesti o multime : Timo Boll Spirit, Timo Boll ZLF, Michael Maze, Timo Boll W5, Innerforce ALC, Innerforce ZLC si multe altele. Stiga are excelentul Clipper Wood, dar si Offensive NCT, Rosewood V, Ebenholz V. La Donic gasesti Waldner Senso Carbon, Waldner Legend Carbon, la Joola gasesti Fever.
                          Sfatul meu este sa cauti un lemn dintre astea sau poate altele si sa-l probezi, eventual cu fete ca ale tale sau asemanatoare sau chiar cu fetele tale, inainte de a cumpara. Intreaba-l si pe Bogdan Mandru ce parere are si ce lemn zice ca-i place dintre astea de mai sus
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu


                          • #88
                            Va doresc : "La multi ani si multa sanatate"
                            Si va multumesc pentru amabilitatea acordata unui nepriceput...
                            Nivel: amator, acum 20-25 de ani jucam multumitor, dar am pierdut legatura ....

                            Asa ca am cautat cu sirguinta si v-am aflat si v-am citit si am incercat sa inteleg.
                            Va rog, in masura in care dispuneti de putin timp, sa ma sfatuiti ce configuratie sa folosesc pentru stilul meu de joc:
                            Ofensiv 65%
                            - mai mult pe BH, smash puternic de pe masa si pina la 1m distanta
                            - pe FH, topspin si sidespin de la 0.5-2 m de masa
                            Defensiv 35%
                            - speed drive si taiate pe FH si pe BH
                            Serviciu lung, razant si puternic pe BH
                            Preluarile de sub masa, imi ies binisor si pe FH si pe BH, cu topspin si sidespin
                            As dori, daca sunteti de acord, sa fie o configuratie pe care sa o pot gasi la ttsport: am inteles ca daca voi comanda lemnul si fetele, ei o vor asambla (nu am curajul sa fac asta). Daca aveti alte sugestii, sunt deschis.
                            Va multumesc.
                            Cu respect, Adrian Rednic

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de adrian.rednic Vezi post
                              Va doresc : "La multi ani si multa sanatate"
                              Si va multumesc pentru amabilitatea acordata unui nepriceput...
                              Nivel: amator, acum 20-25 de ani jucam multumitor, dar am pierdut legatura ....

                              Asa ca am cautat cu sirguinta si v-am aflat si v-am citit si am incercat sa inteleg.
                              Va rog, in masura in care dispuneti de putin timp, sa ma sfatuiti ce configuratie sa folosesc pentru stilul meu de joc:
                              Ofensiv 65%
                              - mai mult pe BH, smash puternic de pe masa si pina la 1m distanta
                              - pe FH, topspin si sidespin de la 0.5-2 m de masa
                              Defensiv 35%
                              - speed drive si taiate pe FH si pe BH
                              Serviciu lung, razant si puternic pe BH
                              Preluarile de sub masa, imi ies binisor si pe FH si pe BH, cu topspin si sidespin
                              As dori, daca sunteti de acord, sa fie o configuratie pe care sa o pot gasi la ttsport: am inteles ca daca voi comanda lemnul si fetele, ei o vor asambla (nu am curajul sa fac asta). Daca aveti alte sugestii, sunt deschis.

                              Va multumesc.
                              Cu respect, Adrian Rednic
                              Buna ziua,

                              Din jocul deschis de dumneavoastra aveti nevoie de un setup fara compozituri.
                              Va recumand un Buterfly Andrej Grubba, iar ca fete puteti incerca Butterfly Joola Samba+, Donic Desto F3, Yasaka MARK V HPS, Butterfly Tenergy 05 FX) de 2.0 pe FH si max pe BH.
                              Totusi pentru imbunatatirea jocului v-as recomanda o fata de tip sandvis pe BH (Butterfly Speedy P.O.) aceasta va va ajuta mai mult la smash-uri de langa si departe de masa, cat si la taiat. La serviciu puteti servii soft-ul de pe FH pentru a imprima mai mult efect.

                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                              Comentariu


                              • #90
                                Multumesc foarte mult pentru ajutor.
                                Numai bine !
                                - - - Actualizat - - -
                                Copilul meu a fost foarte impresionat de recenzia facuta de domnul Cristi Cionoiu lemnului Yasaka Silverline All Wood pe site-ul dumnealui.
                                http://cristi.cionoiu.ro/2012/11/08/...line-all-wood/
                                Ar dori sa stie daca lemnul e compatibil cu fetele DHS Hurricane 3 (H3) Neo si Yasaka Rakza 9.
                                Va multumesc
                                - - - Actualizat - - -
                                Si, va roaga el, ce grosime ati recomanda fetelor. Multumim.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de adrian.rednic Vezi post
                                  Multumesc foarte mult pentru ajutor.
                                  Numai bine !

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Copilul meu a fost foarte impresionat de recenzia facuta de domnul Cristi Cionoiu lemnului Yasaka Silverline All Wood pe site-ul dumnealui.
                                  http://cristi.cionoiu.ro/2012/11/08/...line-all-wood/

                                  Ar dori sa stie daca lemnul e compatibil cu fetele DHS Hurricane 3 (H3) Neo si Yasaka Rakza 9.

                                  Va multumesc

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Si, va roaga el, ce grosime ati recomanda fetelor. Multumim.

                                  Yasaka Silverline Allwood este un lemn care se potriveste foarte bine cu fetele chinezesti (ca si lemnele mentionate in postul anterior), el nefiind un lemn tare, ci unul de control.
                                  In loc de Rakza 9 va recomand Rakza 7 Soft (2.0mm), o fata mai moale cu mai mult control plus un echilibru mai bun intre FH si BH.

                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    buna seara.
                                    am o intrebare pentru dumneavoastra:ce fete credeti ca ar merge pe un lemn bty alcâtoti mi-au zis de tenergi 05.sunt de acord cu ei dar e problema de pret.
                                    eu practic un joc mixt la nivel de amator bazat pe ambele parti ale paletei.
                                    va multumesc

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de nick20mks Vezi post
                                      buna seara.
                                      am o intrebare pentru dumneavoastra:ce fete credeti ca ar merge pe un lemn bty alcâtoti mi-au zis de tenergi 05.sunt de acord cu ei dar e problema de pret.
                                      eu practic un joc mixt la nivel de amator bazat pe ambele parti ale paletei.
                                      va multumesc
                                      Salut,

                                      BTY Timo Ball ALC este un lemn exceptional, control, viteza, simt tot ce vrei gasesti la el, din acest motiv se potriveste cu foarte multe fete, atat europene cat si chinezesti.
                                      Daca bugetul iti permite, da, fetele BTY Tenergy, intradevar sunt o optiune foarte buna, daca nu, poti incerca fara probleme atat fetele low buget chinezesti cum ar fi Friendship Focus Snipe 3, sau europene ceva mai scumpe cum ar fi Joola X-plode Sensitive, Yasaka Rakza 7 soft, Donic Acuda S2 de grosime 2.0mm.
                                      In cazul in care ai dat cu Tenergy si ai vrea ceva asemanator, cel putin in ce priveste textura buretelui si greutatea fetei poti incerca Donic Blufire M2, Yasaka Rakza9, Joola Rhyzm.

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Buna ziua.
                                        Apreciez fff mult gestul Dvs. de a îndruma pe fiecare fara vreo bonificatie. De apreciat.
                                        Joc tenis de masă saptamanal 2 ore si incerc sa sar spre categoria mediu+. Am paleta de curtea scolii si cred ca ar trebui sa achizitionez o paleta (lemn + fete). Eu consider ca joc ofensiv la o,5 metri de masa, mai mult cu FH dar si BH merge bine. Optez ptr. paleta mai grea sa o simt in mana. Ce parere aveti: lemn LKT Ayous Hinoki, (DONIC persson senso v1), BH:LKT Red Diamond si FH: Friendship Focus Snipe.

                                        Multumesc mult.
                                        Regard
                                        Ultima editare de Masaro; 17.ian.2013, 14:41.
                                        Blade: BTY Timo Boll ALC
                                        Fh : Tibhar Evolution MX-P
                                        Bh : Tibhar Genius

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Buna ziua!
                                          Practic un joc predominant ofensiv, bazat pe topspin, aproape de masa.
                                          Joc cel mai mult forehand topspin.
                                          Setup:
                                          Lemn: YEO 7 Power
                                          FH: Yasaka Rakza 7, grosime MAX
                                          BH: Yinhe Galaxy Moon, grosime 2.2
                                          As dori sa stiu daca setup-ul este unul bun si daca nu, ce modificari ar trebui sa fac(as prefera sa pastrez lemnul si sa schimb fetele eventual).
                                          P.S. Planuiesc sa testez o fata Tenergy 80, grosime 2.1 pe FH.
                                          Multumesc anticipat

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Salutare,
                                            As vrea sa incerc un setup format din Tibhar Genius pe Fh si un Tibhar Super Defense pe BH. Pe ce lemn ( de preferabil tot de la Tibhar ) s-ar potrivi ?
                                            Multumesc
                                            Ionut


                                            Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                            FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                            BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

                                              Postat în original de Masaro Vezi post
                                              Buna ziua.
                                              Apreciez fff mult gestul Dvs. de a îndruma pe fiecare fara vreo bonificatie. De apreciat.
                                              Joc tenis de masă saptamanal 2 ore si incerc sa sar spre categoria mediu+. Am paleta de curtea scolii si cred ca ar trebui sa achizitionez o paleta (lemn + fete). Eu consider ca joc ofensiv la o,5 metri de masa, mai mult cu FH dar si BH merge bine. Optez ptr. paleta mai grea sa o simt in mana. Ce parere aveti: lemn LKT Ayous Hinoki, (DONIC persson senso v1), BH:LKT Red Diamond si FH: Friendship Focus Snipe.
                                              Multumesc mult.
                                              Regard
                                              Lkt Ayous Hinoki este un lemn foarte bun pentru inceput, este controlabil, dar suficient de rapid, Off-. Bun la capace, dar poate putin cam lent pentru un joc ofensiv langa masa. Focus 3 Snipe e controlabila si relativ moale, dar viteza nu e extraordinara. Lkt Red Diamond e mai tare si mai rapida.
                                              In aceasta combinatie, eu as pune invers fetele pe lemn: Lkt red diamond la FH si Focus 3 la BH.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: Pingpongpro.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

                                                Postat în original de al.mocanu Vezi post
                                                Buna ziua!
                                                Practic un joc predominant ofensiv, bazat pe topspin, aproape de masa.
                                                Joc cel mai mult forehand topspin.
                                                Setup:
                                                Lemn: YEO 7 Power
                                                FH: Yasaka Rakza 7, grosime MAX
                                                BH: Yinhe Galaxy Moon, grosime 2.2
                                                As dori sa stiu daca setup-ul este unul bun si daca nu, ce modificari ar trebui sa fac(as prefera sa pastrez lemnul si sa schimb fetele eventual).
                                                P.S. Planuiesc sa testez o fata Tenergy 80, grosime 2.1 pe FH.
                                                Multumesc anticipat
                                                Salut!
                                                Setupul e super, doar mana si picioare sa ai pentru el!
                                                Totusi, as pune o Rakza 7 soft sau Rakza 9, daca preferi fete mai tari, pentru BH.
                                                Blog de tenis de masă

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Salut,joc un joc ofensiv,bazat aproape numai pe lovituri plate si numai putin pe topspin:
                                                  Fh:Galaxy Moon
                                                  Bh:Red Diamond
                                                  Lemn:vechi din anul 1982(fff.greu)
                                                  As vrea sa trec pe Lkt instinct,si nu stiu daca va prinde destula viteza.Multumesc!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de grasomega Vezi post
                                                    Lkt Ayous Hinoki este un lemn foarte bun pentru inceput, este controlabil, dar suficient de rapid, Off-. Bun la capace, dar poate putin cam lent pentru un joc ofensiv langa masa. Focus 3 Snipe e controlabila si relativ moale, dar viteza nu e extraordinara. Lkt Red Diamond e mai tare si mai rapida.
                                                    In aceasta combinatie, eu as pune invers fetele pe lemn: Lkt red diamond la FH si Focus 3 la BH.
                                                    Va multumesc pentru sfaturi. Jos palaria!
                                                    Am descoperit pe acest forum si am comandat paleta Home Made de la dr. Levi. As dori sa fie ca si lemnul Butterfly Kong Linghui (OFF-, pe care am incercat-o cu fete Butterfly !!!) si voi lipi pe ea LKT Black Power cu LKT Red Diamond (daca Focus Snipe e moale si fara viteza). Dupa cateva jocuri cu aceasta combinatie voi impartasi senzatia.
                                                    Multumesc mult. Regard.
                                                    Blade: BTY Timo Boll ALC
                                                    Fh : Tibhar Evolution MX-P
                                                    Bh : Tibhar Genius

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X